Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38401) fokukac válasza bobsys (#38390) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért? a malac intelligens állat, és igényli is a tisztaságot, ha hagyják neki... :)
Vagy netán tiltja ezt is a házirend, mint a kocsiparkolást? :)

bájdövéj, ezt neked: 5 Maps That Show How Divided America Really Is

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38402) bobsys válasza fokukac (#38401) üzenetére


bobsys
addikt

konkretan nem tiltjak a malacot, de a lakogyules beleegyezese kell
a terkep pedig erdekes, lehet latni, hogy mennyire elut a keleti part eszaki resze es California bevetelek szempontjabol illetve a feketek/azsiaiak szorodasa

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#38403) emvy válasza Tim82 (#38398) üzenetére


emvy
nagyúr

> emvy: mindig, mindig van jele. Az persze lehet, hogy "nem értenek hozzá".

Termeszetesen. En azt mondom, hogy egy atlag szulovel szemben nem elvaras, hogy szubtilis jeleket megfeleloen ertelmezzen. Ahogy minden mas betegsegnek van jele, es megsem elvaras, hogy az atlagember tudja, mibol mi kovetkezik.

while (!sleep) sheep++;

(#38404) Tim82 válasza emvy (#38403) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor úgy fogalmazok: ha egy szülő nem tök hülye, akkor sejti, hogy van valami gebasz, legfeljebb nem hajlandó tudomásul venni. Igaz, ez már bőven csak a véleménykülönbség esete kettőnk álláspontja között, mert szerintem egy átlagos érzékenységgel, felelősségérzettel és tudással rendelkező szülő igenis képes erre. (Igen, én is ismerek kivételeket, elég közelről is.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38405) emvy válasza Tim82 (#38404) üzenetére


emvy
nagyúr

Utana fogok kerdezni olyasvalakiknal, akik ilyesmivel foglalkoznak, hogy mik a pontos aranyok, kivancsi vagyok.

while (!sleep) sheep++;

(#38406) bandus


bandus
veterán

tfh van egy weboldal adott domain cimen. mekkora erofeszitesbe telik kideriteni a domain tulajdonosat? lehet-e ugy domaint berelni, hogy ez ne tortenhessen meg? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38407) emvy válasza bandus (#38406) üzenetére


emvy
nagyúr

http://en.wikipedia.org/wiki/Domain_privacy

"Normalis" esetben a whois query kozli a tulajt is.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38408) bandus válasza emvy (#38407) üzenetére


bandus
veterán

es van nem normal eset is? :) vagy az mar tul sokba kerulne egy par soros weboldalhoz kepest?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38409) tbs válasza bandus (#38408) üzenetére


tbs
addikt

Egy sörbe egy hajléktalan részére az aláírásáért + a szigszámáért...

szerk.: Egy fél délutánba egy metróaluljáróban valamilyen párthoz támogatókat keresni. Fizetni nem kell, csak név aláírás lakcím szigszám... És lesz egy csomó adatod. :DDD

szerk2.: ööö, mármint idehaza. A fejlettebb régiókban ennek valóban van kultúrája. :K (Kösz envy! )

[ Szerkesztve ]

(#38410) emvy válasza bandus (#38408) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem kerul sokba. Domain.com-on 10 dollar evente a domain privacy, ha jol emlekszem.

while (!sleep) sheep++;

(#38411) tbs válasza tbs (#38409) üzenetére


tbs
addikt

Bocsánat, Freud. :B Emvy, THX. :DDD

(#38412) bandus válasza emvy (#38410) üzenetére


bandus
veterán

szal ha kifizetem ezt az extra osszeget, akkor senki nem fog rajonni, hogy enyem a domain, ez tetszik :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38413) tbs válasza bandus (#38412) üzenetére


tbs
addikt

Ez azért illúzió... Ha fontos, akkor eljutnak hozzád. Ha nem... Akkor meg nem is értem. (Nem is akarom. :D )

(#38415) Dylen válasza Kalandor (#38414) üzenetére


Dylen
aktív tag

Azt kell hívni, aki fontos, felesleges szabályok közé szorítani.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#38416) fokukac válasza Kalandor (#38414) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én meg se vagyok keresztelve.
Nem is illek a nemzeti együttműködés rendszerébe, lehet, egyszer elvisznek még valami lágerba...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38417) Mawyx válasza Dylen (#38415) üzenetére


Mawyx
senior tag

Így van, tökmindegy ki hogy csinálja.

