Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Enton válasza Brett001 (#1300) üzenetére


Enton
addikt

Arra majd készülj, hogy a bolygó elhagása után rögtön jönnek rád a sentinelhajók, hogy mit bányászkodtál te ott lent.
Bár mondjuk nálam ez úgy volt hogy én "leszaladtam" őket, aztán pár szigettel arréb újra gyors gyüjtögetés, majd megint iszkolás. Direkt nem akartam bántani őket avagy nagyobb körözötséget sem akartam.
De egy full rakomány(48hátizsák/20hajó) után fent rögtön jöttek rám a sentinel hajók, először 2db aztán 3db.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1302) Mister_X válasza Enton (#1301) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Fura, rám sentinel hajók csak akkor jöttek, amikor belelőttem egy állomásból kiszálló hajóra - egyből négyes körözöttség :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1303) Omli85 válasza Sixkiller6 (#1291) üzenetére


Omli85
őstag

Azért 50+ óra után visszakérni az árát hát nem tudom menyire korrekt még ha azon állításod jogos is, hogy nem igazán azt hozták amit ígértek. Igazából pont ez az ami kicsit érdekes ebben a játékban, hogy sok esetben az ember beletol 50-60 órát mire igazán zavarják a hiányosságok viszont ennyi idő után meg annyira azért nem korrekt visszakérni a játék árát mert valljuk be nem sok hasonló árazású játék van amibe szintén ugyanennyi játékidőt belepörget az ember és mégsem rohan a supporthoz hogy csak 8-10 óra volt a játékidő...

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#1304) lafaty80 válasza Enton (#1301) üzenetére


lafaty80
őstag

Én gravi gömböket szedtem úgy, hogy az elsőnél jöttek a sentinelek + robikutya, aztán 20db-ig csak loholtak utánam :)

Más, próbáltam már vagy ezer beállítással is, de kb 30-45perc után belassul a játék, fps esés. A neten található minden módszert kipróbáltam, de nem értem miért csinálja. Ilyenkor ugyebár save-exit-start szentháromság megoldja a következőig... tudja valaki, hogy ennyi "patch" és netes trükk után miért?

(i7, 16gb ram, gtx 980, 1920x1080)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1305) scyllafren válasza lafaty80 (#1304) üzenetére


scyllafren
senior tag

Anno nekem is csinalta, de abbahagyta, nem tudom hogy patch vagy uj nvidia driver tette. Probald meg letorolni a shader cache fileokat, hatha segit.

Valami memleak lehet...

(#1306) lafaty80 válasza scyllafren (#1305) üzenetére


lafaty80
őstag

A progrm indító script-em így néz ki most :)
- összes shaderache file törlése
- mods mappám tartalamát átmásolni a pcbanks mappába (sokszor 0byte-osak lesznek mod file-ok)
- nms.exe indítása "high" prirítással

Próbáltam már mindent szerintem, és nem értem miért csinálja...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1307) Sixkiller6 válasza Omli85 (#1303) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ezt elismerem, nyilván más 2 órán belül visszakérni, mint 50 órával; és azért vhol 10-12 óra körül + olvasva a beszámolókat lehetett érezni, hogy mi lesz ebből. kicsit ilyen protest-jelleggel erőltetem ezt, mert ez így nagyon átvágás szagú (vagy szarka és az ő farka esete)
még megpróbálom steam pénzre visszakérni, és akkor nyilván azt majd el is költöm náluk; ha az sem, akkor majd előveszem 1 év múlva, hátha lesz benne tartalom

- no es importante -

(#1308) scyllafren válasza lafaty80 (#1306) üzenetére


scyllafren
senior tag

Amit meg csinaltam: driverbol off-ra raktam AA es AF-et, triple buffering on, es mivel laptoprol jatszom, high performance settings.

780m, 3Gb VRAM, 32Gb RAM, legujabb Nvidia driver es mar nem kezd akadozni hosszabb jatek utan.

