Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) wassermann válasza Keef_Lee (#17949) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A különböző PI-knek nincs egetverő eltérés a fogyasztásukban Nagyon kevés mindegyiknek, hogy hobby-gépnek elmenjen pl. akkuról is (nem mindenki csak médialejátszónak használja, ez inkább hazai sajátosság az embereknek itt vékony a pénztárcája : ((

(#17952) Psycho12 válasza Keef_Lee (#17949) üzenetére


Psycho12
csendes tag

Ha nemtudsz ebay-ról rendelni akkor megéri! a fogyasztás nem növekedett gyakorlatilag többet eszik egy mosógép vagy akármi nagyobb fogyasztó, mint a raspberry egész hónapban

(#17953) dugesz77 válasza psg5 (#17950) üzenetére


dugesz77
őstag

Mert akkor pont ,hogy a 24Hz filmet fogja neked átkódolni a tvn alapból beállítottra mondjuk 60Hz-ra. Egyszerű betöltesz egy alap 1080p/24 Hz BD ripet. Tv-knél szokott lenni info gomb. Ha nem azt írja ki a tv,hogy 1080/24 akkor nem kadencia helyesen játssza le a filmet. Hamar ki lehet szúrni pl. svenkelésnél darabos a mozgás.

[ Szerkesztve ]

(#17954) psg5 válasza dugesz77 (#17953) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Renszer menüben van olyan a kepkimeneteknel, hogy felbontás ez desktopon van. Ezt kell állítani?
Alatta hogy frissítési frekvencia ez 50esen van. Ezt sem kell állítani?

F.K.T.

(#17955) Celtis válasza psg5 (#17950) üzenetére


Celtis
veterán

Video/lejátszás menüben

Amikor rálépsz egy menüpontra akkor alul írj egy kis magyarázatot. Olvasd el. A képernyőt kell a filmhez igazítani és nem fordítva.

Az a baj, hogy folyamatosan változik a neve a beállításnak. Meg talán platformonként is más. Nekem most pont nincs bekapcsolva Pi, de találd fel magad ez alapján.

(#17956) azbest


azbest
félisten

Nocsak, nemrég kijött 6.0.1-es openelec. Ha lesz kedvem ránézek, hogy ezzel már jól megy-e a tunerek kezelése, ha direktben rádugom, nem pedig hálón át kapja. Ha jól láttam frisslült a kernel is. Emlékeztetőnek: a 6.0.0-ással voltak bajok, amikor végigpörgettem a telepítést nálam is kijött. Alapból másik eszközön van a tuner, azért nem tapasztaltam előtte.

[ Szerkesztve ]

(#17957) Celtis válasza psg5 (#17954) üzenetére


Celtis
veterán

Az jó, hagyd békén. Video/lejátszás menüben turkálj.

(#17958) Celtis válasza azbest (#17956) üzenetére


Celtis
veterán

Érdekes, az Openelec oldalán egy büdös szó sincs a 6.0.1-ről, és ha frissítést próbálom indítani, akkor sem talál semmit..

Ha tuner kezelési problémád van, akkor itt találsz megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#17959) psg5 válasza Celtis (#17957) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Az miert hogy azért néha akad egy film, de ha ujrainditom pi-t akkor megint jó? Ezt nem lehet kiküszöbölni?

F.K.T.

(#17960) azbest válasza Celtis (#17958) üzenetére


azbest
félisten

Most indítottam el a 6-ost egy pi2-esen és felkínálta.
A hivatalos oldalon már 6.0.1 van a letöltésnél [link].

A tunerek kapcsán félreértettél. Az egyik fórumozónak volt sok baja, hogy nem látta a tunerét a pi, ezért végiglépkedtem egy tiszta telepítést, beállítást és nálam is kijött. Valamit elcsesztek a 6os kernelében.

(#17961) Celtis válasza psg5 (#17959) üzenetére


Celtis
veterán

Ennyi info alapján passz.
Azt sem tudom, hogy hálózatról vagy HDD-ről játszanál le. De kezdjük ott, hogy egy béta szoftvert használsz.

(#17962) bear_


bear_
aktív tag

Openelecről szeretnék hangot továbbítani androidos telefonra. Megoldható valahogy?

