Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) TIT válasza Kbali (#23400) üzenetére


TIT
veterán

Az nem segít,szemőveg van vezetéshez de rosszabb.
Moziból mindenki kóvályogva jön ki 30 éve mert nagy.

(#23402) kchris78 válasza TIT (#23401) üzenetére


kchris78
veterán

:D. Kinek mi jön be...

(#23403) TIT válasza kchris78 (#23402) üzenetére


TIT
veterán

Mindenkinek a nagy,csak egészségtelen...40 éve is mondták.

(#23404) FJC válasza TIT (#23403) üzenetére


FJC
aktív tag

Engedd már el ezt a méret témát! :)
Te, nem szereted, tudomásul vettük...
Ne oszd az igét, nem templomban vagy. :)
Ez a topik a TV -k ről szól (minél nagyobbról... ). :)

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#23405) rsf válasza TIT (#23401) üzenetére


rsf
senior tag

Én nem ismerek senkit aki kóvályogna a mozitól.
Bár ha valaki az első sorban ül akkor az kóvályoghat, mert a fejjel követni kell a képet és abba az ember belefárad.
De normális távolságról amikor a látott kép belefér a látómezőbe akkor nem lehet gond.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#23406) Mezcal válasza FJC (#23398) üzenetére


Mezcal
addikt

USB-ről.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#23407) TIT válasza FJC (#23404) üzenetére


TIT
veterán

Nem nem a méretről szól.hanem a márkáról de mindegy.
Senki nem mondta,hogy nem szeretem.
Ez nem ige hanem köztudott.

(#23408) Alien! válasza Mezcal (#23395) üzenetére


Alien!
senior tag

amúgy ha lejátszod a DV filmeket, akkor mit jelez a tévé,kirakja a Dolby Vision logót?. Nálam ez csak a belső lejátszónál működik (Serviio-val átküldve), viszont itt egy film sem jelenik meg normálisan, mindegyik totálisan rossz színekkel indul, kb nézhetetlen (minden zöld meg szürke).

(#23409) ladyka


ladyka
csendes tag

sziasztok,
Vásárlás előtt állok tanácsot/választ/útmutatást kérnék akinek ilyen (55" Philips 55PUS7304) tv van a tulajdonában.
jelenleg lenne egy egész jó akció 550euro lenne az említett tv, adnak mellé 2 hónap HBO GO, illetve egy 32" Philips 32PHS4504 tv-t.
Mik a tapasztalatok a tv-vel? Mennyire vagytok elégedettek vele? Anyukámnak vettem kb 4 éve egy philips tv 43" 4k egyebet nem tudok róla már, annál feltűnő, hogy a színek nem természetesek hiába vittem el beállítatni "pókkal" a kék nagyon "kék", illetve a zöld sem olyan zöld hanem kékes
Ennél a Tv-nél előfordul ilyen, vagy természetesek a színek? Próbáltam teszteket róla és volt olyan ahol szintén a kék nagyon természetellenesen erős volt. Sajnos a környéken nincs olyan hely ahol élőben meg tudnám nézni.
Válaszokat, tippeket, tanácsokat előre is köszönöm

(#23410) NoMagix válasza ladyka (#23409) üzenetére


NoMagix
addikt

Színek nagyon jók, nincs túl "kékes" hatás!
Több gyári beállítás van vagy készítesz egyedit.
Androidot nem szeretem.
Távirányító nekem kényelmetlen.
Ambilight fantasztikus.
Xbox X -el kiváló.
Hang jó.
Tv adás jó, még a felskálázott sd adás is tűrhető.
Általános sebesség közepes.

(#23411) Kroni1 válasza TIT (#23401) üzenetére


Kroni1
veterán

Én sosem kóvályoktam egy film után sem moziból kijövet, de még csak nem hallottam olyan emberről akit zavart volna a mozivászon mérete. De mindegy, biztos így van.

Otthoni felhasználásnál meg szobafüggő, nappaliba szerintem az 55" az egy jó méret, nagyobb nekem se kéne, hálónkba 32" van, visszafogott filmezési élményhez épphogy csak elég..

(#23412) dualcore válasza Kroni1 (#23411) üzenetére


dualcore
őstag

Olyat még énsem hallottam, hogy valaki a nagyobb kép miatt szédelgett, ellenben a 3D váltott ki ilyen hatásokat.

