Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) DamianB válasza V/ (#36291) üzenetére


DamianB
őstag

Tavaly szeptember 28 a rendelés napja

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#36302) V/ válasza DamianB (#36301) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak akkor számít a vásárlás időpontja ha nem volt megadva várható szállítási idő, ha úgy volt akkor november 28-al elszállt az eBay védelem.
A PayPal védelem március 28 járna le. De nem világos hogy a PayPalnál erre a vásárlásra miért eBay hivatkozás van? Az biztos?

(#36303) Bec válasza V/ (#36300) üzenetére


Bec
tag

Pont ezt nem tudtam megértetni a paypal-al,a vásárlói védelem leírásában a linkek és a "vegye fel a kapcsolatot velünk ezen a bejelentési űrlapon" bevisznek a vitarendezési központba (resolution center).
A számlán nincs tétel megnevezés csak ez :
A következő tétel fog szerepelni a számlakivonaton: "PAYPAL *POSTSHOP"

12.4 A Jogosulatlan Tranzakciók tekintetében fennálló felelősség. Az Ön törvényben rögzített jogainak sérelme nélkül, ha Ön bejelenti a számlájához való jogosulatlan hozzáférést, és nem derül fény olyan bizonyítékra, amely csalárd, szándékos vagy súlyosan gondatlan magatartásra utalna az Ön részéről, a PayPal megtéríti Önnek a számláján végzett jogosulatlan tranzakciók következtében elvesztett teljes összeget. Ennek feltétele, hogy Ön indokolatlan késlekedés nélkül, de mindenképp a jogosulatlan hozzáférésből eredően végzett első tranzakciótól számított 13 hónapon belül tájékoztasson minket a számlájához való jogosulatlan hozzáférésről. Ha alapos okunk van feltételezni, hogy a Számlához Való Jogosulatlan Hozzáférés körülményei alaposabb kivizsgálást igényelnek, a vizsgálathoz a fenti 12.3. pontban leírt eljárást alkalmazzuk.

(#36304) DamianB válasza V/ (#36302) üzenetére


DamianB
őstag

Igen teljesen más vásárlásaimnál ott van a lehetőség itt nincs .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#36305) V/ válasza Bec (#36303) üzenetére


V/
Topikgazda

Ismerem az idézett dolgot.
A PayPal megvizsgálta és tőled indult a dolog. Senki más nem fért hozzá a gépedhez és az ip cím sem "közös használatú"?.
Megkaptad vagy teljesült ami ki lett fizetve? Ha azt írta a cég hogy nem kaptak pénzt, akkor te sem kaphattál semmit, kérd vissza a pénzed.

(#36306) V/ válasza DamianB (#36304) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor tisztázzuk, ha lenyitod a PayPal-on ezt a vásárlást akkor ezek közül melyik látható?

A:

B:

Az eBay nem törölte sem az eladót, sem a vásárlást?

[ Szerkesztve ]

(#36307) Bec válasza V/ (#36305) üzenetére


Bec
tag

Nem fért hozzá senki,minden belépést begépelt jelszóval védek,még itthon sem volt senki aznap. Nem kaptam semmit és rendelésem sem volt a múlt hónapban.

(#36308) V/ válasza Bec (#36307) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor klónozták az ip címed? Pedig valaki csak megszerezte az információkat, ha fiókodba belépve fizettek. Gondolom a böngésződben sincs eltárolva a jelszó, a böngésző eszköz szinkronizáció sem használatos és jelszókezelő szoftver sem?

(#36309) Bec válasza V/ (#36308) üzenetére


Bec
tag

Én is erre gondoltam,nincs semmi jelszó tárolva,kényesen figyelek rá.Nem használok eszköz szinkronizációt sem. Szerintem valahogy biztos lefigyelhető a bill.leütés és az IP is a másik oldalon meg ki tudja..

Az esemény után minden paypal műveletet mobilos sms megerősítésre kapcsoltam,igaz rögtön töröltem a beregisztrált bankkártyámat..

