Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) V/ válasza Botigta (#37499) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártyaszám ellenőrzés az lenne az 1 $-os. Hányszor mentetted el? A Revolut könyvelési dolgait nem tudom, de ha 16:17 körül volt ez a kártya hozzárendelés akkor ezek a sztornózott és így érdektelen terhelések lényegtelenek, persze akkor nem ha pénz még akkor nem volt a kártyán elérhető, mert az probléma.

(#37502) V/ válasza GAbre (#37500) üzenetére


V/
Topikgazda

2016 augusztus 20-ig lehet visszamenni most.

See More Activity és fent a dátumok választása. Leválogatja felad valamennyit és alul a See more-al listázod a következő oldalakat.

[ Szerkesztve ]

(#37503) GAbre válasza V/ (#37502) üzenetére


GAbre
veterán


Nálam október vége.
Sztem előtte is volt vmi.
De nekem.Augusztus 1-10 közöttről kéne a fizetési igazolás lehet.
Az oldal megszűnt ahonnan rendeltem anno.

Avatar

(#37504) V/ válasza GAbre (#37503) üzenetére


V/
Topikgazda

A Filters az ne legyen állítva. De ott a végén a sornak a Statements válaszd azt, Custom majd a Statements menüpont, Custom válaszd teljes 2018-at 01.01-12.31 Ok, és Create Report várd meg ami legyártja aztán letöltheted, benne kellene lenni.

Persze csak akkor ha a PayPal fiókon keresztül volt fizetve, nem csak PayPal kártyás fizetési kliens volt használva. Nekem 2016-ig minden könyvelt tétel megvan.

[ Szerkesztve ]

(#37505) GAbre válasza V/ (#37504) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi próbálom,de azóta folyamat csak homokórázik kb.... :S
Úgy 10 perce csinálja,már be is zártam,kijelentkeztem stb.
Letöltésre várok,nem pedig összegyűjtésre.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#37506) V/ válasza GAbre (#37505) üzenetére


V/
Topikgazda

Néha 3-4 perc. Most ezt úgy 1,5 perc alatt legyártotta nálam Firefox alatt.

[ Szerkesztve ]

(#37507) GAbre válasza V/ (#37506) üzenetére


GAbre
veterán

Sajnos üres lapokat kapok.pdf és táblázatban is.
Fizetésnél nem tudom mi ez a paypal másik fizetési opció.Mindent normál módon fizetek.
Az utóbbi 3 hónap adatai szépen megjöttek.
De az adott hónapokra üres oldalakat kapok.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#37508) V/ válasza GAbre (#37507) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem találkoztam ilyennel hogy elvesztek volna adatok. Kérdezd meg tőlük, mert nem hiszem hogy új fiókot csináltál. Nem volt magán és üzleti fiók cseréd sem oda-vissza gondolom?

(#37509) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Május 29-én 125 euróért vásároltam terméket, amire nem volt fedezet a Paypal accountomon. A vásárlás ennek ellenére sikeres volt.
Május 30-án top-upoltam 50.000 forintot, gondolván, majd összevezetik a -125 euróval. Viszont azóta is 50.000 forint a Paypal-egyenlegem. Valaki fel tudna homályosítani, hogy ilyenkor mi van?

(#37510) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok,

Ez mit takar, mármint ez az egyenleg ebayen:

"Our attempt to charge your PayPal account for US $6.35 was unsuccessful. (Please contact PayPal for details)

Account Summary
Learn more about account summary - opens in a new window or tab

Cannot move this view up
Latest invoice amount (Jul-31-19) : US $6.35
New Activity applied to the latest invoice noted above: US $0.00
Payments
-US $6.35
Payment Reversal:
US $6.35
Amount due as of Aug-20-19: US $6.35
New activity not yet invoiced: US $22.23
Current Balance: US $28.58
View: All account activity | Fees | Credits | Payments and refunds"

Nem értem mit akar pay palról leszedni, amikor 2 terméket adtam el, mindkettőnél levette a jutalékot és a maradékot tette pay palra, az a 28.58 dollár meg gőzöm sincs mi lehet.

