Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#3051) agojama


agojama
csendes tag

Sziasztok, volna egy furcsa kérdésem.
Szerintetek egy WD Raptor 150 GB-s winchestert - tekintettel arra, hogy két 74GB-s lemez forog benne - lehet e RAID 0-ban használni, persze csak 74 GB-s ként?
Köszönöm, ha valaki meg tudja mondani.

agojama

(#3052) tbs válasza agojama (#3051) üzenetére


tbs
addikt

Nem.

Rendundant Array of Inexpensive Disks -> RAID

Akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#3053) Sunzi válasza agojama (#3051) üzenetére


Sunzi
aktív tag

1 fej van benne, az adatterület pedig a kívülről befele folyamatosan, de, a tányérok között elosztva van (na, ezt majd liksoft elmagyarázza, ha kéred). Azaz, gyakorlatilag lehetetlen, és értelme sincs.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#3054) agojama válasza Sunzi (#3053) üzenetére


agojama
csendes tag

Köszönöm!

agojama

(#3055) KTompi válasza Veriakilis (#3050) üzenetére


KTompi
aktív tag

A lemezvezérlés hardveres, de az állományok darabolását, paritásbitszámítást (RAID5-nél) stb. a CPU végzi, nem pedig a vezérlő.
A félhardveres megoldás előnye a teljesen SW-sel szemben, hogy bootolható. Hátránya: SMART adatokat nem lehet kinyerni ilyenkor. A 7200-as hangosabb természetesen (3.5db max, jelenleg Hitachi és Fujitsu HDD-k vannak), de ha úgyis zajcsökkentőbe rakod, akkor mindegy (bár ennyi erővel akár a 3.5"-est is rakhatnád zajcsökkentő dobozba :) ).

KTTech névre váltottam...

(#3056) tbs


tbs
addikt

RAID5, linux kernel 2.6.22. E6600 C2D-n a bencsmárk azt mondja, hogy 8.2M/s-el bír paritásokat számolni és iorotálni.

Ha esetleg valakit még érdekel, hogy miért kiba lassú a szoftveres RAID5...

(#3057) brd válasza tbs (#3056) üzenetére


brd
nagyúr

'hát ez elég furcsa eredmény, tekintve, hogy az olcsóbb RAID kártyákon bőven nincs ilyen CPU és mégis gyorsabb...

The only real valuable thing is intuition.

(#3058) KTompi válasza brd (#3057) üzenetére


KTompi
aktív tag

ICH9R-nél 10MB/s... Nem olyan nagy a különbség (Q6600@3.6 mellett, írási gyorsítótár nélkül).

KTTech névre váltottam...

(#3059) tbs válasza brd (#3057) üzenetére


tbs
addikt

Lássuk, mennyivel gyorsabb... ;) Nem fogok tesztkörnyezetet összerakni, nincs olyan kártyám, s akaratom. Csak érdekesség képpen csináltam 3 hitacsi 320G diszk végéből egy raid5 szoftveres linux tömböt. A gép egyéb szolgáltatásait (imap szerver) nem állítottam le. Az E6600 szerintem elég "sebes" jószág, mégis csiga. A kártyákon jellemzően az ecc képzést szokták gyorsítani.

Ja, ez az írási sebesség volt, JFS-re. Az az érdekes. :B

KTompi: :R Köszi az értéket. Nem számítottam jelentősen jobbra... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3060) drdudor


drdudor
csendes tag

Sziasztok.
Az lenne a problémám,hogy rámsóztak 1 Sata-s Pioneer DVR-215D dvd írót meg 1 VIA VT6421 Raid vezérlőt.
Nekem 1 ASUS A7S333-as alaplapom van.
Amin alapban nincs Sata vezérlő.
Na most az van hogy a VIA cuccot sikerül feltelepítenem,legalábbis az eszközkezelő azt írja hogy megfelelően működik,de a dvd írót sehogy sem sikerül megtalálni,pedig rá van kötve a kártyára,meg tápot is kap:(
Mi lehet a probléma?
BIOS frissítés?
Lehet hogy az alaplapom nem vágja,hogy mi ez a Sata-s cucc?
Ha tud valaki segíteni nagyon megköszönném.
Üdv.

