Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Mister_X válasza Omli85 (#1049) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Van egy nagyon csinos bolygó, ahol kvázi esőerdők vannak, de élőlény egy darab sem. Ott találok rendszeresen kristályos chrysonite-ot (kék) és titaniumot (sárga), földfelszínen arany meg emeril van tömbösítve. Titanium mondjuk talán a legszükségtelenebb nyersanyag a játékban, minden sentinel ad magából :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1052) anorche1 válasza Vesa (#1038) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi, meglesem :R
"Olyan, ahol bolygókra is leszállhatsz es ott változatos környezet fogad, nincs. Eppen ez az, amiben az NMS uj."
A spore ezt tudta ;) Meg engem ez a része pont nem érdekel, csak az űrben való utazgatás, kereskedés.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1053) Omli85 válasza Mister_X (#1051) üzenetére


Omli85
őstag

"Titanium mondjuk talán a legszükségtelenebb nyersanyag a játékban, minden sentinel ad magából"
:DDD én filózok egy olyan újrakezdésen, hogy nem ölök meg egy őrszemet sem :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#1054) Mister_X válasza Omli85 (#1053) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mé'? Vy'keenek megmondták kerek-perec, hogy nem részei a... nautar ordernek (nem tudom magyarul) ezért irtani kell, mint a pestist. Én eleget teszek ennek a szemléletnek, a multi-toolom is átment egy tisztes asszonyverő szintjére, nem győzöm eladni a titaniumot és a neutrino modulokat ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1055) Omli85 válasza Mister_X (#1054) üzenetére


Omli85
őstag

Azé nem halad a játék továbbfejlesztése és hibajavítása mert megölöd az összes őrszemet.. :)) fény derült a titokra.. :DDD
(volt ugye az az infó, hogy ezek a kis izék nem csak azért vannak a világban, hogy minket b@szogassanak nemem, hogy keressék a hibákat stb)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#1056) Shadowguard válasza Mister_X (#1051) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Egyik előző bolygómon egymást érték a titánium tartályok, egy párat kilőttem belőle, de aztán rájöttem én is, hogy teljesen felesleges. Bár egyszer sikerült eladnom a teljes készletemet kétszázegynehány százalékkal az átlagár felett, de el is ment az egész exosuitra (jelenleg 37es)

(#1057) baphomet válasza smc (#1048) üzenetére


baphomet
senior tag

Ami Chrysonite-ra szükség van, azt hajóroncsokból is össze lehet lehet szedni. Csak arra kell ügyelni, hogy a szétbontott roncsból visszataláljunk a régi hajónkhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1058) kraven54 válasza Shadowguard (#1047) üzenetére


kraven54
aktív tag

Chrysonite főleg jeges bolygókon van. Illetve pontosítanék jeges bolygón mindig van, de néha akad normál, nem túl meleg bolygókon is.

(#1059) Shadowguard válasza kraven54 (#1058) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Köszönöm :D Így már értem miért nem találtam eddig, a kezdő kivételével még nem voltam jeges bolygón, de ott meg csak a gyors lelépés volt a célom. A -75fok kicsit volt hideg induláskor. :K
Akkor egyelőre marad a kereskedéses verzió, a mostani bolygómat nem hagyom el egy ideig :)

(#1060) smc válasza smc (#1044) üzenetére


smc
addikt

Cockpit Free Look
Most már billel is megy.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1061) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Az állomásokra beszálló pilótáktól lehet venni 40-60 chrysonite-ot, nekem sikerült 300-at kb. öt perc alatt összeszedni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1062) Brett001


Brett001
aktív tag

Nem tudom, de nekem olyan érzésem van, hogy egy bizonyos nyersanyag gyakorisága vagy ritkasága nem csak bolygó, hanem rendszerfüggő is. Én mint említettem a nikkellel szívtam, abban a rendszerben akárhány bolygóra mentem, akárhány kisbolygót szétlőttem nem volt nikkel. Arra gondolok, hogy ( ez a valóságban is elképzelhető), mikor kialakult az illető naprendszer, összecsomósodtak a bolygók, van olyan amiből kevesebb jutott a csillagközi porba és gázba.

