Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36601) NoLF válasza BlacKSouL (#36600) üzenetére


NoLF
addikt

én se részeg nem vagyok, se nem unatkozom, nemrég értem haza melóból és rápihenek a mai napra :) neked kellemes másnapot! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#36602) Winner_hun válasza BlacKSouL (#36600) üzenetére


Winner_hun
félisten

unatkozni

Azt hogy kell?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36603) Viszlát


Viszlát
addikt

Olybá' tűnik, hogy mivel nincs 35-40ezer forintom cipőre, a 46-os lábammal nem marad más lehetőség mint kicsit megnyírbálni a lábfejemet. De ha nagyon felhúzom magam, kinek lehet írni, hogy ugyan nézzenek már el egy-két boltba, mert a 46-os méretjelzésű cipő 2-3 centivel rövidebb mint a lábamon lévő és alig 2 milliméterrel hosszabb a 44-esnél?!

Két megyeszékhelyen körülbelül nettó 9 órát csesztem el cipőkeresésre az utóbbi napokban, hihetetlen. Ha valaki beírja, hogy menjek fel Pestre ezért, annak előre is nyazsi. :P

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36604) Tim82 válasza fokukac (#36599) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nehéz elhinni, hogy egy látszólag kaotikusan működő metróhálózaton közlekedve bárki is időben eljut a munkahelyére, ennyi. :D

A magyar metrónak annyi az össz előnye, hogy sűrűbben jár (+ egy vonal fix végállomások között közlekedik, nincs 3-4 leágazás stb.), amúgy minden másban a londoni a jobb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36605) Viszlát válasza Tim82 (#36604) üzenetére


Viszlát
addikt

Sokat nem metróztam amikor Londonban voltam, de légkondi nem volt és sokkal szűkösebb mint a pestiek, nekem nagyon nem jött be. Végülis miben jobb a magyarnál? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36606) Tim82 válasza Viszlát (#36605) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerinted a régi szovjet kocsik tágasak és van bennük légkondi? :DDD Amúgy pl. nem robbannak le (a pesti metróval átlag hetente egyszer szívok, mert reggeli csúcsidőben lerohad), itt, ha gond van, legalább tájékoztatnak (szintén nem tartozik a BKV erősségei közé), amúgy kevésbé zajosak is az itteni szerelvények, ezerszer inkább az itteni beléptetőrendszer, mint az otthoni ellenőrök...

A szűkösség meg végképp relatív, ha kevesebb emberrel vagyok körülvéve, aakkor kevvésbé számít a valamivel kisebb belmagasság.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36607) Viszlát válasza Tim82 (#36606) üzenetére


Viszlát
addikt

A londoninál tágasabb, egyértelműen, szélesebbek a kocsik, ami az ülések közötti folyósó szélességéből egyértelműen látszik és nincs lekerekítve a tető, amitől a magyar nekem már érzésre is szellőssebb. A légkondit azért írtam, mert ott SINCS, tehát emiatt nem lehet jobb. Nem védeni akarom a magyart, de eltartana egy darabig ha ki akarnám másolni a facebook falamról a londoni ismerősök panaszkodását, hogy megint el vannak akadva a metrón. :)

A zajt aláírom, de nekem az ellenőrökkel nem volt soha bajom, mert nem blicceltem és többször is elláttak hasznos információval tájékozódás kapcsán, kifejezetten segítőkészen álltak hozzám. De az biztos, hogy a beléptetőrendszeré a jövő, már csak a sok ingyen utazó semmirekellő miatt is. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36608) Tim82 válasza Viszlát (#36607) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem akkor blicceltem utoljára, amikor munkanélküli voltam (régen volt), szóval nem ezért szempont a beléptetőrendszer az ellenőrökkel szemben... A beléptetőrendszer nem frusztrált és nem agresszív.

A közbiztonságra a londoni metróban sokkal jobban ügyelnek (ugye, kampány is van rá), nincs összefirkálva/ragasztgatva a szerelvény, mint otthon. Ja, meg nem ragad eddigi tapasztalataim alapjaán a kosztól, mint otthon bármelyik találomra kiválasztott metrókocsi felső kapaszkodói.

Itt elakadásnál legalább szólnak (sőt, 1 perc után már szabadkozik a metróvezető), nem 5-10 perc felesleges várakozás után jelentik be, hogy aztán kereshess alig járó, de túltömött metrópótló buszt. (Na, én ezekre tudok neked bemásolni panaszkodásokat FB-ról.)