(#3061) brd válasza tbs (#3059) üzenetére


brd
nagyúr

Most mértem: Adaptec 2410SA (S-ATA), 2 db 160 GB-os Samu és egy 1 db Hita 160 GB-os HDD, RAID5-ben, Write cache kikapcsolva a tömbön. ~15 MB/s átlag jött ki egy 600 MB-os file másolása közben, és az Exchange adatbázisa is ott van a tömbön (2-3 ember használja jelenleg a levelezést). A filerendszer NTFS (Win 2003 Server van a gépen).
Mod.: természetesen a RAID5 tömbre másoltam. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#3062) tbs válasza brd (#3061) üzenetére


tbs
addikt

Köszönöm a tesztet. Gyűlik itt az infó szépen. :)

A kártya, a linux szoft- és az alaplapi "raidek"hez képest okos kártya. És még így is lassú. A szoftveres megoldások beszűkülnek, hogy a 3 diszkre 3x kell elküldeni az adatokat, ez 1(2) vezérlőre (normál pci-re) kötve igencsak sávszélesség-limitált.

Az itthoni gépem sem szerverhardver, meg (szerintem) KTompi-é sem. Gondolom ezt a "félszerverbe" való kártyát te sem desktopban használod. ;)

A tisztán host szoftveres raid cpu és sávszélesség erőforrás limitált desktop gépen. (10M/s körül mozoghat.) Az általad hivatkozott ~50eFt-os belépő szintű raid kártya sem egy sebességbajnok.

(Most rálátok egy olyan szerverre, ami raid1-ezik AoE-n, 32M/s a tegnapi csúcssebessége a logok szerint. Hálózaton kereszül.)

Raid5 mondjon le. Tartom, hogy mainapság nincs jelentősége. :B

(#3063) brd válasza tbs (#3062) üzenetére


brd
nagyúr

Ez a cég egyik servere volt, ahol dolgozom. A kártya ellátja a célját, ennél oda nem kell jobb (talán csak a SMART adatok hiányoznak a HDD-kről, de ezt sok, drága kártya sem tudja sajnos). ;) Ha lesz türelmem, csinálok itthon egy software-s RAID5-öt, Win alatt, mert kíváncsi vagyok, az mit tud.

Raid5 mondjon le. Tartom, hogy mainapság nincs jelentősége.

Ebben, a mai HDD árak mellett, egyetértek. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#3064) tbs válasza brd (#3063) üzenetére


tbs
addikt

Te is jókor kóricálsz munkahelyi szerveren... :D

(#3065) brd válasza brd (#3063) üzenetére


brd
nagyúr

Megnéztem. 2 db 120 GB P-ATA Samu, és 1 db 160 GB S-ATA Hita. A HDD-k elején csináltam egy 500 MB-os részt, így a teljes partícióméret 1 GB lett (többet nem tudtam, mert értékes adatok vannak a 2 db Samun és most nincs őket hová másolni). A vezérlő az NForce3-ban lévő integrált vezérlő, és ezeken egy WinXP-s (software-s ;) ) RAID5-öt alakítottam ki (tudom, eredetileg nem lehet ilyet vele, de kicsit meggyógyítottam 3 rendszerfilet ;) ), az fs ugye a dinamikus kötetek miatt NTFS lehet csak.
Az összes alábbi eredmény úgy értendő, hogy a windowsnak kb. 100 MB-ot hagytam a memóriából (ez alatt már a programok hibásan működtek, mert nem kaptak memóriát), amit esetleg fel tud használni filecache-nek (megtöltöttem a memóriát programokkal, indítottam egy VirtualPC-ben egy másik Windowst, stb.), pagefile kikapcsolva.

