Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) oszy válasza Upo (#22549) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a 4 közül a bal oldali első eddig ment simán. Most nem akar valamiért... Letöröltem és szivat...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22552) Upo válasza oszy (#22551) üzenetére


Upo
addikt

Ugye nem szivatod magad a net miatt? Home Office, Home Suli, most mindenki a neten lóg, minden szolgáltató le van halva. Ha pont olyan központról jön a neted ahol nagy a terhelés, akkor simán csinálhat ilyet, sok helyen még a mobilnettel is gondok vannak, a tornyok is fullra terheltek. Nekem is mostanában többet homokórázik ha olyan kedve van.
Bár lehet hogy más a gond, de a "bolondult meg" és "nem akar" az nem egy szabatos, részletes, körülményekre kitérő, más által replikálhatóan a hibát kiváltó leírás arról hogy mi a probléma.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#22553) GordonSamway válasza kchris78 (#22550) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

[link]
[link]
Fényerőt nem ír az a baj. Az én 55-ös tv-m 600 feletti fényerőt produkál HDR-alatt. Meg a színek nekem hiányoznának az 58-as tv-n.
Meg kellene néznem élőben a Philips VA paneljét.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22554) Mezcal válasza GordonSamway (#22553) üzenetére


Mezcal
addikt

VA-val az a gond, hogy kontraszton kívül, jóval gyengébb színtelitettségben, betekintési szögben és fényerőben, mint az IPS. Én ezért nem vettem VA-s Philit.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#22555) GordonSamway válasza Mezcal (#22554) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm.... Ezért vettem én is 55 colosat a NanoCell-es LG után, mert imádtam a színterét csak az EDGE-led nem jött át. Megfordult a fejemben egy VA panel, de dobós. :)

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22556) oszy válasza Upo (#22552) üzenetére


oszy
veterán

Digi 1000 van. Megpróbálom majd átállítani a tv-t 5 GHz-es wifi-re. :) A HDR teszt videót -amiről szó is volt itt- több perc után sem tölti be.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22557) GordonSamway válasza oszy (#22556) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Nekem az 1000-es T-Home netem egy 8 portos 1000 Mbit/s-os switch-el van megosztva.
TV/PS4Pro/XboxOneX/T-home beltéri és így baromi gyors és stabil. Nem használok ezekhez wifit csak is kábellel dolgozom.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22558) NoMagix válasza Mezcal (#22554) üzenetére


NoMagix
addikt

Volt 55pus7363 és 7503 is itthon, VA panelesek és nagyon jók voltak a betekintésiszögeik is, nem akartam elhinni milyen jó a kép még extrém oldalnézetben is!
A mostani 7304-nek rosszabb a betekintési szöge pedig ez IPS!

(#22559) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Én is csatlakozom a táborhoz egy 55" 7304-el.
Egy ideje már vágytam egy nagy kijelzőre és android alapú rendszerre. Viszont kicsit csalódott vagyok mert szinte semmit nem tudok feltenni rá. Chrome-ot se. Pedig jó lett volna a firefox-ot használni rajta. Vagy valamit be kell állítgatni, hogy telepíthető legyen a playből?

(#22560) GordonSamway válasza ЯΞD (#22559) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

[link]
Puffin

Tökéletes :) Vezeték nélküli egérrel/billentyűzettel használom és nagyon jó gyors kezeli a flash-t stb.... A másik kettő nincsen szerintem AndroidTv-re.....

[ Szerkesztve ]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22561) pixta78 válasza GordonSamway (#22555) üzenetére


pixta78
senior tag

Ha nem akarod elhinni, nem fogod. Bármennyien is győzködünk, hogy mennyire jó a VA panel TPVision-éknál....