(#1309) lafaty80 válasza scyllafren (#1308) üzenetére


lafaty80
őstag

Na majd este kipróbálom. :D

Amúgy hogy magához a játékot említsem nekem nincs talán ilyen beidegződésem hogy 'bejövős' egy játék vagy nem. Ha le tud valamiért kötni legalább 30 percre, akkor nálam már jó :)
Namármost ez le tud foglalni, pozitív és negatív értelemben is, ezért játszok is vele :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1310) edgR


edgR
őstag

Észleltetek bármilyen különbséget a patch óta (azon kívül, hogy kilépéskor jelzi az utolsó mentés óta eltelt időt - fantasztikus... :DDD ) ?

(#1311) tesztuser


tesztuser
kezdő

Kiírja a játék valahol a verziószámát?

(#1312) lafaty80


lafaty80
őstag

Alakul valami... talán

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1313) Bazsi1987 válasza lafaty80 (#1312) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Végre ☺

(#1314) Brett001 válasza edgR (#1310) üzenetére


Brett001
aktív tag

A madarakat végre normálisan lehet szekennelni! :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1315) lafaty80 válasza Brett001 (#1314) üzenetére


lafaty80
őstag

Egy dolgot nem tudok/értek, de nagyon. Ha van valamiből lvl 1-4 valami (legyen mondjuk beam sebzés növelő), akkor elég az lvl4-öt betennem vagy összeadódik ha többet teszek össze, tehát lvl3+lvl4?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1316) edgR válasza lafaty80 (#1315) üzenetére


edgR
őstag

Utóbbi, összeadódik; és tedd őket egymás mellé/alá, hogy kapjad a bónuszt is rájuk!

(#1317) baphomet válasza edgR (#1316) üzenetére


baphomet
senior tag

Sőt, az is számít, hogy hány azonos típusú szomszédja van. A level3-4-eseket kell szépen körbepakolni a kisebbekkel.

Itt egy leírás, a bónuszmaximalizáláshoz ajánlott elrendezésekről.

(#1318) flanki


flanki
aktív tag

Srácok esélytelen hogy elindítsam egy R7 250X-el 1GB VRAM-mal low-on?
Mert a No Man's Sky felirat után mindig kilép. :U

(#1319) Fred23 válasza flanki (#1318) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egyáltalán nem, sőt! Alacsony felbontáson futnia kell, ha van elég RAM is (nem VRAM). Persze procitól is függ valamennyire...

(#1320) Hopsz


Hopsz
tag

Helló,
Nagy okosan lecseréltem a hajómat amiben felhasználtam az első ajándék antimattert az első naprendszeremben, azóta már elhagynám, de sehogy se találok még antimattert a hyperdriveba.
Ez így akkor buko, mert a blueprint hozzá, elv csak a kövi naprendszerben elérhető.
Lehet az antit venni is, vagy adhatnak még nekem? Nem szívesen kezdeném előről.

(#1321) edgR válasza Hopsz (#1320) üzenetére


edgR
őstag

Nem. Az első csillagrendszerben is meg tudod szerezni akár az összes tervrajzot is, tapasztalatból tudom... :DDD Így azt is, ami az antianyaghoz kell. Nem kell előről kezdened, viszont valószínűleg el fog tartani egy darabig, mire bedobja. Az ilyen jobb blueprinteket lezuhant gépeknél kapod általában, így keresd a Transmission Towereket!

(#1322) danih válasza lafaty80 (#1312) üzenetére


danih
addikt

Mindazok után ami történt - hiszem, ha látom. Azt hiszem fél évre polcra teszem a játékot.