A multi-toolt tényleg gyorsan fel lehet a 24-es slotra tápolni, most már szinte minden fejlesztési tervrajzom is megvan, úgyhogy már nem is foglalkozok azzal, hogy fegyvert keressek. Illetve, a fejlesztési tervrajzok nagy része is megvan már, most már szinte mindig azt kapom ha fali konzolon kérem le a tervrajzot vagy valami idegen ad cserébe, ajándékba, hogy "already known"... Ez az egyik olyan dolog,amitől a kritikusok tartottak, hogy elveszik a motiváció, hogy emiatt beszélj valakivel, sajna már én is tapasztalom. :(

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1063) SirRasor válasza Brett001 (#1062) üzenetére


SirRasor
őstag

Az első az tényleg így van, legalábbis logikus :)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#1064) freddirty válasza Omli85 (#1053) üzenetére


freddirty
senior tag

Hm én most landoltam egy high sec bolygón, na ott a repülő kis mocskok alapból piros szemmel kószálnak és ha véletlenül bármit is csinálsz (mondjuk scannelsz) akkor egyből ott vannak a nyakadon. Igen rövid idő alatt meglett egy 50-es sentinel kill számláló :) Titaniumot meg már nem tudom hova tenni. Egyébként érdekes bolygó, növényzet abszolút nincs, ezért a felszín felett repülve nagyon szépen látni az egyes építményeket. Nincs semmilyen weather condition, elszórva vannak gravi labdák (de persze ha felszedsz egyet akkor jön a céllövölde :))

fred

(#1065) polgi803


polgi803
őstag

Valaki tud valami ütős kieget a stukkerra? Azokat a gránátokat hogy lehet löni? Csak mert nem tudtam használni hiába van rajta... lehet küldené a kis mocskokat..

(#1066) warcat válasza polgi803 (#1065) üzenetére


warcat
veterán

PC-n középső egérgombbal gránátozol.
Boltcastert brutálissá fel lehet tolni,főleg a +5ös gyorslövéssel,a sebzésnövelőkkel meg nagyobb tárral,de felesleges,mert a kimaxolt bányászlézer letarol mindent szintén,és felszabadul egy csomó hely

EA: It's in the crate!

(#1067) Mister_X


Mister_X
nagyúr

No, srácok!

Hamarosan nekilátok egy ütős összefoglaló gyártásának, de szükségem lenne egy PC-s verzióval rendelkező fórumtárs segítségére is, elsődlegesen a PC-s verziót érintő box összerakásához és a keymap pontosításához.

Ki lettem nevezve topicgazdának, holott ez nem látszik itt :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1068) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok,

Amikor utazok a csillagok között, honnan találok vissza oda ahol már voltam meg lehet jelölni
a rendszereket?

(#1069) polgi803 válasza warcat (#1066) üzenetére


polgi803
őstag

Vagyis érdemesebb a boltcastert alapon hagyni és csak a lézert tolni amennyire csak lehet?De ugye némely ajtókhoz nem árt.Mert észrevettem hogy ahogy haladok, nehezebben viszi szét a bolt. az ajtókat...

(#1070) smc válasza polgi803 (#1069) üzenetére


smc
addikt

Arra az alap gránát elég. Az amúgy se árt, mivel néha ki/be kell ásni magunkat. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1071) polgi803 válasza polgi803 (#1069) üzenetére


polgi803
őstag

Jelenleg amúgy 15-ös a fegyó. Arra azért már fér egy-két cucc...

[ Szerkesztve ]

(#1072) warcat válasza polgi803 (#1071) üzenetére


warcat
veterán

A boltcastert is szét tudod szedni,és igen a gránát egy lövéssel viszi az ajtót,de a lézer is elolvasztja ha fel van fejlesztve emlékeim szerint

EA: It's in the crate!

(#1073) polgi803


polgi803
őstag

Jó. Tehát, ha most leszedem csutra a boltot a fegyverről és csak gránátot hagyok rajta, illetve szénné húzom a lézert akkor mindenre jó vagyok beleértve a sentineleket is...?!

