Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#8551) namenlos válasza blg (#8549) üzenetére


namenlos
tag

(#8552) alakesh válasza vodrosjozsi (#8548) üzenetére


alakesh
tag

HK-ra se enged utalni... Levonja a pénzt, de a HK számlán nem íródik jóvá

(#8553) dptrsk válasza alakesh (#8552) üzenetére


dptrsk
addikt

HK számla nem fizetési számla, az AFRben nem kell résztvennie.
Munkanapokon 24 órán belül íródik jóvá a HK számlán.

(#8554) alakesh válasza dptrsk (#8553) üzenetére


alakesh
tag

Persze, csak azért gáz. Szinte már az összes bank azonnal könyveli a bankon belüli HK átvezetéseket, csak az OTP-nél nem sikerül ez...

(#8555) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,
Lenne egy olyan problémám, hogy átraktak most októberben Jump számlacsomagból Tempóba , de kértem hogy tegyenek inkább át Smart-ba. Ez meg is történt novemberben, és Tempóhoz kapott bankkártyát letiltottam, az újat aktiváltam az OTP Direkt felületén, de hogy biztosra menjek egy boltba is inkább bedugtam a terminálba a kártyát. Viszont amióta megvan az új kártya, azóta nem tudok ApplePay-el fizetni, és a Revolutra se tudok feltölteni mert elutasítja a feltöltést. Utóbbi arra hivatkozik hogy "A kártyád nem felelt meg a 3DS-ellenőrzésen".
Külföldi kártyahasználat engedélyezve van szóval nem értem mi lehet :F

(#8556) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

ikerült regisztrálnom az új OTP bank app-ra, viszont a régi smartbank appba is ugyanúgy be tudok lépni. Azt törölhetm (Esetleg úgy,hogy a régiben nyomok egy "regisztráció törtlése"-t), elég az új?Abba is megjönnek az internetes vásárláskor a jóváhagyó push értesítések, stb?
Apple pay-t és egyebeket nem kell újra regisztrálni ugye?

Az oldalon ez van: "Az új internet- és mobilbank mellett a meglévő internetbankot és SmartBank-ot is tovább használhatod."

Persze gondolom, nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#8557) vodrosjozsi válasza icecave (#8556) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ne töröld, amíg nem ez lesz az official app, addig ne.
Ugye most még a smartbankkal tudsz fizetéseket jóváhagyni és jelenleg nem áll még biztos lábakon az új app.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#8558) csako


csako
veterán

Na, ma az ügyintéző megcsinálta nekem 1 óra alatt a Jump -> Smart váltást (ami korábban nem sikerült), lett hozzá 2 takarékszámla... ezeket érdemes használni? Annyi a gyakorlati lényege, hogy az ott tárolt pénz több lesz? Nem volt még nekem ilyen :D
Ha jól látom csak 0,11% az éves kamat.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8559) vodrosjozsi válasza csako (#8558) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem sokra mész vele, én arra használom, hogy megérkezik a fizum akkor áttolom oda, és akkor nem von le semmit :DDD
Ami persze nem igaz, de jó érzés :DDD
Meg ott gyűjtöm a tartalék pénzt

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#8560) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Számla felmondását bankfiókban tudom intézni?
Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata, mennyi kb. az átfutási idő és a megszüntetési díj?

Köszi!
Üdv.

(#8561) sopruk válasza almi (#8560) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Én a nyáron szüntettem meg, fiókba kellett bemennem.
Ha pár nappal korábban nem használtam volna a kártyát, akkor egyszerűbb lett volna, de így is nagyon rendes volt a hölgy, megoldotta úgy, hogy nem kellett visszamennem. Kiszámolt mindent, hogy minek mennyi díja van még hátra, a visszaterítéseket (kártya díjat időarányosan visszakaptam), maradék pénz felvételi díját, és kihozott mindent 0 Ft-ra. Beállította, hogy az utolsó folyószámla egyenlegeket postai úton küldjék, ami jött is később. Egyszer kétszer kellett még visszahívnom, hogy minden rendben van-e.
Külön díja nem volt a megszüntetésnek, ha jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

(#8562) almi válasza sopruk (#8561) üzenetére


almi
senior tag

Köszönöm az infókat!
Az a terv, hogy csak pár max pár 1000 Ft-ot hagyok rajta, ami esetleg a lezáráshoz szükséges.
Akkor arra figyelek majd, hogy ne használjam már előtte a kártyát, köszi!