(#17963) psg5 válasza Celtis (#17961) üzenetére


psg5
veterán

Hálozaton keresztül játszom le. A béta szoftver az Openelecre értendő? Milyen infóra lesz még szükség?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17964) crissprivat


crissprivat
senior tag

Mi lett a változás OE 6.0.0 és 6.0.1 közt?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17965) dugesz77 válasza crissprivat (#17964) üzenetére


dugesz77
őstag

Itt van összehasonlítva a kettő.
"Based on Kodi 15.2 Final, so no new Kodi changes in this release - mostly package bumps (bug and security fixes).
Some of the most significant changes in this release are the upgrade to libcec 3.0.1, kernel 4.1.16, fixes for libaacs to work better with unencrypted discs, latest RPI firmware, and additional RTC module and wifi driver support.
New image installs starting with 6.0.1 will now create a 512MB FAT partition which is considerably larger than older installs - this allows more flexibility in future and reduces the risk of failed upgrades due to insufficient space."

[ Szerkesztve ]

(#17966) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Szeretnék OSMC alá valamilyen webböngészőt telepíteni, de nem vagyok nagy Linux guru, feltettem parancssorból egy iceweasel-t, de természetesen nem indul mert nem talál megjelenítőt. Hogy lehetne ráizgatni arra, amit a kodi használ? Egy böngésző miatt nem tennék fel egy egész raspbian-t vagy egy ablakozót...

(#17967) consono válasza Aryes (#17966) üzenetére


consono
nagyúr

Sehol. OSMC-re jelenleg nincs böngésző, nem X-et használ.

"In God we trust. All others must bring data"

(#17968) szasanyi


szasanyi
félisten

No, tegnap este meg is érkezett a VC-1 license key tehát valóban gyorsak voltak. :) A korábban említett King Kong olyan simán fu, és szuper a képminőségben, hogy egyértelműen megérte. Már csak a Kodi 17-et kell ráhegesztenem valahogyan, és azt igazán sajnálom, hogy csak ilyen fapados frissítési lehetőség van. Miért nem tettek ebbe vmi normális UPDATE menüpontot, hiszen tudják milyen gyakran frissül ez-az.

pgs5: te még nem futottál bele ilyen VC-1 kódolású filmbe? Mondjuk a PH!-s tesztcsomagban is van egy.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#17969) crissprivat válasza dugesz77 (#17965) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi :R
Nálam nem volt jó a 6.0.0,mert a pana tvm irányítója nagyon érzékeny lett. Egy gomb lenyomását nagyon sokszor kettönek érzékelte a rpi. Ezért kérdeztem,hátha javítottak ezen.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17970) Aryes válasza consono (#17967) üzenetére


Aryes
nagyúr

Értem én, de feltettem az xorg-ot, valamint a matchbox wm-et, régebben játszogattan ezekkel mikor Android alá telepítettem linuxot, és vnc-n keresztül működött a dolog, tehát azt tudom, hogy meg lehet csinálni, csak azt nem tudom, hogy most miért nem jön össze. Nekem jó lenne úgy is, hogy kilépek a kodiból a böngésző miatt, de alapvetően az osmc-t szeretném, ha indulna. A böngészőt csak webes videómegosztók meg rádiók miatt szeretném feltenni.

(#17971) wassermann válasza Aryes (#17966) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Én hagynám ezt a böngészőt.

- 1. csak teljes rendszer alá megy fel (Raspbian)
- 2. a PC-n megszokotthoz képest lassú.

(#17972) consono válasza Aryes (#17970) üzenetére


consono
nagyúr

Ezt elvileg meg lehet csinálni, de valószínűleg a másik irány egyszerűbb: raspbianra telepítesz Kodit és megcsinálod, hogy bootnál azt indítsa. Ha kilépsz, akkor meg ott a full linux. A másik megoldás, hogy keresel Kodi addont a webes videókhoz és rádiókhoz, és azokat használod.

"In God we trust. All others must bring data"

(#17973) lazac_ válasza Keef_Lee (#17949) üzenetére


lazac_
tag

Szerintem ennyiért elég jó áron van, én január közepén kínából rendeltem ~36usd-ért, de megfogta a NAV, így áfával lesz belőle 13e onnan is, és még várni is kell rá (ha csak ezt vettem volna, akkor a vámkezelési költséget is ide számolhatnám, ami +2e, ha a postával intézteted). És akkor a garancia kérdése még fel sem vetődött...

(#17974) Celtis válasza crissprivat (#17969) üzenetére


Celtis
veterán

Amit egyszer már javasoltam, azt nem próbáltad ki?

(#17975) Celtis válasza szasanyi (#17968) üzenetére


Celtis
veterán

Van update menüpont, sőt automatikus frissítés is, de a fő releasek között avval nem lehet váltani, mert nem garantált a kompatibilitás. Hivatalosan nem is javasolt az upgrade fő releasek köztt, csak a clean istall.
Arról nem is beszélve, hogy ezek alfa (bétát írtam,korábban de hülyeség) releasek. Csak lelkes tesztelők használják, nem a az átlagusernek készülnek.

