Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Mi lehet az oka annak hogy kifagy a Loading Shader képernyőn minden egyes esetben? Minden driver a legújabb, minden más játék esetében működik kifogástalanul. Több mint egy éves mentést akarok indítani, lehet az a baja? Steam-es a játék, a konfighoz i7 + 390x 8Gb + 16Gb ram

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#1702) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Akinek PC-n akad, az próbálja meg ezt: [link]

Nálam csodákat tett!

(#1703) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Nekem PS4 Pro-n megszűntek a hibák 2 napot letoltam kifagyás nélkül stb.. Nem tudom minek köszönhető, nem rémlik, hogy jött volna patch : ) Egész jó most a játék.

:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1704) Bazsi1987 válasza Kicsimix (#1703) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Agyalok hogy megveszem ps pro-ra megint anno 2 éve toltam, pro patchet kapott a játék?😊

(#1705) saelin válasza Bazsi1987 (#1704) üzenetére


saelin
veterán

Unlockolt frame van csak. OneX kapott egy patchet, amit remélem megkap a pro is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#1706) Bazsi1987 válasza saelin (#1705) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Azért a grafika javult a megjelenés óta?😉

(#1707) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Ps Pro-n javult a grafika a megjelenési időszakhoz képest az biztos : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1708) saelin válasza Bazsi1987 (#1706) üzenetére


saelin
veterán

Hát hogyne... :D Ugyan úgy néz ki mint xbox-on, csak nem kaptunk választható grafikai beállítást.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#1709) MrDrake válasza Kicsimix (#1703) üzenetére


MrDrake
tag

Pénteken jött az 1.51 és ha a Sony is úgy akarja, akkor még ma feltöltik az 1.52-t.

(#1710) szentekázmé


szentekázmé
újonc

Üdv!

Az mitől lehet, hogy "loading shaders" közben kidob az asztalra és bezárja a játékot?
Már mindent kipróbáltam, amit a fórumokon írtak. Windows frissítés, hardverek frissítése, mappák átírása, törlése. Egyedül a windowst nem telepítettem újra.
Laptop: Acer Aspire 5 A515-41G-F30X
Mielőtt megvettem eredetiben, kipróbáltam egy tört verziót, hogy biztosan fut-e a laptopon. Azzal ment is rendesen. Eredetivel nem megy..

(#1711) DrTechnoid válasza szentekázmé (#1710) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Nekem is ezt csinálja, egyszerűen annyit tettem hogy indítás után alt-tab az asztalra, így idáig nem volt ctd mióta így indítom. Lehet hogy amiatt van hogy nálam a végletekig emeli a GPU hőmérsékletét.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#1712) szentekázmé válasza DrTechnoid (#1711) üzenetére


szentekázmé
újonc

Kipróbáltam alt-tab, shift-tab, alt-shift. Nálam nem működik. Loading Shaders megy kb 5 percig, aztán kidob. Igen a GPU hőmérsékletet én is néztem, hogy magas, bár 85 fok laptopnál nem olyan durva szerintem.

(#1713) Rison77


Rison77
senior tag

Ez a base teleport hogy működik pontosan? Mert a bázisra tudok portálni oké, azt elneveztem saját névvel, viszont visszafele, honnan tudom, hogy melyik űrállomásról portáltam a bázisra? Felsorol kb 10 oldalnyi űrállomás nevet, amit fogalmam sincs egyáltalán meg lehet e nézni valahol, a legelső a sorban a bázisom, így gondoltam a legutolsó oldalon lévő utolsó állomás lesz ahonnan jöttem, de abszolút nem az.

(#1714) Apollyon válasza Rison77 (#1713) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ugyanúgy ahogy régebben, időrendben csökkenő a lista. Tehát a legutoljára látogatott van lista elején, a legrégebben látogatott meg a lista végén. Elvileg így kéne lennie, ha nem, az bug.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1715) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Steamdb-n van már tegnap óta egy internal build, remélem ma experimental lesz belőle, mert még van min javítani.
A régi mentést használóknak még mindig nincs medium meg large refiner, és oxygen harvester sincs.

