Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36501) fokukac válasza AkosAkos (#36500) üzenetére


fokukac
nagyúr

Dexter, House MD, CAlifornication, West Wing, Scrubs, 24, Suits, The killing, The Newsroom, Sherlock (az angol), Luther, Misfits, the Shadow line, Weeds.

ezzel elleszel egy darabig :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36502) Tim82 válasza AkosAkos (#36500) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hannibal, Golden Boy, Bates Motel, Game Of Thrones, Vikings a most futók közül - szerintem. (De amúgy van erre külön topik - nem mintha itt off lenne, csak ott nagyobb valószínűséggel botlasz nagy sorozatfogyasztókba. :) )

Én mondjuk szeretem a Grimm-et, a Once Upon a Time-ot és a The Following-ot is. Ja meg a Broadchurch.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36503) tbs válasza AkosAkos (#36500) üzenetére


tbs
addikt

Nálam még mindig favorit a Skins. :B

(#36504) Tim82 válasza tbs (#36503) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja, tényleg, nekem meg a Castle, valamint The Fades. Az örökzöld és megunhatatlan Firefly-ról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36505) csapos2


csapos2
addikt

Üdv az igen tisztelt egybegyülteknek!

Vásároltam egy Lg televízió készüléket, gondolván, hogy majd jókat tévézek. Az eddig rendszer az volt, hogy parabola antenna kint, beltéri egység bent régi tv beltérivel összekötve, és lö megy az adás. Most viszont - annak reményében, hogy kiiktathatom a beltérit, és talán HD csatornákat is nézhetek - vettem egy 3 tuneres tv-t. (Ez nekem nagyban új dolog, mert eddig én nem nagyon voltam híve agyam zsugorításának ezen módjának, így nem követtem nyomon a varázsdoboz fejlődését). A helyzet most a következő, a parabola antenna kint, a tv bent, jelerősség a készülék szerint 100%, ám mindezek ellenére nem sikerül csak rádiót meg mindenféle vacak csatornát találni.

Mit csinálok rosszul? Amennyire gondolom (Németországból) az ASTRA műholdra kell mennem... na és innen hogyan tovább?

Aki tud érdemben tanácsot adni, kérem tegye meg.

Előre is köszönöm.

A csacsi

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#36506) Winner_hun válasza thökfej (#36499) üzenetére


Winner_hun
félisten

Edit: Végre elmentek!

Aha és hol van a szerkesztve felirat? VAGY ki lenni Edit?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36507) fokukac válasza csapos2 (#36505) üzenetére


fokukac
nagyúr

nyusziiii...! :))

Nem értek hozzá, de ez tuti ingyenes műhold?
Nem lehet, hogy valami előfizetői kártyát kéne rakni még CI-modulba?
Vagy tuti tudja a DVB-S(2)-t a tévé, nem kéne valahol aktiválni vmelyik menüpontban?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36508) thökfej válasza Winner_hun (#36506) üzenetére


thökfej
csendes tag

Mire befejeztem a kommentet, elmentek és számomra ez hatalmas megkönnyebbülés volt! ;]

Alles wird gut.

(#36509) BlacKSouL válasza csapos2 (#36505) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ehhee! Csacsiii! A szamárnyúl. :D
Ennyit az érdemi részről

A zantennákról meg tévékről nem tudok mit mondani.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#36510) concret_hp válasza AkosAkos (#36500) üzenetére


concret_hp
addikt

big bang theory :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#36511) Viszlát


Viszlát
addikt

Jo hely ez a Szeged, de a delutani 32 fok egy kisse fejbevagott...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36512) Tim82


Tim82
nagyúr

Na, akkor békávéval tök simán kijutottunk. Szóval semmi taxi/Airport Shuttle, nem egészen 40 perc alatt kiértünk. A becsekkolás is sima ügy volt, 10 perc alatt megvolt poggyászfeladással. Most a kapunyitásra várunk.

Mondjuk Ferihegy 2 riasztóan kietlen és rideg Ferihegy 1-hez képest.

Tegnap este meg mobil hotspot-ot faragtam a Palm Pixi Plus-omból. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36513) csapos2 válasza fokukac (#36507) üzenetére


csapos2
addikt

Hát ... öööö...