(#36310) V/ válasza Bec (#36309) üzenetére


V/
Topikgazda

Helyzet az hogy az a törlés nem egészen volt jó ötlet. A kivizsgáláshoz ez egy szükséges információ, ilyenkor a banknál kártya letiltás a célszerű. Mert nem tudhatod hogy menyi információhoz fértek hozzá.
Ezért is jobb ha banknál van Internetes kártya és azt használni fizetésre, mert annak a pótlása kevesebb költséggel jár és a rajta lévő pénzt tudod szabályozni.

(#36311) atua válasza Bec (#36295) üzenetére


atua
aktív tag

A bankkal csak beszéltél vagy panaszt is tettél írásban? Egyébként egy rendőrségi feljelentés ilyenkor sosem árt, arra minenhol tudsz hivatkozni.

(#36312) DamianB válasza V/ (#36306) üzenetére


DamianB
őstag

A második.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#36313) V/ válasza DamianB (#36312) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor csak ott kellene indítani a Resoution Centerben a meg nem érkezett request-et, (I bought an item. I haven't received it yet.) majd a kis képes listában a vásárlást megkeresni, a Continue után ez alábbi előkerül-e vagy mit ír ki

[ Szerkesztve ]

(#36314) DamianB válasza V/ (#36313) üzenetére


DamianB
őstag

De erre azt írják hogy már kicsúsztam az időből próbáljam meg így is ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#36315) V/ válasza DamianB (#36314) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre gondoltam hogy ha elkezded a lépéseket hol akadsz meg.

(#36316) adamos0606


adamos0606
tag

Sziasztok!

Egy török barátom utalna nekek 200-300 euro-t. Mi ennek a költsége számára a paypal-on, ha a az utalás költségeit ő állja. Hol lehet utánanézni a díjszabásoknak? Előre is köszönöm az infót.

(#36317) V/ válasza adamos0606 (#36316) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor küldi, kiírja neki még az elküldés előtt, az a fix mert változhat a költség hogy milyen devizában küldi, kell-e konvertálni és mi a pénzforrás és baráti a küldés vagy valaminek az ellenértéke. Neki egyszerűbb megnézni. Ha van $-ja és azt neked $-kénti érkezéssel küldi a PayPal egyenlegről és baráti a küldés akkor díjtalan is lehet.
De milyen regisztrációja van mert török tudomásom szerint nem lehet?
Ha vásárlás ellenértéke lenne akkor pár napja volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

(#36318) adamos0606 válasza V/ (#36317) üzenetére


adamos0606
tag

Köszönöm a gyors infót.

Még csak teoretikusan szeretném vázolni neki, hogy vagy normál banki utalást használ vagy paypalon utal.
Ha tényleg nincs törököknek paypal, akkor ez nem alternatíva...

(#36319) V/ válasza adamos0606 (#36318) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy egyszerűbb lenne a TransferWise-n gondolkozni. Onnan az lenne egy megfelelő pénzküldési, utalási alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#36320) adamos0606 válasza V/ (#36319) üzenetére


adamos0606
tag

Köszönöm a tippet :R

(#36321) DamianB válasza V/ (#36313) üzenetére


DamianB
őstag

Need help with your recent orders?
Select an item to take an action.
Search by item name or number…

We’re sorry, but there are no items that match your search.
Please try again.

Itt akadok el mindig.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#36322) V/ válasza DamianB (#36321) üzenetére


V/
Topikgazda

Már kérdeztem.Nem törölte az eBay? Nincs a kis képeken a vásárlás? Akkor sem ha alul a See More gombra kattintasz?

Valami ilyesmi a lista:

[ Szerkesztve ]

(#36323) DamianB válasza V/ (#36322) üzenetére


DamianB
őstag

Nincs semmi ilyen ott bocsi akkor :(

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#36324) Bec válasza atua (#36311) üzenetére


Bec
tag

Csak beszéltem,rendőrség még hátra van.Nyomtatok mindent,paypal számlát,levelezést,stb. jelenleg a címzett (ahol elvileg a pénzem landolt) válaszát várom mert újra rájuk írtam szépen megkérve hogy nézzenek már utána a könyvelésüknek.
Megjegyzem a több tucat beszélgetést a pp belső levelezőjén angolul váltottam,párszor kaptam a gmail fiókomba olyan levelet hogy "Fontos - Szokatlan tevékenységet vettünk észre PayPal-számláján" miközben az ügyet már több napja vizsgálták..