(#23413) Dr.NX válasza dualcore (#23412) üzenetére


Dr.NX
addikt

Lehet, hogy náluk a moziban vörösbor is volt a kólában a popcorn mellé, azért kóvályogtak. :)

Elfogadom a sütiket.

(#23414) kchris78 válasza TIT (#23407) üzenetére


kchris78
veterán

Akkor volt egészségtelen mikor a CRT TV-ket néztük közelről.. De az teljesen más sztori, a sugárzás miatt volt... Nem egészségtelenebb egy nagy tévét nézni 2-3m ről mint bambulni a sok 3-7" telefont 30cmről... Minden fárasztja a szemet ezért kell szünetet tartani és nem egész nap azt tenni (mint ahogy zenehallgatás is fárasztja a fület, azt se jó egész nap). Plusz ha ilyen anomáliákat tapasztal az ember elmenni egy _jó_ optikushoz/szemorvoshoz aki belövi az embernek azt a szemüveget amire ténylegesen szüksége van - nem pedig használni azt ami "kábé jó"... Abban tényleg vannak extra kockázatok. De nem feltétlenül a TV-re fogni a dolgot. (plusz van egy 65+ TVnek egy mozi fílingje amit nem egy híradónál akar élvezni de ez már inkább érzelmi dolog) Szerintem.

(#23415) dropi válasza ladyka (#23409) üzenetére


dropi
aktív tag

Szia, nekem 65-ös van ugyan, de én imádom. A Távirányító megszokható, nekem az nem tetszik, hogy a fejhallgatóra dugott hifinek csak külön menüből lehet vezérelni a hangját. De egyébként jó. Nekem volt LG, Samsung, de az Android rendszer mindegyikre köröket ver. Támogatottságban meg felhasználási élményben is.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23416) dropi


dropi
aktív tag

Srácok nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy apk-ból feltettem a horizon go-t, akkor feltelepült, el is indult, azóta soha többet nem találom sehol :) Van erre megoldás?

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23417) rsf válasza kchris78 (#23414) üzenetére


rsf
senior tag

Nem csak a sugárzás, hanem a váltott soros letapogatás miatt fáradt a szem.
Azért volt ott egy előírt minimális távolság ami fölött a szem(az agy) már nem érzékelte a sorok váltakozását. Ha közelről nézted akkor a szem még össze mosta a két félképet soronként, de az agy érzékelte és ezért volt fárasztó.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#23418) Tyca válasza dropi (#23416) üzenetére


Tyca
senior tag

ki kell tűzni az ikonját a Home képernyőre, de most nem vagyok a tv közelében, hogy pontosan megnézzem, mi a menete.

(#23419) dropi válasza Tyca (#23418) üzenetére


dropi
aktív tag

Ha tudod, nézd már meg légyszi, mert minden elképzelhető helyen kerestem, és nem találom, így ki sem tudom tűzni.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23420) anrab válasza dropi (#23419) üzenetére


anrab
addikt

a beállítások-alkalmazások között megtalálod.
kihúzni nem lehet, hanem csinálni kell neki parancsikont.

(#23421) dropi válasza anrab (#23420) üzenetére


dropi
aktív tag

Nem akarok hülyének tűnni, és van androidos boxom is, mi boxom is volt 2, és megtaláltam eldugva, de itt semmi. A felhasználóknál van egyedül arra bizonyíték, hogy van Horizon Go a tévén.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23422) MadMancs válasza dropi (#23419) üzenetére


MadMancs
veterán

Kitűzni en se tudom hogy kell. De addig is a beállítások- alkalmazasok kezelése menupontban ha adott appon nyomsz egy ok ot, lesz egy megnyitás menüpont. Ez is egy APK-ból telepített app.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23423) dropi válasza MadMancs (#23422) üzenetére


dropi
aktív tag

Köszi, ezt megnézem otthon.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23424) Alien! válasza dropi (#23421) üzenetére


Alien!
senior tag

ha a sideload launchert felteszed, akkor annak az ikonja megjelenik az appok között, ami megnyitva listázza a nem ATV-s appokat is. Nekem így van beállítva a horizon go.

(#23425) anrab válasza Alien! (#23424) üzenetére


anrab
addikt

én a tv app repo-t használom ikonkészítésre. egyszerű.
viszont a google chrome-nak nem lehet vele csinálni. annak külön kellett letöltenem egy google chrome short cut-ot.