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#22562) GordonSamway válasza pixta78 (#22561) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Menézem élőben úgy is van 14 napom a visszaküldésre.A szegedi Euronicsben ki van állítva az 58-as :)

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22563) Mezcal válasza NoMagix (#22558) üzenetére


Mezcal
addikt

Jó a VA panel betekintés szöge, de nem éri el az IPS-ét, de ettől még jó. Viszont színekben jóval gyengébb, és az bizonyos tartalmaknál látható. Nekem zavaró.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#22564) oszy válasza GordonSamway (#22557) üzenetére


oszy
veterán

Én is vezetéket használnék, ha eltudnám vinni oda. Vagyis eltudom, de olyan ronda lenne, hogy inkább egy ideig még biztosan így marad.

(#22563) Mezcal : +1 szavazat az IPS-re. A 6501-ben is az van + 100Hz-es panel. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22565) Bogyi007 válasza Mezcal (#22563) üzenetére


Bogyi007
veterán

Viszont pl a konzoloknál a fekete sokkal jobban számít szerintem...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22566) pixta78 válasza Mezcal (#22563) üzenetére


pixta78
senior tag

Nekem van 58 7304 és 55 8303 itóbbi IPS. Egymás mellett nagyon minimális különbségek vannak pro/kontra. Nem kiugró.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#22567) GordonSamway válasza pixta78 (#22566) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Na megnéztem a szegedi Euronicsban az 58-ast youtube Costa Rica 4k videót és tényleg szép, de olyan nekem mint ha egy halvány szürke fátyol lenne előtte. Az 55-ös IPS valahogy sokkal élettelibb, teltebb színek fényesebb kijelző stb... és direkt ugyan azokat a beállításokat állítottam be, mint otthon. Valakinek a VA jobb vkinek az IPS ez van nem vagyunk egyformák. Ha kibaszott gazdag lenne mindenki OLED-et vennének. :)
Marad az 55-ös IPS :)

[ Szerkesztve ]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22568) dualcore válasza GordonSamway (#22567) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem 65-7304 van, és nagyon szép a hdr rajta. Ha már a YT az alany beírjátok hogy 4k hdr, és sok szép anyag van, amin a tv is ki írja hogy hdr.
Szerk. Nekem is Thome 1000/1000 van, és kb 2 mp a videó betöltése 4k esetén.

[ Szerkesztve ]

(#22569) oszy válasza dualcore (#22568) üzenetére


oszy
veterán

A 6501 akkor szoftveresen nem tudná? Mert nekem sehol nem írja ki.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22570) Mezcal válasza Bogyi007 (#22565) üzenetére


Mezcal
addikt

Igen, de a színtelítettség is. Játékra még rosszabb a VA a nagyobb input lag miatt.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#22571) evitiguF válasza Mezcal (#22570) üzenetére


evitiguF
senior tag

Ezt a nagyobb input lag-ot alá is tudod támasztani, hivatalos teszttel, vagy csak a fórumot olvasókat akarod félrevezetni?
A legjobb játékos monitorok, TV-k VA panelesek. Amire Te gondolsz, az maximum a TN panel, ami egy ősrégi technológia.
Én nem csak a levegőbe beszélek, vagy írok megtévesztő dolgokat alátámasztás nélkül...
Van egy C49HG90 és egy Q70R a háznál... a linken megnézheted azt a "nagyobb" input lagot.

(#22572) NoMagix válasza Mezcal (#22563) üzenetére


NoMagix
addikt

Ne haragudj de ezzel most nem értek egyet veled, itt lóg a falon az IPS és "rosszabb" mint ami volt VA!
Inputlag, semmivel sem érzem gyorsabbnak ezt az IPS-t a VA-nál bizonyára van eltérés az IPS javára, de ezt nem lehet érezni játék közben!
Számomra és a szememnek is megfelelő a VA, de ez már nem érdekes mert jövőre Oledre váltok, addig marad a jelenlegi IPS!

(#22573) dualcore válasza oszy (#22569) üzenetére


dualcore
őstag

Ezt nem tudom megmondani, nekem sem jelezte addig míg a menüben be nem kapcsoltam. Mot nem vagyok előtte hogy hol kellett bekapcsolni. Estére megnézem neked.