(#8563) csako válasza vodrosjozsi (#8559) üzenetére


csako
veterán

értem, köszi a választ :D :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8564) axioma válasza almi (#8562) üzenetére


axioma
veterán

A kartya nem rajtuk mulik, 30 napig varniuk kell hogy beerkezik-e me'g terheles ra. Ha elobb leadod a kartyat ujragyartas nelkul, utana ha mar eltelt a 30 nap, vegleges lezaro papirokkal tudsz tavozni a bankbol. [Rokont epp szivattak, igaz sok eve, egy ilyen megszuntetessel, mert a mobilbankot nem toroltek mikor minden megszunteteset kerte, es tobb mint fel ev mulva de lehet hogy egy jott hogy tartozik sokezerrel, a havidijakkal stb. - vegul reklamaciora fizetes nelkul megszuntettek a szamlat de jobb szeretem ha a kezemben van fixre minden.]

(#8565) csako válasza csako (#8558) üzenetére


csako
veterán

Elfelejtettem hozzátenni: a probléma abból adódott, hogy az átszerződéses folyamat megkezdése előtt, külön törölnie kellett az otpdirekt regisztrációmat, novemberit emlegetett, így lehet az új internetbank zavart be... utána továbbengedte az adott ponton. Úgyhogy lett új azonosítóm...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8566) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Mennyi jellemző a pénzmennyiséget érintő bug, hiba az OTP rendszerében? Úgy értem, kapsz pénzt de mégse kaptad meg, vagy fizetsz de nem számolja jól stb... K&H ügyfél már mondott nekem ilyet, úgyhogy itt érdeklődnék. Smart csomag érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#8567) blg válasza ReSeTer (#8566) üzenetére


blg
senior tag

24 éve vagyok ügyfele az OTP-nek, de ilyen gondom még nem volt, és nem is hallottam róla

(#8568) namenlos válasza ReSeTer (#8566) üzenetére


namenlos
tag

Kettős könyvelés miatt ilyen bug nem lehet a rendszerben.

(#8569) axioma válasza namenlos (#8568) üzenetére


axioma
veterán

CIB-nel (igaz, csak a mobilbank) kepes volt ertekpapir-nyilvantartasban pozitiv milliok helyett negativ minimumot mutatni (32 bit signed alja) tobb mint egy evig,

(#8570) fess


fess
őstag

Sziasztok
Azt meg lehet nézni valahol, hogyha értékpapír számlát nyitnék, akkor milyen részvényeket tudnék vásárolni? Náluk van már számlán, befektetésnek szeretnék részvényt venni(1+ évre), nem tőzsdéznék velük napi szinten. Esetleg melyik másik bankot, szolgáltatót ajánlanátok ami erre a célra "ajánlotabb" lenne?

(#8571) vnorbi válasza fess (#8570) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Hazai részvények

Külföldi részvények

A hazaiak közül szerintem mind elérhető (az Xtend nem), a külföldieknél meg ha valami kevésbé népszerűt nézel ki, és nem találod meg az OTP-nél, akkor lehet kérni a felvételét (van rá online űrlap, egy napon belül meg szokták oldani).

Az OTP nem olcsó, de cserébe kicsit magasabb az ügyfélélmény, mint egy-egy olcsóbb versenytársnál. Kérdezd meg a megtakarításos topicban, hogy mit ajánlanak mások.

[ Szerkesztve ]

(#8572) Peter.70 válasza fess (#8570) üzenetére


Peter.70
őstag

Azt azért vedd számításba, hogy ha máshol nyitsz értékpapír számlát, akkor oda kell utalni a pénzt ( költség) és vissza kell utalni ( megint költség)

(#8573) fess válasza Peter.70 (#8572) üzenetére


fess
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ, a másik topikban is rákérdezek mit ajánlanak

(#8574) Djuree válasza fess (#8573) üzenetére


Djuree
félisten

olaszbol utaltak nekem 600 eurot az mennyi ido amig megkapom?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8575) dptrsk válasza Djuree (#8574) üzenetére


dptrsk
addikt

Pár munkanap, jellemzően 2 munkanap szokott lenni

(#8576) Djuree válasza dptrsk (#8575) üzenetére


Djuree
félisten

az eleg sok, azt hittem kevesebb. ugy tudtam egy ideje szinte egybol atjon az utalas. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8577) Peter.70 válasza Djuree (#8576) üzenetére


Peter.70
őstag

CSak a forint utalás, és csak lakossági folyószámláról indítva, és persze belföldön.
Amit Neked utaltak az nemzetközi utalás

[ Szerkesztve ]

(#8578) Rexton


Rexton
tag

Sziasztok!

