Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty 2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:41:32

LOGOUT.hu

Minimum konfiguráció:
1, 4 GHz Prozessor (Celeron / Duron)
512 MB RAM
ATi Radeon 9200 / GeForce 4
1.5 Gb szabad hely a Winchesteren

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Steam cod2 key ritka -75% leárazásban [link]

/s

(#15202) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Sok év után feltettem ismét, ez még ma is egy jó játék. A grafika is jól öregedett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15203) BIZ0906 válasza Dilikutya (#15202) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Jó bizony :D

(#15204) Dilikutya válasza BIZ0906 (#15203) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze szigorúan single-ben. :)
Csak valamiért a VSR nem megy, nem tudom magasabb felbontásba tenni, hogy utána a driver leskálázza 1080p-re. Ha 1080 fölé állítom, kilép, pedig elvileg nem kéne.
Én még 10$-ért vettem pár éve, de szerintem bőven megéri a mostani rendes 20$/€ árát is. Itt már pont volt olyan grafika, hogy nem tűnik olyan réginek, mint az első részé. Mondjuk ennek anno meg is volt az ára, megjelenéskor nem sokan játszottunk a DirectX9 módban. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15205) csibe1 válasza Dilikutya (#15204) üzenetére


csibe1
addikt

"Mondjuk ennek anno meg is volt az ára, megjelenéskor nem sokan játszottunk a DirectX9 módban."

Igen, az rendesen ette a gépet. :D
Nem is tudom hány év után lett olyan gépem ami vitte rendesen DirectX9 alatt, de akkorra meg már megszoktam a 7-est.
A 9-es verzió szebb volt, de túl sokat bambultam rajta (pl. lengett a zászló), és idegesítőek is voltak az új dolgok, maradt a 7-es.

Valamikor majd végigtolom én is a single verziót. :K

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15206) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Nyomjátok még srácok? :)
Én mostanság könnyed kikapcsolódásnak esténként elindtom.
Vannak ezek a DAJKA I EKIPA szerverek. Egész jó körök szoktak lenni és nem modosak.
Egyik Toujane rifle dm, a másik dm-tdm változatos pályákkal.
A problémám, hogy minden második alkalommal kickel valamelyil okostojás és nem indokolja meg. Kicsit bosszantó. Tippre wh+klikkelő, ha garandozok. :U

[ Szerkesztve ]

(#15207) Pokesz007 válasza Grave_444 (#15206) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Én itt nyomom VETERAN Snipers ver 1.3 Modern & Classic

Lelassultam, nem Dajkázok. Én is meguntam azt,amit te.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#15208) HPAA válasza Pokesz007 (#15207) üzenetére


HPAA
őstag

no ! , ez érdekel , a napokban felrakom majd
mennyi a létszám átlagban ?

************* censored

(#15209) Pokesz007 válasza HPAA (#15208) üzenetére


Pokesz007
senior tag

este 17:00 órától éjszakáig szoktunk lenni, 20-40 fő már későbbi órákba.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#15210) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!

érdeklődök, hogy esetleg valaki megtudná mondani, hogy a battle rifle és az assault rifle között mi a különbség igazából? vagy a battle rifle éa a Marksman rifle között..? :F

(#15211) Hoorus válasza Pokesz007 (#15209) üzenetére


Hoorus
őstag

benézek én is :)

(#15212) Jhnny86


Jhnny86
csendes tag

A punkbuster működik már? Úgy értem hogy 1 éve felmentem a szerverekre de már egyiken sem működött a PB emiatt bármilyen csalást lehetett alkalmazni még pb shot sem volt.

(#15213) Urzu_7 válasza Jhnny86 (#15212) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Az evenbalance már nem támogatja a játékot szóval teljesen felesleges a pb, max megfogná azt a pár csalást amit 15 évvel ezelőtt készítettek. A legtöbb szerveren csak simán ki van kapcsolva mert haszna nincs sok az új csalások ellen.

giran~

(#15214) csibe1 válasza Jhnny86 (#15212) üzenetére


csibe1
addikt

A PB talán 20 éve ért valamit, de már akkor is volt olyan cucc amit nem látott meg.
Ott is a killcamba látta meg az ember ha valami gebasz volt.
Ha olyan szerveren voltál akkor röpült is az illető, aztán ment a kulcs a szeróra. :)
Szóval nincs értelme ilyesmin aggódni. ;] :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15215) Jhnny86


Jhnny86
csendes tag

Úgy tudom azért lett kikapcsolva mert kidobálta az ártatlan játékosokat is nem pedig azért mert feleslegessé vált. Ha igaz lenne amit mondtatok hogy teljesen hasztalan úgy 15-20 éve akkor már korábban is kikapcsolták volna a szerverekről mégsem tett így senki. Biztosan volt pár hasznos és működő funkciója. Én úgy látom ez csak egy utolsó szög volt a játék koporsójában legalábbis én ez után töröltem le a játékot ezek szerint végleg.

