Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40164) hunspikey válasza Szati20 (#40156) üzenetére


hunspikey
őstag

Én három hete vettem a 65c9-et és csak annyit mondhatok hogy ne kezdj pixel geekeskedni.

Amúgy ahogy mondták :

Válassz sdr-re szakértő (sötét helyiség) profilt, oled fényt kicsit vedd le (30 körül ad kb 120-130 nites csúcs fenysűrűséget ez elég bejárati)

Hát a hdr az hdr. Én tolom neki.. Két profil fog menni nálad is valószínűleg : dolby vision és normál hdr10. Hlg ritka.
Ezt a két profilt állítsd be : isfx vagy mi a rák a neve a jó profilnak. Itt viszont oled fény legyen legalább 80 különben értelmetlen a hdr :)

Én szívtam a near black detail-el, azóta a tv megtanulta magát és sokkal szebb - ki is szedtem az iszonyú kompenzációkat amire az elején szükség volt.

Nekem most legutoljára vertical banding lépett fel de a pixel frissítő tökéletesen kiszedte. (oké a drágám itthon van egész nap és csapágyasra hajtotta) lol

Az egy faszság hogy kiégeti a panelt ezért ne futtasd. Igazából újra kalibrálja a pixel vezérlést (vezérlő fesz beállítás)

Egyedül amit kerülj : folyamatos piros vagy sárga egy helyen lévő tartalom.

Amit első 500 órában félig kerülj : ne csak kizárólag szélesvásznú filmek menjenek mert akkor a teteje nem öregszik be.

Okosok azt mondják 1200 óra kell a teljes panel stabilitás eléréséhez.

Olyat fogsz látni, nem hiba hogy jelenetben belül levesz vagy raád fényt. Tanul. Ennyi.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.