Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) MadMancs válasza kchris78 (#23200) üzenetére


MadMancs
veterán

Úgy se. Videó
Pedig ez egy 2018-as nem mai darab. Igaz nem 65 hanem csak 49" 7000es széria.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23202) kchris78 válasza MadMancs (#23201) üzenetére


kchris78
veterán

köszönöm! kicsit kutakodtam és ez a vibralas a BFI lesz...
egy jó cikk: [link]

(#23203) kchris78 válasza kchris78 (#23202) üzenetére


kchris78
veterán

ráadásul rolling black frame egyelőre nem is látom hogy kikapcsolható lenne. valakinek can tippje? melyik menü lehet esetleg.

(#23204) herkulesminusz


herkulesminusz
tag

Sziasztok,
napokban vettem egy 58pus7304-et. Alapjában szép lenne a képe, azonban az egyszínű képek nagyon nem egyszínűek:

Körben koszosnak tűnik (azt hiszem ezt hívják dirty screen-nek), illetve jobb oldalon középen van egy egészen világos folt. Sajnos nem csak a tesztképeknél, hanem pl. Bogyó és babócánál (babamese nagyjából egyszínű részekkel) is látszik a dolog.

A feketéje sem éppen izmos:

Nem tudom eldönteni, hogy az elvárásaim túl nagyok, és ez a típus ezt tudja, mindenkinél ilyen, vagy kifogtam egy gyengébb darabot?

[ Szerkesztve ]

(#23205) NoMagix válasza herkulesminusz (#23204) üzenetére


NoMagix
addikt

Kifogtál egy gyengébb darabot!
Nekem csak a feketénél látható bal felső sávban, de én ezt már elengedtem!

(#23206) kchris78 válasza herkulesminusz (#23204) üzenetére


kchris78
veterán

ez ips?

(#23207) herkulesminusz


herkulesminusz
tag

Nem, ez VA panel.

Próbáltam én is elengedni ezeket a hibákat, de mindegyre beleütközik a tekintetem, főleg a jobboldal közepén levő világos folt zavar. Olyan, mintha vennék egy új autót, ami szép is fénylik is, de itt-ott lenne rajta 1-1 horpadás. Attól még persze megy, meg minden, de zavarna ha ránéznék. Mivel 14 napon belül vagyok erős a gyanúm, hogy visszaküldöm, szívem szerint cseréltetném egy másik ugyanilyenre, remélve hogy az nem lesz ilyen, de amennyire tudom azt nem lehet, csak pízt visszakérni. Azóta meg felemelték az árát egy 50-essel az EMAG-ban, ahol vettem, így az újranrendelés sem játszik... :(

(#23208) alaves válasza herkulesminusz (#23204) üzenetére


alaves
addikt

Én is ezért váltottam LCD-ről. Ha tudsz még hozzárakni, akkor OLED: [link]
Ha a Saphi szolgáltatása és 100-120 nit fényerő elég neked, akkor jó (beégést is elkerülheted). Ajánlom.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23209) kchris78 válasza alaves (#23208) üzenetére


kchris78
veterán

haaaat... én az oledek tartossagaban nem vagyok meggyőződve... esetleg ha célzottan keres az ember quantum dot/qled lcdt. 98% dci-p3 színtér lefedettség, többezerszeres kontraszt és 500-1000nit fenysuruseg - ami lenyomja az átlag ips/va-kat (így hogy egyszerre hozza ezeket a tulajdonságokat) a beégés nyavaja nélkül.. az ár a macera... de utána mehet akar 7/24-ben nem számít. hátha lehet meg valami bennragadt készletből találni ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#23210) TIT válasza herkulesminusz (#23207) üzenetére


TIT
veterán

Ki kéne cserélniük.
Most 194000.-

[ Szerkesztve ]

(#23211) evitiguF válasza herkulesminusz (#23207) üzenetére


evitiguF
senior tag

Minél előbb jelezd feléjük a problémádat, és kérj típusazonos cserét!
Emag-gal még nem volt dolgom, de Euronics és MM egyből ajánlotta, nem is nekem kellett kérnem.

(#23212) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Bár lassan a polcokra kerülnek a 2020-as készülékek, de tegnap a Szegedi Media Markt üzletben járva találtam egy 2019-es tévékről szóló promós anyagot.

Egyébként meglepően jól ki van most pakolva a Philips részleg náluk, szinte minden típusból van kirakva és megy rajtuk promóciós anyag, hát az Oled tévéjükbe beleszerettem nagyon, de a 8804-es sem volt piskóta - bár ebből a szempontból még a kiállított 6704-es is tetszetősnek látszott.

