Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36451) fokukac válasza Tim82 (#36449) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, ha eljuttok a határ útig, onnan elvileg már megy reptéri busz reggel 4-kor és 4:30-kor is.
elsejétől.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36452) Tim82 válasza bandus (#36450) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez ugyanannyi (sőt, kicsit drágább), mint 2011-ben a WizzAir saját transzfere. :)

@: a 4 óra körüli szerintem már kicsit kései (tapasztalataim alapján szűk egy óra kevés a reptéri becsekkoláshoz, másfél óra viszont elég), a 900-ast - elvileg - elérnénk egy átszállással a 950/950A-ról a Margó Tivadar utcánál. (Feltéve, ha le tudnám ellenőrizni a BKV oldalán, hogy a két éjjeli busz valóban ott találkozik, de munkahelyi gépen nem akar működni a BKV honlap járattérkép-funkciója.)

De oké, ki vagyok én békülve a taxival is, csak azt tartom szánalmasnak, hogy eladják a kijutás nehezítését könnyebbítésnek. (2011-ben simán ki lehetett menni a KöKi-től meg a Határ úttól is éjjeli járattal, csak akkor kényelmesebb megoldás volt a transzfer az akkori útitársamnak.)

bandus: oké, a házhoz megy azért nagy jó pont. Feljegyzem magamnak, mint alternatívát, estig meg eldöntjük, mi legyen. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36453) bandus válasza Tim82 (#36452) üzenetére


bandus
veterán

de 2011 két éve volt ;) plusz házhoz megy.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36454) fokukac válasza Tim82 (#36452) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem ha 4:40-re kiér a busz, az bőven elég. szerintem
de én nem mentem fapadossal évek óta.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36455) tildy válasza Tim82 (#36449) üzenetére


tildy
nagyúr

Erdemes esetleg ugy menni, hogy vonattal ki ferihegy 1-ig , ott meg felszallni a 900as/200as buszra.

En egyebkent egyszer Mawyxtol mentem , akkor a Corvinnal szalltam fel egy ejszakai buszra, es szolt a sofor hol kell atszallni. Le tudom rajzolni amugy, mert at kell batyogni egy masik megalloba.

Igaz , en szinte mindig a reggel hatos geppel megyek, de eddig egyszer mertem csak bevallalni a 900as buszt. Honvéd utca-nal kell atszallni ra.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36456) tildy válasza Tim82 (#36452) üzenetére


tildy
nagyúr

2011-ben meg Ferihegy 1-rol mentek a fapadosok, ami azt jelentette, hogy siman ki tudott az ember menni vonattal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36457) Mawyx válasza Tim82 (#36449) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én is néztem a Wizz transzfert is, de mondom mire eljutok a Deák térre, akkor annyi erővel inkább a reptér fele veszem az irányt. A taxi azért nekem pl drága, de 2 főnél már is barátságosabb a dolog.

Utóirat: szeretlek, jah nem ezt akartam :D $ $ a szememben mint Dagobert bácsinak, taxi ár alatt kiviszlek :D

(#36454) fokukac: elég is lehet meg nem is. Mi máskor majdnem lekéstük, mert elromlott egyik átvilágító gép, pedig kint voltunk időben.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#36458) Tim82 válasza tildy (#36455) üzenetére


Tim82
nagyúr

A vonatig kimenés sajnos több időbe telik nekem, mint az éjjeli busz. (Az utóbbi ott megy el a közelben, a legközelebbi pályaudvar meg a KöKi, ami hiába van közel légvonalban, éjjeli közlekedéssel egészen komoly kitérő, legalább egy plusz átszállással. A Nyugatiról nem is beszélve, az plusz fél óra.)

to all: igazából csak azon agyalok, hogy időben kiérjünk és tudjon is a barátnőm tudjunk is valamennyit aludni előtte. És hát a BKV-n már megint elképedtem, esküszöm, csak romlanak a közlekedési lehetőségek. :U

A másfél órával előbbi kiérés meg kell, sajnos, ahogy Mawyx is írja, sosem lehet tudni. :N

