Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#3501) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy Raid0 van + 64bit Vista, és az Erőforrásfigyelő/Disk-be C:\windows/prefetch és ott valamelyik fileval egy csomósor elkezd dolgozni..ez nem minden mert a steam.exe, hiába nincs elinditva, de az svchost/steam exe vagy hog irja ki, hogy 200 mega/seccel dolgozik több percig.. Pedig elvileg max 120mb/secre képes a 2 winyo raid0ba..ez mitöl lehet?

(#3502) KTTech válasza Reac^ (#3500) üzenetére


KTTech
veterán

Oprendszernek én 64K-t raknék RAID0-ban. A sok kis file miatt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3503) Bali27 válasza KTTech (#3502) üzenetére


Bali27
addikt

Én -vistán megnéztem a legtöbb filet.. végiglapoztam.. Ilyen 60-70 K körüli a zöme..Ugyhogy sztem a 32K a legalkalmasabb... Xp-re anno a 16K volt a legjobb.. Legalább is a külföldi fórumok szerint amiken jártam..

(#3504) KTTech válasza Bali27 (#3503) üzenetére


KTTech
veterán

Próbáltam kisebbet is... de az eredmény nem lett jobb... sajna. Ellenben remekül lassult nagyobb fileoknál, minél kisebb volt a csíkméret.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3505) Bali27 válasza KTTech (#3504) üzenetére


Bali27
addikt

akkor 64 a vistának? A filmek stb meg 128?

(#3506) Bali27


Bali27
addikt

Az erőforrás figyelős kérdésemre valakli tud valamit mondani? Vagy ez Vistánál megesk h csapágyasra hajtja csak ugy a winyót?:)

(#3507) KTTech válasza Bali27 (#3505) üzenetére


KTTech
veterán

RAID0-nál igen (szerintem)... RAID10-nél meg nincs lehetőség 64-nél nagyobbra... :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3508) KTTech válasza Bali27 (#3506) üzenetére


KTTech
veterán

Én azzal kezdtem, hogy az indexelő, shadow copy szolgáltatásokat kilőttem. Így rögtön ki is esett a két legjobban HDD tekerő cucc. A Prefetch az nem árt, gyorsítja a működést. Egyébként a Pista szereti csapágyasra hajtani a HDD-t... (nyilván én is visszatérek a jó öreg XP-re).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3509) Bali27 válasza KTTech (#3508) üzenetére


Bali27
addikt

Az Intel alaplapi driverböl a legujabb Beta van fent.. Remélem nem azért szivat szét a winyoval... Ujraraktam a rendszert pár napja, de elötte iyleneket nem csinált.. AKkor régebb intel driver volt fent..Én egy csomó dolgot kilövök az elején.Ezeket pl.[link].+ Net Bios Helper,Biztonsági Központ+ Indexelést . A shadow copy azt igy nem ismerem.. Tudnál segiteni?

(#3510) bombadil


bombadil
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy Raid0 tömbre van feltelepítve egy 64 bites Vista. Minden indulásnál csakúgy randomra írásvédetté tesz 1-2 meghajtót, amit sehol sem sikerült eddig kikapcsolnom. Valaki tudna segíteni :F
Bocs, ha esetleg ez már tárgyalva volt :R

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#3511) KTTech válasza Bali27 (#3509) üzenetére


KTTech
veterán

Itt van a Shadow copy / System restore letiltásának folyamata: http://www.mydigitallife.info/2007/07/01/disable-and-turn-off-system-restore-shadow-copy-in-windows-vista/

Gyakorlatilag, ha letiltod a system restore-t egy drive-on, letiltod a Shadow copy-t is.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3512) Reac^


Reac^
őstag

Hétvégén ki lesz próbálva egy Abit IP35-PRO-ban a 4db vinyóm raid0-ban. Remélem ott nem jön elő a hirtelen lassulós probléma. Mondjuk a 4db Raid0 még a sajátomban sem próbáltam. Majd megnézzük a 01-et is abban a lapban. :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3513) Laraxior


Laraxior
titán

olyat nem lehet csinálni hogy megmaradjon minden a winyokon csak éppen raid0ban folytassa a pályafutását? Két teljesen üres winyo kell a témához? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3514) DroneZ


DroneZ
aktív tag

sziasztok!

lenne nekem egy olyan problémám, hogy az új gépben nem tudok odd-ket rákötni a gépre mert a win kékhalállal kifagy.

ott a probléma, hogy 2 pata vinyót kötöttem rá (nincs más) és az odd-knek már nem maradt hely csak a pci-os raid vezérlőn. ha a vinyókat rákötöm az ide-re és az odd-ket az alaplapi ide-re akkor kékhalál. ha fordítva csinálom akkor a win nem ismeri fel a vezérlőmet.

valakinek van valami tippje erre :F

másik problma hogy nem tudom az illesztőt feltenni mert ami van hozzá cd nem jó. netről is próbáltam már de semmi :(

márka? na az az ami nincs :D sztem valami noname. köszi a helpet előre is.

