Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38951) Tim82 válasza emvy (#38948) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szép teljesítmény. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38952) EQMontoya válasza emvy (#38948) üzenetére


EQMontoya
veterán

:R

Same rules apply!

(#38953) tbs válasza emvy (#38948) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#38954) EQMontoya válasza tbs (#38953) üzenetére


EQMontoya
veterán

Te csak ne örüljé', aki az utolérhetetlen az ágyban, mert lehetetlen felhívni! :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#38955) bandus válasza emvy (#38948) üzenetére


bandus
veterán

grat, ez azért nem semmi teljesítmény :K egyszer szeretném én is megcsinálni, de azért ettől még azt gondolo, hogy fussom ennyit betonon az, akinek hat anyja van, ez elég durván izületgyilkosság :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38956) concret_hp válasza emvy (#38948) üzenetére


concret_hp
addikt

grat hol volt ez? :)

én jövőre teljes távra gyúrnék, 2 hete kezdtem a felkészülést :D

bandus: 20Kért olyan futócipőt lehet venni hogy beszabehu :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38957) Integra válasza bandus (#38955) üzenetére


Integra
titán

erdőben kell futni, mezőn, füvön, homokban, de nem aszfalton, absz így van :K
és nem cipőben, hanem mezítláb :)

concert:
20ezerért megveheted a modernkori népbetegség egyik jeles képviselőjét, de 50ezerért is csak ugyanazt kapod, a cipő a legnagyobb károkozók egyike, ami ma létezik :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38958) EQMontoya válasza Integra (#38957) üzenetére


EQMontoya
veterán

Five fingersben nyomulsz? :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#38959) concret_hp válasza Integra (#38957) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor járj mezitláb :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38960) kételkedem válasza Integra (#38957) üzenetére


kételkedem
addikt

Közeli gyümölcsösben találkozok olykor egy sráccal, aki mezítláb fut, nyakában a cipőfűzőkkel összekötött cipőkkel. A talplenyomata alapján nincs harántboltozat süllyedése...

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#38961) FehérHolló válasza concret_hp (#38956) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nincs olyan futócipő, ami hosszútávon ne csinálná ki a térded betonon. Kivéve talán ezt. ;]

Skynet is real. It's called Google.

(#38962) concret_hp válasza FehérHolló (#38961) üzenetére


concret_hp
addikt

nincs olyan sport ami hosszú távon ne csinálná ki valamidet :U ;]

utóbb évtizedben azért elég sokat fejlődött ez is :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38963) Integra válasza EQMontoya (#38958) üzenetére


Integra
titán

természetesen, az autóvezetésen kívül mindent ezekben csinálok, edzés, futás, kirándulás, mindent. :)
csak annyira tapad, hogy nem lehet benne kuplungot csúsztatni, ezért autóvezetéshez nem jó.

concert:
lassan 5 éve csak mezítláb illetve fivefingersben élek. összehasonlíthatatlanul megváltozott a fizikumom, testarttásom és még sorolhatnám, amióta eldobtam a cipőt..

kételkedem:
persze, hogy nincsen, alapvetően az pont a cipőtől lesz. a cipő gyengíti el a lábizomzatot, az izületeket, a talpat, kapsz tőle görbe testtartást és még sorolhatnám. de ebben a társadalomban, ahol a fogyasztásra van kihegyezve minden, és már babaként cipőt húznak a lábadra... elég merésznek és bátornak és nyitottnak kell lenni ahhoz, hogy befogadd, elfogadd az igazságot. hogy nem kell cipő, ha nem muszáj és amikor csak lehet, vedd le és élvezd, hogy olyan a lábad, amilyennek a természet megalkotta, hagyd dolgozni. a kezdeti nehézségek, izomláz és egyéb után ráérzel az ízére és soha többet nem akarsz már cipőt húzni ha nem muszáj. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38964) fokukac válasza Integra (#38963) üzenetére


fokukac
nagyúr

az aláírásodról jutott eszembe.
Látott már valaki idén fecskét?

