Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) jonnyjoker01 válasza maszekember (#1550) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Még várj egy picit a vásárlással amíg kiforrottabb nem lesz a játék szerintem.

Üdv. Johnny

(#1552) warcat válasza maszekember (#1550) üzenetére


warcat
veterán

Az építkezős részt nem próbáltam,csak késő éjjel kb 45 percen át a survivalt.
A halállal nincs problémám,csak éppen nagyon nem korrekt,ha valamiben szegény bolygóra rak le,a life support iszonyatosan merül,és ha leszedted a mentési pontod körül azt a keveset,ami van,extrém nehéz újratölteni mielőtt újra meghalsz (mivel lemerült supporttal éledsz újra, butaság az egész)

Távlati célok nélkül továbbra is viszonylag kevés értelmét látom az építkezésnek de még a nagy teherhajónak is, (nézegeted a számot,hogy hú mennyi van,itt pénzre gondolok)
Szerepjátéknak-beleélésnek nem rossz de ahhoz meg túl steril ez a random generált univerzum (egy-egy érdekes/valamiben gazdag bolygót lehet találni,de miért érdekeljen maga a rendszer egésze,vagy a környéke?)

20 dolláros kategóriában teljesen megéri egyébként ha ennyire érdekel,csak jelenleg ilyen 20-40 órás játékidővel számolj mielőtt unalomba fullad

De alapozásnak,ami ugye a patch neve is,teljesen korrekt,nem negatívkodni akartam,csak még sok mindent kellene letenni mellé,reméljük lesz belőle valami.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1554) smc


smc
addikt

Reméljük ezzel az updattel elkezdődött valami. Videók alapján így már majdhogynem megduplázták az eredeti játékot, ami ha folytatódik lehet ebből még egy elég hangulatos rétegjáték.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1555) Mister_X válasza smc (#1554) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha megcsinálják az űrharcot olyanra, mint amilyen az eredeti videókban volt, sokat dobna az egészen. Egy hajóm volt anno, ami tiszta b*szógép fegyverzettel rendelkezett és elfelejtettem a technológiák nevét, amit utána nem is találtam :(

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1556) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Játék még ezzel a patchel is kb alpha szinten áll .

El. Psy. Congroo.

(#1557) danih válasza Mister_X (#1555) üzenetére


danih
addikt

Ha igazi b*szógépet akarsz gyúrj kizárólag mining laser-re a hajón és felejtsd el a másikat. Nyersz slotot és szétkúrsz mindent néhány sugárral.

(#1558) edgR válasza danih (#1557) üzenetére


edgR
őstag

... és töltened kell nyersanyaggal, míg a másikat nem.

(#1559) danih válasza edgR (#1558) üzenetére


danih
addikt

Amivel tele van a világűr :) Megéri...

(#1560) Ofanaht


Ofanaht
csendes tag

Kis apróság, röviden összeírva a frissítés tartalma.

Mivel játszani még nem tudtam vele, ha esetleg valami kimaradt volna, vagy sikerült álmosan félrefordítani, nem kell félni, nyugodtan tarkón lehet baszni szólni érte.

(#1561) duvi válasza Ofanaht (#1560) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszönet az összefoglalóért! :R

(#1562) danih


danih
addikt

(#1563) smc


smc
addikt

Majd ez lesz a király, ha bekerül a játékba:

Remélhetőleg igen, és nem kell rá hónapokat várni.
Nagyon hiányzik ebből a játékból egy "földi" jármű, amit szintén lehetne fejleszteni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1564) Rison77


Rison77
senior tag

Hát nem tudom mennyi létjogosultsága van. Maximum akinek van annyi ideje hogy ide-oda kocsikázzon órákat egyik pontból a másikba. Érdekes , hogy ilyenekről az 5 év fejlesztés alatt nem volt szó, bázisépítés, földi járművek :D Most, hogy kiderült, hogy soha nem fogják tudni teljesíteni a beígért dolgokat, gyorsan csinálgatnak egyszerűbb dolgokat.