Van most az Ambilightos tévékre 30 napos kipróbálási akció is némi leárazás mellett.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#23213) kchris78 válasza Bogyi007 (#23212) üzenetére


kchris78
veterán

8804et megneztem, nekem a pofam leszakadna ilyen parameterek utan a gyarto helyeben. a 8604 2017es modell es mindenben is visszafejlodott 8804... kerdes hogy ennek az alsorozat oka? vagy a qdot ot kicsereltek ipsre...

[ Szerkesztve ]

(#23214) Alien! válasza kchris78 (#23213) üzenetére


Alien!
senior tag

az az oka, hogy eleve agresszívabb az árazás, plusz az LCD már csak szimpla középkategória lett..Ez még az én 8303-asomtól is messze van, pedig az 2 éves.... 8bites panel + 60hz :F de van sundbár + dolby vision liszensz. :)

(#23215) kchris78 válasza Alien! (#23214) üzenetére


kchris78
veterán

igen igaz, ez a qDot meg hasonlók amik azért masszívan felette vannak a normál LCD-nek de ugyanolyan zsákutca lesz mint a 3D anno. Behozták az OLED-et helyette.. Egy dolog amit benéztem ebben, az a jelenleg kikapcsolhatatlannak tűnő "rolling black frame insertion" megoldás, ami még 60Hz esetén is ott van - menükben androidos képernyőn mindenhol.. Gondolom ezért 120Hz a panel hogy a 60fps-es frame-ek közé is beférjen egy ilyen vibrálást okozó dolog.. Ami biztos élesebbé teszi a képet de legalább lehetne kikapcsolni....(és akkor az OLED telefonokra fújtam hogy vibrál a 300Hz PWM miatt.)

(#23216) Alien! válasza kchris78 (#23215) üzenetére


Alien!
senior tag

A philips használ BFI-t? Nekem ez új, az enyémen semmi nyoma black frameknek, se képernyő sötétedésnek...

(#23217) kchris78 válasza Alien! (#23216) üzenetére


kchris78
veterán


ime... gondolom tipus/szeria/panelfüggő. Igy vizszintesen pörögnek a fekete részek. 240fps-es telefonnal már láthatóvá válnak. Ez nagyon nem PWM.

[ Szerkesztve ]

(#23218) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok,
Mai nappal lecseréltem a 40colos Samsung 4k Tv-met, egy Philips 50pus7304-re.
Számomra a tv adások felvétele merevlemezre nagyon fontos, plusz még a youtube használat és a PS4 használata gyakori.Pár órája masszívan "gyakorlok" a TV-vel, nagyon kényes is vagyok, a Samsung nem volt rossz, lassan 5 éve van meg, egyedüli lényeges hibája volt hogy a 4hdmi-ből 1 működött (MHL jelzésű, jelentsen ez bármit is) ezen kívül egész jó volt de akartam valami komolyabb előrelépést ha már csere lett kitalálva.
[(#22635) wayne1 ] Kolléga által leírt Onka Philips Channel Editor sikeres volt, segített a csatorna sorrend átnyálazásában, köszönöm :R

Direkt VA paneleset választottam inkább IPS helyett. Szimpatikusabbnak tartom számomra.
Szóval a gyors észrevételeim:

-Adások felvétele kicsit érdekes, nem rossz, de meglehet szokni, amit nem értek hogy ha éppen veszek valamit, akkor miért nem lehet ott tekerni, de mind1, ez megoldható ha bemegyek a felvett adások közé. Főleg hogy timeshiftnél ugye tekered.
-Amit totál nem értek, hogy minek használja folyamatosan szegény hdd-t timeshiftre Tv nézés közben? Nem tudom sehol se kikapcsolni! Én vagyok a vak? 5 éves samsungnál külön kapcsoltam be ha akartam.

TV-t direkt nem frissítettem, (mi van ha visszaviszem a boltba :F ) nem vagyok híve a frissítésnek, de a log szerint ezeket nem javították. Egyelőre a frissítés üzeneteket tolja a pofámba, hogy csináljam már, amit utálok... távirányító frissítés külön humoros :U

-Hd adások is kicsit gagyik a korábbi tévémhez képest, értem nagyobb, így jobban kijön a hiba. Persze ez nem feltétlen a tv hibája, hanem az elmaradás a szolgáltatóktól. Digi coax digitális jön.

