Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) rainman72


rainman72
nagyúr

55OLED754 [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#23952) kchris78 válasza Mezcal (#23944) üzenetére


kchris78
veterán

vagy meg kell nézni a displayspecifications vagy hasonló oldalon az ADOTT panel hogy teljesít DCI-P3 színtér tekintetében. IPS bol is van nagyon nagyon sok olcsó szar panel ami 90-95%-ot hoz illetve van pl az újabb macbook pro panelja ami lefedi a 98+%-ot. Úgyhogy nem tudom mire megy itt a nagy istenítése az IPS színeknek (úgy általában).

[ Szerkesztve ]

(#23953) slászló65 válasza rainman72 (#23951) üzenetére


slászló65
tag

Hú! Ez jó àr! ( Úgy tudom, hogy a TV adások az Oleden nem az igaziak...)

(#23954) kchris78 válasza slászló65 (#23953) üzenetére


kchris78
veterán

én is már ezt venném. Asszony se idegelne hogy túl nagy a 65" mert nem fér el és úgyis csak filmet nézünk meg egy kis YT.

(#23955) slászló65 válasza kchris78 (#23954) üzenetére


slászló65
tag

Akkor vedd meg, és oszd meg a tapasztalatokat!

(#23956) kchris78 válasza slászló65 (#23955) üzenetére


kchris78
veterán

hat, ha nem vettem volna meg 1 éve a 65-öst. most egy pár évig nem aktuális a TV kérdés :) .

(#23957) slászló65 válasza kchris78 (#23956) üzenetére


slászló65
tag

A kvantumdotosat? El kéne adnod. Oleded ennyi pénzért soha nem.lesz...

[ Szerkesztve ]

(#23958) Alarikman


Alarikman
senior tag

Nem lehetne abbahagyni az egymás oltását az IPS vs. VA panel esetében? Egyeni preferencia, mint sok minden.
Semmivel nem leszünk előrébb. Mindegyiknek van előnye és hátránya. Nincs egyfajta szemünk. :DDD

(#23959) slászló65 válasza Alarikman (#23958) üzenetére


slászló65
tag

IPS sokkal jobb. Téma lezárva.

(#23960) kchris78 válasza slászló65 (#23959) üzenetére


kchris78
veterán

:)) . Zárjuk! :R

(#23961) Alarikman válasza slászló65 (#23959) üzenetére


Alarikman
senior tag

:D Személy szerint mind a kettőt szeretem. Egyik jobb erre, a masik arra. Személyes vélemény: filmnézés VA(fekete miatt).
Minden másra IPS. Mindig lesz ami jobb. Lásd OLED. Jelenleg ezek vannak annak aki nincs kitömve pénzzel...

Zárjuk....

[ Szerkesztve ]

(#23962) Mezcal válasza Monya78 (#23950) üzenetére


Mezcal
addikt

De a srác elmondta a videoban, hogy szebb színek vannak az ips-en. :)
Ha te nem látod, hidd el neki és a több ezer kommentelőnek.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#23963) Yocee


Yocee
aktív tag

Ma leadtam "javításra" az 55pus 7503-at. Van egy csúnya felhő benne, meg két párhuzamos vonalka. Nemsoká lejár a garija, gondoltam, még most próbáljam meg. Addig visszakerült a 2014-es 6400h samsung. Hát, leesett az állam, hogy annak mennyire jó képe van még mindig.

(#23964) Alien! válasza kchris78 (#23952) üzenetére


Alien!
senior tag

ez amúgy tényleg így van, IPS és IPS között hatalmas különbség tud lenni. Nekem a nanoledes 8303 köröket ver a 7304 ips-ére. Sokkal szebbek a színek, sokkal mélyebb a fekete, pláne hdr-ben.

Érdekes ez a VA kérdés is, pont ma vettünk a családba egy Samsung qledet (8as széria) és hosszas demózgatás után sem láttam olyat ami a nanoled után meglepett volna. Sötétben biztos jobban teljesít, de az 5x kontraszt 3x-os csúcsfény nem igazán volt szembetűnő a 8303 után. Ráadásul szerintem a Philips képjavítói sokkal jobb minőségűek mint a Samsungé, pláne a felskálázás és a mozgásjavítás.