(#23426) kchris78 válasza rsf (#23417) üzenetére


kchris78
veterán

jaa igen tényleg... az interlaced megoldás... az LCD kárára lehet még írni a black frame insertet.. de amilyen kevés 100-120Hzes panel van... és elvileg kikapcsolhatónak kellene lennie :D. De pont ennél a márkánál nem az, legalábbis a 8602 esetén nem.

(#23427) MikeRenton


MikeRenton
tag

Sziasztok.
Létezik olyan ambilightos Philips ami VA panellel rendelkezik és direct ledes? Esetleg 10 bit HDR. Vagy már sokat akarok?:D

(#23428) Sumptuous válasza MikeRenton (#23427) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Az 58PUS7304 pont ilyen. Eggyel nagyobb (65") illetve eggyel kisebb (55") méret viszont már IPS-es. 10 bit nincs, csak FRC-vel.

Esetleg fentebbi kategóriában, (+~120k) ha engedi a keret.
Pl.: Ugyanebben a méretben: 58PUS8505

[ Szerkesztve ]

(#23429) dropi válasza Alien! (#23424) üzenetére


dropi
aktív tag

Köszi kipróbáltam, ez működik!

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23430) vapor7


vapor7
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem egy Philips 42PFK6309 tv-vel kapcsolatban. Olyan hibája van, hogy a felső 10cm en vibrál a kép, valamint az egész képernyőn váltakozó a szín zöld és fehér között. A kérdésem, hogy meg lehet-e gazdaságosan javítani, vagy kuka az egész...?
Köszönöm előre a válaszokat..

(#23431) bdani94


bdani94
tag

Sziasztok!

Adott egy Philips 49PUs7503 készülék viszont izzadok vele de nem tudom behozni a Se a Chromecastot se Miracastot, Tükrözni szerentém a Galaxy note 9-em képét vagy a Redmi note 9 Pro Képét.
Mi lehet a gond? :F :F

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#23432) Mezcal válasza Alien! (#23408) üzenetére


Mezcal
addikt

USB-ről kiírja a dolbi visiont, hdr10+ vagy csak hdr film, de a
ezt a filmet: Alita.Battle.Angel.2019.UHD.BluRay.2160p.REMUX.Dolby.Vision.DL.DTS-HD.MA.7.1.HEVC.HUN pár perc megy, megáll, majd egy idő után nem is játssza tovább.

Ezt meg simán játssza: Alien.1979.INTERNAL.DC.HDR10Plus.2160p.UHD.BluRay.X265.DD5.1-HuN

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#23433) MadMancs válasza bdani94 (#23431) üzenetére


MadMancs
veterán

Azonos hálózaton vannak a készülékek és a TV? Illetve ha kábelen is csatlakozik TV, wifinek akkor is bekapcsolva kell lenni. Nekem is 7503 van, működik rendesen ( Huawei P9 Lite, Huawei P20 Lite, iPhone 6S, Galaxy A7+, Galaxy S8, Galaxy A50 amivel eddig használtam.)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23434) kchris78


kchris78
veterán

no azért csak számít a kontraszt 3000:1, dci-p3 színtér... asszonyt úgy kellett meggyőzni hogy tv-n nézzük az elmúlt időszak fotóit.. Aztán mondogatta hogy küldjem el mert wallpaper. Aztán mondta hogy nem rakja ki mert nem adta vissza azt a hangulatot :D. (pl az az igazi türkizkék tenger, etc)

(#23435) bdani94 válasza MadMancs (#23433) üzenetére


bdani94
tag

Megnéztem egy wifin vannak konkrétan a beállítások között nézegettem de ott se találtam semmit. Wifi bekapcsolva és azon is van. :/

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#23436) MadMancs válasza bdani94 (#23435) üzenetére


MadMancs
veterán

Így sajnos passz. Nálam szépen megjelenik mindkét menüpont. Első a tükröztés, másik csak adott tartalom (kép, zene, videó stb) átküldése. Galaxy A50.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23437) dropi


dropi
aktív tag

Meg egy kérdésem van. Chromecast megy szépen, hogy még a laptop Chrome-jat is ki tudom küldeni, de de ott már elég komoly a minosegromlas. Viszont van arra mód szerintetek, hogy a win 10 képernyője wifin kivetitsem? Hdmi-n minden oké, de nem bánnám, ha ha vezeték nélkül is menne.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#23438) blg válasza dropi (#23437) üzenetére


blg
senior tag

az a win10 kivetítés, amikor a laptop Chrome-ját kivetíted. Aztán a Chrome-ot leteszed kicsibe, és ott van az egész laptopod...