Amúgy az android tv so-so, de egyáltalán nem rossz.
Maga a TV teljesen jó így 6óra használat után tapasztalva.

(#23219) Alien! válasza kchris78 (#23217) üzenetére


Alien!
senior tag

jájj, ez valóban nem néz ki jól...

(#23220) oszy válasza wayne1 (#22635) üzenetére


oszy
veterán

Ez hogyan működik? USB-re kell másolni a csatornákat, a programon beül pedig be kell tallózni és mehet a szerkesztés?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23221) Unbaised-Ben válasza oszy (#23220) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Usb-re rámásolod az adott csatorna listát listát Tv-vel, ezt számítógépen a programmal megnyitod, ott sorrendbe rakod, mentés, vissza a tv-be, azon meg a programlista másolása usb-ről. És kész

egy ideje így lehet értelmesen rendezni a csatornákat a csoda tévéken, kicsit vicces

most nézem, a tv másnapra elfelejtette a csatorna listát, ez mi??? :(( :F

[ Szerkesztve ]

(#23222) oszy válasza Unbaised-Ben (#23221) üzenetére


oszy
veterán

Nekem megvannak a kedvencek csinálva, de így jobb (gyorsabb) lesz. A tv2 és társait még hátrébb akarom tolni. :DDD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23223) Unbaised-Ben válasza oszy (#23222) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Csak azt nem értem, másnapra miért felejti el a komplett csatorna listát, most vissza raktam, pár másodperc, de akkor is, mostantól minden nap újra kell importálni a csatorna listát? vicc lenne, szerencsére van 14 napom vissza vinni. Mert hogy én ilyet nem viselek el az tuti.

amúgy nekem nem olyan felhős mint sokaknak a VA panel, MM-ból van, érdekes módon egyszínű képnél vettem észre eddig, vagy zöld pályán a fifában gyors mozgásnál.

(#23224) oszy válasza Unbaised-Ben (#23223) üzenetére


oszy
veterán

Nem lenne szabad elfelejtenie!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23225) Unbaised-Ben válasza oszy (#23224) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

ahhoz képest megint elfelejtette :F kikapcsoltam az automatikus csatorna frissítést, hátha az kavar be...

valaki használja a PVR módot a tv-vel? vesz fel csatornákat hdd-re?
egyszerűen nem értem miért ennyire gagyi

(#23226) Bogyi007 válasza Unbaised-Ben (#23225) üzenetére


Bogyi007
veterán

Sanszos, nálam is ugyanez volt. :))

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#23227) oszy válasza Unbaised-Ben (#23221) üzenetére


oszy
veterán

Csatornákat a pendrive-ra másoltam, de a program nem ismeri föl. Sőt! Azt írják a programban, hogy open DVBSall xml file. De ilyen fájlt nem találok. :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23228) Unbaised-Ben válasza oszy (#23227) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

én a PhilipsChannelMaps\ChannelMap_110\ChannelList\channellib\DVBC fájlt nyitottam meg. 168kb nálam de ez függ a csatorna mennyiségétől gondolom. Mást nem is tudtam vele megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#23229) oszy válasza Unbaised-Ben (#23228) üzenetére


oszy
veterán

Este megnézem. Remélem azt sikerül megnyitni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23230) androklész


androklész
csendes tag

Üdv, tudnék venni nagyon olcsón egy ilyen új, 65Pus7304 készüléket, annyi a komoly bibi, hogy meg van repedve a kénernyő, és nincsen kép, hang működik, távra reagál. Mennyi lehet ehhez a készülékhez a képernyőcsere?

(#23231) Samanbacsii válasza androklész (#23230) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ez isteni vételnek tűnik... :))

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#23232) androklész válasza Samanbacsii (#23231) üzenetére


androklész
csendes tag

Annak tünne, ha megmondanád a képernyőcsere árát....

(#23233) NoMagix válasza androklész (#23230) üzenetére


NoMagix
addikt

Itt biztos megmondják...[link]

[ Szerkesztve ]

(#23234) MATEO6600 válasza Samanbacsii (#23231) üzenetére


MATEO6600
őstag

Leesett a kamionról :DD
Én olyan árra tippelnék mint egy motorhibás kocsit venni.

(#23235) evitiguF válasza androklész (#23232) üzenetére


evitiguF
senior tag

Kb az új árának a 80%ával számolhatsz.

(#23236) androklész


androklész
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, egy 20-asért meg tudtam volna szerezni, de ha kb. 80% a képernyő, akkor felejtős a dolog.

