Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Vesa válasza Mister_X (#150) üzenetére


Vesa
veterán

Úgy legyen! Hamarosan kiderül már...

A tudomány a valóság költészete!

(#152) Bazsi1987 válasza front3r (#147) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Ezt ki mondta?☺

(#153) Romvr válasza Mister_X (#150) üzenetére


Romvr
őstag

"emberi elmével kvázi végtelen nagyságú játszóteret fogunk kapni."

Ráadásul ha nem hagyják magára a játékot a készítők akkor DLC-kel és új tartalmakkal is lehet frissíteni. Bár kétlem hogy CDPR szintű DLC-k belekerülnek a jövőben, de pár újítás, finomítás, esetleg új küldetésrendszer...stb. Én a videók alapján rengeteg potenciált látok ebben a játékban... remélem ki fogják aknázni mindet, mert kár lenne érte.

Annyi már biztos hogy száz órákat is bele fogok tenni, ha ennek a játéknak a kistestvérével is vagy 10-15 órán keresztül elvoltam azzal hogy leszálltam bolygókra és bóklásztam a semmi közepén, meg űrcsatában vesztettem sorozatosan :D


(#146) Brett001:

sziklaoszlopból kibányászom a közepét és a szikla teteje ott marad lebegve a levegőben?
No igen ezt megcsinálhatták volna. Nem hiszem hogy egy kis fizikai motor a játék alatt (havoc vagy valami) nem fért volna el. Pedig fejlettebb szinten milyen vicces lett volna mondjuk bolygókat robbantani. Vagy egy aszteroidaövben köveket lökni a bolygóra és nézni ahogy becsapódik és krátert csinál...stb... Némi fizikával minden ilyen játék szórakoztatóbb lehetne.

Meg ez a színes világűr!
Tekintve hogy az egész játék a színes helyszínekre és inkább a képregényesebb megjelenítésre hajaz ez nem akkora gond. Bár tény hogy a "nagy büdös semmit" megcsinálhatták volna üresebb helynek is. :U

Igy első blikkre az ok, hogy craftolás a játék lényege,
Természetes hogy erőforrásokat kell találni amiből fejleszteni tudszl. Ezzel szerintem sincs semmi gond. Ráadásul ha hihetünk a készítőknek akkor ezt lehet űrcsatákkal megszerezni, kereskedni, csereberélni a dolgokat illetve természetesen bányászni a bolygókat. Ez utóbbi tűnik a legegyszerűbbnek így nyilván sokan fogjuk ezzel indítani az egész játékot.

Más: Van valami hivatalos hír az ajánlott gépigényről? A minimumot megtaláltam, de eddig csak egy oldalon volt utalás rá hogy az ajánlott már i7-3rd gen és R9 285 / GTX 970 szintű gép. Nehezen hinném.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#154) Rison77


Rison77
senior tag

(#146) Brett001:
sziklaoszlopból kibányászom a közepét és a szikla teteje ott marad lebegve a levegőben?

Azért azt ne felejtsük el, hogy még mindig egy indie stúdió kb 10 fővel. Azért ne várjunk egy cryengine-t.

Színes világűrhöz hozzászólva, attól, hogy az emberi szem semmit nem lát, attól még közel sem biztos, hogy a világűr pontosan úgy néz ki ahogy látjuk, inkább pontosítók ahogy a tudósok "valószínűsítik. Mert oké, hogy a naprendszerünket látjuk, de a távolabbi részeket, a tudósok is csak számok alapján látják, amihez megpróbálnak színértékeket rendelni, szóval közel se olyan biztos, hogy nem ilyen a világűr :D

Nekem még mindig csak az vakarja a csőröm, hogy ennyire nem foglalkoznak a pc verzióval, se gameplay még a megjelenést se tisztázták pontosan... Kezd egy kicsit sántítani.

(#155) LÁZ válasza Rison77 (#154) üzenetére


LÁZ
addikt

na igen, engem is a pc vonal aggaszt kicsit, sehol semmi info, itthon sem lehet sehol előrendelni, csak a 'mennyé vegyed meg steam-en' történet...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#156) oriic válasza LÁZ (#155) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze, mert csak digitális változat lesz belőle, itthon nem lesz kapható sehol máshol csak Steamen.