(#3515) brd válasza DroneZ (#3514) üzenetére


brd
nagyúr

Telepítsd fel a PCI-os vezérlő driverét (enélkül nem fog működni, ha nincs XP-s, esetleg win2000-es, mert azzal is működhet XP alatt, de ha nincs, akkor kár szenvedni vele, nem fog működni) a működő win alá, rakd át a HDD-ket rá, az ODD-ket meg a sima vezérlőre és állítsd át úgy a BIOS-ban a bootsorrendet, hogy a PCI-os vezérlőről induljon a gép. Ha ilyet nem lehet benne, akkor sajnos boot.ini-t kell szerkesztened (az rdisk utáni szám növeléséből valamelyik érték jó lesz, próbálgasd, szerintem úgy, hogy csináld meg mondjuk 4-ig, több sorban, és nézd meg, hogy melyikkel indul el, aztán hagyd meg csak azt a sort), mert a PCI-os vezérlő valszeg' nem támogatja az ODD-ket.

Laraxior: csak üressel működik a balhé. Logikailag elvileg megoldható lenne, de szerintem senki nem készített ilyen megoldást.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#3516) Laraxior


Laraxior
titán

akkor még egy kérdés... az egyik nekem 80as a másik 160as samsung...
leginkább töltök és játszok. Érdemes raid0-ba tenni a winyokat? vagy jobban járok ha inkábbmarad külön külön. Tekintve játék közben a töltés eléggé zabálja a winyot. :U Legalábbis józan parasztiésszel :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3517) KTTech válasza Laraxior (#3513) üzenetére


KTTech
veterán

Sajnos nem megoldható ez, magának a RAID0 tömb struktúrájának okán...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3518) DroneZ válasza brd (#3515) üzenetére


DroneZ
aktív tag

az a legnagyobb poén benne hogy nincs driver a cd-n :DDD csak egy-két fájl ami viszont nem jó. legalábbis ott keresi az illesztőt de nem találja és kiírja, hogy a hardver telepítése sikertelen. :W

útálom ezeket. a 2. megoldás nekem bonyolult, inkább nem nyúlnék hozzá, főleg hogy új a gép :D a biosos módszert még holnap kipróbálom. köszi a segítséget majd még jelentkezem, ha meglelem a hiba okát, ha nem.

(#3519) brd válasza DroneZ (#3518) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, hogy nem voltam világos, ezért leírom még1x. :D Driver nélkül felesleges bármivel próbálkoznod, mert nem fogja kezelni XP, sehogysem.

The only real valuable thing is intuition.

(#3520) DroneZ válasza brd (#3519) üzenetére


DroneZ
aktív tag

okés főnök azt értettem, csak gondoltam neten biztos találni, annak ellenére, hogy nekem nem sikerült. tudsz ebben segíteni?

(#3521) brd válasza DroneZ (#3520) üzenetére


brd
nagyúr

Valami cimke, felirat kellene a kártyáról, vagy a rajta lévő legnagyobb IC-ről. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#3522) DroneZ válasza brd (#3521) üzenetére


DroneZ
aktív tag

azt hiszem ez a márkája lesz: iTE. kerestem neten talán már rá is találtam, de benned jobban bízom mint magamban :B

talán: IT8212F

töltöttem le 8212 driver v1729 ezt de sztem ugyan ez van a cd-n is ami nem működik. ezt még nem próbáltam, de ha tudom akkor azonnal. :)

[ Szerkesztve ]

(#3523) brd válasza DroneZ (#3522) üzenetére


brd
nagyúr

Pedig azaz, ezt töltötted le? A WinXP könyvtárat add meg az XP-nek, ahol a drivert keresse. Ha így csináltad, akkor mit írt ki pontosan? Amúgy a leírása szerint támogatja az ODD-ket is, így lehet, hogy hibás a kártya... Esetleg innen a kártyádnak megfelelő firmware-t is cseréld le, hátha csak régi van rajta.

