Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Hauptmann válasza s7evcsenko (#1950) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, az nagyon bosszantó. Legalább ha már 0 mennyiséget tartalmaz, akkor vagy eltűnjön, vagy meg lehessen jelölni valahogy.

(#1952) Brett001


Brett001
aktív tag

Hellóék nem ülnek a babérjaikon, alighogy megjelent az Origins, novemberben jön a Next Generatiom.! Nagyon igéretesnek tűnik. Természetesen ingyenesen. :) Azt hiszem ezzel a rendszeres ingyenes fejlesztésekkel Sean alaposan levezekelte a 2016-os baromságát.
[link]
Persze még mindig vannak zavaró dolgok számomra, meg ötleteim is volnának, de tényleg le a kalappal a srácok előtt, hogy nem engedték el a dolgot és dolgoznak keményen. :R

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1953) bobalazs válasza Brett001 (#1952) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Már kijött a next gen 28.án pcre.

(#1954) sztanozs válasza Brett001 (#1952) üzenetére


sztanozs
veterán

Én nem bánnám, ha a 10x gyorsabb betöltési idő PS4-re is "kijönne"...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1955) Ganzer válasza bobalazs (#1953) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Ja hogy már kijött. Ok, akkor számomra nincs remény, el kell engednem ezt a játékot. Mai napig szaggat, stuttering, objektumok nagyon lassú betöltése stb mint kb 1 hónapja. Létező összes fixet kipróbáltam, akkor sem jó. Ez különösen bosszantó mert a többi mai játék szépen megy full hd-ben. :(

(#1956) bobalazs válasza Ganzer (#1955) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld meg ezeket a beállításokat. Egy 8500 + rx 480al van hajtva.
[link]

(#1957) Ganzer válasza bobalazs (#1956) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Sajna nem használ, de azért köszi hogy időt szàntál rám. :R

(#1958) Brett001 válasza bobalazs (#1953) üzenetére


Brett001
aktív tag

Csak maga a hír jelent meg 28-án. PC re nov.10-én érkezik a frissítés.
"First of all, there are a number of benefits which will be available to those with high end PCs on November 10th."

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1959) bobalazs válasza Brett001 (#1958) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van, tévesen automatikusan asszociáltama a 28.i frissítést erre.

(#1960) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Sziasztok! Nem hallottam túl sok jót korábban a játékról, viszont most Jo áron lenne beszerezhető. Érdemes most mar beszállni?

W | W | H | W | W | W | H

(#1961) sztanozs válasza Ctrl+Alt~Del (#1960) üzenetére


sztanozs
veterán

Sokkal jobb, mint az induláskor

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1962) bobalazs válasza Ctrl+Alt~Del (#1960) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sokkal stabilabb a frametime görbe, a közelmúltbeli frissítéssel javítottak a teljesítményen is, haverom 144 hz-es monitor mellett mondja hogy sokkal játszhatóbb mint régebben. (circa egy éve)

(#1963) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok
Kicsit segítsetek, mert leestem a lóról.
Spoiler!!! (Nem találom a gombot....)

Végigvittem az atlas főküldit és azt választottam, hogy nem indítom újra a szimulációt.
Kaptam ezután valami főküldi szerűt, amiben fekete lyukról fekete lyukra kellene járnom, a felfedezett anomáliákban, de ennek nem értem a lényegét.
Elfogyott az anomália, és kb nem történt semmi.
Most az a fő küldetésem, hogy járjak a nagyvilágba és csináljak amit akarok.
Ez normális? Ennyi volt a játék?
Vagy valamit elrontottam menet közben? :B
Vagy itt egyáltalán nem a fő küldi a lényeg, hanem simán felveszek küldiket a frakciókhoz és azt csinálom? Vagyis csináljak, amit akarok?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1964) Ctrl+Alt~Del válasza sztanozs (#1961) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Elkezdtem ma. Ez egy végtelen időrabló jatek....

