Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Phrascarica válasza MaciG (#8144) üzenetére


Phrascarica
csendes tag

"egyszerűen nem tudtam eldobni odáig ahol volt (még simát sem)"

Nekem ez a golbatoknál szokott lenni (nem mindegyiknél) és mikor fogtunk vadon egy dragonite-ot, akkor így járt az ott összegyűlt emberek többsége. Mi hárman voltunk, ketten minden gond nélkül elkaptuk, igaz azok alacsony CP-sek voltak. Viszont amelyikünknek 2000 fölötti jött, az nagyon megszenvedett vele. Pont úgy járt ahogy te, jó ha minden 5. találta csak el (mintha nagyon messze lenne és nem menne el addig a labda), de ha véletlenül be is talált egy-egy, azokból is rögtön kiugrott. Kb. a 150. ultra ball fogta csak meg :F
Volt vagy negyed óra és mikor eljöttünk, jó páran az összesereglettek közül, még mindig ott küzdöttek vele.

(#8152) marositech válasza Atex (#8149) üzenetére


marositech
senior tag

Akkor mondom tovább:
iPhone 5 üvegfólia, azzal simán messzebbre dobom.
iPhone 6 matt fólia, szvsz ezzel lehet a legjobban pokézni.
Thor katasztrófa. :( Bár ha leszedem rajta a fóliát...megéri?

Bár nekem van egy elméletem, valahogy a droidos PoGO nagyon el lett cseszve.
Az érintés és azt követő reakció animáció nagyon durván késleltetve van.
Thor-od van, ugye? Próbáltál már iPhonen játszani?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8153) Atex válasza marositech (#8152) üzenetére


Atex
tag

Igen thorom van. IPhone még nem volt a kezemben.

Amit próbáltam ezenkívül az a s5 matt fólia, talán ez a legjobb. S7 üvegfólia, ez a legrosszabb. Szörnyű, egy Golbatet sem tudtam elkapni.

A Thoron már teljesen elkarcosodott a fólia. Ma leszedtem. Azt tudtad gyárilag 2 réteg fólia van rajta. Én állat mindegyiket leszedtem. A fólia nélkül olyan volt mint új fóliával. Ne vedd le, vagy csak az egyiket. Délután vettem rá újat.

Ha nem nyomom rá a képernyőre az kezem, akkor meszebbre megy. Csak így sokszor elejtem a labdát.

(#8154) MaciG válasza marositech (#8148) üzenetére


MaciG
addikt

A Samsung droidos volt, de azon ahogy írtam, gond nélkül dobáltam messzire

BANZAII

(#8155) avmpg válasza MaciG (#8154) üzenetére


avmpg
tag

Ami nagyon messze "szokott lenni" még az a magas CP-s Lapras (háromszor szenvedtem vele).
Volt olyan, hogy egyenessel el se tudtam addig dobni, csak a csavarttal úgy, hogy csavarás utána saroktól sarokig nagyon gyorsan húztam.
De más monnál is futottam bele. Tipikus a Golbat. Azokat meg se próbálom már elkapni.
Charizardhoz sajnos még nem volt szerencsém.

(#8156) avmpg válasza Sefule (#8150) üzenetére


avmpg
tag

Nekem összejött a Togetic candy, úgyhogy a következő evolve körben meglesz. ;)

(#8157) avmpg


avmpg
tag

Ma hajnalban kegyetlen hideg volt...
Dupla aláöltöző, dupla kapucnis pulcsi, futni nem tudtam csak kocogni, mert szétfagyott az arcom (legközelebb viszek símaszkot), és még így is szétfagytam...
Az újjam kesztyűben kockára fagyott.
Az akksi ezt már megérezte, egy óra alatt 60% alá esett.
A játék meg olyan lassú és szellemképes volt mintha egy régi monochrom LCD monitoron játszottam volna. :)
Viszont stabil volt még így is, úgyhogy meg vagyok elégedve a telóval.

