Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36401) EQMontoya válasza oriic (#36398) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szart nem érnek. Kb. ott használható, ahol át tudsz üvölteni amúgy is. Autópályán az előttünk menő kocsival már nem tudtunk vele beszélni.

Same rules apply!

(#36402) Dylen válasza venember83 (#36360) üzenetére


Dylen
aktív tag

Te nem vagy Dr. Oetker tejberizs kompatibilis :Y

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#36403) oriic válasza EQMontoya (#36401) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pf. :( Értem, köszi.

Live-Die-Respawn

(#36404) fokukac válasza EQMontoya (#36401) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ezzel azért vitatkoznék. Ugyanis több barátomnak is volt ilyen walkie-talkie-ja, és annak idején, amikor a roaming meg az sms még rohadt drága volt, többször is előfordult, hogy úgy mentünk sielni, hogy rádióztunk egymással. Rádióztunk egymás között a külön kocsikban (végig ökörködtük az utat, sírtunk a röhögéstől), aztán rádióztunk a sípályán meg a hüttében, kurvajó volt. De Lengyelországba is mentünk így.

Persze ezek nem 6-7 ezres, hanem inkább ~30 ezres darabok voltak, viszont tök jól működtek, akár kilométeres távolságból is.

:)

Ui. ja, azt hozzátenném, hogy ez olyan 2004-2005 körül volt.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36405) EQMontoya válasza fokukac (#36404) üzenetére


EQMontoya
veterán

És abba belegondoltatok, hogy a 30k mikor jön össze percdíjból? :D

Same rules apply!

(#36406) Mawyx válasza fokukac (#36404) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nálunk a koliban használta a gondnok meg a karbantartó, amikor meg felújítás volt, akkor a munkások is walkie-talkie-kkal beszélgettek egymással, keresték egymást ki melyik emeleten van.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#36407) oriic válasza fokukac (#36404) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elhiszem hogy ez a kategória elég rossz. Páromnak kellene, hogy az anyjával aki 500m-re lakik tudja tartani a kapcsolatot. Telefon sokba lenne, átmenni meg nem mindig tud hozzá.

Nekem is volt rendes PMR rádióm, (legalábbis minőségibb) airsoft-ozáshoz használtam, 2km-et simán lefedett úgy hogy egy nagy erdőben játszottunk.

Live-Die-Respawn

(#36408) FehérHolló válasza EQMontoya (#36405) üzenetére


FehérHolló
veterán

Percenként 100 forint feletti roaming díj + külföldi hívó tarifa mellett ~3 óra.

Skynet is real. It's called Google.

(#36409) fokukac válasza EQMontoya (#36405) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát, elég hamar. :D
szerintem már féltávnál összejött, amennyit pofáztunk. :P

Nem tudom, hány éves vagy, mikoriak az emlékeid, meg mióta van mobiltelefonod, de régebben azért kőkeményen 100 ft fölötti volt a roaming-hívásfogadás, és ~300 Ft a roaming hívásindítás percdíja (azaz kettőnknek összesen 400 Ft), mindez percalapú számlázással.

Amúgy a cimborám, akinek volt ilyenje, nem igazán küzdött anyagi gondokkal, ráadásul sokat vitte magával.

Holló: Köszi a megerősítést :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36410) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Lenne egy kis problémám. Tehát volna egy dominós sim kártyám, ami feltöltőkártyás, tehát nem előfizetéses, de ezt elhagytam pár hete. Tehát le lehet ezt tiltani díjmentesen? Nem akarom hogy ezzel visszaéljenek, lehet azóta használták is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36411) EQMontoya válasza FehérHolló (#36408) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért 3 órát ritkán pofázok. Meg van céges telóm, és soha nem sikerült még elérnem, hogy valaki szóljon a számláért. :D

Mondjuk az tény, hogy EU-n kívül hasznos lehet (Pl. Horvátország, ugye!), mert 2-es roaming zóna, és az azért húzós árban.

