Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) Alien! válasza allein (#22150) üzenetére


Alien!
senior tag

elesztettem a fonalat, Oledek után akarsz IPS-t? :D

(#22152) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Észrevettem egy jelenséget, ha a tévémre (50PUS6504) külső vinyót teszek és nehezen olvasható akkor hajlamos a tévé oprendszert kifagyasztani úgy hogy pl a távirányítón hiába nyomok meg bármi gombot nem reagál a készülék rá. Ilyenkor konnektorból tévé kihúz aztán kb 1 perc elteltével hálózatra vissza és jó lesz a tévé. De jártam már így akkor is amikor a vinyon ékezetes fájltsrtalom volt. Akkor nem tudott mit kezdeni a vinyóval. Át kellett neveznem a fájlt, utána már kezelte a tévé a vinyót.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22153) FJC válasza allein (#22150) üzenetére


FJC
aktív tag

Nekem 65PUS7304 (IPS) teljesen rendben van.

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#22154) allein válasza Alien! (#22151) üzenetére


allein
addikt

Azért írtam meglátjuk mi sül ki :K

#22153) FJC - :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22155) frankdelgado válasza allein (#22148) üzenetére


frankdelgado
őstag

Nekem 50-es van és ps4 slimet (is) használok hozzá. Nekem a VA panelesről eddig annyi a tapasztalatom, hogy kicsit sötétebb, mint az ips.......azt viszont nem gondoltam, hogy a sima ps is ilyen faxán néz ki rajta....

(#22156) allein válasza frankdelgado (#22155) üzenetére


allein
addikt

Nekem is sima PS4 van, berendeltem egy tv készüléket :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22157) sirarcheer válasza allein (#22156) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Én PS4 proval használok egy 58pus7304-et. Hibátlan! :)

PSN: sirarcheer

(#22158) frankdelgado válasza allein (#22156) üzenetére


frankdelgado
őstag

És ha még rátolnátox egy XOX-et :)

MÁS:

A filmeknél néha zavaró a túl sötét, ugyanakkor a viilágos részek teljesen rendben vannak. Melyek azok a beállítások, ahol a sötét részeken tudok állítgatni?

[ Szerkesztve ]

(#22159) allein válasza frankdelgado (#22155) üzenetére


allein
addikt

Nekem még ezen is nagyon jól nézett ki, annó ezen kezdtem játszani. Be is fogom üzemelni valamelyik nap, csak működik még :U

(#22158) frankdelgado - micsodát kellene rátolni? Nem értem.

(#22151) Alien! - csak megszokás kérdése, annyira rossz nem lehet az IPS panel az OLED-el szemben :N

(#22160) Ftomm - meglátom, online rendeltem kiszállítással. Ha nagyon gáz, akkor visszaküldöm.

Viszont olvasva ezzel a típussal kapcsolatosan a véleményeket, többségben vannak a jó tapasztalatok. Ez már csak rajtam múlik, de nekem kell az ambilight :D főleg, hogy sokat tolom FPS játékkal és amúgy is sokat TV-zem.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22160) NoMagix válasza allein (#22159) üzenetére


NoMagix
addikt

:F :F :F
Nekem már a VA után is sír a szemem az IPS től!
Nem mondom azért szép képe van a mostani 7304 nek otthon az Xbox X el!

[ Szerkesztve ]

(#22161) ntomka válasza allein (#22159) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az IPS és az OLED nem egy liga.

Ettől függetlenül nekem csak ajándékba kéne max az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#22162) allein válasza ntomka (#22161) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22163) frankdelgado válasza allein (#22159) üzenetére


frankdelgado
őstag

XBOX ONE X!

(#22164) Alien! válasza allein (#22159) üzenetére


Alien!
senior tag

nekem csak az a furcsa, hogy egy prémium 9-es szériás oledet adtál vissza pár szoftveres hiba miatt, most meg egy 7-est akarsz helyette, aminél ezek a hibák ugyanúgy ott lesznek (de legalább gyengébb lesz a képe) :D.

(#22165) allein válasza Alien! (#22164) üzenetére


allein
addikt

Az élet már csak ilyen, ahogy írtam. Ambilight tehet mindenről :DDD És igen, ugyanaz a rendszer lesz rajta a 7. szérián is. Kipróbálom :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22166) ntomka válasza allein (#22165) üzenetére


ntomka
nagyúr

A 9-es oledben nincs ambilight?

ツ Headphones on - World off

(#22167) oszy válasza ntomka (#22166) üzenetére


oszy
veterán

Na azt nem akarom elhinni... a weboldalon minden OLED-ben van ambilight.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22168) ntomka válasza oszy (#22167) üzenetére


ntomka
nagyúr

Látom már mi a probléma: [link]

ツ Headphones on - World off

(#22169) oszy válasza ntomka (#22168) üzenetére


oszy
veterán

:Y

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22170) frankdelgado válasza frankdelgado (#22158) üzenetére


frankdelgado
őstag

Erre valaki?
Köszönöm előre is....

