Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) Upo válasza anrab (#23800) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudom melyik részét tartod butaságnak. A fat32 nem kezel 4 gigánál nagyobb fájlokat, az ntfs-re nem tud írni a tv, és az exfat-ot nem támogatja.
Nem próbáltam még usb tárolót a tv-n, fogalmam nincs mire formázza olyankor mint amit írtál. Lehet hogy úgy ext4 vagy f2fs lesz, ami viszi a nagyobb fájlokat, de úgy meg nem célszerű kihúzgálni.
Amúgy eszembe nem jutna a tv-vel torrentezni, azt megcsinálja a nas. Nálad megy éjjel-nappal a tv?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23802) dropi válasza Upo (#23801) üzenetére


dropi
aktív tag

Nekem is ez a tervem. Nem megy egesz nap, viszont amikor megy akkor töltő vissza. Nekem pl nincs már számítógépem otthon, a teloval csináltam eddig, de azt még jobban meríti. Még amúgy csak a 4ks filmek miatt kellene.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23803) anrab válasza Upo (#23801) üzenetére


anrab
addikt

A tv saját formátumot használ. Máshol nem is lehet lejátszani amit felvesz.
Nem kell leválasztani, azért van hogy ott legyen éjjel-nappal hisz azon vannak a programok is. Ugyan az lesz mint a belső tár.
Volt hogy valamiért lehúztam de vissza dugva helyreállt. Ha közben szerettem volna vele valamit csinálni, újra kellett volna formázni ntfs-re gépen és eltűnik róla minden. Ha másolok rá filmet akkor viszont lejátssza ntfs-ről. Felvenni valóban nem tud arra a formátumra azért kell a tv-vel leformázni.
Egyébként a formátumokkal igazad van, nem is azzal volt baj, hanem a hozzászólás többi részével.
Készenléti módban pedig számolja a torrent időt, nem szűnik meg a kapcsolat. Androidnál már ez a készenléti állapot nem az a készenléti állapot. VLC-t használok és még nem volt gondom a lejátszással. Se méret se formátum szempontjából.
Szóval én nem is értem azokat /elnézést/ akik mindenféle nas meg különböző lejátszókat akarnak használni.
Miért? :)
A nappaliban van egy laptop és ha kellene de nem kell, vezeték nélkül is meg lehet osztani bármit, csak egy jó vezeték nélküli egér kell.
De már a fenti dolgokat leírtam párszor, mit hogyan kell.
Bocs, kicsit hosszú de remélem érthető és tudtam segíteni megérteni miért is jobb az Android mint a Saphi, mert ez is volt már kérdés.
Hu. :)

[ Szerkesztve ]

(#23804) dropi válasza anrab (#23803) üzenetére


dropi
aktív tag

Nézz már rá a privát üzenetekre légyszi :)

[ Szerkesztve ]

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23805) Mezcal válasza kchris78 (#23798) üzenetére


Mezcal
addikt

A VA az amoledhez képest szürke, ezen nincs mit megvitatni. Az IPS-nek más előnyei vannak, amelyek szintén nem elhanyagolhatóak.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#23806) Upo válasza anrab (#23803) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem nem ugyanarról beszélünk. A kérdező véleményem szerint csak egy 4 gigánál nagyobb videót akart volna lejátszani a tévén a rádugott hdd-ről. Az meg közelről sem az mint amiről te beszélsz, azaz a meghajtó rendszer tárhelyként történő használata.
Ilyenformán a te javaslatoddal nem tudom mennyire járna jól, mert utána azt a hdd-t hiába dugja rá a gépére hogy valami méretes videó fájlt másoljon rá, nem fogja látni a windows azt a meghajtót. És még mindig tartom az álláspontom, azaz hordozós meghajtóból nem tud olyant csinálni, amire 4 gigánál nagyobb fájl rámenne, és a tévé is meg a windows is írja-olvassa. Erre az esetre merészeltem javasolni a hálózati elérést, onnan látja a nagyobb fájlokat is a készülék.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23807) dropi válasza Upo (#23806) üzenetére


dropi
aktív tag

Na közben kipróbáltam anrab módszerét, és így működik. Eddig nem választottam az adatok ramasolasat, de most h megtettem, simán tölti le a torrent az 55 gigás filmet is.
Egyébként nem feltétel, hogy számítógéppel lássam, hiszen az nincs is itthon. Az volt csak a kérdés, hogy a tévén tudjam letölteni és lejátszani utána a 4k-s filmeket. És így viszont ez működik. :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23808) Upo válasza dropi (#23807) üzenetére


