Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Pedig jogos a Nokia igénye. Vagy fizessenek vagy viszlát!
(Most felsoroltak pár európai országot, ahol maradnak, de szerintem mindenhonnan lelépnek. Így sajnos hárommal kevesebb az amúgy is szűkebb márkakínálatban.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

"Más európai piacokra fókuszálnak" :DDD :DDD :DDD
Csöves kínaiak... fizetni nem szeretnek semmiért...

(#3) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Bizony jogos :K de várható is volt valahol, hogy ez lesz a vége. Egyre jobban szűkül a piac.Marad 3-4 gyártó es kész. Rossz ez nekünk felhasználóknak.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) fairi


fairi
addikt

Végén Európában két gyártó lesz, Apple és Samsung. Persze Xiaomi még próbálkozik, lehet inkább fizetnek (stabil piacok már van), BBK inkább kivonul. Igazából nem tudnak betörni az EU piacára, ha fizetik license-t akkor árat kell emelni és még nagyobb a hátrány a versenybe..

(#5) LosBlancosRM válasza INGJOKE (#2) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Nem is olyan rég még a védelmed alatt álltak. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#6) INGJOKE válasza LosBlancosRM (#5) üzenetére


INGJOKE
veterán

A BKK? Te ma megint többet ittál reggel, mint általában. :D

(#7) pusszycat válasza fairi (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg a nyomulós Honor is marad. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#8) janeszgol válasza fairi (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

És akkor a Samsungot drágálljuk. Ők minden szart kifizetnek, meg a leghosszabb valós(!) támogatást adják, és még így is korrekt minőségű telefonokat dobnak piacra minden kategóriában.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Damos válasza INGJOKE (#6) üzenetére


Damos
tag

Te sem ittál kevesebbet, ha idekevered a Budapesti Közlekedési Központot.

(#10) janeszgol válasza Damos (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt mindenki be van bszva. Lehet az Oppo is. Talán elfogadja a bíróság pótló beadványban. (Attól még meg kell hosszabbítani a licenszt.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) LosBlancosRM válasza INGJOKE (#6) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

BKV! Amúgy meg a kínaiakat oltottad, és ha jól rémlik a Xiaomi is az. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#12) INGJOKE válasza LosBlancosRM (#11) üzenetére


INGJOKE
veterán

Érdekes őket mégsem tiltják ki Európából. Csak szólok... majd akkor legyél boldog ha ők is mennek. Én meg akkor leszek, ha a fos samut kinyírják... :D

(#13) *RLaci* válasza INGJOKE (#12) üzenetére


*RLaci*
addikt

Akkor sosem leszel boldog.... ;]

(#14) mjani1172


mjani1172
addikt

Milyen érdekes, azt a versenyt nem szeretik ahol vannak szabályok.
Az a jó ha ők lophatnak (náluk az megtiszteltetés, meg a többi bla bla....) és akit megloptak, az meg csak szépen mosolyogjon.

(#15) Sgr_A válasza *RLaci* (#13) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ezt gondoltuk egykor a nokiáról is ;]

(#16) sline


sline
csendes tag

Pont tegnap rendeltem be egy realme készüléket.
Azt írják, hogy a támogatást továbbra is megkapja, de szerintetek van félni valóm? :)

(#17) classic B válasza fairi (#4) üzenetére


classic B
aktív tag

Nekem is ilyen érzésem van. Valahol nem is bánnám, ha így lenne. Ennek a két márkának legalább követhető, átlátható a termék kínálata.

(#18) INGJOKE válasza sline (#16) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nincs.

(#19) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Csak a kommenteket jöttem olvasni. :DDD

Nem semmi a hőség mit ki nem hoz egy témából. Én már nem reagálok... Ezt úgyis jobban tudják sokan.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Graphics válasza sline (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eddig is jöttek updatek, ezután is fognak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) fairi válasza pusszycat (#7) üzenetére


fairi
addikt

próbálkozik, kérdés befizet-e mindent rendesen, majd orrára koppintanak, ha elfelejti.

