Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) V/ válasza z123456z (#36549) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nálunk lenne így? január 25 óta nemzetközi postakicserélő központban van a cucc

(#36552) z123456z válasza V/ (#36551) üzenetére


z123456z
őstag

Nem értem pontosan a kérdést. Arra gondolsz, hogy ez itt mo.-on? Igen, ez az utolsó bejegyzés róla, stabilabb tartja magát.

(#36553) V/ válasza z123456z (#36552) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lehetetlen. 8 napnál tovább nem szokott ott lenni és ha vámeljárás alá kerül akkor is max 30 nap, de akkor vámolási folyamat is van. Mi a nyomkövetési száma? A Posta nem igazolta le hogy elveszett, mert az is max 30 nap az bejelentéstől?

[ Szerkesztve ]

(#36554) z123456z válasza V/ (#36553) üzenetére


z123456z
őstag

A postával hosszadalmas levelezést folytattam. A lényege mindegyiknek az volt, hogy a magyar posta kezelésébe nem került. Konkrétan nem nevezték meg, de valami hiányra utaltak, gondolom valami dokumentum. Mindenáron az akarták, hogy az eladóval kerestessem. Ez még február elején volt, jeleztem többször GB-nek, de azok mindig csak az mondták, várjak. Március elején járt le a türelmi idő, most itt tartunk. A posta kereste volna, de én egy csomó adatot nem tudtam megadni.

(#36555) V/ válasza z123456z (#36554) üzenetére


V/
Topikgazda

Én csak a nyomkövetési számra lettem volna kíváncsi, mert esetleg kamu számot kaptál és csak azért nem került hozzájuk.
Ha az MP kezelésébe kerül akkor ez az első bejegyzés róla: Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben vagy Receive item at office of exchange Nemzetközi Posta Kicserélő Központ és a küldemény Rx999999999CN vagy Lx999999999CN formátumú lenne.
Ha GB akkor nem is csodálkozom rajta.

(#36556) z123456z válasza V/ (#36555) üzenetére


z123456z
őstag

CY141141703DE

(#36557) V/ válasza z123456z (#36556) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi. Megnézve a nyomkövetést ez nem ért ide Magyarországra. Az utolsó bejegyzés az hogy a küldeményes konténert elküldték ebbe az irányba, de az összes eddig Németországban eltűnt GB csomaggal ugyan ez a helyzet. Szóval így a Magyar Postának hogy náluk lenne, semmi köze. Akkor érkezik meg ha ezt írják Egységképző érkeztetése (külföldről) lenne, de nekem legutóbb az alább látható bejegyzés után ez került beírásra: Európa+ csomag érkeztetése Nemzetközi Posta Kicserélő Központ Mert ez ilyen csomag és az MPL futár szállítja ki.

Ezek még a német postai bejegyzések:
25 Jan 2019 07:00 Egységképző elküldése International office of exchange
25 Jan 2019 07:00 Kimenő küldemény továbbküldése NURNBERG-FEUCHT IFS, Németország

Én a helyedben egy képbe összedolgoznám az MP nyomkövetési oldalát és egy másikét és leírnám hogy január 25-én ez elveszett, mert csak az elindítás van bejegyezve és ez így van az összes GB által küldött soha meg nem érkező csomagokkal

(#36558) Dexter1024


Dexter1024
csendes tag

Sziasztok!
A PP számla átutalásos feltöltése mennyi ideig tart maximum? 3-5 business day van megadva, de olvasgattam itt a fórumot, valaki 14 napot írt, ez tényleg ilyen lassú?
Olyan számláról utaltam, ami az én nevemen van és előzőleg fel lett véve a PP-ra is. Netbankon keresztül indítottam vasárnap este, minden adatot, számlaszámot, azonosítót copy/paste-el másoltam át, nem lehet elrontani. A saját bankom hétfő délelőtt letudta a maga dolgát. Ha még mindig nem érkezett be, akkor már nem is fog? Tehát akkor valami félresikerült? Ha egy hónap múlva vissza jön a pénz, akkor talán nem buktam. De, honnan fogom megtudni, hogy mit kellene másképp csinálnom?
(A kártyám nem szerepel a listájukban, meg nem is szeretném partiba csapni. Csupán az életben egyszer, egyetlen, Magyarországról másképp el nem érhető terméket szerettem volna venni.)