(#23439) anrab válasza blg (#23438) üzenetére


anrab
addikt

Így van. Leírtam a módját.

(#23440) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok.

Van egy rv-s trém :W
Philips tv. Rádugva egy 256os samsung 860 evo ssd.
Kiírja hogy használhatom stb stb. csak indítsam ezután újra a tv-t.
Oké, ez az elmúlt 2órában kb 500x történt meg.
Mégis azzal fogad h öreg, nincs tárhely...mit szeretnél.
Ha bemegyek a memübe látszik az ssd.
Mi a toszt tudok csinálni?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23441) MadMancs válasza Apollo_21 (#23440) üzenetére


MadMancs
veterán

Bővebb tipus?
Felvételhez a sajat formátumára kell formáznod külső meghajtót. Enélkül vsak lejátszani lehet róla.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23442) Apollo_21 válasza MadMancs (#23441) üzenetére


Apollo_21
addikt

Megformázta magát. De nem veszi figyelembe alkalmazás telepítéskor.

Tv típus.:40PFH5500/88

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23443) MadMancs válasza Apollo_21 (#23442) üzenetére


MadMancs
veterán

Ja hogy alkalmazást akarsz telepíteni. Na az nem fog menni külső tárhelyre. Mint ahogy droid 8 óta telefonokon se támogatja ezt a dolgot google.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23444) Apollo_21 válasza MadMancs (#23443) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tehát mikor kiírja az ssdre h mostmár telepíthetek rá bármit playből bullshit? Zsír :F

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23445) MadMancs válasza Apollo_21 (#23444) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudom. Mondjuk nekem ilyet még nem írt ki soha 7503. Vsak felvételek és timeshift . Aztán lehet tévedek, majd ir valami nagyon hozzáértő is

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23446) Apollo_21 válasza MadMancs (#23445) üzenetére


Apollo_21
addikt

Feladtam 4óra küzdelem után a dolgot. :D
Ennyit a nagyon csodás tv-ről. Ambibox se megy fel rá mert nincs hely se semmi más...
Csalódás ez a tv :(

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23447) Kroni1 válasza Apollo_21 (#23446) üzenetére


Kroni1
veterán

Philips tévére utólagos ambilight-ot? Akkor már inkább eleve gyári ambis tévét kellett volna venni.. Sajnos utána kell olvasni, az android tv elég korlátozott, egy telefonos androidhoz képest nagyon kevés alkalmazás telepíthető rá, és ez igaz minden androidos tévére. Viszont még mindig több lehetőséget nyújt, mint az egyéb gyártók saját oprendszere, szerintem. Amik rajta vannak, vagy telepíthetőek azok (netflix, hbo go, kodi, plex, youtube) nagyon jól működnek, és szerintem a philipsek képminőségben is nagyon jók alapvetően.

(#23448) MadMancs válasza Apollo_21 (#23446) üzenetére


MadMancs
veterán

Egyébként nem tudom mennyi a beépitett tárhely nálad ( nálam 16gb) de nem tudom elképzelni hogy egy egyszerű ambi app nem fér rá alapból. Hacsak nem tömted már korábban tele.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#23449) Apollo_21 válasza Kroni1 (#23447) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nincs a Dream Box-al semmi gond.
A gond a tv-vel van, mégpedig az ssd-vel amit rákötök és ő elhiteti velem hogy bármit tudok telepíteni play-ből is ha annyira kell.
Itt ezzel a nem őszinte dologgal van gond amit a tv magyarul is leír holott a napom fele erről szólt és nemis sikerült :D

(#23448) MadMancs
Már egy deka progi sincs a tv-n,de még a saját szoftvere semfér fel :D
Mennyire vagyok mérges h belelovaltam anno magam ebbe a tv-be?
Nagyon :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23450) anrab válasza Apollo_21 (#23449) üzenetére


anrab
addikt

Nem tudom hogy hogyan formázod de én egy 500 gigás ssd-t használok. Arra mennek a progik és a torrent is. Ne a digitális adások rögzítésére formázd hanem a programok átmásolása telepítése. Két külön dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.