[ Szerkesztve ]

(#23965) digikábeles válasza digikábeles (#23920) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Föltettem egy kérdést a nem kívánt digitális tv csatornák törlésével kapcsolatban, de úgy látom, ez a VA vagy IPS téma fontosabb ennél. További jó vitatkozást!

(#23966) Gijon válasza digikábeles (#23920) üzenetére


Gijon
senior tag

Kedvenc csatornát kell létrehozni, azaz abba "belepakolni" azokat a csatornákat amire szükséged van. 28. oldal a kézikönyvben.

(#23967) slászló65 válasza digikábeles (#23965) üzenetére


slászló65
tag

Sokkal fontosabb!

(#23969) slászló65 válasza Yocee (#23963) üzenetére


slászló65
tag

Akkor a szemeddel van a baj... :R

(#23970) Yocee válasza slászló65 (#23969) üzenetére


Yocee
aktív tag

Lehet. De a Samu nem felhős, a Philips meg igen.

(#23971) digikábeles válasza Gijon (#23966) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Köszönöm a válaszod, a kedvenc csatornákkal meg az a bajom, hogy időnként eltűnik belőle egy egy csatorna, és nem tudom hogy miért?

(#23972) blakey válasza slászló65 (#23953) üzenetére


blakey
titán

Rosszul tudod, sőt, még jobb is. :)
IPS vs VA, nem olyan egyszerű ahogy leírod. IPS nem tud jobb lenni mivel gyenge a kontrasztja és a feketeszintje. Színvisszaadásban sincs különbség, mindennek a titka a kalibrálás. Rossz panel minden technológia esetén előfordul. Ami biztos, hogy ki lehet fogni olyan IPS panellel szerelt készüléket ami összeségében nagyobb elégedettségnek örvend mint egy VA de továbbra is gyengébb a kontrasztja és a feketeszintje. Itt a topikban is tettem fel képes egy IPS paneles TV-ről.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23973) MaidenFan


MaidenFan
tag

Urak az mennyire normális hogy az sd tévé csatornák mint pl a mozi+ vagy viasat, ezeket át rakja 4:3ba időközönként . Ha váltok csatornát akkor meg vissza teszi teljes kijelzőre :F

(#23974) oszy válasza MaidenFan (#23973) üzenetére


oszy
veterán

Tv adásoknál nekem csak akkor szokta ezt (bizonyos filmeknél), ha automatikusra van állítva a képarány. Ritkán, de előfordult már.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23975) Raul227


Raul227
aktív tag

Sziasztok! Van egy philips 43pus6504/12 uhd tvm. Szépen néztem róla pendrivról mindent ahogy kell. Tegnap frissítettem a szoftvert rajta mint ahogy kb minden hónapban lehet és eddig nem volt semmi baj vele. Most egyes avikra azt irja ki, hogy nem támogatott kép /nem támogatott hang. Frissítés előtt mentek. Például a két pasi meg egy kicsi 6ik évad 1 részt nem játssza a 2.at igen 3ik nem 4ik igen. Pedig ezeket biztos aki feltette, ugyanúgy dekódolta. Hívtam a Philipset ahol egy ukrán nő (gondolom ki van szervezve az Ügyfélszolgálat) tört magyarsággal ajánlotta hogy tegyem a másik USB portba. Nem segített. Aztán küldött egy emailt benne leírással, 1.1 gigás szoftverre linkkel. Rámásoltam a pendrivera, telepítettem. Újra tette a tvt. De így se jó. Ötletek? Lehet erre kodeket telepíteni?