PH! neutral

(#36559) z123456z válasza V/ (#36557) üzenetére


z123456z
őstag

Utólagos engedelmeddel ezt a képet is elküldtem nekik, bár már csak üzenetben tudtam. Köszi. Nemsokára meglátjuk mi lesz.

(#36560) V/ válasza Dexter1024 (#36558) üzenetére


V/
Topikgazda

Te bankod sem biztos hogy letudta a dolgát hétfőn. Ha úgy van, akkor legkésőbb csütörtökön meg kellett volna kapnod a pénzt.
A copy_paste nem jó mert eleve nem jól van tagolva a számlaszám és ezt is nézd meg hogy a közlemény rovat csak a te transzfer id-ed legyen beírva, se egy karakterrel több vagy kevesebb.
Az utalásnál ezt kell írni:
Kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD
Kedvezményezett számlaszáma: 109180010000000115050684 vagy 10912001-00000001-15050684
Közlemény rovatba: Csak a Transfer ID, semmi más. Pl: 41AYJR078B2D8UE

15 nap után visszaküldik, bár ha a bankszámlaszám jó akkor, meg lehet velük kerestetni, lásd Összefoglaló Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz, 7. Ha Top Up-al lett pénz utalva és lemaradt vagy nem jól lett megadva Transzfer ID.

[ Szerkesztve ]

(#36561) Dexter1024 válasza V/ (#36560) üzenetére


Dexter1024
csendes tag

Köszönöm a választ!
Többször utaltam már Magyarországra, 3-5 óra max.

Az a baj, hogy angolból 0-ás vagyok.

PH! neutral

(#36562) V/ válasza Dexter1024 (#36561) üzenetére


V/
Topikgazda

Szintén Erste bank, 8-án reggel utalva a PayPal egyenlegemre pénz amelynek a jóváírásáról a PayPal 2019. ápr. 9. 3:38-kor küldte az e-mailt.
Akkor tisztázzuk ugye te is a saját PayPal egyenlegedre utaltad a pénzt? Nem másnak.
A transfer id-et ugye nem a megbízási azonosítóhoz írtad? Mert az nálam üres. A te képeden meg nem.
Így néz ki az utalás nálam:

[ Szerkesztve ]

(#36563) Dexter1024 válasza V/ (#36562) üzenetére


Dexter1024
csendes tag

Átutalás azonosítót kértek, ezt másoltam a megbízás azonosítóhoz. Evidensnek tűnt. Szóval ezt rontottam el? Olvasgatom itt az összefoglalót, tényleg, Itt mindenhol a megjegyzés rovatot emlegetik. Biztos én vagyok az egyetlen, aki a szerint cselekszik, amit a PP leírt. Azért a PP (ill. aki fordította) fogalmazhatna egyértelműbben is.
Még egyszer köszönöm a segítséget!

PH! neutral

(#36564) V/ válasza Dexter1024 (#36563) üzenetére


V/
Topikgazda

Valóban rossz a magyar fordítás, bár nem csak itt.
Az angol nyelven Transfer ID van írva, a magyarul meg az hogy Átutalás azonosítója és ez félreérthető, mert igaz hogy az átutalás azonosítója, de ezt a közlemény rovatba kell beírni. Most kijavítom még az új felületű képekre a Top Up leírást, ez volt még elmaradva.
Még annyit hogy az Ersténél a Megbízás azonosító rovat az a Netbankban és számlakivonaton csak nekünk eltárolt információ.

[ Szerkesztve ]

(#36565) flymi válasza V/ (#36516) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem fogadja el a lakcímkártyát sem... :( Már harmadjára töltöm fel.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36566) V/ válasza flymi (#36565) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj hozzá magyarázatot, hogy Mo-n ezzel igazoljuk a lakcímet, hat hónapnál hosszabb érvényességűt szoktak kérni.

