Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Genji válasza nyic19 (#7646) üzenetére


Genji
őstag

Gondolom ami egyedül kétséges lehet a "Increases and Reductions to Spell damage also apply to Attacks".
Ez anynit jelent, ha mondjuk van egy másik tárgyad aminek a tulajdonsága az, hogy ad / esetleg elvesz a spell damage-ből (mondjuk Beast Fur unique páncél ad + 40% spell damage-t) az a módosító vonatkozik a rendes fegyveres támadásokra is (attacks) nem csak a varázslatokra.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7652) nyic19 válasza Genji (#7651) üzenetére


nyic19
tag

Ez érvényes lehet a spelles critekre is(PL a fáról, vagy fegyverről)?
Vagy csak a tárgyakra érvényes?

[ Szerkesztve ]

(#7653) Mirman válasza nyic19 (#7652) üzenetére


Mirman
őstag

Csak a damagera de arra bárhonnan , tárgyról fáról stb . A Crit nem damage

(#7654) nyic19


nyic19
tag

Ok. Köszi.

(#7655) savior


savior
őstag

A jatek toltesi ideje javul az uj patchal? Mert nekem csak hdd-m van es marha sokat tolt.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7656) Ramos_


Ramos_
tag

dx11 kliensről:

először nem indult nekem sem, olvastam hogy full screen windowed-ra kell állítani és onnantól ment, de asszem már ezt is javították
csak shadows on beállítással megy, de sztem ezt is fogják orvosolni

nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki nálam a játék tökéletes lett, amik eddig voltak hibák, apro freezek hideoutban, ambush boxok vagy nagyobb packok utáni akadások nálam mind eltűntek

még a Mark of Cannibalism bloodline packoknál lévő lagg is teljesen eltűnt, ez volt kb a legrosszabb
ezen kivül a grafika sokkal szebb stb

mindezt egy elég közepes géppel és ami lényeg AMD-vel
AMD Athlon X4
Sapphire HD7770
8Gb ram

ennyit arról hogy ZiggyD 2nappal dx11 előtt lemondta az AMD sponzorát emiatt :C
és ezt csak azért írom hogy nem feltétlenül kell fullos Nvidia gép teljesen smooth gameplayhez ezek szerint

(#7657) Ramos_ válasza savior (#7655) üzenetére


Ramos_
tag

ebben nem tudok nyilatkozni mert ssd-m van, de ehhez a játékhoz kb majdnem elkerülhetetlen az ssd vásárlás
játékélményen többet dob mint egy új videokártya vagy bármi

(#7658) hairne


hairne
csendes tag

"exe hiba működés közben leállt" 5-6 eset után, főleg labirintusban, mikor már a végén voltam és ezzel a hibaüzivel kivágott a game, kissé kezdett elborulni az agyam...

Próbáltam ATI és Nvidia kártyás géppel is, mindkettőnél jelentkezett a hiba... Remélem mihamarabb javítják ezt a gondot, mert így elég nehéz a lab végére jutni....

(#7659) nyic19 válasza hairne (#7658) üzenetére


nyic19
tag

Menj át másik szerverre. Nálam az segített néhányszor.

(#7660) hairne válasza nyic19 (#7659) üzenetére


hairne
csendes tag

Estére majd tesztelem, erre mondjuk nem gondoltam.

Indítottam egy blade vortex buildet, tizedikre sikerült befejeznem über labot is. Most egy darabig oda tuti nem megyek, többi mapon meg annyi nem gáz ha kidob...

(#7661) haller26


haller26
tag

Sziasztok!
kb 1k éve játszottam a játékkal és már abszolút nem emlékszem rá,ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy adjatok egy rövid útmutatást. Kezdőnek milyen karit ajánlanátok, stb... Kicsit unalmas már a D3 és az az igazság,már nem látom értelmét a .... Szeretnék egy kis kihívást és ha emlékeim nem csalnak tetszett a játék, csak elcsábítottak egy másik univerzumba :DD Norbinszra még emlékszem,ő nagyon segítőkész és korrekt ember. Ismeri valaki Hermi-t, játszik e még?! További szép napot nektek

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7662) Ramos_ válasza haller26 (#7661) üzenetére


Ramos_
tag

üdv
nehéz erre válaszolni, elég komplex a játék és a folyamat legfun-abb része az első 2 hónap tanulás

olvasd el a topic elején a cumót, elég hosszu
dec2-án kezd el a breach ligát softcore-on
addig meg standarden húzz egy karit bármilyen spellel ami szimpi, próbálj ki többet is, attack vagy melee kari nehezebb mert jo fegyvert igényel

juss el legalább cruel fokozatra hogy is lásd a 4 actot meg a bossokat
bármit amit nem értessz játék közben, mindre fenn lesz a válasz poe wikin (angol tudás required)

második karidra majd breach ligára nézhetsz már buildet is hogy ne baszd el annyira
nagyjából ennyi

(#7663) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Frissítettem az eddigi ligák leírását, pótoltam az essence/breach részt.

