Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Ic3man válasza makoss (#7000) üzenetére


Ic3man
tag

Hát... azt hiszem mindannyiunk nevében kijelenthetem, hogy nem Te vagy a legélesebb kés a fiókban... :N

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#7002) makoss válasza Ic3man (#7001) üzenetére


makoss
addikt

Te sem vagy épp mintapolgár! :D
De itt nem kicsit értelmezed félre a dolgokat, mert itt messze nem ÉN rólam van szó, hanem arról amit már vagy ezerszer leírtam, hogy fejleszteni kellene már a településünkön, nem húzni az időt, pöcsölni, mert ennyi idő alatt egy városrészt fel lehetne építeni, nemhogy kábelt kihúzni, de minnél tovább szarakodnak, annál jobban lesz igazam, hogy ezt a projektet lassítják, hátráltatják, diszkriminálják!!!
Csak ezt ugye fel is kellene már valakinek fogni végre! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7003) GoodSpeed válasza Ic3man (#7001) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

...avagy baj van a toronyban :D
Ezt én már hónapokkal ezelőtt megmondtam, és már akkor is hónapok óta tudtam. :D

#7000makoss: Abban neked mi a "tályog nem világos" -ly-nal írandó -, hogy:
1. te hisztizel itt, hogy mikróhullámú a neted, hogy emiatt magas a villanyszámlád (lol), hogy lassú, és te zagyválsz összevissza, hogy ez diszkrimináció stb...
2. Krok-nak van ED3.0- internete, ami akár 10x gyorsabb mint a tied, tehát őt miért zavarná, hogy Tiszapalkonyára nem ért el a fény?!
3. Nekem van DIGI FTTH-m, ami meg 20% gyorsabb le irányba ténylegesen is, mint a tied, tehát pont nem izgat engem sem a nyomorod.
3. Rajtunk kívül is vannak itt topic lakók, akiknek meg tele van mindene is az érthetetlenségeddel, a hisztizéseddel, és a diszkriminációs hülyeségeddel, meg azzal, ha adnak valami tanácsot, akkor sem fogadod meg, csak önfejűen nyomod itt a hülyeségeket.

Nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7004) GoodSpeed válasza makoss (#7002) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

"De itt nem kicsit értelmezed félre a dolgokat, mert itt messze nem ÉN rólam van szó, hanem arról amit már vagy ezerszer leírtam, hogy fejleszteni kellene már a településünkön, nem húzni az időt, pöcsölni, mert ennyi idő alatt egy városrészt fel lehetne építeni, nemhogy kábelt kihúzni, de minnél tovább szarakodnak, annál jobban lesz igazam, hogy ezt a projektet lassítják, hátráltatják, diszkriminálják!!!"

Sokkal komolyabb városokban sem mindenhol van optika. Tiszapalkonya sosem volt város, és sosem lesz város, legalábbis az életedben biztosan nem! Nem vagy képes megérteni, hogy kis falvak esetében kb akkor van optikára lehetőség - de van olyan, hogy csak áthúzzák a falun rákötési opció nélkül - ha útba esik, vagy erre nyernek EU-s pénzt.

EU-s pénzt már nem, nagyon kapnak. Nekem az is nagyon tetszik, hogy neked az optikán alul úgy nincs élet, hogy 50-es neten lógsz, de az ED 3.0 az szar szerinted... majd kijelented ha drága lesz az optika, akkor nem kötöd be! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7005) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Haliho!
Rég jártam erre, hátha történt valami..(ugyse)
Tiszalökről valami infó optika ügyben?
Mondanám hogy megszoktam a kínált maximumot (30/10), de már az is egyre inkább csak 20/5, szóval nemhogy nem fejlődünk, már lassan eljön a betárcsázós net kora... :W

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7006) norby91 válasza Sirandrish (#7005) üzenetére


norby91
tag

Szia.

Nem vagyok szaki, de NMHH Oldalán ennyi:

[link]

Telekom talán foglalkozik a környékkel valamelyest.

Érdemes a környező településekre rákeresni, hátha többet megtudsz.
pl. [Csobaj - 2023. március 21.]