W | W | H | W | W | W | H

(#1965) sztanozs válasza Ctrl+Alt~Del (#1964) üzenetére


sztanozs
veterán

:D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1966) Mister_X válasza Ctrl+Alt~Del (#1964) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Későn likelem, nem mai videó, hosszú is, de eteti magát. Szépen összefoglalja, hogy honnét indult a játék és hogyan lett tényleg minőségi. [link]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1967) bozont


bozont
veterán

Üdv
Van itt valaki, aki AMD 20.11.2 driver mellett játszik a játékkal? Feltűnt hogy problémák vannak a textúrabetöltéssel. Nem rég frissítettem a 20.4.2-ről, mintha azzal nem lett volna ilyen. Meg mintha a tereptárgyak is lassabban töltődnének be mint az elején. Más tapasztalt ilyet esetleg?

Konfig az adatlapon.

(#1968) sztanozs válasza bozont (#1967) üzenetére


sztanozs
veterán

PS4-en ez sztenderd :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1969) dinostaRR


dinostaRR
tag

Sziasztok! Valaki játszik ps5-ön, milyen az eddigi tapasztalat? :)

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

(#1970) bexinho23 válasza dinostaRR (#1969) üzenetére


bexinho23
őstag

Szia!

Epp a napokban vettem meg ps5re, es elegge beszippantott. A jatek gyonyoru, fluid, szinte alig van toltesi ido (nincs viszonyitasi alapom, hogy milyen volt regen). Mondjuk az elso par ora kegyetlen volt. Eloszor belecsoppenve a vilagba ugy, hogy a jatekmenetrol alig tudtam valamit.... haaat nem eletem legkonnyebb kezdese volt, az biztos.

Egy kerdes (barki fele), a single player es a multi kozott mi a kulonbseg? Csak mert miota az idegen space stationt megtalaltam, feltunt, hogy oda idegen jatekosok erkeznek, es meg a bolygomon is olykor olykor megjelent 1 idegen jatekos (szerintem nem a jatek altal generalt).

(#1971) sztanozs válasza bexinho23 (#1970) üzenetére


sztanozs
veterán

Multiba lépve a többiek is be tudják járni a bázisodat. Illetve asszem tudsz kérni/adni alapanyagokat.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1972) bexinho23 válasza sztanozs (#1971) üzenetére


bexinho23
őstag

-Tehát amit elértem a SP-ben, azt a multiba lépve folytathatom?
-Negatív hatással lehetnek rám a playerek? (bázisrombolás, ellenem folytatott támadás)
-SP-ben amikor láttam egy gépet, ami leszállt a bázisom mellett, kiszállt belőle valaki, majd gyorsan továbbállt (nagyon nem gépi cselekedettnek tűnt), vagy az idegen space station-ön multijátékosok lehettek?

-Kemény viharban a fából készült bázis roncsolódhat? Találtam egy nagyon szép, majdnem Föld jellegű bolygót, így letelepedtem. De pár percenként jött egy nagyon komoly, fülsüketítően erős vihar, amit csak fedezékben lehetett átvészelni. Maga a bolygó mindenben gazdag, így maradnék miután feltápoltam magam, de remélem a bázis az nem megy tönkre.

[ Szerkesztve ]

(#1973) sztanozs válasza bexinho23 (#1972) üzenetére


sztanozs
veterán

Én eddig még nem tapasztaltam semmiféle degradációt. Kb 100 órám van a játékban, de az első bázisom még mindig érintetlenül áll egy hasonlóan szélsőséges bolygón.
Azt tapasztaltam, hogy bár én nem multiban játszom, de látom a multiban játszó játékosokat és a bázisaikat is. Ráadásul a bányáikból ki is tudtam pakolni az alapanyagot.

Ami még fontos, hogy a játékbeli idő kilépve is telik, tehát ha egy bányád óránként pl 500 ércet termel, az bejön akkor is, ha nem vagy épp belépve.

Én egyébként PS4-en játszom és oda nem jött meg az újítások nagy része (csk PS5-re), szóval nekem kb 2 perc a betöltés illetve a bázisok közötti teleport.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1974) bexinho23 válasza sztanozs (#1973) üzenetére


