Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37801) EQMontoya válasza fokukac (#37800) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fasza lett! :R

Latencyje nincs is, csak a szemed előbb van, mint a füled, ezért hamarabb látod... :)

Same rules apply!

(#37802) venember83 válasza EQMontoya (#37801) üzenetére


venember83
nagyúr

Latencyje nincs is, csak a szemed előbb van, mint a füled, ezért hamarabb látod...

Nehogy valaki komolyan vegye. :)

(#37803) ToBeY válasza fokukac (#37800) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Volt vihar itt Óbudán az éjjel? :F Nem észleltem belőle semmit

(#37804) fokukac válasza ToBeY (#37803) üzenetére


fokukac
nagyúr

igazából a vihar nagyjából a hegy túloldalán lehetett (Budakeszi, Solymár, stb.).
De azért dörgött és villámlott rendesen.
mondjuk, azért lehetett fotózni, mert nálunk speciel csak csepergett.

amúgy tök pozitívan csalódtam, utoljára 10 éve próbálkoztam villámokkal, és elég nehéz műfaj. Azért tükörreflexessel sokkal könnyebb volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37805) ToBeY válasza fokukac (#37804) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is próbálkoztam kis kompaktommal lekapni a villámot nyáron,de esélytelen volt.

(#37806) Mawyx válasza fokukac (#37804) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ezt kis kompakttal csináltad? Nagyon szépek :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#37807) fokukac válasza Mawyx (#37806) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem, 10 éve próbálkoztam a kompakttal, ezt most a tükörreflexessel. :)
de köszi

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37808) BlacKSouL válasza bandus (#37769) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Most panaszkodjak azé' mer' hajnali fél 2 körül megszületett a kis Kövi testvére?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#37809) DeFranco válasza BlacKSouL (#37808) üzenetére


DeFranco
nagyúr

BAZZ... ez "ott" jött ki? OMG

(#37810) Tim82 válasza DeFranco (#37809) üzenetére


Tim82
nagyúr

Látom, te is összerándultál a gondolattól.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37811) DeFranco válasza Tim82 (#37810) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tekintve, hogy gyakorlatilag több kávét iszok, mint vizet, és évek óta magas a ca-ox szintem a labor szerint... brr... megyek iszok valamit

(#37812) BlacKSouL válasza DeFranco (#37809) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, természetes úton szültem. Hirtelen felébredtem tőle bármennyire is hajnal volt. De az elsőnél küzdelmesebb volt, mégsem volt veszélyes. Viszont most nem görcsöltem tőle veséből.

#mindenkinek: Igyátok a sört b...átok meg, inkább a részegségtől fetrengjetek, mint a vesegörcstől ;]

De azé' megnyugodtam: Nagy kő esett le a vesémről :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#37813) Tim82 válasza DeFranco (#37811) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én kb. 1 l kotyogósban lefőzött, tejjel fele-fele arányban hígított kávét iszom, meg kb. 2-2,5 l vizet - naponta. Eddig még sosem hugyoztam követ.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37814) DeFranco válasza Tim82 (#37813) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kb. egy hatszemélyes kotyogós adag / nap (ez kb. egy tele bögre, 2,5 - 3 deci) feketén, cukorral, és rosszabb napokon kb. 1 liter víz. Jobbakon 1,5 esetleg 2.

Meg kellene tanulnom inni, mert tényleg sírás lesz a vége.

(#37815) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Menjetek el megnézetni, inkább ne találjanak semmit, vagy derüljön ki és rá tudjatok készülni, mint utólag kelljen kiderülnie miért veszi az ember percenként egyszer a levegőt négykézláb az ágyról fejjel lelógva.
Ha beindulnak a fájások, akkor önteni befelé a vizet, és görcsoldóból dupla adag legyen mindig zsebben.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#37816) Tim82 válasza DeFranco (#37814) üzenetére


Tim82
nagyúr

Majdnem dupla annyi kávét iszom, ha nem számítom a tejet. :) A pech, hogy néha ez is kevés, de nem vagyok hajlandó a 0,7 literes termosznál nagyobbat hurcolászni be munkahelyre.