(#23976) bala6120 válasza blakey (#23972) üzenetére


bala6120
senior tag

+1

(#23977) MMt#k#D


MMt#k#D
tag

Sziasztok!
Ismerősöm Ambilight-os Philipset venne. :)
Sikerült könnyen meggyőzni.
A keret max 150k.
Sajnos csak a 108-asra van helye., így nagyobb nem játszik.
4k Dolby Vision Hdr támogatással...stbstb.
Melyik típust ajánlanàtok?
A válaszokat köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Eat Sleep JDM

(#23978) rainman72 válasza MMt#k#D (#23977) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez lenne [link]
Vagy olcsóbban ez [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#23979) kisbalazs83 válasza Raul227 (#23975) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Ha megmondod a pontos nevét a fájlnak, akkor leszedem és megnézem nálam mit mutat.
Megosztanád a linket az 1.1GB fájlról? Milyen szoftververziót ír ennek a feltelepítése után?
Melyik verzióval volt jó a lejátszás?
Nekem ezek megvannak, ha kell:
TPM196E_091.002.078.253 – Date: 2019/10/16 (Upgrade Loader) 1.1GB
TPM196E_091.003.051.041 – Date: 2020/04/21
TPM196E_091.003.051.081 – Date: 2020/06/08
TPM196E_091.003.166.001 jelenlegi utolsó

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#23980) wayne1


wayne1
senior tag

Hali
Az alany egy 55PUS7304. Tegnap délután hazajöttem munkából és be volt kapcsolva a tévé. Asszonka azt mondja ő hozzá sem nyúlt mielőtt elment dolgozni. Mondom oké. Aztán este néztük kicsit a tévét, majd elmentünk aludni. Erre arra ébredek, hogy a tévé bekapcsolt magától. Ilyen nem fordult elő eddig. Mi lehet a baja és mit csináljak vele, hogy ne kelljen állandóan kihúzni az áramból hogy nehogy bekapcsoljon ha nem vagyunk otthon?

[ Szerkesztve ]

(#23981) NoMagix válasza wayne1 (#23980) üzenetére


NoMagix
addikt

Talán a távirányító a ludas!
Csak tipp vedd ki az elemet belőle és nézzük meg mi történik!

(#23982) Mezcal válasza blakey (#23972) üzenetére


Mezcal
addikt

Színvisszaadásban sincs különbség, mindennek a titka a kalibrálás.

Fenét, nézd meg a videot, két kalibrált készülékről van szó! A VA paneles tv-n önmagában nézve nem jön ki, hogy mekkora a lemardása az IPS színeihez képest, de egymás mellett már feltünő. A VA feketeje is szürke, aki mást állít, az hazudik. Tedd oda egy plazma vagy Oled mellé látni fogod. A VA feketéje nem fekete!

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#23983) anrab válasza wayne1 (#23980) üzenetére


anrab
addikt

Nekem a vezeték nélküli egér szokta visszakapcsolni ha rosszul dobom le az ágy sarkába.

(#23984) slászló65 válasza Mezcal (#23982) üzenetére


slászló65
tag

+1

(#23985) slászló65 válasza wayne1 (#23980) üzenetére


slászló65
tag

Szervíz vagy add el! ( Utóbbi inkább). Alaplap vagy tápegység hiba.

(#23986) blakey válasza Mezcal (#23982) üzenetére


blakey
titán

Fenét, nézd meg a videot, két kalibrált készülékről van szó! A VA paneles tv-n önmagában nézve nem jön ki, hogy mekkora a lemardása az IPS színeihez képest - Ekkora hülyeséget ne írj, nem láttál jó TV-ket, ez már biztos. Saját tapasztalatomat írom és nem videókból meg hallott információkból táplálkozom, rengeteg VA és IPS paneles TV-m volt, nem boltban láttam, nem haveroknál hanem saját készülékeim révén ismertem meg őket. Videóból semmit nem lehet megállapítani. Legalább ne írnátok ekkora blődségeket.
A VA feketeje is szürke, aki mást állít, az hazudik. - mélyebb és jobb az IPS-hez képest. Aki mást állít az hazudik.
Tedd oda egy plazma vagy Oled mellé látni fogod. - Sokmindent leteszteltem, ezeken is túl vagyok, volt plazmám, OLED-em is van, tudom miről írok ráadásul a szakmám révén a színekkel is maximálisan tisztában vagyok. 100%-os fekete csak OLED-en van de a feketének is több árnyalata létezik, ráadásul mélysége is van, a szürke is a fekete árnyalat de nem mindegy, hogy hány százalékos, amíg az IPS paneles TV-n a valódi 100%-os fekete 60-70%-osan jelenik meg addig a VA panelen 80-85%-on, gondolom érzed a különbséget.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23987) Mezcal válasza blakey (#23986) üzenetére