[ Szerkesztve ]

(#8158) marositech válasza Atex (#8153) üzenetére


marositech
senior tag

Hát...akkor nem értem.
MaciG szerint a Samsunggal jó volt dobni, a P8-essel ugyanúgy szenved, mint én a Thorral.
Viszont írod, hogy Samsunggal se valami tökéletes.
Lehet keresnem kell egy matt fóliát a Thorrnak?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8159) Palika71


Palika71
őstag

Ez mitől lehet:

A fiam S7-én nem tudunk belépni a PoGo-bo, azonosítási hiba miatt. Feltettük a google fiókját az én S7-emre, és ott gond nélkül belép. :F

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#8160) kigyi_23 válasza Palika71 (#8159) üzenetére


kigyi_23
addikt

Van akinek segített: Távolítsd el a google fiókját a telefonjáról. Majd add hozzá és szinkronizáld újra a telefont a fiókkal. Utána menni fog elvileg. Azt nem tudom kell-e az eltávolítás és hozzáadás között újraindítás is.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#8161) Palika71 válasza kigyi_23 (#8160) üzenetére


Palika71
őstag

Köszi!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#8162) MaciG válasza marositech (#8158) üzenetére


MaciG
addikt

Nem hiszem hogy a fólia lenen a ludas. Én próbáltam szimplán ujjal, meg ebben a tapikesztyűben amiben nagyon jól siklik, de ugyanaz. Inkább valami beállítás lehet, hogy mennyire érzékeny a készülék, vagy hogy érzékeli a gyorsulást (mikor húzod a kijelzőn)

BANZAII

(#8163) marositech válasza MaciG (#8162) üzenetére


marositech
senior tag

Ejj a rosebbe...
De ha más játékon, vagy simán a weblapon böngészel ott tökéletes a scrollozás vagy az ujjal való navigálás teljesen tökéletes a Thor telefonon.
Amúgy észrevettem iPad Air, iPhone 5 készülékeken a játékbeni labdadobálás tökéletes, de amikor megnyitod a pokemonokat ott már teljesen észrevehető, laggolni kezd. Ott derül ki, mikor Lucky Eggezel.
Air, i5 kb. 80 alatt tudok evolvolni, a i6-os készülékekkel simán megvan a 90.
Thornál is szépen észrevehető a laggolás, de hogy labdadobálásnál is. :(

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8164) #33253120 válasza avmpg (#8155) üzenetére


#33253120
törölt tag

Néha jobb szélről dobni a távoliakra... Legalábbis ez párszor már bejött a Golbatoknál...

(#8165) Imy


Imy
veterán

Mikor várható NYEST váltás? Charmanderből ma is elkaptam 4-et, de még csak 63 candy-m van. Jó lenne összegyűjteni 150 candy-t, hogy egy Charizard-ot össze tudjak rakni. A legerősebb Charmanderem 541CP-s.

(#8166) geckowize válasza #33253120 (#8164) üzenetére


geckowize
őstag

Ehhez a messze állós témához én is tudok kontributálni, azt vettem észre, hogy a 3rd formok az evolve nélküliek, meg néhány 2nd form is, tehát amik ritkák wildban, azok hátrébb állnak mint a szokásos. Személyes tapasztalat pl Dragonite (ne irigyeljetek, 57% IV, 357 CP....), 2 db Dragonair (szar IV, de 1000+ CP). Az elsőt még iphone 5-tel fogtam, de azzal is nehéz volt, a Dragonaireket Xperia Z5C + Nillkin tempered glass fólia és azzal sem tudtam úgy dobni a legtöbbször, hogy eltalálja. S7-tel is volt valami már, nem emlékszem, nem valami jó üvegfólia van rajta, hamarosan cserélem, de volt, hogy nem tudtam még akkora kijelzőn se úgy húzni, hogy eltalálja.

