Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) V/ válasza darvinya (#36950) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal védelem a vásárlás napjától számított 180 nap a vásárlásra. Remélhetőleg azon belül meg fogod kapni.
A garanciát nem a PayPal, hanem az eladó biztosítja, azt pedig a kézhezvételtől.
A várható érkezési dátum csak eBay esetén és az ő vásárlói védelmüknél van.

[ Szerkesztve ]

(#36952) darvinya válasza V/ (#36951) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm, tehát 160 napig nem érkezik meg, akkor érdemes elkezdeni az eljárást.

Garanciát tudom, hogy cég, adja, csak megérkezéssel kapcsolatos dolgokkal nem voltam biztos.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#36953) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Lenne egy kérdésem.
Fizettem egy termékért (best offer) 25 GBP helyett 22-őt, az eladó elfogadta az ajánlatot.
Postaköltségnek 16.98 GBP szerepelt. Ez ugye összesen 38.98 GBP.

Paypalt nézem. Két utalás ment:
1. Kifizetés az eladó felé 25,48 GBP ???ezmiez??? 22 + szállítási költségre ír valami nevetséges 3.48 GBP-t.
2. Pitney Bowes Limited ???ezmiez???
Import charges 0,00 GBP
Szállítás 13,45 GBP
Végösszeg 13,45 GBP

25.48 + 13.45 az nálam 38.93 GBP. Tehát még a vége sem igazán stimmel, de gondolom árfolyam váltás stb miatt lehet picit más a végösszeg. De miért bontja szét? Hirdetésben egyértelműen fel volt vésve mi mennyi... :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36954) V/ válasza flymi (#36953) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay topikban az Összefoglalóban elmagyarázva a GSP-s szállítás.
A lényeg az, hogy a szállítási költség kisebb részét kapja meg az eladó, a logisztikai cég kapja a többit. A vételár meg az eladóhoz fut be. A két levonás összege adja azt amit kifizettél.

(#36955) flymi válasza V/ (#36954) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Emlékeztem, h olvastam már valahol erről, csak nem emlékeztem... :B
Ő is írta utána, hogy valami gubanc van a GSP-vel, de ez már nem az én gondom. Én kifizettem, a többit oldja meg. Pedig nem ma kezdte és 1000+ értékelése van.

Ezt írta a kérdésemre, hogy mi a gubanc a GSP-vel:

"I think they must send shipment periodically one item was in their warehouse for almost a week also a guy from spain expected the uk delivery time.
Noticed you've paid the GSP. It will be OK I will look into it further something I should have done a while ago But whatever I will try and get you both cards."

Korábban beszéltük, h két terméket fog majd egy csomagban küldeni, de azért ezt vegyem meg így.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36956) Iginotus


Iginotus
őstag

Mi a teendő akkor ha vásároltam Májusban paypalon keresztül. És visszatérítést kaptam a bankkártyámra, de közben bankot váltottam és másik bankkártyám van a régi már nem él. A régire kaptam a visszatérítést...
Szóljak a paypalnak, hogy ez így nem jó... Vagy az aki vissza utalta annak szóljak, hogy ezt vissza fogja kapni mert az a kártya már nem él... Valakinek van ilyen irányú tapasztalata?

Plug and Pray... :)

(#36957) V/ válasza Iginotus (#36956) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal helyett a volt bankoddal kell rendezni. Némelyik értesíti a volt ügyfelét hogy pénze érkezett menjen be.
A régi bankod megkapja a pénzt, 30 napig várakoztatják a könyvelésre várok közt és visszaküldik.
Megoldás:
Ha megkapod az értesítést a refundról akkor azt követően úgy 1 héttel később bemész a volt bankod egyik fiókjába.
Viszed magaddal azokat amivel tudod igazolni hogy te vagy és hogy volt náluk egy számlád.
Az eredeti vásárlásra vonatkozóan azt a bankszámlakivonatot, amelyen elszámolták a vásárlást.
A PayPal refund tételsor kinyitott tartalmát ahol látszik az hogy az xxxx számú kártyára továbbítva.
Ezután megkéred, hogy keresse meg a le nem könyvelt deviza tételek közt ezt. Ezt némelyik banknál az adott ügyintéző nem látja, telefonálnia kell a könyvelési részleghez.
Ezt megtalálják, azután az a legegyszerűbb ha az új bankszámládra átutalják, a helyben készpénzben felvétel nem javasolt. Bár van amelyik banknál a pénztári kifizetést javasolják.
Ha azt mondják hogy visszaküldték rögtön az nem igaz, ha azt mondja hogy a számládat nem láthatja az sem igaz, 8 évig tárolniuk kell az adatokat.
A bankfiók részlegvezetőhöz kell fordulni ha gond lenne, bár néha az is fafejű. Néha erősködni kell.
Amit leírtam módszert az az Erste, CIB és OTP esetén működött, így mivel a banki rendszereik és működésük hasonló a többi banknál is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#36958) Iginotus válasza V/ (#36957) üzenetére


