Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) BobChemistry válasza m3ss (#20800) üzenetére


BobChemistry
őstag

Igen, néztem ezt a Tamront.

Majdnem fele annyiba kerül, de gondolom nem véletlenül. Viszont az 5 év garancia az csábító...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#20802) zserbox válasza BobChemistry (#20797) üzenetére


zserbox
őstag

canon 15-85 IS?
én nagyon szeretem, tökéletes mindenes obi. (csodás képminőség, jó stabi és masszív felépítés)
oké nem fix f4

(#20803) m3ss válasza BobChemistry (#20801) üzenetére


m3ss
veterán

ebbol a vc (stabi) nelkuli verzionak jobb a kepe amugy, hasznaltan az 60-70e korul megy.
esetleg meg egy sigma 18-35-tel is meg lehet bonyolitani a dolgot. en hamarabb vennek 18-35 1.8-at dokkoloval apsc-hez, mint 17-55 2.8-at, vagy 24-105 f4-et.
attol fugg melyik latoszog jon be leginkabb, kell-e a fenyero...
amugy is, vegyel inkabb hasznalt d7kt :))

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20804) BobChemistry válasza zserbox (#20802) üzenetére


BobChemistry
őstag

Igen, eztis nézegettem. Ezek szerint nem biztos, hogy rossz ötlet.

m3ss: túlnyomórészt kinti képeket szeretnék csinálni, ahhoz meg nem feltétlen kell a nagylátó, bár nyilván attól függ mit akarok fotózni

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#20805) zserbox válasza BobChemistry (#20804) üzenetére


zserbox
őstag

17-85-öt NE, az egy kalap sz*r, 15-85 teljesen más kategória
kinti képekhez akkor nem feltétlen kell a nagy fényerő se ;)

[ Szerkesztve ]

(#20806) zserbox válasza zserbox (#20805) üzenetére


zserbox
őstag

amúgy a családban van tamron 17-50 meg canon 15-85 is, az utóbbi a nagyobb kedvenc

(#20807) BobChemistry válasza zserbox (#20805) üzenetére


BobChemistry
őstag

Ja, tényleg :)
Már látom

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#20808) Serius1974


Serius1974
tag

Segítsetek légy szíves! Vásároltam egy Tokina 24-70 obit, vázmotor nélküli. D90 Nikonon használnám, és nem mindig lát rekeszt. Lecsavarom és fel, akkor van! Mi a bű-bánat baja van?!

[ Szerkesztve ]

(#20809) torzo válasza Serius1974 (#20808) üzenetére


torzo
Ármester

A legszűkebb rekeszállással tetted fel a vázra?

(#20810) Serius1974 válasza torzo (#20809) üzenetére


Serius1974
tag

igen.

(#20811) torzo válasza Serius1974 (#20810) üzenetére


torzo
Ármester

Akkor passz. Kontakt OK? Kattan rendesen? Saruk tiszták?

(#20812) Serius1974 válasza torzo (#20811) üzenetére


Serius1974
tag

az hogy AI -s nem lehet gond?

(#20813) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok nekem mondani egy oldalt, ahol egy összefoglaló leírást el tudnék olvasni a Canon objektíveinek motorjairól? Érdemi különbségek, melyik mire való igazán, melyiket mire érdemes venni? STM-re találtam pld., hogy videóra nagyon ajánlott, ilyesmire gondolok.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20814) imyourfriend válasza Winne (#20813) üzenetére


imyourfriend
őstag

Lenyitod a felső résznél az összefoglalót az nem megfelelő? Mire szeretnéd használni az adott objektívet és milyen árkategóriában keresel?

