Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#3151) need válasza KTompi (#3149) üzenetére


need
addikt

külömben baromi érdekes a raid 0 tömb..

nekem le volt merülve az elem ha pl nem volt bekapcsolva a gép kb 2 hétig akkor csak annyit kellett tenni hogy biosban a megfelelő vezérlöket enable tenni és újra indulás után már látta is a tömböt bootolás és indult a win

olyan sem volt a 2 év alatt hogy szét esett volna a tömb megbizhatóan müxik.4

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3152) need válasza KTompi (#3149) üzenetére


need
addikt

nem kérdeztem még hogy amikor létrehozom a raid tömböt akkor hol kell jelölni hogy bootolható legyen...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3153) KTompi válasza need (#3151) üzenetére


KTompi
aktív tag

Általában a tömb adatai a merevelemezeken tárolódnak el. Ezt olvassa vissza a RAID bios induláskor.
A bootolhatóságot a RAID bioson belül kell engedélyezni (van, hogy automatikusan azzá teszi).

KTTech névre váltottam...

(#3154) KTompi válasza KTompi (#3153) üzenetére


KTompi
aktív tag

Azt elfelejtettem leírni, hogy a RAID BIOS-ban is tárolódik, ami viszont nem függ a memóriaelemtől.

KTTech névre váltottam...

(#3155) rlazol válasza need (#3152) üzenetére


rlazol
addikt

ahhoz, h xp-t tudjál bootolni raid0-ról az kell, h az egyik lemez előzőleg xp bootképes volt. Tehát mielőtt a tömböt összerakod, az egyikre telepíts egy xp-t. Fogalmam sincs, ez miért kell, de határozottan emlékszem rá, h kell.
Utána a BIOS-ban állítod be a bootsorrendet. Egyes kártyákon (pl, ami nekem van), jellemzően, ha több tömb van rajta, a raid beállításoknál be tudod állítani, h melyik tömb legyen a boot.

PS.: határozottan lebeszéllek egy 2*500 Gb-s Raid0-ról. Ez rendszernek, játéknak túl nagy. Adatra meg raid0 túl veszélyes, akárhogy partícionálod.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3156) Csorbi válasza rlazol (#3155) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez baromság.

A raid vezérlőben miután létrehoztál egy raid tömböt, be lehet állítani hogy az bootolható legyen-e vagy sem. Eleve ha a tömböt létrehozod, törlődik róla minden adat, beleértve a partíciókat, stb, tehát ökörség előtte xp-t rátenni! :Y

Tömb létrehozás után már csak a boot-sorrendnél kell beállítani a raid tömböt a megfelelő helyre.

(#3157) rlazol válasza Csorbi (#3156) üzenetére


rlazol
addikt

egen, hülyén hangzik, ebben igazad van. Lehet, h csak az én raid vezérlőm ilyen (LSI 320 - SCSI), de nekem valóban kellett az neki, h az egyik lemezre előtte feldobjak egy xp-t. Ne kérdezd miért, de kellett neki. :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3158) need válasza rlazol (#3155) üzenetére


need
addikt

ha én kb 2 évvel ezelött olvasom a "határozottan lebeszéllek..."
akkor én soha nem hoztam volna létre raid 0 tömöt a gépemen.
pedig ezek a samuk se "2*250 G sata II" olyan heje-huja de ku*va jó vinyok.
és még is nagyon jól meg vannak a tömben nem beszélve arrol hogy kék halált sem láttam e miatt vagy semmi olyat hogy rooszúl megy vagy nem bootol be.

a következő 2 vinyo [link] a nevében benne van a "raid edition"
nem hiszem hogy ezekkel is lesz majd valami gond de ha igen akkor igy jártam! :(

a fő renszeret 2 oprendszer "xp..vista 64" ez lesz a maradék patriciok játékra és film tárolásra lesznek meghagyva...ne feletkezzünk meg a 2 samurol se abbol az 1ik biztonsági mentésre lesz meghagyva a felkerültek az oprendszerek driverek és minden ok akkor abban a pillanatban minipe mentem is le a 2 partitiot a 2 oprendszerrel.
a fontos dolgok azok mind ezen a samun lesznek.

Széteshet a raid 0 tömb akkor hamar gyorsan vissza rakhatok mindent.

