Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) danih válasza Brett001 (#1350) üzenetére


danih
addikt

Semmi értelme a v2, v3 passoknak.

(#1352) edgR válasza danih (#1351) üzenetére


edgR
őstag

Hát ezaz, hogy azoknak sincs semmi értelmük (a jelenlegi tudásanyag szerint, legalábbis)

(#1353) danih


danih
addikt

Szoktatok a topikban screeneket megosztani?

[ Szerkesztve ]

(#1354) _drk válasza lafaty80 (#1346) üzenetére


_drk
őstag

Volt ilyen sejtésem! Én is csak elég sok játék idő és elért dolog után kaptam meg a v1-et.

Most még azt nem tom hogy csak akkor látok majd nagyobb slotos multitool-t ha lecserélem a 15-öst 17-esre és akkor lesz mondjuk 19-es amire lecserélhetem?

Az amúgy nem lehet hogy Ez még csak 1 kiadott BÉTA, majd benne lesz minden idővel? :D

(#1355) Vesa válasza _drk (#1354) üzenetére


Vesa
veterán

Nem tudni, mert a hihetetlenül amatőr hello games kussol a megjelenés óta...

A tudomány a valóság költészete!

(#1356) danih válasza Vesa (#1355) üzenetére


danih
addikt

Nem kussol, jön az olyan szöveg hogy "most nem érünk rá, bugfix a legfontosabb", és hogy "nagyon ráfekszünk az új feature-ökre, de inkább nem is mondunk semmit, beszéljenek helyettünk inkább a tettek" meg hasonlók. És a fanbase pedig falja.

(#1357) lafaty80


lafaty80
őstag

Na most vagy mindenki játszik teljes megelégedettségben vagy már senki vagy kezd kihalni a topik :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1358) Romvr válasza lafaty80 (#1357) üzenetére


Romvr
őstag

Én még játszogatok vele, néha-néha de most perpill Tomb Raider és Deus Ex van slágeren. Ha pedig valami zűr-az-űrben játékra vágyom akkor előkapom a No Man's Sky-t és játszok vele 1-2 órát max. Többet már nem bírok mert unalomba fullad :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1359) Mister_X válasza lafaty80 (#1357) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én is játszok, jelenleg kiakasztott egy 90%-ban vizes bolygó (logikátlan), úgyhogy Rainbow Six Siege-ben vezetem le a feszültséget :N

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1360) Brett001


Brett001
aktív tag

Én is játszok, már 46 slotos hajóm. Ugyanis én nem vettem (mondjuk ökör árak vannak már 40 slot felett, de az is igaz, hogy pl. ha valami fennsikon kereskedő terminálos építmény körül van gravitino ball, vagy sac venom, időnként beszaladva eladom az összeszedett cuccot pár millát gyorsan össze lehet hozni) hanem a keresek lezuhant hajókat módszert nyomom, legalább tovább tart így a játék. :D Ja meg a v3 kártya sincs meg. Mindig ránézek a modokra kipróbálok egyet, kettőt azzal is el lehet lenni.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1361) lafaty80 válasza Brett001 (#1360) üzenetére


lafaty80
őstag

Ne is mond, a legnagyobb hülyeségének tartom a játéknak, hogy a saját hajómat nem tudom eladni :)
+ ha bolygón lévő roncsra cseréled le, akkor ha jól emlékszem nem ajánlotta fel a transzfert a két hajó között, én meg rányomtam hogy kell a +1 slot-os :) Most 2 nap után tudtam visszahozni az előző szintre a cuccot. és persze pont a "csere" előtt pakoltam pár dolgot a hajóba: powercell :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1362) Brett001 válasza lafaty80 (#1361) üzenetére


Brett001
aktív tag

Fölajánlja X-el kell átpakolgatni a cuccokat. (Compare közben) A fejlesztéseidet meg szedd szét előtte és azután X-elj. :)

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1363) lafaty80 válasza Brett001 (#1362) üzenetére


lafaty80
őstag

Na ezt ott nem figyeltem, amikor vettem, akkor tudom hogy ott van... illetve igen szétszedtem volna, ha tudtam volna ezt csinálja, tanuló pénz/idő lett :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1364) Mate válasza lafaty80 (#1361) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez szerintem is baromság. Nem lehet eladni a hajót, fegyvert.... Veszel egy újat, vagy találsz egyet akkor megy a kukába.