Az ingyenességről csak annyit tudok, hogy az antennán nem állítottam semmit és eddig voltak csatornák a beltérivel. Ebből gondoltam én - egyszerű porban járó - hogy majd így is fog menni. DVB-S tuti megy neki, a DVB-S(2) (amennyiben ez a HD csatornák vételére lenne alkalmas) nem annyira tuti, de végül is nekem nem létszükség a HD, csak szerettem volna ha, meg talán, na meg mégis, de annyira nem izgat...
Az aktiválás része nem rossz gondolat, de erről konkrétan tudom, hogy nem lehet gond, mert a hangolás során az első lépések között kell kiválasztani a bemeneti jel forrását és ott lehet megadni neki a szatelitet.

Szóval ennyit tudok a felvetett kérdéseidre válaszolni. És sajnos én sem értek hozzá.

Milan elvtárs: A szamár az nem nyúl, és az öszvér meg nem mókus, de egyik sem tud biciklizni hajnali fénynél a teraszkorláton. Hogy ityeg másrészről?

Na akkor ha ilyen erős a hozzánemértés, akkor azt mondja meg nekem valaki, hol tegyem fel a kérdésem.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#36514) Tothgera30 válasza kételkedem (#36498) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A körIC-k is rendszerint késnek, Miskolcról sem ér be soha 30-ra, legalább 15 percet ráhúz mostanság, de 30 perc is volt már. A BP-Záhony táv meg szintén olyan amilyen, múltkor akartam hazamenni, akkor is 70 percet késtem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36515) concret_hp válasza Tim82 (#36512) üzenetére


concret_hp
addikt

mi is vmi 6:30as géppel megyünk majd nem sokára, azt mondod alig vannak hajnalban?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#36516) Viszlát válasza csapos2 (#36513) üzenetére


Viszlát
addikt

Kollega, mondjon egy pontos tipust es egybol tisztabb lesz a kep a televizio kepessegeirol.

Egyebirant pedig az a belteri egyseg az onalloan vasarolt, vagy anno szolgaltatotol kaptad? Biztos nem bujik meg benne egy kartya?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36517) neduddki válasza csapos2 (#36513) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

SZAMAAAAAAARRRRRRRR:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36518) Mawyx


Mawyx
senior tag

Régen a picasa album kisebb méretű volt, ezért másik néven regeltem és feltöltöttem oda a képeket. Viszont most úgy látom lenne bőven hely, össze lehet valahogy kapcsolni ezeket a fiókokat hogy ne kelljen megint előkeresni a képeket és feltölteni? Sokat feliratoztam, túl nagy munka lenne, de szeretném ha ahhoz a google fiókhoz tartoznának, ne a másik kamu reghez, amit csak azért csináltam, mert már nem fértek el benne a képeim.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#36519) csapos2 válasza Viszlát (#36516) üzenetére


csapos2
addikt

LG 32LN5406 LED-TV itt is van vala a konkrétum. A beltérit teljesen önállóan kaptam ajándékba, digitális de HD-t nem tud. A Szet, vagyis a fej is HD képes.

Gepárd uraság: Hogy alakulnak a foltok a bundáján? Azt hallottam a kor előrehaladtával, ezek a kis rafinált foltocskák, megfakulnak sőt bizonyos egyedeknél el is tűnhetnek és onnan akár úgy nézhet ki az alany, akár egy normális lény. :-]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#36520) Dylen válasza Mawyx (#36518) üzenetére


Dylen
aktív tag

"regeltem"
köszönöm istenem :U

:))

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#36521) Viszlát válasza csapos2 (#36519) üzenetére


Viszlát
addikt

No, a TV az tud mindent ami kell, nem ott lesz a gond. Egyfelől találtam egy ilyen infót:

Prior to April 30, 2012, there were eight free-to-air HDTV channels originating in Germany broadcast via satellite: Das Erste HD, ZDF HD, Arte HD, Anixe HD,[7] EinsFestival HD,[8] Sonnenklar.TV HD, QVC HD and HSE24 HD.[9] After 30 April 2012, when all analogue satellite broadcasts ceased, ten additional FTA HD channels became available (all of which are public service channels): Phoenix HD, NDR HD, WDR HD, BR HD, SWR HD, ZDFneo HD, ZDFinfo HD, ZDFkultur HD, 3sat HD and KiKa HD.