Be van állítva minden a kártyámon január 1-hez(ez az online vásárlásos, azonosítós mizéria), de mégis minden vásárlást elutasít. Több oldalon is próbáltam használni. Ez mitől lehet?

(#8579) dptrsk válasza Rexton (#8578) üzenetére


dptrsk
addikt

Geolockot is beállítottad?
vagy magyar oldalon vásárolnál?

(#8580) degec válasza Rexton (#8578) üzenetére


degec
senior tag

nekem dettó.. cégesen is meg lakosságin.is.. kajak nem értem.. nincs smartbankom direkt .. lehet azon nincs gond? azon keresztül ? kártyára írt névvel lehet gond mondta a nemzeti útdíjas a telefonba, tökéletesen beírtam akkor sem volt jó...tehát pl cégnév és az én magán nevem..egyre bonyolultabb de egyre szarabb az egész onlájnosdi..Telekódokat is módosítottam, cégesnél is lehet már online is..aztán akkor sem.. wtf..

[ Szerkesztve ]

(#8581) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
A Multipont Mastercard Premium kártyánál az évi 600K vásárlásba bele számít a revolut feltöltés?

(#8582) emeritus válasza Peter.70 (#8581) üzenetére


emeritus
tag

A visszaigazoló SMS szerint kártyás vásárlás, azaz beleszámít a 600K vásárlási keretbe.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#8583) vnorbi válasza degec (#8580) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Megnéztem OTP-s Mastercard hitelkártyával egy Nemzeti Mobilfizetési Zrt-s egyenlegfeltöltést (OTP Simple kártyaelfogadó). A Smartbankba megérkezett a jóváhagyáskérés, jóváhagytam, a weblap ezt érzékelte, és megkezdte a visszairányítást. A Simple visszaigazoló oldaláig jutott, aztán onnan tovább már nem. Nem jött meg az e-mail a vásárlásról (ezt a Simple küldené), a pénz még ott van a kártyámon, az egyenlegfeltöltés nem sikerült.

A múlt hónapban ez még működött.

[ Szerkesztve ]

(#8584) wyvonne4 válasza Rexton (#8578) üzenetére


wyvonne4
friss újonc

Totál ugyanez van nekem is...

Már vagy egy hónapja be van állítva minden nekem is, legalább fél tucat vásárlást intéztem azóta sikeresen, SmartBank alkalmazásban jóváhagyva, legutóbb 4-5 napja is volt egy sikeres vásárlásom így. Erre ma meg nem működik. És nyilván ma meg nem lehet elérni az OTP-t. Majd legközelebb hétfőn, talán. Zseniális, komolyan. Ezt a szintű dilettantizmust azért valahogy jutalmazni kéne.

(#8585) pube111


pube111
senior tag

Ma próbáltam feltölteni revolutra, otp webcard ról. Telekód megváltoztatva. A topup sikertelen, smartbankban, új appban jóváhagyandó tranzakció nem volt.
Újabb próba otp bónusz kártyával, telekód itt is megváltoztatva, de ott sem a telekódot kérte, viszont a régi appban megjelent a jóváhagyásra váró tranzakciónál. Jóváhagytam, feltöltötte.
Ezután revolutról töröltem az otp webkártyát, majd újra hozzáadtam. Így már tudtam arról is feltölteni, de így sem telekóddal, hanem jóváhagyással.
Szóval hiába van a telekód megváltoztatva, akkor is az appban kell jóváhagyni.

#8581
A bónusz kártyáról revolutra feltöltés nem minősül vásárlásnak. Az után nincs visszatérítés..

(#8586) dptrsk válasza pube111 (#8585) üzenetére


dptrsk
addikt

SMS+Telekódos azonosítás akkor van, ha nincs smartbank regisztráció, én így értelmezem.

Ha van regisztrálva smartbank, akkor ott kell jóváhagyni.