Közben még egyszer nézem ezt az Airport Shuttle izét: ez igazából drágább, mint a taxi, merthogy szerintük a "Hotels & City Centre" zónában lakom. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36459) FehérHolló válasza Tim82 (#36458) üzenetére


FehérHolló
veterán

Airport shuttle a külföldieknek szól, nem neked. :)

Más: Itt csücsülök a Pension Lehrerhausban Bécsett ([link]), harmadik körös állásinterjú imminent. Fura egy hely, egy régi pesti polgári bérház kolesszel keverve, hotelszerű elemekkel megbolondítva. Mindenkinek ajánlom, aki aránylag olcsó szállást keres kényszerből pár napra.
(Költséghatékonyságból zuhanyzó nélküli szobám van, de az épületben még nem találtam meg a közös zuhanyzót. Azért csak van valahol. (Elvileg van.))

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#36460) bobsys válasza Tim82 (#36458) üzenetére


bobsys
addikt

Mennyibe kerulne a shuttle?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36461) fokukac válasza FehérHolló (#36459) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért mosakodj az interjú előtt..! :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36462) Tim82 válasza FehérHolló (#36459) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mármint úgy érted, hogy annak, aki megfizeti. Akár nekem is, már ha hajlandó lennék érte annyit fizetni. (Merthogy rohadtul nincsen ám ott semmilyen kitétel az utasok nemzetiségére vonatkozóan. ;) )

bandus: ujjából, nyilvánvalóan! :K

bobsys: két személyre 4790 Ft a lakóhelyemtől. (Anno a WizzAir transzfere több mint egy ezressel volt olcsóbb, de szerintem taxival is pár száz forinttal kevesebb a díj.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36463) bandus válasza FehérHolló (#36459) üzenetére


bandus
veterán

ezt honnan, hogyan? :) egy párszor már utaztam velük, senki nem kérdezte milyen nemzetiségű vagyok :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36464) bobsys válasza Tim82 (#36462) üzenetére


bobsys
addikt

Egyebkent kulfoldi arakhoz merten nem rossz, 21 ozi dolcsi. Sydneyben barol laktam nem jott ki a repteri taxi $60 alatt :)
Itt meg a legkozelebbi repter (FLL) 11 merfold, es a taxi ker erte $45.
Tehat kulfodieknek kifejezetten olcso, meg a taxi is.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36465) Viszlát válasza bandus (#36395) üzenetére


Viszlát
addikt

Ma láttam a LIDL-ben 4590-ért ilyen összecsukhatót, nem tudom országos akció-é.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36466) tildy válasza Tim82 (#36458) üzenetére


tildy
nagyúr

En szerettem vonattal menni, mert a nyugati nagyjabol elerheto volt, barmelyik ismerosnel is szunyaztam.

Mostanaban mint irtam inkabb kinn alszom a repteren. Sz.r , de ez van. :(

Mondjuk az vicces, hogy Farringdonbol Gatwickig 8-10 fontbol kinn vagyok, vonattal, kenyelmesen, azt es megiscsak a mocsok draga London.

Ha valaki arrafele lesz es osszefutna velem, Kolnbe megyek hosszu hetvegere:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36467) Tim82 válasza bandus (#36453) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért a taxival szemben nem versenyképes. :)

tildy: pechemre pont nem lakom túl közel pályaudvarokhoz. :N

De most már szinte biztos, hogy éjjeli busz vagy taxi. Elvileg ugyanis ha lekéssük a buszt, vannak közel taxidrosztok.

FH: értettem én elsőre is, de bicebócára sikerült az a megfogalmazás, úgyhogy nem álltam meg...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36468) FehérHolló válasza Tim82 (#36462) üzenetére


FehérHolló
veterán

Arra próbáltam célozni, hogy az egyszeri külföldi beírja a keresőbe, hogy airport shuttle, elsőnek kidobja őket, azt ennyi. Meg nem mellesleg a hotelnek, ahol dolgoztam, és az összes közeli konkurenciának is csak az airport shuttle-lel volt többé-kevésbé formális szerződése reptéri taxiztatásra. :D

Jelentős hányaduk nem pöcsöl az árral.