(#37511) V/ válasza Apollo17hu (#37509) üzenetére


V/
Topikgazda

Van forint és €-os egyenleged, a pénzek mozgatását köztük neked kell megcsinálni, "nem látják" egymást.
Összefoglaló 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás

(#37512) V/ válasza vepe (#37510) üzenetére


V/
Topikgazda

Nme tudták levonni az előző időszak jutalékát mert nem volt pénz a PayPal fizetőeszközön, ha kártyást használsz akkor azon kellett volna lenni augusztus 2-3 közte szerintem pénznek.
Aktuális egyenleg= Current Balance, az eBay jutalék összesítő
De ha az eBay-en adtál el valamit akkor az eBay jutaléka a 10-12 % az az eladást követő hónap 15-ig gyűlik, akkor számlázzák és majd a a levonása az a számla kiállítását követő hónap első napjaiban történik meg. Nem azonnal vonják.
A PayPal meg a beékező pénzből levonja a saját jutalékát (3,4-5,4 %+90 Ft) a beérkezéskor. Ez két különböző dolog.
Az eBay mindig utólag vonja, kapsz egy értesítő e-mailt benne a fizetési határidőkkel.
De ez tisztán eBay téma, nem PayPal. Az eBay topik Összefoglalóban a jutalékról számlázásról találsz segítséget. 8.a Az eBay-en történő eladásról néhány gondolat

[ Szerkesztve ]

(#37513) Terentius


Terentius
őstag

Üdv!

Kaptam vissza pénzt ebay aladótól a paypalnál regisztrált maestro kártyámra ami júliusban lejárt. Most ezt eltávolítottam és hozzáadtam az új mastercard kártyám. Viszont a könyvelésnél azt írja, hogy a maestro kártyámon xy tételként fog szerepelni. Automatikusan ráteszi majd a bankszámlára ami a kártyák mögött van?

Poco F5 12/256 Gb

(#37514) V/ válasza Terentius (#37513) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mivel a pénz a bankszámládról utalással ment el, így a visszafelé az útvonal is az lesz. A kiírás ne tévesszen meg.

(#37515) Terentius válasza V/ (#37514) üzenetére


Terentius
őstag

Tévedés, mert nem utalás volt, hanem kártyás fizetés paypalon, ha nem egyről beszélünk.

Poco F5 12/256 Gb

(#37516) V/ válasza Terentius (#37515) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon is egyről beszélünk. A bankod utalta a pénzt a kereskedőnek, a bankkártyád csak átjáróként működik a fizetési felület és a bankszámlád közt.
Itt egyszerűen összefoglalják hogy miként is működik a dolog. Az online bankkártyás fizetés lépései rész.

[ Szerkesztve ]

(#37517) Steady74 válasza V/ (#37491) üzenetére


Steady74
addikt

Továbbra sem működik. Most már legalább annyi történt, hogy nem hibás bankszla számmal szállnel, hanem "kérését most nem áll módunkban teljesíteni" (vagy ilyesmi)- vel.

(#37518) Apollo17hu válasza V/ (#37511) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszönöm a segítséget, sikerült a forintot euróra váltani.
Viszont úgy jelenik meg az euró egyenlegem, minta az a 125 eurós mínusz nem is létezne, tehát nem tudom mivel összevezetni.

Kicsit tanácstalan vagyok, talán később átnézem részletesen az előzményeimet, mert úgy emlékszem, nem volt fedezetem kifizetni a terméket, ezért is top-upoltam 50.000 forintot később. (A fizetés még a top-up előtt sikerült, de azt nem látom, hogy miből. :F)

[ Szerkesztve ]

(#37519) LuckyL válasza Apollo17hu (#37518) üzenetére


LuckyL
őstag

meg fogod találni szerintem, durva hiba lenne, kizártnak tartom
esetleg nincs másik kártyád csatolva régebbről?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#37520) benfolds


benfolds
őstag

bocs, ha már volt, de ez az sms azonosítós dolog, amit szeptembertől vezetnek be az eu-ban online vásárlásnál, a paypalos fizetésekre is vonatkozik?