Pedig nagyon kéne már, mert pont ezeket a kirakós meg puzzle dolgokat kedvelem a játékban.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1716) MrDrake válasza Apollyon (#1715) üzenetére


MrDrake
tag

Ti PC-n előrébb jártok a fixekkel. Nektek működik a terrain manipulator? PS4-en 1.52-vel a bányász módja beragad a legkisebb méreten és nem lehet rajta változtatni sem.

(#1717) Brett001 válasza MrDrake (#1716) üzenetére


Brett001
aktív tag

A Terrain működik, viszont a Boltcasterrel gondom van, kilősz egy sorozatot, újratöltöm, aztán már nem lehet lőni vele, hiába van töltényem, a fegyver még elővételre sem kerül.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1718) saelin válasza Brett001 (#1717) üzenetére


saelin
veterán

Nekem ilyen bajom nincs. Helyette az egyik frigther-em nem lehet megjavítani. Eltűnt... Csak a leszálló helynek a kis körje van meg és ha arra landolok, majd kiszállok a hajóból, akkor lezuhanok a bolygóra. Csinálok róla videót, mert szerintem nagyon vicces... :DDD

Plusz ugye úgy jött vissza mission-ről hogy kritikus kárt szenvedett... Elég durva lehetett, ha az egész hajó eltűnt.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#1719) MrDrake válasza saelin (#1718) üzenetére


MrDrake
tag

Az tök jó. Amúgy ha már készítesz videót, akár reportolhatnád is itt. Kell még ezeknek legalább két hét, hogy nagyjából rendbe tegyék. Komolyan nem értem, miért kellett ezt az NEXT-et ennyire elsietni.

[ Szerkesztve ]

(#1720) saelin válasza MrDrake (#1719) üzenetére


saelin
veterán

Most fel akartam venni videóra de már látszik. Lehet csak egy game restart kellett neki. A reportot ettől függetlenül elküldtem.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#1721) MrDrake válasza saelin (#1720) üzenetére


MrDrake
tag

Szuper. Közben megjött az 1.53 is. A hangok nálam még mindig akadnak, bár igaz már nem annyira. De a terrain manipulator még mindig szar. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1722) saelin válasza MrDrake (#1721) üzenetére


saelin
veterán

Tényleg kár volt vele sietni. Nem győzik fixálni. :U

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#1723) Apollyon válasza saelin (#1722) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Konkrétan még félkész a játék. Ráért volna több hónap múlva kiadni a nextet publicba – ha már kész van, egyébként maradhatott volna csak simán experimental.
Ezzel a userek bosszúságát is megspórolták volna, meg azt a stresszt, amiben valszeg nyakig vannak.

De hát Xbox stb. launch is volt, mindenesetre elszúrták megint.

MrDrake: Én nem találkoztam ezzel a terrain manipulator hibával, nálam végig jól működött. Ez legalábbis.

Én most már azt csinálom, hogy minden egyes experimental patch után lejelentem azokat a hibákat, amiket én találtam, de most már csak a refineri stb. hiányát a next előtti mentéseknél. Kapnak screenshotot is.
Amíg nem javítják, addig újra és újra megkapják ezt a posztot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1724) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Mi a helyzet a játékkal, megéri az árának a felét, vagy mindig fos még?

(#1725) Apollyon válasza Hauptmann (#1724) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Áhh, felejtsd el, nem neked való.

Viszont ez sokkal olcsóbb, biztos elnyerné a tetszésed: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1726) Rison77


Rison77
senior tag

A flottára valami távoli gyors javítást igazán eszközölhetnének. Azért így a 10-15 mission után amikor az 5 hajóból 2 tuti mindig full totálkárosan jön vissza úgy, hogy 5 valamit kell javítani, annyira már nem fun minden alkalommal odamenni a hajóhoz leszállni, körbejárni a kis szekrényeket, aztán le a hajtóműhöz, aztán vissza hajóhoz, másikhoz annál is körbejárni, és akkor csak ott derül ki mi is kell a javításhoz, ha nincs nálam szerezni, megint vissza.

(#1727) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv.!

Xbox-ra vettem meg, nekem bejön ez a gyűjtögetés-kalandozás. Szépen lassacskán haladok vele. Valami olyasmit olvastam h a hajó és a karakter testreszabható, de én ennek a lehetőségével nem találkoztam.