Live-Die-Respawn

(#157) LÁZ válasza oriic (#156) üzenetére


LÁZ
addikt

azt vágom, hogy csak digitális lesz, de bármennyire is érdekel a játék azért a 60 ojró nekem soknak tűnik, én ennyi pénzért elvárnék vmi pluszt is mellé, ha csak digitáls, pláne....de lehet csak velem van a baj :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#158) BoB válasza oriic (#156) üzenetére


BoB
veterán

GOG-on is kapható PC-re, nem csak steam-en. (MO-n is)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#159) Romvr válasza LÁZ (#157) üzenetére


Romvr
őstag

20 ezerért valóban húzósnak tűnik itt a balkán közepén. Majd meglátom az első pár nap user-review-okat és eldöntöm hogy Steam Winter Sales-ben veszem meg vagy nem :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#160) oriic válasza BoB (#158) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen sry, ez lemaradt. :R De mint írtam csak digitálisan lesz kapható, tehát boltban nem lehet megvenni.

Live-Die-Respawn

(#161) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Sean Murray ‏@NoMansSky 4 órával ezelőtt

5am at Hello Games. Wrapping up a month of work on our first update. Lots of new features, balancing and content

Zolka

(#162) oriic válasza Cruzolka (#161) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a PS4 devkit még mindig kurta jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#163) Vesa válasza Rison77 (#154) üzenetére


Vesa
veterán

Plnetáris ködökről volt szó, azt meg jól látjuk még sima teleszkóppal a Földről is, csak nem színesben. Fotózni is jól lehet őket (kiváló magyar asztrofotósaink vannak egyébként).
Az ismert univerzum minimális részét teszik ki, a világűr 90%-a "sötét".

Akinek igazán profi univerzum szimulátor kell, annak melegen ajánlom a Space Engine nevezetű INGYENES programot (Brutál video DEMO). Trilliárdnyi csillag (procedurálisan generált, de integrálva van az ismert csillagászati adatbázisok zöme is, tehát minden ismert égitest, kvazár, nebula, csillag ott van ahol a valóságban is), mind bejárható, minden planétára le lehet szállni, és ez a program tudományos alapokon nyugszik!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#164) Brett001 válasza Vesa (#163) üzenetére


Brett001
aktív tag

Ezt ismerem én is, pár hónapja napi szinten bóklászok vele. Pont most akartam ajánlani. :) Ráadásul egyedül csinálja a srác. Távlati tervek közt van egy NMS-hez hasonló felfedezős játékká alakítása, később pedig online MMORPG. A legújabb 0.9.8.0 trailere: [link]

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#165) kovsol


kovsol
titán

Én berendeltem egy ilyen limited verziót. Remélem nem bánom meg :D Mondjuk még mindig el tudom adni legalább ellenben a PC verzióval.

Kíváncsian várom mennyire bír lekötni majd.

May the Force be with you!

(#166) Romvr válasza Brett001 (#164) üzenetére


Romvr
őstag

Hú ezzel mennyit játszottam pár hónapja... elképesztő volt már akkor is (főleg a gépigénye maxon. R9 270-el és 4 magos AMD CPU-val 16 percig töltötte a bolygók domborzatát mire teljes részletességbe bejött. Remélem a hétfőn érkező GTX1060 már jobban bírja a mostani i5 mellett) de a linket videó alapján rengeteget fejlődött. A fekete lyukak akkor még nem voltak kidolgozva. Kis lencsetorzulás volt a helyükön és annyi.

Erre az emberre kellene önteni 10-20 millió dollárt és adni mellé egy csapatot hogy alkossa meg a No Man's Sky 2-t ilyen látványvilággal, csak kicsit kisebb gépigény mellett... szerintem sokak álla landolna a földön és besöpörne pár ládányi díjat is abban az évben. Nem is beszélve a dollár hegyekről.

