Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) Brandynew válasza szabi__memo (#17198) üzenetére


Brandynew
őstag

Aliexpressről, szállítási költséggel együtt: 36,99 USD = 10 687 Ft
Malnapc.hu-ról, szállítási költséggel együtt: 16 980 Ft

Oké, ez nem teljesen a duplája, de ha még azt is hozzávesszük, hogy valaki Malnapc.hu-ról rendel hozzá házat, hűtőbordát, tápot, akkor végeredményben valahol a duplájánál leszünk. Szerintem ez megéri azt a kis kockázatot, hogy külföldről rendelt Pi-nél nincs garancia. Minimális az esélye, hogy garanciális időn belül elromlik.

Ja amúgy megjött az MPEG-2 és VC-1 licencem Pi-re, kevesebb, mint 5 óra volt :)

[ Szerkesztve ]

(#17202) odipapa


odipapa
senior tag

Hi!

A Win32DiskImager csak kártya olvasón keresztül tud írni?
Ha a telóba rakom nem tudom rá kiírni a fájlokat?

(#17203) Flowtation válasza MaCS_70 (#17197) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Nekem pi1 van és tartok attól, hogy nem birná a dlnat és a lejátszást együtt. Plusz ha sikerül akkor jó lenne még a transmissiont is ráhegeszteni.

Ha a málna lesz a lejátszó akkor még egy lan kábelt le kell húznom a nappaliba.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17204) wassermann válasza odipapa (#17202) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Sajnos igen, csak kártyaolvasón keresztül tud.

Csak kíváncsiságból én is próbáltam a mobilomba téve írni image-t a memória-kártyára, nem megy. Valószínűleg másképp kezeli az ilyen jellegű csatlakozást a Windows.

(#17205) envagyok válasza Laca0 (#17199) üzenetére


envagyok
veterán

Ha néha talál muxot, néha nem, az nem fog megjavulni a tvheadend verziójától.
Vagy gyenge a jel, vagy nem tökéletes az eszköz firmware-e

(#17206) MaCS_70 válasza Flowtation (#17203) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Transmission a PI1-re már önmagában is csak akkor használható (már ha egyáltalán), ha nagyon szolidak az igények, sokak szerint még a PI2 sem alkalmas érdemi torrentezésre.

Azt nem tudom, hogy a DLNA mennyire erőforrás-igényes, de nagyon kíváncsi lennék rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17207) hpeti2 válasza MaCS_70 (#17206) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Nálam a pi1 és ext4-re formázott hdd-nél csak pár % procit evett meg a minidlna egy 720p-d streamnél.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#17208) Pulsar válasza MaCS_70 (#17206) üzenetére


Pulsar
veterán

Mit értünk szolidnak?
Nálam Pi1-en ment kb 50 torrent folyamatosan külső wincsiről. Mellette ment a 720p-s videó is, többnyire szaggatás mentesen, de mondjuk a boblight már sok volt így együtt.
Pi2-n ez mind szépen megy. :)

(#17209) Brandynew


Brandynew
őstag

Overclockingról van valakinek tapasztalata? Pi 2-nél mi a maximum, amit elvisel ventilátor nélkül, nagy terheltség alatt?

(#17210) Laca0 válasza envagyok (#17205) üzenetére


Laca0
addikt

Az a fura, hogy volt olyan verzió, amikor működött rendesen. Csak már "nem találok vissza"... :(

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17211) MaCS_70 válasza Pulsar (#17208) üzenetére


MaCS_70
félisten

Minden relatív. Minderről nem sokat tudok, mivel nem torrentezek, de kismillió helyen olvasok olyanokat, hogy "visszafogott torrentezéshez, max 300-500 szál, keresek gyors és olcsó megoldást".

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17212) MaCS_70 válasza hpeti2 (#17207) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a gondom, hogy nem ismerem a rendszertopológiát. Pontosan ki mit csinál ilyenkor, és merre mennek a bitek, ha egy hálózati meghajtó SMB-n osztja meg a filmet, a PI ezt az SMB-t kezeli forrásként és szolgál ki egy harmadik egységet (az ugye a renderer?) DLNA-n.

