Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) csasaKKP válasza Rula (#636) üzenetére


csasaKKP
senior tag

A mesében csak bele kellett rugnia James-nek, ha jól rémlik. :DDD

Más: Itt nektek is ki szokott néha akadni a játék?

Cseri0058: Ne aggódj, nem vagy egyedül. Én a mesén nőttem föl. :U

Érdemesebb várni, a későbbiekben találhatsz erősebb Charmader-t, azt fejleszd. Így túl sok Candy és Stardust kell hozzá. Nem fogod győzni. :N

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#652) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Ti amúgy hány évesek vagytok? Kicsit néha hülyének érzem magam hogy 23 évesen ezt csinálom :D
Kezdő pokemonnak charmandert választottam. Mindenképpen fel akarom fejleszteni. Hogyan érdemes? Evolve vagy power up és utána evolved?

(#653) Newlachka válasza Cseri0058 (#652) üzenetére


Newlachka
őstag

26. sokkal jobban jársz, ha fogsz egy erősebb charmandert és azt fejleszteted.

[ Szerkesztve ]

(#654) Sirandrish válasza Cseri0058 (#652) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én 30 vagyok...mondjuk én még nem próbáltam ki, de ma szeretném.
Szinte kizárt hogy beszippantson, de szeretném látni hogy pontosan miről is van szó.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#655) MokkaP


MokkaP
újonc

23-nál sokkal sokkal sokkal sokkal sokkal sokkal idősebb játékosok is vannak :)

(#656) wjbhbdux válasza Cseri0058 (#652) üzenetére


wjbhbdux
veterán

20 éve jött ki az első pokemon játék, teljesen normális hogy az a generáció is játszik ezzel.

/s

(#657) tybsen válasza wjbhbdux (#656) üzenetére


tybsen
addikt

Legalább nem vagyok egyedül :) amúgy szerintem sem korfüggő, ez is beállítottság kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#658) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Nézegetem fb-n, ha a hírportálok lehoznak valamit a játékról, egyből megy alatta az utálkozás, úgymint, gyerekes, óvodás, hülyeség, veszélyes.
Nem tudom, de más országban is ennyi hülye ember van, mint itt?
Van valami, egyből megy a mocskolódás, utálkozás, közben azt sem tudják mi az pontosan :DD

(#659) torik


torik
senior tag

Én 26 vagyok, kicsit én is félve mentem ki az utcára, bár így eső után annyira nem tolonganak az emberek szóval oké a dolog :D amikor még csak az első generáció létezett tizenakárhány éve nagyon függtem a cuccot, jó egy kis nosztalgia (meg az egész elképzelés is érdekes).

Egyébként mik a meglátások, valódi pénz költése nélkül is lehet korrektül haladni? Vagy előbb-utóbb paywall-ba ütközik az ember?

All that and a bag of chips

(#660) P.mini válasza csasaKKP (#651) üzenetére


P.mini
aktív tag

Igen, előfordul, hogy innen se ki, se be.
Én 20 vagyok, de szerintem a játék az nem korfüggő. :) Mondjuk én az a fajta vagyok, hogy akár egy óvodással is simán MatchBoxozok. :D
Más: mindig azt írja, hogy GPS signal not found, ha megyek gyalog, nem mutatja hogy gyalogolok, esetleg néha ugrik egy nagyot, de nem folyamatos a haladás. Ez mitől? :(

(#661) #75376384


#75376384
törölt tag

Nekem a tojás keltetéssel vannak bajok. Beraktam egy 2kmes tojást, majd beültem a kocsiba és alig érzékelte, hogy megyek. Laza 0,15 km 10 perc kocsikázás után elég karcsú.
Úgy tűnik mostantól ha futni megyek, tojást is kell keltetnem közben. :D

(#662) Armahun válasza #75376384 (#661) üzenetére


Armahun
addikt

Mert sétálásra van kitalálva, a kocsiban ugye ülsz és nem sétálsz ezért nem is számol, max 15 kilométeres sebességig működik a keltetés.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#663) tybsen válasza torik (#659) üzenetére


tybsen
addikt

Nálunk a városunk belvárosában épp egy lockmodul lett aktiválva, vicces a ahogy odagyűltek a népek :DDD egyik nő a pasijának: "háromra haza kell érnünk!!" :DDD a szomszédos étteremből meg néznek, hogy mi megy itt :DDD amúgy tényleg nagy a hype, ln játszom ingresst is, bár nem túl aktívan, de ott ekkora megmozdulás nincs :)

(#664) Newlachka válasza #75376384 (#661) üzenetére


Newlachka
őstag

van benne sebesség korlát elvileg.
lwhwt rendes pénz nélkül is haladni csak sok gym-et kell védened..