(#36326) blazs_


blazs_
csendes tag

Sziasztok!

Kert valaki mostanaban a paypal-tol "Return shipping refunds"-ot?
Nekem egy februar 25-en inditott igenyemet nem fizettek meg ki technikai problemara hivatkozva.

(#36327) V/ válasza blazs_ (#36326) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj erre az e-mail címre hogy nem kaptad meg idézd a technikai problémás levelüket. Persze angol nyelven.
paypalreturns@telusinternational.com.

(#36328) blazs_ válasza V/ (#36327) üzenetére


blazs_
csendes tag

Koszi,

Ez mar megvolt, itt irtak a technikai problemat.(nem automata e-mail volt)
Csak sosem volt ilyen tapasztalatom veluk, altalaban 1 heten belul fizettek.

(#36329) vesir


vesir
tag

Adott egy adásvétel, melyben én voltam az feladó, a célország pedig UK volt. A vevő NEM kért ajánlott többletszolgáltatást a csomagra, tehát sima elsőbbségiként ment. Miután kb. 3 hét elteltével jelezte, hogy nem kapta meg, benyújtott egy PayPal claim-et, melyben én természetesen nem tudtam tracking number-t csatolni, hiszen a vevő NEM kérte a többletszolgáltatást, a PayPal levonta a számlámról az összeget.

Ezek szerint, minden esetben, ha a feladó NEM tudja bizonyítani, hogy a küldemény kézbesítésre került, a vevő részére kedveznek? Még akkor is, ha az ő saját döntése volt, hogy nem ajánlottan kéri? A válasz gondolom igen, mert tudtommal:

1) Az EU-s jogok szerint az eladó köteles a szolgáltatást sikeresen teljesíteni, ha azt a vevő előre kifizette.
2) Továbbá minden PayPal-en történő kifizetés során az eladót veszik elő ha nem tudja bizonyítani a küldemény sikeres kézbesítését, ez benne van a szerződésben.

Ha a fenti két pont igaz, tudnátok linkelni a pontos szöveget ezekről?

(#36330) Suineg válasza vesir (#36329) üzenetére


Suineg
senior tag

Nem válaszként akarok írni, inkább ezzel kapcsolatban kérdeznék én is. Én szoktam azt alkalmazni, hogy nem ajánlott feladásnál kérek egy számlát a cimzett nevére és címére. Ezt mint "igazolást" , hogy eladóként feladtam a csomagot (levelet) elfogadják vajon a Paypalnál igazolásként?

[ Szerkesztve ]

(#36331) vesir válasza Suineg (#36330) üzenetére


vesir
tag

Én ugyan csak a nyugtát mutattam be a PayPal-nek, de nem fogadták el, mivelhogy az nem bizonyítja, hogy kézbesítve lett, csak a feladást. Ezen logika alapján a számla se elfogadott.

[ Szerkesztve ]

(#36332) V/ válasza vesir (#36329) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha előtte kérdezted volna akkor is ezt a választ kaptad volna, a kézbesítési nyomon követhetősége nélkül ne küldj el semmit, ha szállítási módszerhez nem tartozik elvesztési biztosítás akkor sem.
1.pontodhoz minden ország polgári törvénykönyvében az adás-vételi szerződésre ez van leírva. Most nem linkelném mindegyiket. Ha cég vagy akkor még a Fogyasztóvédelmi törvények szerint is Meg a logikai elvek szerint is.
2. Tudod bizonyítani hogy elküldted? Nyugtát amelyen rajta a küldemény azonosító és a címzett azt kértél?
Még is kitől követelje a meg nem kapott árúért a pénzét a vevő?