(#37521) V/ válasza benfolds (#37520) üzenetére


V/
Topikgazda

Vonatkozik, de csak akkaor ha bankkártya lenen a fizetőeszköz és ha az akinél fizetsz alkalmazza a Visa Secure (Verified by Visa) és Mastercard SecureCode biztonsági szolgáltatást. Ha nincs akkor nem kapsz a banktól jóváhagyási akármit a fizetéskor.
Ez amire hivatkoznak a bankok EU-s szabály, értelemszerűen EU-n kívül nincs fennhatóságuk.

(#37522) V/ válasza Steady74 (#37517) üzenetére


V/
Topikgazda

A túl sok próbálkozás miatt az automata biztonsági rendszer átváltott kézi módra, fel kell őket hívni és feloldják, azután már hozzáadhatod.

(#37523) atua válasza Apollo17hu (#37518) üzenetére


atua
aktív tag

Mi az, hogy nem látod? A 125 eurós fizetés részleteinél ott kellene lennie, hogy mi volt a pénzforrás (egyenleg, kártya, akármi)

(#37524) Apollo17hu válasza atua (#37523) üzenetére


Apollo17hu
őstag

És valóban:

Fizetés módja
28 982 HUF PayPal-egyenleg
13 787 HUF MasterCard x-NNNN bankkártya

Átváltási árfolyam
42 769 HUF = 125,00 EUR
1 HUF = 0,0029 EUR

Vagyis amikor a 125 eurót kifizettem, akkor a PayPal-egyenlegen felüli részt automatikusan leemelte a bankkártyámon keresztül. És akkor valós volt, hogy 50.000 forint a jelenlegi egyenlegem, mert már nem volt mit kiegyenlíteni.

Teljesen abban a hitben voltam, hogy PayPal-lal csak top-up után lehet fizetni, nem fér hozzá a társított kártyámhoz/számlámhoz.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#37525) V/ válasza Apollo17hu (#37524) üzenetére


V/
Topikgazda

Már ne haragudj, de minek adnánk hozzá kártyát ha arról nem lehetne fizetni? Ha nincs az eygenlegen elegendő pénz akkor kiegészíti a bankkártyáról úgy mint nálad, ha 0 az egyenleged akkor meg a kártyát használja.

(#37526) Apollo17hu válasza V/ (#37525) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Meg a hoskorban regisztraltam, es akkor tudomasom szerint eloszor tolteni kellett, es csak utana lehetett fizetni. Az en hibam, nem kovettem a fejleszteseket. Akkor ha jol ertem ez azt is jelenti, hogy a top-upot el is felejthetem, ami forras kell, azt a kartyamrol "be fogja huzni" a kiegyenliteshez?

(#37527) V/ válasza Apollo17hu (#37526) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, így van. Nem kell Top Up, azt legfeljebb akkor ha mondjuk gond van a kártyával. Pl: nem kapod meg időben a cserekártyát amikor az előző lejár.
2009 óta használom, de azóta így működik.
Annyit tegyél meg ha még ezt nem csináltad, hogy állítsd át a banki váltásra a kártyát. Összefoglaló 4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva és a bankkártya legyen az alapfizető eszköz. Gondolom a belépési védelemből valamelyiket használod.

(#37528) Teodor52 válasza V/ (#37477) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Aznap este 19:05-kor utaltam a PayPal számlámra x összeget, de ugye mivel az átutalási megbízást 16:30 után adtam le, így a következő munkanapon lett terhelve az Unicredites számlám reggel 7:31-kor és a Paypal jóváírás, mint ahogy az 3 éve történt a következő nap éjjeli 1:00 óra, ami PDT idő szerint délután 4 óra!

Ha pl most utalnék szintén az Unicredit számlámról, akkor is éjjeli 1:00-kor kapnám meg az összeget.