Mindenesetre nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak vele, pedig többet is használtam már két autós nyaraláson és autós konvojban is (klubtalálkozó).

Same rules apply!

(#36412) fokukac válasza Tothgera30 (#36410) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ha a Te neveden vagy, bármikor letilthatod.
Ha más nevén van, akkor nem.

@Montoya: Mint olvashattad, ezek olyan 8-9 évvel ezelőtti dolgok, amikor még a szabadrablás volt a roaming kategória. (hiába volt már EU, még nem korlátozták a díjakat)
Ja, és nem kellett ám órákig csetelni. Ha felhívtuk egymást, hogy "hol vagy? találkozzunk itt és itt!", ez került szumma 400 Ft-ba. elég könnyen összejöttek sokezres számlák.

Utoljára amikor Amerikában voltam, akkor sikerült 18 ezret össze-sms-ezni, illetve ilyen hol-vagy - jellegű hívásokra elcseszni.

Ui. Ja, és Horvátország július 1-től csatlakozik az EU-hoz, hálistennek, végre.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36413) Tothgera30 válasza fokukac (#36412) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az enyémen van, szerencsére. De ehhez mi kell? Mert személyes adatokat és telefonszámot tudok adni hirtelen, mást nem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36414) EQMontoya válasza fokukac (#36412) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szabadrablás az még mindig, csak EU-n kívül. Nyáron voltam pár helyen Ásziában, a fogadás is 200 fölött volt, a kezdeményezés meg 600 fölött. Szerintem én vagyok az egyetlen idióta ebben az országban, aki Malájziából alkudozott autóra, telefonon. :D

Same rules apply!

(#36415) fokukac válasza EQMontoya (#36414) üzenetére


fokukac
nagyúr

írtam az amerikás szorit, nem? :)
amúgy voltam anno Grúziában, elvileg európa, de hatos zónába esett a westelnél. :)
cég küldött, a cég fizette. 25 ezer volt a roaming számla, ott voltam 2,5 napot. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36416) EQMontoya válasza fokukac (#36415) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért a 25k két napra még onnan is elég masszív.
Dolgoztam pár hónapot Madridban mostanság, és egy teljes hónapra kevesebb volt.

Nem amúgy, nem rémlik a story.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#36417) fokukac válasza EQMontoya (#36416) üzenetére


fokukac
nagyúr

amerikás sztori, 4 hozzászólással lejjebb... :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36418) EQMontoya válasza fokukac (#36417) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah, hogy az. :D Azt hittem, valami szofisztikáltabb. Nő volt a dologban? :D

Same rules apply!

(#36419) bobsys válasza fokukac (#36415) üzenetére


bobsys
addikt

Kertem a ceges telora romaingot amig UKben vagyok. Unlimited vocie and data (a hotspot opciot azert a szolgaltato letiltotta a telefonomon) $60. Legalabbis ezt modtak, nemsokara kesz a szamla, kivancsi leszek, mert sokat hasznaltam (konferencia hivasok)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36420) gaborbol válasza fokukac (#36412) üzenetére


gaborbol
őstag

Okostelefon-ingyenwifi barmelyik sarkon szinte van, meki -kavezok-boltok stb

Skype:
Unlimited landlines Hungary $6.99/month.
Calling landlines and mobiles 60 min/month 20.8¢/min $12.49/month

Mobilon felhivom oket, hogy mikor lesznek gep kozelben, es onnan mar a gepet hivom tok ingyen vidoval.