Tudom sovány vigasz. :/

(#7007) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A mi utcánkban ez maximális net amit a Telekom tud biztosítani:

Mindezt úgy hogy a várostól vagy is az optikai net utolsó szálától kb 3km-re lakok.
Szerencsére a TARR-nál van 1 gigás kábel net szóval most azt használom.
Amikor rákérdeztem a Telekomnál, hogy mikor szándékoznak elhúzni idáig az optikai kábelt aszonták még tervbe sincsen, utána rá 1 óra múlva már TARR-os voltam.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#7008) Sirandrish válasza norby91 (#7006) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszi..
Akkor marad a jól megszokott várakozás. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7009) GoodSpeed válasza AuraSync (#7007) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nálam, is mindezt úgy, hogy 40 méterre vagyok a Telekom optikától Hajdúszoboszló fürdőnegyedében.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7010) AuraSync válasza GoodSpeed (#7009) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Korábban is kérdeztem tőlük ezt, azt mondták, hogy a térségben idézem: "nincs rá igény"

Hát nem tudom kit kérdeztek meg erről mert engem soha az biztos.
Egy szó csak erről az egészről: Szánalom.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#7011) GoodSpeed válasza AuraSync (#7010) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ennél az is hihetőbben hangzana, ha azt mondanák, hogy nincs vásárlóerő. Attól még igény lenne rá, csak megfizetni nem tudnák... bár a franc sem tudja, mert pl a 30/50-esért is elkér 5216 Ft-ot :D. Szóval inkább az, hogy tetemes kiépítési költsége lenne, de nem térülne meg... ez még ott érthető is...

De nálam, ahol a címem körül 30-40 apartman van! Neki kezdenek 2021-ben az optikával lefedésének Hajdúszoboszlónak - igen, már az is kérdés, hogy miért ilyen sokára - aztán a fürdőnegyed 40%-át nem fedik le, mert: "csak"... és aztán derült ki, hogy a Balaton esetében is ez a helyzet. Ez ilyen kormányzatilag gáncsolt dolog lehet, mert más racionális magyarázatot nem látok rá. Pl ha nem kap engedélyt a hivataltól, akkor nincs fejlesztés.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7012) Sirandrish válasza AuraSync (#7010) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is ettől tartok hogy így járok, ugyanis a mi házunk előtt már nincs oszlop, és félő hogyha egyszer be is huzzák az optikát, az nem fog elérni csak a szomszédig.

Legalábbis koax is azért nincs, mert nem tudták annak idején behúzni oszlop hiányában..
Állítólag..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7013) KROK640 válasza makoss (#7000) üzenetére


KROK640
veterán

Kezdem azt érezni, hogy félsz a polgármestertől, vagy sokkal kényelmesebb neked itt sírni, időnként a szolgáltatót spamelni, mint bármit is csinálni. Elmondtam nekünk anno hogy lett ADSL, sokan sokmindent javasoltak itt. És tényleg, még amikor a jó hírek jönnek is keseregsz.
Egyébként meg nehezen hiszem, hogy nem jön le a másik film miközben megnézed az egyiket. Ráadásul mint írtad rengeteget dolgozol, tehát olyan nagyon nem is lehet időd filmezni.

"a polgármesterrel ha ennyire szerelmes vagy bele!" - ez nagyon gyerekes volt, pedig egy 10-essel idősebb lehetsz mint mi Godspeedel. Egyébként ha visszaolvastál, akkor láttad, hogy igen, ott tartunk, hogy lassan helyetted beszélünk a polgármesterrel, bár megjegyzem totál autentikus lesz ez, mikor kiderül, hogy 75km-ről érkeztünk :D

#6994 Pittu1986 vicces volt :C

#7001 Ic3man : +1

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7014) KROK640 válasza AuraSync (#7007) üzenetére


KROK640
veterán

Nálam ugyanez, de tuti valami hiba lesz, ugyanis az összes szomszédomnál körben jelzi a 2Gigabites netet is, az egyik szomszéd pl légvonalban 4 méterre van :) Szóval reménykedem, hogy meglehet oldani, mert ha nem, akkor marad jó drágán az EDH3.0 500Mbitje :( kb nagyon sok évre. (de lehet h pár évre ki is bírom)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7015) KROK640 válasza AuraSync (#7010) üzenetére


KROK640
veterán

"nincs rá igény" - mi is ezt a f*sságot kaptuk anno ADSL ügyben a faluban, mi mega haverokkal szépen a nyakunkba vettük a falut, hogy akkor próbáljunk meg csodát tenni. Pont ugyanilyen gyönyörű enyhe napsütéses őszi délután volt, összejött ötven aláírás estére. :D

