Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) zichie válasza PistiSan (#44345) üzenetére


zichie
senior tag

A Domino SIM mobilnet IPv4 része NAT-olt, de az IPv6 cím publikus.

(#44352) W1 válasza 0519 (#44349) üzenetére


W1
senior tag

Torrent és Plex szerver.
Viszont mivel a torrent webes felületével nem tudtam megbékélni a hiányosságai miatt, így szoktam Remoteból használni ténylegesen asztali nézetben.

(#44353) #68216320 válasza W1 (#44352) üzenetére


#68216320
törölt tag

Csak erdeklodes szintjen: milyen torrent kliens amit hasznalsz es mi a webui hianyossaga?

(#44354) W1 válasza #68216320 (#44353) üzenetére


W1
senior tag

qBittorrent. Igazabol nem is hianyossaga van, de ha egy adott torrentbol csak bizonyos fileokat akarok letolteni, utana mindig alternativ letoltesi mappaba rakja, emiatt a Plex is bekavarodik es tobbszor kellett ezzel
szenvednem. Illetve a webes feluleten nem tudom a prioritast sem allitani.

(#44355) #68216320 válasza W1 (#44354) üzenetére


#68216320
törölt tag

Értem. Nem lehet csak beállítás probléma, hogy alternatív könyvtárba tölti, ha éppen nem a teljes torrentet töltöd le? Azért kérdem, mert nálam nem csinál ilyet és éppen a múltkor használtam így egy sorozat egyetlen epizódját letöltve.
A prioritást dolgot szintén nem pontosan értem. Nálam egy torrentre alkalmazott "Force resume" hatására azt kezdi el azonnal tölteni. Illetve a torrent content-nél az egészre vagy akár fájlonként lehet priority-t állítani.
Azért kérdeztem, hogy mi a hiányosság szerinted, mert én még nem találkoztam vele, pedig kizárólag web felületen használom.
Persze, ha kényelmesebb desktopként használnod, akkor az is megoldás.

(#44356) PistiSan válasza zichie (#44350) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszönöm a tanácsot a te részedről is, illetve minden hozzászólótól, a fentebb linkelt tailscale-t tesztelem, egyenlőre jónak tűnik. Ha nem válik be, van ötlet dögivel most már. :)

(#44357) W1 válasza #68216320 (#44355) üzenetére


W1
senior tag

Őszintén szólva nagyon sokáig nem bújtam a beállításokat, de idővel lehet neki futok, ha sok szabadidőm lesz. :D

Volt egy link, ahol le van írva, a pontos menete, ahol az adott SD-ről tudom a Raspbiant áthelyezni másik meghajtóra, jelen esetben ugye az SSD-re. Valahova elmentettem anno, de nem találom. Valaki esetleg be tudná linkelni? :R

(#44358) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok!

Van egy bedöglött pi4-em. Gondoltam csak veszek másikat, hogy gyorsan letudjam a problémát, de nem találok sehol... hol lehet most pi4-et venni?

A másik kérdés pedig az, hogy ha nem kapható már sehogyan sem, akkor hogyan lehet megjavítani? Ki foglalkozik ilyennel?
Próbálnám beazonosítani a hibát, de a zöld led (ACT) amiről azt írnák, hogy jelzi a hibakódot, az össze-vissza villog, beazonosíthatatlan, hogy mit szeretne mutatni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44359) jel1 válasza jel1 (#44358) üzenetére


jel1
aktív tag

Okéé, megvan a probléma. SoC túlmelegedés!! :W

Nem értem miért... 1-3%-on megy, alapjáraton, mégis kikapcsol.

A lényeg az, hogy azt figyeltem meg, hogy eléggé forrócska, és hogyha fújom a hűtőbordát, akkor az ACT LED abbahagyja a villogást. Szóval adtam neki egy aktív hűtőt,és normálisan elindult. Sajnos így is használhatatlan, mert max 5 percig tudom tartani a hőmérsékletet.
Van rajta egy http felület, amin ír ki hőmérsékletet, kb 43°C felett kapcsol ki. Ez nem tűnik reálisnak. Valószínűleg magasabb, de a 85 az meg túlzásnak tűnik érzésre (fogdostam a hűtőbordát).
Mi a megoldás erre?

Lehet amúgy valami log fájlt csinálni, ami rögzíti a pi hőmérsékleteit?

Amúgy egy ilyen hűtőbordája van (itt most nincs rögzítve, de amúgy rendben van a kontakt, forrósodik is a hűtőborda-átveszi a hőt, szerintem bőven 50 fok fölé megy, amikor már kikapcsol, hazudik a felületem, vagy nem tudom.)

Ja, és próbáltam mindenféle oprendszerrel, szóval nem szoftveres a gond.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#44360) oOKitsuneOo


oOKitsuneOo
tag

Üdv Mindenki!