(#1365) _drk válasza Mate (#1364) üzenetére


_drk
őstag

X-el át adni, mindig vannak új dolgok :D
Piros csillagot néztem 3 holdas bolygó de semmi extra.

(#1366) edgR válasza Mate (#1364) üzenetére


edgR
őstag

De jó is lenne találni egyet ingyen, majd 100M+ unitért megválni tőle.. :D Aláírom. De sok értelme nem lenne, mert pont az egyik legdrágább dolog a játékban a maxos saját kinézetű hajó, amit legkönnyebben jelenleg úgy tudsz megszerezni, hogy találsz jobbat egészen 48 slotosig, aztán kinézel magadnak egy baba ladikot, és azt megveszed KP-re. Addig meg nyilván farmolni kell, sokat, hogy meglegyen a 100M+ egység.
A tapasztalataim azt mutatják, hogy bár akármilyen hajót találhatsz roncsként, ami a space stationön megfordul, de általában csak 1-2 típust dob, és nem a legszebbeket.

(#1367) edgR


edgR
őstag

Ha szeretitek a játék kicsit nyugisabb részét is, amikor csak körbenéztek és csak a látványra, a hangokra koncentráltok, akkor csináltam egy ilyen jellegű videót az első rendszeremről. :R

(#1368) duvi válasza edgR (#1367) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula! Nagyon szép és igényes összeállítás! :K

(#1369) Brett001 válasza edgR (#1367) üzenetére


Brett001
aktív tag

Tényleg nagyon király lett, én is szeretek bámészkodni. :)

A bolygó és system adatokat milyen moddal lehet kiíratni?

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1370) edgR válasza Brett001 (#1369) üzenetére


edgR
őstag

Brett001 & @duvi :R

Saját HUD-ot csináltam, teljesen mod-free verzió! Egy egyszerű PNG kép a vágott anyagon, csak az ingame HUD-ról mintáztam.. :B Az elején látható bolygónevek, illetve a hajó főképernyőjén lévő layer szintén.

(#1371) Viper26 válasza edgR (#1367) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ilyenkor azért eszembe jut mennyire jó lehetett volna ez a játék...kár érte. :(

iPhone 14 | FR955

(#1372) tesztuser


tesztuser
kezdő

Ez a "portál" dolog nekem gyanús. Egyik videón sem láttam, hogy történt volna valami ezeknél a monolitoknál. Nem is írta ki, hogy "portal"-hoz érkeztél, akkor honnan lehet tudni, hogy ez az?

Kipróbálom ezt a "zászlón való átnézés"-módszert az egyik romnál.

(#1373) edgR válasza tesztuser (#1372) üzenetére


edgR
őstag

Leginkább a portal trailerből. Valószínűleg inaktívak a játékban jelenleg.

(#1374) Brett001


Brett001
aktív tag

Valószínű, hogy portálok egy frissités után szerephez jutnak. Csak inaktívak, egyébként teljesen kivették volna a játékból.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1375) _drk válasza Brett001 (#1374) üzenetére


_drk
őstag

Ezek a sima monolithok! Annyi hogy most csak 1 szöt adnak vagy vmi fejlesztést.

Engem most az idegesített fel hogy Iridiumot nem találok már 3 rendszer 8. bolygón :D
A kék Chrynosie-től nem is beszélve... Egy bolygón találtam eddig normális mennyiséget, az elég volt 2 multi tool fejlesztésére most már van egy 19 slotos esélytelen vagyok szerezni. Iridium az tuti lesz de ez...