Mondjuk nálam sanszos a cukorbetegség kialakulása idővel (mindkét ágon a férfiaknál van időskori változat), így édesítőszarralszerrel próbálkozom.

Tegnapelőtt egyébként annyira nem volt csúcs a napom, hogy pl. a nyolcszemélyes óccsókotyogósunk műanyag fogantyúja a kezemben maradt szétcsavarás közben.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37817) fokukac


fokukac
nagyúr

hmm, kellemetlen...
és ez a kávétól lesz?
ezt sose hallottam még...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37818) DeFranco válasza Tim82 (#37816) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem merek többet inni, mert akkor meg aludni nem tudok (ez is a korral jött, 28 éves korom óta csak lefelé van :DDD előtte agyon sem lehetett ütni, most meg már egy délutáni kávétól is rosszul alszom este :D ) és utána meg ördögi kör. A kialvatlanságot meg kifejezetten rosszul viselem, beszélni sem tudok, szédülök, agresszív és használhatatlan vagyok aznap. Éppen ezért napi 8 óra szigorúan, pedig sajnálom rá az időt piszkosul.

(#37819) EQMontoya válasza fokukac (#37817) üzenetére


EQMontoya
veterán

A kavetol csak azert, mert vizet von el a lebontasa a szervezettol. Tehat kozvetve jarul hozza.

BlackSoul: reszvetem, a gondolat sem esett jol.

Same rules apply!

(#37820) venember83 válasza BlacKSouL (#37808) üzenetére


venember83
nagyúr

S mi lett a neve a WC-vízkeresztségben?

(#37821) fokukac válasza EQMontoya (#37819) üzenetére


fokukac
nagyúr

és ha én mondjuk a napi 1-2 capuccino mellett kurvasok vizet iszom (napi 3 liter símán lecsúszik), akkor védve vagyok?

a családom nem volt erre hajlamos, úgy tudom.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37822) tbs válasza BlacKSouL (#37815) üzenetére


tbs
addikt

Hopp, ezek jó tippek..! :K

(#37823) BlacKSouL válasza venember83 (#37820) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Még nem kereszteltük meg. Egyelőre várom a javaslatokat :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#37824) EQMontoya válasza fokukac (#37821) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem vagyok orvos, nem tudom, de nem tunik rossz strategianak. :)

Same rules apply!

(#37825) Viszlát válasza BlacKSouL (#37808) üzenetére


Viszlát
addikt

Te jó ég...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#37826) venember83 válasza BlacKSouL (#37823) üzenetére


venember83
nagyúr

Kereszteltük? Te vagy az apa/anya, de ki a másik fél, aki miatt indokolt a többes szám?

(#37827) EQMontoya válasza venember83 (#37826) üzenetére


EQMontoya
veterán

Remeljuk, nem Jozsinak hivjak... :D

Same rules apply!

(#37828) Mawyx válasza Tim82 (#37813) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ajjajj, nekem mostanában jó ha kb 6 deci folyadék lecsúszik. Ha kívánom a sört, akkor az plussz fél liter.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#37829) fokukac válasza Mawyx (#37828) üzenetére


fokukac
nagyúr

6 deci?
és még életben vagy???

óránként igyál meg egy pohár vizet...!

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37830) BlacKSouL válasza venember83 (#37826) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát ez ilyen közösségi gyermek. Szűznemzés volt, úgyhogy akkor nem sajátítom ki. Bárki örökbe fogadhatja félig ;]

Viszlát: Na ja.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#37831) Mawyx válasza fokukac (#37829) üzenetére


Mawyx
senior tag

Pedig ez már nem a régi trágya munkahely, itt kimehetek wc-re ha kell. Akkor most már majd akarattal erőltetem, mert magamtól nem kívánom.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#37832) fokukac válasza EQMontoya (#37827) üzenetére


fokukac
nagyúr

legyen a kőszívű ember fiai!

