Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Lalikiraly: Asus Gaming V16 - RTX5050
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 12 – Ecetek és zsiradékok
- vrob: Próbálkozás 386 alaplap újraélesztésre
- ldave: New Game Blitz - 2026
- leslieke: leslieke farmerzsebe
-
LOGOUT
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
rosta11
tag
Én nemigazán egyfajta szakácsnői minőségmegállapításra gondoltam, hanem valamiféle műszakira. Tudom, hogy afféle tudományként is lehet kezelni ezeket a foto műszaki kérdéseket, de egy normál mérnöknek ez is csak egy olyan kérdés, amit némi erőfeszítéssel meg tud tanulni. Hiszen annyiféle műszaki dolgot megtanult már az életben. Részemről nemigazán ezt tartom a nehéznek a fotózásban, hanem azt, hogy megtalálja-e, meglátja-e az ember a szépet, és képes-e rögzíteni azt.
Amire kérdeztem nem egy világraszóló dolog, szerintem az egyik elegegyszerűbb dolog a fototechnikában, mégpedig az élesség kérdése, meg a CA kérdése. Utána tudok hajtani, és valahogy le tudom a netről vadászni, hogy egy MTF vizsgálati módszernek megfelelő metódust hogyan lehetne összehozni házilag, no és a CA-t miként lehet megállapítani, de úgy vagyok vele, hogy a fórumon szemmel láthatóan hozzáértő emberek vannak. Szemmel láthatóan segítőkészek is, hátha ebben a kérdésben is segítséget kapok. De ha nem, hát nem. Akkor maj feltúrom a netet, ha lesz rá időm.
Új hozzászólás Aktív témák
- Futás, futópályák
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- OLED TV topic
- Vezetékes FEJhallgatók
- YouTube
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Okos Otthon / Smart Home
- Ultrakönnyű Logitech "G305" egér? Úgy tűnik, igen!
- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hó garanciával
- Dell Latitude 3420 - i5 1135G7 ,16GB RAM, SSD, jó akku, EU bill., számla, 6 hó gar
- AKCIÓ! HP EliteBook x360 830 G7 i5-10210U 16GB 1000GB 1 év garancia
- Általános igazgatóhelyettes tábla üvegből eladó
- 2db Samsung Galaxy A6 32GB (Kijelző törött)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