(#36421) tildy válasza gaborbol (#36420) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolom amikor Amcsiban volt, meg nem annyira volt jellemzo az okostelefonnal maszkalas, hm?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36422) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Meg lehet azt nézni valahol a csekk küldése előtt, hogy lefotóztak-e valahol? Mondjuk ha tudom a konkrét helyet és időt. Tehát tudom, hogy ott mértek, egy kicsit gyorsabban is mentem, de nem vagyok benne biztos, hogy benne voltam még, vagy már túl rajta.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#36423) Viszlát válasza BlacKSouL (#36422) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, marad a körülbelül 3-4 hétnyi izgulás, amíg a felvételek elvándorolnak Szombathelyre, feldolgozzák és a posta is úgy gondolja, hogy kézbesíti neked az értesítést.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36424) BlacKSouL válasza Viszlát (#36423) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ó, remek. És ezen rendőrségen dolgozó ismerős sem tud gyorsítani? Mármint az információ kinyerésében.
Na mindegy, akkor elkülönítem rá a keretet...biztos ami biztos.
És a pontokat is vonják? Ha nem a tulaj vezette? Nemtom hogy megy ez, sosem volt még ilyen ügyem. Remélem most sem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#36425) FehérHolló válasza BlacKSouL (#36424) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha csak kicsit mentél gyorsabban, valószínűleg nem küldenek. (Akkor sem, ha már büntethető sebességgel haladtál.)

Ismerőssel sem hiszem, hogy gyorsabban kideríthető lenne.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#36426) Viszlát válasza BlacKSouL (#36424) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha már feldolgozták Szombathelyen és elérhetőek a fotók, akkor tud, de akkor már sok értelme nincs, pár napon belül érkezik a levél is.

Általában nem adnak pontot, a rossznyelvek szerint azért, mert a legújabb módosítások olyan durván megbonyolították a pontozó rendszert, hogy ők maguk sem tudják, hogy akkor most mennyit is kéne adni. Objektív felelősség van, szóval nem jutsz semmire a ki vezette az autót kérdéssel, persze ha nem te voltál, akkor az első körben kiküldött adatkérő lapon feltüntetheted a vezető nevét és akkor rajta próbálják meg behajtani.

Amúgy ha tényleg jön majd a csekk, küldd el a képeket meg a levelet, faterom ezzel (is) foglalkozik, az esetek nagy részében (90%) ki lehet dumálni, hihetetlen trehányul végzik a munkájukat, úgyhogy szinte mindig van mibe belekötni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36427) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Köszi a segítségeket!

Van egy dupla lámpás kereszteződés. A város elkerülő útján 90-es tempóról jön be az ember, az első lámpánál van a várostábla, innen már 50 lenne. Itt egy felüljáróra érkezik az ember, ahonnan lejt az út a következő lámpáig. A második lámpa 50 méterrel lejjebb van, a felüljáró aljában, egy nagyobb kereszteződés. A kocsi úgy állt, hogy szerintem csak a második lámpa alá beérve lát rá az érkezőkre, de aki a lámpa vonalában gyorsan megy, azt már mérni tudja. Onnan teljesen egyenes, 2x2 sávos út megy egész a mérési pontig. Sajnos nem hiszem hogy bele lehet kötni, és fényes napsütésben volt, de azért majd meglátjuk, elküldöm ha mégis neadjisten jönne.
A 90-es szakaszon 60-al közlekedő 4-es kocsisort előztem lendületesen úgy, hogy az első kocsit már kevéssel a tábla előtt értem be, az első lámpához még nagy tempóval értem be, és utána fékeztem a felüljárón, kérdés mennyire. Sajna nem tudom hogy 7-essel kezdődött-e vagy 6-ossal, mikor a 2.-hoz értem. Ráadásul lejtő is van, tehát motorfék nem nagyon van. Most már mondjuk mindegy, csak próbálom fejben úgy rendezni az emlékképet, hogy ne jöjjön a csekk :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#36428) FehérHolló válasza BlacKSouL (#36427) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egy bizonytalan 30k-s csekk miatt megéri görcsölni 3-4 hétig? :)

Skynet is real. It's called Google.