Ha közvéleménykutatás, akkor nálunk az első, mivel bár keresztszülő bárki lehetne, de nálunk a keresztelendő gyerek szüleinek testvérét szokás felkérni, ezért már eleve teljesen közeli családtag a keresztanya. Szűk csaldi esemény nálunk.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#38418) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Közérdekű felmérés, egy fogadás alapját képezi.

A meggy vagy a cseresznye sötétebb?

#38419 Viszlát: Azt tudom, viszont átlagban van a felmérés, tehát átlagos cseresznye/meggy.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38419) Viszlát válasza Tothgera30 (#38418) üzenetére


Viszlát
addikt

Attól függ, milyen fajta. Viszont a cigánymeggy az szinte fekete ha jó érett, olyan sötét cseresznye nincsen.

Reszerk: akkor is a meggy. Elég hülye egy fogadás ez. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#38420) ToBeY válasza Tothgera30 (#38418) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem tudom,de a germersdorfi cseresznye elég sötét színű [link]

[ Szerkesztve ]

(#38421) Tothgera30 válasza Viszlát (#38419) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát a fogadások már csak ilyenek :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38422) Dylen válasza ToBeY (#38420) üzenetére


Dylen
aktív tag

meggy.jpg :D

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#38423) emvy válasza Kalandor (#38414) üzenetére


emvy
nagyúr

A templomi keresztelo olyan, mint a templomi eskuvo, tehat a tag csaladot is meg szokas ra hivni, nem csak a szuket - hiszen nem igazan kerul penzbe, nem hosszu, satobbi.

while (!sleep) sheep++;

(#38424) ToBeY válasza Dylen (#38422) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tényleg:D Pedig én a cseresznyére kerestem rá.Na ennyire megbízható a google.

(#38425) tildy válasza emvy (#38423) üzenetére


tildy
nagyúr

Csaladtol fugg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38426) emvy válasza tildy (#38425) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, mint minden mas is. A tipikus magyar szokas szerintem az, amit mondtam. Van, aki az eskuvojere se hiv meg senkit, megis mondhatjuk, hogy tipikus, hogy a csaladtagokat elhivjak. :U

while (!sleep) sheep++;

(#38427) DeFranco válasza Kalandor (#38414) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az attól függ, de amúgy 1: b 2: preferált családtag de lehet barát is. Dolga hagyomány szerint az is, hogy ha a szülőkkel valami történik, akkor ők nevelik fel a gyereket. Barátok meg jönnek-mennek, ezért általában rokon, leginkább testvér szokott lenni a keresztszülő.

De persze ez nem mindenhol van így, nincs kötött szabály.

(#38429) DeFranco válasza Kalandor (#38428) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Több nap mint kolbász

folytatjuk a közhelyversenyt? :DDD

írtam, hogy érzésre, ez a szokás, ez a közvélekedés, ettől el lehet térni, ha úgy tetszik.

(#38430) Viszlát válasza DeFranco (#38427) üzenetére


Viszlát
addikt

Dolga hagyomány szerint az is, hogy ha a szülőkkel valami történik, akkor ők nevelik fel a gyereket.

Ha ez így van, akkor nem mindegy, hogy barát vagy rokon? A fő szempontnak annak kéne lennie ez esetben, hogy kire bíznám rá a gyermekemet, nem?

Szerk: nem értek a katolikus szokásokhoz, csak végiggondoltam logikusan.