(#7664) hairne


hairne
csendes tag

Blade vorterx-re milyen hatással van a Cast Speed? Csaj a stack-ek felpakolásának a sebességében játszik szerepet, vagy azok ütésének gyakoriságában is?

(#7665) Plazmacucci válasza hairne (#7664) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jó hatással.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7666) szmegma válasza hairne (#7664) üzenetére


szmegma
aktív tag

Nalam ha a csaj nem jatszik szerepet a stack-ek sebessegeben, akkor az utekes eleg gyakoriak. :DDD

TV: JZ1000

(#7667) Genji válasza hairne (#7664) üzenetére


Genji
őstag

Stackek felpakolásához kell. Jó ha van valamennyi de nem elsődleges.

MÁS: ki milyen build-del indul az ligában? Link is jöhet :P

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7668) San398


San398
őstag

Új gem tesztelés alatt Cast while Channelling

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7669) Nordic válasza San398 (#7668) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ez miafarok? Elég betegnek tűnik elsőre, és az a 20% less dmg se annyira fájó, főleg ha több spellt lehet mellé linkelni, mint a Cast on Crit gemnél.

(#7670) Har_melin válasza Nordic (#7669) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Mondjuk egy aoe spell a tűzcsóva mellé, hogy ne maradjon teljesen védtelen a háta az embernek? Mondjuk ha a blade flurry mellé még pluszban bekerül pár CwC spell is, akkor az tényleg überbrutál lesz.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7671) Plazmacucci válasza San398 (#7668) üzenetére


Plazmacucci
félisten

wtf is channeling?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7672) Hiftu válasza Plazmacucci (#7671) üzenetére


Hiftu
senior tag

Channeling: a skill gombot nyomva tartva folyamatosan valtozik a skill hatása. Ha jól tudom channeling skill a flameblast, incinerate, blade flurry, whiter, scorching ray, stb.

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#7673) Plazmacucci válasza Hiftu (#7672) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7674) Hiftu válasza Genji (#7667) üzenetére


Hiftu
senior tag

Én azt hiszem egy assasin/blade flurry buildet nézek majd meg. Ha nagyon nerfelik a blade flurryt, akkor keresek egy bow/ranger vagy egy totem buildet.

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#7675) Genji válasza Hiftu (#7674) üzenetére


Genji
őstag

Linkelnél egy buildet? :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7676) Hiftu válasza Genji (#7675) üzenetére


Hiftu
senior tag

Szia,

Ezzel fogok kezdeni [link]
ha nem lesz jó, akkor gyorsan keresek egy buildet.

Esetleg megnézem, hogy mit találok ebben: [link]
A video alatt van a link a táblázatra, amiről beszél a srác.

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#7677) nyic19 válasza Hiftu (#7676) üzenetére


nyic19
tag

BF liga lesz a következő. Az emberek 25 százaléka akar ezzel indulni(talán én is). :DD

(#7678) Har_melin válasza nyic19 (#7677) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ebben semmi meglepő nincs. Új skill, erős, jól játszható és selffoundban is működik, nem "kell" valami spéci unique hozzá. A várható nerf biztosan csökkenti majd a lelkesedést, de pont tegnap néztem Mathil videóját, aki szerint még egy 20% körüli nerffel is bőven mindent-leverő marad.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7679) nyic19 válasza Har_melin (#7678) üzenetére


nyic19
tag

Hát igen. Én például egy speciel editionnal próbálkozok, amit még nem láttam(lightningos).Olyan lesz amilyen lesz, majd kiderül. :U

(#7680) haller26 válasza Ramos_ (#7662) üzenetére


haller26
tag

Köszönöm a válaszodat. Sajnos nem sok időm van böngészni, amint látod most is hajnalban vok fenn,bár ha emlékeim nem csalnak, a hajnali időpontok a kevesebb gamer miatt igen is kifizetődtek és a loot is jobb volt. A legnagyobb gondom az Account visszaszerzése lesz, már nem is emlékszem a Nicknévre, emailre, a jelszóra meg pláne. Anno azt hiszem Pityesz(Pityputy) néven futottam még Norbiék klánjában, bár nem vennék mérget rá. Azt hiszem egy tűztotemes Bildet raktam össze, ami az elején elég erős volt, de valamiért ráhagytam. Később vmi lightingos (ARC) karival futottam, na ő kifejezetten tetszett. Végigolvastam a gyorstalpalót és próbálok minél több tudást összeszedni, de talán TS-n folytathatná valaki a kiképzésem. Szeretem ezt a progit, nem kevésbé a remek társaságot, többnyire ezért is játszom, kocka meg pláne nem vok :DDD Szvsz jó dolog új embereket, egyéniségeket megismerni, játék közben egy jó medinát iszogatni és ugratni egymást :K Kiszakadni a szürke hétköznapok közönyéből, az egyre magasodó munka falát ledönteni és eltölteni önfeledten pár órácskát. Egy szó mint száz, ma megteszem az első lépést, letöltöm a játékot kezdésnek. Az új liga amit írtál, ha jól értelmeztem 3 hónapig fog kb tartani, akár egy szezon a Diabloban? :R

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7681) Har_melin válasza haller26 (#7680) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Tudna valaki segíteni, hogy a hibabejelentés hogyan működik, kinek kell írni?

