Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) repro


repro
tag

Sziasztok!
Eddig mindig a metaadatok letöltésénél a könyvborító a Moly-nál több méretben jelent meg, de mostanában csak egy lehetőséget ajánl fel. Nem tudom mi változott, esetleg módosítani kell valami beállítást?

Előre is köszönöm, ha tudnátok segíteni,

(#2852) unravel válasza repro (#2851) üzenetére


unravel
őstag

Szia!

A molyon viszonylag kis felbontásban vannak a borítók. Amit láthattál nagyobb képeket az a Google képkereső ami jelenleg nálam sem működik és nem tudom mi a megoldás.

¯\_(ツ)_/¯

(#2853) repro válasza unravel (#2852) üzenetére


repro
tag

A Molyon sem jön több borító, csak amit a metaadatokkal letöltök

(#2854) kress válasza repro (#2853) üzenetére


kress
aktív tag

és van hozzá többféle a molyon?

(#2855) Oldman2 válasza kress (#2854) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem minden könyvnél, de van olyan ahol több borító is van.

(#2856) kress válasza Oldman2 (#2855) üzenetére


kress
aktív tag

azt tudom, a kérdés problémás könyvre vonatkozott, hogy a plugin a hibás-e egyáltalán :)

(#2857) snowdog válasza kress (#2856) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt igen egyszerű ellenőrizni. Meg kell nézni milyen borítók találhatók a moly.hu oldalon, és mik jelennek meg a plugin által. Például nézzük meg Agatha Christie - Halloween ​és halál című könyvnél mit láthatunk.

Ez van a moly.hu oldalon:

És ez jelenik meg a plugin által (a bal szélső borítót már a Calibre tartalmazza):

(#2858) kress válasza snowdog (#2857) üzenetére


kress
aktív tag

az eddigi össze vissza oldal változatok miatt ez szerintem szintén nem segít, amíg nincs meg a konkrét könyv amiről beszélt :) itt jól látszik, egy másik könyvnél aminél nézte meg lehet hogy nem

(#2859) vonalzoo


vonalzoo
csendes tag

Eddig még soha nem fordult elő, de most üsszejött: az új 7.-es verzióra frissítés után nem indult el a Calibre Qt-kompatibilitásra hibára hivatkozva (Linux alatt)
Megoldása:
sudo calibre-uninstall
kézzel kitörölni a home/.config/calibre-t
sudo -v && wget -nv -O- https://download.calibre-ebook.com/linux-installer.sh | sudo sh /dev/stdin version=6.23.0
Csak így elvesznek persze a beállítások

(#2860) snowdog válasza vonalzoo (#2859) üzenetére


snowdog
veterán

Én nem bonyolítom az életem, amire szükségem van az mind megtalálható az általam használt jó öreg 4.11.1-es verzióban is. :)

(#2861) nhpeti


nhpeti
tag

Sziasztok!

Új gépre költöztem, így újratelepítettem a Calibre-t (7.0.0). Feltelepítettem a Moly plugint, viszont nem talál semmi metaadatot, borítóképet. Tudtok valami fixről ezügyben?

(#2862) kress válasza nhpeti (#2861) üzenetére


kress
aktív tag

Tippre ez a megszokott SSL xarakodasa a calibrenek.
Nyisd meg edge-ben a moly.hu -t es probald meg utana.

(#2863) kress válasza unravel (#2852) üzenetére


kress
aktív tag

ugy latom a 7-es calibreban megoldottak a google boritokep letoltes gondot

Metadata download: Fix downloads from Google not working in Europe because of the GDPR

(#2864) nhpeti válasza nhpeti (#2861) üzenetére


nhpeti
tag

Áhh, a korábban Photo által feltöltött plugin megoldotta a problémát.

(#2865) Mona00


Mona00
újonc

Sziasztok!
Azt megtudja valaki mondani, ha van több ezer könyvem, amibe több duplikatum is van, akkor hogyan tudom az azonos könyveket összefűzni egyszerre, ha különböző formátumúak, análkül hogy törölném bármelyik formátumot? Vagy ezt csak egyesével lehet?
Egyáltalán lehet ilyen esetben összefűzni vagy csak törölni?
A választ előre is köszönöm.

(#2866) Phülöp válasza Mona00 (#2865) üzenetére


Phülöp
addikt

szia,

mit értesz összefűzés alatt?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2867) G.F. válasza Phülöp (#2866) üzenetére


G.F.
aktív tag

Gondolom egy könyv alá tenni az összes formátumot...