Egyébként tuti van rá igény, mert ugyan sok az igénytelen akinek 5Mbit is elég lenne, de ha azt mondod neki h gyorsabb ugyanennyiért akkor tuti nem fog tiltakozni. Csak a magasabb ár lehet visszatartó (az ADSL ezért volt jó anno, mert ott ugye a percdíjas netet váltotta ami sokkal drágább volt).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7016) makoss válasza GoodSpeed (#7003) üzenetére


makoss
addikt

Nem olvasom végig az írásod mert úgy baromság ahogy van.
Az a toronyház meg nálad jobban igaz barátom mert vagy 1000x leírtam már mi a gondom, ha te nem érted meg, a problémát szerintem nálad kellene keresni!
A helyesírással meg ne nagyon villogjál mert nálad is vannak gondok, csak vedd észre! :U
Az meg, hogy miket trollkodok szerintem hagyjuk mert nálad is volt rendesen + off is bőven! :U Nem szóltam érte! (!!)
Az meg, hogy hol nincsen még optika még az országban (én az én településem miatt vagyok itt) az nem az én gondom, nem én csinálom a fejlesztéseket!
Az meg, hogy nálunk nincs még optika de a környező településeken van az már messze nem a költségvetésben kellene keresni, csak már fárasztó mindent újraírni! :U

#7013 KROK640 Látod most is a polgármesterről beszélsz, kezdel gyanus lenni nekem :DDD Beszéltél vele mi? Valld be :DDD

Amúgy gondoltam ránézek a Telekom honlapjára, szépen ki van írva a Január, de valahogy ez sem tud meghatni és még mielőtt a GoodSpeed haverod megforgatná bennem a kést, jelezném, hogy Tiszadobon tavasszal bekötött optikán még mindig nem megy a net! hmm :U Tudod nem azzal van a gond, hogy rendszeresen véleményt alkottok rólam de legalább ne lenne igazam, de sajnos van! :(((
Rendesek vagytok de nem rátok haragszom, meg nem engem kellene toronyházazni mert semmi alapja nincs, ahhoz hogy igazam bebízonyítsam figyelj! Nem ma, hanem 1 hét múlva is kimehetnék arra az utcára amelyikre te mondod, és képet csinálhatnék a "fejlesztésről" a nagy semmiről!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7017) Ic3man válasza makoss (#7016) üzenetére


Ic3man
tag

Ismered ezt a mondást (bár kétlem, hogy megérted): "ha egy ember mondja hogy hülye vagy legyints, ha kettő gondolkozz el, ha három, akkor az vagy"?

Én azt gondolom, hogy N:1 arányban mondjuk, hogy Te olyan vagy mint a lépcsőház (sötét és korlátolt), szóval...

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#7018) GoodSpeed válasza Ic3man (#7017) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Tűpontos diagnózis!!! Köszi!:R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7019) KROK640 válasza Ic3man (#7017) üzenetére


KROK640
veterán

Ahogy haverom mondta még szemléletesebben : Ha valaki szembe jön veled az autópályán, akkor az hülye. Ha ketten vagy hárman jönnek szembe, akkor elgondolkodok miért van ilyen sok hülye? Ha pedig még többen jönnek szembe, akkor hajlamos vagyok azt hinni, hogy én megyek szembe a forgalommal.

#7016 makoss : Persze, hogy beszéltünk vele :DDD Mondtuk neki, hogy Palkonyára ha kell is az optika, a Hősök terét messze kerülje el, mert lesz ott valaki aki tiltakozni fog nagyon :DDD Erre mondta, hogy jó, nem kell a balhé, 2030-ig is maradhat a jelenlegi, úgysincs igény gyorsabb netre. Csak a Telcomp még nem frissítette az oldalt.
"rendszeresen véleményt alkottok rólam" - olvass vissza, egy árva rossz szót nem írtam rád. Még csak nem is tornyoztam vagy ilyesmi. Semmi sértőt nem írtam rádnézve.
De most akkor van miről képet csinálni vagy nincs?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7020) GoodSpeed válasza KROK640 (#7019) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Azért én kíváncsi lennék vele kapcsolatban pár dologra:
- kora
- beosztása
- kinézete :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7021) KROK640 válasza GoodSpeed (#7020) üzenetére