(#17976) Celtis válasza psg5 (#17963) üzenetére


Celtis
veterán

Először is kipróbálnám helyi HDD-ről. Elképzelhető, hogy a hálózati pufferelési gond.
A másik lehetőség, hogy lejátszás közben nyomsz egy "O" betűt, vagy a távirányítón az Option gombot és megjelenik a kodek info. Sok mágikus szám, de pl. az kideríthető belőle, ha kiürült a buffer.

(#17977) crissprivat válasza Celtis (#17974) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem :B
De már csinálom,köszi,hogy újra belinkelted :R Majd megírom jó e lett vele ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17978) havri1


havri1
félisten

Van egy nagyon régi USB-s IR vevőm. Nem tudom sajnos milyen, ezer éve rendeltem Amazonról egy alap pc remote távirányítóval.
Rákötöttem, de nem jó..nem értek a linux-hoz, lehet driver hiba?

USB PC Remote Control supoort Wireless Mouse keyboard MCE Win 7 Vista + USB IR Pont ilyen

havri

(#17979) Celtis válasza havri1 (#17978) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem ehhez nem kell semmi, egyből mennie kéne. Olyan, mint egy közönséges billentyűzet és egér.
Próbáld rádugni a PC-dre, hogy egyáltalán működik-e a cucc.

(#17980) havri1 válasza Celtis (#17979) üzenetére


havri1
félisten

Az volt az első, ami kipróbáltam, igen ott működik.
Nem lehet vhogy megnézni (grafikus felületen), hogy usb-n csatlakoztatott eszköz van? Mind win-en pl az eszközkezelő.

[ Szerkesztve ]

havri

(#17981) tamasgal válasza havri1 (#17980) üzenetére


tamasgal
senior tag

Nem nálad van a hiba, nekem is volt ilyenem, a kodi nem müködik vele valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#17982) Celtis válasza havri1 (#17980) üzenetére


Celtis
veterán

Passz. Pont ilyet vettem anno egy ismerősnek. Igaz nem RPi, de Openeleces gépre rádugtuk és ment.

(#17983) crissprivat válasza Celtis (#17974) üzenetére


crissprivat
senior tag

Sajnos nem segített :(
5.0.8 alatt is 300ms volt megnéztem és ilyen gondom nem volt. Máshol lesz a hiba. De hol :F

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17984) havri1 válasza Celtis (#17982) üzenetére


havri1
félisten

Nem hagyott nyugodni a dolog. A saját távirányítójával a vevő működik Pi2-n is.
Csak az elég gagyi :(

Ilyen vevőt esetleg használ valaki?

New HP RC6 IR Media Center MCE Remote Control and HP MCE USB IR Receiver

(Pont ilyenem van a pc-hez, csak mivel saját vevőm van, ezt a HP-t már eladtam..most jó lenne)

[ Szerkesztve ]

havri

(#17985) azbest válasza dugesz77 (#17965) üzenetére


azbest
félisten

" latest RPI firmware"

így valószínűleg alapból megfeleló órajelen járatja a pi zerot, nem kell tuningként beállítani, mint a korábbinál.

(#17986) szasanyi válasza Celtis (#17975) üzenetére


szasanyi
félisten

Hivatalosan nem is javasolt az upgrade fő releasek köztt, csak a clean istall. - igen, ezért is raktam fel tisztán az OE 6.0.1-et, de a Kodi ugye ennek része, amit ha jól csalódom külön nem lehet felrakni csak a benne levő verziót frissíteni. Mert akkor lehet,hogy egyelőre nem lesz fent a Kodi 17 ti. csak pár filmet érint, viszont a többi tökéletesen megy (amit nem kockáztatnék). Majd ha lesz több infó, esetleg stabil (nem α vagy β) kiadás bár szvsz az nem pár nap múlva várható.

Azt nem tudod véletlenül, hogy erre a MPEG-2 license key-re miért / milyen esetben lehet szükség? Én nem nagyon találkoztam ilyennel, sem ezzel kapcsolatos lejátszási problémával.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#17987) Márton


Márton
nagyúr

tényleg senkinek nincs Pi B+?
Pedig hogy pörög ez a fórum :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17988) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Ok! Köszönöm, azt már értem, hogy megéri:
De ahhoz, hogy megrendeljem... a többi kérdésemre is tudnom kellene a választ: :)
http://itcafe.hu/tema/raspberry_pi/hsz_17949-17949.html

(#17989) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Általános használatra (böngészés, skype, youtube, spotify) mennyire alkalmas egy pi 2 b modell?

(#17990) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Sikerult 3-4 napja megoldjam, hogy PI2 hazimozi es a tv tokeletesen mukodjon CEC-el.