Amúgy meg bárki bármit mond szép ez a játék. 1-2 bolygó ahol van növényzet meg sok világító virág, főleg ha van mellette pár szikla ami vissza veri a fényét. a barlangok is jól néznek ki csak már nem merek lemenni mert nem egyszer eltévedtem a rendszerben :D

[ Szerkesztve ]

(#1376) Brett001 válasza _drk (#1375) üzenetére


Brett001
aktív tag

Tényleg szép, pláne, ha az ember kiveszi moddal azt a hülye instagram effectet, :P meg a kromatikus aberrációt. Illetve még érdemes feltenni a "Mountains" és a "HQ smoke, fog, cloud, rain" modot. Sokat dob a látványon és a moutains segít rajta, hogy ne csak ilyen néhány száz méteres hegyek legyenek. :)

Apropó: valaki próbált már belenézni a fájlokba? Mert ki tudom csomagolni a pak fileokat, de az mbin meg társait fogalmam sincs mivel lehetne megnézni. A Notepad++ csak hülye kriksz-krakszokat jelenít meg. :(

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1377) tesztuser válasza Brett001 (#1376) üzenetére


tesztuser
kezdő

Bele tudok nézni az .MBIN fájlba, van hozzá egy programom, ami kicsomagolja, de maga a program az bizalmas. A magyar lokalizációt elkezdő csapattól kaptam meg, és nincs felhatalmazásom rá, hogy odaadjam másoknak. A fájlban nyilván még más is van a szövegen kívül, mert majdnem 10x akkora.

Ha valakit érdekel, el tudom küldeni a játékban meglévő angol szövegeket (később majd a magyart is, ha kész leszek vele és érdekel valakit). Nem tudom ez ezen a fórumon technikailag megoldható-e vagy külső szerver kell-e hozzá. Nagyjából 500 kB a TXT. A szövegek sorrendje alapján nem sok mindent lehet megtudni, de azt például csak tegnap vettem észre, hogy "The portal opens" és hasonló mondatok is vannak benne. Előtte meg olyanok, hogy "most a portál előtt állsz, amivel távoli világokba lehet eljutni". Tehát valami szerepük csak van / vagy lesz a portáloknak.

Az egyik romnál kipróbáltam "a zászlón való átnézés" módszert (ami elvileg rámutat egy portálra?), de nem volt ott semmi.

(#1378) Brett001 válasza tesztuser (#1377) üzenetére


Brett001
aktív tag

Köszi, de annyira nem fontos. :) Csak azt hittem van rá egyszerűbb, simább módszer. Sajna úgyse tudok programozni. Csak kiváncsi lettem volna néhány program sorra. Bár a Space Engine glsl fájlaiba (a domborzatért felelős programsorokba) itt-ott belenyúltam, az elég világos felépítésű, jól van kommentelve. Persze azért főleg "trial and error" módszerrel dolgoztam. ;)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1379) _drk


_drk
őstag

Hogy lehet 3-as szintű védelmem? Azt kéri a Gek az anomaly-ában. Valamiből 3 fajta védelem kell? Mondjuk toxic?

(#1380) edgR válasza _drk (#1379) üzenetére


edgR
őstag

Négy típusú védelem van: mérgezés, tűz, fagy, radioaktivitás elleni védelem; és típusonként 3 szint (sigma > tau > theta).
Van még egy ún. "ShieldBoost", ami egy általános növelése az alap ellenálló-képességnek, szintén a fent említett 3 szinten kraftolható.

(#1381) _drk válasza edgR (#1380) üzenetére


_drk
őstag

3rd level or above. Akkor egyből kell a 3. szint gondolom.

Amúgy pénz csinálásra: találtam egy kopár bolygót de tele van Vortex cube-al. De így egymás mellett 5-6. Gyorsan fel is vettem sokat majd szaladtam majd megint felvettem 1 kupacot. Kb 10 perc alatt lett vagy 700k + :D

Tényleg a kombót ismeritek? Szaladsz, ütés és gyorsan jetpack, kap egy jó nagy boostot. Így elég könnyen el lehet szaladni ha nagyon betámadnak.

[ Szerkesztve ]

(#1382) tesztuser


tesztuser
kezdő

Hol találok portált? Hogyan jelöli a szkenner? Már voltam vagy 10-15 bolygón, de egyiken sem láttam olyan építményt, mint ami a videókban van.

(#1383) tesztuser


tesztuser
kezdő

Egyes épületekben az egyik belső teremben szokott lenni egy naprendszer-szerűség. Ennek van valami szerepe? Vagy ez is félkész dolog lehet? Nem látok benne semmi interakcióra lehetőséget. Úgy emlékszem AtlasPass kell a belépéshez.