Mi lett velük, teljesen elpusztultak szegények? :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38965) kételkedem válasza fokukac (#38964) üzenetére


kételkedem
addikt

Apósomék pincéjében (!) idén is költ egy pár, most tanítják az első fészekaljat röpködni!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#38966) Integra válasza FehérHolló (#38961) üzenetére


Integra
titán

ez pontosan így van, ahogy mondod.
és ennek egész egyszerűen az az oka, hogy a sarokfutás úgy káros, ahogy van, mindegy, hogy milyen terepen futsz, amíg sarkon futsz és rosszul futsz. és azért futnak az emberek sarkon, mert cipőben futnak. teljesen természetellenes a test számára.. nem véletlenül 2x akkora a talppárnád mint a sakrad.. arra kell érkezni futásnál és nem sarokra.. vedd le a cipőd és fuss mezítláb. azonnal, ösztönösen talppárnára fogsz érkezni, mert ha sarokra érkeznél, fájna kegyetlenül. azért fáj, mert nem úgy kell futni. zseniális jelzőrendszer a test amúgy, csak oda kell rá figyelni, hallgatni rá :) és azonnal azt is észreveszed, hogy teljesen furcsán futsz, és úgy érzed, mintha bohóckodnál.. nos, igen, egész életedben nem futottál még 4 métert sem ahogy kellett volna.. :DDD tulajdonképpen az ember saját maga teszi tönkre magát, ez a nagy igazság.
ebben a videoban minden benne van, ami a lényeg.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38967) FehérHolló válasza Integra (#38966) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát azért a leginkább javasolt középtávos (verseny)futási technika is sarokra érkezős. A probléma ott kezdődik, hogy a beton viszonylag nagyot üt vissza.
Btw én nem nagyon futottam sarkon, mivel rövidtávon kizárólag lábujjhegy van, de így is szétment a térdem. a A 15 fős csapatból/egyesületből én voltam az egyedüli a 6 év alatt, akinek nem kellett műteni. Majd most..

Szeretem én is a mezitlábat, de csak füvön és erdőben. Városba szerintem nem való.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#38968) Integra válasza FehérHolló (#38967) üzenetére


Integra
titán

leginkább javasolt? ki javasolja? az egészség és az élsport két teljesen különböző történet :)
én sem futok aszfalton, de pl ff-ben simán elsétálok végig egy napot városban aszfalton is, már rég megszoktam azt is, meg se kottyan.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38969) FehérHolló válasza Integra (#38968) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az élet javasolja, ha nem akarsz pár hét alatt maradandó sérülést szerezni. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#38970) bandus válasza Integra (#38966) üzenetére


bandus
veterán

mutassál már valami linket erről a ff-ről, érdekelne az elmondottak alapján :)

holnap letudom az államvizsga felét, már az álmosító söröemt kortyolgatom, remélem aludni is tudok majd, mert a szomszédban lakó barbár cigányok elviselhetetlen módon ordibálnak, és mindent áthallani a másik lépcsőházhoz tartozó lakásból :/ így saccra kb 5-6-an élnek egy akkora kecóban mint mi ketten, és elviselhetetlen hanggal léteznek. ha rajtam múlna ezek nem kaphatnának lakást, éljenek a pusztában, ahova valók.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38971) Integra válasza bandus (#38970) üzenetére


Integra
titán

klikk

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38972) emvy


emvy
nagyúr

tl;dr: ne erkezz sarokra, nevor-evor. :)

Valaszok:

- Siofokon volt. Egyelore zart koru, jovore talan megnyitjuk, maganszervezes volt, igazabol nehany resztvevonek ez az elokeszuleti verseny Nagyatadra, a full Ironmanre. En erre most nem keszultem egy dekat se, szoval majd jovore talan ragyurok a teljesre is
- Cipo-beton-barefoot tema: reszemrol alapvetoen barefoot cipoben tolom (nem five fingers mondjuk), ha van lehetosegem murvan futni. A 20-40 km-es betonpalyakat az en labam nem annyira viseli jol barefoot cuccokban, szoval minimal, de kicsit parnazott futocipoben tolom (Nike Free 5.0 eppen). Voltak csucs 'normal' futocipoim, Asics Gel Kayano, meg hasonloak, a maratonra keszulve szet is ment benne a vadlim. Az a helyzet, hogy nincs szuksegem semmilyen alatamasztasra, es majd' az osszes cipo (a neutralisnak kikialtottak is) tul merev nekem.
- sarokra erkezni ongyilkossag (illetve terdgyilkossag). Nem tudom, kitol hallottatok azt, hogy igy kell, de attol fuggetlenul, hogy klasszikus vagy barefoot cipokben futsz, TILOS sarokra erkezni. A forefoot landolas nem mindenkinek valik be, foleg, aki nehez/kevesbe eros vadliban, es tud serulesveszelyes is lenni, szoval bar alapvetoen egyetertek Integra hozzaallasaval, de szerintem elfogadhato, ha kozeptalpra erkezel. De SEMMIKEPP nem sarokra.

