Hirdetés

Aktív témák

  • Speed®
    titán

    Milyen géppel rendelkezel jelenleg?

    Asus P4P800E-Deluxe, P43GHz prescott, Inno3D FX5900XT, 2X512 DDR 400

    Mire használod a géped jelenleg?

    Film, net, játék. Az itt leírt módon: [link]

    Mire szeretnéd használni a géped?

    Egyelőre nem látok okot változtatni a szokásaimon.

    Mennyi pénzt szánsz az igényeidre?

    ''Két dolgot kell szem előtt tartanom - a lehető legjobb áron, a lehető legjobb teljesítményt kapjam.''
    Azt szeretném kideríteni, mennyit kell rászánnom.

    Miért ebben a topikban írom mindezt?

    :U :)


    PazsitZ: Az ufónak nehogy szólj, had szenvedjen csak vele. :D

    [Szerkesztve]

    No, azthiszem ez nem okoz nagy kihívást ;)
    Lévén a leírt igényeidből kiderül, semmi olyan dologra nem használnád a géped, amihez kifejezetten előny a bivaly többmagos rendszer, csak egy okból ajánlanám mégis: lassan de biztosan megtanulnak párhuzamosítani a hőn szeretett programozóink is és ezáltal az eddig nagyon jónak számító egymagos procik elvéreznek majd egy eleddig sokkal kevésbé harapósnak tűnő procival szemben is.
    Tehát processzorok terén válogassunk a kétmagosok közt. Procit 25k felett venni botorság,így tendálódjunk ezen ár környékére, mit is lehet kapni ezért? AMD AM2 X2 4600+, Intel E4300. Mondhatni a számozás alapján AMD cucc, de a körítés mögéjük és a teljesítményük nem következik egyértelműen ;) AMD mögé 800as memók kellenek, Intel alá az 533MHz is kár (technikai részleteket most kihagyom). Alaplapfronton 20 alatt mindkettőhöz van +felelő, ez nem szól bele a választásba. Marad még a teljesítmény/fogyasztás/melegedés. Lévén újabb technika, a C2D kevesebbet fogyaszt, fejlettebb az energiagazdálkodása, kevésbé melegszik (alapon..) és gyorsabb. Ez van. Szóval E4300. Alaplapnak ha nem akarunk átesni a ló túloldalára (értsd olcsó sz@r..), egy tisztességes 945P chipszetes lap megfelelő, akár ASUSéktól is, hogy ne légy hűtlen a mostani emlékéhez ;) Nézzükcsak..P5L. 17.5k Van rajta FireWire,GigabitLAN,SATAorrvérzésig, PCIeXcsatival. Lévén írtad hogy az 5900XTt cserélnéd, szakadjunk el az AGPtől vagy az esetleges AsRock hybrid lapoktól (brr..kirázott a hideg..).
    Naszóval, eddig van nekünk alaplapunk a'la ASUS P5L 17.5k és procink a'la E4300 26.5k (Hammon árai). A jelenkor és az elkövetkező idők nyomásának engedve 2GB memóriával megtiszteljük az előbbi duót, mert sem te, sem más nem szereti ha sokat kell a vinyó nyenyergését hallgatni a játék élvezete helyett..szóval 2GB memória kell, 2x1GB 533mas modul személyében. AData kínál ilyen kittet, az ára 21.5k.
    Tehát lap ASUS P5L 17.5k, proci E4300 26.5k,memória AData2GB 21.5k.
    Együtt 65k.
    És most jön a videókártya kérdése...ha a jelenkor játékai is megfertőzték a lelked, egy bizonyos szint alá nem érdemes adni, ahogy anno az 5900XT, ma is vannak bizonyos ''legjobb vétel'' kártyák, én a szívroham előtti árkategóriában 35kért egy ASUS 1950Pro megoldást javaslok, mely gyárilag kultúrált hűtővel és a korszerű felépítésének köszönhetően elegendő erővel rendelkezik. Sokan megkérdőjeleznék a választást, de azt mondom inkább egy 1.5évig korrekt teljesítmény nyújtó DX9es kártya, mint egy DX9ben ingadozó, DX10ben elvérző 86xx megoldás az nV istállójából.
    Szóval kedves Nyuszi Úr :D , ezt tudom önnek ajánlani:
    ASUS P5L, C2D E4300,AData 2x1GB/533MHz, ASUS 1950Pro. össz.:100k

    A jelenlegi cuccodat ~ezeken az árakon tudod eladni itt a PH!n:
    ASUS P4PE-Deluxe 12.5k Prescott3GHz 12.5k, 2x512DDR 12.5k
    FX5900XT 12.5k. Tehát együtt ~50k, ha gyorsan szeretnéd, ~40k
    Az új cuccokra a ráfizetés meg matekozd ki magad, én megyek sörért :D


    Mikuláncs: Vérzik a szívem, de igen, mint fentebb láthatod. E4300...
    Azzal amit írtam, be lehet lőni 2.4GHzet sunyiba nyugodtan ;] Jóljön az...

    [Szerkesztve]

Aktív témák