Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) anrab válasza MATEO6600 (#22450) üzenetére


anrab
addikt

Írj egy YouTube-s 4k HDR-est ami valóban az. Elindul és kiírja a tv hogy hdr jel. Még nem találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#22452) MATEO6600 válasza anrab (#22451) üzenetére


MATEO6600
őstag

[link]
Ez a YT top találat, nekem kiírja jobb alsó sarokban hogy HDR Content, és a Picture formatnál sem a megszokott választási lehetőségek vannak, hanem olyanok amik tartalmazzák a HDR kulcsszót.

(#22453) brembo válasza alaves (#22420) üzenetére


brembo
tag

Az a baj, hogy nálam nincs utoljára beállított formátum, mert a képformátumot alapból szarul jeleníti meg, és nem tudom átállítani. Na mindegy, van más bajom a gyári lejátszóval (pl. adott időpontra sem lehet ugrani, meg normál sebességgel tekerni), így inkább áttérek a plexre. Btw, azt tudja vki, hogy egy gyakran használt alkalmazást (youtube, plex) hogyan lehet gyorsan előhívni? A netflixhez van dedikált gomb, azt pl nem lehet valahogy áthangolni vagy kedvenceket létrehozni?

(#22454) Poti73 válasza sirarcheer (#22445) üzenetére


Poti73
csendes tag

Szia!! Itt van a fehérszint igazítás a beállítások mellé!
3. szint : -1/0/1
4. szint: -3/0/2
5. szint: -1/0/1
6. szint: 0/0/1
7. szint: 0/0/1
A többi fehérszint igazitás: 0/0/0

(#22455) Tyca válasza Poti73 (#22443) üzenetére


Tyca
senior tag

Nálam a színvezérlés menüpont szürke, mivel lehet engedélyezni?

(#22456) Poti73 válasza Tyca (#22455) üzenetére


Poti73
csendes tag

ISF Nap
ISF Éjszakai

(#22457) kchris78 válasza MATEO6600 (#22450) üzenetére


kchris78
veterán

elég ha a defaultot átállítják sok ember nem fogja visszaállítani...

(#22458) Alien! válasza brembo (#22453) üzenetére


Alien!
senior tag

A Button mapper pont erre van. Bármit hozzárendelhetsz a gombokhoz.

(#22459) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok

Most adtam el az EDGE LED-es LG-met és most ezzel szemezek. Philips 55PUS7303
Kérdésem, hogy ez VA vagy IPS DIRECT LED-es TV????

És ha van vkinek ilyen az mondana pár szót a TV-ről??? Filmnézés,PS4Pro/XBOXONEX menne rajta. Konzol előnyben :)

Előre is köszönöm

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22460) Poti73 válasza GordonSamway (#22459) üzenetére


Poti73
csendes tag

https://www.displayspecifications.com/en/model/76dd10b8#

(#22461) GordonSamway válasza Poti73 (#22460) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Igen ezzel kezdtem :) IPS/VA panel van írva :)

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22462) Bogyi007 válasza GordonSamway (#22459) üzenetére


Bogyi007
veterán

A képpel nem lesz gondod, nekem 50PUS6504-es készülékem van ami nem Androidos hanem Sapphi rendszeres és nincs Ambilight sem hozzá, de mind Ps4 Pro és Xbox One S All Digital gépen is penge a megjelenítés. Előtte egy Samsung UE50MU6122-es VA panelos tévém volt hozzájuk, az gyengusabb volt e téren, pedig az tévés berkekben nem volt egy rossz ajánlat a kategóriájában.