Szóval összességében mintha itt törődnének az utasokkal, nem úgy, mint a BKV-nál.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36609) Viszlát válasza Tim82 (#36608) üzenetére


Viszlát
addikt

Én is úgy fogalmaztam, hogy ezért is. Sem frusztrált, sem agresszív ellenőrrel nem találkoztam még, de ez körülbelül annyira érdemi megállapítás, mint a tiéd a lerobbanásokkal kapcsolatban 2 nap használat után, én is köbö évente 3-4 alkalommal használom csak a pesti metrót. :)

Egyébként minden oké, jól érzitek magatokat? Remélem nem csak metróztok fel s alá. :D

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36610) Tim82 válasza Viszlát (#36609) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze, jól éreztük magunkat. Kár, hogy vége is, ma délután megyünk haza. Barátnőm most volt először, bejött neki London. Én most vagyok itt másodjára, engem nem kell újra megvennie a városnak kilóra. :D

Mondjuk rengeteget metróztunk, a Turnha Green megállónál volt a szállásunk.

Hülye tablet, időnként duplázik a virtuális billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36611) emvy válasza bandus (#36595) üzenetére


emvy
nagyúr

En voltam biztositva a Medicovernel, kivalo szolgaltatast kaptam.

while (!sleep) sheep++;

(#36612) emvy válasza Tim82 (#36608) üzenetére


emvy
nagyúr

London az a hely, ami azert tiszta, mert tisztitjak. (Kontrasztkepp pl. Svajc azert tiszta, mert az emberek nem szemetelnek.)

while (!sleep) sheep++;

(#36613) bandus válasza concret_hp (#36597) üzenetére


bandus
veterán

igen, egy adatlap alapján egyéni díjat kalkulálnak. amúgy beteges ritkán vagyok szerencsére, de sosem lehet tudni :)

emvy: köszi! ajánlatot már kértem tőlük, meglátom mennyire jön ez ki.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36614) concret_hp válasza bandus (#36613) üzenetére


concret_hp
addikt

na majd írd be kiváncsi vagyok :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#36615) fokukac válasza emvy (#36612) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na jó, de Londonban többen élnek, mint Svájcban összesen...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36616) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Olvasgatok orvosi fórumokat is szépen, azért az gáz, hogy mo-on kényesebb műtétekhez jobb ha az ember magándokihoz (magán klinikára) megy... (kisebb vagyonért, mert ennyit számít a szakértelem, figyelem)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36617) Tim82 válasza emvy (#36612) üzenetére


Tim82
nagyúr

A végeredmény szempontjából teljesen mindegy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36618) zoltanz válasza zoltanz (#36616) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Máshol az Eu-ban, nem azért mennek ilyen helyekre mert különben szövődményeid lesznek mert nem figyeltek az alulfizetett ápolók, és nem kaptál tapasztalt dokit. Hanem mert főként gyorsabb, kényelmesebb és megteheted, valamit presztízsből is kicsit...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36619) emvy válasza Tim82 (#36617) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem. Tenyleg nem. Nekem elegendo volt a londoni szint, de sehol nem erzed azt, hogy olyan igazi rend-tisztasag van. Nincs szemet, ennyi.

while (!sleep) sheep++;

(#36620) Tim82 válasza emvy (#36619) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én csak azt nem értem, hogy a londoni és a budapesti metró összehasonlításához hogy jön az angol és a svájci szemetelési morál. Nekem elég az, hogy ha rendeltetésszerűen használok egy kapaszkodót, utána nem feketék az ujjaim, mint bármelyik random BKV-járaton (buszon is, villamoson is ugyanez van), illetve itt nincsenek összefirkálva a szerelvények. Ennyiről volt szó eredetileg - és ez is kétségtelenül menedzsment kérdése, amiből a londoni tömegközlekedésnek jobb van, mint a budapestinek...

Ja igen, és itt nem érdekel, hogy azért nem ragad a kezem a kapaszkodó használata után a mocsoktól, mert takarítják módszeresen, ahogy elvárható, vagy mert eleve nem mocskos a fogófelület... Mindegy. Tényleg az.

Szerk.: nem vettem sértésnek, vagy kaptam fel a vizet, csak én szigorúan a fenti témakörben mozogtam. 2011-ben sokkal lepukkantabb, csupa szemét negyedben volt a szállásom (North Wembley), az sokkal csúnyábban nézett ki, mint a nyolcadik kerület rosszabb részei. Pedig amúgy halál nyugis negyed volt. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36621) emvy válasza Tim82 (#36620) üzenetére


emvy
nagyúr

Oo, csak ugy a temakorhoz szoltam hozza, no offense. :)

(A masik alja metro meg a parizsi.)

while (!sleep) sheep++;