-gf-

(#2868) Mona00 válasza G.F. (#2867) üzenetére


Mona00
újonc

Igen erre gondoltam

(#2869) sbeela válasza Mona00 (#2868) üzenetére


sbeela
csendes tag

Kijelölöd az összefüzendöket, és nyomsz egy M-t
Az elsőnek kijelölt marad az alap.

[ Szerkesztve ]

(#2870) Mona00 válasza sbeela (#2869) üzenetére


Mona00
újonc

Köszi!
Ezt több különböző összefüzendő könyv esetén is meg tudom csinálni egyszerre vagy csak egyesével?
Mondjuk van 4000 könyv, többnek 2-3 formátuma is van. Megtudom csinálni hogy, mind a 4000 könyv különböző formátumait egyesítse egyszerre néhány gombnyomásra vagy mind a 4000 könyv különböző formátumait külön-külön kell egyesíteni, ahogy azt leírtad? És úgy hogy megtartsa az összes formátumot.
Elég macerás és időigényes egyesével összefűzni az azonos könyveket.

(#2871) sbeela válasza Mona00 (#2870) üzenetére


sbeela
csendes tag

Többet is lehet...

(#2872) Mona00 válasza sbeela (#2871) üzenetére


Mona00
újonc

És ezt hogy tudom megcsinálni? Ezt a részét nem tudom

(#2873) sbeela válasza Mona00 (#2872) üzenetére


sbeela
csendes tag

Kijelölöd az alap könyvet, megnyomod a CTRL billentyüt és nyomva tartva kattintasz a többire. Ha jól csináltad több kijelölt könyved lesz. Ekkor myomsz egy M-t

(#2874) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

udv mindenkine. de reg calibreztem. nem baj most megint leszedtem es jatszottam vele.
lenne egy kerdesem, a perverziom hogy altalaban rtf-re vagy txt-be konvertalok olvasashoz.
meg lehet mondani valahogy hogy az elkeszult fajlokat mondjuk egy konyvtarba fossa? netan oda ahonnan az eredeti szarmazik? szoval nem a sajat magatol megkrealt kis konyvtar strukturajaba.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2875) hampidampi válasza rednifegnar (#2874) üzenetére


hampidampi
senior tag

Persze, erre való a mentés lemezre gomb. A Beállítások/Könyvek lemezre mentése funckióval még a nevezéktant is meg tudod adni.

(#2876) snowdog válasza hampidampi (#2875) üzenetére


snowdog
veterán

Persze ettől még a konvertált könyveket a saját mapparendszerébe is elmenti, de ez feltehetően most lényegtelen.

(#2877) rednifegnar válasza hampidampi (#2875) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat ez kb ugyanaz mint a konvertalas, ugyanugy megcsinalja a mindenfele konyvtarakat. plusz odateszi az egyeb szmeteket is, ami mondjuk egy txt-nel tok ertelmetlen. plane ugy hogy kiprobaltam a mentest egyetlen formatumba -> txt-re.
nyilvan ossze tudom kopizni az osszes txt egy konyvtarba en is, csak az plusz gombnyomkodas fiekezeloben (tc/far).

(eleve jobb lenne ha az eredeti helyen hagyna a konyveket nem kopizna be maganak egy sajat strukturaba mert minek, igy csak nagyobb lesz redundancia, de mindegy ez ilyen)

kovetkezo kerdes:
a felteteles elvalaszto jeleket ki lehetne vele hagyatni? eleg hulyen nez ki egy txt-ben ez a sok felesleges jel minden szoban tobb darab is (vagyishat zavaro es olvashatatlan).
nyilvan utolag ez is kiszedheto de minek ha mar ugyis dolgozik vele.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2878) kress válasza rednifegnar (#2877) üzenetére


kress
aktív tag

nem ez kell neked? [link]

(#2879) snowdog válasza rednifegnar (#2877) üzenetére


snowdog
veterán

Adott egy program, jelen esetben a Calibre, van egy konvertálási igényed, amit az adott program nem tud (vagy nem pontosan úgy, ahogy szeretnéd), akkor talán másik olyan programot kellene keresned, ami a célodnak megfelel.

(#2880) rednifegnar válasza snowdog (#2879) üzenetére


rednifegnar
senior tag

pont azert kerdezem, hogy tud e.

kozben azt talaltam, hogy a heuristicben van beallitas az elvalaszto jelek elhagyasara de valamiert nem hagyta ki.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2881) hampidampi válasza rednifegnar (#2877) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem igazán világos ezzel az egy könyvtárba pakolással mi a célod. Mi a végcél, ami miatt szükséged van erre?
Miért nem jó az, hogy a Calibre tárolja a könyveket? Ha már erre való?
Na mind1, te tudod.