(#15216) #24556544 válasza Jhnny86 (#15215) üzenetére


#24556544
törölt tag

Mikor kapcsolták ki?
Mert az xfire is elég nagy szög volt a koporsóban és azt hittem az volt az utolsó.
Amikor még volt xfire és nem túl sokkal a megszűnés előtt játszottam még elég jó volt a játékosállomány, pár évre rá meg már elég 0. :O

(#15217) Urzu_7 válasza Jhnny86 (#15215) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Azért nem látsz már annyi pb-s szerót mert haszontalan, elavult adatbázissal rendelkezik amit már vagy 10 éve nem frissítettek mivel az evenbalance megszüntette a támogatását a játéknak. Néhány szerveren azért van még mindig mert rendelkezik egy már meglévő adatbázissal, szóval egy pár régi csalást tud érzékelni ami több mint a semmi. Amúgy teljesen feleslegesen vesz el erőforrást mind szervertől mind a klienstől. Már 10 éve sem volt olyan sok pb-s szerver max pcw miatt bekapcsolták az emberek, de már akkoriban is voltak csalások amiket nem érzékelt a pb.

giran~

(#15218) Urzu_7 válasza #24556544 (#15216) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

(#15219) #24556544 válasza Urzu_7 (#15218) üzenetére


#24556544
törölt tag

oh hát akkor biztos nem ez volt az utolsó szög, hanem sokkal inkább az xfire.
Azért olyan 14-15 ben még néha játszottam vele, és simán volt annyi ember és szerver meg klán, hogy elégséges legyen.

Mondjuk sosem a pb volt a meghatározó, mert igencsak kevés embert láttam akit kidobott, csalót viszont sokat. Sokkal inkább a klánok és adminok voltak az igazi pb.

[ Szerkesztve ]

(#15220) csibe1 válasza Jhnny86 (#15215) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor most is kikapcsolhatnák az új CoD játékokban is, mert ott sem ér semmit olyan csítek vannak. Aztán mégsem teszik, ahogy 15-20 éve sem.
Pedig már akkor is csak dísznek volt.

"Biztosan volt pár hasznos és működő funkciója."
Biztos, de anno 20 éve találkoztam pár csávóval aki a csítet reklámozta, már akkor volt olyan funkció ami a rcon-t tiltotta. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15221) #24556544


#24556544
törölt tag

[link]
Ennek a sztoriját valaki tudja amúgy? Mi lett vele?
Tök véletlenül botlottam bele, de sok infót nem találok róla.

A youtube algoritmusnak hála meg belebotlottam olyanba is, hogy magyarok nagyba cod2 waroznak meg twitch en is streamelnek cod2 -t valami Sp1RiT néven.
Nem hittem volna, hogy létezik ilyen, hogy emberek kontenteket gyártanak cod2 ből még most is ilyen platformokon.

(#15222) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok.

Felraktam steamről a cod 2-t nehezen de elindult van is néhány élvezehető szerver,viszont valamiéert most kifagy.
Mikor be akarok lépni a multiba megkérdezi hogy akarom e safemodba indítani a játékot és ott akármit választhatok kifagy a játék.
(Win 10 et használok.)
Esetleg valaki tudja a megoldást?

Köszi a segítséget. :R

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#15223) csibe1 válasza #24556544 (#15221) üzenetére


csibe1
addikt

Azért még van élet a CoD2 körül: [link]

Készül a 4k meg az 5k mod, modern fegyveres modok meg már régebben is voltak hozzá

[link].

[link]

Múltkor előszedtem a single verziót, és valamiért nem tudtam átjutni egy pályarészen; el is kapott a röhögés, hogy x éve még azért meg tudtam csinálni, ha nem is elsőre sikerült. :DDD

Valamikor majd megint előszedem, mert nehogy már ne sikerüljön. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15224) csibe1 válasza Centaurus (#15222) üzenetére


csibe1
addikt

Újratelepítés?
Amúgy miért a steam? :F
Értem, hogy kényelmes, de én nem szeretem ha a multis játékaimba piszkálnak a kliensek. A CoD2-nél is saját cfg-m van, ne variáljon bele a steam.
A Win10 driverfrissítéseket se szeretem, telepítés után tiltom is le az oprendszer frissítéseit.
Előtte nem egyszer előfordult, hogy elcseszte a hangot meg a képet; mert szerinte jobb az újabb driver....

