Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) haller26 válasza Har_melin (#7943) üzenetére


haller26
tag

Na kipróbáltam a buildet és nagyon tetszik.(Facebreaker) Most vagyok 23, próbálom kiélvezni. Nagyon furcsa számomra, hogy az egyik keze üres a másikban pajzs van, előszőr nem is értettem. Remélem ilyen erős marad nagyobb szinten is. Ami buildet nézek ott a 2. totem passivot a végén veszi csak fel, na ez a legfurcsább. Végre egy kari ami beleáll a pofonokba és bírja. Kérlek mondjátok, hogy nem beleválasztottam megint és ... :O

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7952) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

nekem is van noob kérdésem: a CI az ugye "low life"-nak számít a Pain Attunement esetében?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7953) Plazmacucci válasza Har_melin (#7952) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7954) Gothmog válasza Har_melin (#7952) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Elvileg nem (a definíció szerint nem is lenne logikus). A PoE wiki ezt írja: Low life conditions will never trigger while CI is enabled. Effects such as Pain Attunement and On Low Life mods on gear will not activate. For these effects, you must have 35% or less of your current maximum life. Chaos Inoculation sets your maximum life to 1.

Endure. In enduring, grow strong.

(#7955) Har_melin válasza Gothmog (#7954) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

OK, köszi, akkor marad valami jobb ES sapka.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7956) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

másnál is lehalt a steam?

szerk: már látom, általános lehalás :(((

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7957) Genji


Genji
őstag

Exaltokban gazdag Karácsonyt mindenkinek! :)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7958) haller26


haller26
tag

Boldog Karácsonyt aprajafalva

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7959) haller26


haller26
tag

Bocs a dupláért,de nem győzöm kivárni míg ír valaki :((( Van ez a totemes Jewel, ami ha jól értelmezem 50%-kal csökkenti a totem sebzést, de 2 tűzgyűrűt indít, jelen esetemben FBTotem? Van aki kipróbálta, hogy jobb e így? vagy inkább a Jewel helyekre keressek vmi más tulajdonsággal felvértezett ékkövet? Kérem osszátok meg veklem a tapasztalatokat e téren .. Kellemes ünnepeket

[ Szerkesztve ]

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7960) Plazmacucci válasza haller26 (#7959) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem inkább passive skillből szerezz több totemet ne jewelből.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7961) Har_melin válasza haller26 (#7959) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Gondolom a Rain Of Splinters jewelre gondoltál.

Ha az FB az Fireball-t jelent, akkor attól függ, hogyan ment eddig. Ha nem volt LMP/GMP, akkor egy 100%-os lövedék helyett kapsz három 50-70%-osat és szerencsés esetben ezeknek a végső robbanása részben át is fedi egymást, vagyis többszörös sebzést okoz.

Ha volt már LMP/GMP rajta, akkor 3/5 lövedék helyett lesz 5/7 (+66% illetve +40%), de mindegyik az 50-70%-át fogja csak sebezni az addigi értéknek.

Ha a FB a Flameblastot jelentené, akkor arra semmilyen hatása sincs, mert az nem projectile.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7962) San398


San398
őstag

Free Stormcaller Mystery Box

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7963) Plazmacucci válasza San398 (#7962) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Juhú :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7964) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kezdtem egy sima zombie summonert és sokkal jobbak a lehetőségek mint egy évvel ezelőtt. Elég jó, csak ki ne fogyjon a kraft T8 felett.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7965) Patrick válasza San398 (#7962) üzenetére


Patrick
addikt

Én kaptam +1 stash tabot. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#7966) pruzsi


pruzsi
őstag

Hali!
Melyik lehet a "jobb"?
ez

vagy

[ Szerkesztve ]

(#7967) Genji válasza pruzsi (#7966) üzenetére


Genji
őstag

Nekem a pathfinderes CI valtozat tetszik, en azt epitem most. Keress ra ugy, hogy Meatball finder.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7968) pruzsi válasza Genji (#7967) üzenetére


pruzsi
őstag

Ez alapján semmit nem adott ki listázva van a buildeknél?

(#7969) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

technikai kérdés: van-e esetleg valakinek lvl3-as Leo-ja Breach-en? Lehet, hogy kellene majd tőle egy craft (gyorsabb ES recharge kezdés). Mivel soha nem pvp-ztem és nem is szeretnék, örülnék, ha megoldható lenne anélkül, hogy ezért külön csináljak egy karit és azzal töltsem az időt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7970) Genji válasza pruzsi (#7968) üzenetére


Genji
őstag

[link]
[link] 2.5 alatt Meatball finder

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7971) Rison77


Rison77
senior tag

Valakinek ma volt problémája a játékkal? Fórumon sehol nem olvastam róla, hogy lenne valami, de nálam nagyon nem okés. Olyan frametime droppjaim vannak (20-35k), hogy konkrétan egy képregény lapozok. Fogalmam sincs mitől lehet, tegnap semmi baja nem volt. Igazából erről a frametime-ról is kb 1-2 2-3 éves témát találtam, de azokban se írtak semmi használhatót.