A Philips menüszerkezetet szokni kell, de nem vészes. Vannak akik panaszkodnak hogy a Philipsek szoftvere és hardvere gyakrabban kotlik meg mint egy LG vagy Samsung. Ezt nem tudom, én vettem plusz két év garit a meglevő 2 mellé, így különösebben nem aggódom.
Bár a Samsungomhoz lett volna ilyen, az már egy év után ba***kodott és a gari lejárta után 1 hónappal végleg kifeküdt...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22463) NoMagix válasza GordonSamway (#22461) üzenetére


NoMagix
addikt

Panellottó mivel kapod, lehet ez is az is!
Konzol szenzációsan jól mutat rajtuk, főleg az ambilight-tal, csak emiatt vettem újra philips-et!
Az már másik dolog, hogy nekem az android nem tetszik/fekszik!

[ Szerkesztve ]

(#22464) GordonSamway válasza NoMagix (#22463) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Most olvasom a teszben, hogy nem lehet külön kimenetekre képernyő beállítást elmenteni??? Ez mekkora butaság már. Pedig már majdnem megrendeltem.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22465) Gijon válasza GordonSamway (#22464) üzenetére


Gijon
senior tag

Már miért ne lehetne? Amit olvastál, az nem fedi a valóságot..

(#22466) GordonSamway válasza Gijon (#22465) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

https://edigital.hu/led-televizio/philips-55pus730412-uhd-ambilight-android-smart-led-televizio-p653099

Őt szeretném megvenni. Akkor itt lehet minden kimenethez elmenteni képbeállításokat??
Valamint akkor DIRECT LED háttérvilágítású a panel és IPS vagy VA
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22467) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

A fő baj az, hogy a rendszermenübe az Android TV főképernyőjéről lehet belépni, amivel nincs gond, ha ugyaninnen nyitunk meg egy appot, mondjuk a Netflixet, ám ha forrást váltunk, tehát mondjuk átkapcsolunk a csatlakoztatott Xboxra vagy számítógépre, akkor a módosítások elvesznek! Tehát arra mondjuk nincs lehetőségünk, hogy a képbeállításokat a saját ízlésünkhöz szabjuk, ami egyrészt önmagában kacagtató, másrészt pedig egy játéknál akár létfontosságú is lehet! Pedig mindent megpróbáltunk, még a cég supportjával is beszéltünk párszor, de erre a jelek szerint nincs megoldás, legalábbis egyelőre. Ez elképesztő hiba, csak bízni lehet abban, hogy egy frissítéssel talán majd orvosolják.
[link]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22468) Gijon válasza GordonSamway (#22467) üzenetére


Gijon
senior tag

IPS a display specifications szerint. "Akkor itt lehet minden kimenethez elmenteni képbeállításokat??" Inkább a bemenethez, de a válasz igen. Minden bemenetet külön kell kalibrálni. A cikk írójának szerintem az ellenkezője volt a problémája. :) A képbeállításokat pont, hogy saját izlésre lehet szabni, akár az összes bemenet különbözhet kalibráció tekintetében.

(#22469) GordonSamway válasza Gijon (#22468) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Köszönöm a választ.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22470) Bogyi007 válasza GordonSamway (#22467) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ez érdekes a Sapphi rendszeren (PUS6504) nincs ilyen probléma. Amit beállítottam képbeállításoknál a tévézéshez azok élnek pl a Youtube alatt is, a filmbeállítások pedig a Tv médialejátszóján és pl a Netflix alatt is ugyanúgy működnek.

A Hdmi portok beállításai is ugyanúgy megmaradtak ahogy beállítottam őket.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22471) pixta78 válasza Gijon (#22465) üzenetére


pixta78
senior tag

+1

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#22472) NoMagix válasza GordonSamway (#22466) üzenetére


NoMagix
addikt

Ez van nekem is, minden HDMI-re külön lehet elmenteni a beállításokat!

(#22473) GordonSamway válasza NoMagix (#22472) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Király csak nem értettem ami a tesztben szerepel.

" A legnagyobb baj a vezérléssel, konkrétan azzal van, hogy nem lehet elmenteni a beállítások módosításait, ha forrást váltunk, ami komolyan behatárolja a lehetőségeket."

Amúgy meg vagy velem elégedve?

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22474) sirarcheer válasza Poti73 (#22454) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Köszönöm, ezeket hol találni?