[ Szerkesztve ]

(#20815) Winne válasza imyourfriend (#20814) üzenetére


Winne
nagyúr

Azt néztem már természetesen, inkább csak amolyan motorok közötti különbséget keresek valahol leírva, nem konkrét obik közöttit. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20816) imyourfriend válasza Winne (#20815) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Itt írnak a motorok sebességéről, bár szerintem inkább a képminőség/videózni akarás határozza meg hogy neked USM vagy STM motoros darab kell. Viszont az USM azért gyorsabb mint az STM motor.:)

(#20817) Winne válasza imyourfriend (#20816) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt olvastam délután, de nem túl konkrét, azért köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20818) Fandango válasza Winne (#20817) üzenetére


Fandango
veterán

Link 1
Link 2

[ Szerkesztve ]

(#20819) gab.m válasza Winne (#20817) üzenetére


gab.m
senior tag

Ez van, iyf-nek tulbuzgo nikonoskent a Canon obimotorokra vonatkozo kerdest is muszaj megvalaszolnia, hogy gyuljon a hsz.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#20820) pocak78


pocak78
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem jó helyen teszem fel kérdésemet, de valaki tudna segíteni két használt objektív beárazásában?

Egyik:

MC Rubinar 8/500 Makro M42

Másik:

MC Zenitar-m2 8/16

Előre is köszönöm a segítséget!

(#20821) Real_Necro válasza pocak78 (#20820) üzenetére


Real_Necro
veterán

Beárazós topic ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#20822) pocak78 válasza Real_Necro (#20821) üzenetére


pocak78
csendes tag

Köszönöm!

(#20823) Gabor1123


Gabor1123
tag

Sziasztok
Canon 6d - hez keresek objektívet, de nem tudok dönteni. A jelöltek : Canon 24-70 f4 L, tamron 24-70 f2,8 vagy sigma 24-105. Leginkább természetet fotózok és a legfontosabb az élesség lenne. Telének 70-200 f4 is - t használok, ahhoz hasonló képminőséget keresek, de árban kb ez a határ. Csak hobbiként fényképezek. Nagyon sokat segítene ha valaki tudna tapasztalatból pro és kontra véleményt írni! Előre is köszönöm!

(#20824) #40935168 válasza Gabor1123 (#20823) üzenetére


#40935168
törölt tag

- Canon 24-70 L nem stabis, képe nagyon jó, de iszonyú nagy a focus shift-je, lepipálva mindent, amit eddig láttam. Ez nagy mélységélességnél még mindig nem akkora gáz, de azért jó lenne azt az üveget gondolom általános célokra is úgy használni, hogy telibe találjon a fókusz..
- Tamron 24-70 stabis, képe nagyon jó (f4-re rekeszelve még jobb is, mint az alapból f4-es Canon), focus shift pedig f/4-től már szinte elhanyagolhatóan kicsi, cserébe totál a Canon élességét hozza, CA is hasonlóan kevés..
- Sigma 24-105 elég gyengus üveg

Meg is jelöltem, mit vennék a helyedben. Csak nagyon teszteld le a Tamit boltban.

[ Szerkesztve ]

(#20825) End-ru válasza #40935168 (#20824) üzenetére


End-ru
aktív tag

Canon 24-70/F4 IS USM

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#20826) #40935168 válasza End-ru (#20825) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bocs, rosszul szerkesztettem már félkómában. Először a 2.8-asnak hittem, aztán láttam, hogy 4-es, a szöveget korrigáltam (hiszen a 2.8-as nem shiftel ekkorát), a stabis rész bennmaradt. (Tehát a stabitól eltekintve minden egyéb áll).

(#20827) Gabor1123 válasza #40935168 (#20824) üzenetére


Gabor1123
tag

Köszönöm a gyors választ! Én is picit a Tamron felé hajlottam, ami elbizonytalanított, hogy sok helyen hallottam a Canonra Canon a legjobb véleményt, vagy a sigma 105 - ös vége is biztos jól jönne néha. Viszont a legfontosabb a képminőseg! Arra van valami jótanács hogy hogyan tudom a legbiztosabban tesztelni üzletben?