(#1384) SirRasor válasza Romvr (#1358) üzenetére


SirRasor
őstag

"Én még játszogatok vele, néha-néha de most perpill Tomb Raider és Deus Ex van slágeren." - üdv kolléga :DD

Make Love not war!

(#1385) Romvr válasza SirRasor (#1384) üzenetére


Romvr
őstag

Most már Deus Ex 2. végigjátszás és Witcher 3 GOTY... a Tomb Raider-t már végig vittem... kellemes csalódást okozott :U

Legutóbb a No Man's Sky-al múlt hét pénteken játszottam. Most kicsit parkolópályán van... gondolkozom hogy le is törlöm és majd visszatérek rá ha kapott egy 10-20 Gb-os Patch-t amiben javítják a 21:9-es torzulást és raknak bele bázis építést...stb.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1386) Hunbeast87 válasza Romvr (#1385) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

Akkor 1-2 év múlva újra előveszed majd... ;]

"1,861 játékban" --->LOL :DDD

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#1387) edgR válasza tesztuser (#1382) üzenetére


edgR
őstag

Tessék, itt van egy. Ez az első Portal, amit találtam.

Ha van kedved Portalt nézegetni, az alábbi infók alapján egész könnyen meg fogod találni. "Ugorj át", megéri. Több is jön még!
Pár info (másolom angol nyelvű blogbejegyzésekből, nincs kedvem fordítgatni, bocs..):

Discovered on: 05/09/2016

SYSTEM
Region: Ezcateronaw Expanse
Name: edgR-system003-Teku (Tekumskyviniu)
Analysis: Atlas Interface // 3 planets
Distance to centre: 179410.4 Light-years

PLANET
Name: edgR-planet0008-Emis (Emisentas Toon)
Weather: Firestorms
Sentinels: Limited
Flora: Absent
Fauna: Generous
Characteristics: Korvax presence. Rich in Emeril and Radnox. Other valuable element: Albumin Pearl.

(#1388) lafaty80


lafaty80
őstag

Jaajj.... Kijött a carbon mód :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1389) tesztuser válasza edgR (#1387) üzenetére


tesztuser
kezdő

Ez alapján hogy találom meg?? Úgy látom, a bolygót átnevezted, de eleve nem multiban játszunk, tehát egyik játékos sem látja a többiek dolgait.

Nekem az lenne segítség, hogy egy bolygón mit keressek? Monolitot, adótornyot, obszervatóriumot vagy valami egyebet, ami egy portálhoz vezet? Vagy egy idegen lény mondja meg, hogy merre találom? Van a portálnak külön grafikai jelölése?

(#1390) SirRasor


SirRasor
őstag

Erről jut eszembe:
Nem lehet név alapján bolygót keresni? Vagy koordináták alapján? Vagy akárhogy? Mindjárt megnézem, de nem rémlik semmi ilyesmi lehetőség.

Amúgy meg ha valaki elfelejtette volna:
https://www.youtube.com/watch?v=RRMHjaGJso4 :D

Make Love not war!

(#1391) Vesa válasza SirRasor (#1390) üzenetére


Vesa
veterán

Nincs ilyen. Csak mehetsz össze-vissza.

A tudomány a valóság költészete!

(#1392) Madwe válasza tesztuser (#1389) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nana, egymást ugyan nem látjátok, de azért a bolygók ugyanott vannak, s ha vki elnevezi az másnál is úgy lesz. Tudom nem ez volt a hsz lényege, de azért na :D

(#1393) Viper26 válasza Vesa (#1391) üzenetére


Viper26
nagyúr

:DDD

iPhone 14 | FR955

(#1394) edgR válasza tesztuser (#1389) üzenetére


edgR
őstag

Ha a bolygót meg akarod találni, kimész a csillagtérképre, nyomsz egy "x"-et, ami miatt elkezd villogni majd minden rendszernél egy X, amit más már felfedezett. Mivel minden lényeges infót leírtam, megkeresed a régiót (ezt át sem lehet nevezni), azon belül meg néhány próbálkozás után meglesz a rendszer. Megnézed, hogy melyik a legrövidebb út oda, és addig warpolgatsz, amíg oda nem érsz.