A következő kérdésnél ez azt jelnti, az eredeti könyvedben, ami ha jól értem plain txt, van feltételes elválasztó jel és azt szeretnéd kiszedni?
Lehet érdemesebb egy szövegszerkesztőben megnyitni előbb, úgy szerkeszteni és aztán konvertálni.

(#2882) vonalzoo válasza hampidampi (#2881) üzenetére


vonalzoo
csendes tag

altalaban rtf-re vagy txt-be konvertalok olvasashoz.
Én meg úgy értelmezem, hogy epub-ból lesz txt - ami számomra teljes rejtély, már a legegyszerűbb mobil is tud epubot kezelni. Vagy mi az oka?

(#2883) rednifegnar válasza vonalzoo (#2882) üzenetére


rednifegnar
senior tag

mindenbol (epub,pdf,mobi,stb) rtf-et es txt-t szoktam konvertalni. na meg amikor konvertalok akkor nem egyenkent hanem tomegevel ezert jobb ha valami egyben megcsinalja. lepesekben maceras, plane mikor igy szetszorva teszi be a sajat logikaja szerint.
persze mindenre lehet vezerlofajlt generalni meg utolag atdolgozni, de ha van egyszerubb megoldas es egybe megy akkor inkabb azt csinalom.
tudom hogy a txt nem ideails mert sok minden elveszik belole, ekezetek egy resze, nem tud elvalasztani, nincs tartalomjegyzek, stb, ellenben fek egyszeru es barmivel meg lehet nyitni.

mindenkinenk vannak kattanasai, nekem ez a txt (+rtf) azert van beeakadva mert nem ebook olvasoval olvasom hanem laptoppal. raadasul igen regiekkel, van egy xt-m peldaul amit nagyon szeretek (igen xt, 4+8mhz), konnyu es kicsi, plusz irogepkent is hasznalom. de van 486-os is, az nagyobb de szinten csondes es nagyon jo a billentyuje, marha hosszu az uzemideje. ezek mind dos-osak es a sajat magam koltotte "ebook olvaso" progival szoktam olvasgatni. de ha nagyon nincs mas akkor valami sima file viewerrel.
van amugy egy sony olvasom, meg tabletem is, de azokat valamiert nem birtam megszeretni. okostelon nem olvasok, az amugy is nagyon kicsi olvasni (egy eleg kicsi sony telom van).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2884) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Új Calibre telepítésem van, és küzdök azzal hogy a címben a névelő az elejére kerüljön ne a végére. Használtam a keresőt, az itt írtakat megcsináltam, mégsem működik.
A névelőként kezelt szavaknál ez van:
default_language_for_title_sort = 'hun'

A címek és sorozatok formázásánál:
save_template_title_series_sorting = "strictly_alphabetic'"

Ennek ellenére a metaadatoknál a címet ha bemásolom, piros lesz. Ha rányomok a nyílra akkor átírja a végére a névelőt.
Mit kellene még átállítani?

(#2885) totasenior válasza drmotto (#2884) üzenetére


totasenior
tag

Nekem is hasonló gondom volt Hosszas kísérletezés eredményeképpen találtam megoldást.
Valami miat a képernyőfotót nem tudom feltölteni.
Ha adsz privát címet, elküldöm.

[ Szerkesztve ]

(#2886) vonalzoo válasza drmotto (#2884) üzenetére


vonalzoo
csendes tag

Én a Finomhangolás első pontjában ("Névelőként kezelt szavak listája...") a magyar sort átírtam erre:
'hun': [],

(#2887) snowdog válasza vonalzoo (#2886) üzenetére


snowdog
veterán

Nálam ugyan ott ez az utolsó két sor:

default_language_for_title_sort = None
title_sort_articles = u'^(A|The|An)\\s+'

De hogy ez eredetileg is így volt-e, azt már nem tudom.

(#2888) drmotto


drmotto
őstag

Köszi mindenkinek, kipróbálom ezeket.

(#2889) totasenior


totasenior
tag

Szervuszto!
Telepítettem az "elválasztás" plugint, a kapcsolódó szótárral.
Az tűnt fel, hogy alkalmazását követően a könyvben (csak epubot használok) a kettős mássalhangzók érdekesen kettőződnek:
ccs helyett css, ggy helyett gyy, lly helyett lyly, nny helyett nyny, tty helyett tyty, zzs helyet zszs. Ráadásul az lyly, nyny, és a tyty következő magánhangzó eltűnik.
Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel, illetve van-e megoldás (azon kívül, hogy nem használom)?