The only real valuable thing is intuition.

(#3524) DroneZ válasza brd (#3523) üzenetére


DroneZ
aktív tag

igen ezt szedtem le de még nem próbáltam ki nem sok erőm maradt mára :DDD még befejeződik a feltöltés és kipróbálom, hogy jó-e, mert így elég gáz 1 usb-s dvd-vel.

a firmwre egy másik sztori, ha nem megy muszáj lesz azt is frissíteni. egyébként a cd-n lévő fájlnál azt írta ki, hogy: "nem sikerült telepíteni a hardver így valszeg nem fog működni" valami ilyesmi volt.

de sztem okosabb leszel ha csinálok egy printscreen-t és meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#3525) DroneZ


DroneZ
aktív tag

na most az van, hogy felismerte az új driverrel és már működik is. de... a bootscreen után nekem szokta írni, mit talált. ott van 4 hely mind üres. a sajátgépben sem látom az odd-t sajna. :( eszközkezelő mostmár látja és kezeli is. látszólag minden rednben, de a gyakorlatban ez kicsit másképp van :)

(#3526) brd válasza DroneZ (#3525) üzenetére


brd
nagyúr

Csináld meg a boot.ini-s "varázslást" és rakd át rá a HDD-t, és nézd meg úgy. Az ODD masternek van jumperelve amúgy?

The only real valuable thing is intuition.

(#3527) DroneZ válasza brd (#3526) üzenetére


DroneZ
aktív tag

hát már ott járok hogy megjött az új vga és nem hajlandó elindulni vele a gép.... tehát félretehetjük egy kis időre ezt az ide vezérlős gondot szerintem :DDD

köszönöm az eddigi segítségeket. :R

(#3528) hossszú


hossszú
őstag

Szeretnem RAID0 tombbe rakni a 2db 160-as Hitachi winchesteremet.
Azt szeretnem megtudni, hogy mennyire toleralja a RAID a CPU, RAM es a VGA tuningot?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#3529) c41r0^ válasza hossszú (#3528) üzenetére


c41r0^
őstag

ha teljesen csontstabil a proci és a memória (pl. orthos teszt 8 órán át) a tuningolt órajelen, akkor nem kell félni SZVSZ

azonban érdekes módon nekem a HDSentinel detektált már elvileg csontstabil órajelen egy (általában tuningnál előjövő) CRC Error Countot (mondjuk nekem nincs RAIDben semmi vinyóm és egy 74 GBos ADFD Raptornál történt ez), ha ez veled is megtörténne RAID0ban, gondolom a merevlemezvezérlőd RAID szoftvere kivágná azt a vinyót a tömbből, amelyiken ez megtörténne, szóval semmi sem biztos :) én nem félnék tőle különben ennek ellenére sem

mod: amit írtam, az SZVSZ a déli hídba integrált RAID vezérlőnél lehet gond (pl. Intel ICHxR), mert tuningnál a déli hídnak is tartania kell ugye a lépést az északi híddal, ha egy külön, alaplapra integrált chipen van a RAID vezérlő, akkor sztem az ilyen hiba ritkábban fordulhat elő

a VGA meg baromira nem szól bele az egész dologba, hacsak nem amiatt fagy csonttá a rendszered, mert ugye akkor a DMA és rendszermemóriában maradhat a diszkre még ki nem írt adat...tehát ha stabil a VGA is, akkor az nem lehet hibaforrás

[ Szerkesztve ]

(#3530) hossszú válasza c41r0^ (#3529) üzenetére


hossszú
őstag

Sokat segitettel, koszi :K

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#3531) c41r0^ válasza hossszú (#3530) üzenetére


c41r0^
őstag

szívesen

én csak logikailag gondoltam végig, a gyakorlat lehet, hogy mást mutat, de sztem ezekre kell odafigyelni elsősorban

(#3532) twine


twine
addikt

Sziasztok...
KÉt igazán gyors válaszra volna szükségem,,,(vészhelyzetben):
Létezik hogy egy intel ICH6R vezérlőn összerakott Raid0 tömb elinduljon egy ICH9R vezérlőn?
Gondolom ha egy Silicon Image vezérlőn lett a Tömb összerakva, akkor el is lehet felejteni hogy elinduljon az ICH9R vezérlőn..?!
Tisztelettel
Twine