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#22475) NoMagix válasza GordonSamway (#22473) üzenetére


NoMagix
addikt

Tulajdonképpen igen, bár az androidot nem szeretem benne, de ez az én problémám. Ez csak átmeneti tv, jövőre Oled lesz!
Várom a következő szoftverfrissítést pár bug miatt.
Ambilight király ezért is vettünk egy 43-as philips-et is!
A fekete nem olyan kiemelkedő mint a VA-nál, de pl. HDR játékban XBOX X-el nagyon jó!

(#22476) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Van egy Philips 65pus6704 tv-m. Most került bele CI+ modul. A problémám hogy minden magyar csatornán alapból be van kapcsolva a felirat. Ha kikapcsolom akkor miután csatornát váltok is vissza megint be van kapcsolva. Sajnos nem találok olyan opciót hogy alapból meg se jelenjen.

Van valami trükk?

(#22477) TIT válasza GordonSamway (#22473) üzenetére


TIT
veterán

Veled persze,csak kár,hogy már egyik csatornán se adnak. :D

(#22478) hitman77


hitman77
senior tag

Az előbbi problémán felül az óra is késik 1 órát. A leírás szerinti helyen viszont nincs olyan opció ahol be tudnám állítani. Ilyenkor mi a teendő? Amíg csak kijelzőnek használtam nem volt semmi gondom de most olyan röhejes hibák jöttek elő hogy el sem hiszem :(

(#22479) TIT válasza hitman77 (#22478) üzenetére


TIT
veterán

Át van állítva nyárira?
Nekem is csinálta,aztán 1-2 hét és helyreállt.

(#22480) hitman77 válasza TIT (#22479) üzenetére


hitman77
senior tag

Nincs de lehetőség sincs hogy átállításam. Nincs meg a menü pont.

(#22481) NoMagix válasza hitman77 (#22480) üzenetére


NoMagix
addikt

Netet adtál neki?
Talán akkor helyre áll az óra és lehet talál szoftverfrissítést is.

(#22482) brembo válasza Alien! (#22458) üzenetére


brembo
tag

Nagyon köszi a tippet, nem ismertem. Ez a Button mapper remek cucc. :R

(#22483) Tyca válasza brembo (#22482) üzenetére


Tyca
senior tag

Nálad nem csinálja azt a Button mapper, hogy hangerőváltáskor sokáig nem tűnik el a hangerő jel? Alapból 3mp-ig látszik, button mapperrel 20

(#22484) hitman77 válasza NoMagix (#22481) üzenetére


hitman77
senior tag

Net van frissítés megvolt.

A menüben nincs ott az óra beállítási menüpont sem ahova írja a leírás.

A másik a nagyobb gond a megjelenő feliratok. Minden magyar csatornán alapból megjelenik a nagyothalló felirat pedig ki van kapcsolva alapból a menüben. Így most minden csatorna váltásnál külön ki kell kapcsolni. :(

(#22485) NoMagix válasza hitman77 (#22484) üzenetére


NoMagix
addikt

Az baj!
Teljes gyári visszaállítás volt?

(#22486) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

55PUS7304-em van, külső hangprojektor van rákövetve optikán. Amikor a hangerőt szabályzom a TV távirányítójával (be lett rá programozva a hangprojektor), a TV-n is mutatja a hangerő állítását. Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni? A menüben beállítottam, hogy a TV hangszórója ki legyen kapcsolva, így az nem szól, de értelmetlen és félrevezető, hogy megjelenik, hogy "hányas a hangerő".

Köszi előre is a válaszokat!

(#22487) Kbali válasza Gabonetta (#22486) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az elsődleges hangforrás a tv, annak a kimeneti hangerejét nem modosítod?