Az új patch óta két hibába is belefutok rendszeresen. Az egyik, hogy ha ki akarok lépni a karakterválasztó képernyőre, akkor kivág a játék, újra kell indítanom.

A másik (ezt még tesztelnem kell, de azt hiszem csak a bétánál jelent meg), olyan, mint ha egy "plafon" lenne a pálya fölött, amin nem látok át. Mint amikor FPS játékokban egy objekt belsejébe enged véletlenül a kamera, ahova nem mehetnél és hátulról csak a szürkeséget látod. Szerencsére ez nem okozott lagot és ha arrébb vittem az egeret, akkor megint "kikerültem belőle", de azért idegesítő, ha egy sűrű mobfight közben eltűnik a kép.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7682) San398 válasza haller26 (#7680) üzenetére


San398
őstag

"a hajnali időpontok a kevesebb gamer miatt igen is kifizetődtek és a loot is jobb volt." Ezt Te sem gondolod komolyan ugye? Ilyen nincs!! Ami neked hajnal az más játékosnak épp délelőtt vagy délután stb. !

Har_melin How to Report Bugs

A grafikai hiba nálam is fenn áll, de van más hiba is pl.

Vorici lézer karddal :)

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7683) pruzsi


pruzsi
őstag

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1765247/page/1/#p13906366
itt mi célt szolgál a molten shell? nem igazán van időm nyomogatni a drágát,cwdt-re nem lenne jobb kötni?

(#7684) haller26 válasza San398 (#7682) üzenetére


haller26
tag

Nem fogok veled vitatkozni és nem is akarok. Azt is elismerem,hogy jóal tapasztaltabb vagy nálam.Amit írtam ezt csak én szűrtem le és Nekem!! sokkal több c esett,mint más időpontban. :)) Más:
Működik még a Lightingos Arc witch endgamere is? Ma letöltöttem a játékot és elég élvezetes vele, nem tudom mennyire gyengítették le. Bár nemsokára indul az új Liga és ismét előlről kell kezdenem a játékot, addig is kiélvezem minden percét. Tudnátok az új ligára javasolni egy egyszerűen kezelhető bildet, ami még végjátékra is jó lehet? Szép estét.. :U

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7685) Har_melin válasza San398 (#7682) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi, ezek szerint a kidobásokról automatikusan jelentést kapnak ("If you get a Client or Instance crash, we receive a report automatically the next time you start your client.")

A kitakarási hiba azóta nem jött elő, viszont most megint párszor irgalmatlanul lagos volt a játék, a klasszikus állókép - mérgezett egér szintig.

Már a videókártyákat is nézegettem, de amit megvennék, az már a 40k-s sávban mozog, annyi meg most nincs egy ingyenes játékra...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7686) Mirman válasza pruzsi (#7683) üzenetére


Mirman
őstag

900 armourt ad neki . Megnéztem a buildről a videóját és igen , ő nyomogatja a molten shellt mionden nagyobb pakknál , elitnél vagy rázósabb helyzetnél. CWDT-t is lehet használni csak ahhoz hogy a lwl 20 molten shell mentejn 20-as cwdt gem kell ami csak 3200 life veszteség után kapcsol be. Nem tudom mennyire jó a geared vagy ilyesmi , de ennyi life veszteség szerintem csak 8000 life körül elfogadható .

(#7687) pruzsi válasza Mirman (#7686) üzenetére


pruzsi
őstag

Áh,értem,akkor viszont át kell néznem a többi buildomat is mert lehet 1-2 ilyen "apróság" elkerülte a figyelmemet.