Iginotus
őstag

Tegnap történt a vissza utalás, akkor holnap még ne de mondjuk hétfőn-kedden menjek be a KH-ba (ott volt a régi számlám) és kérdezzek rá a dologra. Plusz vigyem kinyomtatva a tranzakciós azonosítókat a paypalról.

Köszönöm!

Plug and Pray... :)

(#36959) V/ válasza Iginotus (#36958) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de ez a bank az ahol egy kicsit nehézkes ennek az intézése. Ne hagyd hogy elküldjenek azzal, hogy már visszaküldték. Ott lesz az még jó pár napig.

[ Szerkesztve ]

(#36960) Iginotus válasza V/ (#36959) üzenetére


Iginotus
őstag

mellé

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#36961) Oliverda


Oliverda
félisten

Kötelezettségvállalással zárult a PayPal elleni versenyfelügyeleti eljárás

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elfogadta az online fizetési módot kínáló PayPal kötelezettségvállalását. Az eljárásban vállaltak alapján a társaság köteles módosítani fogyasztói tájékoztatását, így a felhasználók könnyebben dönthetnek az alkalmazott árfolyamról átváltást igénylő fizetéseik során. A GVH – tekintettel a kötelezettségvállalásra – jogsértést nem állapított meg az ügyben, így bírságot sem szabott ki.

A GVH 2017 márciusában indított eljárást a PayPal (Europe) S.á.r.l. et Cie, S.C.A.-val szemben, mert valószínűsítette, hogy a fizetési szolgáltató tájékoztatásai időszerűtlenek, hiányosak a pénznemváltást igénylő fizetéseknél alkalmazott árfolyamokról, illetve azok módosítási lehetőségeiről, így e tájékoztatások megtévesztők a fogyasztók számára.

A PayPal szolgáltatásait igénybe vevő fogyasztók számára a vállalkozás végzi el a pénznemváltást saját átváltási árfolyamán, azonban választhatják a kártyakibocsátó bankjuk által alkalmazott, banki árfolyamon végzett átváltást is. Mivel az egyes szolgáltatók által alkalmazott váltási árfolyamok eltérők, így a felhasználó ez irányú döntése is eltérő végösszegű vételárhoz vezethet, ami szükségessé teszi a megfelelő és időszerű fogyasztói tájékoztatás biztosítását a szolgáltatás használatakor.

A Paypal már az eljárás idején egyszerűsítette weboldalának működését, illetve vállalta, hogy 4 hónapon belül módosítja a magyar felhasználók számára a vásárláskor megjelenő tájékoztatását. Az átalakítás eredményeként a társaság a saját átváltási árfolyamával együtt jeleníti majd meg a kártyakibocsátó által lebonyolított átváltás választásának lehetőségét. Utóbbi választása esetén a vállalkozás felhívja a fogyasztókat banki értesítőjük ellenőrzésére. A PayPal emellett vállalta, hogy áttekinthetőbbé teszi a fogyasztóival kötött szerződését is.

A GVH döntése meghozatalakor lényeges körülmény volt, hogy a cég vállalásai közvetlenül segítik a versenyt, különösen a szolgáltatók közötti választást és váltást. A kötelezettségvállalás teljesülését a GVH utóvizsgálat keretében ellenőrzi.