Itt a PayPal általános szerződési feltételei magyarul, ha reklamálni akarsz akkor az adott pont angol nyelvű verzióját írd meg nekik. Az angol linkje is benne az Összefoglalóban

[ Szerkesztve ]

(#36333) V/ válasza Suineg (#36330) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a feladás érdekli őket, azt kell igazolni hogy eljutott hozzá, amíg át nem veszi a címzett, addig a te küldeményed, az hogy úgy küldöd el hogy elvesztésre is visszakapd az értékét és kiegészíted hogy a kézbesítés is legyen igazolva az a te érdeked. Fizesse csak a vevő, mivel eleve úgy adod el.
Eleve ne adja olyan lehetőséget hogy "olcsóbb" szállítást is biztosítasz, ahol nem vagy bebiztosítva.

[ Szerkesztve ]

(#36334) vesir válasza V/ (#36332) üzenetére


vesir
tag

Tapasztalataim szerint sok vevő nem akarja azt az 1230 Ft-os ajánlott díjat kifizetni pluszba, pláne ha egy pár ezres tételről van szó. Ezért bíztam ezt a vevőkre, de úgy tűnik ezzel magamat lőttem lábon.

2. Tudom, a nyugta megvan, de mint mondtam, nem ajánlott küldemény volt, tehát csak annyit látni belőle, hogy feladtam valamit. Ami persze még kamu is lehetne (persze nem az), mert semmi nyoma nincs, hogy ki volt a címzett.

Ennek fényében érdemes lesz visszatérnem a csak ajánlott feladásra. Vagy mérlegelem, hogy megéri-e kockáztatni az olcsóbb feladást, tapasztalataim szerint kb. csupán 0.5%-a veszik el a sima küldeményeknek. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#36335) Suineg válasza V/ (#36333) üzenetére


Suineg
senior tag

Akkor meg nem nagyon lesz kereskedés, mert külföldön (pl. ebay) mindent olcsóbban adnak, mint amennyiért itthon beszerezhető.

(#36336) V/ válasza vesir (#36334) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsi, a címzett az előbb lemaradt. A kézbesítést csak a tértivevényes és ajánlottal lehet igazolni, az ajánlott a minimum mert a nyomkövetésnél akkor látható az hogy kézbesítették.
De ha nincs kézbesítve, akkor is vissza kell adnod a pénzt, hiába ajánlott

(#36337) V/ válasza Suineg (#36335) üzenetére


V/
Topikgazda

Már miért ne lenne? Csak úgy elküldöd a dolgokat? Sem a szállítás, sem a vevő nem vehető 100%-ban biztonságosnak. Ezért neked kell biztonságosabbá tenni az eladást.
Most ne menjünk abba bele hogy nálunk a szállítási díjak miért magasak.

[ Szerkesztve ]

(#36338) LuckyL válasza vesir (#36329) üzenetére


LuckyL
őstag

a trackinges küldés nem a vevő érdeke, hanem a tiéd (eladóé)...most meg is fizeted a tanulópénzt sajnos

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#36339) Suineg válasza V/ (#36336) üzenetére


Suineg
senior tag

Ha már ajánlott egy levél, legalábbis ami Magyarba érkezik, akkor már a Magyar Posta ki tudja adni a hivatalos információt arról a külföldieknek, hogy én azt átvettem. Hiszen aláírom. Ugye?
Tértivevényes csak annyiban másabb, hogy a Posta Nekem mint eladónak visszaigazolja az átvételt, megkapom az aláírás másolatát. Ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#36340) V/ válasza Suineg (#36339) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lenne a lényege. Bár csak a tértivevényes igazolja azt hogy a címzett vette át és nem egy megbízott.
Mosta azért azt látom, hogy az ajánlott esetén van amelyik postás kéri nem csak a nevet hanem a szig számot is és van amelyiknél elég egy macskakaparás is. Hogy ez mi alapján döntik el az egyenlőre rejtély.

[ Szerkesztve ]

(#36341) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!

Your account access is temporarily limited
We noticed some significant changes to your account activity. To understand this activity better, we will require some information from you.
Kaptam ilyen információt.