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3159) need válasza KTompi (#3154) üzenetére


need
addikt

kiváncsiságbol vagy is az én kiváncsiságom kielégéitésére..

ismred a HD Tach n. progit...???

ha nem akkor itt megtalálod..[link]

ha felraktad nyomjál már
Quick bench (8m zones)

Burns speednek neked mennyire skálázza a vinyoidat...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3160) KTompi válasza need (#3159) üzenetére


KTompi
aktív tag

Már korábban volt linkelve... RAID01, még a régebbi Samu HDD-kel (mielőtt cseréltem volna a WD RE2-kre):

Eredmény

A WD-kel, igaz HDTune eredmény:

HDtune eredmény WB-C off

HDtune eredmény WB-C on

KTTech névre váltottam...

(#3161) need válasza KTompi (#3160) üzenetére


need
addikt

hát ez nem durva..
:R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3162) rlazol válasza need (#3158) üzenetére


rlazol
addikt

erre azt tudom mondani, h úgy legyen... :U
én nem játszom, film is csak az van a gépemen, amit én vágtam, zene is csak amire vágok, ami van 140 gb adat az mind ADAT. Én csak azok biztonsága szempontjából közelítem meg a raid kérdést. Fontos, akárcsak 10 napra fontos adatot a világért se tennék raid0-ra, mert a gyorsulás mértéke nincs arányban akár csak azzal az idővel se, amíg a szalagról visszarakom a HDD-re.
RAID0 nálam a rendszer s az ideiglenes fileok. De ha te biztonságban tudod őket, a te dolgod.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3163) rename


rename
csendes tag

hali

Valahol olvastam , ha raid5-be bekapcsoljuk a kötet szintű visszaíró gyorsítótárt akkor sokkal nagyobb teljesítményt érhetünk el . Tényleg így van ? , ha igen létszi mondjátok el ezt , hol is lehet beállítani.

(#3164) KTompi válasza rename (#3163) üzenetére


KTompi
aktív tag

Az Intel Storage Matrix-ban Windows alatt be tudod állítani... Jobb klikk a köteten, majd kötetszintű gyorsítótár engedélyezése. Így valamivel gyorsabb lesz íráskor - cserébe nő a prociterhelés, és egy áramszünetnél/resetnél biztos lehetsz benne, hogy a tömböt újra fogja ellenőrizni a rendszer, illetve ebben az esetben adatvesztés léphet fel, ha még kiíratlan adat van a gyorsítótárban. Csodát ne várj tőle... (nekem RAID01-nél gyorsabb nélküle).

KTTech névre váltottam...

(#3165) rename válasza KTompi (#3164) üzenetére


rename
csendes tag

pont az olvasást szeretném felgyorsítani és nem az írást , nem win alatt hanem linux

(#3166) KTompi válasza rename (#3165) üzenetére


KTompi
aktív tag

Ha az olvasást akarod gyorsítani, akkor miért a visszaíró gyorsítótárat kérdezed (ami arra szolgál, hogy összevárja a kiírandó adatokat, majd egyszerre írja ki, lehető leggyorsabban), ami alapból ugyebár az írásra vonatkozik?

Ha linux alatt akarsz bármit is csinálni, akkor az ottani drivert kell átnézned...

Egyébként a legjobb gyorsítási módszer RAID5-re HW-s gyorsítókártya...

[ Szerkesztve ]

KTTech névre váltottam...

(#3167) Sasfészek


Sasfészek
tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy érdemes-e 2.5" hdd-ket alkalmazni desktop gépben főleg olyanban ami sokat van bekapcsolva. Igazából nem vagyok tisztában a 2.5" hdd-k megbízhatóságával és élettartamával!

Ilyen megoldást láttam pár napja: [link]

Ebből 4 darabot beraknék akkor elmennének a vinyók jó pár évig vagy a 2.5" hdd-k nem erre lettek tervezve, vagy? Elég jól néz ki ez a helytakarékos megoldás és ugye lassan már az 500gb-os 2.5" hdd-t üdvözölhetjük :) lehet megérné

Szerintetek mi a helyzet érdemes?