Skynet is real. It's called Google.

(#36469) FehérHolló válasza fokukac (#36461) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerették, hogy büdös vagyok, egy kicsit.

Nemmellesleg megtaláltam a célobjektumot.

Mégkevésbémellesleg: [link]!!!

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#36470) Tim82 válasza FehérHolló (#36469) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na de ne felejtsd el, hogy Terike is iszogatott.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36471) Dylen válasza fokukac (#36445) üzenetére


Dylen
aktív tag

illik a magyar nyelv karakteriszti...? wtf? hát nem illik :P

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#36472) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Beleszagoltatok már odakint a levegőbe most este?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#36473) Viszlát válasza BlacKSouL (#36472) üzenetére


Viszlát
addikt

Aha. A kései cseresznye, a meggy és a körte is most virágzik, elég jó mix. :)

(#36474) Dylen: te olyan izé vagy. :DDD

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36474) Dylen válasza BlacKSouL (#36472) üzenetére


Dylen
aktív tag

Mást se csinálunk.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#36475) oriic válasza BlacKSouL (#36472) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja, valaki gumit égetett épp.

Live-Die-Respawn

(#36476) EQMontoya válasza BlacKSouL (#36472) üzenetére


EQMontoya
veterán

Áldassék annak neve, ki feltalálta a napfénytetőt. Imádom esténként a tavaszi illatokat, mikor gurulok haza. :)

fofukac: Budapesten két féle ember él. Az egyik Budán él. A másik Budán szeretne. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#36477) fokukac válasza EQMontoya (#36476) üzenetére


fokukac
nagyúr

gyalogoltam haza este a Honvéd utcában, elment mellettem egy 2A villamospótló, a legótvarabb ikarus 260-as, egy percig állt a fehét füst az utcában....

én ilyeneket szívok friss tavaszi illatként :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36478) NoLF válasza BlacKSouL (#36472) üzenetére


NoLF
addikt

Jaja, most kerult at a munich dunkelweisse az erlelokadbol a lagerezotartalyokba es pihen, na ilyenkor brutal cipotalp szaga van a kemiai reakcioknak es ventilaljuk kifele, brrr!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#36479) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Ügyes :not bad:

(#36480) NoLF válasza Hujikolp (#36479) üzenetére


NoLF
addikt

En anno a 3210esen probalgattam a boci boci tarkat es a suss fell napot :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#36481) BlacKSouL válasza Hujikolp (#36479) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#36482) Tim82 válasza NoLF (#36480) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36483) fokukac válasza NoLF (#36480) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én anno szinte bármit rákottáztam a 3210-esre. :)
Egyik hölgyeménynek megcsináltam a mekkmestert és a keresztapát is :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36484) fokukac válasza EQMontoya (#36476) üzenetére


fokukac
nagyúr

Kedves nagyarcú budai kollega! :P
Ez a hozzászólás nem arról szólt. Tök mindegy, hol élek, ha Budapest CBD-je (central business district) Pesten van, és nem tudok teleportálni.
A BKV és a kormány meg megszüntette a közlekedést a környéken, a BKV meg a legtrágyább pótlóbuszokat járatja arrafelé.
Ez van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36485) fokukac válasza fokukac (#36484) üzenetére


fokukac
nagyúr

Amúgy mondja azt valaki, hogy PEst nem természetközeli...
Ma reggel 5-kor harkály-kopácsolásra ébredtem. Hallgattam is vagy 8-ig :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36486) FehérHolló válasza fokukac (#36485) üzenetére


FehérHolló
veterán

Neked is az a csengőhangod?

Skynet is real. It's called Google.