Upload a photo ID

Provide proof of fulfillment
Provide purchase receipt from your supplier
Provide information on account activity

Ezeket kéne megoldanom,de nem tudom,hogy milyen információt tudnék adni,nincs semmilyen számlám.
Azt se tudom milyen infókat kér.

Avatar

(#36342) V/ válasza GAbre (#36341) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor belépsz felül ott a csengő felett a piros szám? És az erre utaló szöveg? Annak oda kell vinni az adat feltöltési oldalra.
A magyar nyelvű oldalon lefordítva hogy mit várnak:

SZIG mindkét oldala, lakcímkártya cím oldala, közüzemi számla a címmel és névvel, értelemszerűen
A feltöltési oldal a fiókon belül van.

[ Szerkesztve ]

(#36343) LuckyL válasza GAbre (#36341) üzenetére


LuckyL
őstag

kezdő eladóként nem szabad egybpől kivenni a pénzt, érdemes várni 1-2 hetet, különben ez lesz
várj most kb egy hónapot, mindent szállíts le, amit vállaltál és utána ha felhívod őket telefonon, le fogják venni a limitet
vagy szerezd be a kérd dokumentumokat, de hiába teszed meg, ugyis fognak várni pár hetet, hogy nincs e a vevőktől panasz rád

cryptot minden termékemért elfogadom

(#36344) GAbre válasza V/ (#36342) üzenetére


GAbre
veterán

De ez mi a franc?

6 tranzakcióra kell bizonyítékot adnom.
Mind a 6-hoz számlát adnom.
Ez mi a franc?
Mi a franc közük van hozzá?
Miért nem elég 1-2-höz?

Amit linkeltél képeket,abból 1iket se kéri.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#36345) LuckyL válasza GAbre (#36344) üzenetére


LuckyL
őstag

ne pedálozz, nem leszel előrébb vele
leírtam az előző hozzászólásban a megoldást

cryptot minden termékemért elfogadom

(#36346) V/ válasza GAbre (#36344) üzenetére


V/
Topikgazda

Upload a photo ID - az lenne egy képpel ellátott okmány, személyi igazolvány, útlevél, jogosítvány.
Ezért gondoltam hogy kellenek az okmányok.
Ha még nem igazoltad le a személyazonosságodat akkor kérik azokat amelyekre utaltam. Szerződési feltételek alapján és törvényi kötelezettség alapján van közük hozzá.

De nem írtad hogy fiókod magán vagy üzleti?

[ Szerkesztve ]

(#36347) GAbre válasza V/ (#36346) üzenetére


GAbre
veterán

Magán.De ezt nem kérdezted előzőbe.
Hatalmas 25000Ft-ot utaltam kártyámra,annyi volt az egyenlegem.
Mintha olyan sok pénz lenne....
És persze ezért lockolni kell a vásárlásomat is...

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#36348) V/ válasza GAbre (#36347) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahogy LuckyL is írja egyszerűbb az információkat megadni, csak van az eladásokról valami ami azt igazolja?
Ha magyar fiók akkor a bankszámlára kellene menni a pénznek.

Teljesen mindegy hogy mennyit küldtél ki, igazolnod kell magad.

[ Szerkesztve ]

(#36349) GAbre válasza V/ (#36348) üzenetére


GAbre
veterán

A fotó dolog kész a másodikat elkezdtem,de mind a 6ra bizonyítékot,ugyebár angolul....
Aztán számla,aztán mind1ikre leírni mit hogyan....
Nem fog menni már ma este sőt...

Avatar

(#36350) V/ válasza GAbre (#36349) üzenetére


V/
Topikgazda

Számlát az azért nem szó szerint kellene venni, magánszemélyként nem igazán kell számlát adnunk, így van aki nem is tud olyat.
pl eBay eladás esetén az eBay vásárlás igazolásának elégnek kell lenni, mert ez lenne az: or invoices referencing.
Ha meg te vásároltál és olyanhoz kérik akkor meg amit az eladótól kaptál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.