A Sisoft Sandra FileSystem Benchmarkja ezt mondta rá (ha mondasz más fs tesztelő progit, azt is lefuttatom szívesen):

Buffered Read : 261 MB/s
Sequential Read : 83 MB/s
Random Read : 47 MB/s
Buffered Write : 64 MB/s
Sequential Write : 34 MB/s
Random Write : 28 MB/s
Random Access Time : 9 ms (estimated)

Total Commanderrel ~24 MB/s-sel lehet rá másolni, KillCopy-val 21 mp egy 716 MB-os file másolása a tömbre (~34 MB/s). A KillCopy-s másolás közben a System task 15-16%-ra terheli a processzort (AMD X2, 2.6 GHz-es max. sebességgel, de nem vált fel ide, marad 1.43-1.82 GHz között ugrálva, RMClock segítségével). A forrás HDD-ről a másolt file ~50 MB/s-el olvasható egyébként.

Érted már, miért keveslem a te eredményed? ;)

Ha már teszteltem, megnéztem ugyanezt a 3 HDD-t (hasonló helyet foglaltatva a tömböknek), RAID0 és RAID1 (utóbbiban az egyik Samu nem vett részt, hogy a 2 különböző HDD vegyen részt a tesztben) esetén is, előbb a RAID0, aztán a RAID1 eredménye (szintén WinXP-s software-s RAID):

Buffered Read : 137 MB/s
Sequential Read : 140 MB/s
Random Read : 52 MB/s
Buffered Write : 231 MB/s
Sequential Write : 138 MB/s
Random Write : 72 MB/s
Random Access Time : 12 ms (estimated)

Buffered Read : 81 MB/s
Sequential Read : 54 MB/s
Random Read : 63 MB/s
Buffered Write : 55 MB/s
Sequential Write : 49 MB/s
Random Write : 30 MB/s
Random Access Time : 3 ms (estimated)

The only real valuable thing is intuition.

(#3066) brd válasza tbs (#3064) üzenetére


brd
nagyúr

Az internet és a VPN csodát tesz. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#3067) tbs válasza brd (#3065) üzenetére


tbs
addikt

:DDD Mééég infó. Akkor a teóriám: a pata diszkek és a sata diszk 7szentség, hogy külön pci csatornán csücsülnek, így a sávszéllimit magasabb lesz (33/2 + 1 kicsi). Semmi ellentmondás nincs. :D Jól látod, ilyen teljesítmény mellett nem a cpu a szűk, de tud az is szűk lenni. (Videokonvertálj sw raid5-re, meglátod. ;) )

Az én tesztdiszkjeim 1 ICH-n ülnek. NVidia megoldása ebben a témában messze jobb egyébként, valahogy ügyesebben csinálták meg. + Valahonnan rémlik nVidia-Raid5-28M/s írási maximum... De hiába csikizel, nem tudom honnan. :DDD

Ja, nem képzeltem (igaziból), hogy fizikailag kóricálsz. Csak én vagyok olyan szerencsés, hogy a Cat5(e) falicsatikat nem tudom vpn-en keresztül cserélgetni... :DDD A poén, hogy én haza VPNeztem a teszthez...

[ Szerkesztve ]

(#3068) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Én azt szeretném megkérdezni, hogy játszani érdemes raid0-ról?
Tehát, hogy oda telepítem föl és onnan indítom a game-t.
Biztonsági szempontból nem para, mert "nem érdekelnek" a mentések. Tehát ha elszáll had menjen! :) Az lenne az elsődleges cél, hogy gyorsabban töltsenek be a játékok.
Erre megfelel?
Jahh és azt szeretném megkérdezni, hogy van a különbség pata-sata raid között,
mert ha jól tudom " ami kétséges" a pci slotok sebessége valahol a pata elméleti sebessége körül mozog.

(#3069) brd válasza Amoroso (#3068) üzenetére


brd
nagyúr

Érdemes.
A mai HDD-k esetén nem igazán van különbség, a P-ATA sem közelíti meg a mechanika miatt az elméleti maximumot. Viszont, a S-ATA HDD-ket menet közben is cserélheted, de ha RAID0-ról van szó, akkor ez talán annyira nem lényeges...

The only real valuable thing is intuition.

(#3070) Amoroso válasza brd (#3069) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Köcce a gyors segítséget!
Egyébként milyen raid karit érdemes használni.
Van alaplapim sata-s (P5b Deluxe) ez elég egy sima kis 0-hoz?
Vagy nézzek komolyabb után?