(#36567) flymi válasza V/ (#36566) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem. Azt tudom, hogy mikor az enyémet töltöttem fel (szintén lakcímkártya akkor egyből elfogadták)...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36568) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Történt velem egy kis furcsaság az előbb:
Vásároltam két apróságot a banggood oldalról. Rákattintottam a rendelés elfogadása gombra, ami ugye átirányít a paypal oldalára a fizetés miatt, és alig hogy feldobta a paypal bejelentkező oldalát, már érkezett egy sms. Megnéztem, a bankom küldte, és paypal-os fizetési tranzakció szerepelt benne, de nem a banggood-os, hanem valami GB végződésű azonosítóval, kemény 284 forintról. Én utána rendben beléptem a paypal oldalára, ott kis hezitálás után végrehajtottam a fizetést, ami kb. 2600 forint volt, erről is megjött az sms.
Ami furcsa, hogy a 284 forintos fizetésről email sem jött (a másik fizetésről igen), és ez a tranzakció nem szerepel a paypal-ra belépve a tevékenységeim között sem.
Mi a fene lehetett ez? A 284-forintos fizetés úgy történt, hogy még be sem voltam jelentkezve a paypal-ba, így jóvá sem hagyhattam, és az account-omban sem látszik a tranzakció. Tudtommal csak egy fiókom van ott. Ja, a banggood-os email címem nem egyezik a paypalossal.

Az általam indított fizetésnél az sms-ben ott van az összeg után, hogy Paypal *Banggood egy számsor és HK, a 284 forintosnál az összeg után Paypal, majd egyből a számsor és GB.

(#36569) V/ válasza Voice24 (#36568) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyaszám érvényességi próbaterhelés lehetett. Annyit nézz már meg hogy a banki felületen szerepel-e ez az összeg a zárolt tételeknél. Elméletben nem kell már ott lenni, mert rögtön sztornózzák.
A 2600 Ft-os tétel az a PayPal számlatörténetben is benne van?

A két címnek célszerű egyezni, a BG írja is a PayPal fizetéshez NOTE: Your order will be shipped to your PayPal address. Please ensure that it is correct and complete.
Vagy a PayPal-on új szállítási cím, de inkább a BG-én ugyanazt megadni szállítási címként, akkor esetleg nem lesz ez az ellenőrzés.
My Account és középen a neved alatt a Address Book és + Add a new shipping address és Default address-nek megtenni

[ Szerkesztve ]

(#36570) Voice24 válasza V/ (#36569) üzenetére


Voice24
őstag

Sajna a zárolt tételeket nem látom tételszerűen, csak a teljes összeget, hogy az zárolva van, de van más hétvégi bankkártyás vásárlás is, így ezt konkrétan nem tudom ellenőrizni.

A 2600 forintos vásárlás látszik a paypal fiókomban is a tevékenységek között, és ahogy kell, email is jött róla. A 284 forintos tétel sem így, sem úgy nem látható, csak a banki sms van róla.

A címet meg lehet, hogy félreértetted: nem a szállítási cím tér el a banggoodnál és a paypal-nál, hanem a belépési email cím. A szállítási cím ugyanaz.

(#36571) V/ válasza Voice24 (#36570) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát nem tudom, de az általam ismert bankok külön tételként kezelnek minden kártyás vásárlás a zárolásban és a könyvelésben is. Szerintem egyébként nem láthatod ezt a 286 Ft-os tételt, mert azonnal sztornózták.
Annak nincs jelentősége hogy különböző helyeken ahol az e-mail cím a fiók azonosító azok egyeznek vagy nem eygeznek, sőt ez a biztonságosabb, mert akkor nem adunk azonos jelszót sem.

(#36572) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Üdv!

Van itt olyan akinek be van állítva az sms kódos belépési lehetőség és Telenoros? Megkapjátok az sms-t a kóddal? Én két napja nem kapom meg, így nem tudok belépni a fiókomba. Próbáltam jelszóváltoztatással hátha beenged, de akkor is ugyanez az ablak fogad, hiába nyomok rá az újraküldésre, semmi (más lehetőséget nem is tudok választani, csak az sms-t).

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#36573) V/ válasza yozsee11 (#36572) üzenetére


V/
Topikgazda

A jelszó csere kérés miatt most majd jelszó probléma lehete.
Ha belépési sms-t nem kapod meg, akkor 0 a valószínűsége hogy a jelszó változtatási sms-t megkapod. Hiszen mindkettő ugyanazon az útvonalon jönne.

Esetleg lehet olyan szolgáltatói probléma ami 3G-re vagy 2G-re állítva a telefont megoldja, ha frissült az Android akkor telefon újraindítás.
Néha előjön olyan szituáció hogy a szolgáltató rendszere az sms szerverekről jövő sms-t nem telefonnak érzékeli és nem engedi át. Tavaly a Vodafone-nál futottuk az ilyen köröket, nagyon nehezen találták meg hogy náluk van a hiba, nem a PayPal-al.
Az elmúlt napokban a Telekomra jönnek 4-5 mp-en belül az sms-ek, nem csak a belépésiek, hanem a pénzmozgásoké is.