@Mawyx: Egy munkahelyen ez fícsör, hogy kiengednek vécére?
Hát ez agyrém...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37833) Mawyx válasza fokukac (#37832) üzenetére


Mawyx
senior tag

Biztos emlékeztek tavaly sokat voltam itt a topicban, mert itt panaszkodtam. Nem volt melegvíz, nem engedtek enni,lopva kellett megoldani, télen kabát 2 nadrág, és irodai munka volt... Kolléganő után utánament a férfi főnök a wc-re,hogy biztos nem a dolgát végzi, hanem telefonál...
Mostanában azért nem írok ide, mert ezen a munkahelyen csak a fizu kevés (100k alatt), de más panaszom nincs :) Ehetek, ihatok, nem kell nyilvános sőt semmilyen megalázást elviselni, van helyem a cuccaimnak, nem hátizsákból kell "élnem", elengednek orvoshoz meg bármi ügyet intézni, sőt múltkor szolgálati kocsival vittetett a főnök a kórházba, kollégák munkahelyen kívül is elérhetőek, jól érzem magam na... :))

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#37834) Tim82 válasza fokukac (#37832) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy munkahelyen ez fícsör, hogy kiengednek vécére?

Nem dolgoztál még telefonos ügyfélszolgálaton, ugye?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37835) tbs válasza Mawyx (#37833) üzenetére


tbs
addikt

"...múltkor szolgálati kocsival vittetett a főnök a kórházba..."

Durva vagy. Jó hely, csak kicsit gyorsan hullanak a munkatársak... :DDD

(#37836) Pisztillus válasza fokukac (#37821) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Gyakorlatilag igen, mert ekkora folyadékbevitel (és kiválasztás) mellett nem tud olyan koncentrált vizelet képződni, amelyből megindulhat a kő kicsapódása. Nem véletlen az, hogy a napi 2 liter folyadékbevitel az ajánlott.
BlacKSouL-nak meg igaza van a sörrel is: ilyen esetekben valóban ajánlott esténként egy-két üveg/doboz - ugyanis a sör jó vízhajtó is, és hígítja a vizeletet (na meg a megnövekedett mennyiség elősegíti a kövek vagy homok kiürülését).

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#37837) Viszlát válasza Pisztillus (#37836) üzenetére


Viszlát
addikt

És ha az ember egyáltalán nem fogyaszt kávét, de sört sem? Napi folyadékbevitel 3-5 liter között (télen tea, nyáron vagy víz, vagy bodza).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#37838) Pisztillus válasza Viszlát (#37837) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor is védve van.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#37839) Mawyx válasza tbs (#37835) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem úgy :DDD Csak rosszul lettem és mondta ne villamossal vacakoljak, hanem hozatja a kocsit..