Upo
addikt

Akkor nyereség. Én nem így értelmeztem a kérdést.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23809) anrab válasza Upo (#23806) üzenetére


anrab
addikt

mint írtam NTFS formátumot lejátsza, ami lehet akárhány GB.
szerintem kitértem mindenre ha jobban megrágod az írásomat.
ha mégis kimaradt valami akkor szivesen válaszolok.
:)

(#23810) Bogyi007 válasza anrab (#23803) üzenetére


Bogyi007
veterán

Jó ott a Saphi is erre a célra. Ugyanis feldobsz a PC-re egy Serviio-t amit úgy állítasz be hogy a gépen ne csináljon Encodolást és beállítod a megosztani kívánt tartalmakat.
Majd a tévén kiválasztod a hálózati elérést s mindent könnyedén le is tudsz játszani így a gépedről a tévé saját lejátszójával.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#23811) Tzuko


Tzuko
újonc

Sziasztok, egy 55pus7304/12 tv-t vettem de nem tudok rájönni és neten sem találtam erre megoldást, hogy a windowsról átvigyem a képet rá mint Wireless Display. valamiért Egyéb kategoriába sorolja a tv-t nem displaynek. A beépített chromecast funkció tökéletesen működik böngészőt 1sec alatt átküldök rá. Valaki tudja esetleg milyen beállítást kell megcsinálnom, hogy működjön a wireless display?

(#23812) blg válasza Tzuko (#23811) üzenetére


blg
senior tag

windowsban átküldöd a tv-re a Chrome böngészőt, majd lekicsinyíted az ablakot

(#23813) Kbali válasza Tzuko (#23811) üzenetére


Kbali
nagyúr

Chrome böngészőben asztal atkuldest kell választani

(#23814) anrab válasza Tzuko (#23811) üzenetére


anrab
addikt

Ha már a Chrome-ot sikerült átküldeni, utána leteszed tálcára és mehet minden.
Régebben leírtam. A hozzászólásaimnál megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#23815) anrab válasza Tzuko (#23811) üzenetére


anrab
addikt

(#23816) rsf válasza anrab (#23803) üzenetére


rsf
senior tag

Te kevered a file rendszert és a formátumot!
Ezeket rakd rendbe először.
A tv-nek van saját formátuma de a file rendszer korlátait akkor sem tudja átlépni.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#23817) anrab válasza rsf (#23816) üzenetére


anrab
addikt

akiknek szántam a lényeg biztos lejörtt ha el is írtam valamit véletlen
és számomra ez volt a lényeg. Mindenki annyit olvas ki belőle ami számára lényeges. ha essetleg nem érti, kérdez.

(#23818) dropi válasza rsf (#23816) üzenetére


dropi
aktív tag

En nem bánom, hogy anrab nem írt nagydoktorit a fajlrendszerekbol, mert a módszere így is bejött. Persze jó a szakértőket is olvasni, mert mindig tanul az ember, de a lenyeg, hogy simán írja a teve a vinyora az 55 gigás fájlt :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23819) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Holnap megyek átvenni a 50PUS7504-et
Extreme Digitaltól vesszük
Ki lehet ott próbálni?
A felhősödés miatt kérdezem (Va paneles) nem akarom visszavinni messze van

Forever Apple

(#23820) rainman72


rainman72
nagyúr

A 75PUS7354-ben és a 70PUS7304-ben,milyen panel lehet IPS vagy VA?
Van vkinek ekkora méretben Philips tvje?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#23821) anrab válasza rainman72 (#23820) üzenetére


anrab
addikt

(#23822) Tzuko válasza anrab (#23815) üzenetére


Tzuko
újonc

Működött köszönöm!

(#23823) anrab válasza Tzuko (#23822) üzenetére


anrab
addikt

szivesen.

(#23824) dualcore


dualcore
őstag

Srácok, létezik hogy 7304 beég?


Bal felső sarokban ott maradt az RTL logó. Pedig nem megy sokat.

(#23825) Dr.NX válasza Mikika (#23819) üzenetére


Dr.NX
addikt

Kérdezd meg a boltot, ahonnan veszed. Pólusban ki lehet próbálni cuccokat, a körútiban nem, mert kicsi a hely.

Elfogadom a sütiket.