Reszerk: olvastam én, nem is kötekedni akartam, inkább csak érdeklődtem. Mármint nekem ez új infó volt, a felnevelős dolog :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#38431) DeFranco válasza Viszlát (#38430) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mentem aludni, sziasztok :DDD

(olvassámánegyellentebbbrada)

szerk: én sem értek a katolikus szokásokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#38433) DeFranco válasza Kalandor (#38432) üzenetére


DeFranco
nagyúr

teljesen igazad van, nem is vitattam. viszont én csak leírtam a szokást, védeni nem vagyok hivatott és alkalmas :)

(#38434) Integra válasza fokukac (#38416) üzenetére


Integra
titán

gulágra veled te pogány fattyú:DDD örülj neki, hogy nem vagy megbélyegezve, én legalábbis hálás vagyok apámnak, hogy nem engedte meg, illetve a döntés jogát átadta nekem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38435) EQMontoya válasza Integra (#38434) üzenetére


EQMontoya
veterán

Megkeresztelve ugyan meg vagyok, de azt hiszem, a nemzeti együttdolgozási gulágba önkéntes mozgalomba együtt fogunk bevitelre kerülni saját akaratunkból belépni. :D

Same rules apply!

(#38436) tildy válasza emvy (#38426) üzenetére


tildy
nagyúr

Keresztelonel csak a keresztszulok meg a kozvetlen csalad ( apa , anya, keresztelt gyerekek) szokott ott lenni, legalabbis felenk.
Amirol te beszelsz, hogy familia, az inkabb az elsoaldozasnal/bermalasnal van.

Sajnos jo eve en is keresztszulo lettem, azert sajnos, mert csak es kizarolag a gyerekek miatt voltam hajlando felretenni az elveim, marmint, hogy katolikus egyhaz kornyekere se menjek. Ott csak az egyik nagyszulo volt, meg apuka, anyuka, meg a ket keresztelt gyerek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38437) emvy válasza tildy (#38436) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, pontosan tudom, mirol beszelek.

while (!sleep) sheep++;

(#38438) Dylen


Dylen
aktív tag

Mekkora ügyet tudtok csinálni egy ilyen témából...Mint az oviban a "Csakazértis enyém az utolsó szó!" :DDD

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#38439) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Basszus, felb@szzák az agyam ezek a kis meggondolatlan tizenévesek a PH-n. Pár óra alatt ellenkezőjét gondolja.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38440) tbs válasza Dylen (#38438) üzenetére


tbs
addikt

Höhö, pedig mindig a macskáké az utolsó szó...

Ja, nemis. Az ENYÉM. ;]

(#38441) Integra válasza Dylen (#38438) üzenetére


Integra
titán

de te sem tudod megállni, hogy ne okoskodjál bele, igaz? ne hidd, hogy ettől te más, különb, meg szofisztikáltabb vagy bármiben is.. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38442) Integra válasza EQMontoya (#38435) üzenetére


Integra
titán

végülis már kis koromban is toltam a talicskát, meg köműveskedtem 40 fokban, nem hiszem, hogy a fizikai meló túl nagy gondot fog okozni, majd éneklünk közben vidám munka dalokat :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38443) venember83 válasza Integra (#38441) üzenetére


venember83
nagyúr

(#38444) Integra válasza venember83 (#38443) üzenetére


Integra
titán

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38445) Dylen válasza Integra (#38441) üzenetére


Dylen
aktív tag

márpedig én azt hiszem, hogy ettől más, különb és szofisztikáltabb vagyok mindenben, na bumm :D
egyébként meg [link] :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#38446) Integra válasza Dylen (#38445) üzenetére


Integra
titán

persze, persze... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38447) fokukac válasza Integra (#38442) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, de legalább jó lesz a társaság :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38448) tildy válasza emvy (#38437) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudjad akkor. En is tudom, mirol beszelek. Lehet feletek mas a szokas, ennyi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38449) emvy válasza tildy (#38448) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha szerinted siman mas a szokas, akkor ne implikald, hogy en rosszra gondolok, es keverem az elsoaldozast a keresztelovel. :) Foleg ne ugy, hogy allitasod szerint hacsak lehet, menekulsz a katolikus templomok kornyekerol, szoval nem igazan vagy expert a temaban (en se).

Koszi. :)

while (!sleep) sheep++;

(#38450) tildy válasza emvy (#38449) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem implikaltam. Az arcodbol meg vissza lehet venni, mert rettenetesen irritalo. Nem csak nekem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.