[ Szerkesztve ]

(#3533) c41r0^ válasza twine (#3532) üzenetére


c41r0^
őstag

ICH7R->ICH9R elvileg működik (láttam a fórumban már mástól, hogy ment neki), szoftver oldalon is kéne neki mennie az Intel Matrix Storage miatt, sztem próbáld meg az ICH6R-rel is

Silicon->ICH9R sztem nem fog menni :(

abban viszont nem vagyok biztos, hogy ha beállítod az ICH9R BIOSát ugyanazokkal a beállításokkal (stripe, stb.), mint ahogyan a Silicon vezérlőn volt, és mégsem megy, visszatéve a Siliconra fog-e menni (bár elvileg kéne neki, mert a diszken nem kéne, hogy bármi változás történjen)

[ Szerkesztve ]

(#3534) twine válasza c41r0^ (#3533) üzenetére


twine
addikt

köszönöm....
Akkor indul a "para-olimpia",, egy jó barátom P5GD2 Premium deszkájáról "tünt el" a RAID0 sok értékes adattal,,,... Sokkal többet nem tudok az ügyről mert telefonon hivott, hogy gáz van...egyenlőre azt sem tudom melyik vezérlőre volt zúzva a Stripe-olt tömb,,,csak reménykedek hogy az intelre rakta annó,,,és legrosszab esetben talán az én ICH9R-es vezérlőmmel le tudjuk menteni az adatait,,,,de meglátjuk,,,mert ha tényleg megkukásodott a vezérlő, és ha tényleg horror fontos adatok voltak rajta, lehet rábeszélem, hogy vegyen egy használt ugyanolyan deszkát egy "tizesért".....
Köszi még egyszer az infót...
Üdv
Twine

(#3535) c41r0^ válasza twine (#3534) üzenetére


c41r0^
őstag

hát sajnos sztem gyanúsabb az, hogy vmelyik vinyón bad block van, vagy egyéb okból hullott szét a tömb, ezért kivágta a tömbből a vezérlő a hibás vinyót, és ez okozza a hibát, mivel a RAID0 zero-tolerance :) annak sokkal kisebb az esélye, hogy a vezérlő megy tönkre

szvsz előszöris a két vinyót külön-külön egy másik gépben* kéne megnézni HDSentinellel, hogy jelez-e SMART hibát, és a gyártó DOS/Linuxos diag-progiját sem árt rájuk ereszteni, mert az letesztel mindent, és hiba esetén ad hibakódot

*mod: persze egy másik rendszervinyóról bebootolva egy oprendszert

[ Szerkesztve ]

(#3536) twine válasza c41r0^ (#3535) üzenetére


twine
addikt

...köszönöm a jó szándékot, és segítőkészséget...
de hááát bűzlik a dolog: Mégpedig azért mert olyan dolgok történnek hogy huuuhhhh:
Sajnos nem az intel vezérlőn volt a tömb hanem a silicon image-en! Igy az én gépemen való adatmentés bukó...Viszont ami tény:
A silicon image vezérlő bios-ába belépve látja mindkét HDD-t, és persze a tömböt is, mintha üzemkész volna....WIN. XP alatt viszont semmit nem lát...szó szerint ahogy mondom...vezérlő eltávolit majd ujrarak,,de hibával települ! azaz azt irja a telepités során hiba lépett fel....(vagy valami ilyesmi) A hiba oka: "Hozzáférés megtagadva" ezt irja az eszközkezelőben is az eszköz tulajdonságainál!
...és amit még nem mondtam, viszont baromi lényegesnek tartom: Működés, azaz "capture" közben szállt el a cucc a srácnak,és ráadásul nemrég "dicsekedett" vele,milyen piszkosul meg tudta húzni benne a procit(hozzá kell tennem nem egy "tuningmester" emberünk) ami számomra nagyon valószinűvé teszi a fizikai meghibásodást....(most persze alapra vissza van állitva minden)
holnap teszteljük egy másik ugyanilyen lappal....
üdv
Twine

(#3537) vismaior04


vismaior04
tag

Sziasztok!