Vagyis 18 ingyen HD csatornát lehet fogni.

Másrészről:

The most popular satellites beaming programming to Germany are ASTRA 19.2E and ASTRA 2 at 28º East from South.

&

Approximately half of the television channels on SES Astra's 19.2° east and 28.2° east satellite positions, and Eutelsat's Hot Bird (13° east) are free-to-air.

Ezeket kéne pontosan belőni és újra próbálkozni.

Szerk: illetve nem mindegy mekkora tányérod van, meg, hogy hol vagy egészen pontosan a taplók földjén, de ha nagyvárosban illetve közelében, ott nem lehet gond ebből. Viszont a méret akkor is számít. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36522) emvy


emvy
nagyúr

Hogy en mennyire ruhellem az Apple Thunderbolt Display tukrozodo feluletet. Remes.

while (!sleep) sheep++;

(#36523) rushty válasza Dylen (#36520) üzenetére


rushty
senior tag

Ha lenne ilyen szó, akkor igen. Regizéssel egyezzetek ki.
A nemsokára, hazaéreket nem kellett volna megtalálnod? ;]

Revolut meghívó pü-ben

(#36524) csapos2 válasza Viszlát (#36521) üzenetére


csapos2
addikt

Nem tudom mond e neked valamit Kassel. Ez egy nem túl nagy, de nem is olyan kicsinyke város, nos ettől vagyunk kb. 30 km-re egy faluban. A lavor 80 cm-es. A megadott adatokat meg megnézem, hátha most jött el az idő.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#36525) Dylen válasza rushty (#36523) üzenetére


Dylen
aktív tag

Nem nagyon értem mire írod ezt.
(A dolog onnan indult, hogy szerintem regelés és nem reggelés, szóval boldog vagyok, hogy így írta :) )

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#36526) Mawyx válasza Dylen (#36520) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez így kell írni :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#36527) bobsys


bobsys
addikt

most Magyarorszagon munkaszuneti nap van?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36528) emvy válasza bobsys (#36527) üzenetére


emvy
nagyúr

Aha. Tudod, a munka unnepe.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36529) rushty válasza Mawyx (#36526) üzenetére


rushty
senior tag

Sztem még nem vették jegyzékbe ezt a szót (talán a Mézga család ismeri), de igazatok van, nincs itt kettőzésnek helye.

Revolut meghívó pü-ben

(#36530) bobsys válasza emvy (#36528) üzenetére


bobsys
addikt

Jovanna, itt nem unneplik, sima munkanap mint a tobbi.
Amugy meg akkor mindenkinek kellemes majalist, ingyensort es virslit :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36531) Mawyx válasza rushty (#36529) üzenetére


Mawyx
senior tag

Akkor másképp fogalmazok, én így írom, mert csak :D ezzel nem nagyon lehet vitatkozni. :P

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#36532) parandroid válasza csapos2 (#36524) üzenetére


parandroid
nagyúr

Csacsi, te mit keresel itt, tőlünk alig 150 km-re? És családostul vagy, vagy csak munka miatt telepítettek ki?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36533) parandroid


parandroid
nagyúr

Ja, közben elolvastam a tv-s problémádat is, de lejárt az időlimitem.

Na most ezzel az a gond, hogy a tv, az nem fog műhold beltériként funkcionálni, arra szinte biztos, hogy külön készülék kell (Sat-Receiverként megy itt, nyugodtan vedd meg a 20-25 EUR közöttieket, ha nem kell HD, meg mindenféle flikkflakk). Amit a tv-vel tudsz fogni, azok digitális földi adások, nincs velók semmi gond, teljesen szép, jó minőségben jönnek, van vagy kb 20-30 csatorna, meg rengeteg rádió, szinte mindenre elég, én is csak a gyerekek miatt vettem meg a Sat-Receivert, mert van egy közös tányér a ház tetején, ami minden ázba be van vezetékezve, és az tud adni valami párszáz csatornát, amik között ott a KiKa, meg a Nickelodeon. Na nem mintha néznék a kis hálátlanok, de legalább olcsó receivert vettem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36534) Mawyx


