Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) NoMagix válasza MATEO6600 (#22650) üzenetére


NoMagix
addikt

Érdekes én a fiam Skullcandy fülesét és a tronsmart soundbar-t simán csatlakoztattam a tévéhez!

(#22652) rsf válasza blg (#22649) üzenetére


rsf
senior tag

Nekem nem dob fel újat. Csak a távirányító frissült.
Ez van rajta: TPM191E _ 001.001.114.005 – Date: 2019/11/11

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#22653) lao


lao
tag

nekem ez van fent : TPM191E _ 001.001.114.005 – Date: 2019/11/11
szerintem ez friss : TPM191E _ 001.002.173.004 – Date: 2019/12/02 ---
sajnos még nem el érhető .
nekem nem talál frissítést .

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#22654) blg


blg
senior tag

hát pedig ez egyszer elérhető volt már, különben nem lehetne a tévémen. miért szedték le???

[ Szerkesztve ]

(#22655) wayne1 válasza MATEO6600 (#22650) üzenetére


wayne1
senior tag

Miért ne támogatná? Kisfiam arról használja a BT fejhallgatót, sőt egy ideig egy Sony BT soundbar is ment nekünk így. Nézd meg jobban a menüt.
Beállítások --> Vezeték nélküli és hálózat --> Bluetooth --> Bluetooth eszköz keresése.

[ Szerkesztve ]

(#22656) jedie82


jedie82
csendes tag

Lerendeltem egy helyi áruházba webshopból a 65pus7304 es tvt, egy philips soundbarral(valami 3310 talán, 70ezer Ft). Azt mondták az áruházban hogy kicsomagolják, és kipróbálhatom mindkettőt mielőtt elviszem. Van valami tanácsotok mire figyeljek?

(#22657) MATEO6600 válasza wayne1 (#22655) üzenetére


MATEO6600
őstag

Basszus, és tényleg :R
A múltkor 5 percig próbáltam összehangolni a TV-vel és nem sikerült, feladtam.
Most viszont egyből működik.
Így lényegében minden kérdésem tárgytalan :DDD

(#22658) wayne1 válasza MATEO6600 (#22657) üzenetére


wayne1
senior tag

Örülök, hogy sikerült megcsinálni 🙂

(#22659) dropi


dropi
aktív tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy aki Telekomtól rendelt 65pus7304-es tévét, annak kb mennyi idő alatt szállították ki? Ez a 30 napi, ami weboldalon van, elég ijesztően hangzik :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#22660) dualcore válasza dropi (#22659) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem kb 5-6 nap volt mire ideért, igaz ez még tavaly volt.

(#22661) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Nem akarnám lecserélni a tévémet, de az idei szériákról nincs még semmi infó?
Pl lesz idén pl PUS6505 vagy PUS7305 készülék?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22662) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

Valaki használja-e ambilight-os tv-jét falfülkében? Mennyire csaphatja agyon a vizuális élményt egy falfülke, ami kb. 15 cm mély, kényelmesen egy 43"-os tv fér el benne úgy, hogy körbe kb. 5-5 cm hézag van?

(#22663) dualcore válasza bignor (#22662) üzenetére


dualcore
őstag

Én nem használom így, de tuti hogy az ambiligt hatást hazavágja.

(#22664) bignor válasza dualcore (#22663) üzenetére


bignor
tag

Tartok tőle én is :(

(#22665) Jiraiya


Jiraiya
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, hogy hely szűkében sima tv műsor nézésre Philips 32PFS4132 vagy LG 32LM6300PLA lenne a jobb választás? Az okos funkciók nem elsődlegesek, bár nem tudom hogy idővel a Philips "felokosítására" jelenleg milyen lehetőségek lennének?

(#22666) Bogyi007 válasza Jiraiya (#22665) üzenetére


Bogyi007
veterán

Van egy ilyen Philips tévém már 2 éve. Faterom használja jelenleg de előtte én használtam.
Olcsó és kicsi tévé nagyon szép képpel. Hangja nálam ki van vezetve egy régi Philips hifire amihez Videoton hangfalaim vannak.

Megbízható készülék, szerintem jól fogsz járni vele. Én használtam konzolokhoz is, most meg Digi kábelt néz rajta apám, sok üzemórán át de semmi baja a készüléknek.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22667) NoMagix válasza bignor (#22662) üzenetére


NoMagix
addikt

Teljesen haza vágná az a kevés hely!
Fiam tévéje falon van, a bal oldalon közel van s másik fal, ott kb. nincs ambilight fényjáték! Hamarosan áthelyezzük.

[ Szerkesztve ]

(#22668) bignor válasza NoMagix (#22667) üzenetére


bignor
tag

Köszönöm, hogy megosztottad velem.

(#22669) rsf válasza bignor (#22668) üzenetére


rsf
senior tag

Én próbálgattam. Falon azért ha minimum 20cm hely van akkor már élvezhető.
Az ambilight fényerőt 2-3 on tartva a 10ből.
Szerintem az a legzavaróbb ha nem szimetrikus a TV körülötti szabad hely.
Persze ha vkinek az kell, hogy az egész falat beterítse akkor üres fal kell.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#22670) anrab válasza bignor (#22662) üzenetére


anrab
addikt

Van olyan fali konzol ami nem fix és előrébb tudod állítani azt a pár centit ami hiányozna. Ha így felszereled gondolom szinte egy síkban lenne a kijelző a fallal, úgy hogy kb. 15 cm kellene. Sőt, így már nagyobbat is vehetsz! :)

[ Szerkesztve ]

(#22671) ntomka


ntomka
nagyúr

Aki okosítana még Hue lámpákkal, azt lehet érdekli, hogy lumeneten most akciósak: [link]

ツ Headphones on - World off

(#22672) kchris78


kchris78
veterán

Már megvan a TVm egy jó ideje de most jutott eszembe hogy a sok más paraméter mellett megnézzem a viewing angle-t. 178 fokos, és megnézem a kolléga IPS-es panelját, az fokra ugyanennyi.. (VA vs IPS) Nekem 8-as széria van - olyan paraméterekkel ezek szerint mintha nem is VA lenne.. (színtelítettségre sincs panasz mert 98% a DCI-P3-nak) Ez a "Quantom Dot" marketingnévvel hirdetett csoda (ami hasonló a samu QLEDjéhez) ezek szerint VA de csak alapjaiban??? (igy persze hogy nem szidom hogy a VA-knak gondja a betekintési szög)

[ Szerkesztve ]

(#22673) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Egy kicsit off topik (bocsi), de hátha tudja itt valaki.
Első Philips TV -m jött meg ma. Philips 55PUS7304
Kérdésem az lenne, hogy ha veszek GU10 foglalatos Philips Hue izzókat, akkor azt közvetlenűl a TV -hez lehet csatlakoztatni vagy mindenképp kell a Hue Bridge?

Köszi!

(#22674) blg válasza Huroq (#22673) üzenetére


blg
senior tag

kell a HUE Bridge

(#22675) Huroq válasza blg (#22674) üzenetére


Huroq
senior tag

Köszi a segítséget.

(#22676) Huroq


Huroq
senior tag

Üdv!

Tudtok nekem abban segíteni, hogy ez a bevilágítás mennyire normális?

[kép]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22677) kchris78 válasza Huroq (#22676) üzenetére


kchris78
veterán

mi a típus? Edge vagy direct led? Enélékül nehéz megmondani. Ha Edge ledes akkor normális mert a fekete részen lehúzza a fényerőt viszont a szöveg miatt feltolja alul.. Ezek a Full feketén alul full fényerő felirat elég kihegyezett felállás azért... De biztos van aki nálam okosabb.

(#22678) luikay válasza Huroq (#22676) üzenetére


luikay
tag

Kicsit meg kell simogatni a kép felső részét, puha mikroszálas kendővel. :) Nálam bevált.

(#22679) ntomka válasza kchris78 (#22677) üzenetére


ntomka
nagyúr

A jobb felső sarokra gondol szerintem. :)

ツ Headphones on - World off

(#22680) pixta78 válasza Huroq (#22676) üzenetére


pixta78
senior tag

Ez nagyon durva!!!

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#22681) kchris78 válasza ntomka (#22679) üzenetére


kchris78
veterán

:D igaz! my fault! hat hja az nem teljesen okes... :/

(#22682) Gabonetta válasza ЯΞD (#22647) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Megnézem, köszi! Nálam is kb. két hét után jött elő.

(#22683) NoMagix válasza Huroq (#22676) üzenetére


NoMagix
addikt

Jól látom, hogy bekapcsolva van az ambilight?
Lőhetnél egy képet nélküle is!

(#22684) Huroq válasza NoMagix (#22683) üzenetére


Huroq
senior tag

Igen be volt kapcsolva. Most löttem 2 képet nélküle.
Elég durvának néz ki, bár élőbe sem szép, de azért nem ennyire vészes.
Viszont filmeknél borzasztóan zavaró.

[kép]
[kép]

Most azon gondolkodom, hogy cseréltessem 3 napon belül, vagy 14 napos elállást válasszam. Mennyire valószínű, hogy kifogok még egy ilyet?

(#22685) Huroq válasza luikay (#22678) üzenetére


Huroq
senior tag

Sajnos nem sok minden változott a törölgetéstől. :/ De köszi a tanácsot.

(#22686) NoMagix válasza Huroq (#22684) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszi így jobban látni!
Mind a két opció jó, cseréltess, lehet a következő jobb lesz!
Nekem a hátlapcsavarok meglazítása segített enyhíteni a bevilágításokat viszont a masszírozást még nem alkalmaztam!

[ Szerkesztve ]

(#22687) ntomka válasza Huroq (#22684) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez tényleg durva. Én szabad szemmel teljes sötétben sem látom a bevilágítást a miénken, csak ha lefotózom, az hozza ki valamennyire.

ツ Headphones on - World off

(#22688) rsf válasza Huroq (#22685) üzenetére


rsf
senior tag

A hátsó csavarokon lazíts azokkal lehet játszani és érdemes.
Valamint alul a keret alatt 15cm-enként vannak csavarok. :)
Semmi garancia nincs rá, hogy a következő jobb lesz, ez egy ilyen szállítmány ha egyből cserélik ugyanabból kapsz nagy valószínűséggel. De ne legyen igazam.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#22689) Huroq válasza rsf (#22688) üzenetére


Huroq
senior tag

Lazítottam a csavarokon, nem sok változást látok.
Viszont nem mindegy milyen szögből fotózok és nézem a képet.
Ha a TV közepétől (közé-közép) nézem a jobb felső sarkot, akkor valóban jobban látszik ez a bevilágítás, de ha egy vonalban a bevilágítással (picit jobbra és feljebb), akkor szinte elfogadható a dolog. Még mindíg a fotó nagyon csalóka, szemmel sokkalta kevésbé ilyen durva.

[kép]
[kép]

Lehet elengedem a témát, mert egyébként nagyon tetszik a TV. A színek nagyon szépek, a rendszerrel sincs bajom az Ambilight meg epik dolog.

Viszont elég furcsa ez nekem, mert az olcsóbb LG, Samu TV -knél nem tapasztaltam. Olyan mintha nem is a bevilágítás lenne, hanem inverzbe fordulna a fekete.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, illetve tanácsokat. :R

(#22690) fear2


fear2
tag

Hali!

Éppen rászántam magam,hogy megvásárolom álmaim tv-jét, mert az ALZA ad hozzá egy IPS led monitort is( persze felemelték 20.000Ft-tal a TV árát, de még így is megérte volna.).
2 nappal ezelőtt ott is volt a kosárba, szépen, monitorral együtt ugyan ezen az áron:
[65PUS7304]
Erre tegnap eltűnt mellőle a monitor(persze az ára nem ment lejjebb), és csak a [65PUS6704] mellé jár.
Ilyenkor baj, hogy nem vagyok impulzusvásárló. :DDD
Várok tovább... :))
(
UI: köszi, nem kérem összelegózni máshonnan, hogy itt meg itt megvéve csak 25-30.000Ft-tal drágább, hisz drágább! :DD )

(#22691) anrab válasza fear2 (#22690) üzenetére


anrab
addikt

Nézd meg a megrendelésed. Ott ha úgy rendelted akkor mutatja hogy monitorral együtt van.