(#1728) twi452 válasza frankdelgado (#1727) üzenetére


twi452
senior tag

Az űrbázisokon van egy kütyü amivel a karaktered kinézetét tudod összelegózni.
Hajóról nem tudok ha van is rá lehetőség akkor ott még nem tartok..most találtam egy roncsot az egyik bolygón de mire mindent kijavítok benne.. jobban járok ha megveszem valaki másét ami tiptop állapotban van :D

(#1729) frankdelgado válasza twi452 (#1728) üzenetére


frankdelgado
őstag

Köszi!

Majd alakul ez , mint púpos gyerek a prés alatt!

(#1730) Apollyon válasza twi452 (#1728) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jelenleg pillanatban semmilyen lehetőség sincs a starshipek külsejének megváltoztatására. Viszont még ne is legyen, egyelőre a meglévő funkciókat kell hibátlanra foltozni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1731) KisApám


KisApám
addikt

Fejleszteni AKARNÁM a karakterem HŐ ELLENI (tűzvihar) védettségét.
Amikor megvesztem a "boltban" a "high temperature" védelmet és "E" betűvel "élesíteni" akarom, mindig csak alacsony hőmérséklet elleni védelmet ad (hópihe jel, ebből már 2 db védettségem van a hátizsákon).
Egyszerre a kettő nem megy? Vagy ez, vagy az?
(Vagy alacsony hőmérséklet vagy magas hőmérséklet elleni védelem, de együtt nem?)

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1732) KisApám válasza KisApám (#1731) üzenetére


KisApám
addikt

Végre sikerült megtalálnom - elcseszett BUG...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1733) Raulblanco07 válasza KisApám (#1732) üzenetére


Raulblanco07
aktív tag

Ez nem bug, a thermal az egy átfogó dolog ami hőmérséklet ellen véd. Pl ha te most a hőmérséklet ellen akarod védeni magad, akkor vehetsz fel nagykabátot a 40 fokban, nem túl hatásos, pedig az is hőmérséklet ellen véd.

A thermal upgradet amikor veszed, oda van írva, hogy high temperature, azaz magas hőmérséklet ellen véd, vagy sub zero, azaz hideg ellen véd, figyelni kell hogy a kettő közül melyiket írja az upgrade, és azt megvenni, ami neked kell.

Nincs egyben, illetve én még nem láttam, bár tény hogy csak 1,5 hete vettem meg a játékot.
Van thermal - high temperature, thermal - subzero, toxic és radiation, de ezek újratöltős verziók, szóval rakosgatni kell bele az anyagot hogy működjön, ami mind a 4 esetében valamilyen ritkább nyersanyag, pl phospherus, ammonia, vagy ami az egyszerűbb, az ion battery.

(#1734) KisApám válasza Raulblanco07 (#1733) üzenetére


KisApám
addikt

Amikor megvettem, oda volt írva, hogy HIGH TEMPERATURE.
Amikor felraktam, akkor meg COLD lett... "hópihével"... többször is próbáltam.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1735) Raulblanco07 válasza twi452 (#1728) üzenetére


Raulblanco07
aktív tag

Elég ha a jump drive-ot és a launch trustert megjavítod.
Én pl találtam 1,5 játék után egy A 35+8-ast ami 42 milliót ér, de abból 2/3-a hibás, igazából találva hamarabb lett, csak eddig ott hagytam, most foglalkoztam vele tegnap.

Még nem döntöttem el, vagy megjavítom, de a fene fog annyit bányászni, egyszerűbb ha várod az űrhajókat az állomáson és megveszed a több ezer cobalt, copper, platinum egyéb vackot ami kell hozzá, és csak nyomod a javítást, bányászni egy év mire minden megvan.

Vagy B verzió, csak a jump drive és launch truster legyen megjavítva, elballagsz vele a rendszer állomásába, és ott eltradeled egy tökéletesre, pl az amit találtam így sérülten 12 millióra van árazva csereértéknek, az még bőven cserélhető egy B 20-30 közötti rakteresre ingyen és az teljesen sérülésmentes lesz.