(#3168) KTompi válasza Sasfészek (#3167) üzenetére


KTompi
aktív tag

Elmennének gond nélkül, de sebességben nem érik el a 3.5-es társaikat (kivétel, amik 7200-esek). Persze, ha sebesség nem számít, akkor jó megoldás desktopba is a 2.5"-os (energiamegtakarítás, zajcsökkentés). Sőt, ha belerúgsz a gépedbe, akkor azt jobban fogja viselni :D
(nálunk a cégnél van pár laptop, amiben már 3 éve megy 7/24-ben a 40GB-s kis Fujitsu HDD...)

KTTech névre váltottam...

(#3169) kem válasza brd (#3094) üzenetére


kem
addikt

Hogy kell kikapcsolni az egyik magot?

Köszi!

(#3170) brd válasza kem (#3169) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. a boot.ini-be beírsz egy /onecpu opciót. Bár ettől nem a mag kapcsolódik ki, csak a windows (és az alatta futó programok természetesen) nem használja a többit, ha szigorú akarok lenni. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#3171) need


need
addikt

szeretném tudni Raid 0 ömbnél mennyire érdemes a "bolck" méretet megadni....??
Hol és mennyin müködik jól a 2 vinyó....??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3172) brd válasza need (#3171) üzenetére


brd
nagyúr

Felhasználási területtől függ, de 32k, vagy 64k a legtöbb helyre jó lesz.

The only real valuable thing is intuition.

(#3173) Bali27 válasza brd (#3172) üzenetére


Bali27
addikt

jaja.. Nekem is a Vista alatt 32, amin a filmeg és játékok vannak ott meg 64..

(#3174) joed


joed
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tudtok ebben okosságot mondani.
Az a helyzet, hogy egy elqrt BIOS frissítés után kinyúvasztottam a lapom (Asus P5B Deluxe/Wifi) és sürgősen kell egy új lap. Amit kinéztem, az egy Asus P5K Premium/Wifi. Az a gond, hogy 2 winyóm RAID0-ban van, melyet az alaplapi ICH8R kezel. Szerintetek ha feldugom a két winyót az ICH9R-es P5K-ra, akkor működni fog a RAID0 tömböm?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm :)

Üdv

ps: ha valakit érdekel hogy lehet tönkretenni jóhiszeműen egy lapot BIOS frissítéssel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3175) tlac válasza joed (#3174) üzenetére


tlac
nagyúr

(#3176) joed válasza tlac (#3175) üzenetére


joed
csendes tag

Thnx itt is. Esetleg vki aki Asus lappal próbálta?
tlac tudom, hogy nagy valószínűséggel igazad van, de ezek [link] után már a reset gombot is félve nyomom meg :D

(#3177) tlac válasza joed (#3176) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor előtte byteról bytera másold át a vinyóidat

(#3178) joed válasza tlac (#3177) üzenetére


joed
csendes tag

Egy TB-ról van szó :) De azért jogos.

(#3179) brd válasza Bali27 (#3095) üzenetére


brd
nagyúr

Megnéztem, elsőre jónak tűnt, csak van egy komoly baja, ami miatt használhatatlanná teszi a célra, amire készült. :D Pontosan nem tudom, miért nem, ill. mi a hibája, de van több program, ami ugyanolyan néven indít még1 thread-et magából és ezeknél csak az egyik thread prioritását tudja módosítani. :U Ez a legszembetűnőbb az S&M nevű program esetében lesz. Ez egy CPU/memória/HDD tesztelő program, és igen komolyan tudja "gyilkolni" a CPU-t. A ProcessTamer rendesen lejjebb veszi az összes thread prioritását, ha átlépi a határt, a Lasso viszont csak az egyik thread-ét, és ettől már használhatatlan lesz a gép, a ProcessTamer esetén viszont mintha nem is futna, pörgős marad.

The only real valuable thing is intuition.

(#3180) joed


joed
csendes tag

Jelentem az ICH9R-es Asus P5K Premium gond nélkül felismerte az ICH8R-es P5B-vel készített RAID0 tömböt. Ráadásul mindegy melyik winyót melyik portra dugod fel. Még az oprendszer is indult, szal ahogy gyanítható volt valszeg ez az ICH9R egy kipofozott ICH8R. Kösz a korábbi segítségeket :)

ps. : akinek 8800GTS 512/8800GTX/9800GTX/9800GX vagy hasonló bazi hosszú VGA-ja van, készüljön fel, hogy nem fogja tudni használni az első kettő SATA portot, mert a VGA belelóg. Szerintem ez elég nagy lúzerség az Asustól, tekintve, hogy egy középkategória teteje lapról van szó...