profile

(#7688) Ramos_ válasza haller26 (#7684) üzenetére


Ramos_
tag

arc fun, arc jó, ki tudja a pár nap mulva kijövő patchnotes-ból kiderül még lehet buffot is kap

egyetlen hátránya hogy Tier 13-os mapok felett elfogy a single target, de megoldható

ajánlott build
https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1147951

(#7689) Sárpac válasza San398 (#7682) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Alátámasztom itt messze nincs az ami diablo3-nál. Ott valóban amikor kevesebben voltak fent jobb volt loot.
Itt kőkemény random van.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7690) pruzsi


pruzsi
őstag

Na erre a Gear-re lennék kíváncsi :D

(#7691) Ramos_ válasza pruzsi (#7690) üzenetére


Ramos_
tag

ezen nincs semmi különös
ez volt a mostani meta
CI pathfinder, permaflask, Vinktar, Vaal Pact

broken mint a szar

remélem nerfelik

(#7692) haller26


haller26
tag

Valaki felvenne Poe hun klánba? Brandon81 , köszi

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

(#7693) nyic19 válasza haller26 (#7692) üzenetére


nyic19
tag

Keresd "Norbinsz"-ot, ő dönt. :)

(#7694) Zyrius válasza Ramos_ (#7691) üzenetére


Zyrius
aktív tag

HA kijön a patch, írnál majd pár továbbra is broken buildet az olyan szerencsétleneknek, mint én akik még atzirit sem öltek, de szeretnének eljutni legalább 24 achivementig a 3 hónapos szezon alatt? :)
Lehetne 2 melee 2 ranged 2 caster

Szerintem itt nagyon sokan megköszönnék!
Nálam is az a baj, hogy felmegyek a fórumra nézegetem a buildeket és nincs annyi tapasztalatom, hogy el tudjam dönteni, hogy ez a build most akkor jó vagy sem.
És ott is a bőség zavarával küzd a sok hozzám hasonló casual player.

Szóval mindenki nevében, előre is köszönjük! :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#7695) Gothmog válasza Zyrius (#7694) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Én is abszolút kezdő vagyok, de én pont azt élvezem most a játékban, hogy utánanézek (a poe wikin) jobban a gemeknek és hatásmechanizmusoknak, és próbálok olyan - egyelőre egyszerűbb, "staightforward" jellegű - karaktert összerakni, ami fekszik a kedvelt játékstílusomnak, és életképes is lehet. (Nyilván nem lesz übertáp, meg hasonlók, de megelégszem azzal is, ha nagyjából halál nélkül lemegy vele a három nehézségi szint, és a könnyebb mapokon sem esek-kelek.)
A Breach ligát ki is hagyom most, mert az Essence vége felé kapcsolódtam be, s azt a keveset (tárgyak, currency, essence, kártya stb.), amit ott összegyűjtöttem, szeretném kicsit tovább gyarapítani, s nem megint a nulláról kezdeni. De majd a rákövetkező ligába már beszállok én is :) Remélhetőleg tapasztaltabban már. Valószínűleg néhány elszúrt karakterrel a hátam mögött :DDD (De nekem az egyik szórakozást tényleg az agyalás jelenti. A buildek "vak" másolása valahogy nem az igazi. Nekem.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#7696) Zyrius válasza Gothmog (#7695) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Én ezen már túl vagyok, 2 éve játszom ligákban 85-88 szintig jutok általában a saját fejlesztésű/átalakított buildekkel és most inkább pont arra vágynék, hogy legyen valami használható build amivel shaperig el lehet menni gond nélkül és tetszik is. Ezért is kértem néhány buildet.
Első 1 hét alatt lvl 75-80ra fel szoktam menni viszont utána jön az érdekesebb része tier 10 felett. És most ez lenne a cél, hogy legyen valami jó build ne menet közben jöjjek rá, h amit kitaláltam vagy esetleg korábbi ligából hozott build már nem annyira jó...

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#7697) Gothmog válasza Zyrius (#7696) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ok, teljesen érthető álláspont. Valószínűleg én is így leszek később. De most egyelőre még élvezem az "alkotói-kísérletezős" fázist.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#7698) Genji válasza Zyrius (#7694) üzenetére


Genji
őstag

En is total kezdo vagyok, en CI blade vortex assassint csinaltam Essencben es minden end game contentre jo volt viszonylag olcso cuccban (kb 20 ex).

En ugy tudom / olvasom a blade flurry a legbrokenebb spell most en arra megyek ra az uj ligaban, de pontos buildet meg nem valasztottam. Ha valaki tud javasolni azt megkoszonnem. :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7699) Rushyk válasza Gothmog (#7695) üzenetére


Rushyk
tag

Sztem hamarabb lesz több currency-d meg itemed az új ligával mintha maradnál standard-en, de Te tudod :)

(#7700) haller26


haller26
tag

Kezdők fóruma, adhatnánk neki új alcímet is (: Örülök,hogy így összejöttünk, csatlakozom az előttem szólókhoz és én is leadnám a voksomat a magyar bildismertetőkre :R Aki tud magyar Twitchről egyéb videós blogról kérem ossza meg velünk. Nem csüggedünk skacok, innen már csak felfelé van ((:
ZöldFüligJimmy :))

"Van aki nem buta,csak túl okos ahoz,hogy megértsen valamit" pityputy#2982

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.