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15225) Centaurus válasza csibe1 (#15224) üzenetére


Centaurus
tag

próbáltam steamon és azon kivül is telepíteni a játékot a hiba minda 2 esetben fenn áll.
Öteleted hogy mi oldaná meg?
Köszi :R

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#15226) #24556544 válasza csibe1 (#15223) üzenetére


#24556544
törölt tag

Van, de nem sok sajnos. Klánokat sem igen látok, régről is egyedül ez a ktk szerver ami ismerős, és ezen játszanak mindig emberek, de klántagokat soha nem láttam rajta, nem is értem, mintha nem is az ő szerverük lenne max a cfg be maradt ez a név.
Talán, ha nézegetem a szervereket inkább az usa ban meg németben aktívabbak az emberek még cod2 ben, itthon is szépen meghalt.

Amúgy engem ez az mbot dolog érdekelne, mert azt egy magyar csinálta legalábbis részben biztos.
Próbáltam írni moddb -n mert a mai napig aktív, de semmi válasz.
Pedig biztos, hogy így 10 év után sokkal fejlettebb botokat lehetne csinálni ehhez a játékhoz, szerintem már 2013 ban az a 0.93 as mbot kifejezetten fejlett volt, kár, hogy nem vitte tovább.

[ Szerkesztve ]

(#15227) Urzu_7 válasza Centaurus (#15225) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Ilyen hibákat általában a kompatibilitás megold (XP SP2), lehet probléma még a punkbuster ami nem tud elindulni, valamint az a fránya mikrofon is.

A mikrofonosra a megoldás, hogy engedélyezni kell a rendszer hangbeállításában a mikrofont vagy a stereo mix-et amit utána le tudsz némítani. A lényeg hogy legyen engedélyezve.

Punkbusternél lehet, hogy nincs megfelelően beállítva. A szolgáltatások beállításánál kell megnézni és letíltani vagy engedélyezni. Én részemről csak letöröltem a rákba és kikapcsoltam teljesen mert amúgy sem működik.

A kompatibilitást szerintem tudod hol kell állítani.

A steam-es verziónál elvileg kell a steam.dll is oda ahol az exe fájlok vannak.

Én javaslom hogy töröld az összes cfg-t ha van és hagyd hogy a játék csináljon egy újat. Ha utána sem tölt be de megcsinálta a cfg-t akkor a cfg-ben állítsd a
seta r_displayRefresh "monitor natív frissítése hz-ben (pl 60 hz)"
seta r_fullscreen "1" (teljes képernyő)
seta r_mode "monitor natív felbontása (pl 1920x1080)"
seta r_monitor "monitor amin megy a játék (elsődleges a 0)"
seta r_rendererPreference "dx7" (vagy dx9 de inkább dx7 lehet valami dx hiba van)

Ha nincs cfg szerezz be egyet és szerkeszd át.

Ennyit tudok.

giran~

(#15228) Centaurus válasza Urzu_7 (#15227) üzenetére


Centaurus
tag

Köszi úgy tűnik hogy a mikrofonos megoldás meggyógyította

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#15229) sakto


sakto
őstag

Sziasztok!
Működésre lehet bírni a COD2-öt win 11 alatt.

(#15230) csibe1 válasza sakto (#15229) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor okés, jó tudni, hogy Win11 alatt is működik. :) :C

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15231) sakto válasza csibe1 (#15230) üzenetére


sakto
őstag

Bocsánat,ez egy kérdés akart lenni,nem kijelentés. :B
Mert nálam nem akar elindulni win 11 alatt :(

(#15232) Skillerz válasza sakto (#15231) üzenetére


Skillerz
tag

Szia! A multiplayer parancsikonra nyomj jobb gombot-> tulajdonságok->kompatibilitás->kompatibilitási üzemmód: Windows XP service pack 2. Nekem így indul el, és probléma mentesen fut.

