Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) NoMagix válasza arnocost (#22797) üzenetére


NoMagix
addikt

Érdekes eset! Nálunk nem volt még ilyen probléma.
Gondolom nem egy szobában van a kettő tévé, de borzasztóan kicsi az esélye hogy ugyan azt a hibát produkálják!
Áramtalanítottad már hosszabb időre őket, pl. egy éjszakára?

(#22802) alaves válasza arnocost (#22797) üzenetére


alaves
addikt

Szoftver hiba! A Saphi OS új verziója is csinálja, úgyhogy visszatettem az egyel előtte lévőt. Szerintem keress egy régebbit és próbáld ki (persze ha nem nagyon fontosak az új javítások).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#22803) Bogyi007 válasza alaves (#22802) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nálam ez kimaradt (korábban is csak egyszer jött elő) én arra gondolnék hogy nem-e az Ambilightos tévék nem tudnak teljesen lekapcsolni így - nálam a 6504-es sorozatban az nincs (nem is bánom igazán)

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22804) dualcore


dualcore
őstag

Valakinek a 7304 esetleg nincs összekötve Onkyo erősítővel, és működik neki az ARC funkció?

(#22805) hungromit


hungromit
csendes tag

Sziasztok, Philips 7304-nel (bar gondolom tobbinel is csinalja ezt), ki lehet valahogy kapcsolni a rohadt idegesito merul az elem a taviranyitoban uzenetet? Direkt nem csereltem/cserelem ki, mert egyreszt nincs az az isten, hogy kevesebb mint fel ev alatt (decemberi a tv) kifogyjon az elem, illetve mar vagy masfel honapja kiirja mar ezt es azota is mukodik. Köszi elore is!

(#22806) Rukongai válasza anrab (#22795) üzenetére


Rukongai
csendes tag

Egy kicsit bővebben ki tudnád fejteni? nagyon junk ez a SAPHI OS?
Valahol azt olvastam hogy ez a a típus 50pus6704 tud hangvezérlést, vagy hangalapú keresést, a Philipses remote appon keresztül. Ezt meg tudná erősíteni valaki?

Kérdés még hogy a Netflixes 4K-s tartalmakkal elboldogul?

(#22807) csaszi1982


csaszi1982
újonc

Kedves Központi AGY!

Az alábbi problémám van: PC (videókari: Radeon RX 570 Black Edition) - TV (Philips 65PUS7304/12 Smart LED, 164 cm, 4K Ultra HD, Android, Ambilight) összekötve egy 8K-s optikai kábellel hdmi portot használva. (A TV egyébként a HDMI Ultra HD menüben elfogadta és optimálisra került beállításra. Wirelessen embyből lejátszva a kép tökéletes így nyilván pc beállítás gond lehet.
Windowsban engedélyezve van a kiterjesztett TV-ra a HDR színkezelés is, mert különben nincs HDR-jel, és szabványos kapcsolaton nagyon sötét lesz a kép. A HDR engedélyezését követően gondom az, hogy a fehérebb tartományok kifényesednek, ez látszik a lejátszó ablak keretén meg egyébként szakáll és hajnál is a képen. A Radeon beállításokat letiltottam.

Megköszönném ha bárkinek van erre ötlete :)

(#22808) Bogyi007 válasza Rukongai (#22806) üzenetére


Bogyi007
veterán

Én közel sem látom ennyire tragikusnak ezt a Saphi rendszert. Oké nincs hozzá Plex és Spotify, de minden más használható vele. A hálózati lejátszás PC-ről teljesen rendben van. Ehhez Pc-n elég volt egy jól beállított Serviio.
YouTube és Netflix rendben adja a 4K és akár HDR tartalmakat is, a saját médialejátszója is eddig minden Nmagos tartalmat hozott, akár Dolby Vision formátumban is.

Ha tudná a Plexet és a Spotifyt akkor nálam egy erős 9-es lenne a 10-es skálán a rendszer így egy pontot levonok - s a hiányzó progikat Xbox One konzolról érem el.

Szerk.: Ezt a hangvezérléses dolgot nem kerestem bár elvileg talán még nálam is működne, de én megvagyok nélküle s a sima távirányítóval is elvagyok.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22809) Tigi válasza lucza (#21740) üzenetére


Tigi
őstag

Szia

Ne izgulj, engem is szívat egy ugyanilyen TV.
Netflix többször akad mint nem, vagy éppen nem reagál a távirányítóra, van, hogy bekapcsoláskor nincs hang, stb.
Nagyon megbántam, hogy ilyet vettem, soha többet Philips-et. :((

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#22810) Rukongai válasza Bogyi007 (#22808) üzenetére


Rukongai
csendes tag

Köszönöm a választ!