Igy sikerult :

TV-be HDMI1 (ARC)-ba a hazimozi
TV-be HDMI2-be a PI2.

Tokeltesen mukodott ha megnyomtam a SimpLink gombot a tv taviranyitojan bejott a menu ha ramentem HDD felvevo-re atkapcsolt PI-re ment a CEC szuper volt.

Na most ma megoldottam,hogy a PI kapjon kabeles netet mert a wifivel nem voltam megelegedve, de ezert mindent ki kellet huzzak. Visszaraktam mindent pont ugyan igy viszont ha ramegyek a HDD felvevore PI-n akkor a hazimozi jon be de ha a "lemez"-re megyek akkor is a hazimozi jon be.Ha siman INPUT-al valasztom a HDMI2-ot akkor bejon a PI de nincs CEC..

Valaki tud valami okossagot mondani?

(#17991) Blaise válasza szasanyi (#17986) üzenetére


Blaise
veterán

Dvd filmeknél fordul elő leginkább, én többször belefutottam, hogy szükség volt rá más esetben is.

szildavid90:

Felejtsd el.

(#17992) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Kodiban jártas kérem segítsen:

A PC-n levő SMB-s megosztott mappákban lévő filmeket szépen látja az PI2, de a NAS-on lévő NFS-s es filmeket látja, de a médiatár nem kezeli hiába frissítek rá. Hogyan lehet azokat is betenni médiatárba? Egyáltalán miért nem látja a NAS-on lévőket ha SMB-vel keresem? Utólag engedélyeztem NAS-on az NFS elérést csak így tudtam...

F.K.T.

(#17993) Celtis válasza havri1 (#17984) üzenetére


Celtis
veterán

Jól értem, hogy a távirányító és a vevő nem összetartozó? Én biztosan nem egy újabb infra vevővel próbálkoznék, hanem rendelnék egy adó-vevő párost. Fillérekért kapsz az ebay-en.

(#17994) Celtis válasza crissprivat (#17983) üzenetére


Celtis
veterán

Próbáld meg a 6.0.1-et.

(#17995) Celtis válasza szasanyi (#17986) üzenetére


Celtis
veterán

Lehet én értem félre, de pont a 6.0->6.0.1 upgrade, amit akár automatikusan is tudsz engedélyezni.

Így van az adott Kodi verzió az adott Openelec release szerves része, külön nem frissíthető. Viszont a kipróbálásával sem kockáztatsz semmit. A Programok/Openelec settingsben van egy backup készítési funkció. Ha ezt lefuttatod, akkor egy fáljban letárol minden beállítást. Ezt a fájlt hálózaton keresztül a "Backup" nevű folderben éred el.
Ha ez a fájl megvan, akkor akár egy 6.0.1 újratelepítés után pillanatok alatt a mentéskori állapotába hozhatod az Openelecet. Ez a mentés mindent tartalmaz, az összes telepített addont, a beállításokat, a médiatárat stb.

(#17996) Celtis válasza szasanyi (#17986) üzenetére


Celtis
veterán

Már írtam, pont neked, hogy az MPEG-2 pl SD TV adások vételekor kell, de szerintem DVD.iso lejátszása is igényli.

(#17997) harylmu válasza psg5 (#17992) üzenetére


harylmu
őstag

jogosultsági problémára gondolok. milyen nas? amúgy ha mappába vannak a filmjeid, akkor ezt bepipáltad? movies in separate folders

a name convention-ökről itt tudsz olvasni, de amúgy nagyon el kell cseszni valamit hogy ne ismerje fel egyből. év számot is csak akkor kell mögé írni, ha ugyanabból a filmből több is van (pl remake-ek)

[ Szerkesztve ]

(#17998) szasanyi válasza Celtis (#17995) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, majd látom ha már van USB WiFi a RPi2-ben, mert addig nem kínlódok a Kodi frissítéssel. Valahogy elsiklottam a korábbi válaszod felett, de mivel az SD / DVD nem igazán használt formátum nálam (legfeljebb nem a TV-be dugom a HDD-t azt kész) így az a licence sem fontos. :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#17999) havri1 válasza Celtis (#17993) üzenetére


havri1
félisten

Az említett usb vevő a hozzá tartozó távirányítóval működik Pi2-n. De más távirányítót nem észlel.

havri

(#18000) psg5 válasza harylmu (#17997) üzenetére


psg5
veterán

Synology 215j

Akkor megint rátszem az egeret, mert anélkül nem tudom mdosítani és megnézni, hogy be van-e pipalva.
Be legyen pipálva? Merthogy a képeden nincs.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.