(#7972) Mirman válasza Rison77 (#7971) üzenetére


Mirman
őstag

Ma nekem is szar volt úgyhogy tuti szerver oldali hiba nem kell aggódni.

(#7973) pruzsi


pruzsi
őstag

Végül a mathil félét csináltam meg, skyforthra nem áldozok...
Pozitívum LVL 73-on sikerült elsőre az über lab.

(#7974) tocsek18


tocsek18
senior tag

délelőtt volt is egy 5 perces rollback kb 10-11óra fele, guildből sokan buktak mapokat

(#7975) tibee77


tibee77
őstag

Sräcok volt valaki mär olyan gondban, hogy törölte veletlenül az összes karijät meg kb. mindent?En hülye nem akartam mär mindig a steam accountommal csatlakozni a poe forumhoz, hanem csinältam profilt es aztän csatlakoztattam hozzä a steam accountomat.Ezzel együtt minden törlödött.....Igaz, hogy nem jätszok regota, de ebbe a szezonba ultra nagy szerencsevel, maxosra megcsinältam egy totemes buildet, igy most ha minden tenyleg elveszett akkor föbe lövöm magam :W Szerintetek support tud rajtam segiteni?

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#7976) San398 válasza tibee77 (#7975) üzenetére


San398
őstag

Nekem is volt ilyen. Írj a supportnak, hogy steam account és a poe account kapcsolatot szüntessék meg. A karakterek ezért nem látszódnak, de nem törlődtek!!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7977) tibee77


tibee77
őstag

Fuu ezer köszi!Remelem hamar megoldodik.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#7978) haller26 válasza tibee77 (#7977) üzenetére


haller26
tag

Tudnátok írni Gemkombókat a vért nélküli facebrekeres Berserker buildhez?

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7979) tibee77 válasza haller26 (#7978) üzenetére


tibee77
őstag

Hät attol függ milyen buildet kezdtel el, mert remelhetöleg mäsolsz egy buildet a por forumrol. :) A facebreaker-es totemes meg nekem is uj, mert en a ketkezes axe-set nyomom, de itt egy olyan build ami neked van.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#7980) haller26 válasza tibee77 (#7979) üzenetére


haller26
tag

Pont ezt a bildet tolom, de nem tudom életképes e vért nélkül. Amúgy milyen a baltás? Boldog Új Évet .
Elég drága nekem az a 6 linkes Belly, esetleg működik 5linkkel is vagy csak hattal? Most jelenleg a Rain.. sapka van rajtam, de eléggé érzékeny a sebzésekre :(((

[ Szerkesztve ]

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7981) Mirman válasza haller26 (#7980) üzenetére


Mirman
őstag

Haller ezt a buildet csináltam meg kétszer már. Regényt irtam neked priviben róla , belinkeltem a karilapom , a buildet mindent. Mi nem világos még ? :DD

[ Szerkesztve ]

(#7982) haller26 válasza Mirman (#7981) üzenetére


haller26
tag

Felpakoltam rá a cuccokat és még mindig eléggé esik-kel. Az a nem világos kérlek alássan :B hoigy Merci Dlaken mért akar folyton meghalni ? :U Maxosak a resik, követem a skillfáT, de a Breachekbe nem kell beleállnom mert tuti fekszem. Neked is B.U.É.K. tE MI A .... -ÉRT nem bulizol még? :DDD Nekem van rá ,mentségem, dolgozom :O Tudok csinálni egy 5linkes Bellyt az kevés, ha nem akkor melyik gem esik ki? Vagy hagyjam a csába és vegyek egy 6linkes kéket és csináljam meg sárgává, (Nem tudom mi lenne a jobb opció). Természetesen Abyssusra is futná még, segíts Sensei :R

[ Szerkesztve ]

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7983) Mirman válasza haller26 (#7982) üzenetére


Mirman
őstag

A shield charge legyen bent skillnek , faster attack + fortifyal. Ezzel tudsz kimozogni az ellenségek elől , ne állj be a harc közepébe mindig mozogj. Megteheted mert a totemek ölnek nem te. Csináld meg a Labokat és rakd ki rögtön az a a pontot ami lifeot és manát ha ha valamilyen warcryt használsz . Ennyi a lényege. Ezzel mennie kell .