(#23237) androklész


androklész
csendes tag

Felhívtam a szervízt, azt mondták, hogy az újabb típusú készülékeknél a képernyőcsere költsége, meghaladja egy új készülék árát...akkor ebből nem lesz üzlet.

(#23238) androklész


androklész
csendes tag

Egyébként mostanában nagyon nézegetem ezeket aaz ambilight-es készülékeket, konkrétan ez a 7304 nagyon tetszik, ráadásul középtalpas, amilyet szeretnék. Ami viszont nem hagy nyugodni, hogy van egy több éves LG-m is, ami már jó pár éve tudta a 100 Hz képfrissítést, ez meg még most is csak csak 60 és ez nem igazából tetszik. Az LG-nek az okos, magic remote távirányítója is nagyon jó, a Philipsekét nem ismerem. Nem tudom, érdemes-e belevágni ebben a Philips 55PUS7304-be, vagy vegyek-e inkább egy LG LG 55UM7610PLB - t vagy egy LG 55UM7450PLA-t, mert azok is nagyon jó árban vannak, és ahogy olvasom, kiváló készülékek (és 100 Hz-sek). Kíváncsi lennék a véleményekre pr-kontra...

(#23239) Tyca válasza androklész (#23238) üzenetére


Tyca
senior tag

a 7304 távirányítója ezzel az ezüstszürke alapon galambszürke karakterekkel eléggé gáz félhomályban. Régebbi Philipsemnek még fekete alapja volt, az sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#23240) NoMagix válasza androklész (#23238) üzenetére


NoMagix
addikt

Az általad említett 2 LG nem 100Hz-sek , de mind a három IPS paneles!
összehasonlító [link]
Főleg Euronicsban de még MM-ben is láttam ezekről elírásokat!
LG-ben 8000-es szériától van 100Hz, ha jól emlékszem!
Ha az LG-hez vagy szokva és szereted a távirányítóját, akkor maradj annál a márkánál!
Nem jó és nem kényelmes a Philips távirányító ezt nyugodtam kimerem jelenteni,
55PUS7304 ez van nekem is! Próbáld ki élőben mindenképp!
Ellenben kiváló az ambilight funkciója, ami nálam sokat dobott a vásárlásnál, ez már a 4. Philips tv itthon!

[ Szerkesztve ]

(#23241) Doller


Doller
tag

Az én Philipsem kb 9 éve esett le kamionról, 7 társával együtt. Még a dobozuk sem lett koszos. 😁

(#23242) #19441152


#19441152
törölt tag

Sziasztok!

Minap vettem egy philips 65pus7304 ultra slim 4k ambilight android uhd tv t és mai nap üzemeltet be. Falra szereltem és délutáni filmezesnel zavaró felhősödést tapasztaltam. Beállításokkal sikerül eltűntetni de mindig vissza jön. Ötlet?

(#23243) MadMancs válasza #19441152 (#23242) üzenetére


MadMancs
veterán

Én mar küldeném/vinném is vissza.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23244) #19441152 válasza MadMancs (#23243) üzenetére


#19441152
törölt tag

Mit vegyek? Már egyikben sem lehet bízni. Ilyen film közben.

(#23245) ntomka válasza #19441152 (#23244) üzenetére


ntomka
nagyúr

A szemedben bízz. Ha nem látod, csak fotón, akkor mindegy is. Telefon nekem is kihozza, de szabad szemmel sosem látom.

ツ Headphones on - World off

(#23246) #19441152 válasza ntomka (#23245) üzenetére


#19441152
törölt tag

Hát köszönöm van még pár napom amíg vissza küldhetem, nézegetem addig. Direkt azért választottam ezt mert állítólag nem felhősödnek aztán tessék.

(#23247) Upo válasza androklész (#23236) üzenetére


Upo
addikt

Huszasért talán megéri a táv és az alaplapja tartalékba.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23248) ntomka válasza Upo (#23247) üzenetére


ntomka
nagyúr

Meg a keret, belül a panelek is ha nincs bajuk, ledsor? Ezeket összeadja az ember mennyibe kerül külön megvenni, a 20k nem is tűnik soknak.

ツ Headphones on - World off

(#23249) oszy válasza Unbaised-Ben (#23228) üzenetére


oszy
veterán

Abban nekem nincs is olyan fájl. :( Ami hasonlít rá az ez: HsvDvbCSettings és ennek a .bin fájlja.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23250) oszy válasza oszy (#23249) üzenetére


oszy
veterán

Lehet ezt a tv-t már nem támogatja ez a program?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.