Végre...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36962) V/ válasza Oliverda (#36961) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikortól indul a 4 hónap vagy mikor telik le? Nem találom a határozatot.
De közben megtaláltam: Vj-18/2017/120 és Az előbbi vállalások teljesítésének határideje: 2019. augusztus 31.
Bár a magyarosítással már látszanak ezek a változások.
Illetve ilyennel már 2018 októberben találkozhattunk:

Nekem az angol felület is egyértelmű volt ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#36963) V/ válasza V/ (#36962) üzenetére


V/
Topikgazda

Így magyarra fordítva érhetőbb, de 2016-ban sem volt annyira problémás, de jobb a magyar szöveggel, ha magyar piacon akarunk labdába rúgni. :C

Itt kattintani kellett a View conversion rate options linkre (A konverziós ráta beállításainak megtekintése)

Itt meg tudni hogy ez mit jelent: Your card issuer’s rate: (A kártya kibocsátó rátája)

De most ezt a fentit nem vetem össze ezzel az új metódussal, mert mintha egyezett volna, de hol van már 2016.

C. A PayPal EU vállalja, hogy módosítja a fizetési folyamatban megjelenő hiperhivatkozás szövegét, így a hiperhivatkozás jelenlegi „View Conversion Options” megfogalmazását az „Or choose card issuer rate” dinamikus hiperhivatkozásra módosítja, amely magyar felhasználók esetében „Vagy a kártya kibocsátója árfolyamának kiválasztása” szövegezéssel fog megjelenni.
Ezen új hiperhivatkozás kiválasztása átirányítja a felhasználót egy felugró (pop-up) ablakba, ahol kiválaszthatja a kártyája kibocsátójának árfolyamát, vagy a PayPal árfolyamát.
Amennyiben a felhasználó a kártya kibocsátójának árfolyamát választja, úgy egy olyan mondat kerül megjelenítésre, amely megerősíti a felhasználó számára azt, hogy a kártyakibocsátó árfolyamát választotta a fizetéshez és felhívja a felhasználót, hogy ellenőrizze a banki értesítőjén a feltételeket és költségeket.
A felhasználó számára azt a lehetőséget is biztosítja a fizetési folyamat (egy dinamikus hiperhivatkozáson keresztül), hogy amennyiben úgy kívánja, visszatérjen a PayPal árfolyamra. A módosított fizetési folyamat valamennyi olyan, a PayPal által tulajdonolt fizetési folyamatban megjelenik, amelyben a felhasználónak lehetősége van arra, hogy a PayPal használatával fizessen.

[ Szerkesztve ]

(#36964) Oliverda válasza V/ (#36963) üzenetére


Oliverda
félisten

Sosem volt ezzel semmilyen probléma, a PayPalnál korrektebb céget pedig még nem hordott a hátán a föld.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36965) Thermaltake


Thermaltake
tag

Üdv Fórumtársak!
Milyen adatot kell megadni valakinek, hogy a paypal számlámra visszautalhassa a vételárat? ( sikertelen kézbesítés külföldről)
Előre is köszönöm.
üdv

(#36966) V/ válasza Thermaltake (#36965) üzenetére


V/
Topikgazda

Az e-mail címet amivel belépsz. Vagy nála a bejövő pénznél a refund linkre kattint ha PayPal-ról ment el tőled.

(#36967) pube111


pube111
senior tag

Ha vásárolok paypallal a hozzáadott mastercardól, akkor az eladó látja a mastercard adatait?

(#36969) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Pénzt küldök valakinek akkor mennyit lát az adataimból? Nem vásárlás hanem anyagi támogatás vagy kölcsön.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#36970) V/ válasza tknof1871 (#36969) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennyit:

De ha vita van és kell a hatóságnak a bővebb információ (a személyes adatok) akkor azt természetesen a hivatalos megkeresésre kiadják.

(#36971) pube111 válasza V/ (#36968) üzenetére


pube111
senior tag

Konkrétan arról van szó, hogy van egy paypal fiókom, amihez csatolva van 2 kártya. Spotify prémiumot akartam fizetni, de nem a meglévő paypallal, ezért regisztráltam egy másodikat. Az elsőről átküldtem pénzt a másodikra, majd onnan akartam kifizetni a spotifyt paypal balance ból. De nem engedte, hozzá kellett adnom egy kártyát. Ezért csináltam egy revolut virtual kártyát, azt hozzáadtam kitalált névvel és címmel. Nem értem hogyan, de elfogadta és ezután ki tudtam fizetni a spotifyt paypal balance ból.
Tehát szerintem azért kérte a fizetésnél a kártya hozzáadását, mert a spotifit érdekli a fizető személye.
De mivel a kifizetés balace ból történt, így nem értem miért kellett a kártya hozzáadása.
Továbbá, ha a paypal így is küldi a nevet címet a spotifynek, akkor az csak kitalált adat lesz.

