Hirdetés
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- EmPoWeR: Költözés uTorrent-ből qBittorrent-be
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ravensky13
tag
Pontatlanul fogalmaztam bocsi:
Késleltetés alatt a HDD elérési idejére gondoltam. Ha csökken a szabad terület és nagy a fragmentáltság a lemezen, akkor többet kell keresgélnie neki, hogy megtalálja a szabad területet, ahova be tudja írni a letöltött adatot. Rossz esetben, nem tud a HDD elég gyorsan pozícionálni, aminek következtében nem tudja az adatot időben kiírni. Ezt egy ideig a cache áthidalja, ám egy ponton az is megtelik, és leesik a letöltési sebességem mert a HDD nem győzi az adatokat kiírni. Viszont ha SSD-t használok, fragmentációról nem beszélhetünk, az elérési idő eleve nagyságrenddel kisebb, mozgó alkatrészek híjján a címzés és a kiírás nem történik lassabban fogyó szabad terület esetében. Ez az én analógiám.Szvsz ezt még tetézi (ha nem is drasztikusan, de mindenképp lassítja) az, hogy van egy USB-Sata konverzió, valamint ha SMR-es a HDD.
"Kis tárhely" alatt "kis szabad tárhelyre" gondoltam, amikor a lemez pl 90%-a megtelt, de ezt egy előző mondatban fent is leírtam:
"különösen amikor kevés volt a szabad hely, leesett a letöltési sebesség""Nincs összefüggés, a szabad tárhely kapacitás, és aközött, hogy milyen hamar kezdi küldeni az adatokat a HDD. Nem mellesleg SSD használata esetén is elfogy(hat) a szabad tárhely."
Tisztában vagyok vele hogy az SSD-n is elfogyhat a tárhely, ezt nem igazán értem mire írtad.Nem vagyok nagy torrentbubus, azt bérelt szerverrel csinálják a nagyok
viszont ezt a HDD-t teljesen rááldoztam arra hogy fut rajta akár 50-80 torrent, a kliens rendesen van konfigurálva, max párhuzamos szálak is ésszerű értéken vannak, a net sávszéléhez mérten.
És nem, ez a HDD már nem teszi a dolgát, mivel kb 30perc betöltés után volt hajlandó megmutatni a rajta levő fájlokat, szóval tuti véres a torka, majd megnézem HDSentinellel, bár szerintem felesleges, de lehet nem jól gondolom
Új hozzászólás Aktív témák
- HP mini pc Ryzen cpu-val ha kicsit játszanál : )
- DELL OptiPlex 3050 Micro / i5-7500T / NVME M.2 / DDR4 / USB 3.1 / WIFI+BT / HDMI / több db / számla
- Gamer PC - i5 14400f, RTX 3080 és 32gb RAM + GARANCIA
- GAMER PC! i9-13900K / RTX 5080 / z790 / 32GB 6000MHz / 1TB Gen4 / 1000w Gold! BeszámíTOK
- GAMER PC! i9-13900K / z790 / 32GB 6000MHz / 1TB Gen4 / 1000w Gold!
- Bontott, vadiúj, SKY BLUE MacBook Air 13.6" M4 10C/8G 16GB 256GB 13 Gar.: 1 év APPLE világgarancia
- Készpénzes számítógép PC félkonfig alkatrész hardver felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- DELL Precision 5540 Workstation i7-9850H Nvidia Quadro T1000 16GB 512GB 15.6 új akksi 1év garancia
- Külföldi csomagszállítás Packeta csomagpontokon keresztül!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest