Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) CPT.Pirk válasza polip (#34098) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyon helyes, szép munka volt! Több ilyen kitartó ember kellene a dohányosok közé!

Én mindig próbálom leszoktatni a környezetemben az embereket, aztán jön a duma hogy "de én bármikor le tudnám tenni, ha akarnám" aztán sosem teszik le, mert nincs bennük kitartás, vagy éppen jön a másik hülye blama duma, hogy "de sör mellé kell". Kell az apja f... az kell.
Mikor azt látom, hogy szülők a gyerek mellett v. terhesen szívják, akkor azért elgondolkozok, hogy ezeknek van esze?

Azt nem tudom, hogy a canabis meg a többi ilyen jellegű dolgot miért nem engedik adó ellenében, igazából semmivel sem rosszabbak mint a cigi. Ezt most lehet valaki túlzásnak tartja, de mai viszonyok közt cigi után igen hamar odakerül minden fiatal kezébe egy-két spangli...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34102) Jadro válasza CPT.Pirk (#34101) üzenetére


Jadro
veterán

Sajnos a tiltással pont az ellenkezőjét érik el. Szerintem a fiatalok közt lehetne elkezdeni. Egyszerűen el kellene érni hogy ciki legyen a bagózás. Az befolyásolná őket. Ésszel úgysem érik fel hogy a cigi rossz.

Oké, ez az elméleti része volt, a gyakorlati megvalósításra nincs tippem. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#34103) Dluinet válasza CPT.Pirk (#34101) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A cigiről nehezebb leszokni, mint sok drogról.
De az alkoholról is le kell szokni, mert nem más mint erős idegméreg.
Sokan prédikálnak sörrel a kezükben, hogy mások szokjanak le a dohányzásról, nehéz az ilyen ember szavát megfogadni. De ne csak beszéljen, hanem mutasson példát, és szokjon le akkor Ő meg az alkohol minden formájáról, egész élete végéig.
Az alkohol képes egész családokat a nyomorba dönteni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34104) Agostino


Agostino
addikt

Na jó, nagyon ne offoljunk mert kikapunk. : ) Nem vagyok nagy bagós, szerintem azon kevesek közé tartozom akik az íz miatt élnek ezzel a káros szenvedéllyel. Talán állításom mi sem támasztja jobban alá annál, hogy közel két hét alatt fogy el egy doboz. : )

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34105) polip válasza CPT.Pirk (#34101) üzenetére


polip
addikt

baromi sokáig dohányoztam, egyik napról a másikra szoktam le úgy, hogy közben a szerelmem és anyám is dohányzott.

rohadtul nem volt nehéz leszokni...fél évre rá leszokott a párom is, mindn gond nélkül...

aztán anyám is, aki 40 éven át piros szimfóniát szívott...gond nélkül letette

egyikünk sem erős akaratú ember de itt csak 3-4 hetet kell kibírni aztán annyi...utána elmúlik a vágy!

fogyókúrázni ezért szarabb, mert ott 3 hónap múlva és épp olyan éhes vagy, mint az első napon!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#34106) Tamas1216


Tamas1216
újonc

Sziasztok!

ELADÓ egy Canon EOS 450D (75e) gyári BG-E5 markolattal (25e) + 1 gyári LP-E5 akksival (4e), minden tartozékával, dobozával és papírjaival megkímélt állapotban!!!

Eladó a vázzal együtt egy 18-55 IS (23e, kit, párszor használt) és egy 55-250 IS (47,5e, doboz+papírok) is.

Mindegyik termék megkímélt, vigyáztam rá, kategóriaváltás miatt eladó.

Az árak irányárak, alkuképes, ha egyben viszed jelentős kedvezmény!!!

Kipróbálható, átvehető Pécsett. Érdeklődni mailben.

Acer 6930G & Canon 450D

(#34107) hcl válasza Agostino (#34104) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ehh, ez most olyan, hogy ha heti 2x elmegyek sörözni, és nem dohányzom, akkor alkesz vagyok-e? Szerintem nem.
Te meg ritka fajta vagy :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34108) CPT.Pirk válasza polip (#34105) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sajnos a környezetemben nem igazán van olyan, mint ti. Nektek gratulálni tudok, főleg h. mindenki füstölt, mint a gyárkémény, abszolút nem leszokást segítő környezetben csináltad/tátok.

hcl: orvosi szakkönyv szerint igen, alkesz vagy. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34109) Dluinet válasza hcl (#34107) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem vagy alkesz, de attól még mérgező.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34110) MZsoltee


MZsoltee
veterán

64GB-os garis ssd-t nem árul valaki olcsón? Kingston V100-as tökéletes lenne occóért...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#34111) hcl válasza Dluinet (#34109) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó de érted. A dohányosok közül kevesen állják meg a rászokást, függőséget, míg elég sok olyan ember van, aki alkalomszerűen iszik alkoholt, de nem függő.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34112) Agostino válasza hcl (#34107) üzenetére


Agostino
addikt

De miért kellene rászoknom csak azért, mert mindenki más is azt teszi ha dohányról van szó? : ) Ha iszok egy whiskey-t hetente pár pohárral vagy éppen gin-tonicot akkor már rá vagyok kattanva? Nekem egy függőségem van és kicsit parázok, az a kávé. Napi 5-6 pohár... ha nem iszok már készen vagyok. : [

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34113) polip válasza Agostino (#34112) üzenetére


polip
addikt

én minden este nyomok két pálinkát, természetesen rendes minőségit...nem érzem h alkesz lennék, persze orvosilag az vagyok, de ez csak megmosolyogtat, kétségbe nem ejt :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#34114) CPT.Pirk válasza Agostino (#34112) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hú ha, az a kávé kissé sok.
Mondok egy alternatívát, zöld tea. Legjobb a gyógynövényboltban beszerezni, de kapható mindenféle boltban, csak nem bízok az ilyen olyan ízesített verziókban.
Lefőzöl egy filtert, 3 percig kell áztatni egy pohár nem túl forró vízben, aztán csak idd meg. Olyan hatást érsz el vele, mint a kávéval, csak ennek nem annyira intenzív a hatása, viszont sokkal tovább tart, plusz nem lesz sárga tőle a fogad, és ez mellett még a dohányzás hatásaitól való védelemtől kezdve vagy 20 dologra jó, és nem okoz függőséget. [link]

1x rászoktam a rendszeres kávéra én is, de nagyon rossz volt, mert ha nem ittam meg, akkor minden bajom volt, ha meg megittam, akkor meg nem éreztem semmi pozitív hatást. Plusz ugye nem kevés cukor kell a kávéba, hogy iható íze legyen. - pedig kiskoromba mikor még jártunk kávét darálni, akkor rágcsáltam a kávészemeket magában. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34115) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Nincs vkinek eladó 1156-os lapja?

(#34116) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Érdekes témakör, míg a cigi ahogy én leszűrtem egyértelműen káros, (tüdőrákosoknál kiugró 90%uk dohányos ehez persze még kell a genetika a tartós dohányosok "csak" 10-15% lesz tüdőrákos).....

addig az alkohol nagyon fogyasztás/kultúra függő, ugye ott vannak a Franciák az irgalmatlan vörösborfogyasztásukkal és Europa egyik legjobb szív és érrendszeri statisztikáival. Emellett meg ott vagyunk mi ahol szintén sok alkohol fogy mégis katasztrofálisak a szív és érrendszeri halálozási statisztikáink, hogy az Orosz várható életkor, alkohol részt már ne is érintsem

A kv akár napi 2-3is pedig ahogy én olvastam/leszűrtem sokkal inkább egészséges mint káros. Ha jól emlékszem ugyanazon nemzet vedeli a legtöbb kvt Europában mint ahol várhatóan a legmagasabb az egészségesen eltöltött évek száma: Svédek. Persze lehet nincs kapcsolat, de mégis érdekes...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34117) Dluinet válasza Dare2Live (#34116) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Érdekes gondolatok, de ha iszol akkor nem vezethetsz, szerinted mért? Talán annyira egészséges, hogy pihenni kell rá vagy csak egy berögzült hagyomány/kultúra?
Munkahelyen sem lehet alkoholt fogyasztani, de még 20 évvel ezelőtt sem lehetett.

"(tüdőrákosoknál kiugró 90%uk dohányos ehez persze még kell a genetika a tartós dohányosok "csak" 10-15% lesz tüdőrákos)" az alkoholba pedig számítsd bele a baleseteket, de ne csak a közútit, hanem az otthonit és a munkahelyit is.

Hány tízen-húszon éves hal meg csoportosan autóban, buli után?
Idén is volt valami 19 éves forma gyerek, hogy berúgott és reggel találták meg megfagyva a házuk kerítésén, mert beakadt a ruhája és részegen nem tudta kiakasztani.
A tüdőrákosok pedig jóval idősebbek, jellemzően 55+ halnak meg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34118) Inception


Inception
tag

LG KC550 és Sony Ericsson W850i telok eladók.

ja és mindenki cigizen-piázon-kávézon stb...........egyszer élsz :D

(#34119) Bandus99 válasza CPT.Pirk (#34114) üzenetére


Bandus99
őstag

Kavet kell inni es nem a magyarok altal megszokott odaegetett jo csersavas fekete vmit...

Inception
Gratulalni tudok ehhez a nemes gondolathoz. Tizen evesen meg az ember elott az elet es azt hiszi vegtelen ... aztan idovel raeszmel az ember az elmulasra es elkezd azon gndolkodni mikent lehet kitolni... Na ebbe nem fer bele a sok cigi es sok alkohol.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#34120) hcl válasza Agostino (#34112) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem kell rászoknod, csak a legtöbbeknek nem elég erős az akaratuk ehhez.

A kávéadagod viszont tényleg gáz, hamar fogsz így gyomorfekélyt/infarktust kapni :S

@Dluinet : Az alkohol hatása alatt megmurdálók ég mindig kevesebben vannak mint akik a tartós dohányzás következtében szednek össze valami frankó betegséget 4x -5x évesen, és halnak meg, amikor élhetnének még sokáig.
Természetesen a túlzott alkoholfogyasztás/alkoholizmus sem pozitív dolog, sőt.

A kávé meg akkor egészséges, ha minőségi. Amit kávé címén kapsz a legtöbb esetben pl. üzletben, az sok minden, csak nem jó.
Én a Semiramisból hordom, nem olcsó, de attól nem remegek, nincs hasmenésem, finom, és felébreszt. És ha kialudtam magam, akkor nem iszok, mert minek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34121) Inception válasza Bandus99 (#34119) üzenetére


Inception
tag

jaj ne vedd már ennyire komolyan :U

(#34122) CPT.Pirk válasza Bandus99 (#34119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ki beszélt túlfőzött teáról?
Ne keverd azt össze a fekete teával, és a zöld teával sem, ezek nem azonosak az Earl Grey, stb. bolti koffeines teákkal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34123) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Kerti csaphoz keresek horganyzott csöveket. Sajnos boltban csak 6m-es szálban vannak, és menetet is kellene vágni rá.

Amire szükségem lenne:
1 db 1/2"-os cső mindkét végén menettel, kb 1m-es
1db 3/4"-os cső mindkét végén menettel, kb 1,5m-es

Esetleg ha valaki tud olyan boltot, ahol ilyen formátumban is árulnak horganyzott csövet, jelezze.

Köszönöm!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34124) Bigemperor válasza Bigemperor (#34086) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Megoldódott a kérdés.

(#34125) Bandus99 válasza CPT.Pirk (#34122) üzenetére


Bandus99
őstag

Ki beszel itt tearol:)

En kaverol beszelek. Te azert ajanlottad a teat mert a szokasos kavetol faj az ember gyomra sok cukor kell bele stb stb ...
En erre irtam, hogy rendesen elkeszitett rendes kavet kell inni es nincsenek ezek a panaszok

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#34126) CPT.Pirk válasza Bandus99 (#34125) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A csersav miatt írtam. A tea testességét meghatározó anyag, de utánanéztem, és a kávéban is van.
Viszont továbbra is, inkább zöld tea, mint kávé.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34127) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Eladó cuccaim:

ASUS P5QL PRO + Core 2 Duo E7300 + 4GB Kingston/Kingmax DDR2 800 dobozosak, minden tartozék, ramokra örökgari - 26990FT
Gyári Q9400 hűtő + CM LGA775 hűtő + 8cm venti - 1200ft
hibás 7300GS 256MB eladó - 500FT

Ha vki elviszi az egészt jövő héten, akkor 27k-ért odaadom.
Kell a pénz...

(#34128) goodboy007 válasza Dluinet (#34103) üzenetére


goodboy007
senior tag

"De az alkoholról is le kell szokni, mert nem más mint erős idegméreg.
Sokan prédikálnak sörrel a kezükben, hogy mások szokjanak le a dohányzásról..."

Csakhogy a ciginek semmi pozitív hatása nincs a negatívak mellett, míg napi 1-2 pohár bor bizonyítottan csökkenti az érrendszeri betegségek kockázatát és javítja a vérkeringést, a sör meg csökkenti a koleszterint és szintén jótékony hatású a keringésre nézve, a pálinka meg pl. fertőtlenítő hatású.

Persze igaz, hogy az ember és főleg a magyar ember nem figyel a mértékletességre és a túl nagy mértékű alkoholfogyasztás miatt a különböző negatív hatások kerülnek előtérbe.
Az alkoholhoz is kell ugyanis egy bizonyos intelligenciaszint, ami a legtöbb emberből hiányzik. Persze amíg jóskapista minimálbérért tizenkétórázik, addig valószínűleg nem fog utána másra vágyni, minthogy beüljön a kocsmába a napi öt-hat fröccsére, de ez már egy másik történet.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#34129) Bandus99


Bandus99
őstag

512 v 1 Gbs micro sd kartya hasznalaton kivul elfekvoben kicsi penzert elado vkinel esetleg?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#34130) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Nem keres valaki sz.gépet?
Lenne egy MSI P35-neo + 3GHz HT-s P4+ zalman 7000cu + 3giga mem + 160 vagy 80 vagy 200 vagy 250 :) hdd + 7100GS + ház, táp +pár apróság mellé. Esetleg van mellé egy 17" LG CRT-m is :D
Főleg csere. konzolra vagy valamire ami megtetszik :D
Ajánlatokat privátba várom :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#34131) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valakit érdekel egy P4-es config?

2.4-es Celeron, GF FX5200 AGP, 256Mb ram, táp, ház, esetleg bele 80-as Samsung satás vinyó, van két mobilrack benne, cd író meg dvd olvasó mellett.

Egyben, darabokban, mindenféle megoldás érdekel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34132) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Lenne több 512MB-os ddr1-es kittem. Cserélném őket 1GB-os modulokra.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#34133) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Eladó egy 4részes ülőgarnitura, ~új állapotban. Boltban olyan 150Któl indulnak ezek, eladó 50Kért odaadná.

jófiaú: "a pálinka meg pl. fertőtlenítő hatású."
ezt kicsit már túlzásnak érzem mint ha egy cigis avval jönne, hogy a cigi meg nyugtat és ezért akármi....

btw súlyos depresszióban szenvedőknek mért nem adnak füvet... napi 2 cigi és máris nemhogy nem mer kimenni az utcára dolgozni is fog.... Vhol biztos bukik ez a zseniális :) 5letem.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34134) Gergő_


Gergő_
őstag

Zöld tea kérdéshez: Szerintem úgy a legjobb ha szálas, 80 foknál nem forróbb vizet öntünk rá és minél tovább áztatjuk, akár egész nap...
A japánt volt a kedvencem, de mostanában nem merek venni. :D

(#34135) Macka


Macka
veterán

Eladó Trémobilos internetpöcköt (USB-Stick) keresek...