(#22488) Gabonetta válasza Kbali (#22487) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Ja, hogy esetleg azt is módosítaná? Kipróbálom, nem figyeltem meg. Az előző (LG) TV-n nem így volt. Ott olyankor ez a funkció kikapcsolt. Bár ez így egy kicsit fura, a STB-szal együtt már elég nagy a hangerő variációk száma. :D

(#22489) ntomka válasza Gabonetta (#22486) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezzel szívni fogsz, ugyanez a felállás volt korábban is nekem, lg tv és hangporjektor, (bár nekem a tv-n is jelezte a hangerőt, hiába hangprojektor volt, de ez nem zavart, mert megvolt a szinkron és mindig jól működött) itt is ugyanúgy optikán próbálkoztam. A helyzet a következő:

A tv hangerőt beállításoknál ki kell kapcsolni.
Habár szabályozni fogod tudni a hangprojektor hangerejét, a hangprojektor hangereje a tv-n jelzettől mindig el fog térni, nem lesz szinkronban. Biztos meg lehet tanulni vele élni, de én feladtam.
Áttértem HDMI ARC-ra. Ez is szívás de ezzel már megtanultunk élni. Hogy ez jól működjön egy valaminek sima HDMI bemeneten mindig mennie kell, ha a hangprojektoron hangot akarsz. Nálunk ez Digi STB. TV-n be kell állítani a HDMI átkötést. Ekkor a TV ki is írja, hogy a tv hangszorói helyett a külső hangszorókat használja. A hangerő visszajelzés ekkor megszűnik a TV-n, viszont ugyanúgy vezérli a projektor hangerejét, viszont teljesen szinkronban. Tehát minden gombnyomást követ a hangprojektor hangereje.

Ja, és ha a tv-ben kikapcsolod a tv hangszórókat, akkor az sehogy nem fog szólni, akármit nyomkodsz a hangerőn.

Remélem tudtam segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#22490) Dot


Dot
őstag

Sziasztok!

Tudnátok információt adni arról, hogy a 32PFS5803/12 tv-ben milyen panel van? VA vagy IPS esetleg valami más. (betekintési szög miatt érdekelne)

Hasonló kérdésem lenne a Hitachi 40HE4001 -vel kapcsolatban, hátha tudja innen valaki.

Előre is köszönöm!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#22491) hitman77 válasza NoMagix (#22485) üzenetére


hitman77
senior tag

Az még nem csak software frissítés. Gondolod hogy segítene? Mondjuk más már nincs hatra... :(

(#22492) oszy válasza Dot (#22490) üzenetére


oszy
veterán

Több, mint valószínű, hogy VA.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22493) oszy válasza hitman77 (#22484) üzenetére


oszy
veterán

Nekem is azt játssza pár napja (6501), hogy megjeleníti a feliratokat, pedig semmit nem állítottam. Automataán volt mindig. Most kikapcsoltam és jó, de nem értem...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22494) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok
Most jött meg a TV-m.Kibaszott szép az LG-hez képest amit leváltott.Majd kiesnek a színek a tv ből 😁😁😁
Egy bajom van ez a kis folt. Amit persze 99%-ban nem látok, de tudom ott van.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22495) oszy


oszy
veterán

Smart youtube-ból pro main vagy pro alt-ot érdemesebb telepíteni?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22496) anrab válasza GordonSamway (#22494) üzenetére


anrab
addikt

Nem túl erősen nyomkodd meg a keret-hátlap kombót. Egy picit lazíthatsz vagy húzhatsz a csavaron. Nagy valószínűséggel eltűnik.

(#22497) oszy


oszy
veterán

Hogyan kell végleg kigyomlálni egy alkalmazást a tv-ről. Hogy ne maradjon semmi beállítási vagy bármi előzménye?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22498) TIT válasza GordonSamway (#22494) üzenetére


TIT
veterán

Melyik lg volt?
Az a baj,hogy képre lehet jobb,csak tartósságra nem.

(#22499) GordonSamway válasza TIT (#22498) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

49SK7900PLA

"Hosszú és eredményes életet!"

(#22500) TIT válasza GordonSamway (#22499) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
Elvileg kb.ua.a szint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.