A Space Engine-ben nekem az volt a kedvencem mikor el-warp-oltam az ismert univerzum szélére és a galaxisok úgy suhantak el mellettem mint a csillagok még a tejúton belül... elképesztő volt... belegondolni hogy az egyik pöttyön belüli trilliónyi aprócska kis pöttyöcske közül az egyik alig pislákoló kis fényfoltocska körül keringő csöppnyi porszem-töredéken éldegélünk és hogy ez egy akkora világ amit az emberek 90%-a sose fog bejárni teljes egészében... katartikus élmény :U

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#167) Vesa válasza Romvr (#166) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem GTX 970+i5+8Gb RAM mellett szinte tökéletesen megy. De ilyen 16perces töltést még a 650 Ti-vel sem tapasztaltam anno, úgy a v0.9.7 körénykén járhatott a progi. Kicsit vedd lejjebb a LOD-ot, lehet, hogy az volt a baj.

Ebben a programban az a zseniális, hogy egyetlen ember csinálja és alapvetően tudományos pontossággal (eredetileg sem játéknak készült). Már van teljes körű joystick támogatása, azóta hajóval is repkedek benne.

A tudomány a valóság költészete!

(#168) Romvr válasza Vesa (#167) üzenetére


Romvr
őstag

Jobban belegondolva szerintem az a pár hónapja tavaly karácsony előtt lehetett :DDD
Mindent maximumra állítottam és FHD-n játszogattam vele. Direkt mértem az időt mert rettentően sokáig tartott míg a full részletesség bejött.

Biztos sokat fejlődött azóta. Lehet megnézem holnap ezt a verziót. Legalább elütöm az időt a NMS-ig :P

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#169) BoB válasza Vesa (#167) üzenetére


BoB
veterán

Itt a töltést szerintem nem a videókártya limitálja, hanem a CPU + RAM kombó. Az AMD procik nem éppen a kimagasló teljesítményükről híresek...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#170) Vesa válasza BoB (#169) üzenetére


Vesa
veterán

Ez látod lehetséges. :R

A tudomány a valóság költészete!

(#171) Brett001


Brett001
aktív tag

Én most 4GB-os GTX960-al+16GB RAM+i5-6500-al nyomom, 0-ás LOD-al még 1440-ben is élvezhető, full HD-n meg tök simán megy. Tényleg sokat csiszolt a progin a srác. Ebben a verzióban már nincs 2-es LOD az 1 a maximum. (Konzolból persze be lehet állítani.) A régi 0.972-es meg 0.973-as első verziókkal még 0-án is szaggatott. Bocs a többiektől , hogy más progiról dumálunk, de míg nem jön az NMS, addig is elütjük az időt. :D Végül is hasonló progiról van szó. Ugye a távlati tervekben benne van a felfedezős, építgetős SP, meg a multi is, gondolom azt már nem egyedül csinálja, mert ha igen, akkor ő Chuck Norris. :DDD

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#172) Mister_X válasza Brett001 (#171) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Bocs a többiektől , hogy más progiról dumálunk, de míg nem jön az NMS, addig is elütjük az időt"

Meglátásom szerint viszont jobb lenne az adott programok topicjában elütnötök az időt. Nem akarok én lenni semmi jónak az elrontója, de baromi lelombozó, amikor rákattintok a topic linkjére és kivétel nélkül offtopic kommentekkel van tele. Én is mesélhetnék, hogy micsoda élmény volt az Elite-ben ez meg az, vagy épp "túléltem" egy manapság nagynak mondható 100 fős csatát EVE Online-ban, ahol testközelből láthattam életem első ember irányította Titánját.

Egy hetet csak kibírunk már...

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#173) Phobion


Phobion
őstag

[Utalás a COOP módra!] :Y

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#174) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Folyamatosan agyalok mi tévő legyek rendeljem elő vagy várjak de nagyon vonz közbe meg félek is tőle ☺ angol tudásom elég hiányos szóval a reddites fórumot nem tudom olvasni miket írnak akik tolják vele? Amiket itt írtatok azokat tudom követem a fórumot ☺ köszönöm annak aki össze foglalja a véleményeket ☺

(#175) oriic válasza Phobion (#173) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ez viszont érdekes.

Live-Die-Respawn

(#176) edgR válasza Bazsi1987 (#174) üzenetére


edgR
őstag

Megnéztem pár leaked gameplayt. Az lesz, amire számítottam. Én emiatt előrendeltem (PC, Steam). Ott ha nem tetszik, 2 héten belül visszakérheted az árát, ha nem lépted túl a 2 óra játékidőt.