(#1323) Mister_X válasza Hopsz (#1320) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Űrben tolj el szkennelést, nekem így adta be elég hamar azt az elhagyott bázist, amiben a tervrajz volt. Keress outpost jeleket radaroknál, manufacture plantban találtam a saját blueprintem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1324) Brett001


Brett001
aktív tag

Megfogadtam, hogy nem bosszankodok a játék hülyeségein, igen tudjuk, hogy végül is nem űrszimulátor, hanem arcade játék lett. De tegnap leszállok egy bolygón, FAUNA: Átlagos. FLORA: Nincs jelen. És tényleg tök kopár az egész, sehol egy fűszál, csak a szokásos gombák meg legyező alakú valamik (ezek ugye nem a flóra részei, azé' vannak, hogy a paraszt ha megszorul szénből olyan bolygón is hozzájusson, ahol nincs növényzet :D mellesleg én nem tettem volna bele a játékba ilyet...ha kopár, akkor kopár, tankolj fel jól mindig szénből. )
Szóval növényzet nyista, leszkennelem az első bóklászó állatot, táplálkozás: növényevő. :DDD
Könyörgöm, ilyenre azért miért nem lehet figyelni. Nem dől össze a világ, de odacsap a hangulatnak. Ez csak egy rohadt IF THEN kapcsolat. Szal ha leprogramozom, akkor IF egy bolygón nincs növényzet THEN nem generálok le oda növényevő jószágokat. :U (Akkor a trópusinak titulált -7 C fokos átlaghőmérsékletű, vihar idején -26 fokos dolgokról már ne is beszéljünk.)

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1325) danih válasza Brett001 (#1324) üzenetére


danih
addikt

Ami engem zavar. Fauna: Absent. És jönnek a generált állathangok valahonnan XD

(#1326) edgR válasza danih (#1325) üzenetére


edgR
őstag

Ne zavarjon; mert szerintem közel sem tudunk annyit a játékról, mint kéne. Az egész egy rohadt nagy rejtély és rejtvény. Persze lehet, hogy csak összeesküvés-elmélet, de gondoljatok csak bele:
- 60 EUR egy játékért, ami szinte tök üres játékmenet szempontjából, viszont vannak portalok amik "véletlenül" nem működnek?
- Majd amikor eléred a "játék célját", akkor SPOILER

nyit egy új galaxist, és kezdheted elölről?

Mintha a játék maga is azt sugallná, hogy: "oké Pistike, nem ez volt a lényeg, kezdjed csak elölről"!
- Vagy ott vannak ezek az iszonyatosan könnyű, már-már gagyi feladványok; kontrasztban a nem működő portalokkal (amiknek már a monumentalitásuk is hihetetlen, amikor először megpillantasz egyet) a másik oldalon.
- Sean Murray meg sem szólal, azok után, hogy előtte mindennap postolt valamit; most pedig totál csönd és "hírzár" van?

Az egésznek semmi értelme.

Én tegnap 2 portalt is találtam, ugyanazon a tűzviharokkal tarkított bolygón, egymástól nagyon kis távolságra. Ugyanabba az irányba mutatnak, egyenesen az űrben lévő Atlas Stationre.
Elhatároztam, hogy elkezdek egy kicsit nyomozni, szép lassan csordogálnak az információk, fórumokról, videókból és saját felfedezések által. A videókban majd részletezem...

Ha nincs értelme a portaloknak (mert pl. jelenleg nem működő elemei a játéknak), akkor zseniális marketingfogás, mert fenntartja az érdeklődést. Ha viszont van, és nyithatók már most, akkor a játékipar valaha volt legzseniálisabb rejtvénye. Mindkét esetben (na jó, az elsőben talán nem.. :P ) dicséretet érdemel a HG, nem nyafogást.

Szóval visszatérve a felvetésedre: valaki szerint a portalok csak "időkapuk", amit pl. az is alátámaszt, hogy a Portal Trailerben is, amikor bement, akkor a másik oldalon is ugyanazon a bolygón találta magát (a repülő lény a levegőben, ugyanolyan növényvilág, stb.). Ha ez így van, akkor ez pl. alátámasztaná a messziről jövő állathangokat olyan bolygókon, ahol jelenleg nincs élet (1: korábban talán volt, csak kihalt; 2: később alakult ki).