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#15233) csibe1 válasza sakto (#15231) üzenetére


csibe1
addikt

Értem. :)
Akkor jó, hogy maradtam a Win10-en. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15234) csibe1 válasza Skillerz (#15232) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi a tippet! Később majd jól jöhet! :) :R

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15235) sakto válasza Skillerz (#15232) üzenetére


sakto
őstag

Szia
Ez sajnos nem segít,fekete képernyő :(

(#15236) #24556544 válasza sakto (#15231) üzenetére


#24556544
törölt tag

Nálam évek óta gond nélkül fut win11 alatt.
De a vezérlőpult és hangoknál a sztereo keverőt mindig engedélyeznem kell anélkül sosem indul el meg ezt a kompatibilitást is mindig rárakom xp sp3 ra.

Nekem eddig még nem volt olyan operációs rendszer ami alatt ne ment volna simán.

(#15237) sakto válasza #24556544 (#15236) üzenetére


sakto
őstag

Szia
Ezt nem találom
"sztereó keverőt"

(#15238) korcsi válasza sakto (#15235) üzenetére


korcsi
veterán

Várni kell, elég sokat.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#15239) #24556544 válasza sakto (#15237) üzenetére


#24556544
törölt tag

Lehet be kell hozzá dugni valami jack et a gépbe, ezt is szokták mondani, én nem tudom mennyire kell, mert nekem mindig be van dugva. Próbáld meg úgy, hogy bedugsz egyet, és a sztereó keverőt úgy már biztosan tudod engedélyezni.

(#15240) sakto válasza korcsi (#15238) üzenetére


sakto
őstag

Sajnos hiába,kidob az asztalra minden hibaüzenet nélkül,kb 10 mp után.

(#15241) sakto válasza #24556544 (#15239) üzenetére


sakto
őstag

Megtaláltam a sztereó hangkeverőt.
Jack is be van dugva de így se indul. :(

(#15242) autosportos


autosportos
csendes tag

Sziasztok!

Hasonló problémám akad nekem is. Kollégával tervezünk egy kis lövöldözéses estét az egyik ráérős hétvégén. A steames COD2 telepítés után elindul, minden okésnak tűnik, ám bármelyik multiplayer szerverre belépve a feliratokon és a GUI-n kívül a nagy feketeség fogad, azaz maga a pálya és a játékosok nem jelennek meg, kivéve a chat, a szerverüzenetek és a GUI. Tehát amikor csapatot választok, látom magam körül, hogy ki hal meg (piktogramok), van célkereszt is, csak mintha egy teljesen fekete terepen, teljes sötétségben lennék. Magyarán a pályaelemek egyáltalán nem jelennek meg.

Próbálgattam már mindent:
- steam.dll és steam2.dll másolása a COD2 gyökérkönyvtárába
- saját player cfg-jében paraméterek utólagos helyes beállítása (felbontás, monitor, renderelés stb.)
- kompatibilitás-módosítás (XP SP2 és XP SP3 stb.)
- Radeon szoftveren belül minden grafikai felülírás módosítása, s később a beállítások letiltása
- újratelepítés (COD2 is, Steam is, Radeon is)
- mikrofon helyes beállítása
- törlés mindent, de mindent, registryből is... és teljesen új, szűz, "vanilla" indítási procedúra mindenféle sallang nélkül

Nos, semmi eredmény. Van valami ötletetek, mit lehetne még tenni a megfelelő működés reményében?

Az alábbi hátteret biztosítom a COD2-nek:
- op. rendszer: Win 10 Pro N 22H2
- CPU: AMD Ryzen 5 5600X
- GPU: RX 6650 XT
- mem.: 32GB
- m.2 SSD: Samsung 980 Pro 500GB

(#15243) wjbhbdux válasza autosportos (#15242) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nincs valami régi videokártyád amivel ki tudod próbálni ehelyett?

/s

(#15244) juhi004


juhi004
friss újonc

Sziasztok ! Tud nekem segíteni valaki call of duty 2 ben ? Server próbléma feltettem a HLSW t de nem tudom betenni a játékot A játék a Steam on keresztűl van meg ... 1.3 pach se ment fel a végén hibát ír ki ..... :(

(#15245) Pokesz007 válasza juhi004 (#15244) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Pár hónapja nem játszottam vele,de kipróbálom a héten és jelzek,hogy nekem minden okés-e vele. Milyen rendszered van?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#15246) juhi004 válasza Pokesz007 (#15245) üzenetére


juhi004
friss újonc

win 10 rendben köszönöm!

(#15247) #24556544


#24556544
törölt tag

Nem tudom érdekel -e valakit, vagy hasznos-e valakinek, de találtam egy ilyet: [link]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.