(#3181) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.
Arra lennék kiváncsi hogy 64bites Vistán, RAID 0 ba lévő winchestert, kell-e, vagy lehet e Defragmentálni.. Ha igen akkor mit használtok?

(#3182) joed válasza Bali27 (#3181) üzenetére


joed
csendes tag

64bites XP-m van nem Vistám, de nem látom akadályát sem a 64 bitben sem a RAID tömbben. Az oprendszered a RAID tömböt egy darab meghajtóként látja. Innentől kezdve olyan mintha egy 40 gigás winyót defrag-elnél :)

(#3183) Bali27 válasza joed (#3182) üzenetére


Bali27
addikt

Értem.. Csak Diskeeper volt multkor fent.. (legujabb) És MFT defrag után kék halállal indult a win, és nem is jött be többet.. Ujra kelett rakni

(#3184) kraftxld válasza Bali27 (#3183) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tessék O&O defragot használni, van tisztességes 64bit-es verziója.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3185) szacsee válasza joed (#3180) üzenetére


szacsee
nagyúr

Beleóg, de lehet használni, mivel Asus-ék adnak L csatis Sata kábelt, ami befér alá.. :D

(#3186) joed válasza szacsee (#3185) üzenetére


joed
csendes tag

Igen, hirtelen felindulásból én is majdnem írtam egy jó kedélyű levelet a supportnak, de aztán megnéztem az alaplap kiskönyvét és ott állt az aranyos kis komment: ha ilyen bazi nagy VGA-d van a sata kábel 90 fokos végét dugd a lapba. OK, kérdem én, hogy akkor mi lesz a másik végével. Mert nekem pont a winyónál lenne szükségem a 90 fokra, mert a hát oldalára merőlegesen ülnek a winyók :) Talán létezik mindekét végén 90 fokos kábel. addig is használom a ki nem takart SATA3-4 portot.

(#3187) Bali27


Bali27
addikt

Tudnátok segiteni? PErfectdiskel való defragolás után minden egyes alkalommal a Vistám kék képernyövel indul.. Ha resetelek, utána meg rendesen bejön.. Ezt irja ki a kék képernyöre:

Stop: c0000218 (registry file failure)
This registry cannot load hive (file):
\SYSTEMROOT\SYSTEM32\CONFIG\
System or this log or alternate
It is corrupt, absent, or not writable.

Szóval mi lehet ez.. Nagyábol értem, de a hatását nem tudom mi.. Ezek szerint az MFT-t nem sikerült defragolnia?

(#3188) kraftxld válasza Bali27 (#3187) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azt jelenti, hogy elég durván belebarmolt a registrybe.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3189) Bali27 válasza kraftxld (#3188) üzenetére


Bali27
addikt

Tyűűű..:(
Pedig eddig a PErfectdisk az egyetlen defrag ami életben hagyta a Vistát.. Diskeepertöl olyan kkhalálom volt hogy nem is indult a vista többet.. O O defragot használtam anno de abbol nem találtam 64 bitest, és a Raid 0t sem támogatja ahogy látom..
Akkor mit csináljak szted? Többet ne defragoljak?

(#3190) kraftxld válasza Bali27 (#3189) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Azért nem volt olyan nehéz ráakadni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3191) Bali27 válasza kraftxld (#3190) üzenetére


Bali27
addikt

És megkérdezhetem hogy neked Raided van -e? És ezt szoktad használni? Ha igen akor BOOT, MFT, mindent defragolsz, vagy csak a filerendszert?