Tegnap beleöltem pár órát, megszereztem azt a haz mat gauntletet, abban a hitben élve, hogy azok az új rare anyagok bizony teletömik a zsebem, és röhögve veszek egy hajót. De tévedtem, mert alig érnek 120-130-at / db... Még mindig neki kell állni, goldot meg emerilt heggeszteni. Persze a vortex cube és társai továbbra is a favorit, főleg most, hogy lehet stackelni őket, bár ezt is elég érdekesen oldották meg... Kizárólag az űrhajóban stackelődik, és maximum 5 db-ig. Ami még mindig jobb mintha egyesével hordozgatnám őket, de azért nem vitték túlzásba...

(#1565) warcat válasza Rison77 (#1564) üzenetére


warcat
veterán

Survival módban ha nem launchpadról szállsz fel,a teljes 200? plutóniumnyi üzemanyag elhasználódik egyszerre. Egyből van értelme a földi járműnek :))
Egyébként tegnap nekiültem és végül kijutottam egy fagyos hógolyóról az űrállomásra.

EA: It's in the crate!

(#1566) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Annyi jot olvastam a survival modrol, hogy ugy dontottem, ujra letelepitem :D Imadom amikor szadista egy tulelo jatek :D

Ekezetekert elnezest kerek, pinjin billentyuzeten nincs ekezet mobilon :D

Üdv. Johnny

(#1567) Mister_X válasza jonnyjoker01 (#1566) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Legalább a játék is kínai? :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1568) jonnyjoker01 válasza Mister_X (#1567) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Na annyira machozista azert nem vagyok :)) :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#1569) Brett001


Brett001
aktív tag

Na hogy rogyjon az ég a Hello Gamesra!! Letiltották a modokat! :O Ma este frissült a játék, azóta egy mod sem működik, a Foundationhoz igazitottak sem. Rohadjanak meg!! :((( :(((

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1570) warcat válasza Brett001 (#1569) üzenetére


warcat
veterán

PSA: Mods are supported by HG

Nem tiltottak le semmit,hanem változtattak,hogy ne menjenek gallyra minden új verziónál a modok és/vagy a mentésed.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1571) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Gyerekek ez a survival beteg. Olyan bolygón kezdtem, ami rohadt forró, de éjszaka lehűl, így nappal bányászok a barlangokban, éjszaka sétálok heridiumot meg cinket találni :D Azt is észrevettem, hogyha nem sprintelek akkor lassan merül a life support, szóval elég lassan, de biztosan haladok a cél felé :D Mondjuk amikor a semmiből felkel a nap azt utálom, mert akkor gyorsan kell fedezéket kerítenem, ami általában valamilyen nyersanyagba vájt lyuk szokott lenni :D

Ja eddig 2 órát játszottam, már csak a cink hiányzik a hajó teljes megjavításához, még nem haltam meg egyszer sem, cserébe viszont eltévedtem. Nem tudja valaki hogy kell saját waypointot lerakni?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#1572) lafaty80


lafaty80
őstag

Huhh, na cimbi verziójára is felkerult az update. Mindenféle moddal volt használva, utoljára egy spacestation-ön landolva. Most betöltve a hajó ramaty állapotban kívülről pedig belül minden ok-nak tűnik.
Nem lehet vele felszállni, nem reagál rá. Ott most le is lett cserélve egy másikra de amint megveszi az ember ugyanaz lesz vele...
Minden mod törölve lett, de helyzet nem változott. Kipróbálva lett másik mod és a normál mod újra kezdve, akkor jonak tűnik (bar a hajó ott is sérültnek tűnik kívülről, de megy).
Akkor most az update-el mindent elölről kellene kezdeni, vagy csak nalunk szívózik? Más tudta folytani a patch előtti játékát minden gond nélkül?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1573) Brett001 válasza warcat (#1570) üzenetére


Brett001
aktív tag

Azt írja, hogy a PCBANKS alatt létre kell hozni egy MODS könyvtárat. Létrehoztam, átmásoltam oda, de csak nem működnek. Valami itt nem frankó. :(

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1574) jonnyjoker01 válasza Brett001 (#1573) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Lehetséges, hogy meg kell várni míg a modokat is frissítik. Ki tudja mennyi minden változott a játék szerkezetén.