KROK640
veterán

kora : szerintem tőlünk (inkább tőled) úgy egy 10-essel lehet idősebb, ha jól számoltam.
beosztása : A munkarendje alapján azt mondom, hogy szegény valami gyárban szenved
kinézete : ez már tényleg nem tartozik ide, meg eléggé személyeskedés. De abból, hogy mennyi mindent tölt le (és gondolom van ideje megnézni) aligha lehet családja, mert az eléggé sok időt kivesz az ember életéből, nekem még simán csak a barátnő is. (célszerű lesz még azokat a játékokat végigvinnem amik nagyon érdekelnek, mielőtt elveszem, mert utána tuti nem marad sok időm játszani :DDD )
De hogy valami ON is legyen ?
Szerinted Tiszapalkonyán lesz jövőre optika?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7022) GoodSpeed válasza KROK640 (#7021) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Szóval én összegeztem, hogy milyen Tiszapalkonya helyzete, mik ott a lehetőségek -, milyen a viselkedése, és mik a a kilátásai stb... valamint előbogarásztam az emlékeim közül egy olyan ember profilját, amely úgy illik rá, mintha ráöntötték volna...

Berettyóújfaluban lakik egy, már 60-hoz közelítő fickó, aki a 90-es években a helyi számtech boltban volt ilyen mindenes, csak aztán kirúgták. Így került ki a munkaerőpiacra mint notorious munkanélküli. 8 osztállyal az embernek nem lehet nagy az arca, főleg nem a 90-es években. Munkaügyiközpontban szerzett pár OKJ-s papírt, nehézgépkezelő stb. Jellemző volt rá ha ideiglenesen megkapott egy állást - pl CORA árufeltöltő -, akkor azt úgy prezentálta, mintha osztályvezetőnek tették volna meg. A cég az király volt, egészen addig ameddig ki nem rúgták. Aztán közmunkán kötött ki.
Volt több érdekessége. Az egyik, hogy tech őrült volt. Az akciós kajákra hajtott a boltban, de 2003-ban is épített magának több százezer forintért PC-t! Meg frankó házimozi rendszert, miközben egy dekadens városnak, a szegény környékén lakott, se nő, se perspektíva mellett. Ennek is megvan a pszichológiája. Ezzel tudta feledtetni az élet nyomorát, amivel mindennap szembe kellett nézni, ez jelentett neki örömet. Ateistaként úgy gondolta, hogy egyszer élünk...

A másik érdekesség: ennek is az volt az agylövése, hogy neki mindig a leggyorsabb Internete legyen a városban. Amikor nekem elég volt a 384 Kbps-os ADSL, neki 768 Kbps kellett. Torrentezett orrba-szájba, és betegesen nézte a fogyasztást. Pl Telekom IPTV-t sokáig elvetette, mert az STB áramot fogyaszt, meg ne legyen két távirányító...
Nagyon fontos volt neki, hogy melyik szolgáltató nyomja a legjobb bitrátával, a képminőség stb. A 90-es években a szobából elektromosan forgatható parabolája volt (akkor muszáj volt STB-t használni, évekig) (még azelőtt, hogy elérhető lett volna a városban a kábeltv, azon a részen).
Ameddig elment keccsölni a gépe töltött... :D

Az ürgét ha látnád felöltözve, civilben, azt hinnéd, hogy valami középvezető diplomával! :DMondjuk azért kommunikációban az ilyesmi hamar eloszlik, de ameddig az nincs, addig meg sem fordulna a fejedben, hogy közmunkás...

Már majdnem elfelejtettem az ipsét, amikor jött Makkoss és basszus, olyan mintha a tiszapalkonyai reinkarnációja lenne a pszichéjének. Ugyanúgy fejleszti a gépét is.

Tiszapalkonya. Amit tudunk róla: szegény falu. Úgy gondolom, hogy a barátunk a mezőgazdaságban dolgozik, vagy esetleg pont közmunkás. Ez megmagyarázná, hogy miért nem mer szólni a polgármesterének. Mert függ tőle.
Itt van egy érdekes videó: (3) Facebook
Nekem az is összeállt, hogy barátunk narancs szimpatizáns. Aztán megtaláltam a fentebbi videót tegnap a "független" pm-ről...