(#22171) sirarcheer válasza frankdelgado (#22170) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Vegyél PS4 pro-t. Ott van annyi játék amik miatt nem lesz igényed a filmekre. ;]

PSN: sirarcheer

(#22172) frankdelgado válasza sirarcheer (#22171) üzenetére


frankdelgado
őstag

Van slimem :), egyébként konzolon is jelentkezik a probléma. Amióta megvettem a TV-t, azóta inkább nézek filmeket amúgy...

(#22173) Gijon válasza frankdelgado (#22172) üzenetére


Gijon
senior tag

Ezt, és ezt esetleg, ha tudja a tv a youtube a HDR megjelenítést, akkor ezt is érdemes beállítani. Kontrasztot és a fényességet állítsd 70-70-re, a videokontrasztot 90-re. A fényességet kezd el csökkenteni, addig a pontig (referencia 16), ahol már nem villog. A kontraszt beállításnál, (2. link) pedig a videokontrasztot állítsd megfelelőre a referenciaszinthez (235) . EZ + visszaellenőrzés, bár nem arra való. :)

(#22174) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

65pus7304-hez 2.0 vagy 2.1 hdmi kábel kell? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#22175) Sinu válasza Samanbacsii (#22174) üzenetére


Sinu
senior tag

2.0

No Future

(#22176) anonimus25


anonimus25
tag

Sziasztok. Lenne egy ilyen tv amelyet nemrég vásároltunk meg. [link]
Külső vinyorol mikor filmet nézünk,a gyors jeleneteknél akár bluray vagy mkv ,avi bdrip ,olyan kockás a kép. Ez mitől lehet?De csak ott tv műsor youtube megy rendesen. Ez merevlemez hiba lehet? 2 tb, usb 3.0 . Vagy van valami kép beállítás? A másik kérdés pedig az lenne hogy a tv műsoroknak a képe is néha fura pedig hd adások mennek. Erre van valami tuti beállítás? Azért szerintem egy 4 K tévének szépnek kellene lennie,valami beállítás szerintem elkerülte a figyelmemet. Akinek van ilyen tv talán tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#22178) anonimus25 válasza #99499520 (#22177) üzenetére


anonimus25
tag

Értem és azt hol találom,bocsi.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#22179) dokee78


dokee78
félisten

Philips 50pus7303 TV-n,hogyan lehet világításra bírni a márka logót?

(#22180) mzso válasza ntomka (#22168) üzenetére


mzso
veterán

Én nem bírom követni mite gondolsz. :)

(#22182) allein válasza ntomka (#22168) üzenetére


allein
addikt

Több probléma volt, nem csak az ami abban a hozzászólásban olvasható. Nem létezik tökéletes TV készülék, ezzel tisztában vagyok. Az én véleményem szerint(korábban ezt már leírtam), egy több mint 600.000 forintos készüléktől elvárnám, hogy szotfveresen semmilyen probléma ne legyen, lehet én gondolom rosszul. A 7304-en ugyanaz a szoftver van, meglátom mit produkál, ma délőtt hozza a futár. Valamilyen szinten kompromisszumot kell kötnöm saját magammal :K

(#22183) ntomka - :))

Megtehetném azt is, hogy veszek egy régebbi 9. szériájú Philipset amin nem android van. Nehét találni 55" méretben, 9704 vagy 9705.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22183) ntomka válasza mzso (#22180) üzenetére


ntomka
nagyúr

Vett egy 9-es philipset, amit szoftveres problémák miatt rögtön cserélt valami LG-re, és most vesz egy mindkettőnél gyengébb philipset csak az ambilight miatt. :))

allein: Abban egyetértünk, hogy ennyi pénzért egy tévének sem kéne már hibázni.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#22184) frankdelgado válasza Gijon (#22173) üzenetére


frankdelgado
őstag

Köszönöm! :R

(#22185) Becks1899


Becks1899
friss újonc

Sziasztok!
Van egy Philips 43PUS6503/12 készülékem, kb. 1,5 éves, nemrégiben előjött egy jelenség, miszerint sem pendriveról sem pedig Hálózatról nem hajlandó filmeket lejátszani. A tünet szimplán annyi, hogy a kép megáll, de a számláló alul megy tovább, mintha menne a film, ha felirat is van, akkor a felirat is megy ugyanúgy tovább, de a kép áll és a hang is. Ilyen akkor fordult elő régebben, mikor Hálózatról akartam egy 4k-s filmet lejátszani, de a hálózat sebesség nem volt megfelelő, de Pendriveról akkor is lejátszotta, de most viszont egy 480p-s filmet se hajlandó Pendriveról se. Próbáltam 720p-t, és 480p-t is, de semmi, minden esetben előjön ez a probléma. Esetleg ennek tudok ártani valamit házilag is, vagy pedig szervíz lesz belőle?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#22186) allein válasza Becks1899 (#22185) üzenetére