Érdekes,hogy a Kaliforniaiak mindig délután 4-kor írják jóvá az összeget utalás esetén.

Mi ez a határidő!? :)

(#37529) V/ válasza Teodor52 (#37528) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen Kaliforniaiak? Ha magyar regisztrációd akkor neked PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A. Luxembourghoz van közöd. Egy határidő van leírva a te pénzküldésedre a 14:45. Ha ez előtt megy el akkor az nap könyvelik, ha utána akkor a követő munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#37530) Teodor52 válasza V/ (#37529) üzenetére


Teodor52
senior tag

PayPal székhelye miatt gondoltam meg a 9 óra eltérés!

Luxemburg közép európai nyári időzónába tartozik nem gondolom, hogy mindig éjjel 1:00-kor írják jóvá az összeget.
Éjjel a bankok nem dolgoznak!
Paypal.com oldalon regisztráltam és ott van az adatoknál megadva, hogy PDT: -8:00

(#37531) Apollo17hu válasza V/ (#37527) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Atallitottam. Nagyon jok az osszefoglaloid.

(#37532) V/ válasza Teodor52 (#37530) üzenetére


V/
Topikgazda

Rendben, de szerintem Luxembourgi cégnél vagyunk. Nem a web oldal számít ahol belépsz, amikor a regisztrációnál országot választasz akkor annak megfelelő PayPal oldalra teszi a fiókot.
Nem tudom te milyen idővel számolsz, amikor pénz kerül az egyenlegre akkor jön egy e-mail, én annak az időpontját veszem alapul hogy akkor történt a jóváírás. Nem nézegettem azt hogy pontosan mikor is van, mert nem igazán ad hasznos információt. Ott a pénz ez nekem elég. De most néhányat megnézve nincs azonos időpont, hajnali egy órást nem is találtam.
A banki dolgozók általában nem. de nincs leállítva az informatikai rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#37533) Teodor52 válasza V/ (#37532) üzenetére


Teodor52
senior tag

Gmail fiókba érkező levél időpontja ami a jóváírást tartalmazza 2019.08.17-én 0:53 perc.
Ebből vonok vissza PDT szerint -7 meg CEST+2 összesen 9 órát, így jön ki a délután 4:00 óra.
Na sebaj lényeg, hogy megvan a pénz.

(#37534) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! válaszolt egy problémámra a paypal, de a levélben lévő linkre kattintva nem jön be az üzenetközpont, és a megújult felület miatt sehol sem találom :( Hol érem el az üzeneteket?

[ Szerkesztve ]

(#37535) V/ válasza kalapacsolok (#37534) üzenetére


V/
Topikgazda

Lép be és jobbra fent lesz egy üzenetes dolog a harang ikon, ha van olvasatlan ott lesz egy piros szám, az üzenetek a jobb szélső ikon.

(#37536) benfolds válasza V/ (#37521) üzenetére


benfolds
őstag

egy otp-s mastercard kártyához van hozzárendelve, onnét emelgeti le a pénzt. azért érdekel amúgy, mert tesóm paypalját használom, utólag szoktam odaadni neki a pénzt, ha ezután sms jön a telefonjára, akkor az megnehezíti a dolgomat. :((

(#37537) V/ válasza benfolds (#37536) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát igen az gond, ezért nem is ajánlott tartósan más kártyáját használni. Mint írtam EU-s dolog. Az eBay és a kínai webshop-ok esetén egyenlőre nincs.

(#37538) benfolds válasza V/ (#37537) üzenetére


benfolds
őstag

ja, azt hittem a vásárlás kezdeményezésének helye számít, nem az, hogy honnét rendelsz. nekem így tűnt volna logikusnak. így már ok, elsősorban kínai meg ebayes vásárlásokról van szó.

(#37539) V/ válasza benfolds (#37538) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az említett két biztonsági szolgáltatás közül egyik sincs a kereskedőnél akkor a bankod sem tud vele mit kezdeni.Én már az elmúlt napokban az Erste jóvoltából "élvezem". De aaz eVóBay-ne és az Aliexpresn, Banggood-on simán vásárolok. A magyar közműszolgáltatóknál, Szerencsejáték lottó fizetés meg már jön a + sms.