Nektek mi a véleményetek a portalokról? Talált már valaki közületek? Hol, milyen jellegű bolygón? Volt valamilyen kézzel fogható kiindulópont a megtalálásukra, vagy a kinyitásukra vonatkozóan?
Kezdjük el megtölteni a topicot valódi tartalommal, mert sok a sírás... :U és még több a kérdőjel. :)

(#1327) Madwe válasza edgR (#1326) üzenetére


Madwe
nagyúr

Attól még h a múltban voltak élőlények, miért hallanánk a hangjukat? Szerintem csak programozási baki

Mellesleg ha a portál közepére állsz, ott semmijen hangot nem hallasz. Szerintem programozási baki ez is

Nomeg szerintem a portálok nincsenek kész, gyenge hoax.

Szóval elnézést a negatív tartalomért, de én tényleg így látom. Mellesleg az ilyen easter egg szerű rejtvények megtalálására ált. 1-2 hetet kell mindig max várni.

(#1328) danih válasza Madwe (#1327) üzenetére


danih
addikt

Egyetértek veled. Bármennyire is elvagyok vele, objektíven nem ér ennyit és ez az egy misztikum sem akkora durranás. Mindazok után ami történt a tippem az hogy bár az assetek megvannak a működő portalhoz, egyszerűen kivették.

Az egésszel kapcsolatban olyan érzésem van hogy az egész egy hobbiprojekt ami kicsit túlnőtte magát és aztán nem tudták mit kezdjenek vele. Sean Murray megcsinálta az engine-t, de amikor el kellett (volna) kezdeni tartalmat is belehelyezni megállt a tudomány. Vakargatták fejeiket míg valakinek eszébe jutott az Out There - és ennyiben is maradtak.

(#1329) Madwe válasza danih (#1328) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt halkan teszem hozzá, hogy az algoritmust ami alapján dolgoztak a procedurális generáláshoz, azt lopták :D

(#1330) Brett001 válasza edgR (#1326) üzenetére


Brett001
aktív tag

Hát lehet, hogy sok a sírás, de én pl. a sírás ellenére már közel 100 óránál járok. :D Mondjuk én elég sok időt el tudok tölteni bámészkodással is, amióta feltettem a Mountains meg Big Thing modokat nagyot dobtak a változatosságon (szerencsére az utóbbi esetében a modder hallgatott a kritikákra és kisebb változatban is megcsinálta), de még is teli vagyok hiányérzettel. Ott van pl. a atlas v2 kártya. Mivel elég sokára kaptam meg mondom vajh milyen titkok vannak a szigorúbban őrzött ajtók mögött. Hát semmi különösebb. Én simán el tudtam volna képzelni, hogy ilyen ajtók mögött pl. térképdarabok melyeket össze kell gyűjteni, majd összeillesztve elmenni a megadott helyre valami cool cuccért. Vagy ha már csak ennél a játékmenetnél maradunk, akkor lenne Omegon, Lemmium meg ilyen ritka cuccok mögötte.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1331) danih válasza Madwe (#1329) üzenetére


danih
addikt

Nem, nem lopta, be is bizonyította (superformula).

(#1332) Rison77 válasza edgR (#1326) üzenetére


Rison77
senior tag

Egy párhoz nekem is volt már szerencsém, de miután végignéztem egy 2 órás twitch live streamet, arról ahogy próbál valahogy rájönni "valamire" ami nem is létezik, nem is nagyon időztem túl sokat náluk. Tele volt táskája mindenféle reliccel, atlas stone 4db, odament nem történt semmi. Próbálgatta leolvasni a jeleket mit mutatnak, ami szerintem teljesen felesleges egy random generált létesítményen. Napokat időzött a bolygón, hogy netalán az árnyék ami megnyitja ha 1 vonalba lesz a középen kettészelt lyukon. Utána kitalálta, hogy talán 5 db atlas stone kell hozzá, elment szerezni még, persze ezután az is nehezére esett, hogy visszataláljon a portálhoz.A környéken felfedezte az összes ruin-t, hátha azok aktiválják stb. Semmi nem történt bármit is próbált. Azért az ilyen egyszerű feladványok után amikor jobbra-balra tologatod a számokat, nem hiszem, hogy e mögött valami hatalmas nagy misztikum lenne. Szerintem csak szimplán félkész feature volt, ami még messzemenően nem működött stabilan, ezért kivették a többivel együtt.