(#20828) Monya78 válasza Gabor1123 (#20823) üzenetére


Monya78
veterán

Túl jó a 70-200 F4 IS képminősége...nem egyszerű hasonlót találni alapzoom tartományban.

Nekem hasonló konfigom van 6D, 70-200 F4 IS, van mellette egy Canon 24-105 obi ezt a közös 70-105mm tartományban bucira veri a teleobi, viszont a 24-105 nagylátó tartományban azért erősebb mint tele tartományban, csak az nem tudom összehasonlítani. Van egy fix 100L makroobim és azt is rekeszelnem kell f4-re hogy azt az eredmény hozza mint a 70-200 F4 Is

sok teszt van a Canon 24-105 F4 vs. Sigma 24-105 F4-ről ugye, az az eredmény, hogy képminőségben egy kicsit erősebb a sigma mint a canon (de nem annyival hogy utolérje a 70-200 F4 IS-t).

Canon 24-70 F4: nem túl elterjedt főleg, relatíve új plusz az ára miatt, viszont a makrózási képessége nem rossz a többihez képest.

Tamron 24-70 F2,8: Ez nagy kedvenc FF vázon, aki olcsóbban akar 2,8-al alap zoomtartományban fotózni.
Élességben ez fog a legközelebb lenni a 70-200 F4 IS-hez...Én e mellé tenném le a voksomat.

(#20829) Alx.Mercer válasza Gabor1123 (#20827) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Igaz hogy egyiket sem használtam még, de a Canon pénzvisszafizetési akció miatt elég jó vétel lehet a 24-70 F4 IS. Elég szép összeget visszakapsz utánna... :Y
A Tamronnal már én is szemezek elég rég óta... Nagyon jó objektívnek tartják, mind képminőségben, mind felépítésben. Egyszer próbáltam APSC-n, de akkor elég felemás volt a fókusza, de az eltérés sokkal konstansabbnak tűnt, mint pl az általam kipróbált Sigmáknál... Ha elég időm lett vola, akkor lehet hogy mikrofókusz kalibrálással kiküszöbölhettem volna. Sajnos elég gyors volt az ismerkedésünk... A fókuszmizéria ellenére sem ment el a kedvem tőle.

(#20830) #40935168 válasza Gabor1123 (#20827) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bocs, nem Neked, mindenkinek: a 24-70 f/4 IS-t én nem tudom, miért ajánlgatják innen. A jövő egyre inkább tendál a nagyobb megapixelek irányába (bár Canon elég konzervatív e téren), olyan obit akartok ajánlani "Canonra Canon a legjobb" alapon, ami hiába jó makrós, iradtlant ugrik rekeszelésre a fókuszsíkja ? :((

Ez egy f/4-es üveg. Szépen belövi f4-en (tehát tágon) a fókuszt, finomhangolja is ha kell, lövögeti a képeket, minden szép és csodás. Aztán rekeszel az ember f/5.6-ra egy kis plussz élességért, vagy bármi egyéb ok miatt, esetleg f8-ra stúdióban (bár én nyitva is stúdiózok) :) és a fókuszsík akkorát tolódik hátra a kalibrált értékről, hogy utána jön a pislogás, mi történik a képpel.

Egy Sony fullframe milc-re (A7 széria) Novoflex adapterrel bármikor fel merném csavarni, mert a kontraszt alapú, behúzott rekeszen mérő fókuszt ez nem érinti, de Canon tükrösre soha nem venném. :( Nem lehúzni akarom, de irdatlant driftel az üveg hátrafele fókuszban, rekeszelve, amit nem lehet korrigálni, csak tudomásul venni (vagy arra kalibrálni és akkor f4-en gyenge).

Objektív tesztelése vétel előtt: már 2x írtam erről egy-egy kisregényt 1-1 topic-ba, de nyilván ezek süllyednek, ahogy teremnek a hozzászólások. Lehet nyitok neki nemsokára egy külön topic-ot, amit aztán ha a nagyérdemű fixre rögzít vagy kiemel, sokaknak segíthet.