Én Über labban sem igazán halok vele csak ha max buffon van izaro és balfaszkodom. ( de mostmár a LowLife Essence Drain karit viszem Breachen az azért mégiscsak kellemesebb )

(#7984) haller26 válasza Mirman (#7983) üzenetére


haller26
tag

Még a két totemet nem raktam ki, kell még pár szint. Az első labot megcsináltam, de a többihez még kevés vok. A war cry-s Asc.-t kiraktam. Most vok 68. Bár nem tudom mi az a war cry, gondolom az Enduring cry az ? :D Akkor fejlődök még egy kicsit és irány a labok. Na most utánanézek a war cryoknak...Eladóak e a cuccaid ?, (:

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7985) San398 válasza haller26 (#7984) üzenetére


San398
őstag

szerintem már rég ki kellett volna raknod a két totemet!!!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7986) haller26 válasza San398 (#7985) üzenetére


haller26
tag

Mivel nem vagyok túl tapasztalt , evégett a buildet követem és a hasznos tanácsokkkal ellátó kollégákat :F
Nekem a vége felé írja, hogy kirakja az Ancestralt. Legrosszabb esetben még fejlődök-8-10 szintet és elérem.

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7987) Har_melin válasza haller26 (#7986) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Duplatotemes buildnél az Ancestralt legkésőbb valamikor Cruel közepe felé már érdemes kirakni. Ha most lvl68 vagy, akkor már régen meg kellene legyen, így persze hogy esel-kelsz: egy totem nem bír a mobokkal, a karaktered viszont nem harcra, hanem sunnyogásra alkalmas.

Ne várj 8-10 szintet, hanem inkább használd fel a küldetésből kapott respec pontokat és rakd ki az Ancestralt. Már csak azért is, mert mercin ha állandóan meghalsz, akkor az a 8-10 szint piszok lassan jön majd össze a 10%-os XP veszteségek miatt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7988) Har_melin válasza haller26 (#7984) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Úgy nehéz játszani, ha nem érted, mi miért történik - az erős buildek nem azért erősek, mert elég velük beállni a kocsmaajtóba és már le is lehet pofozni mindenkit...

A warcry-os acendancy arra szolgál, hogy minden egyes alkalommal, amikor "elsütsz" egy warcry-t, automatikusan visszatölt 25% életet és manát. Ha az Enduring Cry-t használod, akkor az ezen felül tölt még HP-t és ezt két másodpercenként megismételheted. Ha ezt nem használod, akkor persze, hogy állandóan levernek.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7989) haller26 válasza Har_melin (#7988) üzenetére


haller26
tag

Tény és való,hogy nem értem ezért is járok fel a forumra, hogy a tapasztaltabb játékosoktól kérdezzek. Remélem ez nem akkora probl3ma? Nem kiokításra,hanem mentorra van szüks3gem és arra,hogy valaki elmagyarázza, mit?miért?hogyan? Stb... Eddig azt sem tudtam mi az a war cry pl...
További szép estét

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7990) tibee77


tibee77
őstag

Na akkor röviden es tömören a totemes buildröl.Az a lenyeg, hogy a dps-t nem te adod le, hanem a totemek.Ezert is kell minel hamarabb kirakni a dupla totemes passzivot.Ezzel a karival nem ugorhatsz be a mobok köze, nem alkalmas rä.Ugy mesz a pälyän, hogy futsz es mindig lerakosgatod magad ele a totemet, hätha lesz ott valaki.Ezt persze csak az elejen csinäld, mert felesleges idöpazarläs de az elejen jol jön, hogy megtanuld, vigyäznod kell a karival.Ez nem birja az üteseket, viszont baromi nagy a sebzese.Es a jo hir, hogy nem neked kell a tüzvonalban lenned, hanem a totemeknek.Mikor ledobod öket, ne egymäs melle tedd, hagyj kis helyet közöttük, hogy minel nagyobb területet fedjen le a sebzes.Ennyi az egesz.Persze lehet vele halni, en is halok vele sokat de csak azert mert en se vagyok gyakorlott totemes.Szeptember ota jätszok a jätekkal es ugy oktober vegen kezdtem el totemezni.Meg mindig beleszaladok jo pär nagy pofonba de mär egesz jol megy, mivel a guardianokat mär lenyomtam, t15-ös mapok ugy mennek hogy öröm nezni.Persze nehäny t15ös boss azert tud meglepeteseket okozni. ;] A warcry az egyik legfontosabb skilled, azt amikor csak tudod nyomassad, mert ha a berserker ascendancyt rakod ki, akkor a warcry instant healel teged 25%-kal.Nagyon hasznos cucc, hasznäld ezerrel.Plusz endurance charge-ot is ad, ami meg 4% physical damage reduction jelent charge-onkent.3 charge az mär 12%, ja es 12% resistet is!!!A lenyeg, hogy ovatosan menj vele, ne rohanj eszeveszetten elöre de persze ne is lepesbe haladj, erre majd rä kell erezned.De mint mondtam, meg nekem se tökeletes, szal van idöd.En amugy ezt a buildet raktam össze.Nagyon pöpec cucc ez is, kicsit kevesebb itt a dps mint a tiedben, de jobb a tuleles.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#7991) Har_melin válasza haller26 (#7989) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Sajnos írásban nehéz hangsúlyozni: nem kioktatásnak, megállapításnak szántam, hogy ha nem érted az összefüggéseit, akkor nagyon nehéz a játék.