(#8167) J0shu4M1ll3r válasza Imy (#8165) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Ha még aktuális, akkor Vérmezőn Charmander nest van. Nem ritka a 2 vagy 3 egymás melletti spawn.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#8168) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Na mindig van remény az éjjel frissítés érkezett és végre beengedett a szerver.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#8169) Imy válasza J0shu4M1ll3r (#8167) üzenetére


Imy
veterán

Áááá, nekem az több 100 km. :)

(#8170) lm83 válasza J0shu4M1ll3r (#8167) üzenetére


lm83
őstag

Marha jó volt múltkor este nálam...
Az istenért nem akart elmozdulni, a déliről, már áttértem az úton... Újraindít na kupolánál vannak, meg feljebb is...
Közben már kockává fagyott a kezem, aztán nagy nehezen mire betölti az elkapás képernyőt első dobás után kilép az egészből...
Hát megint nagyduzzogva elraktam a telefont, aztán mérgelődtem magamban, hogy miért szerencsétlenkedek én már ezzel a játékkal, mikor csak bosszúságot okoz nem mást...

(#8171) avmpg válasza kigyi_23 (#8168) üzenetére


avmpg
tag

Megnézhetted miről maradtál le. Király...

(#8172) kigyi_23 válasza avmpg (#8171) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ráadásul éppen ebben az időszakban rá is értem :D Most meg már nem annyira, de legalább működik újra....

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#8173) avmpg


avmpg
tag

Gen2 előkészületekhez még.

Olvastam egy jó kis gondolatébresztőt Gen2-vel kapcsolatban.
Nem biztos, hogy XP farminghoz érdemes ellőni a nem PWR szintű mon-ok fejlesztését.
Ha esetleg bejönnek új move-ok a második generációval, és evolve-kor megkaphatják ezeket a Gen I monok is, akkor lehet, hogy jobban járunk, ha megtartjuk őket, mert Gen II move-okkal erősebbek lehetnek.

Pl.
Weezing - Selfdestruct
Machamp - Dynamic Punch
Primeape - Close Combat
stb...

Szóval lehet, hogy nem baj ha tele vagyunk candy-vel és sok 80-100% IV közötti alap mon van a tárolóban. ;)

Előző Gen2 felkészítő. :)
https://prohardver.hu/tema/pokemon_go/hsz_7247-7247.html

Szívesen várom a hasonló tippeket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8174) marositech válasza avmpg (#8173) üzenetére


marositech
senior tag

Volt egy 100-as Primeapem submissionnal... :O :O :O :O :O :O :O :O

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8175) avmpg válasza marositech (#8174) üzenetére


avmpg
tag

Volt?

(Egyébként a submisson egy elég zavaró védő move. Pont tegnap harcoltam ellene. Kivonja egy időre a mon-t támadáskor. De az is lehet, hogy csak látványosabb a többinél. :) )

(#8176) Atex válasza avmpg (#8173) üzenetére


Atex
tag

Én készülök rá, csak PWR-el Lucky eggezek. És a gymben erős monokat fejlesztem csak egy ideje, úgy hogy 300.000 dust mindig maradjon.

A 850 es tároló szinte mindig tele van. Sokszor gondolok rá van e értelme?

De most, hogy te is így látod... :))

(#8177) marositech válasza avmpg (#8175) üzenetére


marositech
senior tag

Hát elimináltam, snorlaxok ellen full sz*r volt.
Bezzeg a Cross Chop-os Pirmeapem hamar leszedte pedig csak 86-os.
Submissionnal bármit tettem, szépen támadott tovább...etvasz fos.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8178) geckowize válasza avmpg (#8173) üzenetére


geckowize
őstag

Gen2-vel kapcsolatban par valoszinusitheto info, amit redditen olvastam:

A gen2-es Pidgey/Weedle/Rattata/Spearow:

Annyira nem commonnak nevezhetoek, mint az elozoek, de valoszinuleg nem szenvedunk hianyt bennuk:

Kicsit ritkabban:

Es vegul ami nem reddites spekulacio, hanem 100%-osan meglesz, a gen1/gen2 cross-evolution-ok:

[ Szerkesztve ]

(#8179) Atex válasza geckowize (#8178) üzenetére


Atex
tag

Eddig azt hittem, hogy a Slowbroból lesz a Slowking. Köszönöm hasznos volt.

Az Eevee fogásra nagy hangsúlyt fektetek, viszont akinek nincs elég Vaporeon, az jobb ha rágyúr. Utána 5:1 lesz az esély, bár az Esperonhoz nagy reményeket fűzök.