(#665) Gotland


Gotland
csendes tag

[link]

Erről tud valaki valamit? Tényleg működik? Mert az nagyon jó lesz, ha mások ilyenekkel előnyre tesznek szert, mert így ellehetetlenítik a korrekt játékosokat..

Eladó bojler, naposcsibe, féldisznó

(#666) Lesliegold válasza csasaKKP (#651) üzenetére


Lesliegold
tag

Ma 6 pokemont fogtam el így, el is buktam mind, mert csak újraindítás után tudtam a játékot folytatni. Persze a labdák mind mentek a lecsóba.

Rangidős lennék 39-el?

Xiaomi Redmi 3

(#667) wjbhbdux válasza Gotland (#665) üzenetére


wjbhbdux
veterán

hogy tegyük tönkre a youtube karrierünk ékes példája, én már jelentettem a videót.

/s

(#668) Gotland válasza wjbhbdux (#667) üzenetére


Gotland
csendes tag

A másik kérdésem, hogy ezek a made in home technikák működnek?
Például láttam egy ilyet:
[link]

Nem értek a GPS működéséhez, de van benne ráció? Tehát ha valaki képes átlag 15 km/h-s sebességgel pörgetni a bicikli kerekét, akkor lépésnek számolja az alkalmazás a pörgetést, vagy a GPS és az alkalmazás felismeri, hogy egy helyben "toporzékol" a személy, és nem mér semmit?

Eladó bojler, naposcsibe, féldisznó

(#669) csasaKKP válasza Gotland (#665) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Na, az ilyen szemétládáktól voltam az Ingress-ben is kiakadva mindig. Remélem a legkomolyabb szankciókat az ilyen felhasználóknak.

#668: Az ilyesfajta trükkök működhetnek, de értelmét veszti a játék. Ha nagyon elterjed, a Niantic lépni fog (remélhetőleg). Szerintem nem működhet az ilyen módszer, mert a térképen - ahogy írtad tulajdonképpen egy helyben vagy, és a "lépésszámlálás" szerintem nem a szenzorok jelei alapján történik (pl. Giroszenzor).

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#670) csasaKKP válasza P.mini (#660) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Elég bosszantó hiba, én is elég sok Pokémont buktam már így. :(

Emlékszem, mikor még kisiskolás voltam azért vetettem anyámmal rágcsát, mert volt benne Pokémonos tazó. :B :DDD Gyűjtöttem, de ma már egy sincs belőle meg.

A jelenség, amit utoljára írtál gyenge GPS vételre utalhat.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#671) tybsen válasza csasaKKP (#669) üzenetére


tybsen
addikt

+1. egyszerűen nem értem meg, hogy az ilyen emberek miért játszanak egyáltalán, mi értelme van csalni? :(

(#672) callmeakos válasza Cseri0058 (#652) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én is 23 vagyok, és egyáltalán nem érzem hülyének magam. Már csak azért sem, mert a Pokemon szerves része volt a gyerekkoromnak. A sorozat, a mozifilm, csamó tazó és trio, az egyetlen játék a régi GameBoy-omon az a Tradig Card Game volt amit éveken át újra és újra kitoltam. Persze egy idő után elvesztettem a fonalat miután az alap 150 Pokemon után még jött 600 másik.... :D

All→M8

(#673) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah lenne pár kérdésem full kezdőként.
-Ezeket az újratermelődő helyeket, a játékosok ki tudják fosztani egymás elől? Csak mert most odamentem egyhez és azt írta hogy üres. Illetve láttam egy srácot elkecajozni onnan aki szerintem ezt nyomta :D
-Ha jelez hogy van a környéken Pokemon(most 4et is jelzett)...akkor csak menni kell aztán vagy jó irányba megyek vagy nem?
-Kamera akkor automatan bekapcsol ha dög van a környéken vagy ez hogy működik?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#674) P.mini válasza csasaKKP (#670) üzenetére


P.mini
aktív tag

Még csak az utcánkban próbáltam, tegnap direkt elmentem kutyát sétáltatni, erre nem szerverhibák voltak? :(
(Én is a mesén nőttem fel. :D )

Lassított mobilnettel működik a dolog? Térképet nem akarja betölteni. 0.25 mb/s-ra van most lassítva, mert kifogytam. (Még a Youtube is megy így, persze nem HD-ben) A GoogleMaps gond nélkül megy, de itt az istenért sem akar betölteni.