(#20831) Gabor1123 válasza #40935168 (#20830) üzenetére


Gabor1123
tag

Mégegyszer köszönöm a hasznos tanácsokat! Azt hiszem nem is kell tovább gondolkodnom! :-) Már csak egy olyan üzletet kell keresnem ahol van készleten is a Tamron és ki tudom próbálni! :-)

(#20832) #40935168 válasza Gabor1123 (#20831) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nézd meg, ha ráállsz merőlegesen egy homogén felületre, aminek van némi mintája (fal, padló, akármi, csak a merőleges fontos):
- ráfókuszál-e egyből szépen a középponttal.
- ha igen, katt, az elkészült képet nézd meg:

- középen éles-e (obifüggő persze),
- illetve ezután nézd, hogy decenter van-e:
- függőlegesen, majd vízszintesen kiindulva a középpontból, csekkold, hogy egyenlő mértékben "homályosul"-e a kép teljesen tág rekesznél, ahogy haladsz kifele a középponttól. Úgy képzeld, mint egy koordináta rendszert, y tengely mentén nézed, hogy a nullától távolodva +1 és -1 egyenlő mértékben éles-e, majd +2 vs -2, +3 vs -3, stb. míg el nem éred a kép két szélét felül és alul. Utána ugyanez az x tengelyen, a nullától egyenlő mértékben távolodva, a két oldalnak egyenlő mértékben kell "homályosodnia", ahogy haladsz az üveg széle felé (hacsak nem valami brutál üveged van, mert akkor tűéles marad minden és az is jó). A lényeg nem a homály vagy az élesség, hanem a szimmetria: egyforma legyen. Ha egyik oldal kicsit szoftos, a másik is annyira legyen szoftos. Ne jobban, ne kevésbé, mert akkor ott valami már nem oké.
- ezt a kéttengelyes gyakorlatot eljátszhatod még az átlók mentén is távolodva, azaz jobbfel versus balle, illetve balfent versus jobblent.
- ha mindenhol egyenlő mértékű az élesség (vagy felpuhulása a képnek), az jót jelent, ott nincs gond. Ha valamelyik oldal az ellentétes oldali párjához képest mást mutat, köszönd meg és tedd vissza a polcra és/vagy kérj másik példányt és gyakorlat elölről.
- ultrahangos motor ne sípoljon, töknéma legyen, stabi dettó, semmi cicergés, ezek tök némák Tamronnál.
- stabi ne rángassa a képet mikor beindul, ennek szép nyugisan kell indulnia. Az, hogy megfogja a képet azonnal és bestabilizálja, nem rántás.
- fókuszgyűrű szép finom egyenletes járása..
- zoom dettó..
- lencsék épsége, első, hátsó
- f/2.8-ról lefele rekeszelve f/3.2 a következő érték (vagy 3.5, nem emlékszem), szóval erre állítva a rekeszt, a mélységélesség ellenőrző gombbal csekkold szemből belenézve az obiba, hogy moccintja-e bentebb a rekeszt az obi, vagy csak kattan, de a rekesz marad ugyanolyan tág
- 45 fokban fotózd le a homogén, de érdes felületű (tehát mintás) padlót 70 milin, tágon, és nézd, hogy hova esik a fókuszsík: a középső pont vonalába (ami a lehető legjobb), vagy hátrébb, vagy előrébb. A vázad ha tud korrekciót, ki kell, hogy tudja korrigálni ezt AF micro adjust alatt, értelmes határon, mondjuk pluszminusz 10-es értéken belül. Utána megnézni, hogy 24 milin mennyit téved és annak is a pluszminusz 10-es korrekciós határba illene sztem esnie. Ha nem így van, add vissza, később alig tudsz majd korrigálni, ha elmászna esetleg (bár nem szokott).
- 220volt.hu készésges, én náluk próbálgattam 1 órán át, de fotós srác volt az eladó is, még az üzlet gépén is megmutatta az SD kártyára kimentett jpeg-et, hogy megnézhessem (bár kijelzőn is látszik a lényeg).