A Poliwag és Oddish candy esetében viszont a 124 candy összegyűjtése miatt lehet nehéz majd G2-est evolválni, ha random történik a fejlődés.

(#8180) geckowize válasza Atex (#8179) üzenetére


geckowize
őstag

Én sem tudtam, hogy slowpoke-ból lesz slowking. :)

A random evolve-ba eddig bele se gondoltam, ahogy a nianticet ismerem, nem fog még első próbálkozásra sem olyan engedményt nyújtani, mint a gen1 eeveenél az átnevezés.

(#8181) geckowize válasza geckowize (#8178) üzenetére


geckowize
őstag

Bónusz:

Ezen a videón meg lehet nézni, hogy kb hogy fognak kinézni a gen2-esek 3D modelljei (abból sejtem, mert a gen1-eseknél néha még az animáció is megegyezik a PGO-ban lévővel), na meg persze a kiejtésüket se rossz, ha tudja az ember, pl én régi berögződés miatt - annak ellenére, hogy már társalgási szinten beszélem az angolt - a Scythert "szkájter"-nek mondtam, az új gen2 babyt, a Magby-t pedig "megbáj"-nak :D
Pokédex 3D Pro- ALL Pokémon Pronunciations [3DS]

(#8182) #33253120 válasza geckowize (#8180) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem is az, de a rajzfilm szerint ha egy Slowpoke-ot farkon harap egy Shellder akkor lesz belőlük a Slowbro.
Viszont a játékban az evolve-hoz nem kell... :)

(#8183) geckowize válasza #33253120 (#8182) üzenetére


geckowize
őstag

Legalabbis a PGO-ban nem kell. Haverom mondta, hogy valamelyik GBA-s jatekban is ugy volt, hogy ha volt Slowpoke-od es wildban fogsz egy Shelldert, akkor evolvalodott.

(#8184) marositech


marositech
senior tag

Városliget Pikag*ci nest lett. :DDD

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8185) Atex válasza geckowize (#8181) üzenetére


Atex
tag

Mint ahogy már egyszer felhívtad a figyelmem a nyelvtani hiányosságaimra (főleg angol), most okulás gyanánt végig hallgattam a videót. :P

És a tanulság! A 11 éves fiam mindig felhívta a figyelmem, hogy az Ekans-t nem "Ikensz"-nek ejtjük, hanem "Ekinsz"-nek. Sokat vitáztunk, mert a mesének az első részeiben is rosszul mondják. Neki lett igaza! :C

Köszönöm.

(#8186) MaciG


MaciG
addikt

Szerintetek? :)

BANZAII

(#8187) Plazmacucci válasza MaciG (#8186) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Túl szép hogy igaz legyen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8188) Karma válasza Plazmacucci (#8187) üzenetére


Karma
félisten

Mert nem is az, ez a srác hobbiból rajzolt koncepciója, hogy milyen lehetne egy idilli 2.0-ás verzió :( Nem mondom, szívesen látnám, ha a fejlesztők merítenének belőle (vagy hasonló következtetéseket vonnának le).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#8189) marositech válasza MaciG (#8186) üzenetére


marositech
senior tag

Hát nagyon remélem nem lesz ebből semmi. :O

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8190) -Faceless- válasza MaciG (#8186) üzenetére


-Faceless-
őstag

Így kellett volna kiadni a játékot, és akkor lehet még játszanék vele.

(#8191) Atex


Atex
tag

Most Cubone nest "lettünk". Jobb mint az előző Weedle.

Mi alapján kerül leosztásra, teljesen random? Gondolok itt arra, hogy mondjuk kis faluban csak kommon, vagy vizes biotópnál csak víz típusú, de ez már sokszor megdőlt. Előfordulhat, hogy egyszer mondjuk Dratini lesz nálunk? ;]

A Halloween után lettünk nest. Eddig volt Sandshrew, Venonat, Jynx, Weedle.

[ Szerkesztve ]

(#8192) avmpg


avmpg
tag

(#8179)
"Vaporeon, az jobb ha rágyúr. Utána 5:1 lesz az esély..."