Kép és hangminőséggel meg van elégedve? Ambilight jól teljesít?

(#22811) oszy válasza Rukongai (#22794) üzenetére


oszy
veterán

Ne vegyél Saphi os-es tv-t!!!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22812) Alien! válasza csaszi1982 (#22807) üzenetére


Alien!
senior tag

Ha jól látom mpc-be a lejátszó, szerintem jobban jársz ha madvr-t rakod be decodernek. Az valószínűleg tökéletesen átadja a tévének a hdr adatokat.

(#22813) Bogyi007 válasza oszy (#22811) üzenetére


Bogyi007
veterán

Azt hozzá kell tennem, hogy amikor Wifin próbáltam használni a PUS6504-et akkor nálam is voltak persze problémák, de mivel a routerem egyébként is 4 gigás Lan portot kezel így fogtam az egyik szabad portot és a tévét is vezetekesen használom. WiFi és Miracast nuku, így nincsenek is problémák. A vezetékek hátul meg úgysem látszódnak...

Meg ahogy olvasom az Android sem hibamentes egészen, az Ambilight hiánya sem gond számomra.
Így rendben vagyunk. A kép szép, a konzolokkal és a PC-vel jól össze van fésűlve a tévé.
És még az árazása is kellemes volt a készüléknek.

Én így elégedett vagyok a márkával is és a Saphi rendszerrel is.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22814) FJC válasza dualcore (#22804) üzenetére


FJC
aktív tag

Nekem össze van kötve, és működik...

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#22815) dualcore válasza FJC (#22814) üzenetére


dualcore
őstag

Onkyo az erősítő?

(#22816) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Milyen applikációval lehet a TV-n gépelni telefonról?

[ Szerkesztve ]

(#22817) FJC válasza dualcore (#22815) üzenetére


FJC
aktív tag

Onkyo TX-NR686...

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#22818) oszy válasza Bogyi007 (#22813) üzenetére


oszy
veterán

Egyszer lenne ambilight-os tv-d... ;)

Egyik rendszer sem hibátlan!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22819) dropi


dropi
aktív tag

Sziasztok! Egy elég összetett kérdésem lenne. A szitu a következő: Van egy kb 25 éves Aiwa mini hifim, két jóval nagyobb SONY SS-E215V hangfallal. Jelenleg ez egy RCA (ez van a hifin) kis jack csatlakozóval van összekötve a TV (Philips 65PUS7304) fülhallgató kimenetével.
A kérdés, érnék-e el javulást, ha vennék egy optika-RCA konvertert, és így kötném rá a TV-t? Vagy felesleges mert a jack is jól átviszi a jelet. Arról nem beszélve, hogy nem kellene akkor külön a fejhallgató hangerő beállítással szarakodnom minden alkalommal :) Köszi előre is.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#22820) anrab válasza Rukongai (#22806) üzenetére


anrab
addikt

Szia. Nem nagyon tudok róla értekezni mert nincs miről. Az enyémről már a YouTube is eltűnt. Nincs támogatás. Netflix nem is volt még akkor mikor vettem. A böngészője siralmas. Az appok annak jó esetleg aki vágja az angolt. Egy pár játék van távirányítóra.
Az androidos tv-men is rajta van az Android mellett. Nem változott semmit. Nem használom.
Az androidos tv-n Chrome-t használok egérrel. Egyszerű írni is vele a képernyőn. Megy a torrent, egy 500 GB-os SSD van rákötve. Egy Android távirányítóval használom. Megy a hangvezérlés vele aminek túl sok értelme nincs. Azt telepítek ami kell. Nincs gond az internettel.
A tv-det nem ismertem de egy Chrome casttal vagy egy androidos box-al fel okosíthatod.
Kb. ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#22821) Rukongai válasza Bogyi007 (#22813) üzenetére


Rukongai
csendes tag

Voltak problémák a WIFI-vel? ezt hogy érted, miféle problémák?

(#22822) anrab válasza anrab (#22820) üzenetére


anrab
addikt

(#22823) blg válasza dropi (#22819) üzenetére


blg
senior tag

kérdésedre a választ nem tudom, még sohasem használtam a fülhallgató kimenetet.
de azt te tudod-e, hogy az optikai kimeneten nincs hangerőszabályzás? tehát ha eddig a TV-n szabályoztad a hangerőt, akkor ezt nem fogod tudni, ha az optikai kimenetre kötöd a hifit.