Sok sikert :)

(#20833) Gabor1123 válasza #40935168 (#20832) üzenetére


Gabor1123
tag

Ez nagyon részletes, nagyon hasznos, köszönöm! Ki is másoltam és elmentettem hogy biztosan meglegyen! :-)

(#20834) Alx.Mercer válasza #40935168 (#20832) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Szép leírás, jó tanácsok. Elmentem én is. :R

(#20835) Clemi válasza #40935168 (#20832) üzenetére


Clemi
veterán

Jó összefoglaló, köszi :)

Más! Portrézni meg mosni a hátteret ezerrel tervezek valami tutiságot a készletembe.
Szerintetek 85/1,8 vagy a 100 2,8 macro? (most van egy 60/2,8 macro-m) Vagy inkább gyüjtögessek és tegyem magam boldoggá egy 70-200 f4 IS-el? (mondjuk jövőre ezt mindenképp akarok)

(#20836) zserbox válasza Clemi (#20835) üzenetére


zserbox
őstag

háttér elmosás aps-n 70-200 2.8 lenne tuti nem f4-el, de a legjobb erre a 85 1.8, nagyon pöpec üveg és direkt portréra van.
100as macro nem portréra lett kitalálva, túl éles.

(#20837) m3ss válasza zserbox (#20836) üzenetére


m3ss
veterán

"100as macro nem portréra lett kitalálva, túl éles."
a nem L-es macro? az minden csak nem tul eles tavolra. ha ugy fotozol vkit hogy az egesz arca megtolti a kepet, lehet akkor jobban kiszurni a borhibakat...de ha ennyire kozelrol fotozol, valoszinu a 85-ossel is lagyitani kell majd...
viszont fokuszsebessegben, talalati aranyban, low light fokuszban sokkal jobb a 85-os mint a 100 macro. konnyebb is. viszont makrozni nem lehet vele :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20838) ROBOTER válasza zserbox (#20836) üzenetére


ROBOTER
addikt

Hagyjuk már ezt. Aki nem tud lágyítani 2014-ben egy digitális fotón, az ne fényképezzen. Ne keverjük a lágyítást a háttérrel és egyebekkel. A lágyítás ízlés szerint megvalósítható utólag.

(#20839) m3ss válasza ROBOTER (#20838) üzenetére


m3ss
veterán

igen...nehogy mar baj legyen hogy eles a szeme a modellnek :) ha nincs hulyere sminkelve, es nem szociofoto ugy sem art lagyitani.

85 vs 100 macrora visszaterve. 85 azert ca-zik elegge. szedegetni kell gyakran. macron sztem egyszer nem vettem eszre. macro elesebb nyitva, mint a 85-os nyitva. hattermosas "mennyisegeben" sztem nincs tul nagy kulonbseg koztuk nyitva a gyutav miatt. viszont mar ez a -15mm is sokat segit neha :)
85 kozelpontja az borzalmas, semmilyen targyat nem lehet vele lefotozni...kivancsi vagyok a sigma 85 1.4, meg a canon 1.2 milyen ilyen teren.
de af elkepesztoen megbizhato. nem volt meg ilyen konzisztens obim. a 35 f2, 50 1.4 sokszor ennyit hibazik. targytav gondja sincs af-nek. meg hat 1 fe kulonbseg.
sotetben pl a macro sokat huntol. probaltam tancot fotozni vele parszor, gyorsan el is raktam :N
sokkal lassabb is...rohangalo gyereknel is sokkal tobbet fog talalni a 85-os.
viszont ha csak neha portrezik az ember, de szeret makrozni...siman jo a 100-as.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20840) zserbox válasza ROBOTER (#20838) üzenetére


zserbox
őstag

akkor hogy a Te szájízednek is megfeleljen:
a 85 1.8-t ajánlom portréra mert az arra van kitalálva a 100 macro-val ellentétben, főleg hogy van 60-as macro obija is a kérdezőnek.
és igen kontrasztos éleknél 1.8-on CA-zik

(#20841) ROBOTER válasza zserbox (#20840) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem ebbe "kötöttem" bele.