Üdv. Johnny

(#1575) Brett001


Brett001
aktív tag

Van rá valami mód, hogy a legutolsó frissítés előtti állapotot visszaállítsam?

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1576) Uyuarasy

Olyat lattatok mar, hogy elvesztette valaki a jetpack-et? Igazabol fontosabb lenne visszakapnom... :D Lecsereltem a freighter-emet egy jobbra, atdobaltam a cuccaimat, leszallok egy uj bolygon, "repkednek" es semmi. Aztan vettem eszre, hogy valahogy a hajom inventory-jaban van, a helyen az exosuitban meg valami random item, csak ugye nem mozgathato, blueprintem meg nincs hozza... :F

(#1577) Romvr


Romvr
őstag

Mostanság játszottam az Osiris New Dawn-al és egész játék alatt azon agyaltam hogy ha a NMS ilyen grafikával és ilyen földi építkezéssel jelent volna meg akkor talán még ma is játszanám. Az a része a játéknak fantasztikus, noha az inkább Survival mint grindelős játék.

Mondjuk az új lehetőségeket még nem néztem mert max 2 hétig játszottam megjelenés után, de gondolom csodát nem tudtak tenni. Bár láttam már lehet bázist építeni.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1578) jonnyjoker01 válasza Romvr (#1577) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A survival elég beteg :D

Mármint NMS-ben :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#1579) Romvr válasza jonnyjoker01 (#1578) üzenetére


Romvr
őstag

Azt vajon javították már hogy 21:9-ben ne legyen a HUD és minden felirat elnyújtva? Mert nekem felért egy survivor-al ennek az elviselése :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1580) Brett001


Brett001
aktív tag

A foundationban nagyon megváltoztak a ritka nyersanyagok eloszlása. Már vagy 45-50 bolygón jártam, de eddig nem volt: sac venom, korvax cube, aquasphere, albumen pearl is csak talán 2-3 bolygón, viszont gravitino ball sok helyen. Sztem ez nagyon el lett baltázva. :( Sac venomot kénytelen voltam venni, mikor a bázisomon a korvax tudósnak kellett volna.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1581) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Alapvetően érdekel a játék koncepciója, de annyi negatívumot olvastam, hogy nem tudom megéri-e megvenni. (persze tovább lehet adni)
A kérdésem annyi, hogy a patchekkel mennyivel lett élvezetesebb, nem unalomba fúló a játék?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1582) hegyi feri


hegyi feri
újonc

A bolygofelfedezés logikáját nem értem. Ha valaki igen, az igazán megoszthatná.
ugy 100orája repkedek a második bolygomon. a kezdö mellettin. fejembe vettem, hogy felfedezem de nem megy. a 75%ot nem tudom tullépni. még 3 hely hiányzik. kb 65 hajot(egy hajo 200-400k) beleztem ki(ezen a bolygon) .
Még hogy nincs benne kihivás? én magam tüztem ki és nem tudom teljesiteni. a kezdö rendszer bolygoit megcsinálni 100%ra.
Szerintem zseniális játék. fantázia is kell persze.

néhány tipp kezdéshez.
Kezdéskor fel kell menni egy magasabb közeli csucsra és körül kell nézni. A hajokat kell figyelni, meg onnan sokfele ellátni és szinte azonnal találunk herediumot egy percre, miközben a jel a világ végire küldene. jo esetben látjuk a leszállo felett körözö gépeket,ott pedig állomás van leszálloval. ha sétálunk a gépeket mindig figyeljük. a legtöbb jo helyet nem jelzi kérdöjel amig a baconjét fel nem fedezzük.