(#3071) KTompi válasza Amoroso (#3070) üzenetére


KTompi
aktív tag

Elég hozzá. A komolyabb igen sokba kerülne :) (PL. Adaptec 2410SA: 69000 Ft jelenleg...)

KTTech névre váltottam...

(#3072) Amoroso válasza KTompi (#3071) üzenetére


Amoroso
aktív tag

69? nem ennyire komolyra gondoltam :)
Örülök, hogy elég, ha sikerül majd összehoznom akkor teszek közzé vmi eredményt.

(#3073) kraftxld


kraftxld
nagyúr

3 db 500-as samsung sata, win2k3 x64 alatt szoftveres raid 5.
Intel E6550, 8GB ram,

A vinyók elején 40gb-os partíció mirrorozva a rendszernek, a maradék pedig raid5-ben

Benchmark Results
Drive Index : 97.41MB/s
Results Interpretation : Higher index values are better.
Random Access Time : 9ms
Results Interpretation : Lower index values are better.

Performance Test Status
Run ID : SAMSUNG HD501LJ 500GB (SATA300, NCQ, 16MB Cache)
Platform Compliance : Win64 x64
System Timer : 2.33GHz
Operating System Disk Cache Used : No
Use Overlapped I/O : Yes
I/O Queue Depth : 4 request(s)
Test File Size : 7.92GB
File Fragments : 1
Block Size : 1MB

Detailed Benchmark Results
Buffered Read : 418.16MB/s
Sequential Read : 145.00MB/s
Random Read : 62.36MB/s
Buffered Write : 181.86MB/s
Sequential Write : 42.86MB/s
Random Write : 33.88MB/s
Random Access Time : 9ms

Drive
Drive Type : Hard Disk
Total Size : 853.39GB
Free Space : 649.18GB, 76%
Cluster Size : 4kB

Physical Disk
Model : SAMSUNG HD501LJ
Version : CR100-11
Serial Number : 3053554d314a504d313932323333202020202020
Interface : SATA
Removable Drive : No
Queueing On : Yes

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3074) tbs válasza kraftxld (#3073) üzenetére


tbs
addikt

:R Még infó. Jó az a win2k3..!

(#3075) lrdr


lrdr
csendes tag

Sziasztok!

Ezt találtam:

http://www.sysinfolab.com/files/smartudm.zip

DOS-os, folyamatos monitorozást nem old meg,de arra amire nekem kellett,megfelelt :)

"This program allows to anticipate the failure of a hard disk drive with sufficient notice to allow a user to back up data prior to a drive's failure. Unlike other similar utilities, the program supports drives using external UDMA/SATA/RAID controllers (HPT/Promise/FastTrack)."
:)

(#3076) brd válasza tbs (#3067) üzenetére


brd
nagyúr

Cáfolnám. :D Ugyanis kipróbáltam úgy a cuccot, hogy a Hita HDD-t lehúztam a gépről (S-ATA lévén), és így sérülten teszteltem a Sandra-val (vagyis a RAID5 egyik member-e hiányzott). Nos, nagyjából hajszálra ugyanazt köpte ki, csak a CPU terhelése volt magasabb. ;) Másolási teszthez nem volt már türelmem, de majd este megcsinálom. Ha nem ugyanazt adja, mint az előbb, akkor ezt megírom.

The only real valuable thing is intuition.

(#3077) KTompi válasza brd (#3076) üzenetére


KTompi
aktív tag

HDTach vagy HDTune Pro mit mutat? (A Sandra-ban nem igazán bízok..., párszor igen "téves" mérési adatot kaptam tőle). CPU terheltség milyen?

KTTech névre váltottam...

(#3078) tbs válasza brd (#3076) üzenetére


tbs
addikt

Höhö. Mondom, hogy sávszéllimitált. IOsávszél. ;)

(#3079) brd válasza KTompi (#3077) üzenetére


brd
nagyúr

Amint megvilágosítod az elmém, hogy hogyan tudok egy fizikai lemezt tesztelő programmal egy logikai lemezt tesztelni, máris megteszem...
CPU terheltséget írtam. A Sandra-ban sem megy annál feljebb.