20 éve volt értelme ebből a szempontból kategóriákba sorolni az objektíveket. Nem véletlenül gyártottak Soft Focus / Defocus Control objektíveket is.

De az élesség önmagában már nem érv valami ellen. Az SF/DC objekívek fejlesztése megszűnt.

A fényerő, a bokeh minősége viszont továbbra is fontos lehet ebből a szempontból.

(#20842) Clemi válasza ROBOTER (#20841) üzenetére


Clemi
veterán

Egy szó mint száz, akkor a 60-as makró mellé a 85/1,8-at szerintetek? Vagy az amúgy kedvenc 15-85-ös obim mellé legyen a 100/2,8-as macro és akár el is adhatom a 60-as makrót? Egyébként ritkán portrézok, ellenben szeretem a kis mélységélességű fotókat. Nem vagyok bokeh mániás csak egy kicsit :D
Csak mert a keretem véges, és jövőre a mostani 70-300-as (a drágábbik) Tamront is le akarom cserélni egy komolyabb rajzolatú telére. :B

(#20843) ROBOTER válasza Clemi (#20842) üzenetére


ROBOTER
addikt

Abszolút. A 85/1.8 kifejezetten erre lett kitalálva, APS-C-n fejportré, FullFrame-en félalakos, nagy fényerő, max a CA-ra kell vigyázni nyitva, de olyan 2.2 környékén már helyreáll minden.

(#20844) Clemi válasza ROBOTER (#20843) üzenetére


Clemi
veterán

Oksa, köszi :) Egyébként ha egész alakosban is gondolkodom akkor gyutávban lefelé ha jól sejtem. Arra a 60/2,8? Azzal az a bajom, hogy olyan távolságról hogy beleférjen az egész alak, már nem mossa a hátteret.

(#20845) Monya78 válasza Clemi (#20844) üzenetére


Monya78
veterán

Jól kell megválasztani a hátteret... :B
Ha az alanytól (nagyon)távol van a háttér akkor az egész alakosnál is mos. Akár a makiobi 2,8-on is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20846) Alx.Mercer válasza Monya78 (#20845) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Akár pontos, akár nem, akkor is jópofa ez a kalkulátor. :)

(#20847) chipi-85


chipi-85
aktív tag

Használ valaki Nikon 16-85 VR obit?

Az mit tud, hogy ennyire ára? Normál fényerő, SWM motor, VR, nem is nagy zoomátfogás, nem értem! :F
Ennyire szépen rajzol?

(#20848) Alx.Mercer válasza chipi-85 (#20847) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ha jól tudom, akkor a Nikon egyik legjobb DX zoom objektívje. Hasonló, mint a Canon 15-85.
Nagy átfogás, jó képminőség, stabilizátor, jó felépítés. Nagyjából ennyi az oka a magas árnak. (persze a magas, néha irreálisan magas...)

(#20849) _seth_


_seth_
veterán

Lecsereltem a 18-135 IS obit STM-re, teljesen mas az STM, persze jo ertelemben :) A stabija elvileg mindkettonek 4 lepeses de ennel bele lehet szedulni a keresobe mint egy 70-200 F4 ISnel, nagyon eros.

Nappal majd a kepminoseget is teszelem :) Az AF benne csucs, villamgyors a 60Dvel.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20850) Throme válasza Alx.Mercer (#20848) üzenetére


Throme
veterán

Több helyről azt lehetett olvasni, hogy azért a kb dupla árát a 18-105-höz képest nem éri meg, mert képminőségben annyival nem jobb. Volt aki a háttérmosással volt elégedetlen.
Nekem a 16mm-es indulás ami szimpatikus.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.