allein
addikt

Szia. Ha van rá lehetőség, ki kellene próbálni külső lejátszóval. Bár én is jobban szeretem és kényelmesebb is a TV készülék beépített lejátszója, azért mégis csak más egy külső lejátszó.

Na megjött a “The one to watch” :C nekilátok.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22187) Bogyi007 válasza Becks1899 (#22185) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nálam a 6504-es érzékeny arra, hogy a fájlok neve rövid legyen és hogy ne legyenek ékezetek se benne és lehetőleg szóköz se. Ez nálad rendben van?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22188) Becks1899 válasza Bogyi007 (#22187) üzenetére


Becks1899
friss újonc

Sajnos nem segített, lerövidítettem a fájl nevet, és megpróbáltam egy olyan filmmel is amit egy hete még zavartalanul megnéztem, de azt se játssza már le.

Külső lejátszóra sajnos most nincs lehetőségem, esetleg valami más?

De köszönöm már ezeket a válaszokat is.

(#22189) mzso válasza Becks1899 (#22185) üzenetére


mzso
veterán

A szokásos Philips javítást próbáltad? Vagyis áramtalanítani két percre a TV-t. Ezután az alap beállítások visszaállítása jön, utána meg a teljes resetelés.

(#22190) allein


allein
addikt

Sziasztok. Egyelőre ismerkedünk a 7304-el, rákeresve erre a típusra itt a topikban, nem találtam képernyő beállításokat. Megköszönöm amennyiben valami megosztja, kép stílust egyelőre éjszakai módra állítottam.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22191) Tyca válasza allein (#22190) üzenetére


Tyca
senior tag

Nekem is ma jott meg a 65-os 7304. A jobb also negyedeben eleg csunya felhosodes latszik, valamint a felso kavan is van egy latvanyos bevilagitas. Rendszer frissites kepernyon jon ki durvan

(#22192) allein válasza Tyca (#22191) üzenetére


allein
addikt

Nálam is vannak :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22193) Uckz


Uckz
tag

Sziasztok,
Az edigitalban ki volt rakva egy 6704, tetszett, főleg az ambilight, de a saphi os eléggé lelohaszt. Ha rákötök egy android boxot, attól még az ambilight fog működni alatta?
Köszi a segítséget :)

(#22194) Tyca válasza Uckz (#22193) üzenetére


Tyca
senior tag

Mukodni fog az ambi...

(#22195) sirarcheer válasza allein (#22190) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Pedig volt beállítás 7304hez. Később még tudom keresni, ha addig nem tálalod meg.

PSN: sirarcheer

(#22196) frankdelgado válasza Tyca (#22191) üzenetére


frankdelgado
őstag

Én úgy vagyok ezzel (50 col, 7304, AV), hogy ha nem olvastam volna a mire kell odafigyelni , észre sem vettem volna. Mikor ilyen szürkés a képernyő betöltésnél, én is látom ezt a jelenséget. Viszont egyébként meg nagyon szép a képe. De hát nem hiába mondja a Könyv, hogy "boldogok a lelki szegények".... :)

(#22197) Tyca válasza frankdelgado (#22196) üzenetére


Tyca
senior tag

menet közben valóban nem zavaró ez, csak érdekes, hogy a LED-es háttérvilágítás megjelenése óta nem tudják rendesen megoldani ezt a gyártók.

sirarcheer: ha megtalálod a 7304 beállítás bejegyzést, azt én is megköszönném.

(#22198) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

(#22199) ntomka


ntomka
nagyúr

Azt vegyétek figyelembe, hogy 7304-ben méretenként eltérő panelek váltakoznak, tehát ugyanolyan méretűhöz leírt beállítással érdemes csak próbálkozni.

Egyébként tényleg a legjobb az avshd teszten végig menni, már ami műszer nélkül lehetséges: black level, white level, esetleg még sharpness. Ezzel már egész jól be lehet lőni.

Nekem 43"-on a piros szín volt még feltolva valamiért gyárilag (gondolom, hogy oled mellett jól mutasson), ezt visszavettem a többivel egyező szintre. Így elég jó lett.

ツ Headphones on - World off

(#22200) Samanbacsii válasza sirarcheer (#22198) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszi! IPS?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.