(#36622) concret_hp


concret_hp
addikt

(#36623) tildy válasza Viszlát (#36607) üzenetére


tildy
nagyúr

A metropolitan legkondis, es mivel kezdik cserelni a kocsikat a hammershiten, igy ott is. Amugy etertek, az orosz metrokocsik szellosebbek, ngyobb terunek tunnek, de hala egnek azt a teret mar a metropolitan is hozza. Elegge egyetertek timmel.
Ja es nem csak a svajciak ugyelnek a tisztasagra, hanem a nemetek is. Ha esm nem ellenkezne annyira, jonnek ide, filmeket kb 20-30 szazakekban ertem, pont ilyen volt az angoltudasom is Ukbe menetelkor.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36624) Dylen válasza Viszlát (#36603) üzenetére


Dylen
aktív tag

Nekem az egyik lábam kb fél számmal nagyobb mint a másik. Ráadásul a magasságomhoz képest sztem úgy általában véve is túl nagy, ezért elég sok időt cseszek el azzal, hogy megtaláljam a megfelelőt, de azért ne is látszódjon olyan hosszúnak a lábamon mint egy hajó. Kész agyrém, ezért megértem a problémádat :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#36625) bandus válasza Dylen (#36624) üzenetére


bandus
veterán

én mindig ugyanabból a márkából veszek évek óta, mindig 41-es kell szerencsére, szóval a webshopból is simán rendelhetek, így nem cseszek el túl sok időt a cipővásárlással :)

cserébe két hónapja akarok nadrágok venni, és nem sikerül :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36626) Viszlát válasza tildy (#36623) üzenetére


Viszlát
addikt

Lakva ismerszik meg ahogy mondani szokták, de hát az igényeink is mások. Tudnék németben élni ha muszáj lenne, meg ott is vannak kevésbé és nagyon gázos részek (az emberekre értem), de a vágyódás az kizárt. :)

Ami a metrót illeti, ennél jobban nem akarnék belemenni a témába, mert sem a londonit, sem a budapestit nem használtam olyan sokat, hogy igazán jó képem legyen róla. A busz az más téma, de ott meg csak az angliairól van "élményem" meg vidéki magyarról, óriási a különbség és nem az angolok javára...

Ez egy mindennapos kép kintről, mondjuk ez csak a padló és még kiborult kajamaradék ezen nincs is, de sokszor leülni sincs gusztusom:

[link]

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36627) tildy válasza Viszlát (#36626) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha tudod a nyelvuket, vagy csak probalkozol, tudnak kedvesek lenni. Jahm , bankkartyas dolgot en is besz.tam... Utana szoltak, hogy ja, visa? Azt itt felejtsem el.

Ukben amugy utalom a mocskot. A szemetet az utcan, buszon, stb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36628) Viszlát válasza tildy (#36627) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, vannak ott is normalis emberek, nem is allitottam, hogy nincsenek. Mondom, masok az igenyeink, elvarasaink, nekem alapvetoen azzal van gondom, hogy pl higieniaban a tobbseg meglehetosen igenytelen. Nagy reszuk igen komolyan rasszista, hordjak magukban a naci gyokereket es en ezt keptelen vagyok joizuen toleralni.

De persze vannak kivetelek, volt fonokomek halal rendesek, mai napig tartjuk a kapcsolatot. Sot, egyszer egy kis faluba vittem egy cseszett nagy varrogepet egy kis csaladi vallalkozasnak, de nem volt hazafele fuvar, igy aztan ottragadtam es mikor ezt megtudtak (lattak, hogy meg mindig ott allok este 10-kor), meginvitaltak a vendeghazukba, enni-inni adtak, veluk is valtok havonta, kethavonta par sort.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36629) tildy válasza Viszlát (#36628) üzenetére


tildy
nagyúr

Amugy te most meg odahaza vsgy meg, vagy megint uk?

Apum szerint - o Kelet-Nemetorszagban elt kb 2-3 evet- tavosagtartoak, de akit igazan szivukbe zarnak, azoknal tuzbe mernek ertuk tenni a kezuk.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36630) Viszlát válasza tildy (#36629) üzenetére


Viszlát
addikt

Meg itthon, nemsokara kesz a millio dollaros mosoly. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36631) ladybug válasza tildy (#36623) üzenetére


ladybug
őstag

A Frankfurt környéki tömegközlekedésről tudok csak nyilatkozni, de itt semmi probléma. Az Sbahn, a metró, a villamos és a busz is minden esetben használható, bármelyik ülésre leülök. Nem kell attól tartani, hogy foltos lesz a ruhád. A Regionalbahnon néha büdös a mellékhelyiség, de a vonat többi részének tisztaságával nincs gond.
Természetesen itt is vannak vonalak, ahol olyan emberek mozognak, akik igénytelen módon szemetelnek és viselkednek, de ilyenek mindenhol vannak.
A tömegközlekedési eszközök pontosságáról és a járatok számáról pedig csak anynit szólnék, hogy a reginalbahn félóránként, a többi pedig 10 percenként közlekedik.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#36632) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Tegnap megzavartam egy meghitt őzpikniket Nagybajom és Kadarkút között.
Elég kelletlenül hordták arrébb maguk, még az 1-2 perces buzdító dudaszó után is.
Tök édibédik voltak.