The only real valuable thing is intuition.

(#3080) brd válasza tbs (#3078) üzenetére


brd
nagyúr

Ok. De vajon hol? PCI busz kizárva, mert nem is azon lóg, akkor nem lehetne a RAID0 sebessége már 130 MB/s sem, a CPU meg pár nagyságrenddel feljebb van, és ha több HDD fut egyszerre, az sem lesz limitált (csináltam régen ilyen tesztet is az alaplappal, hogy változik-e egy biz. HDD átvitele, ha mellette másik 3 is teljes sebességgel olvasott, P-ATA esetén külön csatornán természetesen; nos, nem változott...).

The only real valuable thing is intuition.

(#3081) ricsi99


ricsi99
addikt

Üdv
Alaplapi Nvidia vezérlővel próbálkozott már valaki raid et csinálni?
Eddig egy sima siliconimage pci 4 portos vezérlőn használtam 4 wincsit raid 0 ban...
Most megpróbáltam az alaplapin (Asus m2n-e) 6 db wincsivel de borzasztó lassú és iszonyú seek zajt produkál .4db al már kicsit jobb a helyzet . Próbáltam raid 0 - 5 az összes blokkméret de nem jó sehogy. Még a win softwares raidje sem jobb.
Az nv ennyire tré? :F Amugy 160 as maxtorokkal próbálkozom.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3082) Csorbi válasza ricsi99 (#3081) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem eddig egy Asus P5ND2-SLI nForce 4 Intel-es lapom volt, azon RAID0-ban 2 db Samsung 160-as Sata2-es vinyó. Olvasás 120mb/s körül volt, írás is majdnem ennyi. Szóval nem hinném hogy ennyire ratyik lennének ;]

(#3083) Veriakilis válasza KTompi (#3055) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Köszönöm a választ!

Egy ilyen RAID-5-ös rendszert le lehet Ghostolni?

Mármint a Ghost állomány olyan lesz, mint ha 1 HDD lenne a kettő, vagy egyáltalán nem így van?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#3084) ricsi99 válasza Csorbi (#3082) üzenetére


ricsi99
addikt

A wincsik nem rosszak... külön külön szépen megy minden az nv vezrérlőin is ,tesztként az előbb felraktam 2*250 es maxtort amik hibátlanul hasítottal sil vezérlön de az alaplapin ugyan igy kerregnek..... sux nv :W

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3085) Bali27 válasza Csorbi (#3082) üzenetére


Bali27
addikt

Nem a sebessége miatt ratyi a smasung winyó

(#3086) kem


kem
addikt

Néztétek már, hogy mennyire megzabálja a szoftveres raid a processzoridőt?
Szerintem nem érdemes raid-et használni, mert amennyivvel gyorsabb,
annyival kevesebb cucc "fér át" a processzoron egységnyi idő alatt.

Akinek meg 0% terhelést ír ki a teszt, az azért van, mert 2 magos a procija:D
Az egyik magnak nézi a terhelését, de a másik dolgozik.

Köszi!

(#3087) kraftxld válasza Veriakilis (#3083) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, trueimage-vel le lehet ghost-olni, és 1 file lesz, mintha 1 vinyó lenne.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3088) Csorbi válasza Bali27 (#3085) üzenetére


Csorbi
addikt

Írtam én olyat hogy ratyi volt valami is?
Épp ezaz , hogy nálam minden nagyon jól ment.

(#3089) Bali27 válasza Csorbi (#3088) üzenetére


Bali27
addikt

Akkor elnéztem....1000bocs és 10 anyamedve.. :F

[ Szerkesztve ]