(#1074) smc válasza polgi803 (#1073) üzenetére


smc
addikt

Sajnos igen. Nincs igazán kiegyensúlyozva a dolog. A hajónál ugyanúgy elég a lézert csutra tolni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1075) warcat válasza polgi803 (#1073) üzenetére


warcat
veterán

Próbáld ki,semmit sem veszítesz vele,de mivel nem maxos az omni tool(ha jól értettem,közben Overwatchozok épp :) ) úgyis újra kell majd gyártani mindent.Azt garantálom,hogy a fejlesztett lézer simán öli az átlag sntineleket, a gránátvető meg oneshot,csak anak van egy esése ami nehezíti a távolabbi lövést és ennyi

EA: It's in the crate!

(#1076) polgi803 válasza smc (#1074) üzenetére


polgi803
őstag

Értem bár ott szétlőnek a sentinel hajók...kell némi manőver is... :DDD

Más: kíváncsi leszek ezekre az Atlas cuccra. Ajtó nyitás, meg doboz nyitás... mennyivel jutok plusszosabb dolgokhoz...bár lehet beleér a bilibe a kezem és semmi különös nem lesz vele. De nem akarok spoiler-eket, mert a minap is megkaptam... :D

[ Szerkesztve ]

(#1077) LÁZ válasza Zolix (#1068) üzenetére


LÁZ
addikt

na, erre kéne jófajta mod :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1078) Mister_X válasza Zolix (#1068) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem lehet sajnos, én kötöttem az ebet a karóhoz és nagy nehezen visszajutottam abba a rendszerbe, ahol eltöltöttem eddig 20-25 órát és csak az Atlas Passért ugortam el.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1079) Ateszpapa válasza Mister_X (#1067) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Én szivesen segítenék, de kopasz vagyok a játékhoz. :D
Nemrég kezdtem, így nem is nagyon értem a történetet.

De segítek, ha tudok. :)

(#1080) smc válasza Mister_X (#1078) üzenetére


smc
addikt

Meg lehet jelölni a starmapon a csillagrendszereket.
Már nem emlékszem melyik gombbal. Talán az alt?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1081) Omli85 válasza smc (#1080) üzenetére


Omli85
őstag

Igen megjelölni meg lehet de ha már eljöttél onnét pár ugrást a jószerencse és türelem az ami kell ahhoz, hogy vissza találj :(. Jó lenne egy olyan funkció ami a már felfedezett rendszereket engedné megjelölni így már teljesen rendben lenne és bárhonnét visszatalálna az ember :). Jelenleg én is annyit ugrottam már, hogy esélytelen visszatalálni a kezdő bolygóra pedig szívesen visszamennék.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#1082) Mister_X válasza smc (#1080) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Erről mondjuk nem tudtam, megspórolt volna negyed óra szenvedést :B

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1083) oriic válasza Rage47 (#1015) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jelölöm inkább, nehogy még szóljon valaki érte.

SPOILER

Még nem, de nem is fogják. 256 galaxis van a játékban, onnantól az utolsó ismétlődik. Technikailag nincs univerzum közepe a játékban, ergó a korábban említett végcél sem létezik.

A legtávolabb jutott játékos valahol 20 fölötti galaxisnál tart.

SPOILER

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1084) Romvr válasza oriic (#1083) üzenetére


Romvr
őstag

Igazából onnantól hogy kimaxoltál mindent; hajót, toolt, ruhát... már nem igazán van cél a játékban. Esetleg lehet ökörködni benne, meg modokkal szórakozni. Kellene bele valami jófajta motiváció és a juss el a galaxis közepébe nevezetű attrakció után már az sem motivál tovább. :(

Én tegnap a különböző tereptárgyakra leszállást gyakoroltam 2 és fél órán át az egyik bolygón :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1085) freddirty


freddirty
senior tag

A multi tool ugye max 24-es? Csak mert jött már régebben egy alien 20-as cucc és azóta vagy tíz alkalmam is lett volna cserélni de mindig csak kisebbre 19-esre. Ez valami ismert bug? Hajó meg űrruha már 48-as de ezzel még szenvedek, medig már minden tech és nyersanyag megvolna a fullosra fejlesztéshez, de elakadtam...