(#23826) rainman72 válasza anrab (#23821) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nincs feltüntetve!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#23827) ntomka válasza dualcore (#23824) üzenetére


ntomka
nagyúr

Próbálj meg egy hideg indítást: konnektorból kihúzod, vársz pár masodpercet és bedugod.

ツ Headphones on - World off

(#23828) dualcore válasza ntomka (#23827) üzenetére


dualcore
őstag

Az éjszaka így tettem, reggel egyenlőre nincs gond.

(#23829) nightmare13 válasza rainman72 (#23820) üzenetére


nightmare13
senior tag

Szia!

A 70PUS7304 biztosan VA, és 99%, hogy a nagyobb is. Nekem a 70 colos van, nagyon meg vagyok elégedve vele :) Netflix és PS van csak rákötve, TV adás nálam nem játszik.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#23830) rainman72 válasza nightmare13 (#23829) üzenetére


rainman72
nagyúr

Köszi :R :DD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#23831) rsf


rsf
senior tag

Tegnap csinált egy érdekeset a 65PUS7304 -em.
Átváltottam a média lejátszóra (HDMI2 bemenet) majd indítok egy filmet és nincs hang..
Vissza a TV-re(HDMI1) ott sincs, a váltás elött volt.
Áramtalanítás után működött megint rendesen... :W

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#23832) kory24 válasza rsf (#23831) üzenetére


kory24
őstag

Nekem is érdekes anomáliáim vannak 65PUS7303-al.

A héten vettem egy xbox-ot.
Azóta jöttek elő, olyan hogyha pl elindítok játék letöltést, ami nálam gyenge net miatt lassú, ha kikapcsolom közben a TV-t, akkor lekapcsol ambilight, de a képernyő olyan mintha kikapcsolna, de mégsem, ilyen sötét szürkés, de látni van bevilágítás, piros led világít, mint kikapcsolt állapotban, bekapcsolásra azonnal visszajön kép...

Előfordult már olyan is, hogy xbox-ozás után bementi forrást változtatva nincs kép (hang igen), ilyenkor ki bekapcsolás sem segít, csak áramtalanítás....

Tv érzékelte még elején, hogy xbox 4k felbontás használ és írta, hogy bekapcsol hozzá valamit, okozhatja ez ezt az anomáliát?

Más találkozott már ilyesmivel?

(#23833) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
vettem egy pus7504et 50es a darab.
Alapból tetszik és jó.
Van esetleg valakinek képbeállításhoz táblázata?
köszi

Forever Apple

(#23834) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

Sziasztok.

Megjött a philips 65pus7304 tv-m.(örülök hogy nem a 70-est vettem igy utolag :D )

Elötte egy pár éves samsung smart tv-m volt,az tudott olyat hogy a digi tv boxot a samsung saját távirányitojával használta,söt elötte a upc boxot is kezelte.
Ennél kivitelezhetö ilyen?A digi/invitel távja egy hányás,hagy ne kelljen már használnom...és nem jöttem még rá,mondjuk igy elsöre 100x komplikáltabb a menürendszer mint a faék egyszerüségü samsung :D

a másik,hogy samsung soundbarom van,ami eddig vezeték nélkül csatlakozott a tv-hez,a samu saját modszerével,de van benne sima bluetooth is,de a tv nem látja,erre valami megoldás esetleg?+eddig azt is a tv távja kezelte,ha most már ezt se fogja,akkor 1 helyett lesz 3 távirányito amit a gyerek megprobál ellopni tölünk :DD :DD

+bonusz kérdés,ki,milyen fali konzolt használ?ami fel van szerelve elvileg 70"-ig jo,de ez a tv dög nehéz,nem tudom bevállaljam-e hogy felrakom vele.

elöre is köszi!

ui.:probálok olvasni,de elképzelhető hogy lesz még kérdésem.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#23835) MadMancs válasza Dr_Senkihazi (#23834) üzenetére


MadMancs
veterán

7503 nem támogat bluetooth hangeszközt, csak bill, egér és hasonló perifériák. Táv szintén nem tanítható (qwery táv van nekem infra + BT). Nem tudom 1 év alatt mennyit haladtak előre, de 7304 se tartom kizártnak hogy ez a helyzet. Számozás alapján túl sok különbség nem lehet a kettő között. HDMI vagy optikai csati nincs soundbar-on?

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23836) NoMagix válasza MadMancs (#23835) üzenetére


NoMagix
addikt

7304 kezeli a Bluetooth hangátvitelt!