(#1333) edgR válasza Brett001 (#1330) üzenetére


edgR
őstag

(#1334) edgR válasza Rison77 (#1332) üzenetére


edgR
őstag

Mi a Te célod a játékban? Hova és miért mész "tovább"?

(#1335) Hunbeast87 válasza edgR (#1326) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

oké Pistike, nem ez volt a lényeg, kezdjed csak elölről---> akkor az a játékos is elrontott valamit, aki már a 20. alkalommal ment egy új galaxisba és ugyanezt kapta?
Nem kell mindent belebeszélni a játékba, az egy zs kategóriás new game plus.
Mint ahogy 60 euróért annyit kapsz amennyit. Pár hónap vagy év és máris megérte a játék az árát, mikor megvetted hozzá az összes fizetős DLC-t. ;)
Bocsi, a részemről ez vélemény a játékról, nem sírás: előbb a játékot kellene megtölteni tényleges tartalommal, hogy tudjun miről egymással kommunikálni. Sajnos kb. a játék egészét kibeszéltük már a fórumban.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#1336) _drk válasza edgR (#1334) üzenetére


_drk
őstag

Multi-tool hány slotos lehet? Most nekem 15-os van nagyon jó fejlesztésekkel de Max csak 17es ad de inkább 14-15os amikre cserélni lehet. De mire arra is kifejlesztek mindent.

Amúgy én beleoltem már vagy 40 órát biztos. Most van hogy kezdem unni mert új fejlesztéseket nem szerzek, ha igen olyan kell hozza
ami ritka vagy még nem is találkoztam vele.
22 slotos a hajóm na innen ugrás szerűen megnőttek az árak. Ami kicsit logikus mert csak többet tudok elhozni.
Ami idegesít az exosuit fejlesztések
Van 1-2 alap! De ami igazán jó lenne bizonyos szituációkban nehéz kifejleszteni pl gravity ball ami ha nincs a bolygón nem fejleszted ki!

Akarok még egy upgrade-et mindenből aztán csak felfedezni! De sztem el se jutok odáig.

(#1337) danih válasza _drk (#1336) üzenetére


danih
addikt

24 slot max az mtool.
Hajot meg nem muszaj venni, keress lezuhantakat, általában +1 slotost fog felajánlani. Gek transmission tower spam már nem működik sajna.

[ Szerkesztve ]

(#1338) Rison77 válasza edgR (#1334) üzenetére


Rison77
senior tag

60 óra után nálam most kicsit szünetel a játék időhiány miatt. Ebből az elsődleges célom volt, hogy meglegyen a maxos hajó, upgrade-ek, stb. Ezalatt megcsináltam az atlas küldetést is. Utána úgy 20 órát csak felfedeztem, járkáltam az arra érdemesnek talált bolygókat. tanultam a szavakat. Azután az utolsó 10 óra pedig már csak avval ment el, hogy fekete lyuk, új rendszer 1-2 bolygó megnézése alapanyagért, ha olyan modul hibásodott meg, utána ismét utazás megint 1-2 bolygó átfutás. Egy idő után meg már csak fekete lyuk-fekete lyuk volt, és innen elég monoton lett, ezután elspoilereztem a végét is, hála annak hogy a ph-n nincs spoiler :D Innentől már nem voltam olyan lelkes, persze nem azt jelenti, hogy nem fogok majd 1-1 esős hétvégén belépni felfedezni 1-1 új bolygót.