[ Szerkesztve ]

(#36574) Voice24 válasza V/ (#36571) üzenetére


Voice24
őstag

Írtam még késő este a paypal-nak is, ők rövid úton reggelre azt válaszolták, hogy megvizsgálták, és nem történt visszaélés a fiókommal. De azt nem részletezték és nem is említették, hogy az a 284 forint az ő technikai levonásuk lett volna (pedig pont ez lett volna az, ami véglegesen megnyugtat).
Így még most sem vagyok teljesen nyugodt. Még este mind a két bankkártyámon letiltattam a virtuális, azaz internetes vásárlásokat. Nem is arra gondolok, hogy a fiókommal éltek volna vissza, hiszen ott nem látszik ez a tranzakció, hanem inkább attól tartok, hogy esetleg a valahogyan megszerzett banki adataimmal nyitottak egy másik paypal fiókot. Bár nem tudom, ez mennyire lehetséges fizikailag, egyáltalán kivitelezhető-e.

(#36575) NORBl


NORBl
aktív tag

Ha szükségem van egy termékre, de nem postáznak ebay-en, de levélben megegyeztünk egy árról, és kaptam is mailt, ahova küldhetem paypallal a pénzt, akkor indíthatom a tranzakciót, vagy kérjek előtte egy egedi árajánlatot, hogy legyen valami kézzel foghatóm, vagy a mailben kapott, az már végülis tekinthető annak, nem ?

Ha valami gubanc van. ezek alapján a paypal segít ?

(#36576) yozsee11 válasza V/ (#36573) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Köszi a választ!

Jelszót tudtam változtatni, mert ott volt lehetőség a biztonsági kódot e-mailben kérni, de utána egyből az sms kód ablak jön be. Telefont természetesen újraindítottam, frissítés nem volt rajta vagy egy hónapja (múlt hét elején még megjött az sms). Még ezt a 2G-s és 3G-s átállítást megpróbálom 4G-ről, ha nem akkor marad a szolgáltatónak való reklamáció.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#36577) V/ válasza Voice24 (#36574) üzenetére


V/
Topikgazda

Hidd el semmi visszaélés nem volt. Amikor egy kártyát hozzáadsz a PP fiókhoz akkor is két terheleés megy, az 1 $-nak megfelelő ellenőrzés és ha akkor egyúttal megcsinálod a 400 Ft-os kártya megerősítés, ebből csak a 400 Ft-os könyvelés marad meg.
Ha a PayPal-on a sms belépési védelmet is aktiváltad akkor meg eleve nem tudnak visszaélni a fiókkal.

hanem inkább attól tartok, hogy esetleg a valahogyan megszerzett banki adataimmal nyitottak egy másik paypal fiókot.
Egy kártya csak egy PayPal fiókhoz rendelhető hozzá, pont hogy ne legyen ilyen.
Pont figyeltek volna hogy mikor fizetsz a Baggood-on? Ugyan már.
Nem vettél a Mekiben akciós burgert az nap? Lehet hogy késett a sms.

[ Szerkesztve ]

(#36578) V/ válasza yozsee11 (#36576) üzenetére


V/
Topikgazda

Náluk majd minden rendben lesz. :Y
Esetleg ha azzal kezded hogy x számról szokott jönni egy sms szerver által küldött üzenet amivel a PP-re be tudtál lépni és két napja nem érkezik meg. Lennének kedvesek a technikai részlegen leellenőrizni hogy nem-e a rendszer nem fogadja, nem továbbítja Más szolgáltatónál Telekom, Vodafone most nincs ilyen gond. De hasonló volt már és a rendszerük volt rosszul beállítva.

(#36579) V/ válasza NORBl (#36575) üzenetére


V/
Topikgazda

Tud küldeni pénzbekérőt az eBay-en belülről, te fizetnél akkor kiírja hogy nem szállít ide, te elküldöd a total request (számla) kérést, ő beírja rá a megegyezés szerinti vételárat (eleve adott) és a szállítási költséget. Az eBay elküldi neked és te az adott Pay now linken a szokásos rendben kifizeted.
Ez ahogy most leírtad az az eBay szabályainak a megkerülése.
Ha kapsz egy direkt PayPal azonosítót akkor elküldheted a pénzt vásárlás ellenértékeként, persze azért az üzenet részbe célszerű beírni hogy mit fizettél és akkor lesz a PayPal-on vásárlói védelmed, az eBay viszont így kiesik a játékból.
Mint írtam az eBay-en meghirdetett dolog ilyen kifizetése az eBay jutalék alól kibúvás az eladó részértől és a te részedről is szabályszegés.