(#8587) kovsol válasza dptrsk (#8586) üzenetére


kovsol
titán

Nekem eddig smartbankban jött az értesítő, hogy hagyjam jóvá az online vásárlást.
Ma nem jön az értesitő, hanem azonnal kapok egy sms -t, hogy sikertelen kártyás vásárlás.
Se a paypal se közvetlen a kártyával fizetés se megy.
De az sms és telekód cuccot se kéri be.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8588) wyvonne4


wyvonne4
friss újonc

Senkinek nem működik akkor vajon? De hogy lehet ennyire elrontani?

(#8589) hhgygy


hhgygy
senior tag

Bocs, ide is:
A SimplePay-en sem megy most éppen a matricavásárlás?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#8590) emeritus válasza wyvonne4 (#8588) üzenetére


emeritus
tag

Működési változás/gond van: Revolut töltés OTP webkártyával beláthatatlan ideje nem kért semmilyen jóváhagyást, azonnal töltött, most azonnal elutasít. Oka: incorrect PIN(20055)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#8591) wyvonne4 válasza emeritus (#8590) üzenetére


wyvonne4
friss újonc

Nem tudom mi ez a Revolut, de én pár napja még sikeresen használtam a webkártyámat.

(#8592) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok,

Néztem ma a tranzakciókat:
havi csomagdíj x Ft
időszakos költségek x Ft
kamatjóváírás x Ft
késedelmi/fedezetlenségi kamat -6 Ft

Ez a -6 Ft mi lehet? Van jelentősége? Nem hitelkártya, volt rajta pénz mindig.

Illetve ahogy látom be lehet állítani virtuális vásárlási limitet külön a fizikai meg külön a webkártyára.
Ha én mindig úgy fizetek neten, hogy előtte smartbank appból átutalok pénzt a webkártyára akkor jól gondolom, hogy a fő kártyánál a virtuális vásárlási limit lehet kis összeg vagy nulla is?

(#8593) pube111 válasza dptrsk (#8586) üzenetére


pube111
senior tag

Aha, tényleg. Szóval az egyik lehetőség az sms+telekód, a másik a smartbank.
De akkor sem igaz az írás, mert nem ugrik fel semmi. Nekem kell belépni a bizonyos smartbank menübe.
Na most, ha valaki nem netezeik rendszeresen a témában, annak kellemetlen lehet mire megtalálja.

"
A legkényelmesebb megoldás, ha az OTP SmartBank mobiltelefonos alkalmazást használják . Így a vásárláskor a bankkártya-adatok szokásos megadása után egy felugró értesítést kapnak a mobiltelefonjukra, amire rákattintva belépnek az alkalmazásba, majd az alkalmazáson belül egy jóváhagyással – például valamelyik biometrikus azonosítójuk megadásával – engedélyezhetik a vásárlást."

[ Szerkesztve ]

(#8594) kovsol válasza pube111 (#8593) üzenetére


kovsol
titán

Nekem eddig jött egy értesítő a smartbankból amire ha rányomtam azonnal oda vitt ahol jóvá kellett hagyni. iOS verzió.

May the Force be with you!

(#8595) pube111 válasza emeritus (#8590) üzenetére


pube111
senior tag

A revolut feltöltésnél törölni kell a webcard ot, majd újra hozzáadni. Úgy működik.

(#8596) pube111 válasza kovsol (#8594) üzenetére


pube111
senior tag

Jó neked.
Nekem droid samu, régi app, új app, nem jelez. Nekem kell megnyitni.

(#8597) pube111 válasza hhgygy (#8589) üzenetére


pube111
senior tag

Tegnap még ment.

(#8598) tsteve


tsteve
senior tag

mától nálam is csak úgy ment a revolut feltoltes ha előtte töröltem az otp kártyámat és újra felvittem a revolutba...

(#8599) hhgygy válasza pube111 (#8597) üzenetére


hhgygy
senior tag

Köszi, harmadik próbálkozásra sikerült, csak valami laggolás lehetett.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#8600) raziel01


raziel01
veterán

Telekom weboldalon számlabefizetés:

átdobott a simplepay oldalra. megadtam az adatokat, kártyaszám stb. Jött egy felugró értesítés telefonra, hogy engedélyezem-e smartbank appban. Engedélyeztem.
Azóta a simplepay oldal homokórázik, telekomtól jött email, hogy a fizetés sikertelen és nem is engedi kifizetni megint. :C

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.