Leírná ezt valaki?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17213) Pulsar válasza MaCS_70 (#17211) üzenetére


Pulsar
veterán

hűt hogy hány szál azt a kliensbe lehet paraméterezni. Akár torrentenként, akár összesen. (otthon meg nézem nekem mi van beállítva, mert a Remote-on nem látom)
De persze én is láttam már olyan embert akinek egyszerre 150-200 torrent futott. Ezért kérdés kinek mi a normális :)

[ Szerkesztve ]

(#17214) Årpi


Årpi
őstag

Sziasztok! Eddig nem volt külön TV-m a saját szobámban (laptopon nézegettem a cuccokat)

Azonban most meglepem magam egy 32-es vagy 40es tévével és azon gondolkodom hogy RPi 2 lenne mellette a médialejátszó azonban lenne pár apró és hülye kérdésem.

Olvastam valami CEC dologról,ez azt jelenti hogy a tv távirányítójával tulajdonképpen irányíthatom a Pi-n futó médialejátszó szoftvert?

Illetve a Pi 2 mennyire megbízható kis kütyü mint médialejátszó (Full HD filmek,sorozatok pörögnének csak semmi extra..)?

Meg persze az is érdekelne hol érdemes megvenni,akár itthoni akár külföldi webcím is jöhet nem akadály a külföldi rendelés sem ha jobban megéri. Előre is köszönöm a válaszokat! :R

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#17215) Brandynew válasza Årpi (#17214) üzenetére


Brandynew
őstag

40 colosat vegyél, full HD-hez kicsi a 32.

(#17216) dugesz77 válasza Årpi (#17214) üzenetére


dugesz77
őstag

Tökéletes media playernek. Itthonról ha nulláról kezded valami ilyesmivel kéne kezdeni. Ebben minden benne van az induláshoz. Kintről (Ebay, Ali) egy 5-7 ezerrel olcsóbban meg lehet úszni ha nem akad fent a vámon. Illetve ha van egy normális (8GB class 10)SD kártyád vagy egy jó minőségű micro usb tápod ( 1,2A feletti) akkor azt sem kell venni
Igen a CEC arra való,hogy a tv saját távirányítójával lépkedsz az rpi menüjében. Csak egy HDMI kábellel kell összekötni és működik.

[ Szerkesztve ]

(#17217) Celtis válasza Årpi (#17214) üzenetére


Celtis
veterán

A 32-es az nem TV. (Mondjuk a 40-es sem.) :)
Igen, az RPi-on futó médialejátszó a TV távirányítójával kezelhető. Ha a Pi-t eldugod a TV mögé, tulajdonképpen a Kodit úgy fogod látni, mintha a TV beépített szolgáltatása lenne. Csak annyi kell, hogy a TV támogassa a HDMI-CEC funkciót, de ez ma már szerintem alap. Annyi a trükk, hogy ahány gyártó, annyi néven nevezik ezt.
Abszolút megbízható a cucc. De ami ennél is fontosabb, hogy nincs olyan gyári médialejátszó, aminek ilyen fejlesztőbázisa és támogatása lenne.
A beszerzési forrás kérdése kb. hetente háromszor kerül terítékre. Pont ma volt utoljára, úgyhogy légy szíves kicsit visszaolvasni.

(#17218) Årpi válasza Brandynew (#17215) üzenetére


Årpi
őstag

(#17215) Brandynew

Az a baj a szobám nem a legnagyobb így lehet kicsit soknak érezném a 102 centit,de majd megálmodom még..

(#17216) dugesz77

Neked is köszi a választ,asszem így ahogy van ezt a packot meg is rendelem majd :R

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#17219) Laca0 válasza Årpi (#17214) üzenetére


Laca0
addikt

Csakis a nagyobbat! És nem, nem lesz túl nagy a szobádba! :)
LCD/LED tévénél az örök igazság, hogy minél nagyobb, annál jobb! Nincs olyan nagy méret, amit ne lehetne egy hét alatt megszokni! 1 hónap után meg: "vehettem volna nagyobbat is..."

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17220) erik365 válasza Årpi (#17218) üzenetére


erik365
aktív tag

Ha egy 3x3-as szoba, abba is simán jó már a 40colos, ne vegyél 30-ast mert bánni fogod.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#17221) MaCS_70 válasza Årpi (#17218) üzenetére


MaCS_70
félisten

Három méterről nézzük az ágyból a 120 centis tévét.
Nem túl nagy.
Mindenki a nüansznyi képminőségbeli kérdéseken rugózik, pedig ennél sokkal fontosabb az, hogy a látómezőből mennyit foglal el a kép.