(#1736) Raulblanco07 válasza KisApám (#1734) üzenetére


Raulblanco07
aktív tag

nem tudom, lehet hogy bugos és fordítva írja? passz, én vettem egy high-ot és egy sub zerot, felraktam, és lett 1-1 mindkettőre.

(#1737) KisApám válasza Raulblanco07 (#1736) üzenetére


KisApám
addikt

Olyan bolygón voltam, ahová nagyon kellett volna a hő (HIGH TEMPERATURE) elleni védelem... oda-vissza rohangásztam az űrbázisra, űrbázison, megvettem, próbálgattam, felraktam, leszedtem, semmi. Mindig COLD-ot adott be. :(((
A bolygón amit jött a tűzvihar is, a védelem gyorsan ment lefelé.
Este amikor jött a hideg, meg sem éreztem... dupla-tripla védelem volt akkor...

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1738) Apollyon válasza KisApám (#1732) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja, lehet látni a videón, hogy amikor megnyomja az install funkciót, már akkor rossz (mielőtt installálja a tech slotba).

Hát, ilyenkor olyanokkal lehet próbálkozni, hogy az install előtt újratöltheted a mentést, de ha az sem megy, akkor az egész játékból kilépsz, és újból elindítod.

Sajnos amíg ilyen bugok vannak, csak ezekkel lehet trükközni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1739) Brett001 válasza Raulblanco07 (#1736) üzenetére


Brett001
aktív tag

Igen ez bug, nekem is fordítva írta ki mikor megvettem hight tempként; installálva meg sub-zero lett. Nekem a boltcaster továbbra se jó, nem lehet reloadolni. :(

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1740) Raulblanco07 válasza KisApám (#1737) üzenetére


Raulblanco07
aktív tag

Ez a fajta úgy működik, hogy üzemanyag kell bele, amíg van benne anyag, addig maxon marad a csíkod, amint elfogyott, az kezd csökkenni, ha újratöltöd, visszamegy maxra.
Nem rossz, de egy nagyobb viharban nagyon hamar lemerül és a szükséges nyersanyag az újratöltéshez vagy ritka, vagy tele kell rakni az inventoryt ion batteryvel.
Egynek elmegy de én nem vittem túlzásba, raktam mindegyikre 1-et, inkább shield és movement ami fontosabb volt nekem.

Akkor úgy nézem szerencsém volt velük hogy a kettő pont jól adta 1-1 arányban őket :D

Mivel új vagyok és most vettem a játékot, a legtöbb bug amit írtok nem jelentkezik, mert most kezdtem az új játékot a patch után. Féláron egész jó vétel volt, és külön pluszpont hogy van SW Venator class fajta capital ship, már csak meg kell találni és megvenni, már most arra gyűjtök hogy legyen 475 millió rá ha egyszer szembejön :D

[ Szerkesztve ]

(#1741) KisApám


KisApám
addikt

Most az a gondom, hogy az adott bolygón a sentinelek állandóan támadnak, meg ha felmegyek az űrbe, akkor a kalózok.
Megbírkozom velük, de zavaróak nagyon, gyűjtögetni nehéz.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1742) Brett001 válasza KisApám (#1741) üzenetére


Brett001
aktív tag

Én meg gravitino ball összeszedés után még a 3. szintű riasztásig elbántam a sentinelekkel (plazma gránát hatásos :) ), de a 4-es szintű nagy lépegető ellen semmit nem ér. Bevágtam magam a hajómba és már feljavított lézerrel lőttem ki a levegőből, de meg azzal is nehéz volt. Nagyon kiegyensúlyozatlan a harc. Azt meg már elejétől kezdve gyűlölöm, hogy nem lehet az űrben harcból elmenekülni, ez akkora faszság hogy nem igaz. :W És az istennek sem akarja a HG ezt a 'fícsört" kivenni hiába panaszkodik mindenki. Ráadásul ha az űrbe sentinel riadóval lépsz akkor végtelenségig spawnolonak a sentinel űrhajók. Mondjuk legalább ezt el lehet kerülni, ha megvárod mig lejár a riadó és csak utána húzol ki az űrbe.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1743) Apollyon válasza Brett001 (#1742) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem meg ha hozzányúlnak a lépegetőhöz, akkor úgy tegyék, hogy legyen egy kicsit keményebb, legalább annyira, mint a NEXT előtt volt.
Ugyanis most gyalogosan elég könnyen ki lehet nyírni, és alig sebez valamit.

