Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85049) fokukac


fokukac
nagyúr

hú, megint témánál vagyunk... pedig már annyiszor megbeszéltük, hogy ez mennyi mindenen múlhat...A fal hűmérsékletén, a szigetelésen, a szomszédon...
és hát ahány ember, annyi félék vagyunk.

szerintem a 18 fok épp ugyanúgy extrém, mint a Tobey 25 fokja...

én pl. most a 22 fokos kisszobában ülök, egy pólóban és boxeralsóban, és nekem így jó. A nappaliban 23 van, mert ott oda sütött a nap, és az alatt még a köcsög szomszédok is fűtenek, így ott melegebb van. amúgy most a lakás északi felében is mintha fűtenének. De amikor épp olyanjuk van, hogy ott nem fűtenek, csak a lakás felében, akkor 23 fokban, hosszú nadrágban, pulcsiban is fázom a hálóban, mert süt a falból a hideg (nem tudom, mondtam-e már, hogy a k. anyjukat? :D egyszerre volt a házban anno gázóracsere, és oké, hogy ők körbe vanak fűtve, de nemcsak hozzám képest fűtenek fele annyit, de a másik 1. emeleti lakóhoz képest is olyan 60%-on állnak, mert szimplán nem fűtenek. Ideális szomszédok, csak hátrányuk van, előnyük nincs - néha azt veszem észre, hogy befűtenek, és akkor kurva meleg van, pedig nálam nem is megy a fűtés... és ez a jel, hogy el kell húzni, mert jönnek az unokák...)

Amúgy nagyjából leszarom a gázszámlát, simán beleférek a rizsacsökkentett limitbe, úgy is, hogy most épp' non-stop home officeban vagyok. Jó, biztos levághatnám még vagy 20-30%-kal a fogyasztásom, de nem fogok fázni....

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.