(#36580) Voice24 válasza V/ (#36577) üzenetére


Voice24
őstag

Oké, de mondtam, hogy szerintem sem a fiókommal éltek vissza, mert abban nem történt meg ez a tranzakció. Az megnyugtató lenne, ha valóban 100% lenne, hogy ugyanazt a bankkártyát nem rendelhetik hozzá másik fiókhoz.
Egyébként mind a két, paypal fiókhoz rendelt kártyát régóta használom, és a hozzárendeléskor valóban megtörténtek ezek az ellenőrző tranzakciók. Csak most furcsa, hogy ennyi idő után ismét végrehajtják, és ez egybeesik azzal, amikor a banggood-nál rányomok a megrendelés gombra.
A mekis burger meg kiesik, mivel nem járok oda, másrészt ha be is megyek, nem paypal-lel fizetek. Ahogy írtam, az sms szerint paypal-os fizetés volt a 284 forint.

(#36581) V/ válasza Voice24 (#36580) üzenetére


V/
Topikgazda

Kaptam már olyan sms-t ahol PayPal-ra utaló szöveg volt, de valójában nem ott történt a vásárlás és el volt késve az üzenet, esetleg nálad is előfordulhat. Nem megbízhatóak az sms üzenetek, tényleges könyvelés a valós. Majd látni fogod, ha a zárolások lekönyvelődnek, pontosabban nem fogod látni, mivel csak egy próbaterhelés volt.
Egy kártya, egy fiók az fix.

(#36582) Voice24 válasza V/ (#36581) üzenetére


Voice24
őstag

Oké, remélem, hogy tényleg semmi vész nincs.
Azért megmutatom, hogy néz ki a két sms:

(#36583) V/ válasza Voice24 (#36582) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, nem vontam kétségbe, de engem a banki sms-ekkel már annyiszor megszívattak, hogy le is mondtam őket és semmi haszna hiszen nem a valódi árfolyamot adja vissza, bár te forintra állítva fizettél, ami nem célszerű, mert a BG egy teljesen elvarázsolt $ -> forint árfolyammal számol. Nálam mindig kevesebb ha a $-os árat a bankom árfolyamával fizetem., mintha forintra állítva fizetném.

(#36584) cukimajom


cukimajom
tag

Sziasztok!
A PayPal számlára akartam pénzt utalni, de láttam, hogy elvileg egyeznie kell a bankkártya-tulajdonos nevének a PayPal számla nevével. Utoljára majdnem pont 1 éve került pénz erre a számlára, akkor nem egyezett a keresztnév, csak a vezetéknév.
A kérdésem, hogy ez a szabály 1 éve is volt, csak én voltam figyelmetlen, illetve, hogy mennyire kell komolyan venni, elég-e csak, ha a vezetéknév egyezik?

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#36585) V/ válasza cukimajom (#36584) üzenetére


V/
Topikgazda

Saját bankszámládról utalhatsz a saját PayPal egyenlegre, mivel régebben csak a család nevet ajánlotta fel fixen és az utónevet átírhattad, az most sem gond ha a bankszámlád a középső neveden van, itt meg az igazi utóneveden, vagy fordítva. Ha igazolni kell akkor azért a családi név (last name) és az utónév (first name) az egyezik, a bankszámla kivonaton meg talán mindhárom rajta van és ha igazolni kell akkor egy kis magyarázat után elfogadják.