(#36972) tknof1871 válasza V/ (#36970) üzenetére


tknof1871
őstag

Tehát látja a regisztrált adományozó / ajándékozó nevét, a küldő nevét. Lehet /szabad álnéven paypal fiókot létrehozni? Mintha láttam volna olyan videót ahol a végén megköszönik és felsorolják a csatorna anyagi támogatóit és ott nem igazi nevek (is) voltak.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#36973) V/ válasza pube111 (#36971) üzenetére


V/
Topikgazda

A Spotify PayPal-os fizetése igényli kártyát, az oldalukon ez leírva, itt egy válogatás ebben a témában a legutóbbitól haladj visszafelé.

(#36974) V/ válasza tknof1871 (#36972) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban lévő linken elolvashatóak a szerződési feltételek magyarul. A szerződési feltételek a törvények alapján (a pénzmosási és a PayPal-ra vonatkozó EU-s adatjelentési törvények) alapján is valós személy, vállalkozás kezdeményezhet regisztrációt. Előbb-utóbb kérni fogják a hiteles információkat.

(#36975) LuckyL válasza V/ (#36968) üzenetére


LuckyL
őstag

A bankkártya teljes adatsor szám, név, dátum és cvv kód nélkül nem használhatja más sem.

A szám, a lejárat elég a használathoz, nem mindenhol kérik a cvv kódot sem.
Ahol kérik, ott kell az is (ez elsősorban nem a vevő biztonságát, hanme az eladóét szolgálja). A név teljesen irreleváns, senki sem ellenőrzi.
Van oylan ország, hol működik az AVS címellenőrző rendszer, ott ez egy plusz biztonságot ad, nálunk nincs egyelőre.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#36976) V/ válasza LuckyL (#36975) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudom, az Amazon-on nem, ott a személyazonosság a fontosabb nekik, ezt már kitárgyaltuk. A meleg miatt a nagyobb %-os módú fizetési tevékenység volt az agyamban, nem az egyszerűsített.
Akkor átfogalmazom, az a mondat amit írni akartam akkor az olvasható a hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

(#36977) V/ válasza pube111 (#36967) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, hiszen azt meg sem kapja. Kap egy értesítőt hogy valakitől érkezett pénzt, benne persze hogy kitől, mennyit és mire és a szállítási cím.
A bankkártya teljes adatsor szám, név, dátum és cvv kód nélkül általában nem használhatja más sem, de vannak helyek ahol nem kérik a cvv, cvv2 kódot és így lehet fizetni a rövidebb adat tartalommal.
Az hogy egy hacker esetleg használhatja azt most itt a más alatt nem értem
Fizetéskor még kártyás fizetés esetén is banki utalás történik, nem bankkártya adatok mozognak.
PayPalnak pont ez lenne a lényege ha bankkártya vagy bankszámla van hozzárendelve azok az információk nem mozogjanak.
Használja a PayPal-gombot az e-mail-címmel és jelszóval történő fizetéshez., Használja a PayPal-bejelentkezést, így nem kell minden alkalommal megadnia pénzügyi adatait. Fizessen online PayPal-jelszavával, így nem kell megadnia pénzügyi adatait.

[ Szerkesztve ]

(#36978) jannid


jannid
senior tag

A kártyakibocsátója elutasította a(z) 22,99 GBP összegű, ************ számára a következő napon indított kifizetést: 2019. június 17.
Tudjuk, hogy ez bosszantó; az oka az lehet, hogy probléma merült fel a(z) MasterCard x-xxxx kártyájával, vagy elérte a hitelkártya limitjét.

A limitem sok nullával több, utána másodszorra engedte is megvásárolni a digitális kulcsot, viszont az első sikertelen vásárlásnál is vont le, vagy remélhetőleg csak zárolt pénzt, viszont a tranzakcióknál PayPalon nem látom listázva. Kellene szólnom a boltnak, vagy biztosan nem vonták le csak zárolták az összeget és majd automatikus feloldódik? :F

[ Szerkesztve ]

(#36979) V/ válasza jannid (#36978) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van netbankod akkor abban láthatod hogy zárolva vagy az ügyfélszolgálat megerősíti. Ha nem tudja a PayPal kifizetni akkor az a tranzakció nem lesz sikeres, ezért nem látod.

