Hirdetés
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: MárkaLánc
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Óraátállítás
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- MasterDeeJay: Intel Optane M10: mire lehet használni?
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Viszlát
#54297
üzenetére
Az értő kötözködő szövegértésed, az.

"Az első bekezdést 4x olvastam el, de nem tudok rájönni, hogy ezzel mit akartál mondani. Mert remélem nem azt, hogy nem számít, ha ott jó az út, mert tavalyelőtt még rossz volt."Nem csak tavalyelőtt volt rossz, hanem éveken át hagyták annyira lerohadni, hogy nem lehetett szabályosan, a jobb oldali sávban balesetmentesen / vagy az autónak okozott károsodás nélkül autózni, mert annyi kátyú volt. Az, hogy megcsinálták, az nem érdem, hanem normalitás, bravó, ezt kellett volna, 5 évvel ezelőtt.
"Ez szimplán nem igaz, csak divat fikázni, illetve úgy tűnik, hogy vannak akik szeretik a negatívumokat felnagyítani, a pozitívumokat meg szinte észre sem venni."
Igen, ilyenek vagyunk. De ttől függetlenül nekem - és nagyon sok barátomnak is, akik itt élünk - az a benyomásunk így általánosságban, hogy sosem voltak még ilyen rosszak a magyar utak az elmúlt évtizedekben. Ez a benyomás azon alapszik, hogy itt élünk, az év 12 hónapjában, és közlekedünk.
"közben a racionalitás az, hogy az autópályák 95%-a kifogástalan vagy nagyon jó állapotú,"
Menj végig rajtuk, oda-vissza, rendszeresen, ahogy én is szoktam, havonta többször, és nyugodtan vedd észre, hogy már az autópályáink is toldozottak-foltozottak. Kátyúznak rajtuk pár négyzetméteres részeket, és úgy hagyják. Nem marják fel, és csinálják újra kilométer hosszan, mint régen, hanem úgy hagyják. Ilyen az M5-ös, és az M3-as is, és mint mondtam, az M7-esen is van olyan, nagyjából 20 km hosszú szakasz, ami szinte nem alkalmas a közlekedésre. És ezek fizetős utak, azon a pár millió Ft-on, amit évente becsengetek az államkasszába, fizetek még 43 ezer Ft-ot a matricáért, hogy közlekedjek rajtuk.
És az van, hogyha netán véletlenül letérsz az autópályáról, mondjuk a régi 5-ös útra, azt fogod látni, hogy az még rosszabb, kátyús, nyomvájús, stb, és nem is fogják felújítani.
Szóval, az állításom, amit nem olvastál el / értettél meg, az az, hogy sok-sok éve nem tartják karban az utakat normálisan, oké válság volt, tényleg, de közben eltelt 8 év! SZóval először a főúthálózat romlott le, de most már ott tartunk, hogy az autópályáink IS kezdenek lerohadni.
amúgy még a kormány saját statisztikája szerint is az utak negyede szinte járhatatlan.

[link]"Az OKA adatai szerint ugyanis 2014 végén az állami úthálózat 51,7 százalékán, nagyjából 16 ezer kilométernyi közúton „rossz”, azaz a bukással egyenértékű osztályzatot érdemelt a burkolatok állapota. A „nem megfelelő” minősítést 3687 kilométer, a teljes hálózat 11,9 százaléka kapta meg. A „tűrhető” osztályzatot 6376 kilométer, azaz az állami hálózat ötöde érdemelte ki. A „megfelelő” osztályzatú útburkolatból 1991 kilométert, alig 6,4 százaléknyit jegyeztek fel, vitán felül „jó” jegy pedig 2859 kilométernek, a nemzeti hálózat 9,2 százalékának járt."
[link]persze most előírányoztak rá 400 milliárd ft-ot, hurrá. szerintem 6 év alatt összesen nem költötték ennek a töredékét se, de majd egyszer kiguglizom azt is.
-------------------------------------
Új hozzászólás Aktív témák
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Xbox Series X|S
- Fujifilm X
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Starlink
- Kötelező frissítésnek számít a Microsoft legújabb csomagja a Windows 11-hez
- További aktív témák...
- Apple iPhone 15 Pro/ 128GB / Kártyafüggetlen /12Hó Garancia/ Akku: 88% / Gyári Garancia 2027.08.20ig
- Realme GT 7 Pro 5G Mars Orange 12/256GB használt karcmentes 6 hónap garancia
- HP EliteOne 800 G4 All-in-One i5-8500 16GB 512GB 23.8" Érintőkijelző!! 1 év garancia
- HP EliteOne 800 G6 All-in-One i5-10500 32GB 1000GB 24" Érintőkijelző!! 1 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4370
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