Egyebkent semmi izomlazam nincs ma, tok egyertelmu, hogy a hoseg volt a szuk keresztmetszet. Futas kozben volt, hogy meg kellett allnom, pedig se nem lihegtem, se nem fajtak a labaim. Egyszeruen nem volt energia.

Concret_hp: 20k-ert kozepes futocipoket lehet venni. A lenyeg az, hogy az ar nem garantal semmit, olyan cipo kell, ami NEKED jo. Es ne keszulj elsore ironmanre. Felesleges, tul nagy lepes. Fuss maratont, feltavu ironman-versenyt, ilyesmi. A normalis meretu kihivas jobb, mint az, aminek a vege vagy kudarc, vagy serules.

Triatlonon egyebkent a bringa a kritikus. Ott lehet a legtobb elonyt osszeszedni, mert az a hosszu. Az uszasnal inkabb az a fontos, hogy ne usd nagyon ki magad - a sracra, aki nyert, ezen az 1.9 km-en 10 percet vertem uszasban, de bringazas kozben kb. 25 km-nel ugy elhuzott mellettem, mintha allnek (mikozben mondjuk 25 koruli sebesseggel mentem emelkedon felfele...). Fontos a konyoklo, meg a rad szabott bringa (en most kolcsonbringaval mentem, ami halal volt).

A tervem egy 3:30 alatti maraton osszel, aztan gorgozes meg futas telen, es jovo ugyanilyenkor szeretnek egy masfel orat javitani a mostanin (ha nem lesz ekkora hoseg). Csak a bringara keszules nagyon idoigenyes, mert egy 100 km-es trening 3-3.5 ora sik terepen is.

A terdszetmenos dologra meg: sajnos az alkat sokat szamit. Apam betonon fut 30 eve, az elso 15 evben lapostalpu tornacipoben meg teremfoci-cipoben tolta. Kozel otvenevesen futotta az elso maratonjat, most igy kozel a 60-hoz sincs semmi baja a terdizuletinek (kiveve egy keresztszalag-serulest foci miatt, de az mas ugy). Van, aki meg elkezd kocogni huszonot evesen, es ket het mulva megfajdul a terde.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38973) EQMontoya válasza emvy (#38972) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert irigyellek, hogy tudsz ra keszulni. Az uszas es a futas szamomra eleg unalmas, nem vennem ra magam... A futasra csakcsak, de az uszas... Bahh, no way.

Same rules apply!

(#38974) concret_hp válasza emvy (#38972) üzenetére


concret_hp
addikt

jó a 20K beszabehu kicsit túlzás, de ha körülnéz az ember (adidas outlet pl) 20Kért bóven van olyan ami jó.

hogy mennyire a bringa számít, érdemes megnézni armstrong mennyire alázott amikor újrakezdte a triatlont :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38975) Integra válasza concret_hp (#38974) üzenetére


Integra
titán

arra gondolsz, hogy armstorng is szétkokszolva nyomta meg egy kis vérdopping meg epo? ja, micsoda példakép... :DDD egy utolsó senki az ilyen..
amúgy ha cipőt akarsz már mindenképpen, én is az emvy által is említett freerun féle vágott talpú cipőket ajánlom. ez sem az igazi, de sokkal közelebb áll mégis a szabad talp mozgáshoz, mint a többi cipő.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38976) tbs válasza Integra (#38975) üzenetére


tbs
addikt

Jaja :K, barefoot rulez. :K

Nekem ez vált be -> http://xeroshoes.com/ , bár idehaza "gyártom", ha "elfogy". 5fingersben csak túrázni szoktam (vastagtalpú, höhö), vhogy nem érzem benne a futást. (Nem mintha őrületes futó lennék. :DDD )