Starshipből viszont nem fogod szétlőni, legalább ennyi a nehezítés.

Mondjuk normalon tolom, lehet permadeath fokozaton másképp lenne.

A körözést nullára vinni is hót könnyű. Még az ötöst is. Fogod, elrepülsz arrébb, aztán kivárod. Ha kimész az űrbe, akkor jönnek a sentinel shipek, szóval nem érdemes kimenni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1744) Raulblanco07 válasza KisApám (#1741) üzenetére


Raulblanco07
aktív tag

Vannak ilyen bolygók ahol azonnal támadnak ha meglátnak, kiírja a bolygó adatai között leszálláskor vagy ha F-el scannert használsz.

Brett001

Nem igazán, pont hogy erősíteni kellene rajtuk, normalban nevetségesek, 1 hét játék után feltettem a 3db pajzsot és a nagy rettegett sentinelek max riasztáson annyira esélytelenek bármit is csinálni, hogy már foglalkozni sem kell velük, csak ignorálom őket és bányászok, nyersanyagot szedek, vagy ajtót török be stb, nem éri meg velük vacakolni, ha nem egy helyben állsz az életben nem viszik le a pajzsod, bármit el tudsz intézni és továbbállni anélkül hogy foglalkoznod kellene velük.

[ Szerkesztve ]

(#1745) Vesa


Vesa
veterán

Ne tegyetek Capital Ship-re Storage Containert! Bug-os a grafika, kilátni az űrbe belülről.

A tudomány a valóság költészete!

(#1746) Vesa válasza Raulblanco07 (#1740) üzenetére


Vesa
veterán

"már most arra gyűjtök hogy legyen 475 millió rá ha egyszer szembejön"

Nekem valami hasonló van, rohadt nagy! Viszont ingyen kaptam. :D Ugyanis, amikor a tutorial rész elvisz oda, ahol egyébként az első Capitalt megkapod, akkor én azt nem fogadtam el. Aztán ahogy jöttem-mentem a rendszerekben, egyszer oda jump-olt az orrom elé ez a brutál nagy batár, és jött az üzenet, hogy segítsek megvédeni. Kiszedtem az ellenséget, feltételeztem, kapok valami lóvét, erre nekem adta a hajót...

Így néz ki

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1747) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A NEXT megjelenése óta nem volt ekkora big ass patch: [link]
(experimental)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1748) KisApám válasza Apollyon (#1747) üzenetére


KisApám
addikt

Mindjárt megnézem, hogy a THERMAL PROTECTION BUG-ot megcsinálták-e.
(High Temperature védelem helyett mindig COLD-ot rak be fejlesztéskor nálam.)

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1749) Apollyon válasza KisApám (#1748) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát, large refiner van már, de medium még mindig nincs, se oxygen harvester. (next előtti mentéssel rendelkezőknek)

A növények érési idejét real time-ra változtatták, azaz nem kell futnia a játéknak, hogy beérjenek a növények.
Gondolnánk hú de jó, de egyúttal véget is vetettek (hehe) az eszetlen farmolásnak: Frost crystal 15 perc helyett most már 5 óra mire lehet harvestelni, solanium 2 óra helyett 48 satöbbi... ;]

A glypheket javították? Nekem ugyan megvan az összes, de akinek nem, az next óta nem tudta az elsőnél tovább a többit megszerezni...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1750) Raulblanco07 válasza Vesa (#1746) üzenetére


Raulblanco07
aktív tag

Igen, a tied SW féle sorozat legnagyobb darabja, bár ez már kevésbé hasonlít hozzájuk, a kicsi és a középső jobban hasonlít, nekem azok közül kellene valamelyik, nem volt rossz ötlet, bár nekem ez már esélytelen, marad a gyűjtögetés, azért szerencsére eléggé le van egyszerűsítve, mondjuk pénteken kezdtem a gyűjtést amikor felfedeztem ezeket, most van 170 millió unit, szerintem jövő hétvégére simán megvan.

Ezeket keresem inkább:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.