Esetleg, ha valakit érdekel egy kis reklám szűrés.
Lokálisan és vpn-en keresztül is működik.

Leírást itt találtok: link

(#44361) AiRLAC válasza jel1 (#44359) üzenetére


AiRLAC
addikt

Másik táppal is ezt csinálja?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#44362) UberMutant válasza jel1 (#44359) üzenetére


UberMutant
őstag

egy gyári rendszerrel is nézd meg másik kártyán.

(#44363) Fecogame válasza jel1 (#44359) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezzel tudod monitorozni, saját fejlesztésű tool :B

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#44364) excalibur36 válasza W1 (#44357) üzenetére


excalibur36
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=ubnwvxF3Klc

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#44365) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
A képen pirossal bekarikázott karaktert hogyan tudom beírni?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#44366) faki_ válasza excalibur36 (#44365) üzenetére


faki_
senior tag

Alt Gr + w

(#44367) sztanozs válasza excalibur36 (#44365) üzenetére


sztanozs
veterán

Alt+124 (és/vagy copy-paste), esetleg onscreen-keyboard

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#44368) Marcsello31 válasza jel1 (#44359) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Nekem is van egy Raspberry-pi4em 8gigabyteos változat. Nekem nem csinál ilyesmit, viszont én pasztáztam azokat részeket ahol kellett, ahol hozzá ért a hűtöborda, nekem így maximum 40Fokig megy fel 4 óra aktív film használat után, alapjáraton 36fok körül van, már ha igaz amit mond. Nálad eredeti táppal megy a gép? próbáltad már esetleg powerbankal megnézni? Le vannak pasztázva a fontos részei? :) Én jelenleg android 12őt használok raspberry 8gbyteos gépemen. Gyári adapterrel tartozékokkal.

(#44369) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Akit érdekel, itt van egy általam konfigolt betöltő rendszer android alá, esetemben android 12ő alá. Nekem az én Raspberry pi4-emen ami egy 8gigabyteramos változaton fut.
Elősször töltsétek le ezt a fájlt
android12 raspberry
[link]
ezt ki kell írni pendrivera sd kártyára, vagy ssdre. Ami van, aztán ha meg van.
[link] boot fájlok, ezt kel felmásolni a felírt android rendszer bootfájlai helyére, az összeset.
Ez úgy van beállítva esetemben, a config.txt, hogy usbről bootoljon be.
Hang,gpu,kodi,youtube, rendben. torrent ok.
Jövök pár képpel nemsokára.
Hali :)
[link]
youtube video.

[ Szerkesztve ]

(#44370) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Android 12 bemutatása videón screen recorderrel, sajnos felvétel közben akadt a rendszer, amúgy valójában nem akad. Így nèz ki az Android 12 raspberry pi4 8gbyteos gèpen. Videó: [link] egy kis. Kedv csináló. :)) lesz hosszabb videót is, ez egy teszt volt. Üdv. Sztem megy a 4gbyteos változattal is.

(#44371) 0519 válasza Marcsello31 (#44370) üzenetére


0519
senior tag

A videó alapján jónak tűnik a rendszer!
El tudom képzelni fő gépként, egyszerű igények kielégítésére.

Köszönöm a bemutatót!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#44372) Marcsello31 válasza 0519 (#44371) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia ma még mutatok róla videót, sajnos azért akadt mert a képrögzítő program műveletek között belassította, majd külső kamerával próbálom meg a dolgot, Azt vettem észre, hogy az android 12ő már használhatóbb, barátibb mint a többi, s kihasználja a raspberry adottságait, Böngésző van gmail van, youtube van, játékok futnak usbre rá dughatsz bármit, torrent van, s igazából tényleg, bármire használható lenne, nekem is médiára van beállítva, "filmnézés, este meg torrent, Amikor jobb a net, a konfigurációs fájl amit megoszottam usb bootra van állítva, sztem mennie kellene a cuccnak még 4gbyte ramos változattal is. Délután mutatok még videót, de amúgy egy tettre kész rendszer. A film fullhdban sem akad. Be lehet állítani, az audió kimenetet, hogy hdmi vagy analóg, vagy bluetooth, be lehet állítani a cput, a gyorsítást. Linuxxal is szórakoztam, de annyira nem jön be, mint ez. Simán jó főgépként. Délután jövök új videóval. Van értelme a 8gbyte ramnak. én köszönöm hogy megnézted, aki akar venni ilyen gépet sztem áldozzon rá a 8gigabyteos változatra, később rájön, hogy miért írtam ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#44373) Razzul


Razzul
senior tag

Raspberry Pi Pico W már elérhető.