(#22) fairi válasza classic B (#17) üzenetére


fairi
addikt

Duopolium ára, semmiféle fejlesztés nem lesz. kínai gyártók próbálkoznak, elég csak xiaomi ultra vonalát nézni. samsung ultra? S20 ultra-S23 ultra? Sőt exynos fiaskót is megengedhette magának, EU-ba mehetett a rosszabb sokáig.
Samsung és apple nem igazi vetélytárs. IPOS szereted akkor apple, ha nem akarod lesz samsung. Kész. Vagy majd külföldről rendelsz.

(#23) pusszycat válasza sline (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, garancia, alkatrész. Kivonulnak azok is.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#24) sline


sline
csendes tag

Viszont azt írja, hogy más EU országokban (lengyel, olasz, stb...) továbbra is terveznek jelen lenni, így mégsem akkora cumi, nem?

(#25) janeszgol válasza sline (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tudjuk. Garanciális problémánál lehet szívás.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) mjani1172 válasza sline (#24) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez majd kiderül. Szerintem nagyon kevés telefon romlik el,(százalékosan) így a javítással nem hiszem, hogy gondod lesz.
Szoftver? Szvsz eleinte kb egy évig lesz update, de ha nem az sem tragédia. Nagy dolog nem töténik évek óta. Mi lesz ha nem jön a következő droid ? Semmi.

(#27) Avayasoft


Avayasoft
tag

Szerintem a kivonulás mögött más dolog van. Amennyit a Nokia részére fizetniük kéne az szerintem 3 vezérigazgatójuk éves bére. Sőt, ha akarnák elkérhetnék a kínai kormánytól is. Lehet, hogy nagy pofont kaptak a bíróságtól, de ettől még simán maradhattak volna, ha akarnak.

(#28) Graphics válasza Avayasoft (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudjuk meg sajnos, mekkora összegről van szó, és mennyire emelné meg a Nokia a licenszdíjat, azt lehet tudni iparági pletykákból, hogy magasabb összeget akar kérni a Nokia, ( jogosan persze), mint eddig, amit a BBK nem tart méltányosnak az eddigiekhez képest.

'mocskos kínaiak nem akarnak fizetni..."

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) mjani1172


mjani1172
addikt

Persze arról nem beszél senki, hogy a licencek (nem csak ez, nyilván több van) meg nem fizetése miatt nagy valószínűséggel kínában sem gyárthatnának (bármilyen) telefont.
Csak hát, ott pert nyerni egy kínai céggel szemben ......
Ezért vonulnak vissza, mert érzik, hogy sárosak, és ne menjen tovább a balhé.

(#30) novinyul válasza Graphics (#28) üzenetére


novinyul
veterán

Na azért vannak fejlemények :) Lényeg hogy a Realme marad nálunk(van is hazai emberük) Ráadásul a 11 szériára szolgáltató részéről is van érdeklődés :) Nekünk ez csak jó lehet a későbbiekben, így jobban oda figyelnek(figyelhetnek) a kisebb piacokra.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#31) Avayasoft válasza novinyul (#30) üzenetére


Avayasoft
tag

"Lényeg hogy a Realme marad nálunk"

Még...

"így jobban oda figyelnek(figyelhetnek) a kisebb piacokra"

A globalizáció pont nem ebbe az irányba halad....