(#36980) jannid válasza V/ (#36979) üzenetére


jannid
senior tag

Netbankon látom, hogy zárolva lett az összeg. Levonást meg ugye csak pár nap múlva látom, de akkor remélhetőleg csak a 2. sikeres tranzakciót fogják levonni. Csak bosszantó, hogy 15-30 napra zárolják az összeget, köszönöm a segítséget. :R :DD

Szerk.: Nekem sokáig szokták húzni, Takarékbank vagyis Dél Takaréknál vagyok, nem a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#36981) V/ válasza jannid (#36980) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ilyen nem ment végig tranzakció normális bank esetén néhány nap.

(#36982) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

ha külföldről utalnának magyar számlára, akkor a palypal accountban bankszámlát kell megadnom, vagy jó a bankkártya száma is?

köszi

(#36983) V/ válasza seadrone (#36982) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs összefüggés a magyar számlára utalás és a PayPal fiókhoz kártya hozzárendelés vagy bankszámlaszám megadás közt. Küldhetnek pénzt a PayPal egyenlegedre, nincs szükség egyikre sem.
De pontosítsuk mit értesz, mi alatt.
Van egy magyar PayPal regisztrációd. Erre a PayPal fiókra küldenének pénzt. Alapból ahhoz hogy ezt megtegyék nem kell sem kártya, sem bankszámla. Kb 800k éves pénzmozgásig.
Bankszámlaszámot akkor kell megadni, ha a küldéssel érkező pénzt át szeretnéd küldetni a bankszámládra.
Alapból ezt havi 21000 Ft összegig, de éves szinten 252000 Ft-ig lehet megoldani. Ha bankszámla számot megadod az nem lesz fizetési forrás, csak arr az adatra fogják a PayPal részéről elutalni a pénzt.
Itt jön az, ha bankkártyát adsz hozzá, akkor az előbb említett összeghatár limitek nem lesznek, egyúttal olcsóbban tudsz fizetni ha a bankkártyánál azt állítod be hogy a bankod váltsa a devizát, ne a PayPal.

[ Szerkesztve ]

(#36984) seadrone válasza V/ (#36983) üzenetére


seadrone
őstag

áááá, értem, köszi

pár e ft-ról van szó, valahogy a számlámra kell majd tennem, de akkor a megkapáshoz elég a paypal is, utána majd rendezem a számlára , ász, köszi

(#36985) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!

Fizikális kártya még mindig csak amerikai és angol ügyfeleknek elérhető?
Köszönöm!

(#36986) V/ válasza fiATHaLON (#36985) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom a PayPal kártyáira gondoltál, még ez olvasható: Sorry, this isn't available in your country right now

(#36987) pube111


pube111
senior tag

PP hez hozzá lehet adni bankszámlának revolut számlát? Nem találok a revolutban 16 vagy 24 számjegyes számlaszámot.
Esetleg más módszer arra, hogy pp balance ból revolutra juttatni pénzt?

(#36988) V/ válasza pube111 (#36987) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha magyar fiók akkor nem lehet ezt megoldani. A PayPal virtuális számlának tekinti és azt nem engedik meg.
Egyébként meg magyar fiókhoz a magyar banknál vezetett saját forint számla adható hozzá és még saját néven lévő USA bankszámla.

[ Szerkesztve ]

(#36989) Kro


Kro
tag

Sziasztok.
Egy gyors kérdésem lenne.
Tegnap vásároltam ebay-ről, el is ment a pénz paypal-on keresztül.
Erre reggel jön az e-mail hogy a rendelt terméket nem tudják küldeni.
Írtam nekik, hogy akkor kérném a pénz vissza. Az ebay válaszolt is hogy visszaadják oda ahonnan jött az összeg.
A paypal-on látom is mint befejezett jóváírás, de az egyenlegem továbbra is 0 Ft.
Kérdés hogy ezt az összeget most egy időre zárolták, vagy mi miatt 0 az egyenleg?