bexinho23
őstag

Hosszú idő után szántam rá magam, hogy kipróbáljam a NMS-t. Több tesztből is kiderült, hogy rengeteget fejlődött a játék az eredeti állapotához képest. Viszont azt nem gondoltam volna, hogy ennyire beszippant, és ennyire megeszi az időmet. :) 2 nap alatt 16 órát tettem bele, ami esetemben nagyon sokat mondó. Még csak ízlelgetem a játékot, pl. a bányáról tudomásom sem volt. Még csak a bolygók között utazgatok, loot-olgatok, konkrétan a túlélésért küzdök. Az alapanyagok lootolása és azok elkészítése még nagyon sok gondot okoz számomra, mert a hely nagyon szűkös, viszont semmit sem szívesen dobok el. Van esetleg egy weboldal (wikipédia jelleggel összegyűjtött infók) vagy mobilapp, ahol részletesen le van írva minden tudnivaló, vagy ahol látom, hogy mihez mi szükséges? Elég macerás és sok időm megy el azzal, hogy folyamatosan az inventory-t sasolom, mihez mennyi és mi kell... majd pár perc múlva megint, mert elfelejtettem, hogy konvertálnom kell plusz cuccot.

(#1975) sztanozs válasza bexinho23 (#1974) üzenetére


sztanozs
veterán

[link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1976) bexinho23 válasza sztanozs (#1975) üzenetére


bexinho23
őstag

Szuper, köszönöm! Nem gondoltam, hogy van ilyen oldal.

(#1977) bexinho23


bexinho23
őstag

Azt lehet tudni, hogy még milyen update-ek, fejlesztések várhatók a jövőben?

(#1978) hombre[EU] válasza bexinho23 (#1974) üzenetére


hombre[EU]
veterán

én is most kezdtem és alig bírom lerakni :DDD még csak az elsō warpoláson vagyok túl...nekem eddig az jött be,hogy csak a legfontosabbakat viszem magammal (life support, carbon,üzemanyagra stb) a többibōl csak az értékeseket hagyom meg és azt az ūrállomáson eladom.
én is ilyen looter rpg fejjel indultam neki, de hamar rájöttem,hogy érdemesebb mindig üres slotokat hagyni,hogy ne kelljen értekeset kidobnod. érdemes az inventoryt is fejleszteni (space stationön)
remélem nem lesz egyhamar önismétlōdō és a multi dob még rá egy lapàttal (tervezem, ha kitanultam), mert nagyon megkedveltem :) jó a hangulata, a felfedezés, esztétikus és a gameplay is kreatív/ötletes...

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1979) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

olyan kérdésem lenne,hogy a solar panelezés mūködik a paradise planeteken kívül más bolygókon is? találtam egy isotopic-ot,ahol elég sok az uranium (üzemanyagnak kellene) és jó lenne egy teleportot (kis bázist) lerakni

Life, Uh, Finds A Way

(#1980) negyven2 válasza hombre[EU] (#1979) üzenetére


negyven2
veterán

Igen. Nekem normál Euclid-ban a a mag közelében egy vulkanikus bolygón ez üzemelteti az ottani bázist (persze rá tettem jó sok akkumulátort is)...

Ugye később ha megvan (vagy már megvan) a technológia akkor érdemes Electromagnetic Generator-t építeni olyan helyen ahol ilyen forrás van. De oda-vissza teleport kell, vagy elég ha csak oda mész... plusz ugye az aszteroidák-nál is lehet uránt bányászni. Bár ott a Tritium gyakoribb

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#1981) hombre[EU] válasza negyven2 (#1980) üzenetére


hombre[EU]
veterán

akkor jó, nem akartam egy órát feleslegesen farmolni :) elég sokat mászkálok és sokat kivesz a felszállás. kösz

Life, Uh, Finds A Way

(#1982) Habugi válasza Ganzer (#1957) üzenetére


Habugi
addikt

3 napja vettem meg a játékot és engem is halálba idegesített az állandó be-be akadozása, gúgli barátunk idővel kiköhögte a megoldást.

Röviden annyi a sztory h a játék belső & saját CPU kezelése raklap szemetet nem ér, a jó hír az h ki lehet kapcsolni/el lehet venni tőle és ilyenkor a Windows ütemezi a magokat.
Nálam teljesen megszűnt minden akadozás, lefolyik a képernyőről, amennyiben még aktuális akkor próbáld ki:

Nyisd meg ezt a filet:
No Man's Sky\Binaries\SETTINGS\TKGRAPHICSSETTINGS.MXML

Ezt a két sort keresd benne és mindegy milyen értékek szerepelnek a végén, mindkettőt írd át nullára, így nézzen ki:

<Property name="NumHighThreads" value="0" />
<Property name="NumLowThreads" value="0" />

Mentsd el, csukd be és indíthatod a játékot.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#1984) Devan


Devan
csendes újonc

Hello. Találtam egy lezuhant hajót, meg kellett volna javítani, de mire ősszw szedtem a cuccokat a javításához eltűnt a hajó. Találkozott már valaki ilyennel? Mi a bánat ez? Pedig a bázisom is oda alakítottam ki.🤷‍♂️

(#1985) bobalazs válasza Devan (#1984) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha beszálsz elvileg a tied. Kiválasztod melyik hajót akarod használni és lehívod.