kezdeti bányászás: a bányászosdi lényege, hogy a hajonk fejlödése ne 15röl, hanem 30rol induljon. azonnal lesz rengereg helyünk, és másnap max 3 körben letudjuk az összes bázisos küldetést; feltéve, hogy tudjuk mit hol keressünk.
hajojavitás után emerilt kell találnunk. volt hogy csak a bolygo tulfelén, de eddig mindig találtam emerilt a kezdöbolygon. lehetöleg sehol se szálljunk le amig nem találtunk leszállos,kereskedös sheltert ahol sok emeril van. az emerilnek szép zöld a szine és messziröl látszik a levegöböl. a kereskedö állomáson megvesszük a jobb fegyvert is a gyorsabb bányászás érdekében.
az emeril gyorsan termelödik; ha van 6 lelöhely akkor mire végzünk az utolsoval az elsö már visszartermelödött. (amikor erre rájöttem akkor keztem elöször ujra)
3,2 misit kell kibányásznunk emerilböl. kb 3-4 ora. ha egyszer sem szálltunk(elsétáltunk) fel 32es hajot(5alapcuccal) kapunk ennyiért. 4-5 felszállás után már csak 28asat(sok hajofejlesztéssel). a kereskedö leszálloján megvárjuk a kivánt méretü hajot és megesszük.

hajoszedés : kell a lé bármire vagy szeretnénk nagyobb, szebb hajot.
com tower mutatja a hajokat. a legtöbb ilyen kereskedö és obszervatorium társaságában van, 3mas egységben. néha egyik hiányzik. ezeket nem jelöli kérdöjel ezeket bacon mutatja meg; elvileg, de mégsem.
a jelöletlen állomások sorban vannak és messziröl látszik a kerek tisztás, az épületek csak közelebbröl látszanak. ha elkapja az ember az irányt 4-5 hajot egy ora alatt felszed és kibelez, utánna kapunk egy hajojelet a bolygo tulfelén ahol többnyire hajo sem lesz de le kell szállnunk(mindezt azért, hogy elveszitsük a fonalat.), hogy kipipáljuk. ha szerencsénk van ott is megtaláljuk a jelöletlen állomások sorát. Ha nincs semmi igéretes gázt adunk a következö hegygerincig ahol ismét körülnézünk.
ha hajot találtunk és az ujat visszük tovább akkor csak annyira javitsuk, hogy éppen repüljön. ehhez legyen nálunk 500 heredium és 50cink a többit a bontásbol kinyerjük. ennyit a cuccok eladásakor tartsunk meg. csak az elött javitsuk ki a hajot ha elhagyjuk a bolygot, amig hajot szedünk addig nem érdemes. A com tower melletti kereskedönél eladjuk a szajrét és megyünk a következö hajojelre. comtoweröl comtowerig repülünk.

..."bugos szar"... melyik játék nem az a kiadás pillanatában?

(#1583) smc


smc
addikt

Hinnye! :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1584) oriic válasza smc (#1583) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ps4-re mar toltheto.

Live-Die-Respawn

(#1585) Rison77


Rison77
senior tag

Előkotorta valaki a játékot a tegnap érkezett új patch miatt? :D Sajnos az optimalizálást megint kifelejtették, nálam kb játszhatatlan lett a játék 970-el, pillanatok alatt megeszi a 4 giga vramot. Redditen is rengeteg ember írja, hogy kezd alakulni meg minden, de 20-25 fps-el játszhatatlan.