(#36429) BlacKSouL válasza FehérHolló (#36428) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nyilván nem, de sajna ez relatíve sok pénz a "semmire". Persze, akkor meg ne menjek gyorsan, de pont nem vagyok az a csakazértis gyorshajtó. Ezért görcsölök csak.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#36430) Viszlát válasza BlacKSouL (#36427) üzenetére


Viszlát
addikt

Sokszor kiszúrnak magukkal, mert a bújkálás miatt olyan helyekre állnak, ahonnan nem tudnak normális fotókat készíteni. Konkrétan nekem volt egy olyan esetem, hogy autópálya lehajtónál elbújtak a szántóföldre, az első két képen valóban gyorsan hajtottam, de mivel messze voltak, sem az autó nem ismerhető fel, sem a helyszínt azonosítható környezeti tényezők (az autó konkrétan egy szürke foltnak látszódott, miközben egy tűzpiros Sprinterről volt szó). A harmadik képen már annyit lehetett látni, hogy egy piros autóról van szó, de rendszám még mindig nem volt kivehető, viszont itt már nem mentem gyorsan. A negyedik képen meg csak a rendszám volt lefotózva, de úgy ráközelítve, hogy semmi más nem látszott, szóval az sem ért semmit. 60ezres csekkel jött, megúsztam 5k-ból, annyiba kerül a "fellebbezés".

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36431) fokukac válasza Viszlát (#36430) üzenetére


fokukac
nagyúr

innen jut eszembe Hofi sztorija a traffipaxszal.
"a lakot területen 70-nel állt az út szélén" c. sztori :))

Amúgy engem még sosem büntettek meg, szerencsére.
De ez, hogy elvitték a bürokráciát Szombathelyre, ez mindennek a teteje...

Az pedig, hogy hogy parkolnak be mérni, szintén vérlázító. Autópálya-lehajtón szembe, meg forgalomtól elzárt területen.... miért lehet ilyet?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36432) Viszlát válasza fokukac (#36431) üzenetére


Viszlát
addikt

Azt hiszem tavaly szüntettek meg mindenféle korlátozást, nincs számukra tilos terület. Apám jókat "mulat" ezen, mert annyi eszük már nem volt, hogy az oké, hogy odaállhat, de a megközelítéshez továbbra is megkülönböztető jelzést kellene használni, amit nyilván nem tesznek meg. Ha valakinek sok ideje van és nem fél a retorziótól, lehetne ezekre vadászni, bár értelme valszeg nem sok van eredmény tekintetében. :)

Azért vannak ezek, mert nem szakértők alakítják a dolgokat, hanem gazdasági vezetők, szépen fogalmazva. Emlékszem még a 2010-es első nagy változtatások előtt elküldték a tervezetet faternak, hogy véleményezze, lett is belőle két hónapnyi munkával kb. 600 oldalnyi elemzés, aztán elintézték egy egysoros válaszlevéllel, hogy sajnos már késő, korábban kellett volna beadni. Azóta egyrészt nem küldik a tervezeteket, másrészt ha küldenék is, max tüzelő lenne belőle...

Egyébként az egész ott kezdődik, hogy évről-évre ugyanazzal a hazugsággal/csúsztatással indokolják a tényt, hogy a rendőri állomány tulajdonképpen lassan mást sem csinál, csak sebességet mér... :((

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36433) fokukac


fokukac
nagyúr

létezik az, hogy a wizzair már megint elfelejtette a regisztrációmat?
kb. 2009-ben vettem utoljára tőlük jegyet...
asszem.

f.szkivan.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36434) Mawyx válasza fokukac (#36433) üzenetére


Mawyx
senior tag

Az nem most volt, azóta a honlap is új.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#36435) fokukac válasza Mawyx (#36434) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én leszarom a honlapot. ha már egyszer reggeltem valahova, akkor az ne szűnjön meg, amíg nem ment csődbe a cég... nem? Ha már internet, akkor tartsák meg az accountokat.