(#22692) rsf válasza Huroq (#22689) üzenetére


rsf
senior tag

Én is csesztettem az alsó részen a hibákat(bevilágítás) elég jó lett, de jobb felül volt egy nagyobb világos rész(glow) amit ki akartam masszírozni, de a múltkor leakasztottam a falról a TV-t és neki lett támasztva a kanapénak. Aztán ment vissza a helyére a felső részen a folt totál megszűnt viszont alul megint olyan lett mint eredetileg volt sőt kicsit mintha rosszabb is. Majd nekifekszek még egyszer, de nincs most kedvem hozzá. És van olyan szög ahonnan totál nem látszódnak a hibák, csak sajnos nem onnan nézzük a TV-t. Ha elé állok pl. akkor tökéletesnek tűnik. Ilyenkor kissé lefelé nézem a panelt. A kanapéról meg felfelé..
Szóval vándorol a hiba ha mozgatod a TV-t.. :)
De az a baj, hogy ez marha jó TV, az összes új 4K video szabványt ismeri (HDR10+,DolbyVision)az audio szabványokat is. Szóval milyen TV-t veszel ami ilyen kevés pénzért ennyi mindent tud?
Ezért nem küldtem vissza én sem.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#22693) Huroq válasza rsf (#22692) üzenetére


Huroq
senior tag

Így vagyok vele én is. Összességében teljesen elégedett vagyok vele. Ha jobban megnézem nekem is így van. Alulról nézve kezd előjönni, szembe vagy fentről szinte semmi baja. Neked is köszönöm a tapasztalatokat.

(#22694) fear2 válasza anrab (#22691) üzenetére


fear2
tag

Bocs, az kimaradt, hogy csak a kosárba tettem be, de nem rendeltem meg :DDD :O :))

[ Szerkesztve ]

(#22695) anrab válasza fear2 (#22694) üzenetére


anrab
addikt

Hát az gáz.
Így jártál. :((

[ Szerkesztve ]

(#22696) dualcore válasza fear2 (#22690) üzenetére


dualcore
őstag


Ha még esetleg érdekel.

(#22697) TIT válasza dualcore (#22696) üzenetére


TIT
veterán

Ja és még 2 helyen is ennyi.

(#22698) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
érdeklődnék ez a két típus szerintetek megfelelő képminőséget adna monitorként használva? Egy notebook és egy PS4 lenne rákötve. Főleg sötétben használnám és fontos lenne az egyenletes (fehér) háttér, sarkok sötétedése, foltosodása nélkül, szép éles betűk...
Philips 32PFS5603
Philips 32PFS4132

(#22699) Bogyi007 válasza Krystal_s (#22698) üzenetére


Bogyi007
veterán

Fentebb már írtam a 4132-ről. Több mint két éve van már a tulajdonunkban. Korábban én használtam tévézni és pl Ps4 konzolokhoz is (Slim és Pro is) most meg faternál van. Mindketten jó véleménnyel vagyunk róla.

A két készüléket nézve totálisan ugyanazt tudják a különbség az hogy az 5603 fehér színű, de én személy szerint ez végett nem fizetnék többletárat.

Én merem ajánlani a 4132-t.
Ja használtam asztali PC-hez is. Ha nem kérte volna el fater, akkor most is ez lenne a monitorom.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22700) Krystal_s válasza Bogyi007 (#22699) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.
Nehéz döntés, sajnos nincs nagy választék ekkora méretben és minőség sem létezik már. Lg nagy csalódás és hamar tönkre is ment.
Most Philips és a Samsung között hezitálok. Samu majdnem 2x annyiba kerül és ott sem garantált a hibátlan panel. Nagyon sok hibás van köztük (pixel, bevilágítás, foltosodás,illesztések).

Még annyit szeretnék kérdezni, monitorként használva egyenletesnek láttad a fehér és fekete hátteret? A Sarkoknál, széleknél nem volt foltosodás? A betűk szép élesek voltak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.