(#22574) oszy válasza dualcore (#22573) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! :) HDD-ről lejátszott HDR-nél kiírja.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22575) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Megrendelve :)

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22576) NoMagix válasza GordonSamway (#22575) üzenetére


NoMagix
addikt

Jó lesz, használd sokáig jó egészséggel és örömmel!

(#22577) ntomka válasza GordonSamway (#22575) üzenetére


ntomka
nagyúr

Khm, rajta maradt az email címed. :)

ツ Headphones on - World off

(#22578) GordonSamway válasza ntomka (#22577) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Sorry :))

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22579) sirarcheer válasza GordonSamway (#22575) üzenetére


sirarcheer
senior tag

De nem azt mondtad az 55-öst veszed? ;]
Nekem is pont ilyen van, én áthidaló megoldásként (na meg persze az Ambilight ) miatt vettem. Amíg az OLED kiforrja magát és olcsóbb lesz addig ez is jó lesz.
Netflix, HBO Go, Youtube, Twitch szépen és gyorsan megy.
Spotify esetén kikapcsolom a képernyőt és csak az Ambilight megy, ha kell valami háttérzene.

PSN: sirarcheer

(#22580) pixta78 válasza GordonSamway (#22575) üzenetére


pixta78
senior tag

Hát a szélkakas szégyenkezne :F :DD

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#22581) GordonSamway válasza sirarcheer (#22579) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

55-ös volt , de vissza vittem.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22582) sirarcheer válasza GordonSamway (#22581) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Ohh, ok. Kiváncsi leszek, ez tetszeni fog-e. Legalább mindkettőt ki tudod tesztelni otthoni körülmények között.

PSN: sirarcheer

(#22583) Mezcal válasza evitiguF (#22571) üzenetére


Mezcal
addikt

Nézd meg, hogy hányan használnak VA paneles monitort az esportban, nem sokan, pont az input lag miatt, mivel sokkal nagyobb, mint IPS-en, TN-ről nem is beszélve. Ez a legjobb játékos monitork VA panelesek, ezzel nem tudok mit kezdeni, egyszerűen nem igaz. A legtöbb játékos monitor TN paneles magas képfrissítéssel.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#22584) ЯΞD válasza Mezcal (#22583) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Üdv,

Olyan kérdésem lenne, hogy kb 2 hete van meg a tv (7304) és ma egyfolytában rinyált, hogy nincs internet kapcsolat(WIFI). És nem is tudott kapcsolódni. Gondoltam áramtalanítom és megnézem úgy. Ezt követően jó is lett már automatikusan csatlakozott. Viszont kb minden beállítás elállítódott. Van valami hasonló megoldás mint a telefonnál, hogy restart? Gondolom nem árt hetente neki ezek szerint.

(#22585) Kbali válasza ЯΞD (#22584) üzenetére


Kbali
nagyúr

Android beállításokon belül találod

(#22586) NoMagix válasza ЯΞD (#22584) üzenetére


NoMagix
addikt

Nem árt neki az biztos, 1-2 hetente áramtalanítani szoktam teljesen egy este.

(#22587) blg válasza ЯΞD (#22584) üzenetére


blg
senior tag

nincs olyan, hogy restart. áramtalanítani kell pár másodpercre.

milyen beállítás állítódott el? nekem még soha nem ment el semmilyen beállítás egy áramtalanítástól

(#22585) Kbali

7304/Android 9 ismeretében mondod azt, hogy van restart, vagy korábbi modell alapján? Csak azért, mert Android 8-ban még volt restart, de Android 9-en már nincs...

(#22588) anrab válasza blg (#22587) üzenetére


anrab
addikt

Minden beállítás-android beállítások-névjegy-újraindítás.
Ez már nincs benne?