Nekem az lenne segítség, hogy egy bolygón mit keressek? Monolitot, adótornyot, obszervatóriumot vagy valami egyebet, ami egy portálhoz vezet? Vagy egy idegen lény mondja meg, hogy merre találom? Van a portálnak külön grafikai jelölése?

Nincs ilyen. Ha lenne, nem lenne ilyen nehéz megtalálni 1-1 darabot. Sok "elmélet" született, amiből mindre lehet ellenpéldát mondani, emiatt egyik sem állja meg a helyét. Leginkább éles szem kell hozzá, kva sok türelem, meg egy jó hajó (ami nem takar ki sokat a látótérből): fighter vagy explorer típusú.

(#1395) edgR


edgR
őstag

Portal #002

Ugyanazon a bolygón találtam, mint az elsőt. Mindkettő a Space Station és az Atlas Station irányába néz.

Discovered on: 05/09/2016

SYSTEM
Region: Ezcateronaw Expanse
Name: edgR-system003-Teku (Tekumskyviniu)
Analysis: Atlas Interface // 3 planets
Distance to centre: 179410.4 Light-years

PLANET
Name: edgR-planet0008-Emis (Emisentas Toon)
Weather: Firestorms
Sentinels: Limited
Flora: Absent
Fauna: Generous
Characteristics: Korvax presence. Rich in Emeril and Radnox. Other valuable element: Albumin Pearl.

(#1396) edgR


edgR
őstag

Portal #003

Ugyanazon a bolygón találtam két nappal később, mint az első kettőt. Ez a Portal #001 irányába néz.

Discovered on: 07/09/2016

SYSTEM
Region: Ezcateronaw Expanse
Name: edgR-system003-Teku (Tekumskyviniu)
Analysis: Atlas Interface // 3 planets
Distance to centre: 179410.4 Light-years

PLANET
Name: edgR-planet0008-Emis (Emisentas Toon)
Weather: Firestorms
Sentinels: Limited
Flora: Absent
Fauna: Generous
Characteristics: Korvax presence. Rich in Emeril and Radnox. Other valuable element: Albumin Pearl.

(#1397) Rison77 válasza edgR (#1396) üzenetére


Rison77
senior tag

Amúgy elnézve a trailerben bemutatottat alaposabban még csak nem is hasonlítanak, oké, hogy ott van az a nagy monstrum. A trailerben is látható, de annak semmi funkciója nincs, körülötte körbe vannak ilyen kis aktív portálok. Amikor átmegy, az meg szintén nem hasonlít az eddig látott monolitokra.

(#1398) edgR válasza Rison77 (#1397) üzenetére


edgR
őstag

Közel két évvel ezelőtti az a trailer.

(#1399) Hunbeast87 válasza Rison77 (#1397) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

Már rég tudjuk, hogy nem szabad semmit sem elhinni, amit a Hello Games mutatott vagy mutat, ígér vagy ígért a No Man's Lie kapcsán. ;)

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#1400) _drk válasza edgR (#1396) üzenetére


_drk
őstag

Piros napos rendszerben egy hold-al rendelkező bolygón találtam 1 -et én is. Gondolkoztam nem-e kéne minden monolithot aktíválni mondjuk vagy ilyesmi, de inkább nem szenvedtem vele :D
De mikor aktiválsz egyet és nem az amelyik 1 szót ad! Hanem ami fejlesztést, vagy ajándékot ad, akkor 1 fényes valamit lő ki az egekbe. nem-e az van hogy így kell szépen lassan aktiválni mindet? vagy az az csak hogy kaptunk attól vmit? Örök rejtély? Az a baj hogy ha így kellene akkor is túl bonyolult és időigényes.

Amit észre vettem hogy mintha a piros napos rendszerbe vagy csak úgy általánosságban jobban kinéző monolithokkal találkoztam. Az egyiknek a tetején ugye azok a furcsa körök,forogtak, az nagyon jól nézett ki.
Megfordított a hegyén álló piramis, vagy gúla.

De ha elhagyom a rendszer akkor vissza lehet találni? Egyszer próbáltam 10 perc keresés után meguntam!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.