(#2890) hampidampi válasza totasenior (#2889) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem mindegy melyik szótárat töltötted le. A régi LibreOffice-os szótár kell, mert az új az sajnos ezt csinálja.
Ezt használd: [link]
Ez figyelmen kívül hagyja a hosszú mássalhangzókat, szóval az elválasztás nem lesz teljes értékű, de legalább nem rontja el a könyvet. A magyar nyelv gyötrelmei. :)

(#2891) vampire17 válasza kress (#2830) üzenetére


vampire17
addikt

Szia! Mar egy ideje nem hasznaltam a Calibre-web-et, de ma raprobaltam (mindjart irom miert) es koszi h javitottad a plugint!!

Az ok pedig, hogy a mai nightly kiadasba VEGRE bekerult az, hogy konverziokor berakja a calibre-web a metaadatokat! Ez (szamomra) azt jelenti, hogy tobbe a "sima" calibre-t nem is kell hasznalnom! lenyegeben barmilyen konyvet is toltok fol a calibre-web re, a te moly.hu pluginoddal (ezer koszonet erte megint!) csak leszedem a metaadatokat, atkonvertalom epub-ba es feltolthetem pl a Kindle-re , maris minden borito, cim, szerzo, stb... rendben lesz!

https://github.com/janeczku/calibre-web/pull/2463

[ Szerkesztve ]

(#2892) kress válasza vampire17 (#2891) üzenetére


kress
aktív tag

örülök, én most akarom majd fellőni nasra, a kényelem miatt 😃

(#2893) vampire17 válasza kress (#2892) üzenetére


vampire17
addikt

jaja nalam is hasonlokepp van, en docker ben futtatom. Ha erdekel itt a docker compose, ami automatan importalja is a konyveket (amiket a readarr al szedek le)

version: "3"
services:
ofelia:
image: mcuadros/ofelia:latest
depends_on:
- calibre-web
command: daemon --docker
restart: unless-stopped
volumes:
- /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock:ro

calibre-web:
image: linuxserver/calibre-web:nightly
container_name: calibre-web
environment:
- PUID=1000
- PGID=1005
- TZ=$TZ
- DOCKER_MODS=linuxserver/mods:universal-calibre

volumes:
- $APPDATA_PATH/calibre-web/config:/config
- $APPDATA_PATH/calibre-web/provider:/app/calibre-web/cps/metadata_provider
- /mnt/adat/Torrent/Books:/mnt/adat/Torrent/Books
- /mnt/adat/Torrent/Books_calibre-web:/books
ports:
- 8083:8083
restart: unless-stopped
labels:
ofelia.enabled: "true"
ofelia.job-exec.import_book.schedule: "@every 60s"
ofelia.job-exec.import_book.command: "/config/import.sh"
ofelia.job-exec.import_book.tty: "true"

Import.sh tartalma:

#!/bin/bash
/app/calibre/calibredb add -r /mnt/adat/Torrent/Books --with-library /books && rm -f /mnt/adat/Torrent/Books/* && /usr/bin/chown -R 1000:1005 /books

(#2894) totasenior


totasenior
tag

Hogyan lehet elérni, hogy olvasó készülék (Pocketbook Verse Pro) csatlakoztatásakor a Calibre ne lépjen vele kapcsolatba?
Valamikor nagyon régen már sikerült ez elérnem, de új gép, új Calibre és most egyszerűen képtelen vagyok rájönni az akkor alkalmazott megoldásra.
Illetve eszembe jutott: nincs-e lehetőség arra, hogy a tetszésem szerint beállított Calibre beállításait elmentsem, és alkalmasint újratelepítésnél ennek segítségével állítsam vissza a rendszert?

(#2895) Phülöp válasza totasenior (#2894) üzenetére


Phülöp
addikt

Az újratelepítéses problémára azt tanácsolom, hogy használj portable verziót.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2896) Oldman2 válasza totasenior (#2894) üzenetére


Oldman2
veterán

A Google szerint Ignorálni egy adott eszközt így lehet:

Go to preferences -> plugins and disable the driver for the device you want calirbe to ignore

Az előzőekben ignorált eszközök itt jelennek meg a Calibre beállításai közt:

Preferences -> Ignored devices

(#2897) totasenior válasza Oldman2 (#2896) üzenetére


totasenior
tag

Köszönöm @Oldman2 és @Phülöp

(#2898) k.kristof


k.kristof
őstag

Van egy Kindle Paperwhite 3-am (7th generation), még 2017-ben vettem. A firmware verziója 5.14.2, repülő módban használom és Calibre-vel (7.5.1-et használtam, azóta frissítettem 7.6.0-ra, de még nem töltöttem le könyvet) vezetéken küldöm rá a könyveket. Újabban azt csinálja, hogy miután leválasztottam az olvasót, nem jelennek meg a frissen ráküldött könyvek, csak újraindítás után. Ma kipróbáltam, hogy Windows 11 fájlkezelővel másolok simán rá a documents mappába, ugyanez volt.
Mi lehet a hiba? A Calibre-ben van bug, vagy az olvasó kezd öregedni? Egyszerre 1-2 könyvet töltök rá maximum, és törlöm az utolsó pár olvasottat előtte, így az indexelés nem hiszem, hogy beakadna.