A közmunkások kegyetlenül sokat dolgoznak, havi 54-55K-ért... mert ennyi a nettója:
most kerestem elő: Szeged.hu - 10 ezer forinttal nő a közmunkásbér nettója
Na 66K... mit lehet abból kihozni? Ráadásul olyan kegyetlen meló, hogy amellett nem igen tol másodállást, na meg ha lenne másodállása a közmunkásnak, vélhetően többet is hozna mint ez az érintettnek.

... és ez Magyarországon, a sötét Magyarországon úgy működik, hogy a Kossuth tér üres...

Szerinted Tiszapalkonyán lesz jövőre optika?

Itt:
rezes-szolgaltatasok-megszuntetesenek-utemezese-2023-10-06.xlsx (live.com)
még nincs benne a listában. Már azon is meglepődtem, hogy volt egy ilyen engedélyeztetési dolog... magyarázat lehet rá, hogy régi projekt az EU-s pénzek idejéből, és hát akkor megcsinálják... de nem tartanám kizártnak azt sem, hogy majd felfüggesztik.
Az eléggé biztosnak látszik, hogy nem fog megtérülni. Az is lehet, hogy részleges lesz. Lehet, hogy jövőre bekötik a faluba, de az is lehet, hogy nem, és utána sem... :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7023) Ic3man válasza GoodSpeed (#7022) üzenetére


Ic3man
tag

Azt kihagytad, hogy úgy állítja be a gépét mintha a világ legerősebb gépe lenne, pedig legjobb indulattal is csak MID kategória. :D

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#7024) KROK640 válasza GoodSpeed (#7022) üzenetére


KROK640
veterán

De érdekes nekem is van egy efféle ismerősöm, Tivadar :
Pár éve 2nd gen I3-ast cserélve megvette a 4th gen I3-asomat, sikerült tönkretennie a 3 napos gépet, majd vett egy 2nd gen I5-öst. EZt leváltotta alaplapcserével együtt egy másik 2nd gen I5-re, majd pár hete egy 3rd gen I7-re (lap maradt) de majd lapot akar cserélni alatta (megint kidobott pénz lesz). Meg vett egy kínai RX580 SP2048-at (RX575 a gyakorlatban) 28-ért, mikor 25 ezerért teljes értékű RX580-ast vehetett volna, itt még talán súlyosabb a helyzet, mert megy az állandó fejlesztés de kicsi léptékekben, mintha az egész a fejlesztésről és nem a jó gépről szólna. Elmondtam már neki, hogy egyszer kéne rendesen rákölteni és lenne egy jó gépe, ennek az afrikázásnak semmi értelme csak megy vele a pénz. De neki is kellett a leggyorsabb net, a szolgáltatótól a nagy tv, meg kihozta a telefont stb, és sírt, hogy 40-50 ezer a havi díja csak ezeknek (akkor még közmunkás volt). Most egy 35nm-es önkormányzati szükséglakásban tengődik, de I7-ese van (igaz 10 éves). Múltkor vett egy kis házat amibe csak mini ITX-es lap megy, persze h nem ment bele az ATX lap. Előre mondtam neki h nem lesz jó... Utána mondtam neki, hogy vigye vissza ... áh nem, majd aköré is épít inkább egy gépet. Inkább, minthogy hülyének nézzék a helyi számtech boltban.
Valahol persze megtudom ezt érteni, mert én is szeretem a techet, a gépfejlesztés is jó, én magam is szívesen költök a gépre ha van egy kis extra pénzem :) és persze büszke is vagyok rá. Szeretem mikor kompromisszumok nélkül játszhatok egy vadi új címmel is, vagy nem kell aggódjak a szabad hely miatt :)

A másik másképp súlyos eset a "szemetes Imi", aki tényleg közmunkás, de neki a gépe szintén elmaradott (mai napig Athlon X2) de ő ráadásul állandóan valami 1000 éves hiányos nyomtatót, teszteletlen hangkártyát, navigációt stb, hozott elő, mintha valami hihetetlen ritka kincs lenne. A gépe meg úgy volt előadva mintha a technológia csúcsa lenne, mindezt akkor mikor már a kettővel korábbi középkategóriás gépem is messze jobb volt nála :D

Én leírtam : Makkos szerintem valami közeli város gyárában dolgozik, 12 órás műszakban, emellé az ingázás, nem sok szabadideje lehet :( a net sebességének fontossága miatt meg családja sem.
A politikai hova tartozásáról nincs infóm, és nem is nagyon boncolgatnám, mert ez már különösen nem tartozik a topic témájához szvsz. Valamiért nem mer szólni a polgármesternek, ennyi bizonyos, inkább beírja ide 100 × hogy diszkriminálják a falut, mert az "biztonságosabb".