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#37840) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Sajnos én tudom magamról, hogy bizonyos esetekben, néha több napig is nagyon kevés folyadékot fogyasztok, tehát 1-1,5 liter, de gyakran az alatt. Itt bent melóban van ballonos ásványvíz, sajnos 683 mg/liter oldott anyaggal, ami már magasabb, mint ami az átlagnak, de pláne a köveseknek kéne. Van még csapvíz, ami ráadásul az egyedi melegítőrendszereknek meg mittoménminek köszönhetően megszáradva rozsdaszínű, de magában nem túl jó ízű. Vagy hozok be magamnak, de azt gyakran elfelejtem. Gyümölcsleveket szoktam néha, de mostanában nem, mert több helyen is mondják, hogy nem kifejezetten diétás hatású. Szénsavas üdítőket viszonylag ritkán fogyasztok, de előfordul.
Tehát melóban ballonos víz, ami szerintem ráadásul rossz ízű, de legalábbis már unom. És kb. más alternatíva nincs is. Otthon szoktam teát, csapvízből, (de az is fekete, amit nem ajánlanak, csakhogy én azt szeretem, a gyümölcsös vackokat nem, mondjuk tejjel..) meg mióta jobb (nem jó) idő van, esténként 1-2 sör. De a sör sem tipikusan diétás. Meg mióta megvan a kávégép, kb. kétnaponta 1 cappuccino. Tehát nem mindig jön össze a másfél liter sem.
Plusz mindenevő vagyok, vagyis tejtermékeket simát tolom, kefír, sajt, joghurt, zöldségből is szinte bármi, húsokat is bármit, tehát ideális a savképződéshez. Ülőmunkát végzek, néha már érzem, hogy muszáj felkelni sétálni, akkor kimegyek az üzembe. De ez is hajlamosító. Ráadásul a sport sem teszi ki most túl nagy részét az életemnek, ez megint egy.
Vagyis nem csodálkozom a dolgon, csak jobb lenne kívülről nézni, nem résztvevőként.
Annyit mindenesetre észrevettem, hogy amikor a január-március közötti diétámat csináltam (-15kg) akkor többet ittam (kb. 3 liter) de sokkal jobban is szomjaztam, és sokkal gyakrabban kellett kimennem. Kevésbé tárolta a szervezetem a vizet. Akkoriban ki is mosódott a vesém, de úgy tűnik azóta megint felhalmozódott.. Nem tudom mennyi idő alatt alakul ki egy ilyen 8-9 mm-es példány.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#37841) Tim82


Tim82
nagyúr

Jut eszembe, napok óta meg akarom kérdezni, csak mindig elfelejtem - internetezésre, kapcsolattartásra (= Skype) 60 év körüli, számítástechnikából analfabéta szülőknek ti mit vennétek? PC-t, notebook-ot, Android-os tabletet vagy iPad-et?

Az én esetemben két szülőről van szó (elváltak, rég nem élnek együtt, de kb. hasonlóan állnak a számítástechnikával), tehát egyben két külön eszközről is szó van. Apámnak vettem évekkel ezelőtt notebook-ot, de csak porosodik nála, nem használja semmire. Anyámnak nincsen semmilyen ilyesféle eszköze, de szerintem kettejük közül ő a nyitottabb.

Valami olyasmi megoldást kellene találnom, amivel rá tudom őket venni olyan, ma már alapnak számító dolgokra, mint böngészés, keresés az interneten, az emailjeik megnézése és megválaszolása, Skype (vagy hasonló messenger/voip móka). Ez nyilván hosszú távú project, nem is most azonnal állnék venni nekik dolgokat, de mondjuk fél éven belül szeretném elkezdeni a "szoktatást". :DDD

Mivel apámnál a notebook, mint ötlet nem vált be, ezért gondolkodtam el a tableteken, ott meg nem egyszer olvasom, hogy az iOS-t könnyebben kezelik az idősebb generációk tagjai. Semmiképpen nem akarok olyan dolgokat ajándékozni nekik, amit nem hajlandóak használni. (Meg benne van az is, hogy ha úgy alakul, hogy elmegyünk Magyarországról, akkor egyszerűen és olcsón/ingyen tudjanak velem kommunikálni.)

Az egészben amúgy az a szomorú, hogy anyám valamikor 1992-ben kapott először a munkahelyéről laptopot (ah, az a 386-os "Diplomat" márkájú tégla, régi szép emlékek fűznek engem hozzá :D, amúgy tipikus példája az értelmetlen közbeszerzéseknek), és kb. addig jutott vele, hogy pasziánszozzon. Ha bármit kellett begépelni rajta, azt már nem volt hajlandó, mindig vagy a bátyám, vagy én csináltuk meg... Apám dettó.