(#32) novinyul válasza Avayasoft (#31) üzenetére


novinyul
veterán

Jelenleg nincs szó Magyarországi piac elhagyásáról.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#33) Graphics válasza Avayasoft (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ő jobban tudja, mi van a színfalak mögött. ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) Ricardo válasza novinyul (#32) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez jó hír, de szerintem itt a leginkább kiemelhető szó a "jelenleg".
Egyikünk sem lát a jövőbe, de én (remélem nem lesz igazam) nem vagyok bizakodó.
Európa legnagyobb piacairól kivonul. Innen idő kérdése, hogy (vagy mert az Eu lép hogy "egységes legyen", vagy a Nokia adja be egyre több európai országban a keresetet), és egész európában ez lesz.
Ha hozzátesszük a világpolitika irányát, akkor főleg ez a helyzet. Kína, és a világ nyugati része, benne az eu val egyre inkább távolodik egymástól. Egyre több szankció korlátozás, és egyéb dolog van /lesz, ami megnehezíti a másik oldal cégeinek a helyzetét. Ha szerencsék van, nem lesz fizikai konfliktus a két vlág között, de a blokkok kialakulása elkezdődött.
Szertintem ezt a folyamatot láthatjuk jelenleg.
Visszatérve erre a konkrét esetre.
Annyit tudunk, hogy lejárt a szerződés a Nokia emelt, a BBK meg nem akar kifizetni annyit amennyit kér.
Mivel részleteket (üzleti titok) nem fogunk megtudni, így csak találgatni lehet.

1. Nem emeltek jelentősen, de a BBK nem akar még minimális plusz költséget sem benyelni.
Itt azért érdemes átgondolni, hogy ha tényleg minden fillér ennyire számít, akkor miért ezt az utat választják?
Hiszen ekkora piacot elhagyni, gondolom brutális anyagi kiesést jelent. Nem biztos ( ez is csak tipp), hogy ez többe is kerül nekik.

2. Drasztikus volt az emelés, amit már nem éri meg kifizetni.
Ha ez a helyzet, akkor kérdés miért ennyit emeltek? Itt azt is jó lenne tudni, mindenkinek ugyanannyit kell e fizetnie az adott licencért/licencekért?

3. Valami más is van a háttérben, de az nem publikus. A hozzászólás elején leírtak miatt az sem lepne meg.

Szerk:
A végeredmény szempontjából az ok mindegy. Ami biztos, hogy a piac szűkülésével a vásálók rosszul járnak, és nem csak azok akik BBK-s telefont akarnak venni, hanem mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#35) worxland válasza Graphics (#33) üzenetére


worxland
addikt

Realme Store lényegében besz@rt, MM-ben is egyre kevesebb Realme van, 11 nem ért ide, GT3 nem ért ide. A jelek nem pozitívak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36) Graphics válasza worxland (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

11 most jelent meg szinte. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Avayasoft válasza Graphics (#33) üzenetére


Avayasoft
tag

Én továbbra is fenntartom a véleményemet, de térjünk rá vissza az év végén. Mindezt úgy mondom, hogy egy Realme 8-am is van, amit szeretek!

Novinyul azt írta, hogy jelenleg. Megnyugtatóbb lett volna, ha azt írja, hogy hosszú távon gondolkodik továbbra is a cég, és mindezt alátámasztják az alábbi befektetések. Pl. Fejlesztő központ, gyár felhúzása Eu-ban, értékesítési pontok nyitása több városban stb.

Azonban épp az ellentkezőjét látjuk. :(

(#38) Graphics válasza Avayasoft (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A vélemény szabad. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) szaszko33


szaszko33
csendes tag

Nagyon rossz lenne ha mennének! Vidéken lakom, a iPhone és Samsung városi telefonok :) gyenge wifi, és mobil térerővel. Több modellt próbáltam, Samsung d900, e900, s7 edge, s8, s21 ultra, s23 ultra. iPhone 4s, 5s, 6s, 11 pro max, 13 pro max. Sokszor kaptam sms-t, önnek nem fogadott hívása volt. Az első oneplus készülékkel megszűnt a problémánk, azóta kipróbált, és családban is használt típusok 1+ 7t, 1+ 7t pro, 1+ 8 pro, 1+ 9 pro, 1+ nord2, Oppo find X5 pro. Mind brutál vételi adottságokkal. Lehet ebben- abban jobb egy iPhone vagy Samsung, de mint telefon, ami azért lényeges funkció, a mi környékünkön nem valami szupi.