(#3192) kraftxld válasza Bali27 (#3191) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van hardveres és szoftveres is. Igen, ezt használom, általában a filerendszert szoktam, de ha BOOT, MFT-t is defragolok akkor se volt még semmi gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3193) Bengio


Bengio
tag

üdv!
lenne egy kis problémám RAID-del kapcsolatban, mivel még sosem csináltam. AZ alaplapom egy Abit TH7II-RAID, és 2 ugyanolyan 40g-s maxtor vinyot probálok összekötni RAID0-ba. viszont ahogy belépek a raid menübe a bios után, probálok create array-t, de azt írja ki, hogy "no enough disks to create an array". nincs elég lemez ezek szerint? mind2 vinyo ugyanarra a RAID-es IDE csatornára van kötve egy IDE kábellel, de ha külön csatira kötöm őket, ugyanez a helyzet. mi lehet a probléma, mit állítsak még be rajta, hogy működjön?
a segítséget nagyon megköszönném, mert már vagy 1 órája szenvedek vele. :R :R :R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#3194) joed válasza Bengio (#3193) üzenetére


joed
csendes tag

Milyen RAID tömböt akarsz létrehozni? RAID 0, stripe, azaz két meghajtót összefűzni? RAID 1, mirror, azaz a meghajtó tartalmát tükrözni? Esetleg RAID 5? Najó részletesebben itt: [link] és itt: [link]

Szóval ha pl RAID5 tömböt akarsz létrehozni, akkor legalább 3 meghajtóra van szükséged. RAID0 és 1-nél elég kettő. Lehet, hogy nem jól választottad ki a tömb típusát.

(#3195) Bengio válasza joed (#3194) üzenetére


Bengio
tag

hali!
megvan mi volt a gond. a két meghajtó már alapbol RAID0 tömbbe volt, ami ugye a sávozás, ez kellett nekem. Csak egy floppy kellett, amin az alaplap RAID drivere rajta van, így az xp telepitö tovább tudott menni. :R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#3196) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok!

P35 (ICH9R)-ös lapon szeretnék RAID0-t létrehozni, ez még menne is (már többx csináltam régebben)
Viszont hallottam Raid 0+1 módról, ami szintén 2 meghajtót használ, viszont van benne egy tükrözés is ezáltal biztonságosabb. Kérdés, hogy ez lassíthat-e valamit a rendszeren? Meg egyáltalán hogyan valósítható meg? Azt tudom, hogy ily módon csak 1 vinyóméret maradna értékes terület, de az nem gond van bőven.

Ha ez nem megoldható, vagy nem érdemes mezei P35(ICH9R)-el ilyennel próbálkozni akkor marad a sima Raid0, meg a rettegés, hogy melyik véletlen restartnál szállhat el a tömbböm. :U :B

[ Szerkesztve ]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3197) L3zl13 válasza Reac^ (#3196) üzenetére


L3zl13
nagyúr

RAID 0+1-hez 4 db vinyó kell legalább.
A RAID 0+1 azt jelenti, hogy csinálsz két egyforma RAID 0 tömböt, majd azokat RAID 1-gyel tükrözöd.Wikipedia beágyazott RAID szintek

Aki hülye, haljon meg!

(#3198) Reac^ válasza L3zl13 (#3197) üzenetére


Reac^
őstag

Akkor a kollegának ebben a hszben 4db vinyója van?
Ezt én is ugy tudtam, hogy 4db kell. De hallottam olyanról ahol ez 2db vinyón történik :U

mod: nem szóltam, most látom at aláírásában :B

Egyébként van 4db 160as samsungom :DDD

[ Szerkesztve ]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3199) KTompi válasza Reac^ (#3198) üzenetére


KTompi
aktív tag

A 4db samu már jó jel erre a célra (egyébként 4+1 db 320GB-s HDD-m van, ebből 4 van a RAID01 tömbben, összesen 640GB kapacitást áldoztam fel a megbízhatóság oltárán).

Amire figyelni kell: ne aprózd el majd a csíkméretet: 64KB-os ideális lehet általános használatra (én most belefutottam a kis csíkméret hátrányaiba).

[ Szerkesztve ]

KTTech névre váltottam...

(#3200) joed válasza Reac^ (#3196) üzenetére


joed
csendes tag

RAID 0+1 pontosan az, amit a neve mond :) Úgy tekinti a vezérlő, hogy 1-1 pár winyód stripe-olva van RAID0-ba, így ezt egy meghajtóbak veszi aztán ezt a "két" meghajtót teszi RAID1 mirrorba. Így élvezheted a RAID0 sebességét és a RAID1 biztonságát. GL :)

mod: jah és igen: legalább 4 winyó kell

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.