(#38977) Integra válasza tbs (#38976) üzenetére


Integra
titán

agree :K
megkell szokni és megkell tanulni helyesen mezítláb futni. az alapigazság az, hogy a túlnyomó többség még futni sem fut rendesen. azt hiszik, kilpek az ajtón aztán ollé. egy rekreációs edző hamar megmondja 3 méter után, hogy kb minden rossz :)
emlékszem mikor elkezdtem, esetlennek és sutának éreztem az egészet, mert sehogy sem éreztem ösztönösnek a mezítlábas futás mozgását, ennyire elkorcsosított a cipő. nem lehet egyik napról a másikra átállni, csak fokozatosan, mert különben tönkreteszi az ember a lábát. nekem évekbe tellett. érthető, irodába és egyéb helyekre nem lehet hordani, és télen, hidegben én sem tudom ezeket hordani, noha az ff már keményen dolgozik a téli megoldásokon is. várom :)

jó ez a xero is! elsőre fura de pl az biztos, hogy szellőzésre sokkal jobb mint az ff-ek, mert teljesen nyitott. ff futáshoz nagyon fontos, hogy tényleg az ideálisan passzolót húzd fel, mert ha lábujjban, de inkább sarokban egy picit bővebb, akkor esetleg csúszhatsz benne, noha csak minimálisat is.
túrázásra eredetileg egy ff kso trek-et vettem, de rájöttem, hogy a sima sprint is nagyon jó és ennek a legvékonyabb a talpa. a kso trek-nek nagyon erős bütyközése van, inkább sarasabb, esősebb időben jó. én sima sprint-et használok szinte mindenre. de szeretnék majd jövőre egy kifejezetten futós ff-et is.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38978) fokukac


fokukac
nagyúr

jön :)
nagyon helyes, mert ma jöttem a szabi után először dolgozni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38979) Tim82 válasza fokukac (#38978) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hétvégére is maradhatna majd, barátomék budakalászi házát megyek segíteni renoválni az árvíz után szombaton.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38980) emvy válasza Integra (#38977) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, meg kell azert jegyezni, hogy amikor elkezdi az ember a barefoot-dolgot, akkor oruletesen vigyazni kell, hogy szet ne szedje az ember az Achilleset.

while (!sleep) sheep++;

(#38981) fokukac válasza Tim82 (#38979) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én hétvégén már strandolni szeretnék, szóval nekem elég, ha péntek délután 3-ig van hűvös... :)

Amúgy ez azért durva, hogy keleten 28 fok van, nyugaton meg 13...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38982) fokukac


fokukac
nagyúr

egy kis összefoglaló: egy hét korrupció Magyarországon.

és ez csak egy hét!
És akkor csodálkozunk, hogy itt tartunk... :((

Ha nem illik ide, nyugodtan töröljék a modik.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38983) Integra válasza fokukac (#38982) üzenetére


Integra
titán

tegyük fel, hogy buknak. mi lesz utána? kicsoda? és hogyan? ezt komolyan kérdem. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38984) Integra válasza emvy (#38980) üzenetére


Integra
titán

igen, futó topicban sem győzöm ezt hangsúlyozni, hogy nagyon észnél kell lenni. amikor először felhúztam az első pár fivefingersem, sétáltam a tó körül benne egy kört, kb 5 km lehetett. semmi futás, semmi vadulás, csak séta. már az fájt, hogy kemény a talaj, a gyökerek, a kavicsok, kövek, a fúcsomók és még sorolhatnám. minden új volt és fájt, mert fájdalomnak éreztem, így fogja fel az agy az ismeretlent.
másnap nem hogy járni, állni alig tudtam, 3 napon át úgy jártam, mint akit.... :DDD sosem örültem annyira még annak, hogy leülhetek valahova 10 méter járás után..

most már egész nap rohanok, mászok, séta, minden és mindegy, hogy milyen talajon, de ebben 4 évem van. és még most is érzem másnap a lábaim alvás után, ennyire durván másképp mozognak az izmok, szalagok, izületek. legszívesebben soha többet nem vennék fel cipőt.. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38985) fokukac válasza Integra (#38983) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem tudom. De az ilyenek miatt (és persze a közöny miatt, ami ezeket az ügyeket övezi) lesz egyre élhetetlenebb ez az ország, ezért nem lesz normális jövője se...