(#3090) brd válasza kem (#3086) üzenetére


brd
nagyúr

A korábban általam írt ~15%-os max. terheléssel simán együtt lehet élni; RAID0 esetén meg még kevesebb, gyak, semmi, ugyanis nem tudom kimutatni (folyamatosan van egy software-s RAID0 a gépben). Azonkívül, windows esetén legalábbis, komoly, igényes, pontos munkára alkalmatlan egy (logikai) CPU, mert annak ellenére, hogy preemptive multitask-nak hirdetik a 32 bit+ ablakokat, *urvára nem egészen az, mert nem lehet 100%-osan megmondani neki, hogy egy-egy task milyen prioritást kapjon. Vagyis, hiába állítom be, hogy a kutyafüle task ne kapjon processzoridőt, amíg a macskafarka igényel, ez nem pontosan így lesz; lehet olyan kutyafüle programot is írni, ami annak ellenére megzabálja a gépet, hogy alacsony prioritáson fut... :( Azonkívül, vicces, hogy a beviteli eszközöket kezelő rész normal prioritáson fut, így ugyanis, simán (akaratlanul) el lehet érni, hogy egy rosszul megírt program megfektesse a gépet, mert ugye a billentyűzet használhatatlan lehet, így bele sem tudsz nyúlni a gép működésébe. :W Na de ez nem a windows sirámok topikja, befejeztem, bocs. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#3091) Bali27 válasza brd (#3090) üzenetére


Bali27
addikt

x64 olodlán ingyenes Process lasso... Iszomnyat jó és nagy tudású.-.

(#3092) brd válasza Bali27 (#3091) üzenetére


brd
nagyúr

Használok már nagyon régóta egy Process Tamer nevű cuccot, valamit segít, de az ütemezőt nem cseréli le... :( Megnézem ezt a cuccot, hátha. Köszi. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#3093) kem válasza brd (#3090) üzenetére


kem
addikt

A 3800+ X2-d egyik magjának 15%-át zebálja meg a raid?
Én többre emlékszem, de utáljára akkor mértem, amikor még 1magos 4000+om volt.
Az eredményeim itt vannak a topicban, egy pár hónappal ezelőtti hsz-emben.

Köszi!

(#3094) brd válasza kem (#3093) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, ez a teljes terhelés volt, de szerintem 1 szálon fut csak ez a számolás; holnap megnézem majd, ha lesz érkezésem újraindítani a gépet, hogy kikapcsoljam az egyik magot.

The only real valuable thing is intuition.

(#3095) Bali27 válasza brd (#3094) üzenetére


Bali27
addikt

Na? megnézted? Kiváncsi vagyok hogy mi a benyomásod róla.. Elvileg még a prioritásokat is meg lehet a cuccoknak ugy adni hogy ugy is maradjanak, ha restartolsz, ha nem..

(#3096) Templomegere


Templomegere
senior tag

valakinek ötlet ?

Volt egy Abit IX38-as deszkám rajta Raid0-ban 2 db wd500-as . mentek is szépen . Gépcsere , asus amd 790fx alaplap , a raid0-ás tömböcskémet nem látja , bárhova bármit is teszek , csinálok . Gigabyte P35 DS3 , összerak , 2db hdd-met rátesz , gyönyörűen látja a Raid0 tömböt , hozzá sem kell nyúlni , asus 790 visszaküld , gigabyte dq6 (AMD790FX) kap helyette , összerak nem látja Raid0-át .

tele van cuccal .....

ötlet ?

(#3097) Templomegere


Templomegere
senior tag

ráeresztettem a getdataback-et ez látja a rajta lévő adatokat ...... de lementeni nem tudom , nincs hova .......

(#3098) M3kk válasza Templomegere (#3096) üzenetére


M3kk
őstag

Meg jo, hogy nem latja. Mas a deli hid, ami ugye elvileg a raid vezerlo..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#3099) Templomegere válasza M3kk (#3098) üzenetére


Templomegere
senior tag

és? A raid0 az raid 0 bárhol , vagy tévedek ?

minden paramétert tudok , szóval ez nem lehet akadáj

(#3100) rlazol válasza Templomegere (#3099) üzenetére


rlazol
addikt

tévedsz.
liksoft majd mindent részletesen elmond, a lényeg, h a különböző chip-ek máshol/máshogy tárolnak bizonyos adatokat. Még ua a gyártó továbbfejlesztése sem biztos, h látni fogja az előd által kreált tömböt. mentsd le az adatokat az eredeti konfigban egy sima HDD-re és hozd létre újra a tömböt az új alatt. Remélem, ez se akadály. :D

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.