[ Szerkesztve ]

(#23837) Dr_Senkihazi válasza MadMancs (#23835) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

optikai van,azzal dugtam most össze,csak jo lett volna ha a tv távja állitja a hangeröt,és nem a tv hangszoroit,hanem a soundbart.

ilyen qwerty távot hol lehet szerezni?mert én nem találtam,de tetszene,mert láttam philips tesztben.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#23838) kory24 válasza Dr_Senkihazi (#23837) üzenetére


kory24
őstag

Hdmi nincs a soundbaron?

Hdmi-vel össze kötve nálam tv bekapcsoltáskor bekapcsolja soundbart, kikapcsoláskor pedig ki, illetve a tv távvezérlőn hangerőt változtatva a soundbar hangerejét állítja.
(gondolom soundbar függő is)

[ Szerkesztve ]

(#23839) MadMancs válasza NoMagix (#23836) üzenetére


MadMancs
veterán

Sorry, azt nem tudtam.

Dr_Senkihazi: Nem tudom. 7503 hoz gyárilag ez jár.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23840) NoMagix válasza Dr_Senkihazi (#23837) üzenetére


NoMagix
addikt

Eredeti qwerty Amazonon van horror áron, AliExpress-en van utángyártott sokkal olcsóbban.

(#23841) NoMagix


NoMagix
addikt

Van magyar távirányító webshop ott is van philips távirányító!

(#23842) Upo válasza NoMagix (#23840) üzenetére


Upo
addikt

Csak jó lenne tudni a 7304 szériával működő qwerty táv kódját.
Az enyém sima, az elemtartóban van a kód (RC kezdetű):

Kéne valakinek beírnia típuskódot aki 7304/7334/7354-el használ ilyent, mert ilyen kinézettel van sok kód alatt, nem lenne jó befürödni vele hogy nem ehhez való.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23843) ntomka válasza Dr_Senkihazi (#23837) üzenetére


ntomka
nagyúr

Optikain össze vissza állítja, sosincs szinkronban. HDMI-n jobb.

ツ Headphones on - World off

(#23844) NoMagix válasza Upo (#23842) üzenetére


NoMagix
addikt

Működni fog, amúgy infrán és kék foggal is mennek a távirányítók!
Aliról vettem tavaly egy infrás sima távirányítót az jól kezeli a tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#23845) Upo válasza NoMagix (#23844) üzenetére


Upo
addikt

Na de melyik? Ezzel a kinézettel találtam vagy 3-4 féle termékkóddal, és még olvastam valahol, hogy nem mindegyik megy ugyanazokkal a tévékkel. Kellene kód ami a pus7**4 szériához jó.
Te vettél egy univerzális távot, azt nyilván be lehet lőni hozzá. Az eredetiknél nem ez a helyzet. Vagy berendelem az egyiket, és ha nem megy akkor kárpótlásul átveszed tőlem beszerzési áron?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23846) Yerix


Yerix
tag

2020-as modellek közül melyikek androidosak ? Hol tudok ennek utána nézni ? 50"-es vagy 55"-ös méret lenne érdekes.

(#23847) dvogabi válasza Yerix (#23846) üzenetére


dvogabi
tag

8-as szériától felfele: [link]
Bár sok készülék már nincs felette.

[ Szerkesztve ]

(#23848) MaidenFan


MaidenFan
tag

Sziasztok!
Van egy GTX1070 founders edition kártyám és azon van hdmi csati, olyan kérdésem lenne hogy tudnia - kezelnie kellene a vganak a 2.0 vagy 2.1 és hdmit? A foglalat teljesen ugyan az mint a többi hdminek csak a tűk mennyisége más?
4k UHD tv-t akarok össze kötni vele. Jól tudom csak a 2.1es hdmi tudja a 4k 60hz-et és a HDR+ - t?
A segítséget előre is köszönöm :K

(#23849) nightmare13 válasza MaidenFan (#23848) üzenetére


nightmare13
senior tag

Szia! Kártyával össze tudod csatolni, visszafelé mindig kompatibilis az új szabvány. Ha jól emlékszek már a 2.0 is tudja a 4k 60Hz-t, a 2.1 a 120 Hz-hez kell 4K mellett. (Aztán lehet rosszul emlékszek, és akkor majd valaki kijavít :) )

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#23850) ntomka


ntomka
nagyúr

Lesznek Android TV változások: [link]

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.