Mawyx
senior tag

Repülő zúgást hallok, van valami repülős program valahol?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#36535) concret_hp válasza Mawyx (#36534) üzenetére


concret_hp
addikt

valahol biztos van :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#36536) oriic válasza Mawyx (#36534) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#36537) bobsys válasza Mawyx (#36534) üzenetére


bobsys
addikt

Valahol mindig delutan 5 ora van

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36538) Tim82 válasza concret_hp (#36515) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, úgy tűnik.

Lutonnál a szívbajt hozta rám a hitelkártyám, amit nem akart ott felismerni sem terminál, sem ATM - persze mindent kártyával fizetnénk. Aztán kiderült, hogy kis mágnescsík-dörzsölés után nincs vele semmi gond. :U

Chiswick-ben van a szállásunk, ami a booking.com-ról meg nem derült ki, egy kicsit őrült (jó értelemben), ex-hippi művész a szállásadónk. [link] :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36539) emvy válasza bobsys (#36537) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem igaz, pl. most sehol nincs delutan 5.

while (!sleep) sheep++;

(#36540) Viszlát válasza csapos2 (#36524) üzenetére


Viszlát
addikt

Sajnos többet jártam arra mint szerettem volna. :)

peterkeT: kamionos kollégám pedig pontosan így tévézett hétvégente, kis tányérral, tuneres kistévével.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36541) fokukac válasza emvy (#36539) üzenetére


fokukac
nagyúr

dehogynem.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36542) emvy válasza fokukac (#36541) üzenetére


emvy
nagyúr

Jatelleg. Elnezest.

while (!sleep) sheep++;

(#36543) bobsys válasza emvy (#36539) üzenetére


bobsys
addikt

nrm vagy humorodnal, rosszul aludtal?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36544) emvy válasza bobsys (#36543) üzenetére


emvy
nagyúr

Oo, en is viccnek szantam (attol fuggetlenul, hogy igaz), csak kivancsi voltam, szmajli nelkul hogy megy.

Egyebkent masfel hete beteg vagyok, szoval tenyleg rosszul aludtam.

while (!sleep) sheep++;

(#36545) csapos2 válasza Viszlát (#36540) üzenetére


csapos2
addikt

És most már én is így fogok tévézni. Mert végre sikerült a kis huncutnak összeszednie a csatornákat. Kínomban már minden lehetőséget állítgattam, azt is amit addig úgy véltem nem kellene, és hát tessék... A lényeg, hogy megy végre. A tv alkalmas a tányér és fej alkalmas, csak ugye a csacsi csacsi.

Köszönet a segítő szándékért mindenkinek, aki érintett.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#36546) gaborbol válasza bobsys (#36530) üzenetére


gaborbol
őstag

Labor Day 2013 Monday, September 2. Munkaszuneti nap itt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#36547) bobsys válasza emvy (#36544) üzenetére


bobsys
addikt

az kellemetlen, evente ha egyszer beteg vagyok annyira, hogy 1 napot nemtudok menni dolgozni, a tobbi meg szerencsere elkerult eddig

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36548) bobsys válasza gaborbol (#36546) üzenetére


bobsys
addikt

de az nem majus 1., uljel le :DDD

akkor megyunk New Yorkba varostnezni, pontosabban 1. indulunk vissza igy +1 napot lehet majd pihenni a parton

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36549) emvy válasza bobsys (#36547) üzenetére


emvy
nagyúr

Sosem voltam allergias, de most az allergia es a megfazas tunetei egyszerre, ill. valtakozva fordulnak elo, es egyszeruen nem mulik el. Lazam meg mindig van, es most nincs. Meglepo.

while (!sleep) sheep++;

(#36550) Mawyx válasza concret_hp (#36535) üzenetére


Mawyx
senior tag

:DDD
(#36536) orichalcos : ez volt az, kár hogy nem láttam, csak hallottam

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.