Ha azokból az EU-s pénzekből építenék ami nem jön, akkor biztos lehetsz benne, hogy előbb utóbb felfüggesztés lesz a sorsa. Ráadásul a polgármester független, tehát extra csúszópénzre sem számíthat a kormánytól (bár ennek ellent mond, hogy elvileg 1 év alatt többet csinált mint az elődje).
Az, hogy nem térül meg az nekem is biztosnak tűnik, nyilván a 2km-re lévő lakótelepen azért van, mert ott nagy a házsűrűség stb. De 2km optikai kábelt, és új alállomásokat jelentene ez csak a falu széléig jelentené a netet. Láthattuk a túlterhelt oszlopokat, valószínűleg azokból is újakat kéne rakni (egy oszlop, engedélyekkel, felállítással több száz ezer ft) szóval biztos, hogy nem lenne olcsó project. Nem véletlen, hogy az ilyen helyeken jellemzően rádiós netek vannak, és még a koaxos netek is sok év lemaradással jelennek meg.
El kell fogadni, hogy a szolgáltatók is profitorientált cégek, és a szegény régiókba ahol amúgy sincs annyira fizetőképes kereslet, meg a falvas területekre, ahol az egy főre jutó fajlagos fejlesztés és üzemeltetés lényegesen drágább, senki nem megy szívesen.

#7023 Ic3man : Nem tudom, nekem nem úgy tűnt, mintha nagyon felvágna vele. Korrekt kis mai közepes gép, hagy örüljön neki, a munkája gyümölcse :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7025) Gave válasza KROK640 (#7015) üzenetére


Gave
addikt

Nem tudom kik gondolják még azt, hogy az 5Mbit elég a minden is állandóan auto-updatel amikor éppen nem felhőbe syncel világban. Szólni kell nekik, hogy azzal már a Facebook sem olyan jó és akkor váltanak :D?

Nálunk még a 99.9% Invitel időben is volt kint üzletkötőjük, hogy kellene váltani az IPTV kombó csomagra + friss 2 év hny, de Digi óta se kép se hang. Annak ellenére, hogy többször is kerestük őket már, hogy szeretnénk váltani feljebb, akkor általában el lettünk küldve azzal, hogy "túl gyenge a vezeték"..

(#7026) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#7022) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Az kimaradt, hogy a sors úgy hozta: neki most is kétszer gyorsabb az Internete Berettyóújfaluban, mert van Telekom optikakája... mondjuk, hogy a torrentezésnél mennyire használja ki, azt nem tudom.
Régen is ez volt az agylövése... neki volt gyorsabb nete, nekem meg több és elitebb iskolai végzettségem, több pénzem, eszem, több lehetőségem, jobb gépem, és most is jobb városban lakásom! :D

Ezek az emberek általában kompenzációs zavarban vannak. Megfigyelhető ez iskolázatlan de gazdag kölyköknél is. Csak ők mondjuk 60 millás BMW-t vesznek és még utána is marad pénzük, ez meg vesz egy relatíve jó gépet, és 15 + évig arra tud...

#7023Ic3man: Igen, ez is párhuzamban van velük.

#7024KROK640: Amúgy érdekes dolog, mert az ember saját magán érzi a változást, az érést. 42 évesen, hiába van gamer laptopom, meg vagy Steamen 422 db játékom... hónapok óta nem játszottam... már nem érdekelnek igazán...


A többi platformot, mint Origin, UPlay nem is említem. A játékok helyét, ha van szabadidőm a Streaming vette át...
Éppen ezért a mobileszközök felé fordultam, megint azon töprengek, hogy valamelyik iPad legyen, vagy Samsung Galaxy S9+?!

"Ha azokból az EU-s pénzekből építenék ami nem jön, akkor biztos lehetsz benne, hogy előbb utóbb felfüggesztés lesz a sorsa."