(#22589) blg válasza anrab (#22588) üzenetére


blg
senior tag

nincs benne. A Névjegyben ezek vannak:
Állapot
Jogi információk
Modell
Verzió
Androidos biztonsági hibajavító csomag szintje
Kernel verziója
Build

(#22590) ЯΞD válasza blg (#22587) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Hát fura módon állítódott el. Ami egyből szembe tűnt az az ambilight. Max fényerővel kapcsolt be. Én le vettem 3-asra. Mentem is egyből, hogy visszavegyem és látom 3-ason van. Rányomtam újra és le is vette. Ugyan ez a hangnál. Filmre volt állítva de nem aszerint volt a hangzás. Pedig ott is az volt kijelölve és ismételt rányomásnál be is állt. Aztán a többi beállítást már nem néztem. Feltételezem azok is így jártak.

A TV-n hogy tudok full visszaállítást csinálni gyári állapotra? Tehát mindent mintha most bontanám ki a dobozból. Itt nincs olyan mint a teloknál, hogy wipe reset?

(#22591) blg válasza ЯΞD (#22590) üzenetére


blg
senior tag

hát ez érdekes. a legfrissebb szoftver van rajta?

van visszaállítás gyári állapotra. nem tudom fejből, hogy hol van, de le van írva a felhasználói leírásban

(#22592) Upo


Upo
addikt

Hangot nekem is szokta csinálni. Már meg se lepődök. Ha bekapcsolom és ordít akkor megyek a beállításokba, fejhallgató hangerő 24-en, de maxon tolja. Egyet nyomok oda-vissza, azonnal jó lesz a hangerő. Persze ezt leginkább este csinálja, mikor már valaki alszik. És persze távirányítóval nem lehet hangerőt állítani a kimenetre, mindig be kell mászni a menübe.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#22593) ЯΞD válasza blg (#22591) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Igen azt írja nincs hozzá update. Mikor megvettük volt egy de azt írta akkor a távvezérlőhöz elérhető frissítés. Azt megcsinálta.

(#22594) Gijon válasza blg (#22589) üzenetére


Gijon
senior tag

Be lehet állítani eme leírás alapján, de csak Bluetooth vagy USB egérrel működik Pie alatt. (Jól elrejtették, csak az értelmét nem látom.)

[ Szerkesztve ]

(#22595) anrab válasza ЯΞD (#22590) üzenetére


anrab
addikt

Tv újrahangolása.
Nem a gyári visszaállítás.
Legalábbis az én menümben.

[ Szerkesztve ]

(#22596) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22597) Kbali válasza blg (#22587) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jogos - A8 - 7303-as modellem van

(#22598) alaves


alaves
addikt

Srácok, tényleg egy Philips-es felhasználó sem tudja, hogy hol van a gamma 2.2 és 2.4 (esetleg Bt.1886) a 9 fokozatú értékskálán? (neten sem találtam korrekt választ)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#22599) Alien! válasza GordonSamway (#22596) üzenetére


Alien!
senior tag

Szerintem az az ikeás lámpa elbírna pár hue égőt! ;) dobna az élményen nem keveset!

(#22600) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

Statikus IP címet sikerült már valakinek beállítani Androidos Philips TV-n?
Nekem sehogyan sem akar sikerülni.
Hiába írom be a számokat a különböző mezőkbe (IP, Subnet mask, Gateway, DNS) nem maradnak meg a beállítások. Ha beírás után visszamegyek a korábbi mezőkbe, ott az átírás előtti értékek vannak.
Tudja valaki hogyan kell ezt csinálni?

Köszönöm. :R

Ps.
Azért lenne erre szükség mert valamiért nem a routeremtől kapja az IP-t ha DHCP-re van állítva vagyis nem 192-es kezdetű az IP cím, mint az összes többi eszköznél, hanem 203-as.
Hiába áramtalanítottam, húztam ki a routerből és vissza nem segített.
Valamiért sehogyan sem akar helyi LAN-os IP címet kapni.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.