[ Szerkesztve ]

(#36586) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Volna egy kicsit kacifántos sztory amihez tanácsot kérnék. Szóval vettem kéz alól egy alaplapot (kb 70k HUF)
Sajnos a lap nem indult el így visszajuttattam az eladóhoz akivel szervizben megnézettük és kideürlt hogy szar... Azt mondta garis szóval hátradőltem és vártam, de kiderült hogy paypalen fizettett és nem is boltból vette... Szóval a paypal-nél jelezte a gondot, az eladónak vissza küldte aki viszont kibújókat keresve, hogy hiányos meg sérült végülis megnyerte a Paypal bizalmát.. Na most itt nekem azt mondtja a csávó hogy sajnos a lap is bukta, mivel nem tudja visszaszerezni. A pénzt meg nem adja vissza. Ez most tényleg törvényes hogy a paypal eladó megtarthatja amiért más fizetett?? még így is hogy hibás?? Az agyamat eldobom mindjárt :((

[ Szerkesztve ]

(#36587) V/ válasza dlaccc (#36586) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát azt mond neked az illető amit akar. Nem tudhatod hogy miként tálalta a problémát a PayPal felé, tényleg garanciális volt-e, milyen módon fizette ki, ha visszaküldést írt elő a PayPal annak azért vannak követelményei azokat betartotta-e, de egy hibás és visszaküldött tétel esetén azért a vevő visszakapja a pénzét, de mivel ezt továbbpasszolta neked, nem ő volt a végfelhasználó, akkor nem igazán felel meg a PayPal vásárlói védelmi szabályainak.
Alapja az eladó és a vevő közti tranzakció és nem egy második, vagy harmadik vevő és az eredeti eladó közti móka.
Te vettél valamit ami rossz, visszajuttattad az eladódnak, neked a pénz visszajár, nem érint téged az hogy ő miként szerezte be. Nektek kell egymás közt rendezni. Köze nincs a PayPal-nak a ti dolgotokhoz.
Röviden: felszólítanám hogy küldje a pénzt vissza, mert megy a rendőrségi feljelentés.

[ Szerkesztve ]

(#36588) dlaccc válasza V/ (#36587) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Az az igazság angliában történt, itt ilyesmivel a rendőrség nem foglalkozik, továbbküldenek az internet crime unithoz.. Vagyis elfelejthetem a jogi utat. Igazából az érdekelne hogy az eladó megtarthatja-e a hibás terméket amiért valaki előtte fizetett? Ez nekem kicsit hihetetlen hogy ez törvényes.
(a paypal case-ről küldött pár fotót, vagyis láttam részleteket az üzengetésből de nem mindent)

[ Szerkesztve ]

(#36589) LuckyL válasza dlaccc (#36586) üzenetére


LuckyL
őstag

paypallal fizettél?

(#36587) V/
a rendőrségnek ehhez semmi köze

cryptot minden termékemért elfogadom

(#36590) dlaccc válasza LuckyL (#36589) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Sajnos nem, helyben személyesen találkoztunk, netbankon utaltam, nem hittem volna hogy paypal szükséges. Tévedtem, megint.. :(

(#36591) LuckyL válasza dlaccc (#36590) üzenetére


LuckyL
őstag

nem ismerem az angol rendőrség ténykedését, de itthon ha iylen történne és feljelentést tennél azonnal elutasítanák, mert nem történt bűncselekmény
esetleg polgári út, de ez (főleg ott angliában) nagyon piti összeg, lehet jobban jársz ha továbblépsz
ha mégsem, akkor small claims court, talán így hívják ahol az ilyeneket lehet intézni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#36592) z123456z válasza V/ (#36557) üzenetére


z123456z
őstag

Rendeződött, köszönöm.

(#36593) V/ válasza LuckyL (#36589) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg figyelmesen elolvastad volna amit írt. Ő vette meg valakitől, (neked konkrétan le is írta) aki azt a PayPal-on keresztül fizette egy másik személytől, cégtől történő megvétel során.
Szóval a kérdezőnek nincs köze a PayPalhoz, nem érvényes rá semmi ottani védelem.
Megvett egy hibás dolgot, akitől megvette annak a pénzt vissza kell adni, ha nem teszi meg, nálunk az a megoldás hogy feljelentés a rendőrségen csalás miatt. Nem írta hogy angliai a dolog így magyar viszonylatban gondolkoztam.
Ha te is megveszel a Jófogáson, Hardveraprón valamit és nem egészen azt kapod és az eladó nem akarja pénzed visszaadni te mit tennél?
Így igenis köze van a rendőrséghez, annak amit írtam, teljesen felesleges volt a megjegyzésed. Az általa megadott érték (kb 70k HUF) alapján lásd ezt:
BTK. 373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha
a) a csalás kisebb kárt okoz, (az 50 001-500 000 Ft-ig terjedő kár)

Nem utasítják el, ezt az információt nem tudom honnan vetted, az hogy van ahol megpróbálnak lebeszélni róla hogy ne rontsa a statisztikájukat az teljesen más dolog.
Én tennék feljelentést.