Stat crux dum volvitur orbis

(#44374) Marcsello31 válasza 0519 (#44371) üzenetére


Marcsello31
őstag

Üdv! Itt van egy új videó, az akadás nem a rendszertől van vagy a raspitől, nem igen szereti ha képrögzítőprogrammal veszem fel a munkálatokat androidon belül, játék teszt, infó, stb.
Hang nincs. csak videó. [link] 2000mhzre beállítva.

(#44375) Marcsello31 válasza Razzul (#44373) üzenetére


Marcsello31
őstag

Köszi az infót. :)

(#44376) madrac válasza Razzul (#44373) üzenetére


madrac
őstag

Ennek igy se latom tobb ertelmet ennyiert mint a wifi nelkuli valtozatot, mikor ezer eve letezik ESP8266 mikrokontroller is fillerekert.

(#44377) Razzul válasza madrac (#44376) üzenetére


Razzul
senior tag

Hasonló képességekkel rendelkezik a kettő, a verseny csak jó. Örülök, hogy egyre több lehetőség van mivel az adott helyzetekhez kell mindig választani.

Stat crux dum volvitur orbis

(#44378) madrac válasza Razzul (#44377) üzenetére


madrac
őstag

Persze, az csak jo, ha van tobb alternativa, de nem tartom egyaltalan versenykepesnek ami befolyasolna a piacot, ha a kinai arat nezzuk, amikor 1 ilyen arabol nagysagrendileg 4-5 ESP8266 is kijon postakoltseggel es nincs darabszam limit sem...
Nyilvan mas szempontok alapjan is lehet vasarolni ezt nem vitatom.

(#44379) Aryes válasza Razzul (#44373) üzenetére


Aryes
nagyúr

Arduino IDE-ben programozható? Vagy miben? Nemigen követtem eddig ezt a kütyüt.

(#44380) Razzul válasza Aryes (#44379) üzenetére


Razzul
senior tag

Igen, abban is programozható.

Stat crux dum volvitur orbis

(#44381) jel1 válasza AiRLAC (#44361) üzenetére


jel1
aktív tag

Igen, minden táppal ilyen.

(#44382) jel1 válasza UberMutant (#44362) üzenetére


jel1
aktív tag

Igen, több rendszerrel is próbáltam, köztük a gyárit is, több sd kártyával. Egy pendriveot kéne még beszereznem, hátha valami sd olvasó agymenése van...

(#44383) jel1 válasza Fecogame (#44363) üzenetére


jel1
aktív tag

Köszönöm a javaslatot! Kipróbálom ;)

(#44384) jel1 válasza Marcsello31 (#44368) üzenetére


jel1
aktív tag

Ennél a bordánál csak a SoC-on van érintkezés, és ott egy thermal pad van közbeiktatva. De nem hiszem, hogy gond lenne, hiszen elvileg borda nélkül is kéne üzemelnie, főleg ha csak idle terhelés van. Itt ez nem működik

gyári tápom nincsen. de volt próbálva gép usb, telefontöltő, powerbank. illetve eredetileg egy rácsatolható lapról kapta a kakaót (ami pedig PoE-ről), de a feszültségek minden esetben rendben.

(#44385) wassermann válasza jel1 (#44384) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha a táppal baj van, a Firmware megjelenít egy sárga kis villámot a képernyő sarkában. Ha a CPU maghőmérséklete szaladna fel, akkor pedig egy piros kis hőmérő jelenik meg!

(#44386) Marcsello31 válasza jel1 (#44384) üzenetére


Marcsello31
őstag

Meg kellene mérni külső lézeres hőmérővel, hogy valójában hány fokra melegszik fel, de sztem itt más lehet a gond, lehet hogy komolyabb a baj, Nekem is beindult gond nélkül borda mentesen a raspim. Van egy ismerősöm, ő is rá kérdezett hogy milyen hogy megy ez a ketyere, említettem neki hogy ha vesz is, vagy 8gés raspit vegyen vagy android tvboxot, ott is van már 8gés változat. Nincs több ötletem hogy mi okozza, ha mindent végig néztetek.

(#44387) Aryes válasza wassermann (#44385) üzenetére


Aryes
nagyúr

Utóbbi időben már nincs villám, csak szöveg.

(#44388) wassermann válasza Aryes (#44387) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Évekkel ezelőtt volt nálam piros hőmérő és néha sárga pici villám is, azóta kapott bordát és jobb tápot így már nem tudom követni mi van most :-) de köszi!

(#44389) Aryes válasza wassermann (#44388) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nagyon én se követem, de tavaly frissítettem a libreelec-et osmc-re, és meglepődtem, hogy villám helyett szövegelt. :))

(#44390) jel1 válasza Marcsello31 (#44386) üzenetére


jel1
aktív tag

Multiméterrel tudtam megmérni, és úgy néz ki rendben van a mérése, mindig 2 fokkal alacsonyabbat mutatott a multiméter, mint a pi.