(#2899) kress válasza k.kristof (#2898) üzenetére


kress
aktív tag

"Ma kipróbáltam, hogy Windows 11 fájlkezelővel másolok simán rá a documents mappába, ugyanez volt."

itt meg is válaszoltad magadnak, hogy calibre hiba-e 😃
kindle topic van? ott nem volt szó ilyenről? régebben nem kellet újraindítás? nincs valami könyvtár frissítés gomb?

(#2900) k.kristof válasza kress (#2899) üzenetére


k.kristof
őstag

Ott tettem fel először a kérdést, nem érkezett rá válasz. Régebben természetesen nem kellett újraindítás, de korábbi Calibre verziókkal nem jelentkezett ez a hiba. Nincs frissítés gomb.

(#2901) hampidampi válasza k.kristof (#2900) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát igen, valószínűleg azért nem válaszoltak ott sem, mert még senki nem találkozott ilyen hibával.
Esetleg próbáld meg a Kindle-ön a gyári állapot visszaállítását. Hátha az segít.

(#2902) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Nem tudjátok mi lehet a gond egy Docker-ben futtatott Calibre-vel, hogy amikor bővítményeket szeretnék letölteni, ezt a hibát dobja fel, még mielőtt kilistázná az elérhető online bővítményeket:

(#2903) Melorin válasza Melorin (#2902) üzenetére


Melorin
addikt

Újratelepítettem manuálisan a calibre-t, most már jó. Ki érti ezt :D

(#2904) kress válasza Melorin (#2902) üzenetére


kress
aktív tag

valami hálózati gondja volt, nem érte el a dns servert talán

(#2905) Rowan66


Rowan66
tag

Sziasztok!
Régebben sokat használtam a Calibre programot, aztán hosszú szünet. Most vettem egy új kindle-t, raknék rá könyveket, de hiába csatlakoztatom,nem jelenik meg a küldés eszközre ikon. (Jobb gombbal sem tudom küledeni.) Próbáltam a régi olvasómmal, ugyanez. Valami beállítási hiba lehet. Segítsetek kérlek, napok óta szívok vele.

(#2906) Oldman2 válasza Rowan66 (#2905) üzenetére


Oldman2
veterán

Az olvasó megjelenik a számítógépen, mint USB eszköz? Amíg nem, addig a Calibre sem fogja azt látni.

Milyen operációs rendszerről van szó?
:F

[ Szerkesztve ]

(#2907) Rowan66 válasza Oldman2 (#2906) üzenetére


Rowan66
tag

Igen, látom meghajtóként.

(#2908) Zozo0525 válasza Rowan66 (#2907) üzenetére


Zozo0525
őstag

másik kábel, másik aljzat,....

(#2909) Rowan66 válasza Zozo0525 (#2908) üzenetére


Rowan66
tag

Letöröltem és újratelepítettem a Calibret, így jó lett.

(#2910) Zozo0525 válasza Rowan66 (#2909) üzenetére


Zozo0525
őstag

lényeg hogy jó lett :-)

(#2911) k.kristof válasza hampidampi (#2901) üzenetére


k.kristof
őstag

Azt hiszem, a probléma oka van, a megoldást még keresem. A documents mappában vannak üres, <Könyv címe>_<valamilyen hashnek tűnő alfanumerikus adat>.sdr fájlmappák, és ezeket nem törli a Calibre, amikor töröltetem vele a letöltött könyveket. Ha kézzel kitörlöm, akkor már nem látom az olvasón sem a könyveket.

(#2912) kress válasza k.kristof (#2911) üzenetére


kress
aktív tag

az nem a koreader metadata?

(#2913) k.kristof válasza kress (#2912) üzenetére


k.kristof
őstag

Gyári firmware van rajta.

(#2914) Pavkoni válasza nhpeti (#2861) üzenetére


Pavkoni
csendes tag

Én is ma telepítettem a Calibre-t (7.7). Moly plugin nem működött. Belenéztem, a Moly_hu.zip-ben van egy "__init__.py", abban kicseréltem a "SEARCH_URL"-rel kezdődő sort erre:
SEARCH_URL = BASE_URL + '/kereses?query='

és így most működik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.