Igazából az érdekel, hogy ha volt nálatok a családban hasonló helyzet, hogyan és mivel oldottátok meg (mi vált be és miért). Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37842) EQMontoya válasza Tim82 (#37841) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nagymamam, meg elt (2010-ben hunyt el) egy rendes asztali gepet hasznalt. 2007 korul ugy dontott, hogy O akar rendesen netezni. Osszeraktunk Neki egy sima asztali gepet, meg akkoriban XP-vel, bekotve az alap UPC net, es megtanulta hasznalni. 67 evesen. De nem csak bongeszni, hanem konyveket rendelt netrol, emil, ilyenek. Mondjuk az a masik oldala a dolognak, hogy vegig szellemi munkat vegzett eleteben, nagyvarosban elt, tehat nyitottabb volt az atlagnal.

A masik nagymamam pedig vilag eleteben falun lakott, egyszerubb korulmenyek kozott elt, es arrol is nehez meggyozni, hogy azt a nyamvadt monokrom kijelzos Siemes C35-ot ugyan kapcsolja mar be, legalabb amikor varhato, hogy hivjak rajta... :)

Szoval szerintem nem az eszkoztol fugg, hanem a habitustol, nyitottsagtol. Ha nem akarjak, akkor felesleges eroltetni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#37843) Mawyx válasza Tim82 (#37841) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én egy laptopot vettem anyuéknak és szerencsére rá is csobbantak, anyu kevésbé, de azért ő is. Egyszer írt nekem levelet, hogy te gyerek, az a gép egy csoda, írtam neked a billentyűzeten és ez a gép "bevette" amit beleírtam, megjegyezte és "odaadta" neked amikor munkából hazaértél és tudtál is rá válaszolni :D Eleinte napi szinten írogattunk, annyira örültek, hogy tudunk kommunikálni, nem csak a drága telefon van ritkán. Utána már bátran kérdezte anyu milyen kaját kérek ha megyek haza? Mondom rántott húst. Erre visszaírt, hogy most már nem kell mindig rántott húst kérnem, már el tudja készíteni az akármit, mert múltkor is úgy csinált nekem különlegeset, hogy beleírta a googleba, hogy rakott zöldség és lám-lám, már nem volt gond hogy kell megcsinálni. Fater meg szerelési dolgoknak néz utána meg betegesek, rokkant nyugdíjasok, de minden leletüket ki tudják bogarászni, lassan ledoktorálhatnak :D Azért arról kéne egy fénykép, ahogy fixre mint egy asztali pc be van állítva egy helyre, a másfél év alatt sose lett arrébb téve és kalocsai hímzett terítővel van letakarva :DDD
Amikor elnyomnak valamit, akkor megijednek, rám vár a feladat hogy visszaállítsam, de ritkán megyek haza, ezért pár nap múlva csak addig nyomkodják, hogy vagy még rosszabb lesz :DDD vagy vissza sikerül állítani.
Ami még érdekes, hogy anyunak a tapipad jön be, az egeret nem szereti. Mondtam neki ez érdekes, én konkrétan idegbajt kapok a tapipadtól, nem tudom használni.
Facebook, gmail és google az isteni hármas nálunk, skype-ra gyenge a kis net alap csomag.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#37844) Tim82 válasza EQMontoya (#37842) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az elszánással nincsen gond, de hamar feladják szerintem. Ezért is kellene valami könnyen kezelhető dolog.

Amúgy mindketten szellemi munkát végeztek/nek.

Mawyx: ez nem az a HP nc8000? :)

neduddki: miért optimális az szerinted? (Érveket, érveket!... :DDD )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37845) neduddki válasza Tim82 (#37841) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

asztali gep baszott nagy monitorral

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37846) EQMontoya válasza neduddki (#37845) üzenetére


EQMontoya
veterán

22col, 1024*768-ba, hogy tuti latszon? :D

Same rules apply!