[ Szerkesztve ]

(#36594) dlaccc válasza V/ (#36593) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Nem tudom mi kéne tegyek, megvan neve, cime, auto rendszám. Mégcsak nem is bújkál, mindig válaszol.. úgy van beállítva az egész mintha ő lenne a károsult pedig én vagyok aki csak bukott sokat.

(#36595) NORBl válasza V/ (#36579) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ebben az esetben a PayPal védelem aktív, vagy inaktívvá válik az ebay jutalék rendszerének megkerülése végett ?

(#36596) Mr K válasza V/ (#35963) üzenetére


Mr K
senior tag

Az összefoglaló szerint: "A PayPal regisztrációhoz és a használathoz nem muszáj bankkártyát és bankszámlát hozzáadni." Más források szerint sem, például.

Szóval regisztráltam paypal-on, tettem rá 10000 forintot (top up), beállítottam, hogy a preferred fizetési mód az egyenleg, és megpróbáltam PayPal-os havi előfizetést indítani Spotify-on. Viszont egy olyan fizetési oldalra kerülök ilyenkor, ahol meg kell(ene) adnom egy bankkártya adatait. Nem találtam olyan lehetőséget, hogy ezt átléphetném, csak egy Cancel van, ahol törölhetem a fizetést.

Mit csinálok rosszul?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#36597) Mr K válasza Mr K (#36596) üzenetére


Mr K
senior tag

(Tekintsük a kérdést tárgytalannak, bocs. Mégiscsak az lehet, amit V/ az előzmény válaszában írt, azaz bizonyos eladók ragaszkodnak ahhoz, hogy a PayPal-hoz legyen hozzákötve bankkártya, és úgy tűnik, a Spotify is ilyen. Sajnos ezt a Spotify a fizetés előtt nem jelzi és a PayPal sem fizetéskor (azon túl, hogy nem enged tovább bankkártya regisztráció nélkül). A Spotify súgóban sem találtam semmi ilyesmit, viszont a fórumukon bevallják(?). Az indok az, hogy a bankkártya alapján ellenőrzik az állampolgárságot (ami állítólag marhaság (mert PayPal-ban könnyen kijátszható(?))). Szóval akkor most van egy fölösleges PayPal accountom pozitív egyenleggel... :W )

P.S. Esetleg az összefoglalót ki lehetne egészíteni azzal, hogy bankkártya nélkül a PayPal nem mindenhol használható, érdemes előzetesen tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#36598) V/ válasza NORBl (#36595) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtam: és akkor lesz a PayPal-on vásárlói védelmed,
Az eBay-en nem lesz semmi, a két védelem részben független.
Jelen esetben nem az eBay-en meghirdetett terméket "veszed meg" rajtuk keresztül, hanem direkt vásárolsz az eladótól egy olyasmi dolgot amit "hirdet" az eBay-en is. :K
Gondolom ha megveszed és nincs több akkor leszedi a hirdetést, hogy már mégsem akarja hirdetni a terméket okkal

(#36599) LuckyL válasza V/ (#36593) üzenetére


LuckyL
őstag

Kérlek mielőtt biztosan állítassz valamit, tájkozódj.
Kérdezd meg egy rendőr vagy ügyvéd ismerősödet.
Ez NEM csalás.

elmagyarázom:

Megvett egy hibás dolgot, akitől megvette annak a pénzt vissza kell adni, ha nem teszi meg, nálunk az a megoldás hogy feljelentés a rendőrségen csalás miatt.

csalás akkor lenne, ha az eladó elismerné, hogy tudott róla hogy a dolog rossz és így adta el! -ezt kb lehetetlen bizonyítani, hiszen elég annyit mondania hogy tudomása szerint jól működött
ha pedig nem így volt, akkor ez egy sima polgárjogi követelés

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#36600) V/ válasza LuckyL (#36599) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor mi? Adtál pénz valamiért és nincs nálad semmi. Ha nem rendőrségi ügy akkor kinek kell eljárni? Ne engem küldözgess, hanem írd le a hivatalos dolgot.
Ezt pénzt a logikád szerint nem tudja visszaszerezni? Volt egy adás-vételi szerződés amire a pénzt átadta és most nincs nála termék. Nem csapták be?
Te nem teszel feljelentést, tőlem meg elfogadták. De nem vitázom a tudásoddal

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.