fred

(#1086) Brett001


Brett001
aktív tag

A galaxis térképnél nektek működik a scan? (TAB gomb), mert én hiába nyomom, nem csinál semmit. :F

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1087) smc válasza Brett001 (#1086) üzenetére


smc
addikt

Mert rohadtul az x-et kell nyomni, csak rosszul írja a játék.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1088) Romvr válasza smc (#1087) üzenetére


Romvr
őstag

Akkor se csinál semmit, csak forognak a karikák és kész. Ott hagytam egy csillagon, elmentem csinálni egy limonádét, mire visszaértem 6 perccel később még mindig forgott eredmény nélkül :U

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1089) smc válasza Romvr (#1088) üzenetére


smc
addikt

Most hogy mondod.. tényleg nekem is csak annyit csinál.. :S
Mit lehetne ott scannelni?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1090) kraven54 válasza smc (#1089) üzenetére


kraven54
aktív tag

Másik player által felfedezett rendszereket.

(#1091) edgR válasza Romvr (#1088) üzenetére


edgR
őstag

Mert nincs semmi a közeledben, amit már mások felfedeztek.

(#1092) Brett001 válasza Romvr (#1084) üzenetére


Brett001
aktív tag

Meg lehet próbálni a szoborfaragást is bányász lézerrel. :D

smc

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1093) kraven54


kraven54
aktív tag

Van egy olyan érzésem, hogy ez a game [Planet Nomads] closed alpha-ban is több contentet fog tartalmazni mint NMS

Azt meg sem említem hogy harmad annyi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1094) body007 válasza kraven54 (#1093) üzenetére


body007
addikt

Jól néz ki, csak sajna nem lesz ps-re... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1095) Romvr válasza kraven54 (#1093) üzenetére


Romvr
őstag

Hát ez nekem inkább csak egy No Man's Sky HD Graphics Pack + Construction MOD-nak tűnik
- Lezuhant hajóval kezdesz [pipa]
- Alapanyagokat bányászol hogy megjavítsd [pipa]
- Procedurálisan generált bolygók [pipa]
- Nincs konkrét küldetés vagy cél [pipa]
- Túl kell élni az időjárást és az élővilágot [pipa]

A bázis építés és a terepjáró építés az tetszett benne, meg talán a grafikája egy fokkal jobb. De már az NMS-nél is ígértek / mutattak olyat ami végül nem teljesült be. Az Closed Beta viszont talán bizakodásra ad okot.

Én egy AAA játékot várok UE 4.5 / Cryengine grafikával (vagy hasonlóval) ami Mass Effect történettel (vagy ha már egy Doom 2016 története van az is jobb mint az NMS) Space Engine szintű valós alapokon nyugvó űr megjelenítéssel, HL2 Gerry's Mod szintű szabad építkezéssel és Witcher 3 szintű bolygófelszín tájakkal a növényvilággal rendelkező helyeken :DDD :DDD :DDD

No akkor lehet összedobni a pénzt és indítok egy fejlesztőcsapatot ;]

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1096) kraven54 válasza Romvr (#1095) üzenetére


kraven54
aktív tag

Star Citizen 2 év mulva :K Na jó nem minden amit írtál de több mint a fele :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1097) Romvr válasza kraven54 (#1096) üzenetére


Romvr
őstag

Star Citizen akkor fog megjelenni mikor már a Mars-ról fogok munkába járni a saját térmeghajtású űrhajómmal. ;]

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1098) Vesa válasza kraven54 (#1093) üzenetére


Vesa
veterán

Ebben semmi uj nincs, ilyen game mar van egy halom. Egyetlen bolygón mehetsz, tehat semmi koze az NMS-hez!

A tudomány a valóság költészete!

(#1099) baphomet válasza Vesa (#1098) üzenetére


baphomet
senior tag

Amint megépíted benne az űrhajódat, máris továbbállhatsz a következő bolygóra.

Nem ígérkezik rossznak ez a játék sem, de 2017. elején lép early acces fázisba és utána még két év a terveik szerint a megjelenés. Addigra az NMS-ből még bármi lehet, ha valóban folyamatosan fejleszteni fogják.

(#1100) Vesa válasza baphomet (#1099) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor ez számomra uj info, köszönöm!

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.