Arra gondoltam, hogy COVID idején leállt az élet. Amikor nem lehetett menni karantén idején dolgozni sem, beállt pár dolog, és esetleg még most érik magukat utol... máskülönben piaci alapon nem látom rentábilisnek ezt a projektet.

Nekem az 1000/300 bőven elég. Youtube-ra töltök csak fel, az meg röhögve és gyorsan megy fel, sőt! 200 Mbps fölött nem nagyon engedi a Youtube - tapasztalat. Szóval az 1000/1000 nem is lenne így sem kihasználva.

"Makkos szerintem valami közeli város gyárában dolgozik, 12 órás műszakban, emellé az ingázás, nem sok szabadideje lehet :( a net sebességének fontossága miatt meg családja sem."

Azért gondoltam mezőgazdaságra, mert mező kb mindenhol van, gyár meg nem :D
Tiszapalkonyához meg úgy ragaszkodik, mintha a lehetőségek kiapadhatatlan tárházául szolgálna. Meg volt egy elszólása a Rába Steiger 240-ről :D

Amúgy a topicban most visszavonult :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7027) AuraSync válasza GoodSpeed (#7026) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Az nem rossz játék mennyiség, de én sem vok lemaradva ám. ;)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#7028) GoodSpeed válasza AuraSync (#7027) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Szép gyűjtemény:R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7029) Gave válasza AuraSync (#7027) üzenetére


Gave
addikt

Most már értem miért van annyi achievement aminél 20% el se indította a játékot és mindössze 15% fejezte be :D.

(#7030) makoss


makoss
addikt

Néha olyan érzésem van ha ebbe a topikba jövök mint ha így néznék szét: [link] :DD :DD :DD
... tisztelet a kevés kivételnek!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7031) makoss válasza GoodSpeed (#7020) üzenetére


makoss
addikt

Hol dolgozom? ki lehetek? hogy nézek ki?
Engem nem érdekelsz, lényeg, hogy import exporttal foglalkozom olyan helyen ahol te már lehet feladtad volna pszihésen mert oda sok türelem, kitartás kell és kellő tapasztalat ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7032) GoodSpeed válasza makoss (#7031) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Tudod mi a közös a TSZ-elnökben és a kolhozcselédben? Mind a kettejüknek ugyanaz a munkáltatója, csak az egyik lovagol a másik meg csutakol...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7033) Rick4 válasza makoss (#7031) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig hidd el, meglepődnél, ha találkoznál vele!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7034) makoss válasza GoodSpeed (#7032) üzenetére


makoss
addikt

Háát igen, nem mindegy, hogy szvetter vagy szoftver :DDD

Annyiban érdekes ez a prohardver, hogy vannak akik találgatnak, meg vannak akik a puszta tényekről beszélnek, de a lényeg, hogy te is meg én is, meg mások is inkognitóban tehetjük, tehetik... :P
De ami nagyon biztos, hogy nagyon elkanyarodtunk a topik lényegétől, az internetfejlesztésről! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7035) makoss válasza Rick4 (#7033) üzenetére


makoss
addikt

Pedig hidd el, hogy csak nick neveket látol, betűket, számokat, hacsak nem vagy mindent látó hekker, egész biztos nem tudhatod! :P Én rengeteg emberrel találkozom melóhelyen, vannak olyanok akik kedvelnek, vannak akik utálnak, nem vagyok meglepődős fajta :D

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7036) AuraSync válasza GoodSpeed (#7028) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Azóta már eggyel több van. :DDD


Gave:
Hát ja van benne igazság. :D

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#7037) makoss válasza Ic3man (#7017) üzenetére


makoss
addikt

Ha láthatatlanban írsz ki milyen lehet, képzelem TE milyen lehetel, de jót nem tudnák mondani a viselkedésed elnézve :DD

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7038) GoodSpeed válasza makoss (#7037) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ha láthatatlanban írsz ki milyen lehet, képzelem TE milyen lehetel, de jót nem tudnák mondani a viselkedésed elnézve :DD

Helyesen így néz ki:
Ha láthatatlanban írod ki milyen lehet, képzelem TE milyen lehetsz, de jót nem tudnék mondani a viselkedésed elnézve :DD