Viszont követhetetlen amit produkál. Most 43 helyett olyan 60 fok körül kapcsol le. Érdekes, hogy borda nelkül pedig elment 66 fokig is. Ez arra következtet, hogy nagyon nem a SoC túlmelegedés a probléma. Nem is lehet, hiszen ott 85 fok lenne a határ, az meg úgy tűnik amérés után, hogy valóban messze van még.

Mi az, ami még kikapcsolhatja a Pi4-et? És feltehetően hőmérséklet miatti ok, de nem SoC.
:R

(#44391) wassermann válasza jel1 (#44390) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az a baj, hogy bármi ami a lapra van forrasztva. Én hagynám a fenébe, mert jóval több időt és energiát emészt fel annál, amennyit egy Pi ér :-(

(#44392) cigam válasza jel1 (#44390) üzenetére


cigam
félisten

Ahogy wassermann is írja, bármi is okozhatja. Minden alkatrész hőt termel, ezáltal tágul. Ez okozhatja azt, hogy egy hajszálrepedés miatt bárhol megszűnhet a kontaktus, ami bármilyen hibát, adott esetben a rendszer lefagyását okozza. Ez lehet a NYÁK huzalozása, egy forrasztás, de még az alkatrészen belül fellépő hiba is. Otthoni körülmények között szinte lehetetlen beazonosítani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44393) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Pű🙃. Hát igen, sajnos ez van, ha teheti vegyen másikat, vagy inkább olyat ami már jobb. Azt nézegettem a neten, hogy már árulnak új 8gbyte Ramos Android tvboxot, igaz hogy egyhavi kereslet az ára, de amit írnak róla azt nem lehet űberelelni. S van olyan 8gès típusú amin fut a Linux. Ám a raspberry is jól használható főleg a 4/8 gès változat. Nekem van egy powerbankom 20.000mahs 5v os kimenettel ebből létezik 2 amperes, ès 2,5 amperes. Ha rá dugom a powerbankot a raspberryre nekem ugyan úgy elindul vele, mint, hálózatról.

(#44394) szalay_1


szalay_1
csendes tag

Sziasztok, a "villámra" visszatérve.
Nekem is fel fel tűnik jobb felül, pedig 5 voltos szerver tápom van ami 8 Ampert tud.
Erről a tápról mentek anno a Pi1 Pi2 stb modelek hibátlanul..
(ÉS tényleg sehol sem lehet venni Raspberry Pi 3 Model B+?? )
:((

(#44395) AiRLAC válasza szalay_1 (#44394) üzenetére


AiRLAC
addikt

5.1v vagy 5.2v tápegység a legjobb (Samsung, Amazon eszközökhöz szoktak ilyeneket adni például).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#44396) Fecogame válasza szalay_1 (#44394) üzenetére


Fecogame
veterán

Akkor ott a kábellel lehet valami, próbáld ki egy másikkal.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#44397) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Most probaltam ujratelepiteni az egyik raspberrymet, de az SSH jelszo nem mukodik.
1. Raspberry PI imagerrel(1.7.2) letoltottem Raspberry Pi lite 32bit verziot (A fooldalon ajanott raspberry os-sel ugyanez a helyzet)
2. a kartyan letrehoztam a filet formazas es kiterjesztes nelkul > touch ssh
3. ssh -l pi 192.168.1.110 es jon ugyan az ablak ahol a jelszot(raspberry) irom be, de nem mukodik

Hiaba probaltam mar mashonnan bemasolni akkor is permission denied. A kartya ujrairasa sem segit....
valakinek otlet???

(#44398) cigam válasza AiRLAC (#44395) üzenetére


cigam
félisten

Felejtsd már el ez a tized voltokat is megadó tápegység konteót. Én értem hogy Te hiszel benne, de semmivel nem igazolható. Plusz ~2%-ról beszélünk. A gyártás során nagyobb az alkatrészek szórása, ezáltal az 5V pontossága, minthogy bárki azt állíthassa, hogy ő gyártott egy olyan adaptert, aminek 5.1, vagy 5.2V a kimenete.
Igen, láttam a matricát az adapteren, de akkor sem hiszek neki. Lásd az erősítőkre írt PMPO watt szám.

footy
Itt is volt róla szó, hogy az új kiadásokban az image készítő programban kell megadni az user/pass párost, mert biztonsági okokra hivatkozva már nincs alapértelmezett pi felhasználó.
[Headless setup]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44399) footy válasza cigam (#44398) üzenetére


footy
addikt

aaaaa, koszi :R

(#44400) AiRLAC válasza cigam (#44398) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Igen, láttam a matricát az adapteren, de akkor sem hiszek neki. "
Multimétered van? ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.