Ezt érdemes megnézned.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17222) Brandynew válasza MaCS_70 (#17221) üzenetére


Brandynew
őstag

A legviccesebb, amikor valaki 3-4 méterről nézi a 40 colos TV-t, és mondja, hogy nem is lát különbséget a Full HD és SD között. Persze, hogy nem, mert a 40 colos TV baromi kicsi ahhoz a nézési távolsághoz. A HD-nek 55 col felett van értelme... egy 32 colos TV-n Full HD anyagot 1-1,5 méterről kell nézni, hogy lásd a különbséget SD-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#17223) Laca0


Laca0
addikt

Azt hogyan lehet lekérni, hogy a tvheadend melyik dvb firmware-t használja? Hogyan lehet rávenni, hogy másikat használjon?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17224) Keneseij


Keneseij
tag

Innen rendelt már valaki valamit?

VPN szervert üzemeltetünk rajta, igaz még az első verzión. Sajnos a processzor teljesítménye limitálja az elérhető sávszélességet, de a benne lévő memóriakártya is elég lassú.

Az alaplapot a fenti linkről tervezem megvenni, samsung evo plus 32GB os kártya ebayről 3000ért, szép kis házikó kb 600ft szintén ebay, és egy szett hűtőborda, hogy jobban bírja az oc-t. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

OP2

(#17225) Brandynew válasza Keneseij (#17224) üzenetére


Brandynew
őstag

Azt tudod, hogy ez a nettó ár, amit látsz? Nem ennyi a vége.

Én ettől az eladótól rendeltem: http://www.aliexpress.com/item/Original-Raspberry-Pi-2-Model-B-1GB-BCM2836-Quad-core-SIC-Heat-sink-Full-5V-2A/32398516274.html

[ Szerkesztve ]

(#17226) Keneseij válasza Brandynew (#17225) üzenetére


Keneseij
tag

Lehet vaksi vagyok, de ez hogy hogy csak a nettó ár, nem látom sehol feltüntetve.

OP2

(#17227) Brandynew válasza Keneseij (#17226) üzenetére


Brandynew
őstag

Valahol biztos fel van tüntetve, ha elindítod a rendelés folyamatát, akkor a végösszegnél már a bruttó árat fogod látni.

(#17228) wassermann válasza Laca0 (#17223) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Eszembe jutott még valami az USB-s DVB-T vevő kapcsán!

Nekem pár éve, közvetlenül PC-re dugva a Win alatt tökéletesen működő DVB-T vevő, először hosszú USB-vezetékkel volt a PI-re dugva és akkor vacakolt a tiédhez hasonlóképp.
Később egy nagyon rövid USB-toldóval megoldódtak a korábbi gondok. Itt a fórumon akkor arra jutottunk, hogy ha az USB-vezetéken esik a feszültség vagy a PI gyengén táplálja meg, valószínűleg az antenna-bemenetet erősítő fokozat rosszabban működik...

[ Szerkesztve ]

(#17229) erik365 válasza Keneseij (#17224) üzenetére


erik365
aktív tag

Magánszemélyt nem szolgálnak ki.

1.4 T-jet M32

(#17230) azbest válasza Keneseij (#17224) üzenetére


azbest
félisten

Igen, rendeltem már onnan. És igen, áfát még rá kell számolni. Nagykereskedés.
Ha céges rendeléshez lesz, akkor lehet egyszerűbb fdh.hu-n keresztül rendelni, mert magyar disztribútorként ugyanolyan áron adják (+áfa). de magyar számlát állítanak ki róla.

Ahogy előttem írják, raspberry-t nem biztos, hogy eladnak farnelltől magányszemélynek közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#17231) moed


moed
csendes tag

Sziasztok,

vettem egy Pi 2-est. HDMI kábellel rákötöttem a TV-re, de 'No Signal' hiba fogad. Egy zöld és piros LED egyfolytában világít a Pi 2-esen. A HDMI kábel 5 méter hosszú és 1-2 helyen meghajtottam,de nem törtem meg.
Mi lehet a gond?
Köszönöm.