(Ettől függetlenül: a gemek, skillek leírása elég lényegre törő és érthető, még egy gugli fordító is megbirkózik vele. Nem azért mondom, hogy ne kérdezz, de én úgy kezdtem el érdemben angolt tanulni, hogy a hobbimhoz tartozó információkat fordítgattam le. Kellemeset a hasznossal...)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7992) Har_melin válasza tibee77 (#7990) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ehhez még csak annyit, hogy a Warchief totem annyiban különbözik a hagyományos totemektől, hogy csak akkor működik, ha a közelében vagy. Egy flame totemet elég lerakni, aztán pá, de ez csak akkor üt, ha kb. harmad képernyőnél nem vagy messzebb tőle. Vagyis tényleg meg kell szokni az állandó mozgást, hogy ne is távolodj el túlságosan a totemtől, de ne is legyél könnyen eltalálható célpont. A két totemnek egyébként az a nyilvánvaló plusz előnye is megvan, hogy plusz egy célpontot jelent a moboknak, annyival kevesebb fog téged támadni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7993) haller26 válasza tibee77 (#7990) üzenetére


haller26
tag

Köszönöm a válaszodat,egy karilapot tudnál linkelni?

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7994) Har_melin válasza haller26 (#7982) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

5L-nél melyik gem maradjon ki: amíg nem érzel rá a warcry és a flaskák ütemes használatára, addig a Melee dmg on Full Life - ez csak akkor ad plusz sebzést, ha maxon van az életed, a leírtak szerint neked ez még gond.

Ha már sikerül stabilan 100%-on tartani a mapokon és csak a bossok jelentenek gondot, akkor nézd meg, hogy az Added Fire DMG vagy ez ad-e nagyobb sebzést (mindkettő piros, lehet cserélni), de ne feledd el, hogy a Full Life-os gem jó eséllyel pont a bossfightok alatt nem fog állandóan működni.

A másik oka a gyakori halálozásnak, ha nem figyelsz a mobok tulajdonságaira. Corrupted blood, az ice vagy fire bombákat maguk után hagyó nagyobb csoportok pillanatok alatt hazavágnak. Szerencsére ezeket már lila színnel mutatja a játék, tehát fel lehet készülni rájuk és inkább kisebb csoportokban levadászni őket, mint egyben rájuk esni és belehalni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7995) haller26 válasza Har_melin (#7994) üzenetére


haller26
tag

Le a kalappal Her Generál előtted, azt hittem te is csak egy ... vagy :C de pozitívan csalódtam benned. Most már sokkal jobban mennek a dolgok, még egy pont és ki tudom rakni a 2 totemet. Bár szeretnék énis sebezni,harcolni, nem csak osonkodni :)) Egyenlőre maradok így vért nélkül, még a pajzsom sem cseréltem le uniqra, a flaskákat sem(bár a taste m3g odébb van) Meg kell tanulnom még a Poe traden kereskedni stb.. Szép napot

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7996) tibee77 válasza haller26 (#7993) üzenetére


tibee77
őstag

Itt az en totemes karim.De mivel te nem ugyanezt a buildet csinälod, igy sokat nem segit.Harmelin is jo dolgokat irt le, fogadd meg a tanäcsait! :)

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#7997) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

technikai kérdés első pathfinder karimnál: a Master Herbalist "Poison on hit while using a flask" opciójánál a "while" az a flaska aktív időtartamát jelenti? Tehát ha mondjuk 6sec-ig biztosítja a saját buffját, akkor annyi ideig megy a mérgezés is? Vagy ez valami egységes fix időtartam a flaska használatától kezdve?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7998) Nordic válasza Har_melin (#7997) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A poison duration tartalmába nem szól bele, csupán ameddig megy a flask effekt,addig poisonol a dmg-ed.

(#7999) LaCupacabra válasza pruzsi (#7973) üzenetére


LaCupacabra
csendes tag

Pruzsi mi az a shopos cuc amit használsz az itemek megkülönböztetésére?

BB8900 , 9780 , 9900 Rip , 9720 , Q5 Rip

(#8000) Har_melin válasza Nordic (#7998) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszönöm, akkor még egy kérdés:

ezek szerint érdemes legalább egy "X% increased amount recovered, Y% reduced recovery speed" flaskát tartani, mert annak - ha jól értem a teljes aktív ideje alatt él a poison? (Pl. egy hibrid flaskámon -33% recovery speed-nél 7,5 másodperc az alap időtartam, erre jönnek a passzívból kapott módosítók.)

Védd a fákat - egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.