(#177) Vesa válasza Bazsi1987 (#174) üzenetére


Vesa
veterán

Magánvéleményem szerint, digitális terméknél teljességgel felesleges az előrendelés!
Nem kapod meg előbb mint bárki más, és elfogyni sem fog a "DVD" a polcról!
1 nap türelem elég, addigra tele lesz a cső review-okkal, a Steam pedig értékelésekkel. Megnézed, döntesz!
Ha előre megveszed és nem hozza amit elvársz, akkor kidobtál 60eurót az ablakon. Én pl. így jártam a SimCity-vel. Azóta nem veszek előre semmit, csak ha már láttam mit is veszek valójában!

A tudomány a valóság költészete!

(#178) warcat válasza Vesa (#177) üzenetére


warcat
veterán

Mindez igaz,ha csak megveszed Steamen,vagy PSN-n,de ha olcsóbb megoldás kell ,az a megjelenés környékére eltűnik,az én példányom 40 euróba fájt de most már ugyanott 48 euróért lenne csak.

Persze nyilván ha nagyon nem jön be akkor meg az egész bukta...

EA: It's in the crate!

(#179) Vesa válasza warcat (#178) üzenetére


Vesa
veterán

Ehhez nem tudok hozzászólni, kulcskereskedőtől nem mertem venni eddig sem, ezután sem. Normál helyzetet tekintve viszont, semmi előnye nem származik az elővételből. Ennek addig volt értelme, amíg fizikai hordozón jött a cucc, mivel egy sikeresebb cím hamar elfogyott a polcokról és akkor aztán tényleg várhattunk akár heteket is az újabb adagra.

A tudomány a valóság költészete!

(#180) Bazsi1987 válasza Vesa (#177) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Lemezesen rendeltem elő ps-re ☺ szóval max eladom valamennyi bukóval ☺

(#181) Rison77


Rison77
senior tag

Friss pcgamer-es cikk vége, azt hiszem nem kommentálom :
Unfortunately, and with all due apologies, we're still not 100 percent clear on the release date. Steam continues to say August 9 (in North America, at least) while the No Man's Sky “about” page says the PC release will happen on August 12; GOG is sticking with “soon,” and Iam8bit's $150 “Explorer's Edition,” with the big box and the spaceship model and all that, will ship in Q3. Four different sellers, four different answers, and neither Hello Games nor Sony have responded to our requests for clarity. We'll let you know if we hear more, but at this point I imagine we'll just have to wait until August 9 and see what happens.

(#182) oriic válasza Rison77 (#181) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Király lesz ha premier előtti napon (vagy aznap) találják ki hogy sorry, késik a játék. :W

Live-Die-Respawn

(#183) Romvr válasza oriic (#182) üzenetére


Romvr
őstag

Én úgy tudom valami riportban azt ígérték hogy nem csúszik többet.

Ha mégis tovább tolják akkor leshetik mikor veszem meg... majd ha 2€ lesz a Steam-en vagy a Blaha aluljáróban 200 forint a vipera és gázszpré mellé. Addig meg játszom mást.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#184) Rison77 válasza oriic (#182) üzenetére


Rison77
senior tag

Hát nem tudom, de én igazából kezdek azon rágódni, hogy valami probléma van a pc-s verzióval. Azért ha 2 héttel a megjelenés előtt hivatalosan megkérdeznek egy gyártót, hogy ugyan már, most tisztázzuk már a dátumokat, akkor tisztázzák, és nem lapítanak mint akik most őrülten tanácskoznak, mi tévők legyenek, mert nem olyan állapotban van a port, hogy ki lehessen adni, nagy felháborodás nélkül, de ha meg csúsztatják szintén felháborodás lesz.
Ennyi elég is az összeesküvés elméletekről :D Nem lesz olyan vészes kibírni azt a 2 napot ha 12.-én jön.