(#17232) azbest válasza moed (#17231) üzenetére


azbest
félisten

A raspberry működéséhez nem feltétlen kell kijelző, ha el sem indul, akkor néhány tipp:
- nem jól írtad ki a rendszer a kártyára. Esetleg nem hozzá való rendszert írtál ki.
- Táp probléma, bár akkor villogna a piros elvileg.

Ha működik, akkor ssh-n be lehet lépni (raspbian alapbeállításokkal).

[ Szerkesztve ]

(#17233) moed válasza azbest (#17232) üzenetére


moed
csendes tag

Szia

az eredeti 2015-11-21-raspbian-jessie.zip -t irtam ki. Elvileg a táp jo,mert az erös Samsung töltömmel is probáltam,de ugy is semmi.
Ha be is lépek ssh-n, akkor hogyan tudom meg hogy tutira a kábel a hibás, és mondjuk nem a Pi 2-es HDMI kimenete?

(#17234) moed válasza moed (#17233) üzenetére


moed
csendes tag

Nem jelenik meg a router menüjében, a csatlakozott eszközök között.

(#17235) Celtis válasza moed (#17233) üzenetére


Celtis
veterán

Az is lehet, hogy előbb kapcsoltad be a Pi-t, mint a TV-t.

(#17236) moed válasza moed (#17234) üzenetére


moed
csendes tag

Söt, a LEDek sem világitanak a routeren a csatlakozonál, sem a Pi 2-esen. Több UTP kábelt is kiprobáltam.
Az USB wifi-s egér,és USB kábeles billentyüzet LEDjei sem világitanak. Caps Lock, és Num Lock...stb LEDek se kapcsolhato be hiába nyomkodom.

[ Szerkesztve ]

(#17237) moed válasza moed (#17236) üzenetére


moed
csendes tag

USB wifi-s egér Akarom mondani USB Wireless egér

(#17238) hunaqua


hunaqua
addikt

Ilyet használ valaki? Nagyon kéne stabil optika,mert csak azzal tudnám az erősítőre rakni.

http://www.aliexpress.com/store/product/Raspberry-Pi-2-Model-B-Coaxial-Digital-Audio-Output-Expansion-Board-Audio-Out-I2S-For-Raspberry/1247573_32516750116.html

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17239) Celtis válasza moed (#17236) üzenetére


Celtis
veterán

Rossz az SD kártya vagy rosszul írtad ki az image-et. Most kipróbáltam, SD kártya nélkül pont ezt csinálja a PI, piros és zöld LED folyamatosan világít.
Kicsomagoltad a zip fájlt? Mivel írtad fel a kártyára?

(#17240) moed válasza Celtis (#17239) üzenetére


moed
csendes tag

Lili Linux Live USB creator http://www.linuxliveusb.com/ [link]

A tömöritett filet kijelöltem,elöbb másolta,majd kitömöritette,elég hosszasan. Utána nem irt ki hibaüzenetet.
A kártya jo,mert a dashcam-omban volt,és USB-n csatlakoztatva a PC-re is jol müködött. A fájlok is megjelennek rajta,megnéztem mielött az Pi 2-be tettem volna.

(#17241) azbest válasza moed (#17240) üzenetére


azbest
félisten

akkor az a baj... simán dd -vel ki lehet írni az img fájlt [link]

(#17242) moed


moed
csendes tag

Köszi.Ezen a régi notin még Win XP-vel vagyok, igy leszedtem a Win32 Disk Imager-t és most azzal meglátjuk mi lesz.

(#17243) arnd


arnd
senior tag

Van 3 USB-s tv vevőm itthon 2db (rtl2832u + TUA9001) és 1db (MXL5003S + XCJ508491T) chippes.
Na persze, hogy egyik sem megy még csak a W7-es Kodival sem. Simán W7 alatt VLC-vel meg MediPortal-al megy, de persze ott meg szervert nem bírtam működésre bírni.
van még egy ilyen wifis cuccom is: [link] Ezt nem lehetne valahogy bekötni?

Mi most az ajánlott tuner?