(#37847) Mawyx válasza Tim82 (#37844) üzenetére


Mawyx
senior tag

Igen, ez az, hú mikre emlékszel. :) Bevált nagyon :K
XP van rajta, az asztalon csak az van kint ami szükséges, így tudják mire kell kattintani.
Pl a képküldés meg nyomtatás még nehézkes, tehát amit ritkán használnak gyorsan elfelejtik. És ha a kinézeten bármi változik, az egyből megzavarja őket, hiába mondom, hogy az ugyanaz, nehezen fogadják el. A gmail kinézete is változott kicsit az elmúlt időben, volt ijedelem hogy most mi lesz.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#37848) DeFranco válasza Tim82 (#37841) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Apósom hasonlóan állt hozzá (bár ő használta a gépet, de csak muszájból) amíg egyszer rám nem bízták a laptopvásárlást. Sikerült úgy beválasztani, hogy azóta ki sem lehet tépni a kezéből, állandóan azt használja, megy a TV és mellette ölében a lapos, sport, időjárás, origo, mindig megy valami. Igaz 15,6-os, nagy, látja, és a keze alá is konfiguráltam rendesen.

A Win7 ebből a szempontból már jó, abszolút felhasználóbaráttá lehet kapalálni egyszerűen.

Szerintem akkor fognak rákapni, ha van valami konkrét cél, amit elkapnak. Ez anyunál az volt, amikor nem kapta meg hetekig az eskövői képeket csak gépen, anyósomnál az, amikor kiderült, hogy a spanyolországi Tóni bácsival skype-on ingyen beszélhet, apósomnál meg amikor lett egy gép, ami csak az övé, különbejáratú és mindenki másnak coki.

Őket ez már l'art pour l'art nem érdekli, nem fogják megtanulni (az IOS-t sem) csak ha célt is adsz hozzá nekik. Onnantól kezdve meg van Win7-es vagy IOS-es rendszert adnék oda. Vizuálisan azok a legvonzóbbak főleg a konzervatív réteg számára.

[ Szerkesztve ]

(#37849) Tim82 válasza Mawyx (#37847) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na ez az, Windows esetén én is ilyen paráktól tartok. :D Mondjuk ha gép, akkor arra kelleni fog TeamViewer... :)

Amúgy pont amit EQMontoya írt, az is találó. Milyen jók ez a nagy fullhádé monitorok, lehet felvenni a DPI-t 200%-ra. :DDD

DeFranco: köszi, ez kifejezetten jó tipp (a céladás), valami ilyesmiben gondolkodom én is. Egyelőre az is kérdéses, hogy milyen beviteli eszközt preferálnak.

Mondjuk szerintem lenyúlom apám notiját és teszek rá neki egy Win 7-et (Thinkpad T43, azon bőven eldöcög).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37850) Viszlát válasza Tim82 (#37844) üzenetére


Viszlát
addikt

+1 az asztali gép + nagy monitorra. Az én szüleim mondjuk mindig is érdeklődtek a dolog iránt és sokrétűen használják, de a családban és egyébként is sok idős ügyfélnél azt tapasztaltam, hogy nem csak a látásuk miatt szeretik a nagy méretet alacsony felbontáson, hanem valamiért az úgy kézzelfoghatóbb számukra, hogy "élethű" méretei vannak a dolgoknak. Például egy levél írásakor úgy érzi, hogy akkora betűket jelenít meg a gép, amekkorákat ő is írna, nem pedig mütyürök jelennek meg a billentyű lenyomásokra. Nagynéném 62 volt, amikor az első számítógépét megvettük neki ajándékba, egy 19 colos AG Neovo tft üzemel nála és először a natív 1280x1024-es felbontásra volt állítva, de folyamatosan panaszkodott, hogy nem tudja megszokni a gépet. Áttettem neki 1024x768-ra, már akkor lelkendezett, de még utána is felhívott, hogy mennyivel könnyebb így használni, hogy normális méretek vannak. Nem zavarja, hogy torz a kép, a lényeg, hogy könnyen eltalálja az ikont az egérrel. :)

Szerk: egyébként meg Montoyának és Franconak is igaza van, a legfőbb kérdés a motiváció, ha az nincs, akkor igazából édesmindegy, mit varázsolsz.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.