(#34136) CPT.Pirk válasza Gergő_ (#34134) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még csak a filtereshez volt szerencsém, hol kapni rendeset? Már akartam venni jó ideje. Ez a Fukushima para meg alaptalan. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34137) hcl válasza Gergő_ (#34134) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Angolok szerint forásban levő vizet kell :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34138) Gergő_ válasza CPT.Pirk (#34136) üzenetére


Gergő_
őstag

herbária boltokban és pl. rossmannban is van általában kocka alakú dobozban. Ha Budapesten járok, akkor az Ázsia Bt. boltjában veszem, elég gazdaságos kiszerelések is vannak. Az Oxalis termékei között is van bőven zöld tea és zöld tea-keveréke, azokat sajnos Pécsen nem tudom hol kapni..

(#34139) CPT.Pirk válasza Gergő_ (#34138) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi! :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34140) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Mivel nem oldódott meg 100%-osan a kerti csap kérdése, ezért eladó menetvágót keresek.
A lényeg hogy tudjon vágni menetet 1/2-es és 3/4-es csőre!

Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34141) a2d2


a2d2
addikt

Van egy eladó asus wl-138g PCI-os wlan kártyám. XP alatt tökéletes volt, win7 alatt nem sikerült életre keltenem.
Ezresért vihető.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34142) endib


endib
tag

Üdv mindenki!

Van egy wifi ruterem (g). arról kellene a jelet fogni a ház másik végében lévő gépen. Távolságra kb 9 méter lehet, viszont van közte két téglafal, amit akárhogy is mérek, legalább 30cm-es.
Érdemes próbálkozni egyáltalán wlan kártyával, vagy húzzam inkább az utp kábelt?

(#34143) Dluinet válasza endib (#34142) üzenetére


Dluinet
nagyúr

UTP ezerszer megbízhatóbb

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34144) polip válasza endib (#34142) üzenetére


polip
addikt

cserélj n-esre, az menni fog

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#34145) CPT.Pirk válasza endib (#34142) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

9 méteren simán odaér a wifi, meg lehet házilag csinálni olyan 6-9 dBi-s antennát, ami segít a dolgokon, de ettől független, ha késleltetés érzékeny dolgot akarsz neten csinálni, akkor ne wifin tedd, mert míg kábelen 10ms nagyságrendű a késleltetés, ugyanaz a cím wifin keresztül 100ms nagyságrendű. No meg wifin nincs garantált sávszélesség.
Szal ha van rá mód, akkor utp.

polip: attól, hogy N-es, még pont ugyanakkora a megengedett adóteljesítménye, mint a B-s v. G-s wifinek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34146) polip


polip
addikt

van egy fölös kodak easyshare Z650-em...ezt mennyiért lehet eladni?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#34147) polip válasza CPT.Pirk (#34145) üzenetére


polip
addikt

hát én nem tudom, csak annyit, hogy amikor n-esre cseréltem a ház előtt is tudtam netezni, a g-sel meg a szomszád szobában is alig :)

hidd el, jóval nagyobb az N-es hatótávolsága, de ha nem hiszel nekem kettőt tehetsz:

- leteszteled és látod
- elolvasod a két szabványt :)

az n-es leírása ezzel kezdődik:

Az új szabvány nagyobb hatótávolságát és sávszélességét az adatátviteli csatornák párhuzamos használatával érték el...stb

szó nincs arról, hogy erősebben sugározna, szimplán más a technológia

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#34148) polip


polip
addikt

eladó lehet egy pár hetes Dell Venue Pro is, ha valakit érdekel, priviben!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#34149) nesa válasza endib (#34142) üzenetére


nesa
veterán

Nekem Biquad van fent levan tesztelve haztetokon keresztul + lombos fak is utban vannak masik utcaba is lehet fogni kb 150meterre...

Csinalj ilyen antennat es ezzel sugarozd be a hazat.

(#34150) CPT.Pirk válasza polip (#34147) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazad van, sorry. Wiki szerint G-s wifihez képest kb. 1,5 szoros hatótávolsága van az N-es wifinek.

nesa: Én ilyet csináltam: [link]
Ennek nincs akkora nyeresége, viszont körsugárzó.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.