(#40) pusszycat válasza szaszko33 (#39) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a samsung köztudottan gyenge SAR értékkel muzsikál, a kínaiak nem törődnek vele ha kisül az ember feje. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41) szaszko33 válasza pusszycat (#40) üzenetére


szaszko33
csendes tag

Lehet így van, de vidéken sem kellene luxusnak lenni, hogy tudjak telefonálni ha már fizetek a szolgáltatásért. Nekünk ezek a márkák jelentettek megoldást. Mindhárom nagy szolgáltatót kipróbáltuk. Dxomarkon szépen összehasonlították a s21 ultra exynos és snapdragon verziót, exynos útközben dobálta a hálózatot.

(#42) novinyul válasza Avayasoft (#37) üzenetére


novinyul
veterán

Ez az idei üzleti évre szól :) Írhattam volna így is, lényeg hogy jelenleg nincs szó további országokból történő kivonulásról a Realme részéről! Sőt ez egy kicsit(vagy jobban) javítja a hazai piacot :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#43) worxland válasza Graphics (#36) üzenetére


worxland
addikt

GT2 Pro ahogy volt EU-ban, volt kábé azonnal itt is.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#44) novinyul válasza worxland (#43) üzenetére


novinyul
veterán

Most később jelent meg felénk. Realme éves megjelenési listájában a mi régiónk későbbi megjelenést kapott. Sőt nem is mindegyik típus jelenik meg. A 10-s széria konkrétan csak a sima 10-ből állt a hazai piacon.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#45) LosBlancosRM válasza INGJOKE (#12) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Tehát van kínai és kínaibb? :D A lényeg, hogy ami neked volt/van az patyolat, a többi meg csöves. :C

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#46) Graphics válasza LosBlancosRM (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olyan mindegy, hogy kinek milyen telefonja van.... El kéne engedni ezt a mentalitást már.

Főleg ami szerintem felesleges, hogy ebből vita és baszogatásalapot kreáljon valaki.

Nincs jelentősége. Mindenki azt használja, amivel elégedett.

Persze, hogy van kínai es kínaibb... Én pl. Ulefone-t , Doogee-t nem használnék.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) mjani1172 válasza novinyul (#42) üzenetére


mjani1172
addikt

Most komolyan kérdezem , szerinted elengednek egy hozzánk képest kb 30x ? nagyobb piacot és ebből mi profitálunk? És mit? Ezért olcsóbb lesz? Vagy fejlesztenek egy csikóbőrös widgetet?
Szerintem te nagyon naív vagy.

[ Szerkesztve ]

(#48) Graphics válasza mjani1172 (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt, hogy kapunk készletet, pl. azt, amit a német piacra szántak volna. :)

Nem naiv, hanem van rálátása. Mivel ott nem forgalmazhatják, így elosztják a többi piac között.

Árversenyben nem kell reménykedni, ez sehol nem tendencia a mobiliparon belül és kívül sem. Hacsak nem készletkisöprés a cél. De ez már találgatás.

@Avayasoft: Hosszútávra lehet ígérni bármit, de ha nem sikerül, akkor meg pofáraesés... Sok céget lett mostanság megrángatva, jogosan is némelyik, így a jelenleg helyesebb, mint hogy hosszútávra legyen bekamuzva valami..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) novinyul válasza mjani1172 (#47) üzenetére


novinyul
veterán

Leírtak mindent :) Amúgy meg van "némi" rálátásom az egész foylamatra, de itt fontosabb az ellátás a kis országoknak.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#50) Bl.Gyo. válasza szaszko33 (#39) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

csak tippként, hogy van egy motorola G51 5G-m és annak is ugyan olyan jó erős a mobil- és wifi térereje mint a realme gt masteremnek. csak ugye a motorola support/frissítés nem a legjobb, de viszont vannak hozzá főzött rom-ok ha annyira fájna valakinek. jó kis teló.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.