Skynet is real. It's called Google.

(#36633) ladybug válasza FehérHolló (#36632) üzenetére


ladybug
őstag

Ott nagy erdők vannak, rendszeresen vonulnak csordában időnként. Vagy falka? :F

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#36634) FehérHolló válasza ladybug (#36633) üzenetére


FehérHolló
veterán

6-7 egyed volt. Szerintem csorda.

Mondjuk a kanyarban elém ugró szarvas kevésbé volt vidám pár kilométerrel korábban. Szerencsére nem jöttek szemből.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#36635) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Eh, ezen a héten semmi sem jön össze. Remélem holnaptól tényleg új nap vár.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36636) bobsys


bobsys
addikt

Mi tortent Kinaban? A januarban $149.10 vett memoria most $301

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36637) bandus válasza Tothgera30 (#36635) üzenetére


bandus
veterán

minden nap új nap vár :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36638) Tothgera30 válasza bandus (#36637) üzenetére


Tothgera30
Ármester

De holnaptól már a jövő hét :P . Ha sikerülnek a vizsgáim, akkor happy leszek, és többet fórumozhatok :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36639) Dylen válasza bandus (#36637) üzenetére


Dylen
aktív tag

az "új nap vár"-ról jut eszembe, jövőhéten tankcsapdaaa!! :DD

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#36640) tbs válasza bobsys (#36636) üzenetére


tbs
addikt

Értéktelenedik a dollár... ;]

(#36641) parandroid válasza tbs (#36640) üzenetére


parandroid
nagyúr

Meg az EUR és a HUF is? Mert pont most néztem én is memóriaárakat, és tényleg csúnyák.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36642) tbs válasza parandroid (#36641) üzenetére


tbs
addikt

;]

Egyéb nyűgöm: mosdó lefolyó ki/beszereléshez van-é vmi célszerszám, mert nem bírom leszedni/kiszedni. (Az a rész problémás, ahol a teknőből lefolyik a víz.)

(#36643) kételkedem válasza tbs (#36642) üzenetére


kételkedem
addikt

a mosdo lefolyojanak a racsat egy csavar koti ossze a szifon felso reszevel. csavarhuzoval csavard ki a csavart es gyakorlatilag magatol leesik a lefolyo. (ha nem ez volt a kerdes, akkor viszont nem ertem mit nem tudsz szetszedni) :)

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#36644) tbs válasza kételkedem (#36643) üzenetére


tbs
addikt

Ezt a baszt -> [link] nem tudom a fajanszból kiszedni. A többivel elboldogulok, de ezt valami agyatlan izomból megtépte, és nagyon remélem, hogy nem ragasztotta bele a mosdótálba...

Szerk.: linkjavítás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36645) kételkedem válasza tbs (#36644) üzenetére


kételkedem
addikt

elvileg szabad kezzel oldhato lenne, ha nem mozdul, akkor csofogo ...

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#36646) concret_hp válasza parandroid (#36641) üzenetére


concret_hp
addikt

hm nekme nem tűnt fel, de tényleg, okt közepén vettem 9900-ért az most kb. 16-17K
proci kb. ugyan annyi, lapot meg nem keresem ki :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#36647) tbs válasza kételkedem (#36645) üzenetére


tbs
addikt

Oké, akkor nincs rá jó megoldás. :( Izmozom én is egy jót. :DDD Úgyse törtem még el mosdókagylót. :DDD

(#36648) bobsys válasza tbs (#36640) üzenetére


bobsys
addikt

hehe,
azert talaltm masikat a gyartotol, ugyanaz az idozites, feszultseg es sebesseg es "csak" $230 lesz. Egyeruen kell a meglevo 32GB melle meg 32GB, mert a virtualis serverek zabaljak.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36649) tbs válasza bobsys (#36648) üzenetére


tbs
addikt

Hja, a winek megeszik hamar... Nálunk emiatt dívik a szerverkór ahol csak lehet...

(#36650) fokukac válasza tbs (#36649) üzenetére


fokukac
nagyúr

mer' tyúkeszűek. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.