(#1339) danih


danih
addikt

Jut eszembe ugye vágjátok hogy az különböző path-ek csak sárga csillagú rendszereken visz át? Vannak zöld, piros és kék csillagú rendszerek is amik sokkal érdekesebbek. Meglepődtem amikor redditen azt láttam mennyien nem is voltak még ilyen rendszerekben.

(#1340) _drk válasza danih (#1339) üzenetére


_drk
őstag

Mik? Hogy? :D

Atlas v2-3. Ezeket is csak randomba dobja be?
Én vagy a 30.ik rendszerben találkoztam engineerrel addig csak viiken meg korvax. Mást eddig nem :D

(#1341) edgR válasza Hunbeast87 (#1335) üzenetére


edgR
őstag

Nem rontott el semmit az sem, aki a 20. galaxisban jár már, csak éppen (a jelek szerint) nem találta meg azt, amiről a játék valójában szól.

(#1342) danih válasza _drk (#1340) üzenetére


danih
addikt

(#1343) edgR válasza Rison77 (#1338) üzenetére


edgR
őstag

Találtál portal(okat) közben?

(#1344) edgR válasza danih (#1339) üzenetére


edgR
őstag

Igen, és történetesen az általam #1333. hsz-ben linkelt videóban is pont ilyen színű bolygók szerepelnek abban a szobában. Az új elmélet szerint tehát egy vörös (3 bolygót + 3 holdat) tartalmazó naprendszerben lesz valami, amit még szintén senki nem tud / talált meg.. .:P

(#1345) danih válasza edgR (#1344) üzenetére


danih
addikt

Kommentekben volt aki talált de semmi... amúgy ez nem jelent semmit önmagában.
Én magam részéről kitartok amellett hogy szellemeket kergetünk (egyelőre). Tiszta GTA V XD

(#1346) lafaty80 válasza _drk (#1340) üzenetére


lafaty80
őstag

Atlas pass-szokkal kapcsolatban, annyira nem random szerintem. Sokat játszottam mire megkaptam az 1-et, pedig szerintem vagy 10 korvax bolygót végig néztem és csináltam, de semmi. Majd jött nálam jelzett 8. warp utazás és az első korvax operation centre-ben meg is kaptam elsőre a pass 1-et.

A 2 és 3 is valami ilyen dologhoz volt köthető, tehát előtte kaptam valami elért dologért jelzést, majd mindegyik szépen meglett.( bakker persze nem figyeltem, így nem tudom megmondani hogy pontosan milyen jelzés után lett meg)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1347) Madwe válasza edgR (#1344) üzenetére


Madwe
nagyúr

Most komolyan az a theorycraft hogy a 18.000.000.000.000.000 bolygó közül van 3, ahol van valami különleges :D?

(#1348) edgR válasza Madwe (#1347) üzenetére


edgR
őstag

A 3 inkább a 0-k mennyiségét jelzi, amennyit lehagytál... :DDD

(#1349) Vesa válasza edgR (#1326) üzenetére


Vesa
veterán

Sztem kifejezetten jó az ilyesfajta optimizmus, de tartok tőle, hogy a játék egyszerűen nincsen készen a portálok pedig nem működnek. Ezt a feltevésemet számos olyan, korábbi trailerekben látható feature hiánya támasztja alá, mleyeket láthattunk SM demózásában, mégsem látjuk a játékban, mely arra utal, hogy bizonyos tartalmi elemek, funkciók, a sürgető határidő miatt egyszerűen kimaradtak a megjelent játékból.

A tudomány a valóság költészete!

(#1350) Brett001 válasza lafaty80 (#1346) üzenetére


Brett001
aktív tag

Remélem a v3 nem a zoológiához van kötve, mert abból még mindig 1-es szinten vagyok. Soha sem sikerül az összes jószágot megtalálnom. :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.