Először 2005-ben reggeltem, ez 2007-ben már nem működött. 2007-ben tehát újra reggeltem, utaztam is velük, majd 2009-ben vettem jegyet, akkor még működött, most meg megint nem működik.
De még jelszó-emlékeztetőt se küld ki, azt mondja hiba.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36436) bandus


bandus
veterán

megnéztem a naptárat, és az a kellemes hír fogadott, hogy az elkövetkezendő 5 hétfőn nem fogok dolgozni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36437) Dylen válasza fokukac (#36435) üzenetére


Dylen
aktív tag

mi az a reggelés?? reggelizés?
vagy regelés... :U

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#36438) Skipp válasza Viszlát (#36426) üzenetére


Skipp
senior tag

azért tűnik trehányságnak a munka, mert darabszámra kell dolgozni, mint egy gyárban

és a fotókat tényleg ótvar módon csinálják :)

[ Szerkesztve ]

Légy pontos! Mérj mikromiliméterben, jelölj krétával, vágj baltával!

(#36439) fokukac válasza Dylen (#36437) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem ez a szó magyarosítva mássalhangzó duplázódást kíván, mert úgy hangzik jól.

pont olyan, mint a bannolás. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36440) Viszlát válasza bandus (#36436) üzenetére


Viszlát
addikt

Te, teged szeretnek otthon? :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36441) venember83 válasza bandus (#36436) üzenetére


venember83
nagyúr

Azért remélem, hogy cserébe vasárnapokon igen. ;]

(#36442) Dylen válasza fokukac (#36439) üzenetére


Dylen
aktív tag

sztem meg úgy hangzik jól, ahogy angolban is van, vagyis pl registered és banned, szóval a regelésben nincs 2 R :P
és rosszul is hangzik, de még rosszul is olvasódik, olyannyira, hogy felmegy tőle a vérnyomásom :U

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#36443) venember83 válasza Dylen (#36442) üzenetére


venember83
nagyúr

Legalább nem kell kávézz, @ ezt is elintézte, látod. :)

(#36444) tbs válasza Dylen (#36437) üzenetére


tbs
addikt

Sztem amikor előad egy reggae-számot magyarosan...

(#36445) fokukac válasza Dylen (#36442) üzenetére


fokukac
nagyúr

De nem azt mondom, hogy reggisztrált, hanem, hogy regisztrált.
Viszont rövidítve reggelt, mert az illik a magyar nyelv karakterisztikájához. :P

látod, jó reggelt, nem kell ide kávé... :P

Tényleg, hogy állsz ma a dresszkóddal? ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36446) Tim82


Tim82
nagyúr

Ha már repülést emlegettünk, akkor most nézegettem: kizárt, hogy valaki hajnalban induló gépre megússza a Ferihegyre való eljutást átszállás nélkül. Az egy szál oda közlekedő éjjeli járat (900-as busz) ugyanis kb. Dél-Pesten megy, de véletlenül sem ejt útba olyan pontokat, mint KöKi és/vagy Határ út. Közröhej.

Vagy marad a taxi/reptéri transzfer.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36447) bandus válasza venember83 (#36441) üzenetére


bandus
veterán

amúgy igen, ebben benne van a május 11-12 és a júnus 1-2 hétvége amikor dolgozom :D bár ezzel ninc sbajom, kifejezetten jó bejönni hétvégén, és több az előny mint a hátránya. kár, hog yjövök dec. 24-én és január elsején is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36448) Mawyx válasza Tim82 (#36446) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez sajnos így van, engem felháborít ez a Dél-pesti autóbusz garázsos ferihegyi járat, arról nem is beszélve, hogy full undorítóak ezek a buszok.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#36449) Tim82 válasza Mawyx (#36448) üzenetére


Tim82
nagyúr

Holnapután reggel 6-kor indul a gépünk Londonba, fél 6-kor már zárják a kapukat, szóval ahhoz képest legalább másfél órával korábban kell a reptérre érkeznünk. Ezzel a járattal meg kész agyrém a kijutás. Szerintem taxi lesz... (A WizzAir reptéri transzferhez meg ki kellene menni a Deák térhez, mert legutóbb is az volt a míting point, ahol hajlandó volt utasokat felvenni.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36450) bandus válasza Tim82 (#36449) üzenetére


bandus
veterán

http://www.airportshuttle.hu/en/

szerintem ár/érték arányban ez a legjobb megoldás.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.