(#22824) dropi válasza blg (#22823) üzenetére


dropi
aktív tag

A fülhallgató hangerejét egy külön menüpontból lehet vezérelni, ami elég kényelmetlen. De köszi, amúgy mert ezt nem tudtam! Ez segít dönteni :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#22825) Bogyi007 válasza Rukongai (#22821) üzenetére


Bogyi007
veterán

Amikor aktiváltam a vezetéknélküli elérést a tévén a Miracast funkció végett hogy a telóm képét kivigyem a tévére, rengeteg lassulás és fagyás történt vele. Párszor próbáltam a beállításokkal foglalkozni de nem történt javulás. Ezután kikapcsoltam a Wifit a tévén, visszaraktam vezetékes hálózatra és azóta nincs gondom vele.

(#22820) anrab: Mikori a tévéd? Mert a Samsungokból kiindulva ott 2-3 évig szokott támogatás lenni csak Smart rendszerekre, itt a topicban viszont épp olvastam hogy a 6501 (ami 2016-os készülék) is kapott még decemberben szoftverfrissítést.

(#22818) oszy: Most majdnem azt vettem egyébként, de akikkel beszéltem a vásárlás előtt azok mind le akartak beszélni a Philips okostévékről, mivel azokkal rengeteg hardverikus és szoftveres gond szokott lenni.
Először egy Hitachi tévét akartam venni amihez 5 év garancia járt volna, de őszintén szólva nem voltam elragadtatva a képétől, aztán megláttam ezt az 50PUS6504-es tévét, aminek meglepően jó volt az ára. Volt rá 15 hónapos kamatmentes hitel rá és még a 2 éves extra garanciával is vállalható volt ára.

Ezt is kicsit félve vettem meg még így is (7304-et vagy a 6704-et azért nem, mert az AmbiLightra konkrétan mint potenciális szoftveres és hardveres hibaforrásra tekintettem) de szerencsére eddig az idő és maga a tévé tudása is rámcáfolt. Nagyon megkedveltem ezt a készüléket. A szériahibás Samsung UE50MU6122-es tévém már csak egy kósza emlék (mondjuk drága emlék sajnos)

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22826) TIT válasza dropi (#22824) üzenetére


TIT
veterán

Sok értelme nem lenne az átalakítónak,mert digitálisat alakítja analóggá,jobb nem lesz a hangja.

(#22827) oszy válasza anrab (#22822) üzenetére


oszy
veterán

Az SSD kábelt hol vetted? ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22828) dropi válasza TIT (#22826) üzenetére


dropi
aktív tag

Köszi szépen, akkor marad :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#22829) TIT válasza anrab (#22820) üzenetére


TIT
veterán

Nekem van youtube és netflix a 6509-en ami már lassan 6 éves és 5 évig volt szoftvertámogatás rá.

(#22830) ntomka válasza blg (#22823) üzenetére


ntomka
nagyúr

False, optikain is van hangerő szabályozás, csak a rákötött eszköznek is támogatni kell. Pl. nekem LG hangprojektorra működik.

ツ Headphones on - World off

(#22831) anrab válasza Bogyi007 (#22825) üzenetére


anrab
addikt

A PFL 7956 Cinema Gold 21:9 saphi-val
2012 aug.
A PUS 7502 2018 máj. Android.
És még előtte volt 2.
Mindegyik ambilight-os 100Hz-es.
Csak az utolsó Android.

(#22832) TIT válasza anrab (#22831) üzenetére


TIT
veterán

Jó hát az a 21:9 egy vadállat,nem sok embernek van.
Ma meg kapsz jó kis 50Hz-eket.

[ Szerkesztve ]

(#22833) anrab válasza TIT (#22832) üzenetére


anrab
addikt

Nem is értem ezt az 50Hz-t hogy gondolják. Már nem is lenne szabad ilyet árulni. Max. a nagyon belépő kategóriás.
Egyébként a 21:9-ben 200-240Hz-es magában csak a panel. Nem sok tv-be raktak. Ja, és 3D-s.

[ Szerkesztve ]

(#22834) oszy válasza anrab (#22833) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a 6501 100 Hz-es. Nézegettem az elmúlt hónapokban tv-ket, de hihetetlen, hogy 50 Hz-eseket csinálnak.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22835) Alien! válasza anrab (#22833) üzenetére


Alien!
senior tag

Hát igen, vicc, hogy most már csak az oledek 100hzesek.A 3D erre (is) jó volt, hogy legalább voltak bitang gyors panelek.

(#22836) anrab válasza Alien! (#22835) üzenetére


anrab
addikt

oszy-Alien!
Igen. Mintha a gyártók nem nagyon akarnának minőséget csinálni. Lehet vezetnek át minket az Oled-Qled 8k irányba.