(#1986) tanulo válasza bobalazs (#1985) üzenetére


tanulo
tag

Ez velem is előfordult, de nem tudtam lehívni a hajót, beleültem ahogy írtad, de hiába akartam lehívni nem is volt a lehetőségek között az a hajó.

(#1987) Devan válasza bobalazs (#1985) üzenetére


Devan
csendes újonc

Szia köszi a választ. El is kezdtem javítani a hajót szóval ültem benne, de eltűnt, és nem tudom lehívni. Pedig jó hajó lett volna drága is volt. 🙁

(#1988) bobalazs válasza Devan (#1987) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha claimelted, foglaltad, a landing padre, leszállópályára le tudod hívni, amihez a nav. dolog kell.

(#1989) Devan válasza bobalazs (#1988) üzenetére


Devan
csendes újonc

Köszi, de nem akar előjönni az a hajó, ellopták és leadták vasba.

(#1990) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megjött az új update,
Arriving as a new game mode alongside Normal, Survival and Creative, Expeditions start all players out on the same planet with a random assortment of tech, equipment and ships.

Az új játékmódban, több játékossal egy bolygón kezdhetünk különbözö felszereléssel.

[ Szerkesztve ]

(#1991) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!
Elég régi PC-m van, ebből kifolyólag azt tapasztalom, hogy elég sűrűn 1-2 mp-re megakad a játék, olyankor 100% lesz a processzor használat, de úgy általában 60-70% körül szokott lenni a CPU. Lehetséges, hogy a kevés ram miatt van ez?
i5-3570k @ 4.2 ghz
GTX 1650
8 gb ddr3

Beállítások low-standard között vannak.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1992) bobalazs válasza Phobion (#1991) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Heló!
teszteld le több féle beállítással, és akkor kiderül!
Egyébként a legjobbkor írsz, az új kiegészítő, fura dolgokat művel, főleg a játékkkall!

(#1993) Phobion válasza bobalazs (#1992) üzenetére


Phobion
őstag

Minden beállítást lehúztam, v-sync off, motion blur off és így is pár másodpercenként beáll a kép, cpu felpörög, majd vissza. Komolyan már 30 fps-el is kiegyeznék, csak lenne beton stabil. :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1994) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

játszuk ketten, az én bolygómon egy új játékos csak nagyon messze ~400u-ra tudott bázist lerakni.
a kérdésem,hogy azért egymás felé építhetünk?
illetve szerintetek mi a leggyorsabb módja ilyen esetben a nyersanyagok megosztására? kovsival elég messze van, felszállni az meg luxus egyelōre :D

Life, Uh, Finds A Way

(#1995) negyven2 válasza hombre[EU] (#1994) üzenetére


negyven2
veterán

Beállításokban van rá opció, hogy ki építkezhet a bázisodon (csak te/barátlistán lévők/mindenki).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#1996) hombre[EU] válasza negyven2 (#1995) üzenetére


hombre[EU]
veterán

igen az be van állítva, de a küldetése az volt,hogy rakjon le teleportot és nálam nem engedte neki a base computert lerakni csak 400-500u-ra odébb.

Life, Uh, Finds A Way

(#1997) negyven2 válasza hombre[EU] (#1996) üzenetére


negyven2
veterán

Ja hát Base computer esetében igen, limitálva van a távolság

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#1998) Morphus101 válasza bexinho23 (#1974) üzenetére


Morphus101
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kurtlourens.no_mans_sky_recipes

(#1999) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Beletelt pár hónapba, mire újra tudtam idő szakítani a játékra, de végül csak sikerült kialakítani egy leszállópályát is a bázisom mellé... :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#2000) bobalazs válasza VikMorroHun (#1999) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

bázisodat miért nem olyan bolygóra épitetted ahol nincsen káros légkör?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.