(#37540) benfolds válasza V/ (#37539) üzenetére


benfolds
őstag

értem, köszi.

(#37541) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Miért nem lehet egyből € küldeni? Így 2x vonnak le.

Csak $ lehet normálisan:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37543) V/ válasza Ciccuka (#37541) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit nem vonnak kétszer. Egy forint konverzió és egy levonás.
Mert nincs €-od az € egyenlegen, már az Összefoglalóban is írva hogy váltsd át egyenlegen, mert jobb az árfolyam, mint amikor küldéskor konvertálja.
Az € egyenleg legyen az elsődleges és akkor az € egyenlegről tudsz €-ot küldeni.
Kezdetektől van jelentősége annak, hogy jelölöd az elsődleges egyenleget és úgy 2,5 éve nem látja az € egyenlegen lévő összeget ha nem az az elsődleges.
A forint és $ egyenleg kezelése eltérő a többi devizához viszonyítva, de ha nincs $-os egyenlegen pénz csak forint egyenlegen akkor is konverzió történik.
Idén annyit változtattak ha bankkártyát adtál hozzá akkor is választani kell hogy egyenleg vagy kártya leygen az elsődleges fizetési eszköz.

Lásd a 6. PayPal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés:leírás végén és még ez: 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás

(#37544) Ciccuka válasza V/ (#37543) üzenetére


Ciccuka
veterán

Magyarul mit kell csinálni, ha valaki € akar küldeni olcsón?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37545) V/ válasza Ciccuka (#37544) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor rövidítem az előző hozzászólást.
Küldés előtt
váltsd át egyenlegen,
Az € egyenleg legyen az elsődleges és akkor az € egyenlegről tudsz €-ot küldeni.

Összefoglaló 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás

[ Szerkesztve ]

(#37546) Ciccuka válasza V/ (#37545) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ott az átváltással kb. 5% egyből elveszik. Meg még oda is át kell küldeni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37547) Botigta válasza V/ (#37501) üzenetére


Botigta
aktív tag

Egyszerre egyszer mentettem el. Azóta töröltem, és újra próbáltam. Az eredmény ugyanez, annyi eltéréssel, hogy már nem is von le a Revolutrol semmit...

(#37548) Botigta válasza V/ (#37501) üzenetére


Botigta
aktív tag

Nos, most megpróbáltam egy fizikai Revolut kártyát betenni, és sikerült erős felindulásból 3 perc alatt végigcsinálni, a 400HUF-os kódos levonással együtt. Szóval ezek szerint a virtuális kártyát felismeri, és nem szívleli?

(#37549) vnorbi válasza Botigta (#37548) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én tegnap este adtam hozzá a virtuális Revolut kártyát. Az ellenőrzéshez egy 0 dolláros tranzakciót csinált, ez látszik a Revolut történetben, és ha meg akarom erősíteni a PayPalnél a kártyát, akkor külön kérésre beterheli a 400 forintot, hogy majd az ahhoz tartozó kódot írjam be.

Ezzel most nem élek, olyan keveset használom a PayPalt, hogy nem fogok beleütközni az unverified kártya miatti limitbe, úgyhogy most kimarad a 400 forint odaadása, és odabenn kedvezőtlen árfolyamon történő kényszerváltása, hogy majd el tudjam költeni.

[ Szerkesztve ]

(#37550) vnorbi válasza Botigta (#37548) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Visszaolvastam az elejéig, nekem a "Kód kérése" gomb elsőre működött, jött utána a 400-as terhelés (egyenlegem nem volt rá, de így is látszik a Revolut történetben, mint elutasított tranzakció).

Szóval olyan hibaüzenetet nem kaptam, mint amit te. Nem hiszem, hogy van jelentősége, de annyi különbség van a kettőnk próbálkozása közt, hogy én angol nyelven használom a PayPalt.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.