Adott egy RAID 5 array, LSI MegaRAID 8708ELP PCI-E vezérlő, 6db HDD.
Az operációs rendszer (Win XP) várhatóan erre, vagy pedig egy külön merevlemezre telepítve fut majd jobban, gyorsabban?

vismaior

(#3538) KTTech válasza vismaior04 (#3537) üzenetére


KTTech
veterán

Tippem szerint a RAID5 tömbön megfelelően fog futni :) Jó lesz az olvasási sebesség, szóval szeretni fogja. Ha nem ipari titok, mennyiért sikerült a kártyát megvenni...? Elég barátságosak a paraméterei...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3539) vismaior04 válasza KTTech (#3538) üzenetére


vismaior04
tag

92k, használtan.

(#3540) KTTech válasza vismaior04 (#3539) üzenetére


KTTech
veterán

Jó ár érte :)
Sajna az otthoni gépekbe ez a kategória már nem éri meg... (pedig szívesebben használnám, mint az ICH9R-t, ott még gondolni sem merek a RAID5-re, marad a RAID10, de annak a kellemes gyorsítótárnak, hardveres XOR és feldolgozóprocinak hiányában).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3541) vismaior04 válasza KTTech (#3540) üzenetére


vismaior04
tag

Nagyjából egy évig vaciláltam én is, mivel otthoni gépet építek. Ilyen megoldásnak iszonyú drága valóban, de egyszerűen nem találtam más olyan megoldást amivel elfogadható kompromisszumra jutottam volna. A sebességet még feláldoztam volna jelentősen alacsonyabb árért, de a régebbi kártyák max 2TB array limitje nagy probléma.

Hétvégén megkísérlek rá installálni egy oprendszert, kiváncsi vagyok mi sűl ki belőle. Csak gondoltam hátha van valakinek gyakorlati tapasztalata és inkább lebeszélni az időpazarlásról. :)

Köszi.

(#3542) Syde


Syde
tag

Lenne egy kis problémám. Úgy néz ki haldoklik a RAID 0-ás tömböm. Teszi ezt úgy, hogy nem igazán volt hosszú életű. Egy hete hoztam létre. Két teljesen új és teljesen egyforma Hitachi HDD-ből. A rendszer folyamatosan lefagy. Mind XP, mind pedig a VISTA. A lefagyáskor a hang beakad. Nincs újra indulás. Ha VGA lenne a ludas, akkor az jelentkezett volna a specifikus tesztben, ugyanez igaz a CPU + RAM párosra is. De ez azért is kizárt, mert minden alapon van.

Az alaplap tipusa az adatlapomnál. Elvileg a lapon két különböző RAID vezérlő van. Most az Intel ICH9R hídon vannak a lemezek. De ezen felül van Jmicron chip is. A kérdésem, ha én áteszem a lemezeket erre, akkor hogy érhetem el, hogy az adatok ne vesszenek el? Illetve, hogy megmaradjon a tömb?

"Szinte" biztos vagyok abban, hogy a háttértárban van a hiba. Akár fizikális probléma valamelyik lemezen, akár a híd hibája. De másodsorban az gond, hogy nem tudom szándékosan a rendszer-összeomlást előidézni. Hiába csinálok különböző lemezműveleket, szabályozottan soha nem jelentkezett a fagyás. Persze ettől függetlenül indirekt igen gyakran jelentkezik. Néha asztalon is, de legtöbbször alkalmzás alatt. Arra, gyanakszom egész konkrétan, hogy a cache-el lehet valami. Ebből adódik a második kérdésem. lenne valamilyen program vincseszter tesztelésre? HDD sentinelt próbáltam, de nem találtam ilyen funciót benne, sőt a kötetben lévő lemezeket felsem ismerte. Everest sebbeségmérő modulja sem megfelelő,mert egyszer sem szállt el közben a rendszer. Olyan kellene, ami igazán megdolgoztat és tesztel.

Valószínű, hogy még a mai nap folyamán. Valamelyik OS ről csinálok egy partrició mentést. Ráteszem egy független HDD-re és azzal tovább tesztelek.

Egyébként meg baromira elegem van. Annyira utálom az ilyen X-akta hibákat........ Külön-külön minden jó, de egyben egy nagy rakás... :(( :(( :(( .