Mezcal
addikt

Saját tapasztalataimat írom le én is, neked nem tudom, hogy honnan az info, hogy nem, d eezek szerint, te ezt is jobban tudod.
Leírtam már korábban, hogy sokat partyjátékozunk barátokkal, barátomnál és nálam, neki 300 ezres VA-s Samuja van, oldalról már nem élvezhető betekintési szöggel, ami miatt az oldalt ülők mindig beülnek a kanapé közepére :) Nekem nem kell a rizsa, hogy de mégsem, meg majd beállítás kérdése, ez saját tapasztalat, haver!
A másik, hogy VA-s monitorom volt, ami TN paneles színeket produkált, csak éppen magasabb válaszidővel, ami rohadtul nem volt vicces játék közben. Műszerász ismerősőm javasolta, hogy a VA kuka, ha játszani akarok, és megmutatta a saját felső kategóriás, akkor több százezerbe kerülő VA monitorát, irgalmatlan input laggal. Ő mondta, hogy képszerkesztésre, videózásra minden szakember IPS monitort vesz a színhelyesség miatt. VA kizárva.
Innen ered az én VA nem utálatom, hanem nem tetszésem, saját és műszerész tapasztalatokból. Majd ha veszed a fáradtságot és megnézel egy profi IPS monitort egy VA-s mellett, akkor beszélhetünk beállításokról. Én megnéztem! :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#23988) Gijon válasza Mezcal (#23987) üzenetére


Gijon
senior tag

Ez minek kell ide? Napok óta VA-IPS vita megy, Legalább tegyétek off-ba. Mindenki olyat választ, ami neki szimpatikus, vagy amire van pénze. Szerintem mindenkinek van szeme, és el tudja dönteni, hogy mi tetszik neki. Direkt nem foglalok állást, mert midegyiknek meg van az előnye-hátránya.., ha nem így lenne, akkor a gyártók már rég kukázták volna valamelyik típust.

(#23989) blakey válasza Mezcal (#23987) üzenetére


blakey
titán

300 ezres VA-s Samuja van, oldalról már nem élvezhető betekintési szöggel - ez a VA panelek sajátossága, de nem csak Samsung létezik VA panellel és nem Samsung alapján kell megitélni a VA színhelyességét. Sony, Panasonic és még a Philips is jobb ebből a szempontból ha a gyári beállításokat vesszük alapul.

A másik, hogy VA-s monitorom volt, ami TN paneles színeket produkált, - monitor és TV között van egy kis különbség, függetlenül attól, hogy a panel technológia ua. Más követelményeknek kell megfelelni és teljesen más színtartományt kell tudniuk.

Műszerász ismerősőm javasolta, hogy a VA kuka, ha játszani akarok, és megmutatta a saját felső kategóriás, akkor több százezerbe kerülő VA monitorát, irgalmatlan input laggal. Ő mondta, hogy képszerkesztésre, videózásra minden szakember IPS monitort vesz a színhelyesség miatt. VA kizárva. - lehet, hogy javasolta de minden szónak jelentősége lehet amit esetleg nem vettél figyelembe illetve monitorról van szó. Mint írtam nekem van/volt IPS TV-m, nanocellás ami átlagfeletti IPS feketével rendelkezett/rendelkezik (az LG topikban van róla kép) de elmarad a VA paneles kontrasztjától és feketeszintjétől. Kalibrálni, gyakorlatilag tökéletesen színhelyesre állítani a VA paneles LCD-ket is lehet.