(#1586) smc válasza smc (#1583) üzenetére


smc
addikt

Support for Intel HD Graphics 530, 540, 550, 580, 630, 640, 650

Azt azért megnézném hogy fut. :DDD

A changelog hatalmas, én teszek majd egy próbát vele.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1587) edgR válasza smc (#1586) üzenetére


edgR
őstag

hát ezaz, hogy első ránézésre ez megint: mennyiség > minőség

(#1588) Dagohun


Dagohun
tag

Üdv.

Ps4-re megéri most a 4700 ft-ot? Pc-n (virágbolti verzió) próbáltam korábban de ott nekem csúnyán akadt és idő után igen belassult. Most hogy lassan de jönnek hozzá a "tartalmak" és akciós is megpróbálnám újra.

(#1589) Brett001


Brett001
aktív tag

Olyan jól sikerült a frissítés, hogy abszolút nincs kép, csak nagy feketeség, meg hang. :Y Az összes mod törölve, gép újraindítva...és továbbra se jó. Granulálok... :U

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1590) #38167040 válasza Dagohun (#1588) üzenetére


#38167040
törölt tag

Nem.

(#1591) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok/

Az lenne a kérdésem jelenleg van arra lehetőség hogy ismerőssel játsszak, valahogy össze találkozzunk?
Erre egyértelmű választ nem találtam, ma vettem meg a játékot...

Előre is köszönöm a választ!

(#1592) whitezo88 válasza Sanyaaa26 (#1591) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Megjelenes elott ezzel is kampanyoltak, es hazugsagnak bizonyult.

(#1593) Infernohun


Infernohun
tag

Sziasztok !

Sikerült PS4-re lemezesen megvenni olcsón.(1500ft)
Egészen elképesztő elsőre a játék,ha még kicsit foglalkoznak vele,és legalább valami online részt behoznának,elképesztő sikere volna.Sajnálom hogy ez lett vele.

(#1594) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#1595) edgR válasza oriic (#1594) üzenetére


edgR
őstag

NMS 2 pre-order

;]

(#1596) _drk válasza edgR (#1595) üzenetére


_drk
őstag

Az első részt kéne megcsinálni először :D

De amúgy még mindig van benne sok lehetőség. Kapna 1 minimális értelmet, vagyis sztorit.
A fejlesztése rendszer és a bolygók még úgy ahogy működtek is, jó pár órára lekötött, de miután x bolygó után mindent láttál már. volt egy rohadt nagy facepalm érzés az embernek hogy ezzel hogy lehetett ennyi időt elbaszni :D De még is sikerült.

Volt benne egy hihetetlenül jó relaxációs érzés. Gondolkozni nem kellett, csak mentél előre, kiírta hogy 1 perc mire odaérsz pont megnéztem a telómat, 1-2 üzenet váltás, majd már a bolygón el lehetett azért császkálni.

Teljesen más játék de:
A Diablo 3-hoz tudnám legjobban hasonlítani, Ahogy elején szintezel, kipróbálod a dolgokat, monoton csak mész előre és hentelsz, de ha egy idő után ugyan az akkor azért abba bele lehet unni.
D3 online kontent azért teszi a dolgát hogy végtelen idő se legyen elég. Ami MNS-nél nagyon nincs.

(#1597) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

ARG megfejtve:

Valszeg augusztusban jön az új kiegészítő.

Live-Die-Respawn

(#1598) smc válasza oriic (#1597) üzenetére


smc
addikt

[link]
" other interesting artifacts" :Y
Na erre kíváncsi leszek.
Jó ez a csepegtetés. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1600) Brett001


Brett001
aktív tag

Úgy látszik téves volt az info, mert nem történt semmi tegnap. Mindazonáltal augusztusban az 1 éves évfordulóra biztos kijön egy újabb nagyobb update. Végül is az eddigi két update se volt rossz, el lehetett szórakozni a bázisépítéssel meg a járművekkel, de azért még van bőven tartalék a játékban és még mindig sok bosszantó hiba van benne. (Bár ezek egy részét már a modok orvosolták)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.