(#3543) KTTech válasza Syde (#3542) üzenetére


KTTech
veterán

Az ICH9R-ről nem tudod átrakni a Jmicronra a tömbödet, két teljesen különféle rendszer. Elég furcsa hiba... lehet akár kábel is, vagy overclock hatása is... de így én csak tippelgetek. Próbáld meg azt, hogy másik gépben ellenőrzöd a lemezeket a gyári programmal, de tömbbön kívül, csak jegyezd meg, hogy a lapodon melyik lemez hol volt, és így amikor visszarakod a géped látni fogja egyben a tömböt. Persze ne engedd meg a Windowsnak, hogy bármit is írjon rá a másik gépben, mert akkor bye-bye adatok... Ha felraktad az Intel Storage Matrix-ot, akkor abban ki tudod kapcsolni a cache-t.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3544) Syde válasza KTTech (#3543) üzenetére


Syde
tag

Mint írtam, minden alapon van. Oly annyira, hogy a memória a SPD alatt van. Rosszabb időzítésekkel. Intel Matrix Storage pedig fennt van, és már régebben kikapcsoltam a gyorsítótárat.

A chdisk-el ellenöriztem a sectorokat és nem talált hibát.

(#3545) KTTech válasza Syde (#3544) üzenetére


KTTech
veterán

Akkor próbálkozz másik IMS-el... több ötletem nem nagyon van, esetleg egy másik, a Tieddel megegyező alaplapban kipróbálni, hogy ott van-e gond.
A CHKDSK meg nem fog neked BS-t jelezni, mivel hozzá sem fér a merevlemezekhez, csak logikailag látja.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3546) kem


kem
addikt

Hellóbelló!

Végre összeraktam magamnak egy arhiváló Mirront, egy 200-as Hitachiból, és egy 250--e Seagate-ből. Elégg lassan ír - 35Mb/sec körül, viszont a WD-mre elég szépen másol - 92Mb/sec:D Szép kis erednyémy olvasáskor.

Szerintetek érdemes rátennem a lapozófájlt?
MErt ugye írás lassú, olvasás viszont gyors.

Köszi!

(#3547) KTTech válasza kem (#3546) üzenetére


KTTech
veterán

Lapozófilenak az a legjobb, ha gyors az írás és az olvasás is... ehhez meg RAID0 kellene leginkább (vagy RAID01-et csinálni :) ).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3548) spln


spln
tag

Üdv!
Van egy Maxtor 160as vinyom [link]
Kezdem kinőni és gondolkodom rajta hogy két 160ast kipróbálok RAID0-ba. Szerintetek még egy ugyanilyet vegyek vagy inkább két másikat? (eseteleg WD-t)
Mennyivel lenne gyorsabb egy raid0-ás tömb és általában érezhetően gyorsulna-e a rendszer? (vista 64bit)
Asus M2R32-MVP lapom van (southbridge SB600) saját vezérlőjével használnám.
Esetleg jobb ha be teszek simán egy másikat/nagyobbat.

Honnan tudhatom meg hogy hány tálcás a vinyo?

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#3549) kem válasza spln (#3548) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Ha van pénzed, inkább vegyél 2db WD 3200AAKS-t.
Egy olyan vinyó egymagában olyan gyors kb mint ha 2 maxtort tennél RAID0-ba.
Ezen kívül halk, és megbízható. A lényeg, hogy egytányéros legyen.
HA kevés pénzed van, akkor keress egy használt ugyanolyan vinyót mint amid van, bár én Maxtort max RAID1-ben használnék tapasztalataim miatt.
A légnyeg, hogy a P/N-je egyezzen meg a vinyóknak, de az se nagy gáz ha nem ugyanolyanok, csak akkor nem várt dolgok történhetnek.

Köszi!

(#3550) spln válasza kem (#3549) üzenetére


spln
tag

értem, köszi.
én is azt a wd-t néztem, hogy elég jó lenne ár/értékbe. (wd-kről sok jót hallani gyors, halk, megbízható... és a 640G-n el is férnék egy ideig :)) )
csak az kb 22~23k-ba lenne minusz amennyiért eladom a maxtorom (amiért gondolom nem kapkodnának :U ), de cserébe lenne 3 év gari és egy megbízható gyors raid0 . vagy vehetnék most egy wd-t és később egy másikat :B
nekem ez van: STM3160811AS most ilyen számmal kapható: STM3160815AS
neten nem találtam semmi különbséget (talán az lehet hogy enyém még seagate felvásárlás előtti..) :F

Nekem eddig maxtorral nem volt problémám, régi gépben 5éve megy egy 40G-s ata133as... lehet hogy csak mákom van :B

"Danger! Avoid death!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.