Ez jó ötlet. Annak ellenére, hogy Vapor a legjobb nincs 75%-osnál jobb nekem.
Sose szerettem. De egyet azért csinálok. :)

(#8183)
Ez mekkora!
Na ezek az apróságok nagyon hiányoznak a játékból!

(#8186)
Mennyi ilyen és hasonló ötletet lehetne belevinni és akkor olyan függő lenne az ember tőle mint még soha.
Jobb is hogy nincs benne. :D

1. Johto pokes.
Király, sztem jönnek is. Gyanítom első körben azok amikhez nem kell új move vagy fejlesztett változata, a már játékban lévőknek.

2. Másik tracker
No way...
Szép lenne, de nem hiszem, hogy ez változni fog még egy ideig.

3. Shiny pokes.
Igen, de az lenen a király sztem, ha a 100%IV-s poke-k lennének Shiny variant-ok.
Gyanítom nem így lesz.

4. Modes and Features
-Trade
Ez a trade engem nagy elkeserítene.
Ha jól látom itt semmi mást nem lehet megadni, csak hogy mit-mire.
Semmi más paramétert. Se IV, Se CP, semmi.
Ez így elég szomorú lenne...
Ez a stardust és candy compensation sztem nem túl jó...
Trade history needed.
Nincs ötletem, hogy hogyan lehetne a trade-et jól és csalásmentesre megoldani. :(
-Jurney
Király, főleg ha bele számítja az eddig teljesített dolgokat és hoz újakat.
-Battle
Jó lenne. Csak a kivitelezés is legyen jó. Idegbaj garantált, ha a másik fél megszakad vagy valami történik, lagol, stb... és emiatt veszít az ember csatát.
-PokeGear
Király! Legjobban hiányzik!
(Ha lenne egy kis esze a Nianticnak, akkor ehhez kellene töltő és coinért lehetne feltölteni. >) De ne legyen.)
Nugget nagy lenne.
Legendaryhoz a tárgygyűjtés hatalmas!
Persze, hogy honnan és hogyan az egy jó kérdés.
Random megjelenhetne tőled (valami nagyon kis spawn rate-el), X km-re és sietni kéne érte. Vagy valami ilyesmi.

(#8191)
Sztem random.
Pl. vizes biomnál láttam charmander nest-et.

(#8193) avmpg


avmpg
tag

Campona :)


(#8194) avmpg válasza MaciG (#8186) üzenetére


avmpg
tag

áá, van jobb: 5,000+ additional Starbucks locations in the United States
:((

(#8195) lm83 válasza avmpg (#8193) üzenetére


lm83
őstag

Tavalyi év felét kb ott dolgoztam...
Kb minden indításkor ez volt, úgyhogy sokszor el se indítottam, mert nem tudtam mindent összefogdosni..
Csak annyit sajnáltam, hogy egyik stopbase lógtam bele :((

(#8196) Imy


Imy
veterán

Egy 2km-es tojásból kikelt egy Cleffa. :)

(#8197) Oppenheimer válasza Imy (#8196) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nagyon jó hír, már minden tojásból ezek a szarok kelnek

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8198) Imy válasza Oppenheimer (#8197) üzenetére


Imy
veterán

Nekem ez az első, csak ezért jó hír? De miért gond, ez nem GEN2?

(#8199) MaciG válasza avmpg (#8192) üzenetére


MaciG
addikt

Aggódni nem kell, mert nem hiszem, hogy bármi is megvalósulna belőle ,csak érdekességképpen raktam be. A niantic még egy végtelenül egyszerű gym fight-ot se tud megoldani bugok nélkül... :U

BANZAII

(#8200) Atex válasza MaciG (#8199) üzenetére


Atex
tag

"Biztos sz@r a telefonod, meg a neted is!" :DDD

Azt a borzasztó adatmenyiséget ami a harc közben keletkezik nehéz ám feldolgoznia egy gagyi s7-nek.

Na viccet félretéve. Egy lucky egges evolve miért terheli meg annyira a telefont? A fantasztikus grafika miatt?

Tegnap fogtam puszta incenssel egy Hitmonchant (cp1300). Szerintem ez a legritkább poke amit e módszerrel fogtam. Bár semmit nem ér.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.