A butaságot, és a műveletlenséget, titkolni hosszú távon nem lehet! :(

Akik így írnak és beszélnek, hogy: aztat; eztet; őtet; valamint nem tudják, helyesen használni a -ba, -be, -ban, -ben toldalékokat, illetve tudnák, "ez miatt", "ez végett"
Azok minimum műveletlenek. Nem feltétlen buták, de nem kapták meg az alapképzést vagy azt nem sikerült elsajátítaniuk.
Viszont esetedben megfigyelhető a logikus gondolkodás hiánya is...
Az már biztos, hogy nem te vagy az ész az ottani kompániában! :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7039) makoss


makoss
addikt

Ma beszéltem a Tiszadobi kolegámmal, még mindig nem megy az optikai net Tiszadobon és már tavasszal végeztek a bekötéssel! (!!)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7040) makoss válasza GoodSpeed (#7038) üzenetére


makoss
addikt

Hát nem tudom nézted-e az oscar díjjas Bálnát?
Vagy kövér lehetel és okos, vagy vézna és buta?
Te melyik?
Elmondanám, hogy a lehetsz az tényszerű, a lehetel meg nem biztos.
Inkább az utóbbi, mert nem tudod én ki vagyok ;]
De amúgy nem kellett volna benyomjad az off gombot? Mint ha beszéltük volna ;]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7041) GoodSpeed válasza makoss (#7040) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Mindjárt kiderül, hogy akadémikus ön Nagyuram! :R
Ha előbb mondja, felállunk! :D

#7031makoss: tudod azért kérdeztem, mert bár nem várható reálisan, hogy látunk rólad képet, de megérte megpróbálni, elvégre a lottón ötösre is 1 a 43 millióhoz az esély... hátha bejön, és akkor kiderülhetne, hogy a Down-szindrómás arcszerkezetről alkotott vízióm beteljesül e esetedben vagy sem :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7042) makoss válasza GoodSpeed (#7038) üzenetére


makoss
addikt

Amúgy nem unod még?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7043) GoodSpeed válasza makoss (#7042) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

De, unlak.! Már hónapok óta... az állandó vergődéseddel, hogy szar a neted... mondjuk az életed is...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7044) makoss válasza GoodSpeed (#7043) üzenetére


makoss
addikt

Na örülök! Meg annak is, hogy megtaláltad az OFF gombot! Nehéz volt? :C
Tudod nem az a baj, hogy igazam van, csak ne kellene tudod ismételnem barátom!
De hát ezért érzem különbnek, kiválóbbnak magam, meg ezért dolgozom már 14 éve olyan helyen ahol az ilyen szituációkat kezelni tudom mint amit te produkálsz.
De nincs gond, ez ilyen dolog:D
Van ez így :)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7045) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Egy újabb nap, a stabil Gbps-os Internet büvöletében :C

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7046) AuraSync válasza GoodSpeed (#7045) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én ilyeneket mérek az 1 Gigás Tarr kábel nettel:

Szomorú hogy nincs meg mindig a ~940.
Na nem mintha nem lenne elég mindenre is a kevesebb. :DDD

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#7047) GoodSpeed válasza AuraSync (#7046) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Lefele okés a Koax, csak felfele...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7048) AuraSync válasza GoodSpeed (#7047) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem használok semmi olyan progit amihez kellene a feltöltés szóval engem nem zavar, hogy csak ennyi.
Az ADSL még ennyi sem volt. Nyilván bírna ez többet is de gondolom meg van az oka, hogy miért korlátozzák így le.
Szted miért? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#7049) KROK640 válasza makoss (#7031) üzenetére


KROK640
veterán

Hm, alátámasztottad az elméletemet, hogy valami gyárban/raktárban dolgozol.
"olyan helyen ahol te már lehet feladtad volna pszihésen" tehát jó eséllyel szalag mellett.

Bár engem aztán nem érdekel, hogy mit dolgozol, te dolgod :)

Milyen kár, hogy Tiszapalkonyán nincs optikai internet, nagy segítség lenne pedig ez az ottani családoknak :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7050) AuraSync válasza KROK640 (#7049) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"Tiszapalkonyán"
Ilyen nevű helyről még nem hallottam és valszeg a távközlés sem, akkor hogyan lenne ott optikai net? Postagalambok vannak csak gondolom. :DDD (csak poén ám nem komolyan venni)

Amúgy miért nincs még szobrod? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.