(#185) Phobion válasza Rison77 (#181) üzenetére


Phobion
őstag

Annyira szomorú ez már :(

PC dátumról szeretnénk tudni, nem olyan termékről van szó, amit esetleg a Sony jelenthet csak be
vagy ezek szerint ez is a sonytól függ?
ha nem, akkor végképp nem értem, miért nem lehet valami közleményt adni erről :(

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#186) LÁZ válasza Phobion (#185) üzenetére


LÁZ
addikt

pedig gyanús, hogy ez van, gondolom a szoni megvette őket kilóra, aztán kussoltatja őket, mert nem érdekli a pc-s port, ebből kifolyólag gondolom nem párhuzamosan ment a fejlesztés sem, mivel ugye kicsi a brigád is, stb..

kiváncsi leszek én is mi lesz a pc-vel, ezért nem fogok ps4et venni..

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#187) Phobion válasza LÁZ (#186) üzenetére


Phobion
őstag

én már nem egyszer megfontoltam, de csak azért..., plusz barátok mind steamesek :D

(#188) LÁZ - így van :K

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#188) LÁZ válasza Phobion (#187) üzenetére


LÁZ
addikt

vágom, azért lenne még mit nyomkodni ps4en is, de majd egyszer,talán.... a 27év pc-s kattintást nem legyek hordták össze, szóval maradok a seggemen :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#189) edgR válasza LÁZ (#188) üzenetére


edgR
őstag

Amíg a Steam augusztus 10-ét ír, addig szerintem nincs miért aggódni.

(#190) Cruzolka válasza LÁZ (#186) üzenetére


Cruzolka
aktív tag

A No man's sky, Sony Ps4 exclusive címnek indult, ezt azért ne felejtsük el... :K

Az már megint más kérdés, hogy Pc gamer-ek nagy része lobbizott a játék pc-s megjelenése mellett, és a Sony - Hallo games engedett a nyomásnak. Örülhet a pc gamer társadalom azon része aki ezt a játékot várja, hogy a Sony nem volt akkora G*ci mint az MS - Squer tavaly, mikor is a TombRaider-t egy éves exclusiveitással látta el :W

Zolka

(#191) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#192) Phobion


Phobion
őstag

[PC - Augusztus 12.]

:W :(

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#193) oriic válasza Phobion (#192) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csak elcsúsztatták.

Live-Die-Respawn

(#194) edgR válasza Phobion (#192) üzenetére


edgR
őstag

?
Inkább jöjjön egy n. fos port tele bugokkal, minthogy várjunk 2 napot? Ez a magatartás pont szembe megy azzal, amit eddig megszoktunk a fejlesztőktől, kiadóktól, és én személy szerint örülök neki.

(#195) Mister_X válasza Phobion (#192) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Eddig is így volt, hogy három nappal később érkezik.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#196) edgR válasza Mister_X (#195) üzenetére


edgR
őstag

Csak az UK megjelenés volt 12-e, eddig.

(#197) Phobion válasza edgR (#194) üzenetére


Phobion
őstag

ez amúgy teljes mértékben így van, igazad van, csinálják is így!

...de akkor is nagyon régóta várok már, és rengeteg bennem a felesleges frustráció, mert már semmilyen játék sem érdekel :( :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#198) oriic válasza edgR (#194) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem 3 nap alatt nem valószínű, hogy bármilyen nagyobb, komoly változtatást tudnának eszközölni, szóval én nem értem a csúsztatást. Szerintem valami gond van a PC-s kiadással, nem véletlen, hogy eddig csak és kizárólag PS4-es gameplayeket láttunk a fejlesztőktől is.

Live-Die-Respawn

(#199) edgR válasza oriic (#198) üzenetére


edgR
őstag

Murray tweetjeiből pont az derül ki számomra, hogy nem akarják elcseszni, és inkább finomhangolják még egy picit a játékot, ami 0. napos patch-et fog kapni. Már volt egy nagyobb csúszás, emiatt nem gondolom, hogy akkora baj lehetne a játékkal vagy a PC-s porttal, épp ellenkezőleg.
Egyébként jól megszívták, akik ilyen-olyan forrásból dollár ezrekért megvették a lopott korai verziót. Mert semmit nem ér, amit eddig játszottak vele (teljes univerzum és progress reset lesz); ráadásul nem azt a verziót látták, ami a végleges lesz.

(#200) oriic válasza edgR (#199) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Egyébként jól megszívták, akik ilyen-olyan forrásból dollár ezrekért megvették a lopott korai verziót."

Már jó pár napja nem csak lopott példányok vannak kint, mert a Wallmart már napok óta árulja a játékot.

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.