(#17244) Laca0 válasza wassermann (#17228) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi, ez jó tipp lehet!
Majd holnap kipróbálom! Most inkább megnéztem vele egy jó akciófilmet, idegnyugtatónak.
A film jó volt, bár néha zöldesedés volt, a kodek megzavarodhatott...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17245) iSonic


iSonic
addikt

Srácok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy egy plexmedia server mellé milyen külső HDD dukál (kell e neki 16MB cache-s vagy esetleg az olcsóbb 8MB cache/5200rpm elég? Próbaként egy 8MB cache-s WD-vel próbáltam azt szerette, csak a biztonság kedvéért, jobban kezeli e a nagyon cache/rpm rátát)? Illetve volt e már valakinek olyan problémája, hogy a 1080p/720p-s mkv filmeket simán elindítom, de az ezekből konvertált avi-knál kiírja, hogy hello, nem elég a gép kapacitása. Próbáltam lejjebb venni a bitráta lejátszás értékét, de akkor sem volt hajlandó (talán xvid codec miatt?). H264-et még nem nagyon próbáltam. 1080p esetén MPEG-4 MVC/ x264 [DXVA] code-cet simán megeszi. Illetve torrent kliens esetén a legbízhatóbb a transmission?

[ Szerkesztve ]

(#17246) moed válasza azbest (#17241) üzenetére


moed
csendes tag

Szia azbest,

köszönöm a tippet, most már müködik.
Annyi kérdésem lenne hogy a kép eléggé csunyának látszik. Olyan mintha nem is 16 bites szinek lennének. Youtube videot elinditok,az az meg kicsit szaggat a böngészöben.Flash nincs , de youtube az megy.

(#17247) moed válasza Celtis (#17239) üzenetére


moed
csendes tag

Szia Celtis,

köszönöm szépen Neked is hogy megprobáltad miattam kivett kártyával is.

(#17248) azbest válasza arnd (#17243) üzenetére


azbest
félisten

A realteket támogatja a linux, már elég rég óta, a 3.8-as kernelben már benne volt az a tuner. Ennek lehet még firware sem kell. a dmesg kimenet elárulja, ha azzal van baja.

Az ugye megvan, hogy a Kodi nem kezel tunereket, az csak frontend. Vannak pvr bővítményei, amelyekkel fel tud kapcsolódni backendhez, ami például tvheadend vagy akár mediaportal.

A wifis cucc is működhet vele. Csak fel kell valahogy venni a Kodi-ban. Ha hálózaton át playlistként elérhetők a rajta lévő csatornák, akkor a videók részre hozzá lehet adni a címet. Ha viszont csak a saját appjával megy, akkor kapufa.

(#17246) moed
a raspberry-n nem is fog menni szépen asztali linux használatával a youtube. Az openelec rendszert kell rátenni, ha média centernek szeretnéd.
Ha fura a kép, az attól is lehet, hogy a tévéd/monitorod rátesz valami varázs képjavító effektet.

[ Szerkesztve ]

(#17249) moed válasza azbest (#17248) üzenetére


moed
csendes tag

Szia azbest,

köszi az infot.Öszintén én abban a hitben voltam, hogy ezen a 2-es Pi-n már minden elmegy jol,mert azt irták hogy 4x gyorsabb mint az elsö.
Én ugy terveztem, hogy fut rajta egy Bittorrent kliens, és az huzza le a cuccokat,majd este megnézem rola VLC-röl.
Akkor ezt igy felejtsem el? Vegyek egy asztali gépet HDMI kimenetts vga-val,és csak ugy megoldhato?
openelec rendszeren van Bittorrent kliens? Esetleg FTP szerver?

(#17250) azbest válasza moed (#17249) üzenetére


azbest
félisten

Persze, valóban lényegesen gyorsabb, mint a régi pi.

De továbbra sem asztali gép. Arm alapú, speciális megoldás. Nincs olyan szinten támogatva az asztali operációs rendszerben, hogy ki tudja használni a képességeit.

Ha ezzel megbarátkozol, akkor a megfelelő szoftverek használatával még az is lehet, hogy beválik.
Ahogy már említettem nézd meg milyen az openelec. Az alá is lehet telepíteni torrentet is. Youtubeot is lehet nézni vele. Persze kicsit máshogy, mint ahogy a normál pécén megszoktad. Ha rákeresel a topicban, akkor napi szinten szóba kerülnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.