(#675) csasaKKP válasza Sirandrish (#673) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igen, el tudják szedni előled a PokéStopokból a cuccokat, 5 perc leteltével tudsz újra pörgetni. :)

Elvileg a lábnyomok alapján tudod meghatározni, hogy mennyire vannak messze tőled a Pokémonok. Ez most nálam pont nem működik, és az sem tisztázott, hogy egy lábnyom mekkora sugarú kört "fed le".

Ha a "dög" megjelenik a térképen és ráböksz, akkor igen. Az AR módot ki/be tudod kapcsolni ekkor.

P.mini: Lassítva van akinek működik, ugazából nem nagy adatcsomagokról van szó, hanem sok kicsiről, tehát jó ping esetén lassított nettel is mennie kéne. A szerverek terheltek, ez is okozhat gondot. Barátomnál sem megy lassított nettel, de az Ingress úgy emlékszem lassítva is működött nálam.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#676) torik


torik
senior tag

Tegnap este 10 után feltűnt egy Ghastly a ház körzetében. Nagy volt a kísértés hogy kimenjek keresgélni mert Gengar volt a kedvencem régen, jó lenne kinevelni egyet :D van rá esély hogy újra feltűnik csak emberi időben? Lehet hogy ezek a szellem típusok kimondottan éjszaka tűnnek fel?

All that and a bag of chips

(#677) pikszel


pikszel
őstag

Pokémonvadász vadászoknak ;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#678) ¤Envy¤ válasza torik (#676) üzenetére


¤Envy¤
tag

Határozott válaszom a nem, nem csak éjjel tűnnek fel, mert én egy Gastly-t napközben fogtam, délután egy tesco parkolóban.

(#679) csasaKKP válasza torik (#676) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Simán lehet, hogy pl. a szellem Pokémonok éjszaka tűnnek fel. De pl. a Zubat sem szereti a fényt, azt mégis lehet nappal fogni. :DDD

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#680) Gotland válasza torik (#676) üzenetére


Gotland
csendes tag

Én már fogtam nappal is Ghastly-t nem is egyszer, szóval nem csak éjszaka vannak, ez fix. :)

A másik, hogy valaki megtudja erősíteni, hogy helyes ez a táblázat?

A blog kezelője azt írja, hogy szerinte felcserélték a "támadó" és "védekező" oszlopokat és sorokat, de szerintem helyes, mivel a tűz pokémonok a víz pokémonokkal szemben gyengébbek. Jól gondolom, hogy helyes a táblázat?

Eladó bojler, naposcsibe, féldisznó

(#681) Sirandrish válasza csasaKKP (#675) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ahha..
Okés. Értem, köszike.
Majd megpróbálok legalább egyet elkapni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#682) csasaKKP válasza Gotland (#680) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ó, pedig úgy lenne értelme, hogy éjszakai Pokémonokat csak sötétben. :))

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#683) torik


torik
senior tag

Értem, akkor várok míg újra feltűnik egy Ghastly és reménykedem hogy nem a szomszéd kertjében :D egyébként kár, adna egy fílinget a dolognak ha tényleg lenne amit csak éjjel lehet befogni, de gondolom nem akarják hogy a kisebbek sötétedés után elcsámborogjanak otthonról emiatt :D

All that and a bag of chips

(#684) #75376384 válasza csasaKKP (#651) üzenetére


#75376384
törölt tag

szintén zenész. eddig két pokemonnál játszotta ezt el. abból az egyiknél kétszer is, fél óra különbséggel. visszamentem, befogtam és ugyanúgy kifagyott. viszont ami érdekes, hogy a játék szerint másodszorra már nem volt ismeretlen számomra, vagyis elsőre érzékelte, csak nem fogta be.

(#685) architect26


architect26
aktív tag

Sziasztok! Dratini Candy-t hol lehet szerezni? :)

Per aspera ad astra

(#686) Armahun válasza architect26 (#685) üzenetére


Armahun
addikt

Dratini-t kell befogni, majd a tranfer gombbal elküldeni és kapsz utáni egyet.
Ha tojásból sikerül keltetni az mellé jár több cukorka is.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#687) torik


torik
senior tag

Engem egy ideje már megint nem enged be, másnak jó?