(#36487) bandus válasza fokukac (#36485) üzenetére


bandus
veterán

:D

nálunk galambok vannak... a mi erkélyünkre nem jönnek, hatásosnak tűnik a műanyag varjú. de a felettünk és mellettünk lévőre előszeretettel odarepülnek, és búgnak mint az állat... következő lépés a méreg lesz asszem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36488) fokukac válasza bandus (#36487) üzenetére


fokukac
nagyúr

hol-hol-hol??
hol vettél műanyag varjúúúút????
nekem is kell, mert tele vagyok galambokkal, mindig össze-vissza szarják az erkélyem...

amúgy leginkább sörétes puska kéne nekik, csak az nem túl szociális :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36489) bandus válasza fokukac (#36488) üzenetére


bandus
veterán

passz, jeleztük a tulajnak, hogy ez így nem okés, és egyszer csak hozott egyet. idézem: "volt sólyom is, nagyon élethű" :D

amúgy: [link] nekünk az 5k-s fekete varjú van, egyelőre haátsosnak tűnik :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36490) Dylen válasza fokukac (#36488) üzenetére


Dylen
aktív tag

Nálunk volt egy ideig. Pár nap után a galambok ugyanúgy leszarták, mint bármi mást :U

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#36491) fokukac válasza Dylen (#36490) üzenetére


fokukac
nagyúr

mert nem repülő műsast vettél..! :DD

Bandus: thx

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36492) Tim82 válasza Dylen (#36490) üzenetére


Tim82
nagyúr

Anyámnál konkrétan pótmamának használták és odabújtak. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36493) fokukac válasza Tim82 (#36492) üzenetére


fokukac
nagyúr

egyre jobb :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36494) bandus válasza Tim82 (#36492) üzenetére


bandus
veterán

:D akkor csak nálunk műkszik, egyelőre. remélem így is marad, ha mégse, akkor kiszórok nekik egy kevés mérget, az a biztos.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36495) Tim82


Tim82
nagyúr

Én amúgy lekopogom, de tavaly tavasz óta nem fészkeltek vissza. (Akkor lapátoltam ki utoljára a fészküket.)

Viszont átköltöztek a felettem lakó vénasszony erkélyére, aki szerintem vagy meghalt (bár nem éreztem szagot), vagy véglegesen visszaköltözött Németországba. A lényeg, hogy a lakásában biztosan nem lakik senki, csak mintha időnként ránézne valaki + kivenné a postáját.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36496) bobsys válasza fokukac (#36488) üzenetére


bobsys
addikt

mi kiengedtuk a macskat az erkelyre, a masodperc ezredresze alatt atgondoltak az erkelyunkon valo tobzodast :DD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36497) EQMontoya válasza fokukac (#36484) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csal trollkodtam, no offense. :) Amugy a BKV buszok tenyleg nagyon gazosak, 7-173 vonalon is jarnak neha olyanok, hogy mar a tavoli latvanyuktol hangosan jajjgat a novenyzet.
Emlekszem, amikor volt a BKV sztrajk nemdo'gozunk fesztival par eve, lehetett figyelni, hogy tisztult a levego. Ugyanis az emberek zome benzines autoba ult at (mar aki ugye autoba ult), es annak meg az egy fore vetitett kibocsatasa is jobb volt, mint a bkv buszoknak. :D

Same rules apply!

(#36498) kételkedem


kételkedem
addikt

Hamrarabb elengedtek,hogy nyugisan elerjem a vontom, erre 90 percet kesik az ic. A kalauz holgy ingerult. Cserebe korrekt wifi van es a legkondi is mukodik. Este 9-re siman haza erek.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#36499) thökfej


thökfej
csendes tag

10 perce kezdtek el az ablakom alatt szerenádozni a "diákok" a magyar(?) tanár szomszédunknak. Valamelyik apuka betolat a batár nagy merci tranzittal, mögötte jönnek a "diákok". Papa bekapcsolja a zenei aláfestést és a diákok elkezdik énekelni Majkától a Belehalok című számot. Becsuktam mindent, de még így is hallom... :Y

Edit: Végre elmentek!

Alles wird gut.

(#36500) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Mostanában megszerettem a sorozatokat (pl. The Walking Dead, Spartacus). Mondanátok új, minőségi sorozatokat (bármilyen témában)?
Előre is köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.