Innen ered az én VA nem utálatom, hanem nem tetszésem, saját és műszerész tapasztalatokból. Majd ha veszed a fáradtságot és megnézel egy profi IPS monitort egy VA-s mellett, akkor beszélhetünk beállításokról. Én megnéztem! :) - Profi monitorokat használok mivel a szakmám megköveteli és kalibrálva, monitorom IPS, van IPS TV-m de a VA paneles TV kontrasztjától (Sony, Panasonic és nem Samsung bár ott is van már jó) elmarad. Ne erőltesd ezt az IPS a legjobb LCD TV dolgot te sem, mert nem igaz, egy Samsung féle QLED pl. 95T sz@rrá veri bármelyik felsőkategóriás IPS TV-t, annak ellenére, hogy nem tagadom egy pillanatig sem, hogy van olyan IPS LCD amelyik bőven megfelelhet egy átlagos szórakozásra, én is néha vígan elvagyok az IPS LCD TV előtt de azért érezhető a kontraszt és a feketeszint hiánya. Monitorokat ne keverjük ide. Ha erről tovább szeretnél beszélgetni akkor javaslom az általános LCD topikot, ez maradjon a márka topikja.

(#23988) Gijon
A topikban szereplő márka mindkét panelt alkalmazza, tehát némileg ide is tartozik, abban viszont igazat adok, hogy 1-2 eszmecsere után érdemesebb az általános topikba menni ahogy javasoltam is, igaz oda már nem fognak menni, mert tudják, hogy mi az igazság. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23990) Sinu


Sinu
senior tag

MS féle xbox gamepass beta appból melyik működik? Nekem eddig mindegyik kifagyott telepítés közben. Egyik működött, de nem találom az app listában, minden alkalommal újra kell telepíteni

No Future

(#23991) NoMagix válasza Sinu (#23990) üzenetére


NoMagix
addikt

én ezt telepítettem [link]

[ Szerkesztve ]

(#23992) Sinu válasza NoMagix (#23991) üzenetére


Sinu
senior tag

Ha kijózanodtam megnézem, köszi :R

No Future

(#23993) dropi válasza Sinu (#23990) üzenetére


dropi
aktív tag

Game Pass (Beta) működik, de nekem rohadt lassú.
Pro tipp: Sideload launchert telepítsd fel, azt bárhova ki tudod tenni, es ott benne lesznek azok az appok, amiket a tv-s android nem hajlandó megjeleníteni alapból, így elég csak egyszer feltelepíteni ;)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23994) kory24 válasza Sinu (#23990) üzenetére


kory24
őstag

Armv7 kell
(com.gamepass.beta_2008.315.813-1924129704_minAPI23(armeabi-v7a)(nodpi))

Nem kell mindig újra telepiteni, de asztalra ki tehető alkalmazasok közt valóban nincs.

Távvezérlőn beállítások gomb, Alkalmazasok kezelése és letöltött alkalmazasok, itt kb utolsó lesz rá katt és megnyitás

(#23995) dropi


dropi
aktív tag

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy a bármilyen HD csatornánál (sport1, sport1, eurosport1) kiírja a teve hogy kódolt csatorna, tegyem be a ci+ modult meg a kártyát (bent van, pont úgy mint tegnap, meg előtte bármikor). De csak a HD csatornánál. Vodafone (UPC) a szolgáltató.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23996) TIT válasza dropi (#23995) üzenetére


TIT
veterán

Persze,váltottam digire és jó.
wayne1: Philips szokás,nekem is csinálta 1x2x frissíts ha tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#23997) dropi válasza TIT (#23996) üzenetére


dropi
aktív tag

Ez nem opció. Egyéb ötlet? :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23998) slászló65 válasza dropi (#23995) üzenetére


slászló65
tag

Igen. A szolgáltatónál frissítést kell kérni! 1270 ( ráküldik a kártyára)

[ Szerkesztve ]

(#23999) dropi válasza slászló65 (#23998) üzenetére


dropi
aktív tag

Kértem, de nem történt semmi, órákig nem volt jó. Aztán reggelre megjavult :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#24000) kchris78


kchris78
veterán

"A VA feketeje is szürke, aki mást állít, az hazudik. Tedd oda egy plazma vagy Oled mellé látni fogod. A VA feketéje nem fekete!"
ez milyen duma már... télen lecseréltem a 105 LE-s autómat egy 184LE-sre. Megy mint állat normál vezetésre több mint elég szerintem. Aztán jön valaki hogy milyen szar lassú már tedd oda egy 270LE-s mellé rögtön kijön hogy milyen rohadt lassú.. Persze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.