Múlt héten kicsit le voltam maradva a hírekkel, most pótoltam, de kissé sokkoló volt így egyben.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38986) lorcsi válasza Integra (#38984) üzenetére


lorcsi
veterán

az utcai használattól menynire kopik a talpa?

#38987:
bell edzésen az edzőnk szokott iylenben lenni, és nálad is olvastam már korábban..eléggé tetszik is
bár egy 47-el...dúrván lehetnék a Nagylábú is :DD

[ Szerkesztve ]

(#38987) Integra válasza lorcsi (#38986) üzenetére


Integra
titán

kopik, mint minden más gumi. ebben külömbözhetnek, hogy milyen minőségű, keménységű gumitappancsokat ragasztanak a talpra pluszban. én a kso trek-em szépen lekoptattam 2 év aszfalt alatt... :-/ de tény, nem oda találták ki, hanem hegyekbe, szóval user error. aszfaltra van másik ff :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38988) bobsys válasza Integra (#38984) üzenetére


bobsys
addikt

Ausztraliaban siman maszkal mindenki mezitlab, bankba, vasarolni vagy csak a parkban, egyedul a helyi baumaxokba nem engednek be cipo nelkul. Nagyon szerettem, sajnos itt nem engednek be sehova mezitlab.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#38989) concret_hp válasza Integra (#38975) üzenetére


concret_hp
addikt

nem, arra, hogy kb. csak annyit kellett csinálnia, hogy egy átlagosan jó úszás + futás mellett bringán elhúz a mezőnytől :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38990) Integra válasza bobsys (#38988) üzenetére


Integra
titán

sosem jártam még ausztráliában, így nem tudom ezt megmondani, de gondolom (remélem) ott nincsen összeköpve/szarva az utca, üvegszilánkokkal és eldobott csikkekkel és a fertőzésveszély is töredéke az itteninek..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38991) Integra válasza fokukac (#38985) üzenetére


Integra
titán

abban az országban, ahol ilyet csinálnak, ott semmi jóra nem számítok, amíg ez a generáció egyszerűen ki nem hal... bámulatos :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38992) NoLF válasza fokukac (#38982) üzenetére


NoLF
addikt

Ezt meg a linkekre valo kattintas nelkul is faraszto volt elolvasni...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#38993) bobsys válasza Integra (#38990) üzenetére


bobsys
addikt

Tisztanak nem mondanam, hogy tiszta, de nincsen edobalva csikk, uveg, rago, szoval koszos, de nem szemetes (kiveve a nagyvarosok kozpontja, de ott nem is maszkal senki mezitlab)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#38994) fokukac válasza NoLF (#38992) üzenetére


fokukac
nagyúr

és ezt így hogy?
mi vagy Te, gondolatolvasó? :)

Integra: hát, ez is elképesztő.... :Y
De az a baj, hogy mire ezek kihalnak, már mi is aggastyánok leszünk...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38995) Tim82 válasza fokukac (#38994) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az általad linkelt cikket elolvasta, az abban lévő hivatkozásokra nem kattintott rá, nem tudom, mi ebben a bonyolult. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38996) NoLF válasza Tim82 (#38995) üzenetére


NoLF
addikt

Hja, nem jol fogalmaztam :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#38997) fokukac válasza Tim82 (#38995) üzenetére


fokukac
nagyúr

jahogyúgy.
ma nem vagyok magamnál, szabi után az első napom, új szobában, hőség miatti minimálalvással, borzalmas.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38998) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hmm megtáltosodott a feltöltésem:)

(#38999) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Azt a kutya fáját neki!

Vettem egy _nagyon_ büdös, de finom sajtot. Teljesen szét vagyok szórva, valahova letettem egy másik kezemben lévő cuccal. 30 perc múlva hazajöttem, és azt érzem, hogy az egész lakás úszik a bűzben, de azt a mocskos sajtot nem találom. :D

Skynet is real. It's called Google.

(#39000) Integra válasza fokukac (#38994) üzenetére


Integra
titán

de érted b+, felnőtt 40 és halál közötti emberek és azzal szórakoznak, hogy egymás belépő kártyáit tiltogatják le... hát komolyan... ajtókat bezárni és elgázosítani az egész parlamentet fél órára..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.