(#36990) V/ válasza Kro (#36989) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, PayPal egyenleg vagy bankkártya volt a pénzforrása? Nem mindegy.
De lásd az Összefoglaló, GYakran Ismételt Kérdések PayPal-al kapcsolatosan
(teljesség igénye nélkül)
3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.

Válasz: 1-3 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.

(#36991) Kro válasza V/ (#36990) üzenetére


Kro
tag

Igen az volt az útvonal, hogy bankszámla-->paypal-->ebay.
Akkor ezek szerint visszafelé is ez lesz.
Csak fura volt hogy paypalon már látszik de mégis 0-ás az egyenleg.
Akkor várok pár napot. Köszi az infót.

(#36992) chris0000


chris0000
őstag

hi.paypal egyenlegemre most,h tudok feltölteni pénzt?mindig variálnak a felületen...összefoglalóba nem láttam új infót...topup nincs...thx.üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36993) V/ válasza chris0000 (#36992) üzenetére


V/
Topikgazda

Most hogy mondod megnézem gyorsan a változást, mert az új felületre már rég megcsináltam a leírást angol és magyar nyelvű felület képekkel.
Hm, nem változott hatalmasat. A Top Up elé beírták azt a szót hogy Automatic, de ennek nincs értelme mert személyesen utalunk, semmi automatikus nincs benne. Majd lecserélem ezt a képet, bár a Top Up automatic nélkül is olvasható.
Az van ami az Összefoglaló 11. PayPal egyenleg feltöltése Top Up (Feltöltés) móddal leírásban írva van.
A 12. pontban is csak a bankok csökkentek.
De ha már Top Up-al töltöttél fel, akkor az adatokban nincs változás, menj a netbankodba és utalj ugyanazon adatokkal, lehet hogy eltárolta sablonként, ha megengedted neki.

[ Szerkesztve ]

(#36994) chris0000 válasza V/ (#36993) üzenetére


chris0000
őstag

thx a gyors helpet tegnapra... :R üdv.

(#36995) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Olyat lehet csinálni, hogy valaki küld nekem a paypalos e-mail-címemre pénzt, de ahhoz nincs rendelve bankkártya és én később egy adott számlaszámra kiutalom.
Magyarán a küldő csak a paypalos e-mail-címemet tudja meg semmi mást.

Próbáltam kibogarászni az összefoglalóból, de biztosra nem tudnám megmondani, hogy ilyen létezik-e.

köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#36996) Botigta


Botigta
aktív tag

Kedves V/

Ha ezt látom, nem azt jelenit, hogy írt az eladó?

Mert ha rányomok, nem történik semmi. Ha pedig magára a Megtekintés gombra nyomok, csak a saját üzenetemet látom...

(#36997) V/ válasza spe88 (#36995) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért nincs ez ragozva, mert ez lenne az alapfunkciója. Küldhetnek neked pénzt és az illetőnek te csak az e-mail címedet adod meg.
Bankkártya csak akkor kell ha havi 21000 Ft-nál többet szeretnél kiutalni a bankszámládra.
Meg akkor ha vásárlásra is használod a PP-t, mert akkor jobb a vásárlási árfolyam ha nem a PayPal váltja a devizát

[ Szerkesztve ]

(#36998) V/ válasza Botigta (#36996) üzenetére


V/
Topikgazda

Passz, én nem értem a magyar felületet.
Esetleg még az elején a körben +. Vagy egy felugró ablakban jelenne meg? Ami tiltott a böngészőben.

(#36999) Botigta válasza V/ (#36998) üzenetére


Botigta
aktív tag

Hát ezen ne múljék, másik böngésző, angolul:

Minden ugyanaz, eladó válasza sehol...

(#37000) V/ válasza Botigta (#36999) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, a második képen látod az Escalate-t, mehetne az.
Lehet hogy olyat válaszolt ami nem illedelmes és nem láthatod ;]
Valójában nem is lényeges, ha elfogadta volna akkor lezárul a case, ha nem akkor meg elegendő értesíteni hogy reagált az eladó és így már lehet kérni a PayPal döntését.
Valójában a magyar nyelven is ott ez a link, de a fordítása az Escalate to PayPal mint Továbbítás a PayPalhoz számomra nem egyxértelmű.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.