All that and a bag of chips

(#688) Parson


Parson
addikt

Én 35 vagyok és igazából fingom nincs az egész pokémonosdiról, de maga a valós térben vett játékélmény AR-ral megfűszerezve, és összességében nem túlbonyolítva vett rá, hogy ezt kipróbáljam az ingress után. No meg mert miért ne? Ma pl vasárnapi ebéd előtt a kislányommal elmentünk sétálni, ő biciklizett, én meg toltam ezt a go-t. A játszótéren se unatkoztam,mert ott is van poke stop. Laza kikapcsolodas, es jo a seta is közben - felfedezünk uj növényeket is a valós utcák mentén. :)

6-os szinten vagyok, a gym-ről nincs vmi leiras/video hogyan lehet edzeni?? Ma elbénáztam vmit ott...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#689) csasaKKP válasza architect26 (#685) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ahogy Arni írja. Ha több azonos Pokémonod van, csak a legerősebbeket tartsd meg, a többi elküldhető a Prof.-nak. :) Cserébe 1 cukorka jár az adott fajhoz. Alacsony CP szinten nem érdemes Power Up-olni, tartogasd későbbre a Stardust-t.

torik: Én nemrég be tudtam lépni.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#690) Lesliegold válasza torik (#687) üzenetére


Lesliegold
tag

1-1,5 órája én sem tudok kapcsolódni... Ugyanaz van, mint tegnap délután...

Xiaomi Redmi 3

(#691) torik válasza Parson (#688) üzenetére


torik
senior tag

Ha nem okoz gondot az angol akkor ajánlom ezt a leírást.

All that and a bag of chips

(#692) P.mini válasza csasaKKP (#675) üzenetére


P.mini
aktív tag

Nemrég körbetekertem a várost. (Kisváros) Semmit sem találtam az ég világon!! Se egy "jószág", se egy stop, se egy gym!! A mobilnettel nem volt baj, rendesen betöltötte. A GPS is pontos, lehet csak a házunk környékén van valami probléma. Viszont kiír valami olyat, hogy failed detect your location. És végig ott volt pirosan ez az írás, újraindítás után is. Ez milyen hiba? Vagy ezért nem találtam semmit?

(#693) callmeakos válasza torik (#687) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Engem nagynehezen beenged, de pokemonok elfogására alkalmatlan a játék. Ha egyet nekiállók befogni állandóan kifagy a játék, a Pokestopok is elég nehezen töltődnek be. Lehet nem biztos hogy jó ötlet volt hétvége előtt ráereszteni fél európát a szerverekre.... :U

All→M8

(#694) beluschi


beluschi
tag

Üdv!

Tapasztaltabb játékosoktól kérdezném, hogy ha megjelennek a jobb alsó kis kijelzőn 3 lábnyommal a pokemon jelek (tehát van a közelben), ezek "frissülnek"? Mert elindultunk fiammal otthonról, ott még nem volt rajta egy sem. Aztán ahogy haladtunk lett 3 db 3 "lábnyomos". Utána 1 pokemon minden átmenet nélkül feltűnt a térképen, amit megfogtunk. Amikor hazaértünk a másik kettőt még mindig jelzi 3 "lábnyomnyira", ami nem lehet helyes infó, hisz amikor elindultunk még nem voltak, csak később jelentek meg. Ha távolodunk tőlük, akkor nem tűnnek el? Mert ha nem, úgy elég nehéz megállapítani, hogy jó felé indul-e az ember.

Homeworld forever

(#695) callmeakos válasza beluschi (#694) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Igen, ez real time frissül. Ha eltűnnek az azt jelenti hogy látóterületen kívülre estél, viszont minél közelebb kerülsz az adott egyedhez, úgy csökken a lábnyom száma. De valószínüleg ez a rendszer is bugzik, mert pl. a Lapras amit fogtam minden jelzés nélkül felbukkant, nem is volt rajta az indikátoron.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#696) beluschi válasza callmeakos (#695) üzenetére


beluschi
tag

Akkor megnyugodtam, hogy a rendszer jó, csak nem működik :)

Homeworld forever

(#697) csasaKKP válasza P.mini (#692) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ezért nem talált semmit szerintem. GPS-el lehet valami probléma. Próbáld ki újratelepítve vagy egy másik telefonon.

De előtte:

Beállítások→Fejlesztői lehetőségek→Hamis helyadatok mellől szedd ki a pipát, ha ott van.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#698) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Ti hogy tudtok belepni? Nalam egesz nap Failed to login uzenet rohog a pofamba :( holnapra talan jo lehet?

(#699) callmeakos válasza whitezo88 (#698) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mivel az emberek nagy része visszamegy dolgozni, így talán kevesebben lesznek mint ma :D

All→M8

(#700) csasaKKP válasza whitezo88 (#698) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ilyenkor, délután, estefelé szoktak a szerverek megfőni. :DD

Más: Rájöttem, mi hiányzik a legjobban még a játékból: a chat. Remélem valami Ingress-hez hasonlót beleapplikál hamarosan a Niantic. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.