(#22837) Alien! válasza anrab (#22836) üzenetére


Alien!
senior tag

Jaja, így vannak vele, ha fontos fizesd meg, ráadásul manapság az átlagembernek fontosabb pl a soundbar vagy a dolby vision támogatás mint a 100hz. Az erős árverseny miatt pedig minden nem fér bele és sakkozgatnak. Vicc, hogy régen a 6os széria is 100hzes volt, most meg már a 8as se az😕

(#22838) TIT válasza anrab (#22833) üzenetére


TIT
veterán

Hát ezaz,azt hittem rosszul látok,főleg egy 7-es azért erős középkategória,sőt...
Alien! Majd fogja érdekelni őket ha rángat mint a fene,igaz 100-nál is van pici.
Eddig az emberek tv-t vettek pc-hez is,most már fordítva kell,hogy legyen 60-75Hz min.vagy több.

(#22839) Rukongai


Rukongai
csendes tag

Itt is megkérdezem érdekel a véleményetek:
Melyiket vennétek?
Philips 50PUS6704/12 vagy ezt TCL 55EP660?

(#22840) anrab válasza Rukongai (#22839) üzenetére


anrab
addikt

A Philipsnek valamivel jobb a specifikációja a Displayspecifications alapján. Okosíthatod androidra ha kell de csak 50". A TCL 55" és Android. A tárhelye bővíthető.
Gyengébb a fényerő, hdr, hang. /Ha jól emlékszem/.
Ha muszály választani philips.

(#22841) TIT válasza Rukongai (#22839) üzenetére


TIT
veterán

TCL dolby visiont se tud,nekem gagyi is a márka ill.komolytalanabb.

(#22842) Bogyi007 válasza TIT (#22841) üzenetére


Bogyi007
veterán

Philips mögött mostanság a TP Vision áll, a TCL pedig a néhai Thomson márkanév tulajdonosa is.

Ettől függetlenül én is a Philips-et venném.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22843) oszy válasza Rukongai (#22839) üzenetére


oszy
veterán

Philips! Ambi! ;)

De itt az összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22844) kchris78 válasza TIT (#22838) üzenetére


kchris78
veterán

ez vicccccc. mondjuk 1 előnye van az 50-60Hz-nek, talán a 24fps-es videók nem néznek ki rajta annyira akadozva. Én ha elindítok egy ilyet tűélesen látszik minden egyes képkocka, gondolom mivel a panel 120-as, nem jelentkezik rajta semmilyen "elsimítás" ami a panel lassúságából akadna. Mesterséges simítás hülyeséggel meg még rosszabb szerintem, olyan furcsa hatása van a nem természetes 60-asnak.

(#22845) Rukongai válasza oszy (#22843) üzenetére


Rukongai
csendes tag

Köszi!
Igazából 120-130k a keret, csak hát nem írtak rosszat a TCL-ről, meg 5 év gari is van rá.
Tetszik nagyon az Ambilight, viszont fentebb beszéltük hogy nincs ra HBO GO, és a Wifi is rossz talán? vagy hogy a Miracast volt problémás?

(#22846) Rukongai válasza Rukongai (#22845) üzenetére


Rukongai
csendes tag

+1 kérdés: SAPHI OS-re van DLNA app?

(#22847) Dr.NX válasza TIT (#22841) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én nem ismerem a TCL-t, de azt tudjad, hogy a világ harmadik legnagyobb részesedésű televíziógyártója:
Since 2015, it remains the third-largest television manufacturer by market share.

Elfogadom a sütiket.

(#22848) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Úgy tűnik haldoklik a 6éves philips Tv-m (42Pfl7008), mire eljutok hogy a külső hdd-ről valamit elindítsak random 3-10 újraindulást csinál (néha le is reseteli a képbeállítást közben)

Ha előtte árammentesítem akkor kevesebb az újra indulás, ha standby-tól indítok akkor sok.
erre tudnátok valami javaslatot?

Másik, ha ez nem orvosolható, kacsingatok új philips (ára miatt valszeg a PUS6704) felé mivel ambi függő lettem, csak a philips jöhet szóba, mi ez a SAPHI rendszer? gyorsabb a menű? kevesebb vele a baj mint az androiddal? Van valami tapasztalat? (internetet nem kötöm a TV-hez, csak egy külső Hdd-t)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22849) oszy válasza Monya78 (#22848) üzenetére


oszy
veterán

Visszaolvasva találsz róla hsz.eket. :) Amúgy én tuti nem vennék "fő" tv-nek ilyet, van aki pedig igen. :) Lassú, a kedvencek lista EPG-jét teletolja hülyeségekkel...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22850) Mezcal válasza oszy (#22834) üzenetére


Mezcal
addikt

Klassz az a 100Hz, viszont csak 8 bites panellel van szerelve. Nincs HDR 10+ dolby vision, dolby atmos. Én ezeket nem tudnám beáldozni a PS4 miatt, inkább a 60hz.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.